Meisjes UIL Stoel- en Melinel CoSpeiatieve Bomleetf UPS' BRANDKAST, INBOEDEL. pqpiSTf c MAGGIS BOUILLON-BLOKJES Hoest, Keelpi|n gevraagd Weggeloopen Notaris van Ham Niet alleen een gezonde drank Dankbetuiging. voren gebracht, ni. H. Mfmpen, L. Brok en O. Veldman, werden toch de altredende ieden met overgroots meerderheid herkozen. Voorstel van het bestuur om van het saldo 1100 tg srorten in het reserve fonds, werd goedgekeurd. Verder werd medegedeeld dat in de vergadering der Federatie besprekingen zijn gehouden om te komen tot oprichting van een fonds ter tegemoetkoming in de kosten van bijzondere ziekten, waarover nog een breedvoerig gesprek volgde. Ook werd naar voren gebracht of het hier niet mogelijk zou zijn, met hulp en steun der vereeniging, een plaats te krijgen waar sommige zieken zouden kunnen worden behandeld Dit za! in het bestuur besproken worden As Zondag wordt tn de zaal der Meisjes congregatie de jaarver gadering gehouden van den Fabricks- arbeidersbond St Witlibrordus,alwaar de Heer C. Riestenberg zal spreken over het Collectief Contract. Onze oud-dorpsgenoot, de Eerw. Frater Hermenigildus (H Rekers) zal op 16 Maart a s zijn H. Priesterwijding ontvangen. Thans ts Z.Eerw te's-Her togenbosch en zal in onze Parochie kerk op Zondag 7 April zijn eerst? plechtige H Mis opdragen, wat voor geheel Drunen een waardig feest zijn zal. CAPELLE. Op 22 Febr. werd de Ouderavond gehouden in de Christe lijke School te Capelle. Nadat, van half 7 tot 7 uur gelegenheid bestond het werk der kinderen te bezichtigen, waarvan een druk gebruik werd ge maakt, opent de Voorzitter, de heer Kerst, de bijeenkomst door het laten zingen van Ps. 81 12, 15 en 18 en ging voor in gebed, waarna hij voorlas Lucas 11 113. Hierop heet de Voorzitter de zeer tal rijke aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de beide dienaren des Woords Ds. van Willigen en Ds. Snoek. In. zijn openingswoord herdacht spreker het heengaan van hen die een vorig jaar in ons midden waren en thans reeds rusten in het "n noemt daarbij in het bijzonder de broeders van Pelt en Verhagen, twee steunpilaren voor de schoolvereeniging doch wier heengaan voor hen gewin was. De opvoeding onzer kinderen moet zijn een godsdienstige, zal ook voor hen, wanneer de tijd daar is, hun sterven gewin zijn. In hét godsdienstig leven neemt het gebed de voornaamste plaats in. Zoo gaat de Voorz. over tot de behandeling van zijn onderwerp: „Leeren Bidden", naar aanleiding van het gelezene uit Lucas 11. Uitvoerig behandelt hij het kindergebedje. Hier voor is noodig dat onze kinderen God leeren kennen als een trouwe Vader, ook voor de kleinen en zij moeten we ten, dat zij alles van Hem ontvangen, terwijl er ook een zeker bewustzijn moet bestaan van verkeerd doen. Doch wij moeten ook zelf geleerd heb ben te bidden en dat niet alleen voor onze eigen kinderen, doch ook voor anderen. Na dit leerzame onderwerp werden door enkele kleinen uit, de le klas onder leiding van Mèj. Berwald, enkele liederen gezongen, waarna mooie voordrachten werden gedaan door Jaantje Heurter, Ella v. d. Hoe ven, Geertje Dalmaijers, Martina de Rooij, Rika Karsten en -Jana v. Peer en een viertal prachtige solo's van Miientje van Ommeren, Jetje Meulman, Sibreclit Knijpers en Mientje Mande- makers. Door het kinderkoor der school wer den onder leiding van het Hoofd, den heer Rijken, 2stemmige liederen ge zongen, die op zeer verdienstelijke wij ze werden uitgevoerd en getuigden van ernstige studie. Na de pauze hield Ds. v. Willigen zijn rede over: „Laat de kinderkens tot Mij komen", dat. handelde over de kinderen die tot den Heiland kunnen en behooren te komen. Spr. zet uiteen dat niet alleen ouders en opvoeders tot Hem moeten gaan, doch ook hun kinderen moeten medebrengen. Dat geldt evengoed voor onze dagen. En al gaat, dit meestal met strijd gepaard, nu en in des Heeren Jezus dagen toch moeten zij komen, want Hij getuigt 't nog nadrukkelijk en verhindert ze niet". Daarom behooren de kinde ren gebracht te worden naar kerk en catechisatie en Zondagsschool en laat hun plaats ook zijn op een school met den Bijbel. Spr. besluit met, de bede, dat ook wij allen mogen worden als kinderkens. De Voorzitter deelt liet een en ander mede aangaande school en personeel en dankt allen voor hun medewerking en in het bijzonder Ds. van Willigen voor zijn opwekkingswoord. De vergadering werd gesloten met het zingen van Psalm 103 1 en dank zegging door Ds. Snoek, waarop allen zeer tevreden over den heerlijken avond, liet schoolgebouw verlieten in de zekerheid, dat de Ouderavond hen veel had laten hooren. Soli Deo Gloria. Gode alleen de Eere. Ingezonden Mededeelingen. MIJnhardt's Hoesttabletten. Doos SO ct. Mijnhardt's Keelpijntabletten«O en »Oct. Bij Apoth. en Drogisten. J.l. Vrijdagavond, 22 dezer, des avonds 7 uur werd in de Chr. School a.d. Loonschendijk de jaarlijksche al- gemeene ledenvergadering gehouden van de aldaar bestaande Chr. School vereeniging, onder leiding van den heer B. Verhoeven, voorzitter dier ver eeniging. Na het zingen van Psalm 84 3, voorlezing van Ps. 33 en ge bed, werd overgegaan tot afwerking der agenda. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en onver anderd vastgesteld. Hierna volgden de jaarverslagen van den secretaris, den heer A. Spierings en den penningmees ter, den heer D. Spierings, die beiden een uitvoerig verslag ten gehoore brachten, waaruit bleek dat de toe stand van een en ander uitstekend is te noemen. Een woord van dank werd den beiden heeren, die zich op zoo uit nemende wijze van hun taak hadden gekweten, dan ook niet onthouden. Voor het controleeren der boeken en bescheiden van den penningmeester werden aangewezen de heeren J. den Hollander en P. v. d. Schans. Beiden lieten zich deze benoeming welgeval len. Alsnu werd overgegaan tot ver kiezing van bestuursleden wegens pe riodieke aftreding en het bedanken van het bestuurslid P. J. Geenen. Door den kerkeraad was daartoe de volgen de voordracht ingediendG. Koenen, aftr. en v. d. Schans, C. de Roon, aftr. en A. Paans en J. Rozenbrand en C. Paans. Tot stemopnemers voor deze verkiezing werden aangewezen de hee ren H. J. van Achterberg en G. de Jong. Bij monde van eerstgenoemde werd verslag uitgebracht van den uit slag der stemming, waaruit bleek, dat do aftredenden met algemeene stem men werden herkozen, terwijl als nieuw bestuurslid werd gekozen dhr. J. Rozenbrand, die ook alle stemmen op zich zag uitgebracht. De beide af tredenden, ter vergadering aanwezig, namen hunne benoeming staande de vergadering aan. Thans was men gena derd tot de gebruikelijke rondvraag, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Hierbij kwam ook ter sprake een eventueele statutenwijziging, in verband met het ten einde loopen van den duur waarvoor de vereeniging was aangegaan. Na een opwekkingswoord door den voorzitter werd deze in alle opzichten zoo goed geslaagde vergadering met 't zingen van Ps. 25 2 en dankgebed gesloten, waarna iedereen hoogst vol daan huiswaarts keerde. Tot assistent aan de boterfabriek te Gilssen Oud- en Nieuwkerk is be noemd de heer J. Eizenga, thans in gelijke betrekking werkzaam aan de Coöp. Stoomzuivelfabriek „De Toe komst" alhier. De naaikrans aan den Loonschen dijk hoopt a.s. Woensdag 27 dezer in de Chr. School aldaar, 's avonds 7 u. haar jaarvergadering te behouden. Tot agent der Algemeene Bank-- combinatie te Breda, is voor deze plaats en omgeving aangesteld de heer A. Smits, Nieuwstraat. 't, Miltvuur onder het vee van den landbouwer A. V. Az. aan de Hooge- vaart, breidt zich nog steeds uit. We vernemen, dat reeds eed 6tal dieren aan deze ziekte gestorven zijn Een groote schadepost voor genoemden landbouwer. De uitvoering der gemengde zang- I vereeniging ,,'t Rozeknopje", die in verband met de Siberische koude op 13 en 14 dezer niet is doorgegaan, zal thans gegeven worden op Woensdag 27 en Donderdag 28 Februari a.s. in de zaal van den heer L. F. v. Dongen. Onder leiding van het Hoofd der School, den heer M. Juursema, zal a.s. Vrijdag des avonds 7 uur in de Chr. School a.d. Loonschendijk, een ouder avond worden gehouden. Van het pad over den Nieuwen Maasmond bij het Capelsche Veer, wordt door voetgangers en wielrijders een druk gebruik gemaakt. Hoewel 't Zaterdag en Zondag dooide en er dus water op kwam te staan, leverde de overtocht geen gevaar op. Dei Ned. Herv. Meisjesvereeniging I op Geref. grondslag alhier, hield j.l. Donderdag 21 dezer, 's avonds 7 uur, in de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse, haar jaarvergadering, onder leiding van Ds. A. van Willigen. Evenals de vorige jaarfeesten der Meisjesvereeni ging was ook deze jaarvergadering goed bezocht. Nadat de bijeenkomst op de gebrui kelijke wijze geopend was, brachten, de secretaresse, mej. Joh. v. d. Werken, en de penningmeesteresse, mej. M. v. Eek, haar keurig verzorgde jaarversla gen uit, waaruit bleek, dat de toestand gunstig genoemd kan worden en zij zich in een voortdurenden bloei mag verheugen. Na afhandeling der huis- houdelijke zaken werden eenige ondre- werpen ingeleid, welke inleidingen blijk gaven van ernstige studie en door de aanwezigen met de meeste aandacht beluisterd werden. Voor drachten en zang wisselden het geheel af, terwijl afgevaardigden van Meisjes- vereenigingen uit omliggende gemeen ten de in jaarvergadering bijeenzijnde vereeniging met haar 3e jaarfeest com plimenteerden. 1Ongeveer 11 uur werd deze in alle opzichten goed geslaagde vergadering door den leider met dankgebed geslo ten. De landbouwvereenigingen voor Capelle, Vrijhoeve-Capelle en Sprang, houdt a.s. Vrijdag 1 Maart des avonds half zeven in de zaal van den heer J. Treffers een algemeene ledenvergade ring. Aan de orde komt1. Rekening en verantwoording van den secretaris- penningmeester over het jaar 1928 en 2. Verkoop inventaris. RAAMSDONKSVEER. Vergadering op Zondag 24 Febr. in het R.K. Veree- nigingsgebouw alhier. De Voorzitter van de R.K. Werklie- denvereeniging, dhr. N. R. v. Seeters, opende de vergadering met den Chr. 1 groet en heet de tot in de hoeken ge vulde vergadering van harte welkom speciaal de heeren W. Sassen uit Geer truidenberg en Genabeek uit 's Herto genbosch. Nadat de secretaris de notulen had voorgelezen, werd het woord verleend aan den heer W. Sassen, die met zijn j onderwerp„Het recht van den arbei- i denden mensch op een menschwaardig bestaan en zijne verplichtingen ten overstaan daarvan op sociaal, econo misch en politiek terrein", in duidelij ke en klare taal, die we van den spre ker gewoon zijn. de vergadering van begin tot einde wist te boeien. Spre ker wees met nadruk op bet verant woordelijkheidsgevoel. dat hieromtrent bij een ieder moet aanwezig zijn. Hij wees op het gevaar, dat er ontstaat, ook voor den arbeidenden mensch van het platteland, wanneer hij door zor geloosheid of het niet zuiver opvatten van de taak der overheden ten platte- lande, genoodzaakt is zijn eigen ge meente te verlaten. Spr. wees voorts op het gevaar dat er bestaat voor de huisgezinnen, die feitelijk de kiemcel moeten zijn voor een goed geordende j maatschappij, door het'bijna nooit aan- j wezig zijn van de vaders in steeds groo- 1 ter gevaar verkeeren. Dan wees hij er i ook op, dat groote ijyeraars, als de onvermoeide priester prof. Hesemans. i moeten gesteund en geschraagd wor- den," wars v. allen naijver en jaloersch- heid en tenslotte wees hij nog op het verderfelijke wat er bestaat, het z.g. kostgangerssysteem, dat kinderen hun eigen ouders kostgeld durven te presen teeren. Spr. verafschuwde deze manier van handelen van kinderen ten opzich- i te van hun ouders en wees er op, dat j de ouders zich hiertegen moeten gaan j verzetten met hand en tand. I Om in een kort bestek deze schitte rende rede zoodanig te omschrijven, dat alles wat er behandeld is. is on mogelijk. Genoeg dat spr. er speciaal op aan- drong, dat er betere samenwerking moet komen, niet in het minst tusschen den middenstand, den boerenstand en den arbeidersstand, dat deze gezamen lijk kunnen optrekken tegen het meer en meer dreigend gevaar van socialis me en communisme, maar om dit met, enthousiasme te verkrijger?, moet er ook welstand zijn en moet er ook een stuk brood verdient kunnen worden en daarom moet de uittocht van het plat teland niet in het minst tegengegaan worden en met een beetje goeden wil is hieromtrent veel te bereiken. De heer Genabeek, de onvermoeide drankbestrijder, gaf hierna in een keu rig betoog weer de noodzakelijkheid van beleving v. d. godsdienst, mede in verband en door middel van de R.K. Standsorganisatie en wees op het drei gend gevaar, dat vooral sinds '14 voor het menschdom is ontstaan door de zucht naar sensatie, zucht naar genot I en misbruik van dranken. Hij hield voor, dat de beleving van godsdienst nooit goed kan zijn, wanneer men misbruik maakt van drank en wanneer men films en tooneelvoorstellingen van niet-goddienstige strekking bijwoont. Hij wees op het gevaar, dat in de groote steden, vooral voor de jeugd, bestaat en was het op alle punten met den vorigen spreker eens en niet in 't allerminst dat het gevaar voor de ont aarding van de jeugd hoe langer hoe grooter wordt en hij beval daarom ten zeerste het door den vorigen spreker aangehaalde aan, dat men verplicht is om dat bij de jeugd bij te brengen en dat er meer komt kijken dan het lee ren van het A, B, C. en den Catechis mus. Spr. eindigde zijn enthousiaste rede met de hoop dat er meer beleving van den godsdienst, zal beoefend wor den. De Voorzitter, de heer v, Seeters, dankte den heer Sassen voor zijn de gelijke en duidelijke uiteenzetting, ook van den toestand ten plattelande, als mede den heer Genabeek voor zijn zui vere uitleg van het beleven van den godsdienst. Nadat nog eenige huishoudelijke zaken werden afgehandeld, werd deze goed geslaagde en leerrijke vergade ring met den Chr. groet gesloten. Vrijdag zal alhier de zendings film Warta Sari worden vertoond en zeer zeker ook hier, evenals elders, ve len tof bijwoning dier vertooning no pen. Het was Maandag een zeer droe ve dag voor het gezin van J. Faro- Pols. Hun 7jarig zoontje toch ge raakte onder de wielen van een in be weging zijnden kolenwagen der tram. Deerlijk verminkt werd het knaapje opgenomen en was reeds overleden. Mej. A. Broeders-Loonen slaagde voor het diploma Coupeuse. Zij genoot haar opleiding bij Mej. Theuns te Oos terhout. Oadergeteekenden betuigen hiermede hun harteltjken dank aan de firma O. A. DONKERS, voor de blijken van belangstelling en waardeering, ontvangen bij gelegenheid van hun 25 Jarig dienst jubileum. CORN. VAN BEEK. JAN VAN HERWljNEN. Waalwijk, Febr. 1929. NIEUWS UIT HEUSBEN Heusden, 27 Febr. '29. Twee zoontjes van v. d. B. kwam op het ijs zoo te vallen dat genees kundige hulp moest worden ingeroe pen. Bij v. D. is bij twee kinderen roodvonk geconstateerd, waarna zij naar de stedelijke barak zijn overge bracht. In plaats van Mej. J. Crijns, die ontslag nam, is tot secretaresse van de R.K. Dameszangvereeniging „Sursum Corda" benoemd Mej. J. Gombert. De heer J Bouwman, benoemd tot onderwijzer aan de Op. Lag. school, zal 4 Maart zijn functie aan- vaarden. Toen de dooi inviel, bleken de riolen geen water door te laten, wat nogal last veroorzaakte. Gelukkig had het Gemeentebestuur nagenoeg alle sneeuw laten opruimen, welke maat regel, zooals achteraf blijkt, ook nu zeer nuttig werkte. ~ADVERTENTIëN. voor beltserij. 42142 Waalwijk. 'i reu. Tot onze diepe droefheid overleed heden te Tilburg, na eer; langdurig smartelijk, doch geduldig gedragen lijden, tijdig voorzien van de H. Sacramenten der ster venden, onze Innig geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer JACOBUS JOHANNES C0EH0RST Weduwnaar van Mejuffr. Anna Marta v, d Pot, Diamanten Jubilaris H. Familie, Ridder in de orde van Oranje-Nassau, in den gezegenden ouder dom van ruim tachtig jaren. Uit aller naam. J. COEHORST-Horsten Waalwijk, 23 Febr. 1929 Terug te bezorgers Pastorie Berkdijk, Kaatsheuvel. 42141 's-GREVELOUIN-CAPELLE Te koop aangeboden in staat van nieuw verkeerende wegens aanschaffing van etn grootere. De kast is dagelijks te bezichtigen ten kantore van den Kassier Prijsaatibiedingen moeten schrif telijk ingediend worden bij den Kassier in het tijdvak van 27 Februari6 Maart 1929- De Directeur, Dr. Ph. J. Köhïer. te Kaatsheuvel, zai Donderdag 28 Februari 1929, voormiddags 10 uur, ten huize en ten verzoeke van JAN TEUNiSSEN aan de Marktstraat aldaar, 42134 publiek contant verkoop en: geven Maggi's Bouillonblokjes, maar zij bewijzen ook in de keuken voortreffelijke diensten. Groenten b.v. worden volleren fijner van smaak, wanneer U de methode van den Franschen kok volgt en ze nastoofi in bouillon, bereid uit roeit RATTEN en MUIZEN 1 radicaal uit. SPgSjj Doosjes o. 50 cent en f I- Bij alle Drogisten

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 3