Wat deskundigen van' ons werk zeggen: Schoonmaak „GRAFICUS", Weekblad voor de Grafische vakken in Nederland schrijft: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN - WAALWIJK. maakte gedurende zijn verlofin Holland gebruik van de gelegenheid om te Leiden in de Rechten ie studeeren. Hij werd aldaar in December 1924 gepro raiveerd op proefschrift over het altth-'-echt, onder prof.v Vollenhoven. Ia 1916 keerde hij naar lndië terug thans bij de Rechterlijke macht. Hij wis laatstelijk in Batavia substituut- officier van justitie. in 1925 benoemd tot Burgemeester van Angerlo. In 1928 promoveerde mr Blom in de Economia, waarbij hij zich in hoofdzaak had toegelegd opfinan cieeie wetenschap. Hij is drager van v Tichillende ordeteekenan, o.a. van de Frauschc Orde van Combodja. geeft menige huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht en blank door Furol. NIEUWS UIT HJKUSDEfl. Heusden, 23 Aprii '29 De opbrengst van de collecte voor den Katholieken Radio-Omroep bedroeg aibter ruim dertig gulden. De propaganda-avond der Chr Knapenvereeniging „Ue Jonge Garde* op j 1. Zaterdagavond droeg een gezellig karakter. Hel programma, 16 Nos. bevattend, werd verdienstelijk afgewerkt, waarvoor allen die hei hunne bijdroegen een warm woord van dank toekomt. Het vogelschieten bij de Kon. Erk. Scnerpscnuitersvereeniging „Ss. BUsius" zal du jaar plaats hebben op 4 Mei e.k. en zal worden opgeluisterd door de Heusdensche Fanfate, terwijl op den feestavond zich zai doen hooren het bekende duo Damme uit Prinsen- hage. Op de kermis, die valt van 5 tot en met 9 Mei, komen naar wtj vernamen, naast veie kramen mei gebak en andere lekkernijen ook enkele tenten voor vermakelijkheden, o.w. de groote attractie wel zal zijn een schouwburg. Ia de Zondagmiddag gehouden vergadering van het Heusdens Man nenkoor is defi liiief besloten tot bei houden van een Zang- en Muziek concours en wel op 26, 27 en28Juii. Bij het op 18 April te Ossge houden eximen voor baker slaagden onze stadgenoote Mej. De Kemp Colei en Mij. De Ruijter-Verhoeven, bene vens de beide andere leerlingen van den hter gehouden cursus, nl. Mej Gouda uit Eethen en Mej van Dulsi uit Veea. De geslaagden ontvingen hare opleiding van Dr. v. Guitk en Mej. De Haan. In de vergadering van de Buiten- sociëteit werd het jaarverslag uitge bracht en rekening en verantwoording gedaan, waaruit bleek dat er nog eenig batig saldo was. In 't bestuui werden herkozen de heeren Mr. Rjitinga, Voorz A. j van der Kolk, Secr.-penningm. en P. Schmiehusen, Commissaris. De kans dat de vereen, wordt ontbonden daar het nagenoeg ontbreekt aan animo, is niet denk beeldig. Tot hoofdman der Brandweer is door B. en W. aangesteld de heer joh. v. Eggelen, ter vervanging van ztja vader. En in 't College van Hoofdmannen is tot secretaris gekozen den heer P. Schmiehusen. In de bijeenkomst der R. K. Debatingclub werd de H. E. Heer Moderator gelukgewenscht met zijn 25 jarig Pastoorschap op 8 April j.i. waarop deze dankte en tevens voor het oioemstuk hem toen aangeboden door de vereeniging. Als spreker trad op de heer A. Rueco met „Socialisme en Katholicisme", van welk actueel onderwerp hij een duidelijke uiteen zetting gaf. Een luid applaus viel hem ten deel. Als spreker voor de volgende vergadering werd aangekondigd de heer A v. Deift, die zal behandelen: „De St. Janskerk te 's Bosch". \J DRUNEN. Zooais reeds gemeld zal in onze gemeente het gouden pries terfeest van Z. H. Paus Pius XI ge vierd worden en wel op 1, 2 en 3 Juni. Een comité is reeds gekozen en bestaat uitde weleerw. heer kape laan Willems, voorzitter, L. Pijnen burg, J. Pulles, L. Sikkers, J. van Kassei, leden, terwijl in het eere- comiié zijn benoemd, de Z Eerw. heer pastoor Goosens. de edelachtb heer Mr. Loeff burgemeester, de edaiachtb. heer C. van Huiten, oud burgemeester, de weled heer Canters, notaris, de edelachtb heeren A. van Spijk en M. van Halder. wethouders, da heeren j. Robben, J. Pijnenburg en P Muskens, kerkmeesters. Vervolgens nog een damescomité dat zich bereid verklaarde. Het feest-comifé heeft nu feeds een j drietal liederen in druk aan de leden der beide Congregatiën doen uitreiken, opdat eenieder in die dagen deze zal kunnen meezingen. Vermoedelijk zal een Alegorische optocht worden gehouden, doch waar het feest—programma nog niet defi nitief is vastgesteld wachten wij met het geven van nadere bijzonderheden. Op 11, 12 en 13 Mei wordt in de kleine zaal der Jongenscongre gatie een nuisvlijt—tentoonstelling ge nouden, onder bestuur van den Zeer Eerw. heer Goosens pastoor, den WciEerw. heer Willemskapelaan,den Eerw. Broeder Bomlacius en de hee ren Jos. van Kessel en L. Pijnenborg. De jury bestaat uit de heeren C Jansen aihier, A. Hendriks Tilburg, rt. Vetnuevcn Heusüen en de Wel- Eerw. heer Pijnenberg 's Bosch. Door elk K.K. Patronaat kan werk worden ingezonden tegen een inleg- ptijs ad 1 2.50 Diverse mooie prijzen worden uit- geioold vooi ie. Eik der drie schoonste stukken zaagwetk, 2e. Eik der drie schoonste stukken snijwerk. 3e. Een ander werk in „Huisvlijt* vervaardigd. 4e. De schoonste inzending vande leden der Drunensche Congitgaue. Aan deze tentoonstelling is een ver loting, van al de 75 stukken verbon den die door de Druneusche „nuis vlijt" vervaardigd zijn, waaronder kustbare kapstokken, vogelkooien, kruisbeelden enz. enz. üe loten zijn ad 25 cent verkrijg baar bij leden—commissarissen der tentoonstelling en op het terrein, bij bestuur en leden. De verioting heeft plaats op Maan dag 13 Met a.s. t/— Op 14 Mei a.s. hoopt de Eerw. Zuster Serapnme, in de wereld mtj. Johanna Kogels, haar zilveren pro- tesste—feest te vieren. Zuster Seraphine behoort tot de Orde der Zusters yan Jezus, Maria en Joseph en verblijft thans in een kloos ter te Lisse. De schoenfabrikanten te dezer plaatse zijn over 't algemeen voor deze periode siechts matig van orders voorzien. Een gunstige uitzondering vorrnt de firma van Kiel en Co., die dagelijks overwerkt. Velen zien de komende maanden niet opgewekt tegemoet. y Woensdag 1 Mei makende leden van den Missie—naaikrtng een uit stapje naar Tilburg onder leiding van kapelaan Wihems. De toent geschiedt per auto—bus en zal speciaal een bezoek gebracht worden aan het Missiehuis aan den Bredasche weg. Het seizoen voor de Kruisboog sport werd Zondag j 1. geopend met een concours te Nieuwkuik, waaraan ook het gezelschap „üe Vriendschap" deelnam. Ztj wisten hun ouden roem nog maals te bevestigen, want 's avonds keerde het le en 2e zestal wederom gelauwerd terug. „De Vriendschap" beschikt over uitnëmende krachten en de goede ver standhouding onderling draagt er niet weinig toe bij de prestatie's steeds op te voeren. Te Oosterhout zijn in de orde van den H. Benedictus geprofest, onze dorpsgenooten de Eerw. Broeders Aloysius en Antonius Canters. De Missie —tentoonstelling welke alhier is gehouden op 7—8 9 April neef? een zuivere winst gebracht van l 850 welke wordt besteed voor net vervaardigen van werk voor de Pa ters Capucijnen der Missie van Borneo. De collecte In de kerk bracht f 155 op. Het kermis—matlréeder Lieder tafei, Harmonie en Tooneelvereeni- ging der Jongens—congregatie, dai jaarlijks meer belangstellenden trekt, zal dit jaar gehouden worden op Dinsdag 21 Mei a s. De steeds toenemende vorderingen der vereenigingen en den ijver der leden, verzekeren ons een meer dan gewoon genieten. DRUNEN. Verbouwing Congregatie. De diverse verbouwingen en herstel lingen aan 't gebouw der Jongens- Congregatiezijn thans gereed gekomen. Begonnen met het bouwen van nieuwe zalen voor de Jeugd afdeelin- gen, is thans door het plaatsen van een groote kiosk de voltooiing tot stand gekomen. De zeer ruime speel plaats der Jeugd afdeeling heeft door deze verandering een prachtig aanzien gekregen. Ook voor een openlucht- tooneelvoorsteliing lijkt ons de indee ling alleszins juist. Zeer zeker past hier een woord van dank aan den ZeerEerw. Heer Pastoor aan wiens initiatief en ijver deze ver beteringen te danken zijn, bijgestaan door de technische voorlichting van den architect, den heer v. Vlijmen te Vlijmen, uitgevoerd door de aannemers van Iersel-Merxs. Ook de door de heeren van Sambeek aangebrachte decoratieve beschildering trekt ieders aandacht. Geheel ziet er zeer keurig uit. ELSHOUT. Maandagmorgen had ten raadhuize de algemeene Jaarvergade ring plaats van Stemgerechtigde Inge landen van het waterschap „Óudheus den en Elshout". Aanwezig waren het bestuur, de Heeren H. A. M. M. Verhoeven, Voorzitter, J. J. Gijsels, Secr.-Penningmeester. J. A. Kiijn, H. Pulles, G. Pulles A Muskens Jz. leden, benevens enkele belangstellenden. De Voorziiter heette alien welkom, waarna de notulen werden voorgelezen en vastgesteld. Vervolgens kwam aan de orde Aanbieding rekening over 1927 1928. Hieruit bleek dat van de Poldeis Binnen en buitenlanden deontvangstec bedroegen f 5943 27'/z, de uitgaven f3854 73, voordeeltg slot f2088.541/2. Binnenlanden ontvangsten f 1673 74'/a Uilgaven bedroegen f2241 36 Nadeelig saldo f 567 62 Van de Oude Maas bedroegen de ontvangsten f 417.49 De uitgaven f 22 12 Voordeeiig saldo t 395 37 Deze rekening werd zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Vervolgens aanbieding Proces-ver- baal van kasopneming, waaruit bleek dat door de Commissie alles in goede orde werd bevonden. De omslag voor het dienstjaar 1 Juli 1929 tot 30 juni 1930 werd vast- gesteld a de Binnen- en Buitenlanden f3.— per H.A., b. de Binnenlanden op f 1.— per H.A., c. de Oude Maas op f 1.— per H.A. Het was voor de Zangvereeniging Zondag een gedenkwaardige dag. want het gold de plechtige vaandel- wijding. Bij deze gelegenheid Was na de Hoogmis de zaal der jongens Congregatie geheei gevuld met belang stellenden. De heer Willems, Hoofd der School, sprak een kort inleidingswoord Spr bracht eerst hulde aan de heeren Kiijn, Merksen de G juw, deresp.Directeuren welke de vereeniging door de jeugd periode hebben geholpen. Hij brengt voorts dank aan de inwoners van Elshout, die ïen bewijs van instemming gaven door het koopen van loten, van welk geld het vaandel is gekocht. Verder sprak hij een woord van welkom tot den heer v. Heesbeen uit Haarsteeg die de feestrede zou houden. Vervolgens werd een lied gezongen waarna door den ZeerEerw. Heer Pastoor het vaandel op plechtige wijze werd ingezegend. Vervolgens hield de heer van Heesbeen de vaandel-rede. Allereerst feliciteerde spr. de lieder tafel mei haar nieuwe vaandel en spoorde de leden aan dit vaandel irouw te blijven in onderling goede verstandhouding. De heer Willems dankte den spr. voor diens rede, dankte de Harmonie voor hare medewerking en sprak den wensch uit dat beide vereenigingen als trouwe leden der congregatie de zelfde vriendschap mogen behouden tol groei en bloei der beide vereenigingen. Door de Harmonie en liedertafel werden enkele nummers gegeven, waarna de ZeerEerw. Heer Pastoor het slotwoord sprak, Na afloop werd nog een wandeling gemaakt door de gemeente met muziek om allen het vaandel te laten zien tot groote tevredenheid van alien. N1EUWKU1JK Zondag 21 April j 1. gaf onze Tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" ter herdenking van haai 10 jarig bestaan een groote feestuit- voering in de zaal van het R. K. Bondsgebouw. De dag werd begonnen met een H. Mis. □es middags had de uitvoering plaats voor dames en des avonds voor heeren. Beide keeren was de zaal flink be zet. Opgevoerd werd „de Pauselijke Zouaaf" gecostumeerd, drama met zang in 2 bedrijven en een revue in 2 bedrijven door Th. C. „Negen en Een". De uitvoering kwam geheel tot haar recht door de lofwaardige uitbeelding der spelers, die alien zonder uitzon dering schitterend spel leverden Wanneer we nagaan hoe èn regis seur èn leden allemaal menschen zijn uit den werkmansstand en zij alleen na een zware dagtaak, tijd en gele genheid moeten vinden om hunne rollen in te studeeren en hunne repe tities te houden, dan is dit voor ons een bewijs, dat alien een groote wils kracht en een groote liefde voor het tooneel hebben. Het was in een woord voor „KNA." een succesvolle en voor het publiek een aangename dag. Nog zij vermeld dat de zang door „De Waalwijkscha Stoomdrukkerij Antoon Tielen in Waalwijk heeft ons door toezending van een tweetal catalogi bewezen, dat zij de hooge eischen stellende schoenindustrie aan keurig drukwerk kan helpen. Dat het daarbij om groote oplagen gaat, leert ons het begeleidend schrijven en het pleit voor onzen Collega, dat hij dit werk blijkbaar onder de knie heeft. Het is lang niet eenvoudig een oplaag, die in de tienduizenden loopt, zoo goed passend en frisch van kleur te houden als het omslag van een der boekjes ons te zien geeft". Laat U ook ons eens offerte maken of ontwerpen voorleggen voor een Catalogus, mooi reclamewerk of ander drukwerk. den nog jeugdigen pianist M. van Helvoirt op verdienstelijke wijze werd begeleid. Zaterdag en Zondag j.i. gaf hei Kiutsbuuggeztischap „Be Jonge Ba- lavieieu", gevestigd in hei caié Th. van uer Ueld een gruoi nationaal concours. Niettegenstaande heiminaer gunstige weer, werd luch nog Qour een 35 tal vereenigingen nieraan deelgenomen. Hei gcucete concours hau een ge zellig verloop, waarup bestuur en commissarissen van „De jonge Bata vieren" voor de goede regeung enz. met genoegen Kunnen terug zien. De pitjzcn weiden bcnaaiü ais volgt Korpsprijzen le zestallen, le pr. de Ucest des Trjds Tilbutg 76 puhicu, 2c Koze,.piani in 'iWuua i nbuig 73 punten, 4c ae Spruit Wurui een Doom Uisterwijk 7l punten, 4c Ucen schut Vciioicn 1 nOuig /Upuriien, 5c Uuulneu öouiUon V ugtn by punten. Oc Nooit Gcüacni WaaiwigK 68 punien. 7c Transvaaiscne Boeten Nituwkuijk 6b punten, 8c Ons Ucnoegen den oosch 66 punitn. 9c Kuzcnjactil Vlij men 65 punien, lüc Vrieridscnap uruncn 63 punien, 11e Alüoeude leea men Heipi br punien. Kuipsprijzen 2c en meerdere zestallen. le pr. üoduied van Bouillon Vucnt 67 punien, 2c de Spruit wordt een Boom üisteiwijk 66 punten, 3c Ru- zenjachl Vlijmen 61 punten, 4e Vriend schap Diunen 58 punten, 5c de Spruit wordt een Boom Oisieiwijk 57 punten, 6e Onderlinge Vrieridscnap Haarsteeg 51 punten. Eereprijzen aangeboden door H M. oe Koningin en Z K. Hoogheid Prins Hendrik. le prijs Rozenplant in 't Woud Tilburg 50 punien, 2e de Spruit wordt een Doom Uisterwijk 59 punten. Het komngskruis werd behaald door A. van Bladel Waalwijk met 14 punten. De prijs voor het verst komend gezelschap werd toegekend aan de vereeniging Moed en Strijd Boxtel, De extra aanbieding bestaande in geldprijzen werd behaald: le pr. de Geest des Tijds Tilburg met 81 punten, 2e de Spiuit wordt een Boom Oisterwijk 74 punten, 3e Ons Genoegen den Bosch 71 punten. Personeele prijzen le prijs Frans Fitters Herpt 23 pun ten, 2e H. van Engelen Nieuwituijk 22 punten, 3e W. van der Ven Nieuw- kuijk 21 punten, 4e J. Heuvelings Vlijmen 21 punten Kampioensprljzen le prijs A. van Engelen Tilburg 14 punten, 2e A. van Bladel Waalwijk 14 punten, 3e Jac. Du ijs Vught 14 punten. üe beker disponibel gesteld voor het zestal dat Zaterdag het hoogste aantal punten schoot werd behaald door: Godfried van Bouillon Vught. Na afloop van het Concous werden door den Edelachtb. heer Burgemees ter dezer gemeente met een toepas selijk woord ae prijzen uitgereikt. Met een woord van dank aan de Vereeniging voor het ordelijk en schitterend verloop, sloot Zijne Edel achtb. zijn rede. Door den heer W. van Sprang werd een woord van dank gebracht voor zijne rede en de sympathieke belangstelling aan de vereeniging in deze getoond. In een daarvoor gehouden be stuursvergadering van onze harmonie „De Eendracht" werd de offtcieele datum vastgesteld van het door haar te geven groot festival en wel op 29 en 30 juni a.s. Nog besloot men aan au festival toe te voegen eenkermesse ü'éié. Een terrein hiervoor werd reeds afgehuurd. rJPKA-NG-CAPELLE. (V.m. Sprang). Tot predikant bij ae Nea. Hcrv. Kerk alhier ts beroepen Ds. Gttevanger van Papenarecht. j. i. Maandagmiddag omstreeks 1 uur ontstond brand in een scnuur van den landbouwer A. Smits aihier, acnter de woning bewoond door Molegraaf. De brand is vermoedelijk ontstaan door net spelen van kinderen met een brandglas. De scnuur stond spoedig in ücnie laaie. De brandweer was spoedig ter plaatse, welke met twee stralen op ae waterleiding het vuur bestreed, doch niet kon ver hinderen dat oe scnuur totaen grond toe atbranaae. Mei veet moetic slaagde men er in de woning ie benouden.^ Door den Kracnugen Oostenwind werden de vonken ver weggedreven waardoor de boerderij van uc lamme Uckeis. op crtca 16U meter atsrand, wcikc mei riet geacKi is, ook vlam vatre. De brandweer zag zich arzob genoodzaakt hier spotdtg in te grijpen en mede door de huip van ae heeren C. Timmermans, W. van WnligcnDuig M. Versteeg en de Biouwer, die zien met gevaar voor hun leven op het brandende huis waagden, slaagde men er in ook deze nog ie behouden. Door vele bewoners der omliggende perceeien weid geruimd. De waterleiding heeft hier goede diensten bewezen, anders ware evenals voor 8 jaar de ramp niet te overzien geweest. Bij de familie G. is veel waterschade geleden. De knecht van G. heeft nog enkele brandwonden op- geioopen bij het blusschtngswerk. In de j I. Maandagavond gehou» den vergadering van de Aid. Sprang v. d.Ncd.Chr. Fabrleksarbeideisbono werden tot afgevaardigden naar de Bondsvergadering te 's Gravenhage gekozen de neeren J. C. de Roon, C. Klooi wijk en A de Bie. CAPELLE. Door de Afd. Capelle van den Chr. Fabrieks- en Transport- arbeidersbond zijn tot afgevaardigden naar de op 29 en 30 dezer te's Gra venhage te houden algemeene Bonds vergadering benoemd de heeren j. Vos en D. v. Peer. Onder leiding van Ds. A. v. Willigen zal a.s. Zondag in de Ned. Herv. Kerk alhier een bidstond voor het gewas worden gehouden. WASPIK. Zondagavond werd In de harmoniezaal van den heer H. van lersel eene uitvoering gegeven door de Liedertafel „Aurora" uiiOosierhout waarbij werd opgevoerd de groote opera—comique in drie acten en een voorspel „Suicoul de Zeeroover" van Robert Pianquette. De opera werd zeer goed gespeeld zoodat de talrijke aanwezigen genieten konden van het prachtige spel. Na afloop der uitvoering werd door den heer van Schijndel aan de liedertafel „Aurora" ais biijk van hulde een prachtige bloemenmand aangeboden. RAAMSDONK. De Rijksontvanger van Geertruidenberg zal ten Gemeen tehuize alhier zitting houden voor af gifte van weggeldkaarten op Donder dag, 25 April a.s. van 10—12 uur v.m. en 2—5 uur n.m, Op de vorige week gehouden keuring van diensiplichtingen dezer gemeente lichting 1930 zijn 10 van de 46 opgeroepenen voorgoed ongeschikt verklaard. Bij de plaatselijke arbeidsbeurs

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 2