VoorHoed of Pet Bernard Vaes GELD beschikbaar Og ijiap 3 en 10 Hei 1929 „Het Anker" Dat is JE ADRES. Hoeden en Petten H. VERHULST, Draag! uwe DDHDEBS aaa aas op Notaris Middelkoop Voorjaar 192 9. veilen en verloop en VOOR HANDEL EN INDUSTRIE naar Vughferstr. 65, DEN BOSCH. ONTVANGEN NIEUWE COLLECTIE Chique modellen. HEMDEN, tevens met aiknoopbare Manchetten, (HEMDEN, óók naar maat). Heerenmodemagazijn. Markt 5. DEN BOSCH Telefoon 841. Mussolini te zijn, die de arbeiders naar de dorpen terugdreef, maar daarnaast de bestaansmogelijkheid voor dezen ter hand nam. De spreker mocht tusschen en na zijne rede veel bijval oogsten. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 25 April '29. De collecte, gehouden voor het „Te- huls van alleenstaande blinden" te Wolfheze heeft opgebracht ruim f 32.- De zomerconcerten, te geven door de Heusdensche Fanfare en die der H. Familie op de Vischmarkt, zul len aanvangen Dinsdag a.s. op den verjaardag van H. K. H. Prinses Ju liana. Dinsdagmiddag werd de Bazar ten bate van het Diaconessenhuis en gehouden bij gelegenheid van het 25- jarig bestaan der inrichting, door den predikant der Ned. Herv. Gemeente, Ds, Huijgens, in tegenwoordigheid van enkele genoodigden en belang stellenden geopend met een rede, waarin hij In 't kort de geschiedenis van de totstandkoming mededeelde en het groote nut nog eens deed uitko. men. Ook de Edelachtb. heer Burge meester, die door zijn tegenwoordig heid van zijn belangstelling deed blij ken, sprak enkele welgemeende woor den. Gezegd moet worden dat het werkelijk de moeite waard is, wat door meerderen, zoowel buiten als in de stad, ten bate van den bazar is bijeengebracht. Woensdagavond bracht de Heusdensche Fanfare aan *t gesticht een serenade. Bij het examen Eerste hulp bij ongelukken, Zaterdag alhier gehouden, slaagden voor het 2e gedeelte onze stadgenooten, de heeren D. Evertse, A. Verloop en J. Versluis. Door hei Comité van Actie voor den K R O. zijn aan de R.K, ingezete nen kaarten uitgereikt ter invulling om zich te doen inschrijven als begun stiger, lid of donateur. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 26 April '29. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den ge meenteraad, te houden op Zaterdag 27 April a.s. des namiddags om 3 u. AGENDA: 1. Mededeeling proces-verbaal kas- opneming, verslag Commissiën tot wering van schoolverzuim te Kaats heuvel en te Loon-op-Zand. Mede deeling steunregeling. Benoeming le den stembureaux voor de verkiezing van leden voor de 2e Kamer der Sta- ten-Generaal. 2. Benoeming van een onderwijze res aan de Openbare Lagere School te Loonschendijk. Op de voordracht staan: a. Mej. A. G. M. J. Kaan, onder wijzeres te Ter Neuzen. b. Mej. M. Vis, onderwijzeres te Tholen. c. J. H. Covée, onderwijzeres te Sprang-Capelle. 3. Verzoek van Mej. P. Kemper man, om eervol ontslag als onderwij zeres aan de Openbare Lagere School te Den Moer. 4. Voorstel vaststelling vergoe ding over 1927 ten behoeve van de Bijzondere Lagere Scholen. 5. Voorstel betreffende het voor het jaar 1929 te verleenen voorschot op deze vergoeding. 6. Voorstel vaststelling vergoe ding ten behoeve der Bijzondere La gere Scholen over 1925, 1926 en 1927 (3-jaarlijksche afrekening). 7. Beschikking van Gedeputeerde Staten betreffende de aan J. Hop te Kaatsheuvel (Achterste Hoeve) toe te kennen vergoeding voor het bezoeken van zijn kind van de Christelijke School te Sprang-Capelle, op meer dan 4 K.M. van zijn woning gelegen. 8. Verzoek van H. Klijn te Kaats heuvel (Achterste Hoeve) om gelijke vergoeding. 9. Schrijven Ged. Staten betref fende de Bouwverordening, waarop enkele bemerkingen zijn gevallen. 10. Voorstel vaststelling vermenig vuldigingsfactor voor de Gemeente lijke Inkomstenbelasting. 11. Schrijven van de houders van een radio te Loon-op-Zand, betreffen de storingen, welke worden onder vonden. 12. Verzoek om beschikbaarstel ling van gelden voor de inrichting v. h. 7e leerjaar voor de R.K. Meisjes school te Loon-op-Zand. 13. Verzoek van het Bestuur der school voor Nederd. Hervormden te Loonschendijk om beschikbaarstel ling van gelden voor aanschaffing van nieuwe schoolborden en nieuwe methoden. 14. Verzoek van den heer J. B. Brands te Loon-op-Zand om ontslag als lid van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs in deze gemeente. 15. Voorstel vaststelling verorde ning betreffende het ontslag van onderwijzeressen bij het Openbaar Lager Onderwijs in geval van huwe lijk. 16. Verzoek van de bewoners van de straat loopende van J. v. Heeswijk naar de Telefoonstraat, om verbete- ring. 17. Verzoek van het R.K. Kerkbe stuur te Loon-op-Zand om subsidie inzake de restauratie en vergrooting der R.K. Kerk aldaar. 18. Wijziging der begrooting voor het dienstjaar 1928. 19. Reclames schoolgelden. R.K. Kiesvereeniging. De R.K. Kiesvereeniging te Kaats heuvel zal op Donderdag 2 Mei een algemeene vergadering houden in 't R.K. Patronaat. Op de agenda staat: 1. Verkiezing van het Bestuur. 2. Mededeelingen. 3. Rede van den Hoog Edel Gestr. heer L. J. M. Feber, lid der 2e Kamer der Staten-Generaal, over de aanstaande verkiezin gen in de R.K. Staatspartij. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer H. J. v. d. Heuvel alhier, is aanbe steed het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer P. v. Ros malen te Dongen, Uitslag: A. v. d. Bosch, Dongen, timmerpost 2939; J. Ligtvoet, Dongen, timmer post, 2625; H. J. v. Erven, Dongen, timmerpost, ƒ2435; L. M. Louwet, 's-Gravenmoer, ƒ2400; Firma van Raaij en de Nier, Oasterhout, massa, ƒ5140. Gegund in massa aan firma van Raaij en de Nier. Bouwvereenigingen. Tot huur-incasseerder van de ge combineerde Bouwvereenigingen in onze gemeente is benoemd de heer H. Bok, gemeentebode. Euphonia. We willen nogmaals wijzen op 't laatste winterconcert van het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia", dat zoowel om zijn muzikaal gedeelte als om de tooneeluitvoering van „Jong Olymphia" een bezoek waard zal zijn. De harmonie geeft o.a. de „Frau Luna" ouverture van Linche, La Be nediction des Poignards" van Meijer- beer en „De Zigeunerin" van Balfe. „Het lokkende ongeluk" van Ger. Nielen krijgt ongetwijfeld onder de kundige regie van den heer P. Rem meren een goede vertolking. Juliana-concert. Ter gelegenheid van Prinses Julia na's verjaardag, Dinsdag 30 April, zal de Kon. Harm. „Apollo", Dir. de heer P. B. Bisselink, op de K.B.-kiosk op de Markt, een concert geven om 8 uur. Programma: I. Neerlands Vreugd, Marsch, M. J. H. Kessels. 2. Les Diamants de la Couronne, Ouverture, D. E. Auber. 3. Badinage, Polka pour clarinette, Edm. Avon. (Door den heer A. Valk). 4. Marche Dwidique, L. J. Baudonck. Pauze. 5. Pommerocul, Marche, L. Langlois. 6. Boertige Optocht, Sam. Vlessing. 7. Rachel, Grande Valse, L. Langlois. 8. Finale. GEMENGD NIEUWS, -• Gistermiddag is op den Muider- straatweg tegenover de Kruitfabriek bij Amsterdam 'n ernstig auto-ongeval gebeurd. Een zes-persoons-auto is bij het passeeren van een anderen auto tegen een uit de tegenovergestelde richting komende melkauto gebotst. De auto behoorde tot een begrafenis stoet, die van de Israëlietische Begraafplaats te Muiderberg terug keerde. De beide auto's werden door de botsing totaal versplinterd. In de auto, uit den begrafenisstoet, waren gezeten de heeren J. M. Hes, directeur van 't Israëlietisch Begrafenis Genoot schap en L. D. Staal, Joodschleeraar beiden werden ernstig gewond, even als de chauffeur van Zwieten. Ook de bestuurder van den melk auto, Bongaert uit Weesp, Kreeg een ernstige hersenschudding. Dr. J. van Konijnenburg, directeur van den gemeentelijken geneeskundigen dienst van Haarlem die zich in een der auto's van den begrafenisstoet bevond, legde bijgestaan door dr. S. uit Muiden den gewonden een noodverband aanhet bleek dat de heer Soa! en de chauf feur van Zwieten een lichte hersen schudding hadden gekregen. Boven dien hadden de beide chauffeurs nog verscheidene bloedende wonden. Ook de heer Hes vertoonde zware wonden, aan het hoofd en op verschillende plaatsen van het lichaam. Alle vier gewonden werden naar Amsterdam vervoerd. De heeren Staal van Zwieten en Bogaert werden in het Burger ziekenhuis ter verpleging opgenomen De heer Hes werd eerst in 't Nieuw Israëlietisch ziekenhuis verbonden en is daarop op zijn verzoek naar zijn woning vervoerd. Dinsdagmiddag reed de 69-jarige A. V. op zijn rijwiel van Hilverenbeek naar Diessan, terwij een aula van de benzfnemaafschappij Texaco hem achterop reed. Op het laatste moment week de man verkeerd uit, waardoor de auto hem raakte en hij tegen den grond werd geslingerd. Met een hersenschudding is hij In bewusteloozen loestand in een woon huis binnengedragen. Daar fs hij des nachts aan de gevolgen overleden, Dinsdagmorgen is te Oranjewoud een tweejarig meisje verdronken dat bij haar grootouders verpleegd werd Te Oude Niedorp is het 4-jarig zoontje van K. Ligthart in een sloot geraakt en verdronken. Woensdagmorgen 8 u. werd brand ontdekt in een woning aan de Oud- Maasdijkstraat te Dreutnel (Gelder land). Het vuur verspreidde zich in korten tijd over zes naastgelegen huisjes, waartoe 't feit, dat de huisjes met riet gedekt waren, niet weinig toe meewerkte. De brandweer uit Dreumel, geassisteerd door die uitWamei, kon niet veel tegen de vlammen uitrichten. Om verdere uitbreiding te voorkomen deed men een landbouwschuur in storten, waardoor het vuur gestuit kon worden. Veel is verloren gegaan Ongeveer dertig personen zijn door dezen brand dakloos geworden, Zij werden bij buren ondergebracht. De oorzaak van den brand is onbekend. Gisteravond ontdekte de 63 jarige schoenmaker Gerard Scheer, gepensiönneerd Oost Indisch militair, toen hij thuis kwatn, brand in zijn woning in de Vechtsiraat Zwolle. Scheer liep naar binnen, vermoedelijk om zijn papieren te halen, want zijn vrouw herinnerde hem eraan, dat zijn pensioen acte in een bedstede ver borgen was Kort daarop hoorde zijn vrouw, die buiten stond hulpgeroep, maar het was door vuur en rook niet mogelijk, in het huis door te dringen Buren staken den man door de deur een ladder toe en riepen: Scheer,pak deze ladder vastmaar zij bemerkten niets meer. Waarschijnlijk kon de man de goede richting niet vinden en is hij door een ledige bedstede naar beneden gevallen, in den kelder. Men vond hem daar op den vloer liggen, gestikt met kleine verwondingen aan hoofd en beenen. Gistermorgen is in de onder grondsche werken van de mijn Willem Sophia te Spekholzerheidede 22 jarige sleeper H. Prick In een tusschen- schacht gevallen. Hij viel over een afstand van 60 M. en overleed spoedig daarna. Hij had een vrouw en twee kinderen. Vanmorgen is de losse arbeider 3. v Wanrooy bij een in aanbouw zijnde constructiewerkplaals derfirma 5htl!ps te Eindhoven van een hoogte van ongeveer 5 meter naar omlaag gestort. Geneeskundige hulp kon niet meer baten; hij is kort na het ongeval overleden. De man laat vrouw en kinderen achter. De juryrechtbank te Breslau teelt Dinsdag een 22 jarigen boeren knecht, die een 6 jarig meisje uit zijn woonplaats op beestachtige wijze had vermoord en het lijk vervolgens in een rivier had geworpen,veroordeeld tot de doodstraf. Beklaagde trad voor de rechtbank op buitengewoon on hebbelijke wijze op. Een ervaring en een vertrouwen van 50 jareneen inrichting van den modernen tijd, waarborgen U PRIMA WERK aan BILLIIKEN PRljS WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N TlELEN. in het volksbad te Charioiten- burg, waar de leden van de zwemclub Hellas een wedstrijd hielden, weer klonk gisteravond een scnot. la een cabine vond men later het lljK van een 17 jarige .ypiste, die duur een kogel in het hart was gedood. De toedracht van de zaak is nog niet opgehelderd, doch een 19 jarig jong- mensch, die met het meisje verkeering had, is gevangen genomen. Maandag is in de Uirechtsche Machinefabriek v/h Frans Smuideis aan de Croeselaan te Utrecht een groote uitslaande brand uiigebroken. De brand moet ontstaan zyn in htt magazijn, dat ten opzichte van den openbaren weg achter op het terrein ligt, te ongeveer half acht, vermoede- tijk door kortsluiting. De brand is overgeslagen naar de bankwerkerij en was weldra zeer hevig. De vrij sterke wind wakkerde de vlammen aan, en het fabrieksterrein vertoonde weidra een geweldige vuurzee. De brandweer heeft getracht allereerst den brand aan den achterkant te stuiten, ten einde uitbreiding te voorkomen, om daarna aan den voorkant met kracht den brand te bestrijden. Er werd gewerkt met twee autospuiten en zes standpijpen Te negen uur was irfen den brand meester. Het kantoor gebouw heelt men kunnen redden, doch 't magazijn is geheel uitgebrand waardoor aite daarin aanwezige voor raden verloren zijn gegaan. Het andere gebouw is voor geneele vernieling behoed. Nog langen tijd is de brand weer op het terrein gebleven voorde nablussching Naar verluidt zouden door den brand honderd arbeiders in de fabriek niet aan 't werk kunnen gaan. Gemeld wordt dat de bouw der nieuwe fabriek van, General Motors Continental te Eekeren bij Antwerpen snelle vorderingen maakt. Het grootste deel der gebouwen is reeds onder de kap, terwijl voor wat de eigenlijke fabriek betreft, de binnenbouw snel opschiet. De .montagelijnen"naderen haar voltooiing, terwijl aan de instal laiie van machinerieën etc. de laatste hand wordi gelegd. De fabriek met haar uitgestrekl emplacement en aanlegsteigers voor de groote booten domineert de geheele omgeving niet het minst door de twee op de kade opgestelde kranen, elk met een spanwijdte van 29 M en een capaciteit van 5 ton. De nieuwe fabriek met 'n bebouwde oppervlakte van 55 000 M2. bezit eer, ventilatie en verlicntingssysteem op ultra modernen leest geschoeid er zijn 6 500 M2. glas in dak en muren verwerkt. De in het ketelhuis opgestelde machines worden binnen enkele dagen in gebruik genomen. De nieuwe fabrieken van General Motors zijn naar men mededeelt berekend op een maximum jaarproductie van 75000 wagens. Tegen 4 bioscoop-exploitanten te Tilburg is door B. en W. een schorsingsbesluit voorgedragen aan Ged. Staten, in verband met de nakeuring. Wordt het besluit bekrach tigd, dan worden de bioscopen acht dagen gesloten. Wordt nadien weder een overtreding geconstateerd, dan wordt de vergunning voor vijf jaar geweigerd. Zmdagmiddag 2 uur ontstond te Koedijk brand in de bakkerij van den heer B. Hoogvorst. Hoewel de brandweer spoedig met twee hand spuiten ter plaatse was kon men, ten gevolge van den feilen wind, niet voorkomen, dat nog 'n drietal andere perceelen mede totaal afbrandden n.l de eendenhouderij van den heer P. Brander, de brandstoffenzaak van den heer M. Hooger, mede bewoond door den heer A Langendijk en 't boeren huis, bewoond door den heer M. Muis en mej Tiemond. De brandweer uit Alkmaar kwam later assistentie verleenen met de motorspuit. De oorzaak van den brand s onbekend. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Zoowel de per ceelen als de inboedels waren verze kerd. Hedenmorgen werd op de spoor- ijn te Warken bij Zutphen een dames- taschje met Inhoud gevonden, waarin zich o.a. een brief bevond waaruit de ndentiteit der eigenares bleek. Een eind verder lag het deerlijk verminkte lijk van een vrouw, een verpleegster van het Oude en Nieuwe Gasthuis te Zutphen, die door den trein was overreden. In hoeverre hier van misdaad of een ongeluk moet worden gesproken kan nog niet worden vast gesteld.Een onderzoek wordt ingesteld" Te Wervershoof is het 8 jarig' knaapje Z. door een auto van den bakker v. d. O.uit Andijk, aangereden en gedood. Gisteravond is op den Rijksweg onder Gilze (N. Br.) een vrachtauto van de Nederland3che Pelsindustrie te Tilburg vermoedelijk tengevolge van de gladheid van den weg tegen een boom gebotst. De chauffeur J. Wtlbers uit Tilburg geraakte zoodanig bekneld dat men de cabine moest stukzagen. W. is inwendig ernstig aan zijn schouderblad gewond, terwijl de mede-inzittende b. Simons, uit Tilburg met den schrik vrij kwam. De auto is zoo goed ais geheel vernield. De chauffeur is naar het ziekenhuis te Tilburg vervoerd. KERKNIEUWS. 28 Mei herdenken o.m. de navol- genüeZeerEerw. heeren pastoors hun zilveren priesterfeest Leonardus Cornelius josephus Maria van Heeswijk, een der beide Bossche naren onder de priester—jubilarissen, geboren in 1879 ('n zoon van St. Jacob) nam in 1905 de plaats in van kapelaan H. Gijzeis als kapelaan te Kaatsheuvel. In September 1911 was de WelEerw. heer W. M. Steenbekkers uit Tilburg benoemd tot pastoor te Leende en kapelaan van Heeswijk werd over geplaatst naar Tilburg (parochie het Heike) tot Januari 1925, toen hij werd uitverkoren tot pastoor te Raamsdonk (St. Bavo). Deze jubilaris is, evenals zijn hier volgende coursgenoot, de Z Eerw. heer W. van Kessel reeds vele jaren Ridder in de'Orde van Oanje-Nassau. Wilhelmus Josephus van Kessel, 11 April 1878 te Drunen geboren, werd opvolger van kapelaan J. M. J. Koenen, benoemd te Eindhoven (St. Catharina), te Cuyk a. d. Maas in April 1908. Door de benoeming van den Z.Eerw. heer L. A. F. Bressers tot pastoor te Gastei en Blaarthem. kwam hij in Nijmegen (St. Augustinus), in 1912, toen kapelaan E.janssensde Horion benoemd werd tot pastoor te Dussen, nam hij deze plaats in als kapelaan te 's Bosch (St. Catharina). □e vruchten van zijn arbeid zijn in Den Bosch nog te zien. De Patro naatsharmonie blijft zijn roem, hij heeft er gewerkt „ora et labora". Wat hij verder uitwerkte als Algem. Adviseur van den N.C.B. is bekend. In 1917 werd op Maria Oord een Rectoraat opgericht en hem werd het Rectoraat opgedragen. Van zijn uit gebreide godsdienstkennis profiteer den Zusters, postulanten, pension- nairen en leerlingen, maar daaren boven heeft hij nu ook nog meer tijd om zich te wijden aan zijn levens werk: de welvaart van den ouden en jongen Boerenstand, den N.C.B. in al zijn geledingen. (Prov. Crt.) ADVERTENTIëN. voor credieten 6 pCt. Ook lste en 2e Hypotheken. Goed agent gevraagd. Brieven onder No. der adv. Bureau van dit blad. 42519 telkens des avonds om 6 uur ten heröerge van L. F. van Dongen te Capelle, zal 42522 te Capelle. in opdracht van zijn principalen in het openbaar ONDER CAPELLE, ter plaatse de Groote Oude Straat KOOP 1. Een perceel Bouwland ten Oosten van de Nieuwe Steeg, kad, bekend sectie D no. 374 als hooiland, groot 1.42.10 H. A. KOOP 2. Een perceel Bouwland ten Westen van de Nieuwe Steeg, kad. bekend sectie D 328, als hooiland, groot 1 45 70 H.A. Beide perceelen zijn in huur tot Kerstmis 1931, bijJ.deRooij en J. de Jong Pzn. ie Sprang ieder voor f 132.50 per jaar. De huren verschijnende Kerst mis 1929 zijn geheel voor de koopers. 0

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 7