Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Het Huis der Stille Smarten. i m m FEÜILLETOM I DOOR ERVARIHG, &TEPK* fel foef je vonden fiaariï fiunfaijye/clverdienenr Hollój-J NUMMER 28. ZATERDAG 6 APRIL 1928. 82e JAARGANG. UITGAVE: WA ALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-Adres: ECHO. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. EERSTE BLAD. Kiescoinifé's In de Jbladeri verschijnen thans ge regeld berichten over de samenstelling van Kiescomité's. Zooals men weet, mogen dergelijke c-omité's, volgens het Kiesreglement worden opgericht in Kieskringorgani saties of samengevoegde Kieskringor- organisaties, ter bevordering van de keuze van met name aan te duiden personen en ook van de geadviseerde candidaten. Deze Kiescomité's mogen ten hoog ste 15 personen als leden, tellen en deze personen moeten allen lid zijn eener R.K. Kiesvereeniging. Er mogen comi- te's opgericht worden voor de verkie zing van één candidaat, doch ook voor de verkiezing van meer candidaten. Als regel zal het natuurlijk voor hen, die comité's willen oprichten, het bes te zijn een comité te maken voor één candidaat, wat men tot nu toe ook ziet gebeuren. Want, daar er in grootere kieskringen slechts 15 comitéleden mo gen zijn, is het toch al moeilijk al thans uit alle voornaamste plaatsen 1 lid aan een comité te verbinden. Wie dus willen werken voor b.v. twee vrij wel gelijkgezinde candidaten, kunnen beter twee comité's oprichten, voor iederen candidaat één, omdat er dan 30 personen ageeren inplaats van 15. De kiescomité's mogen slechts ge noemd worden met, den naam van den candidaat of de candidaten, wier verkiezing zij willen bevorderen. Dus: kiescomité Jansen, kiescomité Pieter- sen, enz., enz. In één. kieskringorgani satie of groep van' kieskringen mag ook maar één comité voor denzelfden can didaat bestaan. Samenwerking van co mité's in den vorm van een Landelijk kiescomité is niet toegelaten. Een an dere vorm van samenwerking is ecb- NAAR HET ENGELSCH. J. SCHEEPENS. ter niet verboden. Leden van kringbe- sturen mogen geen deel uitmaken van kiescomité's. Wie nog kiescomité's willen oprich ten hebben niet zoo heel veel tijd meer vóór 15 April e.k. moeten de namen van de leden dezer comité's en van hunne besturen medegedeeld zijn aan de Besturen der Kringorganisatie's. Als de stemming in Mei a.s. is afge- loopen moeten do kiescomité's worden ontbonden. Ziedaar de voornaamste bepalingen van het kiesreglement betreffende de kiescomité's. Gezien het feit, dat er reeds verschillende kiescomité's ge vormd zijn, schijnt er van de bevoegd heden door het kiesreglement op dit punt gegeven, een vrij druk gebruik te zullen worden gemaakt. Op de verkie zing van candidaten, voor de kwali teitszetels gesteld, zullen kiescomité's over het algemeen weinig invloed kun nen uitoefenen, omdat voor geen enke len kwaliteitszetel over het geheele land kan worden gewerkt en slechts voor den kwaliteitszetel Landbouwza ken en Landbouwvraagstukken over 2 kieskringen of groepen van kieskrin gen. De kwaliteitszetels „Arbeidsza ken en Arbeidsvraagstuk" kunnen hier veilig buiten beschouwing blijven, omdat het Werkliedenverbond hiervoor practiscli de candidaten heeft aange wezen en. alle mededinging werd uit geschakeld. Alleen op de verkiezing van candi daten voor de vrije zetels kan door kiescomité's sterken invloed worden uitgeoefend. In meerdere bladen werd er reeds op gewezen, dat deze verkiezing eigenlijk een groote loterij is en dat is zoo. Er is overigens thans geen ander mid del te vinden dan het nu bedachte, om hen die den partijkiesdeeler halen (dat is het totaal aantal stemmen in de kiesvereenigingen uitgebracht, over 't geheele land gedeeld door het aantal voor onze partij te verwachten zetels, dus b.v. in 1925212.654 30 is 7088) althans nog een kans te geven, al is en blijft het een loterijkans. (T. O.). au. „Dan, kent ge onzen timmerman nog niet!" lachte lord Littimer. „Maar hier is Tredwell met een telegram. Voor Miss Lee?Dan hoop ik maar dat het geen kennisgeving betreft van het overlijden van een of anderen rij ken erfgenaam, die u eenige millioe- nen nalaat, want ik wil u gaarne nog wat bij me houden. En zoo dat onver hoopt toch het geval mocht zijn, hoop ik dat ge eerst nog eens een van die twistgesprekken met me zult hebben gevoerd, zooals ge me hebt beloofd." Christabel wierp een blik op het te legram en stak het weer bij zich. Er stonden slechts enkele woorden en cij fers in, welke voor een buitenstaander onbegrijpelijk zouden zijn geweest. Zelfs het jonge meisje begreep ze nog niet alle, maar Littimer's oogen waren op haar gevestigd en het moest dus nog maar even wachten. Na een oogenblik echter verliet de lord haar, onder voorwendsel, dat hij zijn bediende nog even wenschte te spreken. Onmiddellijk veranderden haar ma nieren, toen de meester des huizes verdwenen was. Ze wierp op de Rem brandets een eigenaardigen blik, die meer beteekende dan tevredenheid over het welvolbrachte werk van zooeven. Dan begaf ze zich naar de biblio theek en begon te zoeken naar 'n boek. Ten laatste had zij het gevonden, on geveer op de plaats waar zij meende het te moeten zoeken: de „David Cop- perfield" in de „Charles Dickens" editie van de werken van den grooten schrijver. Gedurende bijna een uur liep zij vluchtig de bladzijden door, met het cijfertelegram voor zich uitgespreid, totdat tenslotte de woorden zich aan eenrijden tot een vrij langen brief. Eenige malen achtereen las zij de zinsneden, om dan alles te verbranden en de asch buiten het venster te wip pen. Ze zag even. naar beneden over het groote terras en wierp een blik over de gevlekte herten, die tot aan de knieën in het hooge gras stonden, staarde eenige minuten naar de zee, die scheen te glimlachen onder den zonneschijn en een oogenblik verduisterden haar trekken. „Hoe liefelijk is dat alles!" mom pelde zij met een weemoedig lachje, „en toch, hoe aangrijpend droevig te vens En te moeten denken dat, indien ik tooveren kon, dat alles met één slag veranderen zou. Maar ik moet geduld hebbenAlles moet weer opnieuw glim lachen en echt zonnig schijnen, en Ja, hij is een goed mensch 'n heter mensch dan wie ook denkt. Onder zijn kalm, soms onverschillig bruusk ge laat, verbergt hij zijn diepe smart. Maar, we zullen zienGeduld overwint BINNENLAND. COALITIE. De antirevolutionaire partij heeft te Utrecht vergaderd. Oud-minister H. Oolijn hield een rede, waarvan wij den volgenden passus overnemen: „Wij achten nog steeds een samen werking met groepen, die in het staat kundig leven van gelijke grondbeschou- wingen als de onze uitgaan, om zoo doende tot steun van een optredend kabinet te geraken, den meest verkies lijken weg. Omdat alleen in dien weg onze beginselen in daden en verorde ningen tot hun recht kunnen komen en omdat het algemeen landsbelang herstel van de parlementaire praktijk wenschelijk maakt. „,Maar we moeten dan vorderen, dat zulk een samengaan met waarborgen omringd zal worden. Dat onzerzijds alles Ze plaatste het boek weer op de boe kenplank en wendde zich om om op nieuw te vertrekken. In de hall ont moette zij Lord Littimer, gekleed in rijcostuum. Hij lachte haar toe, toen zij voorbij stapte. „Au revoir tot ann het dinersprak hij. „Ik moet een mijner pachters gaan bezoeken. Zeker: uw aanwezigheid bij het diner zal ik op zeer hoogen prijs stellen! Vooral nu de Rembrandt...!" „Ja, die is in veiligheid voor van middag!" lachte Christabel. „Want 't is meestal tijdens 't diner dat de in brekers hun slag slaan! Een prettige rit wensch ik u, mylord!" HOOFDSTUK XXVI. EEN ONVERWACHTE GAST. Lord Littimer keerde van zijn rijtoer terug, zooals hij verklaarde, met een eetlust en de opgewektheid van een schooljongen. Nochtans had hij geen oogenblik zijn critisch oog verloren.. Terwijl hij als- maardoor ratelde, bestudeerde hij zijn nieuwe secretaresse met de grootste oplettendheid. Ze kon doorgaan voor het type van een echte Amerikaansche studente. Maar hij was er van over tuigd dat haar kleeding althans regel recht geimporteerd was uit Parijs en dat haar manieren en haar geheele doen en laten aangeleerd waren in de beste kringen, was iets dat zeker was. Ze zat daar op haar plaats te midden der bloemen alsof ze er altijd had thuisgehoord en in zijn kringen was geboren. Haar accent was juist vol- voorwaarden gesteld zullen worden, die alleen recht doen wedervaren aan de groote volksbelangen, zooals wij die zien, maar die ook gericht zullen moeten zijn op de redelijke zekerheid eener rustige afwerking van een pro gram, waaraan men steun belooft, op dat geen crisis den aangevangen arbeid kan onderbreken. Komt zulk een samenwerking niet, welnu, dan blijven we alleen staan". ETAPPES DER DORNIER WAL- VLIEGBOOTEN. De route der Woensdag naar Insu- linde vertrokken drie Dornier Wal- vliegbooten onzer marine is onderver deeld in de volgende etappes: Eerste etappe Den Helder (De Mok) -—Bordeaux (Hourtin) 1445 K.M.; 2e etappe BordeauxMarseille (Etang de Berre) 595 K.M.3de etappe Marseille Napels 890 K.M.; 4e etappe Napels Athene 1260. K.M.5e etappe Athene Alexandrette (W. kust Syrië) 1205 K.M.6e etappe AlexandretteBag dad 945 K.M,.; 7e etappe Bagdad Bender Abbas (Henjam) 1490 K.M. 8e etappe Bender AbbasKarachi 1235 K.M.9e etappe KarachiBom bay 925 K.M.10e etappe Bombay Cochin (W. kust van Indië) 1075 K.M. 11e etappe CochinTrincomali (Cey lon) 800 K.M.12e etappe Trincomali Sabang 1620 K.M,.; 13e etappe Sa- bangPinang (Riouw) 1235 K.M.14e etappe Pinang—Batavia 890 K.M. De totale afstand bedraagt 15.610 K.M. HET TOESTEL VAN VAN LEAR BLACK GEVALLEN. Het 3motorige vliegtuig van den heer Van Lear Black, bestuurd door den Nederlandschen piloot Scholte, is na het vertrek uit Rome voor den tocht naar Parijs in de nabijheid van Bordighera (Italiaansche Riviera) op liet strand gevallen. Er zijn geen slachtoffers te betreu ren. doende Amerikaansch om haar conver satie een tikje interessant te maken. „Heeft u altijd in een omgeving als deze geleefd?" vroeg Littimer, die moeilijk zijn nieuwsgierigheid bedwin gen kon. „Het zou een vergissing zijn uwer zijds, dat te meen enantwoordde koeltjes Christabel. „De laatste jaren liep mijn weg allesbehalve over rozen. En bovendien is uwe vraag, mylord, allesbehalve vrij van inpertinente nieuwsgierigheid. Ik zou u evengoed kunnen vragen, waarom uwe familie niet bij u hier woont!" Dat is verschil van meening", was het antwoord van Lord Littimer. „Ik kan u verzekeren dat het mij indertijd geweldig heeft geschokt. En mijn zoon trok, nog partij voor zijn moeder. Weet U dat ik een zoon had?" „Zeker", zei Christabel, zonder op te zien van de perzik, welke zij met de grootst mogelijke onverschilligheid van de zacht rose huid zat te ontdoen, „Ik heb hem eens ontmoet". „Zóó?! En als ik vragen mag, wel ken indruk maakte hij toen. op u?" „Om u de waarheid te zeggen, werd ik zeer voor hem ingenomen. Hij scheen ergens een geweldigen hinder van te hebben en dat sproot, voor zoover ik begreep, niet voort uit eigen schuld!" „Wat dus zooveel beteekent als dat het u erg spijt voor Frank! Maar wan neer u meent te kunnen beweren, dat het niet zijn schuld was, dan vergist u zich toch ten eenenmale. Het is wel niet prettig het te moeten zeggen, juf frouw Lee, maar mijn zoon was een doortrapte gemeene jonge schurk. Als hij het wagen zou hier binnen te drin- BREIMACHINE Mgr. Dr. TH. GOOSSENS. De Curatorenvergadering der R.K. Handelshoogeschool, Donderdag te Tilburg gehouden, bracht een voorden Rector Magnificus buitengewoon ver- eerende verrassing. Tegen 1 uur verscheen de Bisschop van Den Bosch ter vergadering en bracht Dr. Goossens in warm waardee- rende woorden, hartelijk dank voor de buitengewone moeite, welke hij zich heeft gegeven voor de voorbereiding der R.K. Handelshoogeschool en deel de mede, dat het Z.H. den Paus be haagd had hem op 7 Maart 1.1. te be noemen tot Geheim Kamerheer. Met hartelijk applaus werd deze mededee- ling ontvangen. Na den Bisschop bracht de Voorzit ter van het Curatorium, namens Cu ratoren, de hartelijkste gelukwenschen aan den Rector, die aan wetenschappe- lijken zin zoo grooten eenvoud en be scheidenheid te paren weet. Abonneert U op dit blad. gen, zou hij de deur uitgezet worden. Wat mij betreft, ik heb geen zoon meer. Hij kiest de zijde van zijn moe der, en zijn moeder bezit zelf fortuin genoeg. Waar zij zich op het oogenblik bevindt, kan ik met geen mogelijkheid gissen. Het laat me overigens ook on verschillig! Het klinkt vreemd, niet waar; dat ik moet bekennen, eens die vrouw innig te hebben liefgehad, even goed als het vreemd zou klinken, dat ik moest verklaren, vroeger veel van taart te hebben gehouden en nu niet meer Littimer sprak rustig en evenwichtig alle woorden wegend, de oogen strak op het jonge meisje gericht. Hij be droog zichzelf natuurlijk, doch hij be droog haar niet in het minst. Zijn hardvochtigheid en onverschilligheid schenen nog opvallender, wijl hij er uiting aan gaf in het bijzijn der be dienden in de eetzaal. Doch Christabel kon duidelijk zien hoeveel moeite het hem kostte, zou koud en onverschillig te schijnen. „U houdt nog wèl van uw vrouw!" fluisterde Christabel zoo zacht, dat alleen Lord Littimer het hooren kon. Diens oogen flikkerden even op en 'n hartstochtelijke uitdrukking kwam op eens op geheel zijn gelaat. „Moeten we reeds zoo spoedig on- eenigheid hebben?" vroeg hij barsch. Wordt vervolgd. De Echo van het Zuiden, Waalwybscbe en Langstraatscbe Courant, Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs per 3 maanden, 1.25. Franco per post door het geheele rflk 1.40. Brieven, Ingezonden stukken, gelden, ens franco te zenden aan den Uitgever. Prfls der Ad verten ti8n 20 cent per regel; minimum 1.50. BH contract flink rubat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 0 uur ln ons bezit zijn. van „DB BOBO VAN HET ZUIDEN". CtËWAFBETAj ;nO,S3yST££M 3T5JKT CONTANT 10$oüêoKuoptft au onife i.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 1