FORD 1927 Een nel 11 Meisje, firma P. Odenkirclitn 1 Nieuwe Bioscoop GESTEENIGD De Koningin u\ Eieciriscne iMmaciiioes 99 Blerlaagh-van der Heijden FORD. 2 deurs gesloten TE KOOP. Gevraagd Dere week verwachten wii wederom een eerste klas groot filmwerk, n.l. 99 19 W A N MOSJUKINE" 99 door voetgangers en wielrijders een druk gebruik gemaakt om den over kant te bereiken. Eenige dames en heeren maakten j.l, Zondagmiddag op schaatsen vanaf het veer alhier een tocht over de Niu we Maas naar Heus- den. J.l. Vrijdagavond 7 uur werd in de Chr. School a.d. Loonschendijk een ouderavond gehouden. De leiding hier van berustte bij het Hoofd der School, den heer M. J. Juursema, terwijl het overige personeel zich niet onledig had gehouden om dezen avond in alle op zichten zoo goed mogelijk te doen sla gen. Zulks bleek maar al te zeer uit de wijze, waarop voor dit doel de beide lokalen der hoogste klassen waren in gericht, t.w. het eene speciaal voor ontvangst der betrokken ouders en verzorgers, terwijl in het andere gele genheid bestond tot bezichtiging van hetgeen de leerlingen in het afgeloo- pen. jaar hadden gepresteerd. Vooral de afdeeling handwerken was schitte rend. Wat men hier te aanschou wen kreeg, getuigde in een woord van meesterlijk werk. Deze bijeenkomst werd geopend met gebed, het zingen van Ps. 25:2 en voorlezing van Pred. 12, waarna de talrijke aanwezigen hartelijk welkom werden geheeten. Hierna zette de leider in een breed voerige en goed gedocumenteerde rede uiteen, wat het kind behoeft. In het bijzonder bleek hieruit de groote kunst om opvoeder te zijn in den wa ren. zin des woords, gezien het feit dat een ongeoorloofd egoisme zulks meest al belet. Dit geldt zoowel ten aanzien der ouders en verzorgers als van het onderwijzend personeel. Na deze ern stige en leerrijke rede, die in alle op zichten getuigde van diepgaande stu die en bovenal van een kinderlijk ver trouwen in God, werd het) woord gege ven aan Mej. Voor de Poorte. Zij had tot onderwerp gekozen: 't handwerk- onderwijs op de school. Duidelijk en correct werd een overzicht gegeven van de invoering van dit vak op de lagere school, alsmede van het nut dat aan dit onderwijs verbonden is. Na beëindiging van hare voordracht viel haar een welverdiend woord van dank ten deel. De gespannen aandacht der aanwe zige moeders toonde voldoende met welk een genoegen men de uiteenzet ting van dit onderwerp had gevolgd Nu was men gekomen aan de pauze, gedurende welke den aanwezigen ver- verschingen werden toegediend, ter wijl men in de gelegenheid werd ge steld het werk der leerlingen te be zichtigen. Alsnu volgde een inleiding van mej van Campen, die tot onderwerp had gekozen „Gehoorzaamheid". Hierin kwam klaar tot zijn recht hoe moeilijk het is de ware ongedwongen gehoor zaamheid bij de kinderen aan te kweeken, zooals God van ons eisclit in Zijn Woord. Dus, wars van een ge dwongen gehoorzaamheid, eene die voortkomt uit zuivere eerbiediging van het boven ons geplaatst gezag. Na een woord van dank ook aan deze juffrouw, werd deze heerlijke avond, die in alle opzichten zoo uitnemend geslaagd mag heeten, gesloten met het zingen van Ps. 80:1 en dankgebed, waarna iedereen hoogst voldaan huis waarts keerde. Gedurende de maand Febr. 1929 werden ter secretarie voor den Vleeschkeuringsdienst aangegeven 23 runderen, 67 varkens en 3 geiten. J.l. Zaterdagavond werd in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart al hier, door de aldaar gevestigde bil jartvereeniging „Het Kalme Spel" 'n vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen de Kaatsheuvelsche biljartver. „Na Arbeid Sport". De uitslag was als volgt Capelle K.'heuvel. v. MoergestelLaros Boeserv. Berkel VerduijnLauwer SpieringsSoyer DekkersMosselveld SprangersGoedhart bleek dat de brand was ontstaan in een scnoorsteen, waar eenige vet glimmende hammetjes te rooken hingen. Door de gemeente werd deze week aan de uitgetrokkenen en niet- georgariiseerden een extra stvunloelage mieend van f2per gezin met een kinderbijslag, voor zoover er meer dan kinderen beneden de 14 jaar zijn, van 10.50 per kind. Door de buitengewone weers- gestelcheld zal de lijd van oplevering van hei nieuwe raadhuis aanmerkelijk iaier worden dan eeisi gedacht. Genoodzaakt door den aanhoudenden vorst liggen de werkzaamheden nu ai 3 maanden geheel stil. Aan de aannemers Mertens en Weterings werd, als laagste inschrij vers gegund het verbouwen van de RK. Kerk te Klein-Dongen voor de som van f 38 000. MADE. Door den strengen vorst zijn bij de Wed. D. van der Made Ihier 10 kasten met bijen bevroren, welke een schade is van circa f 100 De werkman B werkzaam op suikerfabriek te Statendam alhier, kwam aldaar zoodanig te vallen, dat nij een enkel brak. Na aldaar te zijn verbonden is hij per auto vervoerd en geneeskundige hulp werd ingeroepen, Toen gisterenavond J. K. uit de winkel kwam van J v. D. was zijn fiets verdwenen. Aangifte bij de politie is gedaan. Vrijdag j 1. ongeveer óuurnam. brandde de arbeiderswoning bewoond door de Wed. Veikooijen in de Voor straat tot den grond toe af. Oorzaak onbekend. Bij den bakker de Kroon hebben vermoedelijk eenige kwajongens die de avondschool bezoeken, de winkel deur opengegooid en hietbij een fl;sch snoepjes ontvreemd. Bij de politie werd aangifte gedaan Door het stukkrabben van een puisje aan den arm kreeg de riet snijder S. hierin bloedvergiftiging. Men vreest voor amputatie. EËRrRUlDENlBEKG Vrijdagavond weid ln Hotel Centraal een vergade ring gehoudtn, om te komen tot op richting van een ltestcomi voor de algt meene Jaarvergadering van Schut- tevaer. Na een openingswoord van den heer Tlmmeimans werd floor dtn heet C. Jansen een korte uiieenzettirg gegeven van de vereenigtng„Sctiuttevaer." De vereenigtng werkt voor 't algemeen belang, dat gericht is op handel, in dustrie en scheepvaart. Spr.deeltdan mede, dat de jaarvergaderingen van Schuttevaer steeds een feestelijk ka rakter dragen, en de geheele burgetij er aan deel neemt" Tal van autoriteiten zullen worden uitgenoodigd zeoals Z, K H. Prins Hendrik, de Commissaris der K mingin onzer provincie, Eerste en Tweede Kamerleden, de Voorzitters der K rmers van Koophandel van Waalwijk. T tl buig Oen Bosch en Breda, burgemeesters uit omliggende gemeenten enz. Hierna werd het fees'comi'é gekozen bestaande uit de heeren Timmermans (Voorzitter) Herber, Kalker, Lucas en Nederlof, (leden.) DUSSEN. Met ingang van 1 Mei is tot onderwijzer aan de R K Bijzon dere Jongensschool benoemd de heer A. A P. Kamp uit Waspik. Er komen hier in twee gezinnen gevallen van dypheritus voor. Er is alhier in Hotel Heessels een biljartclub opgericht welke acht leden telt. Zij draagt den naam Nooit Volleerd." den Hedikhuizenschen kant kon goed werk verrichten door de belendende woningen van C. v. d. H<yden en de fam. v. Bokhoven nat te houden. Hei huis van v. d. H., hoewel slechts een paar meter van de brandende perceelen verwijderd, kon behouden blijven omdat het met pannen gedekt is. Dt spuit van de Viijmensche kantschijm onklaar geweest te zijn, ze heeft ten minste niet aan het biusschtngswerk deelgenomen. Binnen het tijdsbestek van één uur waren het dubbel woonhuis en dt woning van v. Loon, benevens de schuur van de wed van Bokhoven tot den grond afgebrand. De geheele in boedel van de verwoeste perceelen ging in de vlammen op. alsmede twee koeien en een kalf bij v. d. W. De koe van v. Loon kon nog tijdig uit den stal worden gehaald. In het gezin van v. Gestel moest de vrouw met het kleinste kind, dat zt juist aan het verzorgen was en halt gekleed was, een veilig heenkomen zoeken. Rond 8 uur was het gevaar geweken en keerden de talri]ke belangstellenden huiswaarts. Naar wij vernemen wordt de geleden schade door assurantie gedekt. Voor v. G., een gezin met 9 kinderen en v. ,d W. met 6 kinderen is de ramp wel groot. („Prov. Crt 91- 97- 100- 100- 100- 100- 100. 100. 80. 74. 76. 94. 524. Totaal 588 WASPIK. Zondag 17 Maart a s. des avonds 8 uur zal in de zaal van den Heer H van Iersel de jaarverga dering gehouden worden van de Har monie „Volksvlijt en Volksvermaak." Aan de orde zal worden gesteld Vaststelling rekening en begrooting en verkiezing van 4 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de Heeren- B van Schijndel, G. Boom, G. A Wijffels en J. Schaapsmeerders RAAMSDONK Door de Vincentius vereenigtng op het dorp werd in de afgeloopen week een collecte gehouden ter bestrijding van de kosten der extra bedeelingen. Tengevolge van den langdurige winter staan thans bii de plaatselijke arbeidsbeurs reeds 270 personen als werkloos ingeschreven. In de woning van de Wed. B. in de Kerkstraat ontstond gisteren brand. Daar buren het spoedig merkten was men het vuur vlug meester. Het - Maandagmiddag kwam een vracht auto uit „Den Hotk" en kwam in ootsing met het paard van een bakkers wagen. Het paard liep lichte ontvel lingen op. HAARSTEEG. Tijdens het Lof brak Zaterdagavond te ongeveer 7 uur brand uit in de woning van A. van der Wensch, landbouwer te Haarsteeg De kerkbezoekers werden tijdens het bidden van den Rozenkrans op geschrikt door het onrustbarend bericht brand". Spoedig had het vuur zich voort- gpplant tot de woring van Geert van Gestel, mandenmaker, aangezien het brandende perceel een dubbel woon huis was en vervolgens tastte het vuur ook het achter het brandende perceel gelegen woonhuis van den alleen wonenden A van Loon aan. Ook een terzijde staande schuur achter de woning van de wed. van Bokhoven werd een prooi der vlammen. De brandweer was vrij spoedig ter plaatse en gezien de ingebouwde lig ging van de verbrande perceelen mag gezegd dat zij verdienstelijk heeft gewerkt. In den aanvang kon zij niet direct water geven, doch nadat de brandslangen waren gelegd in een doortrekkende bermsloot was haar optreden succesvol. De brandspuit van NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 5 Maart '29. Blijkens het zeer groot aar tal ge lukwenschen in den vorm van tele grammen, brieven en kaarten die dt heer C. Merkx directeur van de vier zangveteenigtngen, die meewerkten aan de radio uitzending over Hutzen. is men er zeer goed over tevreden en heeft men te kennen gegeven zeer gaarne een volgende uitzending dezer koren te mogen hooren, - In het Comité van Actie voor de K R O.-stichting hebben naast de reeds opgegeven heeren ook zitting de Edelachtb. heer Burgtmeester, dt heer P. Verschure en de heer C. Merkx, die oplretdt als correspondent voor Heusden en Omstreken en bi) wien gelegenheid bestaat zich als lid op te geven. De lezing voor de Pluimvee vereeniging door den heer Jos Bos houwers uit Lent kon Zaterdagavono door omstandigheden niet plaats- hebben en is tot nader orde uit gesteld. De heer G. van Andel, die onlangs vertrok naar N.O. lndie en bevorderd werd tot assistent-resident is geplaatst te Bandjarnegara op Java. Door het bestuur van Heusdens- Mannenkoor is de inschrij vingstermijn voor het te houden groot Nationaal Zang en Muziekconcours in juli en Augustus verlengd tot 1 April. - Op den Maasdijk had net buiten de Wtjksche Poort een aanrijding! plaats tusschen een bus van de Mij. de O iderneming en een voertuig van v. H. Het paard van den laatsten werd ernstig gewond, terwijl een burrie brak Zekere v. d P wero door de bunie zoo getnff n dat hij medisch moest worden behandeld, waarna hij per auto naar zijn woning te Wijk werd vervoerd. Toen onze stadsgenoot de heer G v. V, oud-rijksontvanger alhier, zich Zondag met zijn echtgenoote in 's-Bosch bevond, werd hij ongesteld en overleed in een minimum van tijd Dr. D. constateerde hartverlamming. Met hem is heengegaan een beschei den ingezetene, die indertijd, toen hij nog in functie was, een zeer voor komend en welwillend ambtenaar was. Zaterdag nam de heer C. P de Reus, die hier ruim zes jaren werk zaam was als onderwijzer aan de Openb. School, afscheid van perso neel en leerlingen, om zich 14 Maart e.k. per s s. Sibajak naar NO. ltd te begeven, waar hij eveneens bij het onderwijs geplaatst is. Het ga hem in de tropen naar wensch 1 De uitslag van de simultaan partij (dammen) Maandagavond ge speeld in 't Wapen v Amsterdam was, dat de heer Vogelaar uit Andel er van de 17 partijen 5 verloor, 11 won en 1 remise speelde, wat nog zoo kwaad niet was. De kiezerslijst 1929/30 bevat de volgende aantallen kiezers: voor de 2e Kame: 1018 voor de Prov S'aten 994 en voor den Gemeenteraad 950 ADVERTENTIëN. Gevraagd: een Noodhulp werkmeid tot 1 Mei of een werkster en tegen I Mei een bekwaam Werkmeisje. Brieven letter „Werkmeid", Bureau van d't blad. 42172 Prijs 1800.- Goed in orde. Brieven onder No. der adv. Bureau van dit blad 42171 Hedenmiddag behaagde het den Heere, na een kort stondige ongesteldheid van onze zijde weg te nemen. In de hope des eeuwigen levens, onzeninniggeliefden Vader, Behuwd- en Groot vader den Heer ANTOON TREFFERS, in den ouderdom van bijna 80 jaar. J. T. Versteeg-Treffers. A. Versteeg. A. J. v. d. Zaken en Verloofde Heveadorp (Geld.) Centrumlaan 8. J. H. A. v d. Zaken. Waalwijk, 4 Maart 1929. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 8 Maart a s des voormid dags om 11 uur. 42168 Verzoeke geen bloemen. leeftijd ongev. 14 jaar, kl. gezin, wasch buitenshuis. Adres: Mr. van Coothstr. 23, Waalwijk. Opticiën. 25 Vuchterstraat 25, 's-HERTOGENBOSCH. Teletoon Intercommunaal 176, Fabriek van Kunstledematen, Breuk- en Buikbanden. Rechthouders, Platvoetzolen etc. Spreekuur alle Dinsdagen. ln de hoafirol de groote artist: de film „DE KOERIER VAN DEN CZAAR",) (bekend De roep over „VLAMMENDE VLEUGELS" was geweldig maar d film „GESTEENiGD* zal alles nog overtreffen. is de GEMEENTERAAD. Eenvoudigste constructie. - Verrassende werking. - Uiterst sotted gebouwd en zeer billijk tn prijs. Kost compleet met snoer en stekker f110.- Stroomverbruik 12 cent per voormiddag. HANDWASCHMACH1NES van prima Westfaalsch droog elkenhou' gemaakt vanaf I 32.00. WRINGMACHIIVES, met 5 jaar garantie op de rollen, vanat 112.80. Alle Waschmachines worden desverlangd met schriftelijke garantie geleverd. Uw eigen belang is het te koopen aan het meest vertrouwde adres a. d. Markt 261 WAALWIJK. LEVERING GESCHIEDT FRANCO THUIS. 42004 kleine 00 te kennen hadden gegeven geen electri- citeit te verlangen. Voor de gemeente heeft een deskundige met de P.N.E.M. onderhandeld, waarna hij in een rapport de eischen heeft verzameld, gesteld door de P.N. E.M. om tot electrificatie van de gemeente te kunnen besluiten. Deze zijn de volgende: 1. De straatverlichting komt aan de P.N.E.M.; ze is thans in beheer bij een part. gasfabriek. 2. Zij, die bij de enquête zich hebben aange meld als toekomstige gebruikers van electr. licht, verplichten zich tot aansluiting en mogen voortaan zich niet meer van gaslicht bedienen. 3. Na electrificatie der stad mag geen gelegen- hèid meer worden gegeven tot aansluiting voor het verkrijgen van gaslicht. Het kwam den Voorzitter alsnu het beste voor nogmaals een enquête te houden om van de 200 aanvragers uitdrukkelijk te vernemen, of zij zich definitief willen verbinden tot aansluiting, daar bij de kosten van aansluiting geheel voor hun re kening nemend. Mr. Ruitinga zou verder willen gaan en ook de overige 80 a 90 nog eens willen polsen, daar deze mogelijk nog wel tot aansluiting bereid waren, daar van hun houding de beslissing misschien afhankelijk is en zij, dit wetend, iets zouden kun nen doen in 't belang der gemeenschap. De Voorzitter zegt toe, dit te zullen beproeven. De heer Schmiehusen vroeg of er ook biljet ten oningevuld waren binnengekomen. De Voorzitter zei, dat er meerderen waren, die niet wisten hoe te moeten handelen, doch dat hen daarbij voorlichting was verstrekt door den heer Roukema, waarna er slechts enkele geheel onin gevuld waren ingeleverd. Daarna werd besloten aan de ingezetenen te vragen of zij met de gestelde eischen accoord wenschten te gaan, en hun tevens een gezegeld formulier voor te leggen ter teekening en ter in vulling. De Voorzitter zegde toe spoed achter de zaak te zullen zetten om in zeer korten tijd de noodige gegevens te verzamelen. III. Ingekomen stukken. Ingekomen was een schrijven van den heer N. Vermeulen, herbenoemd lid van het College van Regenten der Godshuizen, inhoudend de aanvaar ding dier benoeming. Verder was er een besluit van Ged. Staten, goed keurend de in de vorige vergadering gemaakte wijzigingen in de gemeente-begrooting dienst 1928. Daar de agenda was afgewerkt en niemand het woord meer verlangde, sloot de Voorzitter de ver gadering. HEUSDEN. Alle functionarissen waren aanwezig. De publie ke belangstelling was ditmaal zoo groot, dat -de publieke tribune de hoorders niet bon bevatten3 zoodat deze van den Voorzitter verlof bekwamen voor de balie te gaan staan. I. De notulen der vorige vergadering werden ongewijzigd goedgekeurd. II. Rapport betreffende de onderhandelingen met de P.N.E.M. over de electrificatie van Heusden. De Voorzitter het woord nemend, deelde mede, dat deze bijeenkomst alleenlijk was belegd ter be handeling van bovengenoemd rapport en hoe het was tot stand, gekomen. In de gemeente was in 't begin van Januari door middel van invulbiljetten aan alle belanghebbenden uitgereikt, een enquête gehouden. Daarbij was gebleken dat 201 familie hoofden in beginsel verklaarden bereid te zijn tot aansluiting aan het electrisch net, terwijl een

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 3