Zenuwstf llend MIJMHARDT'S zenuwfabletten PUROL er op Draagt owe DS0MDED1 aai ons op H ills welke plaats door Brabant moet worden aangewezen, wordt gekozen de heer C. B. v. d. Wal te 's Hertogenbosch en tot plaatsvervanger de heer C. P. Bergmeijer, burgemeester te Almkerk. Als afgevaardigde naarde Oeputaten vergadering, op 2 en 3 April e k. te Uirecht, werd gekozen dhr. G. J.van WiHigenburg. Tot afgevaardigde naar de feest- yergadering der Afd. Patrimonium op a s. Donderdagavond ter herdenking van het 20-jarig bestaan werd even eens dhr. G. J. van Wtlligenburg ge kozen. De aanwezige afgev. van Patrimo nium, Ned. Herv. en Geref. Jongelins vereenigtng verkregen het woord en wenschten de Kiesvereeniging bij den voorlduur Gods beste zegen toe. De secretaris bracht zijn jaarverslag uit, wat onder dank werd goedgekeurd, alsook de penningmeester dhr. C. van Heijst, wien werd dank gezegd voor zijn accuraat beheer, nadat de Com missie tot het nazien der boeken liad medegedeeld dat de boeken en be scheiden in orde waren bevonden. De aftredende bestuursleden de heeren C. van Heijst en C Timmer- mans werden bij acclamatie herkozen Hierna verkreeg het woord de heer j. van Herpen, van Rijswijk, die een onderwerp inieide, getiteld .Defensie of Nationale Verdediging. Een viertal punten zette de heerv. H in den breede uiteen, n 1.le De Principieele zijde; 2e Moreele defen- sie3e Mditaire defensie en 4e Chr. oorlogsceiheerlijking en christenplicht. Or d;ze leerzame inleiding volgde een flinke bespreking die echter om des tijds wille moest worden beëindigd. Na nog enkele huishoudelijke zaken te hebben afgehandeld sluit de Voor zitter onder dank deze gezellige ver gadering en gaat de heer W Daimaijer voor in dankgebed. WAbPIK. Door Gedeputeerde Sta ten is de rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1927 vastgesteld als volgt: Gewone DienstOntvangsten f 67.024A6. Uitgaven f 68 432.92'/2. NdUcelig*alot f i.408 46'/j- KapitaaldtenstUmvangslen f 37.383 96. Uitgaven f 37.381.93. Batig slot t 2.U3. In de gehouden vergadering der Tooneelvereentging .Entte-Nous" zijn tot bestuursleden herkozen de heeren G. Kamp, voorzitter; J Coesmans, vice voorzitterJ. van Dengenen Chr. Montens, commissarissen. Tot ambachtslieden voor het gemeenteweik zijn voor het loopende jaar aangewezen de heeren A. de Bruijn, timmerman; J.vanOnzenoori, smid; jac. van den Broek, metselaar; A. van Gerwen, schilder en F. Ver. schuren, 'koperslager. RAAMSDONK. De 6 jarige Arend Fdio geraakte gisterenmiddag, al spe lende met eenige schoolkinderen, onder een tramwagen waarvan kool- asch werd gelost op de Wilhelmina- laan. Het jongentje werd met inge drukte borstkas opgenomen en stieit enkele oogenbiikken later. Te Raamsdonksveer is opgericht een vereenigtng ter bevordering van gemeentebelangen, die er o.m. naar wil trachten om door verruiming van werkgelegenheid, de vele aibeiaeis in deze gemeente om of nabij hun woon plaats geregeld werk te verschaffen, In een gisterenavond gehouden ver gaderlng, werd een definitief bestuur gekozen. Op 1 Maart a.s. half acht, wore.t in de bovenzaal van hotel de Witte Leeuw de film .Warta Sari" een reis door het zendingsgebted van O.-Java, vertoond. De op 22 dezer vastgestelde kiezerslijst dezer gemeente telt 3302 kiezers. Ter leniging van armoede fn vele gezinnen, tengevolge van de aanhoudende vorstperiode werden door de Vincenliusvertenigirgtn op het Dorp en het Veer weer txrabe deelingen gehouden van dtket.s.klee- ren, voedsel en brandstof. Door de vereenigirg op het Veer wordt bovendien dagelijks in de spijs kokerij aan de schoolgaande jtugd van behoeftige gezinnen de gelegen heid geboden tot hetgratisgebruiken van een stevjgen watmen maaltijd. en zenuwsterkend is de werking van Qiazeti Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten UUSbEN Zateidag zou er aihiei feit lijk hardrijderij op schaatser plaais hebben, doch vanwege heteenigszins dooiend weer kon dit niet doorgaan, doch om teleurstellingen te voorkomen liet men hardloopen om 19 zakken kolen (Bruinkoolbriketten 100 stuks Er was nogal animo en vele toe schouwers. Naar wij vernemen is er alhier eene IJsclub opgericht. Wegens ziekte eener Eerw. Zuster Onderwijzeres alhier is het voor de schoolkinderen halve dagen school Moge de Eerw. Zuster spoedig hersteld zijn. Naar wij vernemen zal er met ingang van 1 April as aan de RK Bijz. Jongensschool alhier een leer kracht meer aangesteld worden. Zaterdag heeft men hier reeds geprobeerd hoe het was met de in gekuilde aardappelen. Jammer genoeg waren deze bevroren en nog wel gedekt met 40 45 c.M. grond. MADE. De vergadering van het Wit-Gele Kruis was slechts matig be zocht. Door den secretaris, dhr. P. de Bok werd het jaarverslag uitge bracht, Hieruit bleek dat door de ver pleegster 3983 bezoeken werden afge legd, terwijl 203 voorwerpen uit het magazijn werden uitgeleend. Het fi nancieel verslag van den penningmees ter gaf een batig slot aan van ƒ92.15. De heeren A. v. Beek en J. A. v. d. Veeken werden als bestuursleden her kozen. De zoon van den werkman H. kwam door de gladheid op den weg zoo danig te vallen, dat hij zich aan neus en mond ernstig verwondde, en moest zich direct onder geneeskundige be handeling stellen. Door het gemeentebestuur alhier is aan de vereeniging het WitGele Kruis een subsidie verleend van 300. Vanwege de moeilijke en onregel matige goederenverzending met de Spoorwegen is de confectiefabriek der firma van Lange Zonen alhier, stop gezet, waardoor een 50-tal meisjes werkeloos geworden zijn. Op Zondag 3 Maart hoopt Ds. Steenhuizen n.m. 2 uur in de Ned. Her vormde kerk te Made voor te gaan. Bij den landbouwer W. Prinsen zijn 7 jonge biggen die nog bij de zeug lie pen, bevroren. Aan de firma A. Verhagen Zo nen te Made werd na onderhandscbe aanbesteding opgedragen door den Rijkswaterstaat, de vernieuwing der aanlegplaats voor het veer Moerdijk Willemsdorp. Aan den metselaar A. Knoop Zn. werd opgedragen het bouwen van een burgerwoonhuis voor rekening van den heer M. Wagemakers alhier. De zoon van den heer S. viel ten gevolge van de koude bewusteloos neer en bekwam daarbij een gapende wonde aan het hoofd. Geneeskundige hulp meest worden ingeroepen. OOSTERHOUT. De plaatselijke ar beidsbeurs had vorige week niet minder dan 297 werkzoekenden in geschreven. Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlnkmaar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneest NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 26 Febr. 29. Benoemd. Tot tijdelijke leerkracht aan de O. L. School in de Schoolstraat te Kaatsheuvel is door B. en W. be noemd mcj. M. van Besouw alhier. Geen ontheffing. Door het gemeentebestuur was bij den Mtn. van Onderwijs onlheifing gevraagd van de verpiicniing aart dc Opeub. School in de Schoolstraat in de vacature C. de Gtoot wederom een wachtgelder te moeten benoemen. Na lang wachten kwam j l. Viijaag ein detijk de beslissing, aal hiervan geen onthcifiug verleend werd omdat voot Kaatsheuvel daarvoor geen motieven aanwezig waren. Cursus Drankweervraagstuk. De ZceiEetw. heer C. J. J. Terwis- scha van Scheittnga te 's Bosch heelt zich bereid verklaard voor de leden van ons Kruisverband eenige lessen te komen geven. Eiken Woensoag om 8 uur zullen deze lessen ln hel Patro naat gegeven worden. Woensdag 27 Fcbr. zal de eerste les in de kleine zaal van het Patronaat aanvangen. Radio. Eiken Dinsdagavond 8 uur sluit de radio op de zaal van den R.K. Gil denbond alhier aan op Huisen, waai alsdan gedurende de 40 daagsche vasten geregeld de ZeetEerw heer Hootjman, kap; Zwolle, de tijdens meditatie houdt. Velen maken van deze gelegenheid gebruik. Aanrijding. In de Hoofdstraat had gisteren een aamijding plaats lusschen een auto van den beer V. uit Breda en de bakkerskar van den heer de B.alhier. De B. reed in de Hoofdstraat vóór de V., welke laatste een tamelijke vaan had. De B. ging plotseling ter eene zijde, volgens V. zonder aanduiding van uitwijking, 't Gevolg was dat de auto van de V. bovenop de bakkerskar liep. Alleen de auto kreeg eenige averij aan de schermen. Gearresteerd. Door de Marechaussée is gearres teerd een werkman, die in hetklooster der Anionlussttchting bezig was aan de centrale verwarming, doch zich daarnaast onledig hield met het nazien der kledingkasten der studenten en daaruit verschillende kleedingstukken ontvreemdde. De werkman is atkornstig uit Tilburg en ging zelfs zoover van de gestolen kleederen op zijn werk in 't gesticht te dragen. Hei vakonderwijs voor Schoenmakers te Kaatsheuvel. Men zal zich herinneren, dat in de jongste Raadsvergadering van Kaats heuvel besloten, ls mede te werken met het streven der R K. arbeiders organisatie door het verleenen n.l van een hoogere subsidie tot het verkrijgen van 'n Rijksbijdrage, voor uitbreiding v. h. vakonderwijs ten be hoeve van Schoenmakers. Het bestuur heeft thans een verzoek daartoe aan den Minister geiicht on der overlegging van de volgende memorie van Toelichting Excellentie i Met verwijziging naar de totstand koming der R. Vakschool te Waal wijk ten bate der Schoen- en Leder industrie, bleek ons destijds hoewel ten spijt dat bij belanghebbenden uit de omliggende Gemeenten niet die deelname in het bezoek aan genoemde school viel waar te nemen als wel was verwacht. Een door ons ingesteld onderzoek naar de aanleiding of ooizaakhiervan, toonde overwegend aan, het bezwaar bij de ouders voor- wat betreft den grooten afstand veibonden aan bet bezoek dezer avondschool, met het daaraan verbonden bezwaar van mo- reelen aatd gezien dien verren afstand niet het minst ten aanzien der jeugd in den leeftijd van 14— 16 jaar. Voorwat het bezoek der R. Dag school aangaat, door de meer gevor-' derde jeugd van 17 jaar en ouder, geldt niet zoo zeer het bezwaar van den afstand dan wel het te derven loon bij het bezoek dier school, wat reeds In deze laatst genoemde leef tijden vooral voor het gezin van den werkman in de meeste gevallen een niet te dragen tffer is. Erkennende genoemde bezwaren der betrokken ouders, meende het bestuut der arbeidersorganisatie in die dagen bovendien te beluisteren, dat men niet in voldoende mate besefte het niette weerspreken belang voor volk en industrie van het bezit dezer zoo volledige vakschool als de R. schooi in kwestie. Temeer daaibij bedacht, de zoo noodzakelijke vakbekwaamheio welke heden ten dagen, zoowel van den gewonen industite arbeider als van den bedrijfsleider vereischtwordi th het waaraentig belang voor allen DeUokken by de Schoenindustrie. Vandaar dat meer genoemd bestuur destijds van oordeel was, (en rekening nouücnd met de bezwaren van den ttant der ouders) het initiatief te moe icii nemen, tot net in het leven-roepen van een Vakavond cursus in het maken van z.g. patronen voor het acnoenmakeisbtQiijl. De kosten nicraan verbonden zijn, vooral in de eerste jaren, uit eigen Kasmiddelen betaald. Het resultaat dezer avondlessen was jaariijksch dermate gunstig dat, aan de nand van een dcsbetieffcnd ver zoek om subsidie, de gemeente goed gunstig bescniKte niet alleen, doen ais bestuur mede namens den Kaaa met waardeerlng van zijn belangstel ling sieeds blijk geelt, uo vendien gezien de loenemenue oeiangsteiiingbij de be trokken bevolking onzer plaatselijke schoenindustrie, meende meer ge noemd bestuur der arbeldeisoigani- salie goed te doen, bedoeld onder wijs dermate uit te breiden, dat er voor de leerlingen, naast den bestaanden cursus in nel patronen maken gele genheid zou bestaan zich ook te ockwamen tn de zoo nooaige grond beginselen voor het maken van den scnoen, in den zin ais tot heden met goed succes geschiedt op de «Dag Vakschool" in de Gemeenten Drunen en Dongen. Teneinde nu het beoogde doel met meer zekerheid te bereiken, hadden zij het genoegen, aan de hand van een desbeiuffchd verzoek van de plaatselijke K.K. Patroonsvereenigtng van Scnoenfaorlkauien, de mededee ilng te ontvangen bij brief van 23 December 19^.8 dat het Bestuur en leden dezer pairoonsvereeriiging.dank baar hadden kennis genomen van de plannen der aibcideis, ovenuigd van net nut der bestaande ondetwtjsgtle genheid, met de toezegging van hun kant gaarne bereid le zijn, om naar vermogen bedoeld voorbereidend on derwijs te steunen en te bevorderen. Het gevolg is geweesi, dat meet speciaal de samenwerking voor dn doel tusschen patroons en arbeiders, organisatie is ingeschakeld, met het resultaat, dat er uu de samenweikende besturen namens hunne leden een commissie is benoemd met de op dracht, de bevordering van het vak onderwijs mede tot taak. zoo spoedig mogelijk een meer speciale Vereeni ging te bevorderen voor dit doel, met de vereischte Statuaire en reglemen taire bepalingen, voor zooveel noodig overeenkomstig de Wet op het Nijver heidsonderwijs. De veidere vrucht van deze samen werking is geweest, dat men in staat was reeds in den loop van dezen winter met de .uitbreiding" naast den bestaanden cuisus te regelen, zoo zelfs, dat men voor eenige maanden geleden in siaat was. (dank zij den finantieelen sttun der Gemeente)den cursus te openen in het maken van den schoen met de hand. De belang- stelling van leerlingen was zoodanig dat men er toen reeds eenige heeft moe ten afwijzen met de mededeeling.dat men van onzen kant geen middel of moeite onbeproefd zou laten, teneinde in de naaste toekomst finamieel in staat te zijn, de onderwijsgelegenheid meer bevredigend te verruimen. Alles wijst er dus op dat men a.s 1930 naast een cursus in het maken van patronen-modelieereneveneens gelegenheid moet bieden voor de lessen aan leerlingen van het eerste en tweede leerjaar voor dit z g. voor bereidend onderwijs, naast theoretisch ook practisch zelfstandig den schoen met de hand te maken. Dit geeft den leerling een doelbewust inzicht en ontwikkelt uiteraard, althans in de meeste gevallen, de zuij,k>acht naar het meer z.g. hooger Vakonderwijs R -school te Waalwijk. Excellentie de ervaring iangs dezen weg van voorbereiding ten aanzien van bedoeld Vakonderwijs voor onze Schoenindustrie wees duidelijk aan. dat men op deze wijee de belang stelling voor meer vakbekwaamheid gaande maakt niet alleen, doch ook door de meerdere waardeering er van, bi] den betrokken leerling, evenzeer by de ouders, een toename van het bezoeken onzer R.-Vakschool te Waal wijk het gevolg was en zal biyven overtuigd ais men is, in den kringder eidende personen aan het plaatselijk maatschappelijk werk, van hetgroote a onmisbare .nut" in het bezit der hooge Vakschool te Waalwijk. Wijl een volslagen vakman hetzij hij arbei der of leider is in het bedrijf onzer schoenindustrie, niet denkbaar is bulten de opleiding dezer school. Oehoord het bovenstaande vermo» gen wij wel in alle bescheidenheid de vrijheid op den welwillenden steun van Uwe Excellentie te rekenen in de hoop op een goedgunstige beslissing op de in bijzijnde begrooting aange vraagde subsidie. fyuep óvujtfb (AIZimx vn. ctcau*\ 93e*6ScÓ Tegensoraak. Onze regeering heeft hare gezanten te Brussel, Paiys en Londen opge dragen inlichtingen by de departe menten aldaar in te winnen. Onderttisscben zijn oifleieeie de menti's in België, Frankrijk en Enge. land verschenen, die de publicatie valsch noemen van een niet bestaan baar stuk. Ook inde Belgische Kamer is een motie van vertrouwen in de verklaring der regeering aangenomen. Hoe 't Utrecht's Dagblad daarop reageert kan men hieronder lezen FRANKRIJK EN BELGIË. Het Utrechtsche Dagblad wraakt de officieele tegenspraken en motiveert die wraking. Het Utrechtsch Dagblad schrijft onder het hoofd .De regeeringsver klaringen." .Naar aanleiding van onze publi catie van het geheime Fransch Belgische verdrag met de interpellatie van 1927 heeft onze Regeering aan de Nederlannsche gezanten te Brussel en Parijs opgedragen, aan de Regee ringen aldaar te vragen, of de in hei Utrechische Dagblad gepubliceerde tekst van een Belgisch—Fransche militaire conventie authentiek is en of de in dat blad weergegeven uit treksels uit de interpretatie der arti kelen van de conventie juist zijn Deze stap is correct, en niemand had iets anders van onze Regeering ver wacht Intusschen behoeft de Regee- rtng zich niet te veel illusies te ma ken omtrent de antwoorden. Hetgeen met zekerheid kon worden vastgesteld is geschied: De Belgische, Fransche en Britsche Regeeringen hebben een démenti gegeven, démenti dat intus schen niet alleen door ons, maar waaraan door een groot aantal bin nen- en buitenlandsche pers-organen van beteekenis bij voorbaat bewijs kracht is ontzegd. En zeer terechi dringt de pers er allerwegen op aan. dat men, indien er kritiek is op de juistheid van onze publicaties, thans gehouden is, om den siuier der ge- neimzinnigheid over deze zaak op te lichten, en dan te zeggen wat wel -uist is. Afgezonderd nog van den in houd der publicatie is de verontwaar diging groot over de wijze waarop in strijd met den geest van den Vol kenbond, dergelijke geheime onder handelingen plaats hebben. Wie als wij. het authen'ieke stuk met eigen oogen gezien heeft haait de schouders op voor elke mogelijke ont kenning, De Chr. Hist. .Nederlander" had in een hoofd artikel krachtig protest aangeteekend tegen de publicatie door het .U rechtsch Dagblad." Naar aanleiding daarvan is Dr. dc Visser als hoofdredacteur, Baron de Ves van Steenwqk als commissaris van dit blad afgetreden. De schrijver was de redacteur Ds. Snoeck Henkemans, nihil, want kan hem den diefstal niet bewezen worden, dan is hij toch ten minste schuldig aan heling. Hij toch had aan getuige G. Vos uit Almkerk de fuik te koop aangeboden voor f 1.25. Het ding was dus in zyn bezit. De president waarschuwde getuige Vos met zuike zaakjes maar voor zichtig te zijn. Getuige Arie Vervoerd!, 43 jaar, koopman te Almkerk, was de eige naar van het gestolen vischtuig. Hij had op 17 Nov de fuik gezet, die daags daarna verdwenen was. De zaak werd uitgesteld voor nader onderzoek. Broodnijd P. S., arbeider te Almkerk, 27 jaar, had op 9 Jan, 1929 zich door mis handeling vergrepen aan D. Maas, caféhouder te Woudrichem, De mishandelde, die een klap op zyn achterhoofd had gekregen, heeft nog altijd last van de gevolgen. Hy had hoegenaamd geen aanleidirg ge geven tot dien laffen aanval. Volgens de inlichtingen zou er broodnijd in het spel zijn. Verdachte ontkende. De efsch wegens mishandeling luidde f 25, de uitspraak f 20 boete Mishandeling. H. D. K. opperman te Genderen, werd ter verantwoording geroepen wegens mishandeling op C. Roosen daal, dien hij zonder eenige aanlei ding, uit vechtlust in een calé met een bieifbsch had geslagen Verdachte was niet verschenen Als getuige werd gehoord de mis handelde C. Roosendaal, 26 jaar, arbeider te Dussen. Conform den eisch vari het O. M. werd verdachte veroordeeld lot 3 weken gevangenisstraf. Mishandeling op een krankzinnige C. S., verpleger aan het Rijkskrank' zinnlgengesticht te Woensel, Eindho* ven, uit die functie geschorst, verdacht ter zake dat hij op 16 Juli 1928 in voormeld gesticht J. Hoogland, een patient die pas eenige dagen daar verbleef en 71 jaar oud was, heeft geslagen en gestompt, waarna hij binnen 20 minuten overleden is, werd wegens gebrek aan wettig en over tuigend bewijs vrijgesproken, conform den eisch van het O M SPORT. Bij het te Marseille gehouden biljart—tournooi won de Belg Moons het wereldkampioenschap door al zijn partijen te winnen. Zyn landge noot van Belle werd no 2. onze land genoot Dommerii g eindigde als no 6 Er waren 8 deelnemers AGENDA'». WAALWIJK, Woensdag 8 uur. Lezing Vedehova door den heer W. Donker, Hotel Ver wiel. Donderdag 8 uur Letterkundige lezing Herman de Man, Hotel Verwiel. Donderdag 8 10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag 3'/» uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.EK. Zaterdag8 uur. Bestuursvergadering Liedertafel .Oefening en Vermaak*. Aller opkomst noodzakelijk. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafei .Oefening en Vermaak", Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafei .Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. RECHTSZAKEN. Dietsial. G van A„ arbeider te Almkerk, 20 jaar, was verdacht ter zake van dief stal van een vischfuik, gepleegd op 17 Nov. 1928. Verdachte schoof voor de rechtbank de schuld op Teunis O., die hem tot de daad zou hebben aangezet. Volgens veldwachter C Kraagveld staat verdachte niet ongunstig bekend en had onmiddellijk den diefstal aan hem bekend. Teunis 0.,i22 jaar, arbeider te Alm kerk, als getuige gehoord ontkende eigen schuld en schoof die op den rug van zijn vriend die terechtstond Maar 't verschil was voor getuige GEMENGD NIEUWS. Omtrent den broedermoord te Oude Pekela verneemt het N. v.d D. nog het volgende De wrok, die lusschen de beide broers bestond, dateeit reeds van eenige jaren her. De oudste btoei was voor de beide ouders en den jongsten zoon ontzettend lastig. Er gingen geen twee dagen voorbij zondet dat er hevige ruzie was. Uit deze ge spannen vethouding mi et de daad verklaard worden. De diifl van den dader werd Vrijdagmiddag opgewekt toen de oudste Hendrik Klaas Kootstra bij het spreken over den naam Nieboer, die op een flesch wijn stond, welke men voor hun ouden ziekelijken vader gekregen had, op zijn moeder begon te schelden. De woede van den jongste was daarop zoo groot, dat hij niet meer wist wat hij deed en zoo Kwam hij tot den doodslag. Hij bracht de s'agen toe met beide handen om de bijl geklemd, zoodat het slachtoffer door den harden slag onmiddellijk dood geweest moet zfjn. De beide ouders wisten eerst niet eens wat er gebeurde. De oude vader zat bij de kachel te dommelen en had van het heeie geval niets bemerkt. Eerst toen ij Hendrik Klaas achterover zagen vallen en het bloed zagen stroomen, drong de beteekenis van het drama tot hen door. De moeder knielde bij den verslagere neer, doch zag direct dat het met haar oudsten zoon was afgeloopen. De dader had nog even verwezen naar het slachtoffer gestaard en gemompeld: zon heb ik het niet gemeend Daarop is hij naar de schuur gerend en heeft daar de bijl neerge gooid en Is per fiets onmiddellijk naar den burgemeester gegaan. Hij was voor het hoofd der gemeente erg zenuwachtig en barstte telkens in tranen uit Later voor het parket, dat hpm ln het gemeentehuis ondervroeg, bleek hij wat kalmer. De beide oudets vluchtten kort na het drama naar de buren. De dader staat in Pekela gunstig bekend en is nog nooit met de politie in aanraking geweest Zekere B. uit Leerdam, die een liefdesbetrekking had gehad met een dochter van V. te Culemborg was gisteravond in laatstgenoemde gemeen te. B. in de meening verkeerende, dat afbreking der betrekkingen moest worden toegeschreven aan een broe der van het meisje, heeft op dezen, toen hij hem in het centrum der stad ontmoette, meteen revolver geschoten. Het eerste schot, dat op het hoofd gericht was, miste, doch het twetde trof het slachtoffer in den pols, waar door slechts een kleine wonde ont stond. De dader werd door de politie ingerekend en opgesloten en vandaag ter beschikking der justitie te Tiel gesteld. Vanmorgen zijn Onder enorme belangstelling van bet publiek te Deventer de drie verdachten in de z g. beroovingszaak naar Zutphen overgebracht. Twee hunner weigeren schuld te erkennen, en te zeggen welk aandeel zij in de zaak hebben gehad. Ook weigeren zij te zeggen waar het bedrag van ongeveer f 15.000 is ver stopt. De aangehoudene heeft volledig bekend. De afgeloopen nacht heeft een nieuwe koudegolf over Duitschland gebracht. Van boven Noord-Zweden, Finland en Rusland zullen in de komende dagen koude luchtmassa's naar Duitschland afdrijven. In Oost-Prui sen en Pommeren bedroeg de tem peratuur hedenmorgen vroeg weer 20 graden onder nnl. In Silezië en Mieden Duitschland vroor het 7 10 graden. In Rijnland waar de thermo meter gisteren 6 graden boven het vriespunt stond, wees hij hedenmor gen weer 1 graad er onder. Alleen in Baden en Wurcemburg is de temperatuur nog boven nul en ook het waarnemingsstation Feldberg in het Schwarzwald meldt 1 graad boven nul. De heer A. B. uit Schermer- horn reed Zaterdagavond om tien uur per auto van Heerhugowaard naar huis. Toen hy bij zijn erf was, teed hij door hei veikeerd nemen van een bocht, tegen een paai, die afknapte, doch de auto sloeg om en kwam op het ijs terecht. De heer B wist zich te redden en kreeg slechts een ver wonding aan een zijner handen, doch mevrouw B. die onder de auto te recht kwam, welke slechts met groote moeite gelicht kon worden met behulp van een arbeider uit de buurt bleek reeds overleden. Wij hadden ai gemeld, dat blijkens een bericht uit Guanajato (Mtxco) de lijken waren gevonden van twee Amerikaansche mijninge nieurs. Het blijkt nu dat het de in genieurs Underwood en Caisthorne zijn geweest Zij waren doodgestoken in een gevecht, dat de ontvoerders moesten leveren tegen de regerings troepen die hen achtervolgden. Vijf der bandieten werden neergelegd. Naar wij vernemen, is in het buitenland een persoon gearresteerd, wiens signalement opvallend overeen komt met dat, hetwelk de politie verspreid heeft van den man, die in een juwelierszaak in de Kalver- straat een ring ter waarde van f 12.500 stal. Deze persoon is een Italiaan, die te Florence woonachtig zou zijn. Reeds eenige dagen had de politie de mogelijkheid van het daderschap van den bewusten Italiaan overwogen. Het schijnt, dat de man in interna tionale politiekringen bekend is en ook in politiebladen gesignaleerd stond. Een ervaring en een vertrouwen van 50 jaren; een inrichting van den modernen tijd, waarborgen U PRIMA WERK aan BILL!|KhN PRIJS WAALW1JKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIFLEN MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 26 Febr. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 175 paarden, 13 veulens, 900 magere run deren, 887 vette runderen, 218 vette kalveren, 1589 nuchtere kalveren, 54 schapen of lammeren, 2 biggen, 5 hok ken of geiten, 10 ovei-loopers.. Prijzen per K.G.koeien 2732 j c., 41 k 44 c., 50 k 52 c.ossen 38 c., 41 44 c., 47 k 50 c.stieren 374 c., 40 c., 43 A 44 c.kalveren 574 tl 624 c., 70 k 75 c., 82| 874 c. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 195 A 400, kalfkoeien 200 k 400, stieren 130 A 480, pin ken 100 k 160, vaarzen 165 A 230, paarden 200 k 350, slachtpaarden 100 it 185, hitten 100 k 170, veulens 80 A 110, fok nuchtere kalveren 15 k 25. slacht nuchtere kalveren 7 A 11. Op de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen tamelijk ruim met tragen handel. De beste soorten waren pi-ijshoudend, terwijl de mindei'e soor ten lager werden afgegeven. Een pri ma spoelingkoe ging nog tot 2 cent boven noteering.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6