1 ECHO VIM HEI EIII1EH Wat deskundigen mn% ©sis werk zeggen: nu aaaa—a lMODw Indien Uwe kinderen niet genoeg eten, probeer het dan eens met Extra kwaliteit. HOOGE VOEDINGS WAARDE. Onder voortdurende strenge CONTROLE.- „GRAFICUS", Weekblad de Grafische «jakken in üerïeriarsd schrijft: WAALWIJKSCHE STOOMDRUXXERIJ AMTOOM TIELEN - WAALWIJK. jo. 82. Zaterdag 20 Apr. '29. 52e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 19 April 1929. Herbenoemd. Bij Kon. besluit van 15 April zijn lerbenoemd tot Kantonrechter-piaats- ervanger, in 't Kanton Waalwijk: de delachtb heeren E. C. J. Moonen a mr. M J. M" Loeff, respectievelijk urgemeester van Waalwijken Drunen. Raadsvergadering. De eerstvolgende vergadering van en Raad dezer gemeeme zal niet op 6 Aptil, maar 3 Mei d.a.v. gehouden vorden. Weggeldkaarten. De Rijksontvanger der Dir. belas- ngen verzoekt ons mede te deelen at de geheele volgende week, behalve aterdagnamiddag, van v.m. 9—1 en nam. van 2-4 uur ten kantore der )ir. bel. weggeldkaarten worden uit- ereikt, zulks ter voorkoming van verstelpertde drukte in de laatste agen van April. IK. Werkiiedenvereeniging Waalwijk. Algem. laarvergadering op Maandag 2 April a s., 's avonds ten 8 uur, in e gtoote zaal. Aan de orde 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslag Secretaris. 4. Jaarverslag Penningmeester. 5. Verslag Conno e Commissie. 6. Begrooling voor 1929. 7 Bestuursverkiezing wigens pe- tiodieke aftreding van M Didden, van Gorcura en F. Smolders en ter voorziening in de vacature, ontstaan door de ontslagname van P. van Brunschot. 8. Verkiezing Conttóle Commissie 9. Mededeelingen. 10. Rondvraag en Sluiting. Kiescomilé Mr. Steenberghe. Het Kiescomité ter bevordering van je candidatuur Mr. Sleenberghe in de Rijkskieskrmgen den Bosch en Zeeland leeft zich als volgt samengesteld: Ci Schellekens, Eindhoven, Voorz. Mr. A. Steinkühler, Eindhoven, Seer. W. van Asten van Lent, Helmond. P. Hegener. Eindhoven. Willem Huysmans, Eindhoven Mej. C Huysmans, Eindhoven. A. W. Jansen, Geldrop. Aug. de Meyer, Terneuzen. J. C Spapens, Waalwijk. Herman van Thiel, Beek en Donk. Jan Tielen, Waalwijk. „De Amstel'. Opgericht is de Naamlooze Ven nootschap Chroomlederfabriek „De Amstel" v/h. L. S. Gompen, gèvestigd e Amsterdam, welke N V. zai voort zetten de door den heer L. S. Gompen gedreven zaken. Tot directeuren dezer nieuwe Ven- nootschap zijn benoemd de heeren L. S. Grmpen en S. E. Gompen, terwijl den heer Leo Telpe. algemeene uocuratie werd verleend. Bouwterreinen. Door den heer Adr. de Kort Klljberg werd in de Mr van Coothstraat 13 Meter grond aangevraagd voor den bouw van een woonhuis. Er resteeren nu in 't geheel nog 22 M bouwterrein. Ook langs de Burg. v. d. Klokken- laan zijn verschillende perceelen ver kocht. Op dit oogenblik zijn er in onze gemeente 50 bouwvergunningen uit gereikt. Gunning. Door de „Ttmtur schoenfabriek' erd het^ bouwen van garages na nderhandsche aanbesteding opge ragen aan de firma Wed. A. Aarts onen, alhier. Autobusdienst Den Bosch—Tilburg. Bij K. B. is ongegrond verklaard het beroep, ingesteld door L. P vanOos terom, als eenig lid der vennootschap onder fusie „Smits Co. Autobus- undernemingCito" te's Hertogenbosch tegen de beschikking van Ged Staten .van Noord Brabant van 5*Sept. 1928 waarbij aan genoemde firma vergun ning is geweigerd tot het in werking orengen van een autobusdienst van 's-Hertoger.bosch over Vlijmen, Nieuw -utk, Drunen, Baardwijk, Waalwijk j^rang-Capelle, Sprang-Vrij hoeven. Caa\tsheuvel en Loon-op-Zand naar TilbtWg. ion t".en doodelljk ongeluk ontsnapt fES, Don derdagnamiddsg wist vrouw le B, ymet levensgevaar aan een groot leverd 'nR' hk te ontkomen. iofii zij nabij café van Loon ot^V«R£$oijen, de straat wilde over stefcenbemeikte ze vermoedelijk niet de nadeende tram. Met haar rijwie aan de hand stak ze vlak voor de locomotiet de rails over. Het achter wiel van 't rijwiel werd nog juist door de loconotief gegrepen. Daar door krerg vrouw de B. een slag, waardoor ze over 't trottoir viel en met een schok tegen een muur terecht kwam. Di.' train stopte onmiddellijk, t Bleek dat vrouw de B. er met den schrik en eenige lichte ontvellingen 'vernield0"1611' WCr(* t0taa Men mag zeker wel van eelu Buitenlandsche Schoenfabrieken in Duitschland. Dag* en "vïki** Ieest men ln de s Vakbladen het btrich dat een Hollandsche schoenfabriek in Duitschland de fabricage gaat ter hand nemen. Tot dusverre is daarvan begrijpelijk nog niets terecht gekomen, om de eenvoudige reden dat het zoover niet is en mogelijk nooit zal komen. Nu krijgen we weer 't bericht dat „Bata" in Duitschland eert fabriek begint, waar de Duitsche schoen industrie op alle manieren probeert, den inval van Bata's schoenwerk te keeren. Hij zou onderhandelen over den aankoop eener bestaande fabiiek. R.K. Vrouwenbond. Door de tooneelclub van voorm. Baardwijk wordt Woensdag 24 April a.s. 's avonds half 8, in degrootezaal van den Gildenbond, voor de leden van den R.K. Vrouwenbond opge voerd het tooneelstuk ,,'t Nest ont vlucht". Voetbalvereniging „Juliana". De feestelijkheden van het 10-jarig gestaan van bovengenoemde vereeni- ging, aangeboden aan leden en dona teurs op Zaterdag 1.1. hebben een prachtig verloop gehad. Om 3 uur werd door den Voorzitter van het Teestcorr.ité, den heer J. Verhoeven, een woord van dank gebracht aan de schenkers van de mooie prijzen, waarna het prijsbarakken een aanvang nam, waaraan door 56 leden werd deelgenomen en verschillenden het geluk hadden een prijs te bemachtigen. Om 7 uur had de oificieele opening plaats door den Voorzitter, den heer van Gelder, waarbij alle 72 leden, alsmede verschillende donateurs en enkele oprichters der vereeniging aan wezig waren. Nadat een verslag over de 10 verloopen jaren was uitgebracht en de aanvoerder, de heer W. Duques- noy, nog een aanmoedigend woord, voornamelijk tot de eerste elftal-spelers ïad gericht, om in de nog komende wedstrijden alle krachten in te spannen om zoo hoog mogelijk op de ranglijst te eindigen, werd verder de avond tot 12 uur doorgebracht met een ge zellig bal Van de zustervereeniging „W.S.C." was een prachtig bloemstuk ingekomen. Het verdere van den avond werd met zangen voordrachten doorgebracht waarna allen voldaan huiswaarts teerden. Amsterdamsche Huidenclub. De Coöp. Ver. Amsterdamsche Huidenclub G. A. heeft haar algemeene vergadering gehouden. Uit het aldaar verhandelde en uit het jaarverslag 1928 vernemen wij o.a. het volgende Gezamenlijk werden gedurende 1928 ten verkoop ingebracht 283 933 (271,520) huiden en 186,984(160,433) vellen, waarvan de opbrengst bedroeg ruim flü millioen (8'/2 millioen). De resultatenrekening geeit een overschot te zien van f326,031 (f300,221). Be sloten is, dat zal worden terugbetaald van het door de leden in 1928 gele verde bedrag aan huiden 4 pet. (onv.) en van het bedrag geleverd aan paardenhuiden en kalfsvellen 3 pet. onv.) In de plaats van den heer W. v. d. Kwast is tot bestuurslid benoemd de heer L. J. Goudsmit, terwijl het f- tredend bestuurslid de heer P. Grin werd herkozen. Keuring Lichting 1930. Bij de keuring van ingeschrevenen voor de lichting 1930 werden o.a. te Drunen aan de keuring onderworpen 15 man, waarvan werden afgekeurd 5; te Sprang Capelle gekeurd 35 man, afgekeurd 14; te Waalwijk gekeurd 54 man, afgekeurd 17, tijdelijk ongeschikt I; te Dussen gekeurd 22 man, afgekeurd 5; te Waspik gekeurd 15 man, afge keurd 4; te Geertruidenberg gekeurd 14, afgekeurd 5; te Made c.a. gekeurd 31, afgekeurd 5 en te 's-Gravenmoer gekeurd 10 en afgekeurd 3 man. Prov. Ct. Centraal Noordbrabantsch Museum Wij lezen thans in de N. Rott. Ct. het navolgende bericht, waaromtrent wij vroeger reeds een en ander heb ben medegedeeld Reeds eenigen tijd geleden heeft zich te Waalwijk een comité gevormd met de bedoeling gelden bijeen te brengen voor den aankoop van een schilderij van den in Waalwijk geboren en getogen kunstschilder Theo van Delft, om dit aan te bieden aan .het bestuur van het Provinciaal Genoot schap van Kunstenen Wetenschappen in Noord.Brabant, ter plaatsing in de afdeeling Moderne Kunst van het Museum. Op 4 Mei a.s. des avonds 8 uur zal de aanbieding in de gehoorzaal van het Genootschap plaats vinden. Mr. B. Timmermans, voorzitter van het comité, zal de ceremonie inleiden met een korte beschouwing over de beteekenis van de kunst in het leven, waarna de aanbieding zal geschieden door mej. Elsa Rubbens, gevolgd door een causerie van drs. Gerard van Imbeeck over den geest der gotbiek en haar romantiek. Eenige dagen tevoren zal er in de Noorderzaal een „De Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieleri in Waalwijk heeft ons door toezending van een tweetal catalogi bewezen, dat zij de hooge eischen stellende schoenindustrie aan keurig drukwerk kan helpen. Dat het daarbij om groote oplagen gaat, leert ons het begeleidend schrijven en hef pleit voor onzen Collega, dat hij dit werk blijkbaar onder de knie heeft. Het is lang niet eenvoudig een oplaag, die in de tienduizenden loopt, zoo goed passend en frisch van kleur te houden als het omslag van een der boekjes ons te zien geeft". Laat U ook ons eens offerte maken of ontwerpen voorleggen voor een Catalogus, mooi reclamewerk of ander drukwerk. met een saldo winst van f 62.388.55, waarvan, volgens besluit van commis sarissen, een bedrag van f 60.766.99 gevoegd wordt bij de rekening reserve voor afschrijving, zoodat deze totaal bedraagt f 18.'.616.36, welk bedrag als volgt wordt aangewend: afschrijving op gebouwen Delft, Amsterdam en Rotterdam f 58.473.04, idem op machinerieën en gereedschappen en diversen f 109.959.76, idern op meu bilair f 1683.56 en reserveering voor dubieuse debiteuren f 12.500. Het resteerend bedrag der winst ad f 1621.56 stellen wij voor op nieuwe rekening over te boeken Het oploopen der prijzen van de grondstoffen kwam in den loop van het jaar tot stilstand. Hierop volgde een vrij sterke daling, zoodat wij ge noodzaakt waren een gedeelte onzer voorraden in overeenstemming daar mede lager op te nemen dan kost prijs, hetgeen, zooals vanzelf spreekt, een zekere winstderving tengevolge had. Thans schijnt de markt tot stilstand gekomen te zijn en doet zich wederom een vastere stemming gevoelen. De toestand als voorheen en de cursisten aldaar woonachtig, hadden vaak mees muilend gezegd: „Overal zijn ze al eens doorgetrokken, maar nog nooit door de Putstraat!" Het werd dus hoog tijd deze uitla ting leugenachtig te maken! Bij de kruising der Eerste Zeine werd de „trom gestopt en onder vroolijk stoei en en babbelen werd de Galgenwiel be- rêikt. Juist reed de heer Notaris Jan sen met zijn paardje den stoet voorbij en sloeg linksom het laantje in,^ welk voorbeeld door de cursisten werd ge volgd, daar dit op de voorgenomen route vermeld was. Daar maakte de heer Adriaanse den leider de opmer king, dat hij in overtreding was met art. 461, enz., of: dat hij verlof had aangevraagd. Daar brak zijn klomp (van den leider namelijk). Hij had het mooie plaatje niet eens gezien, dat aan den ingang prijkte. Sinds Dinsdag te voren was er dat aangebracht, werd hem verteld. Even werd raad gehouden met de ouderen. Och, wat is de mensch toch zwak en halsstarrigNu ze zagen dat ze reeds in overtreding waren, stook- ligt op de verbonden armen der tur ners, die in tweet naar elkaar gekeerde frontrijen staan. Met forscli gezwaai wordt hij op en voorwaarts geworpen en door verderopstaande makkers op gevangen. Er is veel oplettendheid en behendigheid noodig, want het „pro jectiel" mag natuurlijk den grond niet bereiken, daar dat zeer noodlottig zou zijn. De wildste durfals moesten die ge waarwording ook eens smaken! Na tuurlijk ging het lollig en de vangers waren op hun „qui vive". Toch kan deze sport wel gevaarlijk worden. Op bevel van den leider, die steeds gereed stond om in te grijpen bij mogelijke mislukking van worp of vang, werd deze v.ertooning zonder morren, ge staakt. Intusschen naderde het uur van te- rngkeeren. Er werd „verzamelen" ge blazen. Jassen en leege boterhamtrom mels werden weer opgezocht en langs den kortsten weg werd de terugtocht aanvaard. Onvermoeid als immer, moest over elk slootje heen-— en teruggespron gen worden. In den al te grooten ijver had nog een hotsing plaats waarh^ de execu tanten beiden een nat pak opliepen. Even voorbij 't afgebrande café van Van Zeist werd de troep ordelijk opge steld, de trommen werden weer ge roerd en in goede orde werd terugge- marcheerd naar het turnlokaal, waar de stoet werd ontbonden. Door verschillende omstandigheden waarvan we noemen de uitvoering in den Gildenbond, waren velen achter wege gebleven. Of ze gelijk hadden? De deelnemers aan deze excursie ver klaren unaniem, dat ze zich kostelijk rermaakt hebben. Zegt U dat iets? groote schommeling in de huiden- en leerprijzen, die zich in de laatste jaren telkens voordeed, heeft aan ons bedrijf een meer riskante zijde ge geven, dan voor den oorlog het geval was. Daar onze producten zich steeds in een zeer goeden naam verheugen, gelooven wij echter wel met ver trouwen de toekomst tegemoet te mogen zien. UITSTAPJE NAAK DEN ROESTEL- BERG. Het was al ruim 14 dagen te voren afgesproken, dat de cursisten Weer eens zouden uitvliegen, 't Was wel wat vroeg in het jaar en het weer be loofde in den laatsten tijd niet veel goeds. Maar als de dag eenmaal is vastgesteld, valt daar niet meer aan te tornen. Intusschen had de leider al veel mooisj te hooren gekregen omtrent den te ondernemen tocht, alsof hij het helpen kon, dat Pluvius en Aeolus onze ten ze elkaar op om door te gaan op het verboden pad. En hij, die wijzer had moeten zijn, was het ook al niet. Alleen werd besloten de vuren te doo ven, want we begrepen allen, waarom die onvriendelijke plaatjes de hei bijna overal dichtspijkerden. Zoo trokken ze met beurtelings rechtsen linksom langs een uitstekend wandelpad door een pracht van natuurschoon, tot ze stieten tegen den duinrand. Nog ééns rechtsom enweldra was het doel van den tocht bereikt, n.l. Berg en Dal van den heer P. v. Eeuwijk. De meege nomen proviand werd aangesproken, onderwijl de bediende bediende, hierbij krachtig bijgestaan door de leden van de W.G.Y., die in gering aantal den tocht meemaakten. Weldra vloeide de gele en rooie limonade door de dor stige kelen, terwijl de' oudere leden die lafenis verachtten en zieh verkwikten aan een meer msnnelijken drank, t.w. het pittige potje pils. Nadat allen verzadigd waren, begon- lieve Lente in een ijzige hel herschie- I nen de stoei en reupartijen, op en af pen. Hij slikte het als een patiënt, die nog aan herstel gelooft, de brouwsels en ingrediënten uit de apotheek naar binnen werkt. Ook met een zuurzoet gezicht Toen de Zaterdag was aangebroken verborgen zware jagende wolkgevaar ten het lieve zonnegezicht. Maar tegen den middag gluurde de dagfakkel met tusschenpoozen van achter de zware wolkenpakken naar de kleumende aard bewoners. En eindelijk had de zon ver wonnen, zoodat de temperatuur en zwerk een vroolijken tocht voorspelden Een opgewekte stemming rees in het kindergemoed der kleine deelnemers en de tocht werd omstreeks kwart vóór drieën met moed en lust aangevangen. De bazuinen ontbrakendé eene „ba zuin" moest de straat uit en.de ande re mocht de straat niet in, maar moest naar een studentikooze uitdrukking, thuis gaan zitten „hengsten". In te genstelling daarmede waren de „trora- kleine tentoonstelling gehouden wor- j uien trouw als altijd, beiden ^gecom den van werken van Theo van Delft, waaruit het bestuur een keuze zal doen. Delftsche Leerlooierij en Dryfriemen- fabriek v\h. Alex Adam. Aan het verslag over 1928 ont- leenen wij het volgende: Het jaar 1928 heeft voldaan aan de verwachting, die wij uitspraken in ons vorig jaarverslag, zoodat wij inderdaad kunnen overgaan tot h et terugbrengen van de boekwaarde dier vaste activa tot een bedrag, dat thans naar onze meening in overeenstemming is, met de werkelijke waarde. De verlies- en winstrekening sluit pareerd. Hein en Kees rammelden er geducht op los, en Met een flinken stap, Vrij en ferm en rap, Dat is eerst gymnastengang, werd vanaf „het aankomend baardje" tot de „een paar turven hooge ventjes" door elk der tochtgenooten naar beste vermogen gedemonstreerd. De route was bepaald als volgt: Turnlokaal, Stationsstraat, Groote Straat, Putstraat, Bur gem. Smeelelaan Galgenwiel, enz. Dat door de Putstraat werd getrok ken, had zijn bijzondere reden. De straat is niet meer in zulk een slechten de hoogten der zandverstuiving, die ons territoir in het Zuiden begrenzen Maar dat was niet voldoende om den levenslust te uiten. Er werden reuze dieptesprongen gemaakt en de jong ste spruit van onzen gastheer gaf les in het maken van salto's, waarbij de ijver der leerlingen zeer viel te prijzen Terwijl de verrichtingen der jongeren zich meer bepaalden tot het „gelijk vloersche" voelden de ouderen en stout- moedigen zich geroepen om de theo rieën van Darwin eenigszins te onder steunen, hetgeen ze deden door met groote behendigheid en voortvarend beid in de boomen te klimmen. Nu is het meer en meer de gebruikelijke weg om bij het uitklimmen niet meer langs den stam naar beneden te glijden, doch j hangende aan de takken naar het eind derzelve te schuiven en bij genoegzame doorbuiging zich los te laten om de sensatie van een 4 a 5 M. diepen val te beleven. Maar toen Frans H. aan de beurt was, begon het den tak zeker te vervelen om zulke schoone vruchten te dragen. Zonder veel aankondiging, met een korten drogen krak, brak de tak en onze vriend maakte een pracht van een val, hecht vereenigd met bet afgebroken takdeel. Een gewoon ster veling zou deze gelegenheid benut heb ben om minstens een arm of been te breken. Niet alzoo onze brave turn- makker. Lachend rees hij overeind onder spontaan gejuich. Nu moest er nog „geJonast" worden. Dat is een stoutmoedig spel. Daarbij wordt, wie voor Jonas speelt, een eind voorwaarts geschoten. De patiënt, om hem zoo eens te noemen, W Denkt aan de Premte- VeemnrM te Waalwijk a.s. Donderdag. DRUNEN. Op Dinsdag 7 Mei a.s zal in de Zaal der Jongenscongregatie de algemeene jaarvergadeiing worden gehouden van de Veilingvereeniging de Langstraat" waarbij o.m. aan de orde komt het kiezen van 2 bestuurs leden wegens periodieke aftreding van van Loon Eishout en M. van Wijk Azn., Genderen. Aan het verslag ontleenen wij 't volgende Aanvoer Drui en Eishout Nieuwkuik Haarsteeg Herpt Bui;enplaatsen 1928 f 92.546.07 f 39 940 54 t 67.716.16 f 81 8'286 f 10.210.89 f 118 231.92 1927 f 85.Z90 37 t 41.157.15 54.472 25 f 47.885.50 f 2.622.18 f 128.294.80 1927 en geëindigd 30 Juni 1928. 3. Vaststelling Oer Degtooiingen voor het diens jaar dat aanvangt 1 Juli 1929 en eindigt 30 Juni 1930. 4. Bepaling van het bedrag der omslagen. 5. Voorstel het Dag. Bestuur te machtigen tot uitvoering der weiker» in tigen beheer. 6. Utiloting geidieening. 7. Benoeming afgevaardigde voor de vergadering van hei waieischap „Het Zmder Afwateringskanaal". A.s. Zondag des nam. 2 uur zai in de Ncd. Herv. kak aan den Loon- schenoijk optieden Ds. bolken&ujn uit 's Giavcinoer. WASPiK. in den loop dezer maand zai een coileciie langs de huizen ge- nouden wotden voor de blinden te Wulisheze. - De verkoop van vlaggetjes ten bate van de vereeniging heiWn-Geie Kruis heeit in deze gemeente netto l 27.20 bedragen. Het aantal schoolgaande kinderen bedraagt thans 199 aan de 8ijz. Meisjessschool, 223 aan de Btjz. Jongensschool en 74 aan de Bqz. Chrisi. Schooi. De uitvoering van de opera „Surcouf, de zeeroover" aoor de liedertatel „Aurora" uit Oostcihout oelooit zeer diuk te woiden. Er zijn reeds meer dan 200 kaarten verkocht, zoodat er nog slechts enkele plaatsen oeschikbaar zijn. Var» de ingeschrevenen voor den dienstplicht der lichting 1930 zijn Jechts 4 personen voor goed onge schikt verklaard. RAAMSDONK. Op 22 en 29 Aptil a.s. des namiddags te vier uur zal in eeri lokaal op het Gemeentihuis ge legenheid zijn tot kostelooze inenting. Op 1 Mei a.s. zal het echtpaar Peter Broeders en Peironetla Vissers, wonende in de Bergenstraat zijn gouden huwelijksfeest vieren. Er is reeds een buuncomiié gevormd; de leiding is in goede handen. Die dag zal voor de nog krasse oudjes een onvergetelijke worden. Donderdagvoormiddag omstreeks 9 uur liep in de Schansstraat een wiel van een wagen beiaden met kannen melk voor de fabriek. Het ongeval liep nog al goed af, daar zoo goed als geen melk is verloren gegaan. Met ongeveer een uur op onthoud kon de wagen weer verder. R A AMSDONKS VEER, Zaterdagvoor middag had alhiei in de Hoofdstraat een auto ongeval plaats De heer W. uit Waspik kwam mei zijn auio van de richting Prins Hendrikstraat. Op den hoek van de Hoofdstr en Hooi- kade kwam da auto in botsing met den wielrijder R. uit Geertiuider berg, die zich naar huis begaf. De be- S'uurder remde uit alle macht, zoodat de wagen geheel omdraaide, maar hij kon niet meer verhinderen dat R. met zijn hoofd door de ruit van het portier werd geslingerd. Hevig bloe dend werd hij opgenomen en na verbonden te zijn naar het R K. Gast huis gebracht. Naar we vern men moet de toestand niet van ernstigen aard zijn, hij klaagde nog over pijn in de zij Het zal echter nog wei eenigen tijd aanloopen eer hij zijn werkzaamheden weer kan hervatten. Op 22 en 29 April a s. des namiddags te half drie, zai in het Henricusgebouw de gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting. Bij B en W. zijn verzoeken ingekomen cm vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein van Mej Wed H. Kanters van het Dorp en van Mej. |a. M Kieboom van hel Veer. Ten Gemeentchuize ligf tot en met 2 Mei a.s. ter inzage een opgave van de uitkomsten der meling en schatting van gebouwde en onge bouwde eigendommen. Voor de Herv. Ocm. treedt Ds. Ewoldt Zondag om half Hm op in de Dorpsche kerk en om 2 uurirde Veersche kerk Ds. de Vries om 9'/2 en om 3 uur in de Geref. kerk De Wilhelminalaan. die geheel muzieken zangconcours. van iepenboomen beroofd wprd, krfjgt Tot arbeider—telegrafist op het nueen aanplantingmet eikenboompjes, station Capelie—Nieuwevaart is be-j De huizen van de familie S'monis roemd de heer van Engelen uit'werden naar wij vernamen bij open- f410.458,44 f 369.722 25 Speeificafie onkosten, Vracht, terreinhuur, salaris en verdere kosten totaal f 15.576.85. Specificatie Em ba lage totaal f 14.983.50. Reserve achter stallig Emb. flOOJ is f 15.983 50. Afge schreven f 1000 blijft f 1498350 VERSLAG OVER 1928. Winst - en Verliesrekening. Onkosten 1 15.576.85 Producten f 110 77 Afschi ijving van geb. terrein enz. f 12.070,83 Ove. dracht reserve f 458.73 f 28.223.18 Provisie Fmballage huur Contributie f28.223.18 De balans sluit met enn eindbedrag van f 40.208.89. ELSHoUT. Op Zondag 21 April a.s. zal na de Hoogmis de vaandel wijding plaats hebben van het nieuwe vaandel der Liedertafel. Alsdan zal de heer v. Heesbeen uit Haarsteeg de vaandeirede uitspreken. Ook de Har monie zal hierbij tegenwoordig zijn om na deze feestelijkheden een wan deling door het dorp te maken. SPRANGCAPELLE. (V.m. Sprang) A.s Zondag des v tn half tien en des nam. half zes hoopt in de Geref. kerk alhier op te treden Ds J. Snoek Bediening H. Avondmaal en Openbare Belijdenis. In de Ned. Herv. kerk hoopt a.s. Zondag 2 uur op te treden Ds. van Willigen van Capelie. Vergadering der afd. Sprang van den Ned Chr F ibrieksarbeidersbond op a.s Mundagdes avonds halt acht in de zaa! van den Chr Volksbond. Aan de orde: Bespreking bondsdag te Den Haag en benoeming van twee afgevaardigden Ter gelegenheid van de in gebruik r.emlng van een nieuw ->1 ijarl zal a s. Zaterdag in de zaa) bij mej Wed. H< ffman alhier een biljartwedstrijd woTden gehouden waaraan een drietal vereenigingen uit den omttefc zullen deelnemen. CAPELLE. Voor de Ned. Herv Gem. hoopt a s. Zondag des v.m. hilf tien en des nam. 6 uur op te ueden Ds. A v Willigen. Het muziekgezelschap „Kunsl na Arbeid" te dezer plaatse hetf besloten deel ie nemen aan het dezen zomer te Heusden te houden nationaa Vaassen, In de plaats van Ds. Jonkers is tof consulent in de vacante Ntd. Herv. Gem. aan den Loonschendijk benoemd Ds. Ewoldt uit Raamsdoriksveer. Op Vrijdag 26 dezer des nam. 2 uur zal in het calé van L. F. van Dongen alhier een vergaderirg wor den gehouden van stemgerechtiede Ingelanden van het Waterschap „Ten Westen der Capelsche Vaart en het Veernad. Te behandelen onderwerpen 1. Mededeeling van het proces verbaal van kasopneming bij den penningmeester. 2. Vaststelling der rekening over het dienstjaar aangevangen 1 Juli b're verkooping verkocht voor ruim f5000. Gedurende de eerste 3 maanden brachten de bu<jOR voor de Zending in de Veersche Christ. School luim 134 op. Woensdagavond had alhier in de Julianalaan een autoongeluk plaats, dat nog poed is afgeloopen Een kind van Ch. T. wilde de straat nog over steken. toen een luxe auto naderde. Hoewel de bestuurder uit alle macht remde en de auto bijna onmiddellijk stil stond, werd het kind toch nog aangereden. Wonder boven wonder bleef het, behoudens eenige schram men, ongedeerd. Pulles-Heesbeens Voltemelkbrood. DODO 'ABRIEK van ✓CHOOR/TEENMAIMTEI./ 1ADMEDVLOEDEN WINKELPUIEN BEZOEKT ONZE TOONZAAL OUDE DIEZ f20.106.10 f 7.213,08 f 904.—

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 9