[CHI au Hl IUIM f f ASTHMA No. 23. Woensdag 20 Maart '29. 52e Jrg. TWEE l <E BI AD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 19 Maart 1929. Vragen van het raadslid Van Schijndel. Door het gemeenteraadslid den heer A. H. van Sclujndel Jr. zijn in dato 14 Maart 1929 aan B en W, de vol gende vragen gericht: Is het U bekend dat van twee gegadigden voor de terreinen der oude Gasfabriek, de door hen ingediende bouwplannen voor een te bouwen woning, zijn af gekeurd, dat op hen als het ware een zekere drang is uitgeoefend, waardoor zij zijn overgegaan het ontwerpen eener tee kening in handen te stellen van een architect, hen door den Gemeente- Bouwkundige aangewezen, dat deze architect, op verzoek van een der gegadigden, een bestek moest ontwerpen, doch dat hij inplaats daar van, op eigen initiatief, een plan ont wierp voor hetgeheele woningcomphx, dat gegadigden, wier teekeningen afgekeurd waren, een vingerwijzing kregen, toch met dit laatste plan ac coord te gaan, zonder dat zij verder in de gelegenheid gesteld werden, hun afgekeurde bouwplannen zoodanig te doen veranderen, dat deze aan de gestelde eischen zouden kunnen vol doen, dat zij besloten met het ontwerp van den architect genoegen te nemen, uit vrees van anders bij de uitvoering van hun plannen moeilijkheden te zullen ondervinden. Is het College van Burgemeester en Wethouders bereid, mij over een en ander nader in te lichten en indien het bovenstaande op waarheid berust, is U dan niet met mij van meening dat aan het particulier recht afbreuk gedaan wordt, waardoor de lust van particuliere zijde tot het bouwen van woningen allesbehalve aangemoedigd wordt. Waalwijksche Veemarkt. Onze lezers hebben in 't vorig nummer het verslag gelezen van de bijeenkomst der Markt commissie met tal van belangstellenden over de herle ving der Waalwijksche Veemarkt. Men heeft toen kunnen zien, dat de zaak met kracht wordt aangepakt en dat een ernstige poging wordt gedaan om deze belangrijke aangelegenheid voor plaats en streek te doen slagen. Wij gaan accoord met een der des kundlgen, dat het jammer is dat de band, die door fokveedagen met de veeteelt-plaatsen als Herpt, Elshout, Meeuwen, Dussen, Almkerk, Waspik. Riamsdonk enz. was aangeknoopt, is losgelaten, maar dat is voorbij en doet aan 't feit. niets af, dat althans een nieuwe en goede poging gewaagd wordt. Van de zijde van de gemeente, van de commissie, van de belangstellenden wordt alles gedaan wat mogelijk is, door een goede regeling door finan- cieele bijdragen, door reclame enz Het woord is nu aan de veehouders en veehandelaars. Zij zijn nu moreel verplicht hun belofte in te lossen, voor een paar jiar gedaan en thans herhaald, dat zij met hun vee naar de Waalwijksche veemark zullen komen, zooveel mogelijk en zoo geregeld mogelijk, verkoopen of niet; de zaak moet gesteund worden, er moet ge regelde aanvoer komen, minstens dit seizoen, dan zullen ook, al is 't niet de eerste malen misschien, de koopers komen en is de markt van fok- en melkvee te Waalwijk gemaakt voor nu en de toekomst. Veehouders van deze streek, spe ciaal van Waalwijk gij hebt hier een groote plicht te vervullen; er wordt op U gerekend. Wij zouden aan bovenstaande nog een vraag willen verbinden. Zou het niet op den weg liggen van winkeliers en/of particulieren om medailles prijzen in geld of kunstvoorwerpen, land bouwgereedschap e. d beschikbaar te stellen alsextra-prijzen Dat zou de Miufiy,Verïïoogen en blijk geven van de belangstelling onzer ingezetenen. Op a idere plaatsen werkt dat zeer •roed. R.K. Hoogere Handelsschool. Het was gisteren 12'/2 jaar geleden dat de R. K Handelsschool alhier werd geopend Van de leeraren die toen werden geinstalleerdzljn de WelEerw. heer Sanders, de heeren Drs. G. van Imbeeck, j. Odenkerken en Theo van Delft thans nog aan de school ver bonden. Zooals wij vroeger reeds schreven worden het 12'/2 jarig bestaan onzer Handelsschool en deze jubilea eerst dezen zomer feestelijk herdacht en zal die herdenking samen vallen met het koperen jubileum van den Di recteur, Drs. de Vries. Wij zullen er dus thans niet meer over'uitwijden Intusschen bieden we de jubilarissen van heden onze gelukwenschen aan en hopen dat zij nog een reeks van jaren aan de Hoogere Handelsschool hun beste krachten zullen mogen geven f j. Blok-van Heijst. In den ouderdom van 59 jaren is alhier overleden de heer J. Blok van Heijst, stichter van de bekende schoenfabriek onder dezen naam. Onder groote belangstelling werd het stoffelijk overschot van den over ledene Dinsdagmorgen ter aarde be steld. De lijkstoet werd voorafgegaan door het vrouwelijk personeel der fabriek, waarvan de jongsten een krans van het personeel droegen. De lijkbaar werd gedragen door de ouderen van het personeel en de deel name uit de kringen der schoen- en lederindustrie was zeer groot. Verkoop huizen. Ten overstaan van Notaris lansen werden Maandagavond in het calé Franssen geveild de huizen van het R.K. Kerkbestuur v. d. H Antonius Perceel I en II werden verkocht aan M. Esch voor resp. f3400 en f2975 en perceel III aan J. van Reijen voor f3395. Uitbreidingsplan. Naar wij vernemen is de gemeente bouwkundige gereed gekomen met het uitbreidingsplan onzer gemeente. Het moet een uitstekend en overzichte lijk stuk werk zijn, dat als wij goed ingelicht zijn op de eerst volgende vergadering, die ditmaal Woensdag 27 Maart wordt gehouden, reeds in behandeling zal komen. Fa Van iersel Witlox Co. Naar wij van de Directie vernemen zal de Stoomlederfabriek Van Ierse Witlox Co. de voorraad huiden verwerken en daarna voorloopig stop zetten. Kiezerslijst. Het aantal kiezers, voorkomende op de Kiezerslijst voor de Tweede Kamer verkiezing, bedraagt 4779. Stierenkeuring. Gistermorgen werd alhier op de mat kt de Prov. Voorjaarskeuring van stieren gehouden. Er werden 27 stieren ter keuring aangeboden, waarvan 8 een certificaat van goedkeuring ontvingen, van de volgende eigenaren H. C. Groeneveld, Waspik. J. A. Kamp, Waspik. J. Werther, Sprang—Capelle. A van Huiten, Drunen. J. A. Pullens, Waalwijk. C- A. Baaijens, Waalwijk. Stierhouderij „Nieuwe Moed",Loon op Zand (twee stieren). Als keurmeesters fungeerden de heeren J. van Oers te Wouw, M. Backx te Alphen en J. Ttggelen te Roosendaal. Waalwijksche Kegelclub. Op het groot Nationaal Kegelcon cours van den Tilburgschen Kegelbond behaalde de Waalwijksche Kegtlclub Maandagavond 303 punten, waardoor zij zich nummer twee wist te plaatsen. Kynologen— Vereenigtng. Maandagavond werd in Hotel „De Twee Kolommen" eene algemeene leden-vergadering gehouden van de Ky lologen-vereeniging Waalwijk en Omstreken. Bij afwezigheid van den Voorzitter, werd diens plaats ingenomen door den Vice-voorzitter den heer Jan Tielen. Door den secretaris-penningmeestei van het tentoonstellings-comiié wero een uitvoerig, goed gedocumenteerd verslag uitgebracht over de Honden tentoonstelling in October 1928, terwijl daaraan toegevoegd werd een finan cieel overzicht van deze tentoonstelling die hoewel zij een finantteel tekort gaf, toch bijzonder geslaagd mag ge noemd worden. Door de heeren Verdurmen en Boomgaard werd deze rekening en verantwoording nagezien en goed gekeurd. De Voorzitter bracht den heer Broek dank voor deze beide uitnemende verslagen. Hij wees er daarbij op dat het welslagen der expositie te danken was aan de groote activiteit der com missie, speciaal den eminenten voor zitter den heer Arnoud Verwlel en den ijverigen secretaris den heer Broek. De commissie is er daarenboven in geslaagd, op het lumineuze idee van haar Voorzitter, door een prachtvolle lezing vöor het publiek, het financieel tekort voor een flink deel weg te werken. Hij bracht het comité dank, speciaal den voorzitter voor de goede leiding voor zijn uitstekende idees en voor de waardige wijze waarop hij de tentoon stelling en de vereeniging heeft ge representeerd den heer Broek voor het enorme werk dat hij heeft verzet en die zeer zeker het grootste aandeel in het succes der expositie heeft gehad en van wiens werk een ieder .net grooten lof gewaagde. Hij bood den secretaris namens de vereenigtng een geschenk aan, als een klein blijk van waardeering voor zijn groote diensten der tentoonstelling en de vereeniging bewezen. Met een hartelijk applaus en een dankwoord werden deze woorden en het geschenk ontvangen. Terzake de herdenkingsvergadering van het 1ste lustrum werd de datum vastgesteld op Donderdag 18 April a.s. Besloten werd een bedrag uit de kas te putten voor een kleine feestelijke herdenking, terwijl een autobus be schikbaar wordt gesteld voor die leden die de tentoonstelling te Breda in Mei willen bezoeken. Op bovenbedoelde vergadering zal periodieke bestuursverkiizmgs plaats hebben en zullen drie nieuwe leden gestejnd worden. Ten slotte werden evenals vroeger voor de leden-deelnemers aan de hondententoonstellingen te Rotterdam en Breda prijzen uit de kas beschik baar te stellen. Na nog eenige besprekingen van huishoudelijken aard en afwikkeling van hangende zaken, werd deze ge animeerde vergadering gesloten. Lezing. Zaterdagavond gaf Dr. W. G. N van der Sleen, voor de leden van het departement „Langstraat" van 't Nut en verdere genooüigden eene lezing met lichtbeelden over Britsch—Indië. Deze bekende scheikundige en natuur onderzoeker wist z'n talrijk luditorium een paar uur zeer belang wekkend bezig te houden met z'n interessant verhaal over toestanden, gewoonten enz. in Britsch-Indië, die velen onzer ook reeds in de dagbladen hebben kunnen volgen. Dr. v. d. Sleen gaat nu weer een studiereis maken in den Indischen Archipel. Mr. F. Houben. Met ingang van 1 Juni gaat de 2e secretaris der A. R. K. W. en Secre rans der Vereeniging van h.K. uruk- kers in Nederland, Mr. F. Houben dezen werkkring verlaten om zijn raienien van hootd en nart ie wijden aan een verantwoordelijke positie in een groot Nederlandsch industrieel oedrijt. (Secretaris der directie der „Drie Hoeitjzers" Breda. Red) Onze verneugenis over de mooie camèie die Mr. Houben tegemoet gaat, paart zten aan een gevoel van teleurstelling over het afscheid, dat voor de deur staat. Wij zijn overtuigd, dat allen, die met Mr. Houoen in aanraking zijn gekomen, de heugenis zijner aangename per soonlijkneid dankbaar en sympathiek zullen bewaren. (R.K, Werkgever.) is op zichzelf reeds een genoegen om te aanschouwen. Aan het slot werd nog een film vertoond, die eveneens zeer in den smaak viel van het publiek, dat in grooten getale was opgekomen en ook proef-ondervindelijk het Amstelbier zeer roemde. Gezondheidscommissie. Bij besluit van den heer Commis saris der Koningin in de provincie Noordbrabant dd 15 Maart j.I. is de heer Ant. J. J. M. van Iersel alhier, herbenoemd tot secretaris der Gezond heidscommissie, zetelende te Waalwijk. Aanbesteding. Door het Architectenbureau v. Ree Bossaerts alhier werd gisteravond in caléP. v.Cromvoirt aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis met bakkerij en winkel in de Baard- wijksche Steeg voor rekening van den heer A. de Brouwer alhier. Inschreven werd als volgt J. v. Bokhoven en A. Corstjens, Vlijmen f9436 W. Nieuwenhutzen, Sprang 19355 L Kooien, Nleuwkuik f9300 C B. Timmermans, Sprang f 9249 P. A. Cramer, Genderen f 9225 J Kooien, Waalwijk f9000 P. J. Pennings en Chr Lamoen, St. Mich. Gestel f8988 Het werk is nog niet gegund. Aanbieding schilderij Theo van Deljt aan het Prov. Genootschap voor Kunsten en Weienschappen. Het ligt in de bedoeling om op 4 Mei a.s. aan het Prov. Noord— Brabantsch Genooischap v. Kunsten en Wetenschappen te 's Bosch, een schilderij aan te bieden van de hand van onzen kunstschilder Theo van Oelft. Het schildeiij zal een plaais krijgen in het museum van genoemd Genootschap. Bij de aanbieding zal Drs. van Imbeeck een lezing houden vermoedelijk over de gothiek. Het bestuur van het Prov. Genoot schap hee-ft ook gevraagd om gedu rende 8 dagen voor de aanbieding van het schilderij een tentoonstelling te mogen houden van werken van Theo van Delft. Schoorsteenbrand. Ten huize van de tam. de L. inde Hanestr. alhier, ontsiond gisteren schoorsteenrand. Door de politie werd de brand met twee bluschapparaten gedoold en erger onheil voorkomen. Een fLnk gewicht. Op de stierenkeuring alhier werd Maandag een stier ter keuring aan geooden van de Suerenvereeniging te Kaatsheuvel, die gewogen op de ge meente waag, het respectabele gewicht naaide van 1890 pond. Film Brouwerij Grootbedrijf. Voor een belangstellend en talrijk publiek werd Maandagavond de fiim van het grootbedrijf der Amstcl brouwerij vertoond tn de Nieuwe Bioscoop. Deze fiim geeft een duidelijk beeld van de ingewikkelde reeks van mant pulaties. welke in de moderne brou werij noodig zijn om van gerst, hup en water bier te vervaardigen. De aandachtige belangstelling ge durende de voorstelling, warén voor ons het bewijs, dat de fiim voldeed aan haar doel, n.l. den nier brouwer ie geven een begrijpelijk beeld van het moderne brouwproces Een proces dat, zooals de film toont, in de eerste plaats gericht is op de productie van een constante en superieure quaiiteii van het te fabriceeren bier. Een technische beschrijving van het moderne brouwproces is hier zeker niet op zijn plaats en zou trouwens zonder illustratie ook moeilijk zijn. Wel zij gewezen op den geweldigen indruk dien dit groot bedrijf op den toeschouwer maakt. Men ziet dan hoe de gerst wordt aangevoerd en auto matisch opgeslagen, ingeweekt en in enorme trommels in de mouterij tot ontkieming komt. Na in de eersten geroosferd te zijn en in de schroolmolen gemalen, be gint het eigenlijke brouwproces in het wljdsche brouwhuis. Alles is hier enorm van afmetingen. Ter illustratie diene, dat de bierketel een inhoud heeft van honderd kubieke meter. Na gisting in de groote moderne glstkuipen, volgt een langdurig rijpingsproces in de uitgestrekte leg- kelders. Het bier is eerst na maanden belegen en geschikt voor de con sumptie. De op Amerikaansche leest vrijwel geheel mechanisch werkende bottelarij Groote uitbreidingsplannen in Z. O. Noord—Brabant. Men seint uit Eindhoven d.d. 19 Maart aan de Prov. Crt. ln de vergadering van den Katho lieken Kring heeft ir Kools, directeur van Gemeentewerken, meegedeeld, dal de Commissaris der Koningin in Noord—Brabant uitbreidingsplannen in Zuid—Oost Noord—Brabant over weegt. Eindhoven, Helmond en Geldrop zouden van dit plan de kerngemeenten vormen. De Commissaris der Koningin wenscht, dat de verwezenlijking van dit uitbreidingsplan een zijner eerste belangrijke bestuursdaden zal zijn. Rijkstelefoon. Nieuwe aansluitingen Kantoor Waalwijk. No. 201. A. J. M. Biomjous, Arts, Grootestraat 212 A, Waalwijk. No. 30 J Klijberg, Grootestraat 86, Waalwijk Kantoor Waspik. No. 29. Gibrs. Kerst, Kolenhande laars en expediteurs, Waspik. Wijzigingen No 9. Hotel-Calé Restaurant „De Twee Kolommen", Waalwijk. Kamer van Koophandel. De aandacht van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk werd er op gevestigd, dat de reizigers, die aan de halie Raamsdonksveer— Keizersdijk zich van een reisbiljet moeten voorzien, aan het loket niet alleen niet beschermd zijn tegen den regen, doch daarenboven nog onder den drup staan van het dak van het wachtlokaal. Aan de Directie der Spoorwegen is verzocht dit euvel te verhelpen. Mobilisatie-kruis. Het ligt in de bedoeling alhier bin nenkori, vermoedelijk Maanaag 25 dezer, in de zaal van de R.K Werklie denvereeniglng een groote vergadering te houden van oud-gemobiliseerden. om te komen tot stichting van een afdeeling van „Het Mobilisatie-kruis" en de keuze vaneen bestuur. Men is reeds in onderhandeling met een spreker voor dezen avond, terwijl de Edelachtb. heer burgemeester Moonen zich bereid verklaarde een inleidend woord te spreken. De uitreiking der mobilisatie-kruizen zal dan later plaats hebben. DRUNEN. De biljart prof. den heer Koehof, speelt a.s. Zondag in 't calé van Th. Elshout een wedstrijd. Op 500 caramboles geeft hij aan zijn tegenpartij 400 car. voor. Op Zondag 24 Maart zal de jaarvergadering worden gehouden var. de R K. Werkliedenvereeniging. Op de agenda staan o.a. jaarverslag en bestuursverkiezing. Attr leden zijn M. Merks en H. Smits, welke herkies baar zijn. ln de vacature van A. v. d. Zanden moet worden voorzien. Zondag had de eindcommunie plaats van de kinderen welke de school en catechismus verlaten. Deze dag werd plechtig gevierd Het Hoogaltaar in de parochiekerk was in feestdosch. Om 8 uur werd door den ZeerEerw. Heer Pastoor Goosens een H. Mis opgedragen, waaronder 55 kinderen ter H. Tafel naderden Op Zondag 31 Maart vertrekt van hier de processie naar Hakendover waarvan de heer L. v. Halder vanaf de oprichting steeds is medegegaan en ook als Broedermeester heeft ge fungeerd. Daar het nu juist 25 jaren geleden is, dat deze processie is op gericht, twijfelen wij niet of dit zal feestelijk herdacht worden DRUNEN. Woensdag 20 Maart om 7 uur vergadering in het Calé Vissers van het Waterschap Hei, Meerdijken Polder te Drunen. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). J.I. UonOeiaagavoiiQ kwam etc NcU. Herv. Knapenvereeniging „Samuël* alhier ln feestelijke jaarvergadering bijeen. De vergadering stono onder leiding van den heer C. B. Timmer mans, leider der Knapenvereenigii g. Zoowel van de zijde der ouders als begunstigers was er groote belang stelling. De jaarverslagen van secre taris en penningmeester getuigden van bloei der vereeniging. Er werden wedstrijden gehouden voor opstellen en voordrachten. De eerste prijzen werden resp. gewonnen door Nico Quirijns en v. d Berg. De vergade- nng had een gezellig verloop. A.s. Dinsdagavond 7 uur hoopt de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging op Geref. Grondslag in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in feeste lijke jaarvergadering bijeen te komen. CAPELLE. Naar men ons mede deelt, heeft Mej. J. van Koeveringen, ondeiwijzeres aan de Chr. School in I de Nieuwstraat alhier, haar benoe ming als onderwijzeres te Oost- en West—Souburg aangenomen en zal zij met 1 Mei a s. aldaar in functie treden. Ats verbruiker van Ravenswa?ys- ietter koffie werd de timmerman A. R. alhier de gelukkige winnaar van een nieuw damesrijwiel. Door de postduivenvereniging „de Luchtvaart", gevestigd in het caié van Mej. Wed. A. v. d. Haart alhier, is besloten gedurende het aanstaande vliegseizoen de verschillende wed vluchten gecombiniëid met de bij den heer van Heeswijk te Kaatsheuvel gevestigde vereeniging te houden. J t. Vrijdagavond hail achiwetd in de Uer. Kerk alhier door hel voor loopig comité tot oprichting eenti Ctnrsrclijke Oranjevereniging „tier LHlcvouuig Snoei" onder lerun g var, den heer K. Alblas een aigeriicent vergadering gehouden. Nauai deze oijccnkomsi mei hei zingen van een Psarmvers, hei voorlezen van een nootdsruk uil den bijbel en gebeu geopend was, heciie de Voorziucrde aanwezigen welkom en gat vervolgens een uiteenzetting van hel ooet, waar roe de verecniging was opgericht, waarna door hern gelegenheid wero gegeven tol hel stellen van vragen. Hiervan werd gebruik gctnaaki dooi ue heeren E Culei ên W. de Roon, die een Naiionate Oranjevereniging prefereerden boven een vereeniging, die uil haar aard vele inwoners buiten sluit, waarom zij adviseerden een vereeniging te stichten zonder gods dienstige ot politieke strekking, om dat zij volgens haar doelstelling nici anders kan ot mag zijn. Voor een Nationaal feest, dus een Nationale vereniging, waaibtj alle inwoners «an Sprang—Capelle zich kunnen aansluiten. Na beantwoording der beide spre kers werd den aanwezigen, die als lid der Chr. Oranjevereniging wen schien toe te treden, verzocht te blijven, waarna zij, die geen lid wilden worden het kerkgebouw verlieten. Hierna weid de vereeniging, waar toe 31 leden waren toegenegen, op gericht en werden de statuten na voorlezing got dgt keurd en vastgesteld Vervolgens werd overgegaan tot ver kiezing van een dtfi .ilief bestuur Tot bestuursleden weroen gekozen de heeren K. Alblas, J J. Hospeis, J v ürongelen, M. C Rijken, A Genuït, J. Vos, de Ruiier, H. J. Spielings, A. Paans en R. v. Dalen, die onder dankzegging voor hei in hen gestelde vertrouwen hun benoeming aannamen, waarna deze bijeenkomst, nadat nog eenige vaderlandsche liederen waren gezongen, op de gebruikelijke wijze gesloten werd. WASPIK In de gehouden vergade ring van de vereeniging „Waspiks Belang" werden de aftredende be stuursleden de Heeren C Gijsman, A. Kerst, |oach. Kamp en J. Schaaps smeerders herkozen. Bij de N V. Scheepsbouwwerven voorheen P. en A. Ruijtenberg werd met goed gevolg te water gelaten hel nieuwgebouwde sleepscbip „Julia" laadvermogen ongeveer 585 ton, be stemd voor den heer Fr. de Decker te Antwerpen. Terstond werd de kiel gelegd voor een sleepschip van 640 ton voor rekening van den Heer M. de Roon te Werkendam. In de op j.I. Zondag gehouden Ivergaderirg van de Harmonie „Volks vlijt en Volksvermaak" werden tol bestuursleden gekozen de heeren B van Schijndel, G. Boom, J Schaaps meerders en M. van Dongen. ZelFs AKKER'S Voorde Borst Lie verloting van Uc natinuine, waarvan de opbrengst len gotde komt aan het bouwen eener muzitkktosk is ihans bepaald op Zaïeidag 6 April. MADE. De cnauffcur van T. uit Zevcnbeigen, geraakte dour Qen mist verQwaaia, in ae UuQttitQsehoikcn- straat alhier en teea mei zijn auto in een sloot. De auio aie nogal ge havend was, is des muigens weer op net droge gebracht en kon de reis weer verder vervolgen. By onderhandsche aanbesteding voor hel vcilwetk van een viita en zestien burger woningen, voor teke ning van den neet Sanuers ie Schiedam is het werk opgedragen aan oen hter J. Smits, Mr. Scniidei le Maue. Door de landbouwers alhier zijn thans de coniracien mei de suikerfabrieken atgesioien. Voor hen die per H.A. contracteerden gelden de oieicnpryzen voor 19^.9 I i5 50 per 1ÜÜ0 K G deze prijzen gelden ioi 15 November, daarna krijgen zij 1 13.— per 1000 K G. De prijs per K.G. contract is vastgesteld op 116 per 1000 K.G. en geioi tol 25 November tranco fabriek l 1 25 meer. De prijs van hei zaad is 1 Ü.5U per K.G Piijzen der pulp zijn 13,75 franco scheeps boord af fabriek of 14.— franco op de kar. De contractanten kunnen 50 pCi. pulp bekomen van hei ge- ieveide bieiengewicht. ST. lOACHtMSMOER. Tot Voor zitter der Tooneeiciub „T. O. G." alhier is op de jongste ledenveigaoe- ring gekozen als opvolger van den neer M. van Rooy, die bedankte de heer C. de Jong met algemeene stemmen. Ue wintercursus voor de school vrije jeugd gegeven door 'i personeel der school alhier is deze week ge eindigd. Hij werd gevolgd door i5 leerlingen, die door irouw bezoek en ijver in 'i leeren toonden 't grooie oclang van zulk aanvullend onder wijs ie bestffen. Moge door aanneming der ingediende Cursoswet dit onder wijs lederen winter gegeven kunntn worden; 't geldi hier een ware be- noefte voor deze plaitelanosjtugd, die tot heden van elk voortgezet onderwijs verstoken is. BREDA. Maandag is alhier de 3de Paasch veetentoonstelling gt houdt n. Zoo goed als alle leden van heieere- comné waren bij de cfficieele ope ning aanwezig, alsook de meeste leden van den gemeenteraad. De directeur van de Veemarkt, tevens voorziuer der regelingscommissie, de heer Me ier, herinnerde er aan, dat zeer bij zondere omstandigheden aanleiding geweest waren, dat de fenioonstel- j nng beperkt bleef tot vet vee en I slechts twee rubrieken fokvee. in het geheel waren er toch nog 164 in schrijvingen met 188 dieren. De loco—burgemeester, weihouder J. van Buitener, dankte namens het gemeenstebestuur allen, die tot het welslagen dezer tentoonstelling hadden medegewerkt, inzonderheid de rege- iings—commissie met haren actieven voorzitter. Mede dankzij hetbij uitstek gunstige weer was de belangstelling den gan- schen dag zeer groot. NIEUWS UIT UE IJSDEN Heusden, 19 Maart '29. De straatcollecte ten bate van de tuberculose bestrijding heeft opge bracht f 42.975. Doordat mej B. enkele dagen niet weer gezien was, besloten een paar buren eens te kijken, waaraan ze be paald goed gedaan hebben, daar het mensch ziek bleek en niet in staat hulp te gaan inroepen Zij is daarna overgebracht naar het Sint Antonius- gesticht. Hoewel het ijs nog niet geheel verdwenen is, is de toestand in de Maas tusschen Heusden en Woudri* chem toch van dien aard dat de schipperij er nagenoeg geen last van ondervindt. Tengevolge van de vorst is de muur om het Prot kerkhof ter lengte van 40 tot 50 Meier omgevallen. Ge lukkig bleef het bij materiëele schade. BUITENLAND. Hei debat in de Belgische Kamer. Spionnage en Contra Spionnage Gistermiddag heeft de Sc a 1st i Mathieu in de Belgische Kamer een interpellatie gehouden en keurde scherp de houding van den militairen veiligheidsdienst af. De militaire veiligheid weet alles, zelden gedaan Als andere middelen gefaald hebben Uw Asthma-aan- vallen minder benauwd en minder veelvuldig te maken, wend U dan in vertrouwen tot het middel, waarop nog te vergeefs een beroep is bij ziekten der luchtwegen

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 5