vrije Woning I F a. A. v. d.Wee-Cools Notaris JANSEN verkoopen Nieuwen Inboedel, 111 TE HUUR met Werkplaats, Magazijn ook bruik baar als Autogarage afstammelingen op 12 Juli a.s. des v.m. 9 uur. „De Katholieke Kerk in Mexico". Wtj herinneren nogmaals aan de lezing van Vrijdagavond in hetpatro- naai te v.m. Baardwijk. Zooals aangekondigd zal er vanwege de R.K. Werklledenvereen. een zeer nuttige lezing met lichtoeelden wor den gegeven over „L)e Katholieke Kerk in Mexico", Droevige plechtigheid. In de Si. Ciemensparochie alhier had hedenmorgen een droeve plechtig heid plaats n.i. de teraardebestelling van den j.l. Zondag na eea koriston dig hevig lijden, vrij plotseling over leden M. van Beijuen. üe lqkbaar werd gedragen door de leden van het R.K. Zangkoor waarvan de overledene lid was. Aan de ge opende groeve zong het koor onder leiding van den directeur de heer F. Schilders het 4 stemmig „Op hel Kerkhof van de Viiegh. üe o/erledene was een eenvoudig en algemeen geacht werkman die zich als lid of Destuurslid van tal van sociale-, ontspannings- en kerkelijke vereenigingen zeer verdienstelijk maakte. Zoo was hij o a. ook sacre tans van de afdeeling Baardwijk der R.K. Vakvereentging, bestuurslid der Derde Orde e. a. üe deelneming met zijn zwaar be proefde eentgenoote die met 3 zeei jeugdige kinderen achter blijft en vrij spoedig een gezinsvermeerdering ver wacht, is algemeen. Humoristen Concours. De inschnj vingen voor hel op 6, 7 en 2l April a.s. te houden concours voor komische duetten in de zaal van den heer W. van Heivoin te v.m Baardwijk komen vlot binnen en reeds is het voor den opzet vereischte aantai deelnemers genoteerd waaronder duetten van bijzonder goede reputatie. Het belooft dus een zeer aantrekkelijk spannend concours te worden, wat de noodige publieke belangstelling in ruime mate ondervinden zal. De heeren C. van Haren. J. Molen J. Tnijssen hebben zien bereid ver klaard in de jury zitting te nemen terwijl de heer Jac. van Mierlo zich met de verdere regeling dezer avonden zal beiasten. Ongevallen. Zondag werd in de Qrootestraat een fietser door een auto aangereden. Hij had wel eenige blessuren opge loopen, doch niet van ernsttgen aard De fiets was nogal gehavend. Zondagmiddag viel een visscher uit Tilburg in de Qrootestraat plotse ling van z'n fiets. Men meende dat hij door een passeerende auto was aangereden. Uit bleek niet 't geval, waar de man aan toevallen scheen te lijden. Binnengedragen kwam hij weer spoedig bij en kon z'n weg vervolgen De heeren D. namen Zondag avond door den zwaren mist misleid, met hun auto te vroeg een bocht en kwam de auto daardoor tegen den berm van een sloot terecht, Een ruit werd gebroken, waardoor een der inzittende verschillende blessuren in 't gezicht kreeg. Overigens liep hei ongeval goed afook de auto was slechts weinig beschadigd. Plotseling dood. De heer Adr. D. in de Nieuwstraal alhier, voelde zich Zondagmorgen niet zoo heel wel, maar gebruikte toch met smaak z'n kop kolfie. Toen men hem eenigen tijd later kwam roepen vond men den algemeen ge- achten man stervende. Spoedig daarna was hij overleden. De heer D. was eere-lid van het R.K. Zangkoor van St. Jan. Jaarmarkten te Waalwijk. Vrijdag zal In hotel Verwiel alhier eene bijeenkomst worden gehouden, ten einde de uitvoering der plannen voor de herleving der Veemarkten te bespreken. Zooals bekend heeft de gemeente eene commissie in 't leven geroepen om middelen te beramen om toi herleving der Waalwijksche Vee markten te geraken. Deze commissie heeft plannen aan den raad ingediend, welke door den raad zijn goedgekeurd. NIEUWS UIT BEUSDEN. Heusden, 12 Maart '29 In de eximen commissie voor Candidaat Qem -Secretaris hebben dii jaar weer zitting de Edeiachtb. Heer H. J. v. Eggelen en Mr. C. W. van Ommeren. De jaarvergadering der Chr. Jongelingsvereeniging „Eben Haëzer", aangekondigd tegen 16 Maart, kan niet doorgaan en is daarom verzet tot op 23 Maart. Mr. C. W. van Ommeren heeft bedankt voor de hem aangeboden candidatuur voor de Tweede Kamer door den Vrijheidsbond (Kieskring R'dam, Utrecht, 's-Bosch, Tilburg, Maastricht.) De damvereeniging V. D zal deelnemen aan den nederlaagwedstrijd vanwege de vereeniging Zalt-Bommel, terwijl ze om het kampioenschap van Heusden en 't Land van Altena zal laten spelen op nader te bepalen datum in October. Met betrekking tot het Ijs op de rivieren kan worden gemeld, dat de Maas en de Bergsche Maas sederi Zondag ijsvrij zijn, zoodat de stoom bootvaart weer kan doorgaan naar Rotterdam over Geertruidenberg Van varen op het traject Heusden— Woudrichem is evenwel nog hoege naamd geen sprake. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 12 Maart '29. Herijk van maten en gewichten. Naar wij vernemen, zal au jaar de herijk van maten en gewichten voor deze gemeente plaats hebben op heden Woensdag 13 Maart van 10—12 en van 1 3 uur voor die henjkplichugen wier geslachtsnaam aanvangt met een der letters A. toi en met H.; op Donderdag 14 Maart van 10—12 en van 13 uur voor hen, wier ge slachtsnaam aanvangt met een aer letters 1 tot en met K op Vrijdag 15 Maart voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met een der letters S. tot en met Z. üe herijk heelt plaats in de achter zaal van net gemeentehuis. Plechtig ajscheid van drie Missionarissen. Wie het Familieblad van de Paters uit Kaatsheuvel leest, zal wei weten dat 't Si. Antonius-Missiehuis alhier de laatste jaren geregeld jonge pries ters kon uitzenden naar de uitgestrekte Missievelden. De Missiegeesi bloeit in ons klooster. Thans zijn wederom drie jonge missionarissen veitrokken naar de missie van Oost Borneo. Maandag j 1. werd door de priesters en studenten van hef klooster op de meest trt ffende wijze afscheid genomen van 't drietal dat zoo manmoedig de wijde oceaan oversteekt. Op het dak van het Missiehuis wapperde de Pauselijke banier en van den voorgevel hing de Missievlag. Met klokgelui werd de plechtige H. Mis aangekondigd, die om 9 uur werd opgedragen door den Weieerw. pater j. Stroosnijder, eea van de vertrek kende missionarissen (met pater M. Qioudemans en Broeder Qabriël in de wereld Hendrik ten Eisen) met assistentie van pater Wilkens en pater Qroen. Des middags werd er in detooneel zaal een gezellige ontspanning gebo den, waarbij zangen declamatie nummers op het program stonden. Om 5 uur werd door pater M. Qlaudemans een plechtig Lol gecele breerd, waaronder pater Larsen een treffende predicatie hield met als tekst: „Kiest mannen uit en trekt op tegen Amalec". Des avonds werd er een feest gegeven in de tooneeizaal waarbij de paters—studenten, familieleden e.a. tegenwoordig waren. Door een leer- ling van de rhetorica werd een af scheidswoord gesproken, waarna voor het voetlicht kwam „De Qril van den Hertog" blijspel In drie bedrijven van Qerard Nieien. Het was een prettige avond. Dinsdagmorgen kwam het afscheid Te kwart voor zes droeg pater M Qlaudemans een H Mis op waarna afscheid werd genomen. Trt ffend was het scheiden van de dierbaren Per auto vertrok men naar den Bosch, vanwaar de trein naar Amsterdam werd genomen. Qistermiddag om 12 uur zijn de Missionarissen met „de Prins der Nederlanden" vertrokken. RECHTZAKEN. 't Was haar valsche vlecht maai". De behandeling werd voortgezet van de strafzaak tegen Hendrika S. te Herpt, die vrouw Lang had mishan deld. Hendrika wiide er zich afmaken, met de opmerking: „Ik heb haar van mij afgestooten en toen viel haar valsche vlecht van d'r kop!" Vrouw Zweep-Mathon uit Herpt kwam getuigen dat zij de mishande ling had gezien, doch die verklaring werd door Hendrika voor leugen uit geroepen. Het gehaspel tusschen de twee vrou wen was bepaald vermakelijk. De opperwachtmeester van de mare chaussee had de zaak onderzocht en volgens het verhaal van den mare chaussee Chr. Bosman hadden de buur vrouwen ruzie over het gebruik van slootwater voor de wasch. Hendrika wordt voor een lastige tante gehou den. Volgens inlichtingen uit G'berg, waar ze heeft gewoond, was ze ook daar geen katje om zonder handschoe nen aan te pakken. Ze maakte het daar zoo bont, dat ze in haar booze buien scherven van steenen potten en pannen bij de buren over de schutting wierp, en zoo meer. Ze kreeg van den president een ern stige waarschuwing mee en werd we gens mishandeling veroordeeld tot ƒ10 boete, terwijl het O.M. 20 boete had geëischt. Diefstal Ph. v. R., 49 j., arbeider te Wijk, moest terecht staan, verdacht van dief stal van hout een nadeele van P. Bis- schops. Er werden 6 getuigen gehoord, maar nog kwam niet vast te staan of ver dacht» afval van hout had medegeno men, dan wel of hij werkelijk tusschen de kavels hout van anderen, opzette lijk dat van Bisschops, zich wederrech telijk had toegeëigend. Dies werd de zaak uitgesteld voor nader onderzoek. Ontaarde zoon. Het Gerechtshof veroordeelde in hooger beroep W. J. M., arbeider te Oisterwijk, gedetineerd, ter zake dat hij in de woning zijner moeder een kruisbeeld en twee Mariabeelden, had vernield en zijn broer bedreigde, tot een jaar en drie maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest. SPORT. R. W. B. Voor a.s. Zondag is vastgesteld de belangrijke wedstrijd. R.W.B.—W.S.C. op het R W B, terrein. Sinds 30 Sept. heeft R. W. B. niet meer thuis gespeeld, zoodat mede do<>r de lange rust voor dezen wedstrijd wel een record aantal bezoekers ver wacht mag worden. Momenteel is het R. W. B -terrein reeds in goeden staat, zoodat behou dens ongunstig weer, het terrein be speelbaar zal zijn. /uliana. De Zondag j.l. gespeelde wedstrijd Sportvereeniging 19^.0—Juliana ein digde in een onverdiende 4—3 over winning voor Oss. Direct na atirap wordt door beide partijen flink aangepakt, om beunen moeten de verdedigingen handelend optreden. De juliana-voorhoede begaat de fout hei spel te kort te houden, waardoor verschillende mooie kansen verloren gaan. Na een kwartier neemt Oss in zuivere buitenspel-positie de leiding, welk doelpunt toch wordt (oegtkend. Ook juliana komt verschil lende malen gevaarlijk voor het Oss doel, maar doelpunten blijven uit. De Center-voor schiet voor open doel jammerlijk in keepers handen. Bij een uitval brengt Oss den stand op 2 0, waarmede rust komt. Na rust is Juliana in de meerderheid maar het wil voor doei niet gelukken, dit ontmoedigt de spelers en Oss weel hiervan te pr< fiieeren door den stand op 4-0 te brengen. Nu er nog een kwartier te spelen is, wordt er nog eens alles opgezet om den achterstand zoo mogelijk op te halen en binnen 10 minuten is de stand door 3 prach tige doelpunten van center-voor, rechts- en linksbinnen op 4—3 gebracht Een zuiveren strafschop door een Oss- speler gemaakt, wordt doordenscheids- rechter niet gezien en zoo loopt in dezen wedstrijd onze geel-zwarten alles tegen. Met 43 komt het einde, juliana speelde met 1 invaller,terwijl ook de linkshalf met rust vervangen moest worden. Juliana 2 Wapen van Heusden ging wegens terreinafkeuring niet door. Juliana 3 behaalde een 5.4 overwinning op Brabantia 2, Waspik. Zondag a s. komt het sterke Picus uit Eindhoven een competitie-wedstrijd spelen tegen juliana, welke ontmoeting met groote belangstelling wordt tege moet gezien. Voetbaluitslagen van Zondag. N.V.B. Het Zuiden. Ie klasse. Roermond—M.V.V. afgekeurd Willem II—N.A C. 3—3 B.V.V.Wilhelmina 11 P.S.V. N.O.A.D. 5—1 L.O.N.G.A.—Eindhoven afgekeurd 2e klasse A. Bredania—Alliance 4—2 Breda—DOSKO 3-0 RBC—Middelburg 5-0 Zeelandü—Dongen 5—4 2e klasse B. VVVVOS 6-0 HelmondDe Valk 2—2 TACTegelen 12 3e klasse B. De Muggen—1 SC 3—5 MEVO—Boeimeer 5—1 HKI-ZIGO 6-3 Hero—Good Luck 6—2 3e klasse C. Sportver. '20—Baardwijk 43 Zalt-Bommel—Helmondia 4—2 Sportver. 1907—Picus 2—13 Reserve 1 klasse. NAC 2—Eindhoven 2 1—5 NOAD 2-PSV 2 2-0 Reserve 2e klasse A. Alliance 2 NAC 3 1—4 DOSKO 2-LONGA 2 2-2 Reserve 2e klasse B. Wilhelmina 3—Helmond 3 2—1 Eindhoven 3—De Valk 3 3—3 Tegelen 2-VVV 2 1—1 BW 3 PSV 3 12 MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 12 Maart. Ter vee markt waren, heden aangevoerd: 186 paarden, 11 veulens, 1128 magere run deren, 990 vette runderen, 206 vette kalveren, 2205 nuchtere kalveren, 74 schapen of lammeren, 44 biggen, 4 bokken of geiten, 11 overloopers. Prijzen per pond: koeien 27|32 c., 4044 c., 5052£ c.ossen 38 c., 40— 43 c., 4750 c.stieren 37 c., 40 c., 4344 c.kalveren 6065 c., 7075 c., 8085 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 230415, stieren 110 460, paarden ƒ200—350, siachtpaar- den 150200, hitten 100170, veu lens 80110, fok nuchtere kalveren 2026, slacht nuchtere kalveren 7 12, kalfkoeien ƒ200400, pinken 90140, vaarzen 140230, biggen 1220, biggen per week 1.752. overloopers 3045. AGENDA'S. WAALWIJK, Dondetdag 8 uur. Lezing door Dr. W. N. v. d. Sieen over „Tropisch Biitsch—lndië", Hotel Veiwiei. Donderdag 8 10 uur. Gymnastiek voor de leden B Q.V. Donderdag 8'/a uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrijdag 7'/a uur. Lezing over „De Katholieke Keik in Mexico", patronaat Si. Ciemensparochie. Vrijdag 8 uur. Don Bosco—avond parochie O L. Vrouw. Zaterdag 3'/» uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. GEMENGD NIEUWS. Ernstig ongeluk op het ijs. Vier menscnen verdronken. Dinsdagmorgen om 9 uur bevonden zich moeder, dochter en zoon ge naamd van Baliegocyen uil HeeseL mei C. Kley uit Opijncn op hei ijs n> de Waal, Oij Opijuen, toen du zich in beweging zeiie. De vier menscnen waren met ie redden en verdronken voor de oogen van de toeschouwers, die het ongeluk machteloos moesten moesten aanzien. Drie lijken zijn ge vonden. Kity wordt nog vermist. Op de rivier de Waai was de ijs breker Siberië van de N. V. Neder landsche Sloomsleepdienst voorheen van P. Smit |r. te Roiterdam bezig met breken van het ijs. Op een dei kribbtn bij Vaiik stonden vijtpersonen het werk van den grooten ijsbrekei gade te slaan. Door het breken kwam het ijs plotseling in beweging en schoof over de kribben heen. Ook de krib waarop bedoelde personen standen, werd onder het kruiend ijs bedolven. Vier van de vijfmenschen geraakten onder het ijs en werden meegesleurd. Zij zijn nog niet terug gevonden. Het ongeluk had zeer onverwachts plaats. Volgens ae verkregen inlich tingen sloeg plotseling een groott schots over de krib. De ongelukkige werden als het ware hieronder ver pletterd. De drie gevonden lijken lagen in de onmiddellijke nabijheid onder het ijs, terwijl het vierde lijk mee af gedreven schijnt te zijn. De politie zoekt thans de omgeving af. Zaterdagavond is in het Cify- theaier in Den Haag de 24 jarige acrobaat K. O. bij het maken van een salto gevallen. Hij heeft vermoedelijk een rugwervelfractuur gekregen en werd naar het gemeentelijk ziekenhuis overgebracht. Vandaag zou een Rönt genfoto worden genomen ter vast stelling van den juisten aard der fractuur. De toestand van den getrof fene, die geboortig is uit Riga, is redelijk wel. VOOR DE HUISVROUW. TUINTJES IN DE LENTE. Het is wel opmerkelijk, dat bloemen en planten-liefhebsters, die zich de uitgave getroosten bloemenbakjes in hun vensters te koopen, om gedurende de zomermaanden fraaie bloemen voor zich te zien, die heel wat behagelijk uitzicht en vroolijkheid aan de kamer geven, nog meer dan de bloemen en planten binnen; dat deze dames, zeg ik, niet ook gedurende de voorjaars maanden de behoefte gevoelen om weer levend groen en bloemen ook buiten hun ramen te zien, en ook anderen dat genot te geven, die voor bloemen eii planten niet onverschillig zijn. Hoe opgetogen is de ware bloemen.- liefhebster niet, zelfs reeds als kind, bij het zien van de eerste bloemen in het veld en boe trippelen de kinder voetjes dadelijk naar de plaats waar zij staan, vol begeerte om ze te bezit ten en wij, met nog dezelfde liefde voor de bloemen in ons hart, waarom zouden wij ze niet altijd gaarne om ons heen zien als het kan, er ons leven door trachten te veraangenamen, ook in den winter of bet vroege voorjaar? Dei bakjes heeft men, alleen dient de bovenste laag aarde ververscht en de oude verwijderd en weer wat aange vuld te worden, omdat de zomerplan- ten wat van de aarde meenemen naar hun winterkwartieren. Belegt men dan de oppervlakte van de aarde in de bakjes, wanneer ze op een paar cen timeter hoogte na zijn aangevuld, met crocusbollen en bolletjes van sneeuw klokjes (Galanthus Nivalis), dan beeft men met zoo weinig kosten de beelde rigste bakjes bloemen van prachtig lila geel of oranje en wit, soms ook bonte en gestreepte bloemen, zelfs, zoo men ze bij een goede bollenfirma bestelt, in de fraaiste kleuren en teekening. Men ziet bij haren bloei de fijne sneeuwklok jes zoo bevallig bengelen, alsof zij wer kelijk willen luiden: „de lente is ge komen!", zooals de sage meldt dat haar roeping is. Haar reine wit ver- beft zich dan even boven de nog in knop staande crocussen, alsof zij haar vragen ook hare bloemen te openen, omdat Je lente is gekomen en warme zonneschijn haar wacht. Well menliefbebster voelt zich bet hart niet week worden bjj bet waarnemen van dat vernieuwde leven der natuur, van weer bloemen te zien en wel zoo nabij in bare omgeving, alsof ze daar voor hii.hr groeiden. Hoe schoon is bet, reeds in Maart dagelijks die pracht te aanschouwen, als in bet middaguur de zon de cro- cusbloemen opent; baar kleuren zijn zoo helder, zoo schitterend als goud, haar vorm zoo bevallig, baar hart zoo fijn! Men voelt zich door bet aanschou wen opgewekt. Jammer voor ben, die ze in Decem ber verzuimden te planten. Zij hebben zich werkelijk veel genot onthouden,- want in Maart reeds staan de crocus sen in vollen bloei en verblijden er ie ders oog. Nog evenwel kan men vóór den zo mer van de bakjes profiteeren, maar er dan ook gauw werk van gemaakt, de bovenste laag aarde er afgenomen en door een verscbe laag vervangen en ze beplant met Primula tricolor in verschillende kleuren, afgewisseld met vroeg bloeiende Viola tricolor: ook met deze planten zijn uw bloembakjes fraai. Men beeft dan bloemen in zeer fijne tinten van de Primula Veris en het fluweelachtige, de oneindig ge schakeerde violetkleur, geel en wit, soms met rood afgewisseld, der violen en daarbij bet sierlijke blad van beide deze planten. Me* moet de genoemde plantjes tamelijk ruim nitplanten, daar men ze gelegenheid dient te ge ven zich te ontwikkelen; maar zijn ze in zoeler voorjaarstemperatuur een maal goed aan bet groeien en worden ze ook hier goed verzorgd, ofschoon matig begoten, dan geven ze alle vol doening, bloeien onafgebroken voort, totdat zij plaats moeten maken voor onze zomerbloemen, de Bolbegonia's of andere, naar men wil. De prijs behoeft waarlijk niet af te schrikken, want deze bescheiden kin deren van Flora dwingen ook de bloe misten tot bescheidenheid. Wel wetende hoeveel genot de bloe menbakjes aan de denkende en prac- tische vrouw kunnen geven, bejammer de ik het zoo, dat er zoovele van die bakjes, die ik 's zomers buiten zie, nog in kelders of op zolders staan en zou ik de bezitsters willen toeroepen: „de lente is gekomen, komt ook gij naar buiten met uw bloemenbakjes, toont ook gij uw innerlijk, vernieuwd leven, tot verbooging der levensvreugde van die u omringen en van u zelf en ver blijdt u, dat na den soberen winter u weer een blijde lente geschonken wordt LAATSTE BERICHTEN. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.-s. Dinsdag half vijf zal in de Chr. School gelegenheid zijn om de kinde ren kosteloos te laten pokken-inenten. Donderdag 14 Maart hoopt de Knapenvereeniging der Ned. Herv. Kerk baar jaarfeest te vieren. Onze agent voor Kaatsheuvel c.a. SCHOOLSTRAAT Qeef haar uwe DRUKWERK* ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ AMTOOM TltLtN. ADVERTENTlëN. te Waalwijk, zal Zaterdag 16 Maart a,s. des namiddags 2 uur precies, ten huize en ten verzoeke van den heer FR. BERKOW1TZ, achter het huis van den heer A. van der* Lee, Grootestraat 38 b. in v.m. Besoijen om contant geld alsCanapé, Buffet, Stoelen, Tafels, Spiegels, Schilderijen, Beelden, Veertnbed met toebe- hooren, Ledikant, Keukengerief, enz. 42215 te. bevragen bij: 42216 I. C. MORTIER Ijzerhandel Waalwijk. bedrukt of blanco I I I 1 kmUmm TS.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6