Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. m i SHffe arffiöfek' FEUILLETON jeleafen teugen Bolland lierlluillmit (m NUMMER 30. ZATERDAG 13 APRIL 1929. 52e JAARGANG. UITGAVE; WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No, 38. Telegr.-Adres: ECHO. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. EERSTE BLAD, Postkantoor ook Belasting kantoor De bezuinigingswoede aan onze departementen leidt tot vele onge- wenschte rationalistic van verschil lende Rijksdiensttakken. In een driester gaat „Het Huisge zin" wat dieper in op de vraag, moet het postkantoor ook ons belasting kantoor worden? Zeer terecht wijst men op de nadeelige gevolgen bij samentrekking van deze twee gtheel verschillende Rijkslichamen: Men kan aan het postkantoor wei van aiies hangen; desnoods zou men het ook met de inschrijvingen van den burgerlijken stand kunnen belasten maar het karakter van postkantoor brengt toch al dergelijke besognes niet mee. Concentratie als bezuiniging bedoeld is een mooi beginsel, doch men _ga niet allerlei heteiogene dingen door. een klutsen, tot nadee! ten slotte ook van de verschillende diensten. Het belasting administratiewezen wordt op deze manier ontwrichthet verliest zijn contact met de contribua beien en een bron van inlichtingen, voor een goede functionneering on misbaar. Het postkantoor ontvangt wel. maar kan geen inlichtingen verstrekken, geen moeilijkheden oplossen, daar gelaten nog, dat niet iedereen graag zijn geldzaken voor het forum van het postloket bespreekt. Het platteland kende tot heden de zitdagen van de ontvangers, waarop men met de belasting-autoriteit aller lei kwesties kon bespreken, terwijl de ontvanger zelf van de gelegenheid gebruik maakte om zijn kennis van de plattelandstoestarden en van de fhancieele draagkracht der belasting schuldigen te vergrooten. NAAR HET ENGELSCH. J. SCHEEPENS. 57. Steeds was de revolver dreigend op Frank Littimer's borst gericht. Hij zag de kleine donkere opening in den glinsterenden loop en bemerkte, dat een koude rilling hem door de leden voer. Een revolver op zich gericht te zien is nu niet een van do aangenaam ste gewaarwordingen en ze zijn meest al dubbel gevaarlijke instrumenten in de handen van een vrouw. „Wat wilt u dan van. mij?" vroeg hij nog eens. „M'n beste kerel, ik wil van je niets bijzonders voor bet oogenblik. Alleen dat ge doet wat ik zeg, enziet ge welNummer twee klimt tegen bet latwerk op en bet klimop. Hij begrijpt .niets van dat licht en dat gij niet te- 'rugkeertHij verbeeldt zich natuurlijk (Sat ge op de verkeerde plaats zoekt! la, nog eens, en nu voor het laatst, ga Zich ineenkrimpend van angst voor iet wapen, kroop Frank langzaam ach teruit, totdat hij zich bij zijn kamer bevond en op den drempel er van. Plot- 'seling gaf het jonge meisje hem een duw, zoodat hij door de deur heen naar binnen tuimelde; dan draaide zij Voor het platteland zal de nieuwe regeling: postkantoor belastingkan toor een groot ongeri f woiden. De voorgenomen maatregel past anders wel in de Ifjn van hetgeen de laatste jaren al meer is ondernomen en beproeid; men denke aan de op htifing der plattelandskantongei echten Het streven is zooveel mogelijk alles in de steden samen te trekken en het platteland te ontdoen van de elemen ten, die aan het platteland ztktr reliet veileenen, de gemeenschap daar op hooger peil brengen en tot gemak strekken van de bevolking. Men kan op deze wijze een betrek king bezuinigen en een man uitsparen en men kan in guldens uitrekenen welk proiijt dit geeftmaar daar staat tegenover, dat men de plattelands gemeenschappen armer maakt. Er zijn aan het vraagstuk ppstkan toor belastingkantoor meer kanten, dan men oppervlakkig zou meenen. De voor ons hinderlijkste kant is, dat het feitelijk weer een aanslag vormt op het plattelandseigene, dal het den plattelander met zijn belas tingzaken naar een kantoor verwijst, waar hij zich niet vrij voelt en voor alle mieilijkheden naar de stad dwingt Een echt belastingkantoor kan het postkantoor nooit worden, niet meer dan een automaat. Men moge er derhalve nog wel eens tweemaal over denken, eer men een hervorming invoert, die, schijn baar op bezuiniging en vereenvoudi ging gericht, aan een belangrijk dienstvak alle leven ontneemt en bij de menschen, voor wie de dienst er is niet omgekeerd onvoldaan heid en wrevel wekt. BUITENLAND. Generaal Dawes gezant te Londen Het Witte Huis heeft officieel mede eedeeld. dat generaal Dawes benoemd Is tot gezant der Ver Staten te Londen, ter opvolging van Houghton. U'/es Moens naar de Kamer De Antwerpsche correspondent van „de Maasbode" meldt aan zijn blad Zooals hier reeds weid bericht konden de Vlaamsche nationalisten van Gent het moeilijk eens worden over de keuze van hunne candidaten voorde aanstaande kamerverkiezingen. Er zijn daar in Gent niet minder dan drie stroomingen bij de Vlaamsche extremisten en ieder dezer groepee- riogen wilde natuurlijk hare eandidaat aan het hoofd van den lijst zien geplaatst. De oplossing in dit onderling Vlaamsch „ruzieke" meende men eerst te moeten vinder: in de candidaat- sieliing van de dochter van Borms, doch daarvan heeft men nu ook afge zien. Tot eandidaat van de drie groepen is thans, op basis van den Godsvrede, uitgeroepen de letterkun dige Wies Moens; de andere stroo mingen zullen elk hun eandidaat aanwijzen. Het is voor heteerst sedert 1919 dat de Vlaamsche extremisten van 't arrondissement en de beide provinciën eendrachtig optrekken en (leze snel op slot. Bijna op hetzelfde oogenblik vertoon de zich een groote, breede figuur- voor het. nog half opgeschoven raam HOOFDSTUK XVII. EEN KLEINE COMEDIE. Het was een groote, zware gestalte, welke met veel moeite trachte zich door het raam naar binnen te werken. Half verborgen in de schaduw sloeg Christabel Lee het tooneeltje vol be langstelling gade. Indien zij al een oogenblik bang geweest was, thans was dit gevoel volkomen verdwenen. Naar de uitdrukking op haar gelaat te oordeelen, interesseerde haar dit too neeltje in hooge mate, en moest zij er zelfs om lachen, zoo koddig was het in derdaad, die logge gestalte te zien glijden van het nogal hooge vensterko zijn in de corridor voor het schilderij enkabinet. Zwaar ademend stond de man ten slotte weer overeind. Maar toen hij zich omkeerde vertoonde zich aan de verbaasde blikken van Christabel een griezelig schouwspel een dikke zwa re kerel, uitermate bleek, met opge zwollen oogleden en een breed verband stijf om de keel. Hij was klaarblijkelijk zeer uitgeput, want hij liet zich eerst in de corridor op een stoel vallen, die daar, tusschen 2 ramen in, zich bevond, en vatte het hoofd eenige oogenblikken in beide banden, als om zich te bezinnen. Even kreunde hij van pijn en dan strekte hij weer de beenen uit, vermoeid als deze ongetwijfeld waren van de ongewone oefening. Daarna richtte hij zich weer op en luisterde met gespannen aan dacht of hij ook eenig geluid vernam. Doch hij hoorde niets en scheen zich een oogenblik te beraden of hij wel verder zou gaan. Na eenige oogenblikken in gedachten verzonken te hebben neergezeten, richt te de logge gestale met het breede spookachtig aandoende witte verband om den hals, zich weer kreunend over eind. Oogenschijnlijk kostte het hem een geweldige inspanning om zich te bewegen. „Wat zou er nu weer met dien kwa jongen gebeurd zijn?" mompelde hij binnensmonds. „Als...!" Hij zag eenigszins onrustig om zich heen, doch toen zijn oogen op de Rem brandtets vielen, veranderde opeens zijn uitdrukking. Het was die van een doodarm bedelaar, die een beurs op raapt, terwijl de eigenaar nog in zicht is. Hij waggelde naar het schilderij, wilde het voorzichtig van den haak ne men, waaraan het met koperdraad was opgehangen en was zich geen oogen blik er van bewust, dat het aan de vier hoeken zoo stevig kon zijn bevestigd. Doch bet kunstwerk was niet van zijn plaats te krijgen: opnieuw probeerde hij het van den haak te lichten, doch slaagde er niet in. Het was alsof de schilderij duizenden kilo's woog. Dan werd hij woedend en wilde het met rukken probeeren. „Ik vrees, dat ook d&t niet gaan zal", sprak Christabel langzaam. „Ziet u wel, vreemdeling!" Reginald Henson deinsde ontzet ach- in hun kringen twijfelt men er dan ook niet aan o! Wies Moens zal naar de Kamer gezonden worden. Een vergadering van de R K. Vredes- bond in België Naar men meldt, is zoowel van Ncderlandiche als van Belgische roomech katholieke zijde den wensch uitgesproken van een blijvend contract (Ut-sihen de katholieke leiders in Nedeiland en België. Ook wordt ernstig aan het beleggen van een vergadering te Brussel, in den aard *an de Maandagavond te 's-Graven hage gehouden bijeenkomst van den R.K Vredesbond gedfcht. Aan ver scheidene vooraanstaande katholieke Nederlanders zou alsdan gelegenheid worden gegeven, het Nederlandsche standpunt in de vraagstukken, die de beide landen aangaan op (>bj ctieve wijze voor een Belgisch publiek uit een te zetten. Dr. Seipel kardinaal De „Manc Guard maakt melding van in Rome loooende geruchten, volgens welke dr. Seipel weidra den kardinaalshoed zou bekomen. Naden dood van den dezer cDgen overleden kardinaal Gasquet zijn er thans 12 npen plaatsen in het Heilige College BINNENLAND. Pensioenfonds voor de Grafische vakken. In „Drukkersweekblad" vinden wij de statuten en alg-meen reglement der vereeniging Pensioenfonds voor de Grafische vakken afgedrukt, waar aan wij het volgende ontleenen De vereeniging wil haar doei be reiken o a. door het uhkeeren van ouderdomspensioen en door 't geven van uitkeeringen aan nabestaanden uit een daartoe op te richten pen sioenfonds. Bij het in werking treden van he' oensioerfonds wórdt een premie var f 1 60 gthfiven. De hplft dezerpremie wordt voldaan door de leden der teruit. Toen hij zich omwendde, was ér op zijn dik gelaat zulk een menge ling van vrees en woede, van verbazing en schaamte te lezen, dat het. jonge meisje moest glimlachen. „Ik ik ik vraag excuus!" sta melde hij. „Ik zei u dat het niet gaan zou", herhaalde Christabel met nadruk. „Zelfs een tienmaal sterkere man als u zou het niet kunnen. Ziet u wel, u heeft de vier lange koperen draadna gels bier tusschen het lofwerk over het hoofd gekeken. Ik moet zelf bekennen dat het een schitterend idee van me is geweest. Ze vallen beelemaal niet op. Ik zelf heb Lord Littimer aangeraden het te laten doen. En ik was blij, toen ik u beiden er daar beneden over hoorde praten, dat het gebeurd was. Den ander heb ik veilig opgesloten". „Zoo, heb je den ander veilig opge sloten?" vroeg Henson met ingehouden toorn. Hij had gaarne zijn woede over die woorden gekoeld in een stortvloed van verwenschingen, maar hij begreep dat hjj daar in deze positie niet aan be hoefde te denken. Het was een penibel, schaamtevol geval. Het was allesbehalve eervol voor een geacht man als hij, te worden betrapt op een daad, welke niets meer of minder was dan inbraakMaar toch als hij maar gelegenheid kreeg om even te denken, zou hij zich er wel uit heb ben weten te redden. Maar dit koel bloedige meisje, mét haar fraai ge vormd gelaat en de groote brilleglazen in bet donkere sckildpadmontuur zag er volstrekt niet uit als iemand, die gezamenlijke patroonsbonden voor (fderen werknemer van 18 tot 65 jaar bij hen in dienstbetrekking, terwijl de andere helft dezer premie wordt vol daan door de leden der werknemers- organisatiën van 18 tot 65 jaar. De werknemers, die op of na I Juli 1930 den 65-jarigen leeftijd bereiken, ontvangen een pensioen van f9 per week De eerste zeven jaar bestaat het pensioen uit twee deelenwaar van het eerste uit de middelen van het pensioenfonds, het tweede door den patroon bekost'gd wordt Het »erste neemt elk jaar met f l toe. het tweede met f 1 af zooda» in't zevende jaar na de in werking treding de uit- keerirg geheel ten laste van het pen- sloer fonds komt. Wanneer een verzekerde vóór zijn 65ste verjaardag komt te overlijden, hebben zlin weduwe of bij ontsten tenis van deze zijn gezamenlijke kin deren beneden den achtierjarigen le-Wjd. recht op een uitkeerirg van f 10 voor ieder jaar dat premie is betaald. Prof. Veraart uit het Bestuur der R K. Rijkskieskring. In een spoedvergadering van den zieli iets op den mouw zou laten spel len. Hij zou eerst moeten probeeren wat vleitaal vermocht. „Weet u wel, wie ik ben?" vroeg hij kruiperig. „Wat doet zulks ter zake? Ik heb nummer één achter slot en grendel en twijfel niet of de politie zal hem weten te identifieeeren. Als hij niet te veel praat, komt hij er wel met een lichte veroordeeling af. Maar het is wel zeer duidelijk te zien, dat gij de grootste bandiet zijt van u beiden!" „Dus u ziet mij, beste mejuffrouw, op het oogenblik voor een inbreker aan?" Henson's stem klonk alsof het hem werkelijk pijn deed, dat men zoo iets van hem denken kon. Hij was weer in een zetel gevallen en werd opnieuw door een gev-oel van zwakte overvallen. Bovendien vervulden hem de besliste houding en gebaren der jonge dame, benevens de nonchalante manier waar op zij met haar revolver omsprong, als met een wapen dat zij gewoon was, da gelijks te hanteeren, met vrees, met diep ontzag. „Ik ben een zeer goede, oude vriend van Lord Littimer", waagde hij het tenslotte te zeggen. „Inderdaad? En de andere man is zeker ook een goede bekende van hem?" „Ja, te drommel, natuurlijk! De an dere man, zooals u hem gelieft te noe' men, is de eigen zoon van Lord Litti mer". Christabel zag Henson aan niet zon der een glimp van bewondering over zijn durf en geslepenheid. Wordt vervolgd.. Waalwtjkscbc en straatsehe Dit blad verscbfint WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.2S. Franco per post door het geheele rflk f 1.40. Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enl. franco te kenden aan den Uitgever. Prfls der Ad verten tldn 20 cent per regel; minimum 1.00. Bfl contract flink mbat Reclames 40 cent per regeL Advertentlën moeten Woensdag on Vrfldag des morgens om uiterlijk 9 uur ln ons bezit ztJn. »M „DB BOBO VAN HST ZÜIDB1T'. BREIMACHINE. geem AfBETAurtösysrctnsreiw (Wttvif

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 1