Wat deskundigen van' ons werk zeggen 9198 UREN AFBRAAK „Hel Wille Men". Kiting Bioscoop Marktberichten. H.H. kappers. LEERJONGEN Waardoor komt het GRAFICUS", Weekblad v®or de Grafische makken in üederland schrijft: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN - WAALWIJK. Karei Ooilekens, Oigelijks TE KOOP „De Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen in Waalwijk heeft ons door toezending van een tweetal catalogi bewezen, dat zij de hooge elschen stellende schoenindustrie aan keurig drukwerk kan helpen. Dat het daarbij om groote oplagen gaat, leert ons het begeleidend schrijven en het pleit voor onzen Collega, dat hij dit werk blijkbaar onder de knie heeft. Het is lang niet eenvoudig een oplaag, die in de tienduizenden ioopt, zoo goed passend en frisch van kleur te houden als het omslag van een der boekjes ons te zien geeft*. Laat ook ons eens offerte maken of ontwerpen voorleggen voor een Catalogus, mooi reclamewerk of ander drukwerk. pressionist van een bijzonder soort, een die niet achter deze of eenig andere theorie aai loopt. Trouwens van Delft, kent geen theorieën. Hij werkt, werkt en zegt wat er diep in hem leeft. Dat is zijn kunst, dat is zijn leven, dat is zijn theorie. Herman Moerkerk schreef drie jaar geleden een korte critiek over van D.-werken en zei o.a.: „Hij is een schilder dien we met belangstelling volgen een belang stelling waarop hij ten volle recht heeft". En verder„Er was een snelle ont wikkeling in dit schildersleven zelfs een onverwachte". Da's waar gesproken. Van Delft heeft onze schilders gedwongen heel ernstig met hem rekening te houden. Wie voor eenige jaren met Moer kerk in twijfel yerkeerde over de waarde van Van Delft als landschap, schilder, zal door deze expositie wel tot een positief oordeel worden ge dwongen. Bij een koude van 15 graden heeft van Delft in de open lucht studies gemaakt. Dat zelfs bij zulk een tem peratuur de bezieling niet afkoelde getuigen thans eenige zeer mooi opgezette winterlandschappen op deze tentoonstelling. We noemen o.a. „De Sluis" en een gezicht op Doeveren. Vooral 't eerste werk spreekt zwaar aan met zijn donkere kieuren, zijn grauwe ijs en sneeuw dat vastgezogen iigt voorde sluis. Het landschap is rustiger, wij der en dwingt tot mediteeren. Je wordt sill om de stemming waarin dit winterlandschap ligt. Hier spreekt elk. stukje, hoe eenvoudig 't ook werd behandeld. Eenvoud is trouwens 't kenmerk van al dit werk. Van Delft zoekt nimmer naar effect. Eenvoud is de grondtoon, Maar waar eenvoud is en overgave, kan schoonheid nooit veraf zijn. En buiten den gezonden ernst van deze winterlandschappen vinden we ook de zonzijde. Om maar iets te noemen, een mooie uitgewerkte studie van een karakteristiek plekje uit Enkhuizen. Hoe vlot is deze zonnnige compositie! Een mooi licht valt met kladden over de roode daken, en glijdt in zachte schaduwen iangs de oude muren en doet hier en daar 't water zilverig opglinsteren. Een mooie overgang geeft hij met zijn „Drunensche Duinen." Voor een leek is 't onderwerp mis schien niet zóó dankbaar behandeld als tnen 't wel zou wenschen. Van Delft had evenzoo goed een lief en zonnig duinlandschap kunnen schil deren, maar dan had hij in strijd ge handeld met zijn karakter en aanleg. De stemming in dit doek gelegd is buitengewoon sterk en pakt ge weldig. Weik een diep verschil met de atelier—duinen van Baijens! Geen zoete droomerij maar een krachtig gebaar van werkelijkheid. Karei Vermeer schreef eens, dat de kunst van van Delft „mannelijk" is. ik vind dit een goede fypeering. Met welk een meesterschap heeft v. Delft de fijn rythmlsche deining ge geven in deze duinen! D'r zit 'n golf slag in van de zee. Verschaevs zegt, rythme is ziel, dat is hier waar. Men voalt '1, evenais de ietwat tra gisch gestemde winterlandschappen, is ook dit duinenlandschap een daad van bevrijding. Bijzonder vragen op deze tentoon stelling ook een paar bloemensmdies de aandacht, vooral het grootste doek met Chrysanten. Dat is een juweel, d. i. een oloemenfeest waarvoor men in verrukking komt. 't Is een werk van ongemeene, diep ontroerende schoonheid. Hoe gemakkelijk leidt zoo'n onderwerp bij velen tot een he haling van academische vormen. Maar hier geen spoor van. 't Is vrij en ruim behandeld, rijk van opzet en warm van kleur. Ten slotte zijn er nog een paar zeer goede portretten. Hierin spreekt de kloeke beeldhouwer, met een fijn psychisch aanvoelingsvermogen. Knap van techniek en goed van gelijkenis. Alles bijeen een expositie om voor te vlaggen. H. D. RECHTSZAKEN. Twee kinderen doodgereden. In hooger beroep stond terecht M. R., chauffeur te St. Oedenrode, ver dacht ter zake dat hij in den avond van 7 Dec. 1928 te Berlicum twee knaapjes heeft overreden. De kinderen waren na eenige oogenblikken be zweken. De rechtbank had verdachte vrij gesproken. De adv.gen. bij het Ge rechtshof achtte verdachte schuldig en eischte 2 maanden hechtenis. In deze strafzaak werden 23 ge tuigen gehoord. Liefdesdrama Het Gerechtshof bevestigde in hooger beroep het vonnis der recht bank, waarbij jan Verwijs, 36 jaar, landbouwer te Andel wegens gebrek aan wettelijk bewijs werd vrijge sproken ter zake van de aanklacht dat hij zijn medeminnaar Jozias van Tilborg met een mes heeft doodge stoken. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4—5'/2 uur. Gymnastiek voor de aspiranten B G V. Van 5'/a— 7V2 uur voor de leden BG.V Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Isodoor Goldberg in comestibles" Zaterdag 8 uur. Nieuwe Bioscoop, „De ijzeren divisie". Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur, Witte Bioscoop, „isodoor Goldberg in comestibles Zondag 6 en 8V2U.Nieuwe Bioscoop, „De ijzeren divisie Maandag 8 uur, Nieuwe Bioscoop, „Hoera we vliegen" Waalwijk, 25 April 1929 Eieren 5—6 cent, Varkens f 21—t 26. VERVOLG. PROVINCIAL NIEUWS. Prae-advies inzake voorstel v« d. Woerden. WAALWIJK, 26 April 1929, Aan den Raad der gemeente Waalwijk. In de vergadering van Uwen Raad van 27 Maart 1929 is voor piae-aavtts in handen van ons College gestela het voorstel van den Hter Van der Waerden om cie Verordening op de heifing van de gemeentelijke inkom stenbetasting te wijzigen in dien zin dat de aftrtk voor levensonderhoud voor gehuwden wordt gebracht van f600.op f 800 en de Kinderaftrek van t75.per kind op 1150— per kind. In de toelichting tot dit voorste wordt becijferd, dat deze wijziging bi. gelijke heifing de belasting oporengs zou verminderen met i 17.719 welk cijfer bij schrijven van 10 April 1929 is gerectificeerd op f 18 174. De voorgestelde wijziging wordt eenerzijds gemotiveerd op grond van een naar de meening van den Voor steiler betere lastenverdeeling ander zijds door een bij de tegenwoordige heifing blijkbaar ook voor de toekomst te verwachten belasting-overschot. Uit de door ons opgemaakte proef kohieren is ons gebleken, dat de wijze van berekening, door den Voorsteller aangenomen, niet juist is geweest. De door hem voorgestelde wijziging zou voor de belasting 1928/1929 de op brengst hebben verminderd niet met f 8 174.— doch met f 21.184.02. Van de thans belastingplichtige gezins hoofden zouden bij aanvaarding van dit voorstel 25 °/o worden vrijgesteld en van de forensen-gezinshoofden 50 °l0. Dat de lastenverdeeling naar het voorstel beter zou zijn is een subjec tieve meening van den Voorsteller, die wij respecteeren, doch die niet de onze is, omdat wij ze niet juist achten. Door de motiveering, dat bij een aftrek van f 400 voor één ongehuwde een aftrek van f800.voor een echtpaar niet te hoog is, wordt de kwestie naar onze meening wel al te eenvoudig gesteld. De praktijk van het leven bewijst, dat in de meeste gevallen de kosten van levensonderhoud van het echtpaar wel zullen blijven beneden het uubbele van den vrijgezel. Welis waar words voor de berekening van den aanslag in de Rijksinkomstenbe lasting een voor het gtheele land gelijke aftrek voor levensonderhoud toegepast van 1800 doch het kan naar onze meening allerminst worden gezegd, dat dit 'billijk is, omdat juist deze gelijkheid negeert het feitelijke verschil in de kosten van levenson derhoud dat bestaai tusschen de eene gemeente en de andere. Naar dit ver schil worden immers in de Wet op de Personeele belasting, het Rijksbe zoldigingsbesluit en meer andere algemeene regelingen de gemeenten in verschillende klassen ingedeeld. Zoo worden ook bij de thans in de Tweede Kamer in behandeling genomen rege ling van de finantieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten voor de heifing van de Gemeentefondsbelasting op grond van dit verschil de gemeen ten ingedeeld in 3 klassen met verschil in aftrek voor levensonder houd. De afirek voor levensondeihoud behoort naar onze meening tè worden beschouwd als een middel tot regeling van den belastingdruk en het bedrag van den aftrek zal dan ook slechts een min of meer verwijderd verband kunnen houden met de feitelijke kosten van dat onderhoud. Aangezien de belastingdruk bij de tegenwoordige regeling voor de cate gorie van belastingplichtigen die de Heer Van der Waerden met zijn voorstel wil tegemoetkomen, in het algemeen in een verhouding staat tot die van den belastingdruk in de ge meenten, welke met Waalwijk kunnen worden vergeleken, welke niet on gunstig is, is er reeds op grond daarvan weinig aanleiding om de voor gestelde wijziging ten aanzien van den aftrek voor levensonderhoud te aan vaarden. Meer dan eens is in ons College overwogen, of het wenschelijk is te achten de heffing van onze gemeen telijke inkomstenbelasting te wijzigen. Bij de behandeling van de begrooting 1929 is nog door Wethouder Smol ders te kennen gegeven, dat hij zou voelen voor een wijziging van de re geling betreffende den kinderaftrek. Een voorstel heeft hij echter niet wil len doen in afwachting van de rege ling betreffende de finantieele ver houding tusschen Rijk en gemeenten. Het is ook in het algemeen niet ge- wenscht dat ten aanzien van de wijze van belastingheffing ingrijpende ver anderingen worden getroffen, wan neer niet te voorzien is, dat deze een behoorlijken tijd van kracht zullen zijn. Nu echter dit onderwerp toch aan de orde komt, meenen wij dat het thans ook de gelegenheid is U in ken nis te stellen met wat naar ons in zicht in de heffing zou kunnen wor den verbeterd. Naar onze berekening, aan de hand van een proefkohier, zou een verhooging van den aftrek voor le vensonderhoud voor 19281929 een vermindering der opbrengst hebben veroorzaakt van 12.034.62. Zooals wij hiervóór reeds hebben te kennen gegeven, achten wij een wijziging als voorgesteld niet noodig en om de ge volgen ook niet gewenscht. Wij zou den daartegenover echter alles voelen voor een progressieven kinderaftrek, waardoor wordt tegemoet gekomen aan de groote gezinnen, wat ook meer strookt met de beginselen, die hier algemeen ten aanzien van de gezins vorming worden gehuldigd. Dat de zorgen in een gezin met 't toenemen van het kindertal oneven redig grooter worden, zal wel geen betoog behoeven en achten wij een progressieven aftrek op grond daar van ook rechtvaardiger. In het hierbijgaande ontwerp-be- sluit wordt de kinderaftrek als volgt voorgesteld Oude Voor ge- Opklim- regel. stelde ming in het verdisconteeren van belasting- pens de toewijzing der terreinen be overschot in onze gemeente, moge heerscht wordt door het in te dienen reeds hieruit blijken, dat op de reke- schetsontwerp, dat het derhalve hun ning 1928 een tekort aan belasting opbrengst is vastgesteld van bijna 5000.—. Hoe de belastingopbrengst in de naaste toekomst zal zijn is ab soluut onzeker, omdat deze geheel afhankelijk is van den gang van za ken in de zeer eenzijdige plaatselijke industrie. Wij achten het daarom aan te be velen in afwachting van de regeling van de Gemeentefondsbelasting thans geen stappen te doen tot wijziging van de heffing der plaatselijke in komstenbelasting, dan alleen tot ont lasting van den druk, welke bij de tegenwoordige regeling thans oneven redig zwaar is gelegd op de groote gezinnen. In het hierbij gevoegde ontwerp besluit is de hiervoor beschreven progressieve kinderaftrek opgeno men. Voor het geval echter kinderen waarvoor aftrek zou worden toege past, een zoo groot persoonlijk inko men hebben, dat zij zelf belasting plichtig zouden worden, vervalt naar onze meening het motief voor dezen aftrek, waarmede de voorgestelde wijziging van art. 4 rekening houdt. B. en W. van Waalwijk. U.L.O.-School Door het Bestuur der school voor U.L.O. van het Departement Lang straat der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen te Waalwijk, is bij het Gemeentebestuur een aanvrage inge diend om een crediet vanaf i 1200 voor het inrichten van een derde klasse lokaal en het aanschaffen van de daarvoor nocdige schoolmeubeitn en leermiddelen. Hieronder is be grepen een bedrag van f 535 voor het aanschaffen van twee schrijf machines met toebehooren. i Tegen dit laatste hebben B. en W. wel eenige bedenkingen, omdat hun inziens hierdoor de normale eischen aan uitgebreid lager onderwijs te stellen, zouden worden te buiten gegaan. Bij den Inspecteur van hei L. O. ontmoet deze aanvrage echter geen bezwaar, maar de raad heeft zich aan diens advies niet ie houden. In verband met een en ander hebben B en W zich tot den Minister van O. K. en W. gewend. Z.E. deelt aan ons College daarop mede, dat omtrent de kwestie van de aan schaffing van schrijfmachines langs den weg van art. 72 nog geen jurisprudentie bestaat. En verder schrijft Z E. „Met het oog hierop acht ik het „niet gewenscht thans reeds mijn „standpunt dienaangaande aan Uw „College kenbaar te maken. Indien „de Raad Uwer gemeente op grond „van het feit, dat zijns inziens de „aanschaffing van schrijfmachines de „normale eischen, aan het geven van „lager oriderwijste stellen,overschrijdt, „de aanvrage afwijst, is het school bestuur bevoegd ingevolge artikel 76, „2e lid der Lager-Onderswijswet 1920 „van het raadsbesluit in beroep te „gaan bij Gedeputeerde Staten, terwijl „met toepassing van artikel 17 der wet „een uitspraak in hoogste instantie „kan worden verkregen B. ert W. stellen nu aan den Raad voor een officfeele uitspraak uit te lokken ADVERTENTIëN. belang was een zoodanigen architect te kiezen, die hun de meeste kans van sla gen zou geyen. Op verzoek heb ik per soonlijk den naam van een architect genoemd. ad 3. Bedoelde architect heeft in derdaad een plan gemaakt voor het ge- heele complex. Hij was echter uitgenoo- digd een plan te ontwerpen voor 2 dei- gegadigden. ad 4. Er zijn bij het gemeentebe stuur 2 ontwerpen ingediend. Eén daar van vonden wij aantrekkelijk, het an dere hebben wij afgewezen, omdat het niet voldeed aan de eischen, die wij meenden te moeten stellen voor een wo ningcomplex ter plaatse. Wij hebben onze beslissing aan reflectanten mede gedeeld. Voor ons bestond geen aan leiding om het afgewezen plan te doen wijzigen, omdat er een ontwerp was, dat ons voldeed en omdat wij ons al leen hebben laten beïnvloeden door het bouwplan en niet door de persoonlijk heid van den ontwerper daarvan. ad 5. Dat komt ons van gegadig den zeer verstandig voor; de aange vraagde bouwterreinen zullen hun door het Dag. Bestuur zeker niet worden toe gewezen voor het bouwplan dat zij aan vankelijk hadden ingediend. Gegadigden hebben pas een recht wanneer de bouwterreinen te hunner beschikking zijn gesteld en daartoe wenschen wij eerst over te gaan, wan neer de zekerheid bestaat, dat het uiterlijk der te stichten gebouwen uit een architectonisch oogpunt aan trekkelijk zij. Dit is de opdracht die de Raad ons heeft gegeven eii waar van wij ons wenschen te kwijten. Wij betwijfelen of de lust van par ticuliere zijde tot het bouwen van wo ningen door het optreden van het Da gelij ksch Bestuur „allesbehalve aange moedigd wordt". De feiten geven een anderen indruk. Burgemeester en Wethouders Waalwijk. Zomerdienst Spoorwegen. De heer J. Hoornberg Jr., lid van den Spoorwegraad, deelt in het orgaan der Ned. R.K. Ver. van Handelsrei zigers „St. Christoffel" mede, dat van de wenschen welke indertijd zijn in gediend ter behandeling in den Spoor wegraad, voor deze streek o.a. de na volgende in vervulling zullen gaan bij den aanvang der nieuwe dienst regeling. Ingelegd wordt trein 1794 's-Herto- genbosch— Boxtel, na aankomst van trein 2851 (nieuw 1281) van Lage ZwaluweDen Bosch V 17.57 Boxtel A 18.10 en aldaar aansluitend aan den nieuwen trein 189, die 18.15 van Boxtel zal vertrekken. Hierdoor wordt een mooie avond verbinding van de Langstraat met Eindhoven (en verder) verkregen. Voor millioenen in de lucht geblazen. Uit het Maandschrift voor de Sta tistiek blijkt, dat er over 1928 voor rond 162 millioen gulden verrookt is. In hetzelfde maandschrift komen de nieuwe cijfers voor omtrent de Rijks inkomsten- en Vermogensbelasting. En wat blijkt nu? Het bedrag dezer belastingen in hoofdsom was voor de Inkomstenbelasting in 1927—1928 f 100.326.000 en voor de Vermogens belasting f 13.371.000, tezamen bijna f114 millioen. Bij deze betuig ik mijn har telijker. dank, bijzonder aan de Directie en Personeel der Firma VAN DELFT voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van mijn Echt genoot. WED. KL1JN- 42525 Verhagen. Zoo spoedig mogelijk gevraagd een nette bi| W. VAN RAAK, Dames en Heerenkapper, Grootestr. 104, Waalwijk. regeling d. aftrek Ie kind 75 75 2e kind 75 100 25 3e kind 75 130 30 4e kind 75 170 40 5e kind 75 220 50 6e kind 75 280 60 daarboven 75 280 Bij een gezin van zes kinderen zal dus worden afgetrokken voor levens onderhoud 600.en voor kinderen 975.totaal 1575.zoodat dan een weekinkomen van 30.geheel van belasting wordt vrijgesteld. Ook voor deze regeling is door ons een proefkohier 19281929 gemaakt, waarbij is komen vast te staan, dat van de belastingplichtige gezinshoof den bij aanvaarding dezer regeling 10% zal worden vrijgesteld en van de forensen-gezinshoofden 11% te gen resp. 25 en 50% naar het voor stel van den heer Van der Waerden. Bij de door ons voorgestelde rege ling worden dan echter vrijgesteld juist die gezinnen, die in de moeilijk ste omstandigheden verkeeren, wat niet kan worden gezegd van het voor stel van den heer v. d. Waerden, dat voor hooge en lage inkomsten de af trek verhoogt en niet voldoende re kening houdt met de kosten der groo te gezinnen. De door ons voorgestel de regeling zou de belasting-op brengst verminderen met ƒ4.226.97. De toelichting op het voorstel Van der Waerden Iaat het voorkomen of de finantieele gevolgen van zijn voor stel gemakkelijk kunnen worden op gevangen door toekomstige overschot ten. Hoe voorzichtig men moet zijn bij DE GREEFF—VERWIEL 42524 WAALWIJK. dat er nog Huisvrouwen zijn, dieniet gemakkelijk een beslissing kunnen nemen bij het inkoopen van hun dageiijksch stuk vleesch? Omdat zij nog niet in de Centrale Vleesctihal zijn geweest, uilsluitend eigen geslacht Hol- landsch vleesch aan zeer lage prijzen. Aanbevelend, Grootestr. 177, Waalwijk. zooals: Pannen, 20000 Waal- sieenen en Planken, Gordings en Ribben, Binnen- eti Buiten deuren, Ramen met kozijnen, 2 schotten met bedsteedeurtjes. Alles prima en te bevragen naast de fabriek van Van Schijndel. M. KLERKX, 42526 Slooper. BROEDEIEREN Deensche W.L. en W.W. 15-30 et. KUIKENS Deensche W.L. en W.W. 60 75 ct. Loonbroeden 10 et. per el. Prachtige uitkomsten. J. TUERLINGS, 4461 Kaatsheuvel. Vragen van het Raadslid v. Schijndel. Waalwijk, 23 April '29. .4 an den Voorzitter van den Raad der gemeente Waalwijk. A /hier. Edelachtbare Heer. fs het U bekend: 1. dat van twee gegadigden voor de terreinen der oude Gasfabriek, de door hen ingediende bouwplannen voor een te bouwen woning, zijn af gekeurd; 2. dat op hen als het ware een ze kere drang is uitgeoefend, waardoor zij zijn overgegaan het ontwerpen eener teekening in handen te stellen van een architect, hen door den Ge meente-bouwkundige aangewezen; 3. dat deze architect, op verzoek van één der gegadigden, een bestek moest ontwerpen, doch dat hij in- plaats daarvan, op eigen initiatief, een plan ontwierp voor het geheele woning-complex 4. dat gegadigden, wier teekenin- gen afgekeurd waren, een vingerwij zing kregen toch met dit laatste plan accoord te gaan, zonder dat zij ver-> der in de gelegenheid gesteld werden hun afgekeurde bouwplannen zooda nig te doen veranderen, dat deze aan de gestelde eischen zouden kunnen voldoen; 5. dat zij besloten met het ont werp van den architect genoegen te nemen, uit vrees van anders bij de uitvoering van hun plannen moeilijk heden te zullen ondervinden. Is U bereid, mij over een en ander nader in te lichten en indien 't boven staande op waarheid berust, is U dan niet met mij van meening, dat aan het particulier recht afbreuk gedaan wordt, waardoor de lust van particuliere zijde tot het bouwen van woningen allesbehalve aangemoedigd wordt. Hoogachtend, (get.) A. H. v. Schyndel Jr. ANTWOORD VAN B. en W. Waalwijk, 24 April 1929. Ter beantwoording van Uw schrif telijke vraag d.d. 23 April 1929, deelen wij U het volgende mede; ad 1. Ja. ad 2. Aan bedoeld» reflectanten is medegedeeld, dat de beslissing no- A. s. Zaterdag en Zondag een der besie en nieuwste films van de Paramount. (10 acten) met in de hoofdrol MARY ASTOR, NOACH BEERY en GEORGE BANCROFT, Deze film zal de meest verwende Bioscoopbezoeker nog tevreden stellen en wij overdrijven niet wanneer wij „De Ijzeren Divisie" een tweede „Vlammende Vleugels" durven noemen. Toegang boven 16 jaar. Elke bezoeker van Zaterdag en Zondag ontvangt een redactiekaart voor A. s. Maandag dan vertonnen wij wederom een geheel nieuw pro gramma n.l. met in de hoofdrol de zoo- gewilde kluchtspelers: WALLACE BEERY en RAYMOND HATTON. „Hoera we Vliegen"* fs een film welke zijn weerga niet gauw zal vinden en zal U een onbedaar lijk lachsucces bezorgen. MEER SPANNING EN SENSATIE DAN IN 'N NON STOP VLUCHT. HOE HOOGER DE VLUCHT, HOE HOOGER DE LACH. Tevens geheel nieuw bij programma. Bezoekt dus alle Maandagavonden deNIEUWE BIOSCOOP het zal een onvergefelijke avond voor U zijn. HET PUBLIEK WIL LACHEN EN 42523 HET HEEFT ER VOOR BETAALD. Toegang boven 16 jaar. sr. r-nuiif ITSöï 1 BE IJZEREN DIVISIE - HOERA WE VLIEGEN -

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10