Puiles-Mien's Kollemelkbrood. TYPISTE een Snijder Nieuwe Bioscoop - Waalwijk. foumj'l/l desTSÊs l\ ill Marktberichten. „De Caroussel des Doods", j Prima Strijkje.j Zaterdag en Maandag. Indien Uwe kinderen niet genoeg eten, probeer het dan eens met - Extra kwaliteit. HOOGE VOEDINGS WAARDE. Onder voortdurende strenge CONTROLE. De Concurrent GEVRAAGD OIVRAAGD Halfwas SNIJDER JONGENS SpoedSpoed i M. Klerks, De zaal Musis Sacrum zal keurig versierd worden. Diverse bijzondere attracties staan op het programma, zoodat deze avond ongetwijfeld we derom slagen zal. De leden der vereeniging en de fa, Th. Pulles zullen zeer zeker ieder gaarne van een toegangsbewijs voor zien. Nationaal concours voor Komische Duetten. Hedenavond vangt in de zaal van den heer W. van Heivoirt te voorm. Baardwijk het aangekondigde duetten- concours aan. üp dezen eersten avond zullen de volgende duetten optreden, in volgorde door loting nader te regelen: Duo v. Amelsfoort-Naninck, Tilburg 1. Twee klantjes van de Diaconie. 2. Sergeant en Recruut. Duo Hop v. d. Heuvel, Breda: 1. Samenzweerders. 2. Dubbele serenade. Duo v. KanEmmerick, Nijmegen 1. Wonderbare vischvangst. 2. Oud en verliefd. Duo Vooys Rotermündt, Rotterdam: 1. De Favorite 2. De verliefde Politieagent. Morgen, Zondagavond, wordt het concours voortgezet, waarbij de vol gende duetten tegenover elkaarkomen te staan Duo Cools-v. d.Velden,Loonopzand: 1. Stakkers. 2. A. en Z. Duo Eiewout, Breda 1 De verliefde voorzanger. 2 Vrijage op commando. Duo Klijn, Tilburg 1. Het kaarslicht en de mug. 2. Zoete wraak. Duo Gebr. v. Rijen, Oosterhout: 1. Wij zijn oud. 2. Geluksvogels. Verschillende van genoemde duetten zijn voor het publiek geen onbekende en hebben hier of in de naaste omgeving op uitvoeringen en wed strijden een uitstekende reputatie verworven. Andere duetten, voor namelijk die van verderaf komen zullen juist door hun onbekendheid de belangstelling van het publiek trekken, Alie deelnemende duetten zullen natuurlijk Zaterdag en Zondag hun beste beentje voorzetten om in de finale te komen, zoodat het publiek een paar genotvolle avonden te wachten staan. Met het oog op de geringe plaats ruimte zal het noodig zijn zich tijdig van kaarten te voorzien. Zooals gemeld zal elk duet twee nummers uitvoeren, waarvan het eerste door de jury, het tweede door het publiek beoordeeld zal worden. Voor eiken avond is een eerste-, een tweede- en een publieksprijs beschikbaar. Voorjaar. Ieder jaar bij het schoonmaken ontmoetmen weder de oude meubelen, welke niet meer worden gebruikt. Blijkens vorenstaande advertentie bestaat er thans gelegenheid deze publiek te doen verkoopen, ten over staan van notaris A. Schaap. (Adv.) Plotseling sterfgeval. Het bericht in ons vorig nummer, betreffende het plotseling overlijden van dhr. K. in de Putstraat is niet geheel juist. De heer K. is niet dood te bed gevonden. Den geheelen Maan dag was z'n toestand al zoo ongun stig geweest, dat hij van de laatste H. Sacramenten moest worden voor zien, de geheele familie dien dag bij hem waakte en. ook bij z'n overlijden des avonds tegenwoordig was. De Katholieke Illustratie. De Kath. Illustratie van deze week bevat devolgendeinterressante foto's: Inenting tegen Diphtherie, foto van de Niagara—watervallen, een Idyllisch plekje aan een bergstroom in Palm Canyon, een nieuw soort spaarpot, officieele verloving, afscheid van P. van der Meer de Walcheren, over strooming van den Mississippi in Georgia, vliegongeluk te Newark, het reusachtige Oceaanschip „Europa" door een geweldigen brand zwaar beschadigd, lente in de Alpen, het ontwaken der natuur, brand in de auto—tentoonstelling te Los Angelos, de begrafenis van M aarschalk'Foch, In het boschrijke Noorwegen, een Madonna uit driehonderd Madonna's Rüsselsheimeen centrum van industrie, twee pagina's „Van alles Wat." Tekst: Het raadsel van Medelo door J. C. W, Duncker, Lente door R. Ymer, Het leven van St. Benedic- tus door Pieter van der Meer de Walcheren, Een harde les door Je anne, Pompen of verdrinken door Reeder, Puntdichten, Een bladzijde voor de Jeugd De wolven en het Lam van J. S. Fletcher. DRUNEN. Heden staan wij aan den vooravond van de groote Missfeten- toonstelling, georganiseerd door den Missienaaikring alhier. Reeds lang hebben alhier de werkende leden en bestuur onder leiding van de presi dente, mevr. Canters, metonvermoei den ijver en zorgen gewerkt om een Missietenioon&telling totstand te bren gen, waarin ze thans volkomen zijn geslaagd. De damesnaaikring zal laten zien, wat hij door de milde giften welke hier zijn ontvangen, kan uit voeren, Ook geheel Drunen zal met deze dagen toonen dat de algemeene' ijver en liefde voor de Missie hier steeds groeit. Er zullen prachtige stands te zien zijn, temeer nog daar er wordt ge toond een geheelen uitzet van eem kerk in de Missie. Hierbij zullen dej Eerw. Paters Missionarissen van het H. Hart te Tilburg tegenwoordig zijn en zullen deze exposeeren met een stand uit de Missie. Na de Hoogmis zal de opening plaats hebben tot 3 uur en na 't Lof is de tentoonstelling wederom geopend tot den avond. Maandag en Dinsdag den geheelen dag. Na afloop zal de verloting plaats hebben. Maandag en Dinsdag zal een voorstelling worden gehouden over de Missie, Maandag voor dames en Dinsdag voor heeren. We wenschen den Missienaaikring veel succes. A s. Zondag viert Drunen feest eri geen wonder, want het is de dag dat de Eerw. Pater Hermenigildus (Rekers) in onze parochiekerk zijn eerste plechtige H. Mis zal opdragen, wat voor de ouders een ware vreugde zijn zal, maar ook voor geheel de parochie. Een commissie is gevormd welke de woning zai versieren. Om 10 uur zal de H. Mis plaats hebben, waaronder de Eerw. Pater Titus de feestrede zal uitspreken. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags half drie hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. de Vries van Raamsdonk. In de Ned. Herv. Kerk hoopt a.s. Zondagmiddag twee uur op te treden Ds. Louwe Kooijmans van Waalwijk. Ds. G. H. Bruijn van Bergschen- hoek heeft voor het op hem uitge brachte beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. Onder flinke belangstelling had de sluiting plaats van de lees— en ontspanningszaal en bibliotheek van den Chr. Volksbond alhier. Van de ontspanningszaal, alsook van ae lees bibliotheek werd dezen winter een zeer druk gebruik gemaakt. De leider van de ontspanningszaal, den heer B. Spierings, werd door het bestuur van den Chr. Volksbond dank betuigd. De prijs van de melk werd alhier met 2 cent per Liter verlaagd en op 12 cent gebracht. CAPELLE. Vanaf heden zal ter secretarie dezer gemeente gelegenheid bestaan tot het verkrijgen van koste looze aanvragen ter bekoming van jacht- en vfschakten. De op 1 April j 1. van kracht geworden kiezerslijst 19.,9/1930 oevat 2518 kiezers voor de Tweede Kamer der S.G., 2503 voor de Pr. Stalen en 2449 voor den gemeenteraad. Op 10 en 11 April e.k. des voorm. 10 uur zal te Waalwijk Stationsstraat 24 de keuring van de ingeschrevenen voor de lichting 1930 dezer gemeente worden gehouden. Deze week is het schuurtje van D. v. P. alhier afgebrand. Oorzaak onbekend. Voorwaar een groote scha depost voor den betrokkene. A.s. Dinsdag des avonds 7 uur zal in 'l café van L. F. v. Dongen alhier een spreekbeurt worden gehouden door het Tweede Kamerlid Braat. Bij besluit van den Heer Com missaris der Koningin dezer prov. werd aan de navolgende ingeschre venen der lichting 1930 dezer ge meente vrijstelling verleend wegens broederdienst, t.w. A. v. Baardwijk, H. v. Beek. M. v. Beek, J.A.v. Cam- pen, I. J. Chabot, L. v. Dongen, J. A. Goedhart, P. Groeneveld. A. Konings, W. J. Rosenbrand. A. A. v. Schans, D. Smits, W. Treffers, F J. Tuit, A. F. Versteeg en Chr. Vos. Gedurende de maand Maart werden ter gemeentesecretarie voor den Vleeschkeuringsdienst aangege ven 22 runderen, 64 varkens en 5 geiten. A.s. Zondag des voorm. half tien uur zal voor de Ned. Herv. gem. al hier optreden Ds. A. v. Willigen. A.s. Zondag des voorm. half tien uur en des nam. 2 uur zal voor de Ned. Herv. gem. a.d. Loonschendijk optreden de heer Hage, godsdienst onderwijzer te Kampen. MADE. Op Zondag 7 April hoopt Ds. Prins van Wijngaarden v.m. 10 uur in de H.K. te Drimmelen voor te gaan. Op Zondag 7 April hoopt Ds. Steenhuizen v m. 10 uur in de H. K. alhier de godsdienstoefening te leiden. Op Zondag 7 April hoopt Ds. Steenhuizen van Made n.m, 2l/2 uur in de H.K. te Oosterhout voor te gaan. Het 4- jarig zoontje van den heer C. Wagemakers alhier viel van de zoldertrap en brak een arm. Dr. Houpst verleende geneeskundige behandeling. 's-HERTOGENBOSCH. B. en W. stellen voor bij het Hinihamerbolwerk eenige perceelen van het rijk aan te koopen voor f 2400 en deze perceelen bouwrijp te maken. Er zal daar een zusterhuis met kleutershuis worden opgericht, terwijl op het overschieten de terrein een school zal worden gebouwd. Voor ophoogirg van het terrein vragen B. en W. een crediet van f 7000. De directie der N.V. Stoomtram 's Hertogenbosch- Heimos d-Veghel— Oss wil by de gemeente geld opnemen tot een bedrag van f 37 500 voor de inrichting van een autobusdienst op de lijn Helmond—'s-Hertogenbosch. welke dienst vermoedelijk in.Mei a.s. in werking zal treden. Da aanschaf fing van drie bussen zal het gevraagde bedrag in maximum vorderen. De aankoopsom zal in vijf jaren worden aigeschreven. Daarom zal dan ook het crediet na ieder jaar met 1/5 af nemen, te rekenen vanaf 1 Mei 1929, zoodat wanneer eerst na 2 jaren over de leening wordt beschikt, deze nog slechts het 3/5 deel zal beloopen van f 37,500. Voor deze leening ware het rentepercentage te bepalen op 43/4 pet. per jaar. B. en W. meenen, dat de belangen voor de betrokken streek en voor deze gemeente in hooge mate gebaat zijn bij goede verkeersmiddelen waar om zij de voorgestelde steunverleening gemotiveerd achten. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 4 April '29. Het programma der feestelijkheden bij gelegenheid van het 25 jang pastoorsfeesi van den Hoogeerw. heer N J. A. Wouters, Deken van Heusden, op Maandag 8 April 1929, is zoojuist verschenen en belooft heel wat. In 't kort omvat het het volgends Algemeene H. Communie, Afhalen van den juoilaris, Plechtige Hoogmis met assistentie en feestrede, Aanbieding van het feestgeschenk,Priestercantate, Aubade, Aanbieding van 't geschenk det kinderen, Receptie, Piechiig Lof en 's avonds serenade, terwijl de kinderhuide plaats heeft Woensdag middag a.s. Van/de werf der fa. De Haan en Oerlemans werd met goed gevolg te water gelaten het stalensleepschip „Minerva* voor rekening van den heer P. iffinger te Hassmersheim. De afmetingen zijn 67 M bij 2,32 M. en 't laadvermogen bedraagt ca. 910 ton. Het is voorzien van 8 laadruimen, voorkajuit en salonroef en voorzien van een lier- en ankermotor. Terstond werd op de vrijgekomen helling de kiel gelegd voor een Kempenaar voor Hollandsche rekening. De R K. Dameszangvereeniging „Sursum Corda" geeft 10 April een uitvoering in 't Wapen v. Amsterdam in samenwerking met de uit de leden opgerichte tooneeivereeniging. Toen de heer B. R. nabij de conservenfabriek den dijk afreed, brak een as van zijn fiets en maakte hij zoo'n tuimeling, dat Dr. v. G. ge neeskundige hulp moest verleenen. Op 't Wilhelminaplein reed een auto een lantaarnpaal nagenoeg onderstboven. Het glaswerk v.d. lan taarn viel in gruizelementen, terwijl de auto geen schade bekwam. Waalwijk, 5 April 1929 Eieren 5'/26V2 cent. Varkens f20—124. LAATSTE BERICHTEN. R.K. Middenstandsbond. Bovenstaande vereeniging zal a.s. Maandag 8 April eene feestvergade- ring houden, waarvan 't programma luidt als volgt 7'/2 u. H. Mis in de parochie kerk van St. Jan. 11 12 u. Bijeenkomst in Hotel Ver- 7 u. Algemeene Vergadering in Hotel Verwiel. Punten van behandeling: Jaarverslag secretaris. Jaarverslag penningm. 8 9'2 u. Gezellig bijeenzijn. 9'/2 u. Souper. Diefstallen. Hedennacht hebben te v.m. Baard wijk bij een drietal bewoners van het Vooreinde diefstallen plaats gehad. Bij van M. werd een heerenrijwiel, bij de KI. een partijtje waschgoed en bij Sch. een lantaarn en een rijwiel plaatje ontvreemd. Een en ander be vond zich in de bergplaatsen of onder een overdekte ruimte achter de woning. De politie stelt een onderzoek in. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4—5'/? m»f. Gymnastiek voor de aspiranten B G V. Van 5'/2— 772 uur vooF de leden BG.V. Zaterdag 7 uur. Duettenconcours in de zaal van dhr. W. van Heivoirt. Zaterdag 7'/2 uur. Feestelijke bijeen komst in Musts Sacrum van de Lieder tafel Oefening en Vermaak en Tavenu. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Haar vier jongens". Zaterdag 8 uur. Nieuwe Bioscoop, „De Caroussel des Doods". Zondag 12 uur. Repetitie Lieder- tafei „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag van 12—1'/2 uur. Receptie in Musis Sacrum. Zondag 6 en 8'/2 uur, Witte Bioscoop, „Haar vier jongens". Zondag 7 uur. Duettenconcours in de zaal van den heer W. v. Heivoirt. Maandag 8 uur Feestconcert der Liedertafel Oefening en Vermaak in Musis Sacrum, Maandag 8 uur, Nieuwe Bioscoop, „De Caroussel des Doods". tevens verdere lichte Kanloor- werkzaamheden kunnende ver richten. IVO VAN HAREN 42404 Waalwijk. voor direct en een i_ (Hoog loon) en twee aankomende voor hulp, bij H. DE RU1JTER—Moonen Mr. van Coothstraat 42405 Waalwijk. Slooper - DRUNEN, geeft deze week de gelegenheid om goedkoop te koopen Buitendeuren, paneelen, deuren en ramen in alle maten. ZOO GOED ALS NIEUW. 300 nieuwe dnkers, 200 planken 2 M. 1„ 5 kwarts trappen, I-balken', ribben 20 x 15, 200 weipalen en holle pannen. ZEGT HET VOORT. Vernis aile kleuren gr. fl. 25 ct. Dubbele kleethanger 5 v. 25 ct. Matienkloppers 38 ct. Waschborstels vanaf 10 ct. Wcrkborstels 10 ct. Witborstels, haar 38 ct. Ragebol 80 ct. Luiwagens 37 ct. Groote Handvegers 30 ct. Kamervegers 35 ct. Straatbezems vanaf 28 ct. Bezemstelen 12 ct. Schoenpoets vanaf 9 ct. Schura 7 ct. Alle soorten poets, lage prijzen. Zeemen, reuzen maat en kwali teit f 1 50, enz. enz. Besoijenschestraat 77. *9 Het is ons een bijzonder groote eer U deze week een Meesterwerk te kunnen presenteeren dat zóó luxueus Is, dat U onwillekeurig zult moeten zeggen: Dit is wel het mooiste wat ons ooit geboden werd. Deze buitengewoon rijke film is getiteld: Schitterende circus opname, een kijk op de groole j Carnavalfeesten uit Nice, bekoorlijke vrouwen en een boeiend scenario, maken deze superfilm tot 'n j rolprent van meer dan buitengewone aantrekkelijkheid. Toegang boven 18 jaar. Bespreek tijdig uwe plaatsen. P. S. Wegens Groot Bal hetwelk a.s. Zondag in j onze zaal gehouden wordt, vertoonen wij dezen pracht- film enkel j 0 wiel. O

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10