mm In DE ECHO Ifi HEI 2UISEH Kunst en Letteren. Indien Uwe kinderen niet genoeg eten, probeer het dan eens met - Extra kwaliteit. HOOGE VOEDINGS- WAARDE. Onder voortdurende strenge CONTROLE.- F a. A. v. d.Wee-CooIs Wo. 34. Zaterdag 27 Apr. '29. 52e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 26 April '29. R.K. Vrouwenbond. Woensdagavond hield de R.K. Vrouwenbond een algemeene ver gadering in den R.K. Gildenbond. Lie groote zaal was stampvol, welke groote belangstelling zeker was toe te schrijven aan 't optreden van de Metsjestooneeiclub uit v.m Baardwijk, die dezen avond met een muoi tooneelstuk„Het n:St ontvlucht" voor het voetlicht zou komen. Door de presidente Mevr. Moonen- Sassen werd de bijeenkomst met den >istel. groet en een hartelijk wel- lomsiwoord geopend. Tevens deelde tij mede, dat van Mevr. Mombers— iincli een verzoek om ontslag als testuurslid was ingekomen wegens ImKke bezigheden. De presidente iprak haar leedwezen uit over dit leengaan, bracht hulde voor alles wat Mevr. Mombers in deze functie lad gedaan en beval den R.K. Vrou venbond ook voor de toekomst in laar belangstelling aan. Door het bestuur werd voor deze acature aangezocht Mevr. Tielen L Wely, terwijl de leden voor de erkiezing, welke in October zal ilaats hebben, een tegen—candidaat [Lianen stellen. Verder werd medegedeeld dat 27 fcn 28 April a.s. bij de Eerw. Zusters een tentoonstelling zal worden ge houden vanwege den naai- en kook cursus. Tenslotte vraagt de presidente aller aandacht voor het optreden van de [ooneeiciub uit Baardwijk met .Het nest ontvlucht". De titel van dit stuk laat gemak jtelijk den inhoud radenVerlokt Hoor het schijngeluk der wereld, de tucht naar vrijneid en het verlangen ;m als actrice gevierd te worden, .ntvlucht de jeugdige, begaafde luchter haar weliswaar armoedig aar liefdevol tehuis, haar moeder diepe smart achterlatend. Inderdaad liert zij triomfen op het tooneel en ordt zij de lieveling van 't publiek, lochet ware geluk, den vrede des 'emoeüs, heeft zij verloren. Haai fodsdienst, die haar vroeger zoo leilig was, heeft zij geheel verwaar Dosd. Haar geweten iaat haar niet (net rust en langzaamaan krijgen haar keter ik en het verlangen naar haar hoeder weer de overhand. Het slot brengt ons wee/ de gelukkige ver leniging van moeder en dochter en ben terugkeer tot het geloof. Dit schoone, leerzame gegeven is Joor de dames der Baardwijksche looneelciab op keurige wijze vertolkt pe geheeie opvoering was tot in de puntjes verzorgd en oogstte een wel ferdiend succes. De rollen waren over bet algemeen in goede handen en /ooral de vertolkster van de hoofd rol, mej. M. Verhoeven, komt een bijzonder woord van lof toe voor laar uitnemend spel. De regisseur je heer C. Mol heeft eer van zijn krerk gehad en zooais de WelEerw jeer Sanders in zijn dankwoord zeide, liet iedereen deze tooneelciub gaarne ipoedig weer voor den Vrouwen- lond terug. „De Big van het 168ste." Dondesdagavond ging in „Musis an het ensemble Jac. Slijters, A'dam, De Big van het 168e", een blijspel drie bedrijven. De belangstelling ad wel grooter mogen zijn, ook ai s „De Big van het 168e als stuk en wat verouderde tooneeibig. Maai oor 't doorsneepubliek amusani enoeg om een avond te lacnen, ooral wanneer het door een gerou neerd gezelschap «ais Jac. Siuijters ip de planken wordt gebracht. |Na het eerste bedujf, dat vooral loodig schijnt voor milieu schildering p een heel klein aanloopje tot de |ig, komt er wat meer amusante pildering. jac. Siuijters Sr. had zelf een ver iensteiijk aandeel als Kolonel Bro- hard en Jac. Siuijters Jr. gaf een leesterlijke uitbeelding van Korporaal ourrache. Een uitzonderlijke rol deelde Ad. Verzijl, „de big", Dr. in rechten, in de Letteren en in de -•stersche talen, die tenslotte mensch tdt. Om de koddige situaties, welke 'd „de big" ontstonden is hartelijk 'achen. Ook de overige roilen waren in rtrouwde handen. Joh. Overbecke M een zeer aannemelijk komisch pe van Turlot. Vergeten we ook t te noemen de dames Marie Bra jbsiek, Truus Post, Betiy Grit-Vink Tlily van Vliet. Daarnaast bewogen jhnog in wat lichteren aard Gerard ,wu,"Aê-J-uit. met zijn soldaten, 't ls een volksstuk van het ver- tderde genre, dat niettemin dikwijls of tot lacben en amusement geeft. Prèbiemarkt Waalwijk. Uitgedeelde premiën ter< veemarkt te Waal wijlt, gehouden 25 April 1929. ,nna 10,- 5 - F. van Loon te Waalwijk (3 premiën) f A Kuijsien te Waalwijk f H. de Rooij te Waalwijk f M. v. d. Schans te Capelle f J. WSIIemse te Waalwijk f C. van Vellhoven te Waalwijk f Th. van Schijndel te Waspik f Aan premiën totaal 2.50 2.50 2 50 250 2 50 2 50 2 50 f 70.- j. de Jon? te Sprang f H. de Roalj te Waalwijk f jv/c. de Rcoij te Kaatsheuvel f 5 A. de Raii -Tenderen f 2 50 J. de Rocij te Eethen f 2 50 A M/ndeimakers te Sprang f 2 50 A. v d. Colk te Genderen f 2 50 J. vjn Ei te Waalwijk f 2 50 W. /an Talen te Waalwijk f 2 5o Arn v.d Broek te Waalwijk (3 premiën) f 2.50 Art. van Zeist te Sprang f 2 50 J. Snijders te Capelle (Heistraat) f 2.50 De aanvoer was druk, de handel zeer levendig en de prijzen zeer hoog. En dit verwondert toch wel, waar België met z'n quarantaine veel moei lijkheden in den weg legt, 't voedsel schaars wordt in den stal en '1 gras op zich laat wachten. We mogen dus wel zeer levreden zijn over 't verloop onzer derde nieuwe Veemarkt, ondanks hel ellen dige weer. De aanvoer komt van alle kanten. Ook de klei was goed ter markt. Wat wel opvalt is, datDrunen en Elshout vroeger zulke trouwe comparanten ons blijkbaar een beetje in den steek laten. Deskundigen ver telden ons dat Drunen vooral veel meer kon aanvoeren. Kunnen de Boe- renbonders hun collega's daar n'et eens met klem bewerken, 't is toch vlakbij en zoo gemakkelijkAls boeren, veekoopers, zoo volhouden, dan komen we er. Woningbouw met Gem. steun. Dat de gewijzigde en daarmede gunstiger gestelde voorwaarden op de verstrekking van hypothecaire voorschotten een krachtige prikkel voor particuliere woningbouw is eeworden, blijkt wel uit het feit, dat bij het Gemeentebestuur thans een 25 aanvragen voor net bouwen van woningen met gem. steun hangende zijn. Voorts hebben B. en W. nog drie aanvragen in behandeling voor huur—koop woningen. Burgemeester. Herbenoemd is tot burgemeester van Eethen D. F. Brune. Woningbouw. Naar wij vernemen zün weer nieu we aanvragen voor bouwterrein langs de Burg. Smeelelaan (vanaf de le Zeine tot .Rust wat". Oostzijde) bij het ge meentebestuur ingekomen. Missienaaikring. De Missienaaikring alhier stelt zich voor dezen zomer een bezoek te bren gen aan de groote Missietentoonstel ling, in Den Haag te houden. Vergadering Polder uitgesteld. De vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden in 't Waterschap „De Bin nen- en Buitenpolder van Baardwijk", wordt, uithoofde van den feestdag van O. L. Vrouw Hemelvaart, eenige da gen later gehouden, n.l. op Maandag 13 Mei 1929. Stierenkeuringen. B. en W. achtten de Markt niet 't geschikte terrein voor de Provinciale en Rijksstierenkeuringen. Hun oog viel op het terrein voor het Openbaar Slachthuis. Later is dit gewijzigd in de groote binnenplaats van 't slacht huis. De eerste keuring beeft daar voor woef plaats gehad en de betrokkenen zoowel aanvoerders als keurmeesters, waren zeer over de keuringsplaats tevreden, zoodat deze thans definitief voor dat doel is aangewezen. Kar door tram aangereden. Gisteravond is op 't Hoogeind een kar, geladen met zand, door de tram aangereden. De kar stond op derails toen de tram uit de Baardwijksche Overlaat kwam. Het was niet mogelijk de kar nog tijdig van de rails te bren gen en werd deze door de locomotief aan splinters gereden. De landbouwer VI. Brekelmans kreeg een slag van de car en viel op 't trottoir, waarbij hij aan 't hoofd een lichte verwonding ijekwam. Zuid-Nederl. Stoomtramweg Mij. De algemeene vergadering van aan deelhouders der ZuidNederlar.dsche Stoomtramweg-Mij gehcuden te Breda op 20 April j 1., heeft de balans en verlies- en winstrekening over 1928 goedgekeurd. Na bijboeking van f 996 op het statuten reservefonds f 18 935 op de buitengewone reserve, is het saldo ad f 15000 als onverdeeld op nieuwe rekening overgeboekt. Vereeniging van Wijk en Aalburg met Veen. Woensdagavond heeft te Wijk en Aalburg een vergadering plaats gehad om te protesteeren tegen de plannen tot vereeniging van deze gemeente met de gemeente Veen. De belangstelling was zoo groot, dat de grootste zaal van het dorp nog te klein bleek om allen te bevatten Schippersvereniging „Schuttevaer" De 66e algemeene vergadering van Schuttevaer" zal zooals gemeld, te Geertruidenberg worden gehouden en wel op 15 en 16 Mei in de Concert zaal van hotel Centraal. De vergade ring begint Woensdag 15 Mei te 12 uur. Te 3 uur wordt per s.s, „Thor een boottocht gemaaktgevaren wordt van Geertruidenberg naar Statendam, terug naar Dussen, waar het Ge meentebestuur ter verwelkoming aan wezig zal zijn. Daarna gaat de tocht langs Keizers- veer over de Amer, richting Moerdijk en terug naar Geertruidenberg, waar men te 6,30 uur aankomt. Te 7 uur dien dag worden de af gevaardigden officieel ontvangen ten stadhuize van Geertruidenberg. Donderdag 16 Mei wordt de ver gadering te 10 uur voortgezet; te 7 uur vindt in hotel Centraal een ge zamenlijke maaltijd plaats. Bij de talrijke voorstellen, die aan de orde komen, bevinden zich 0 a. deze Aandringen op betere verlichting van de sluizen der Zuid-Willemsvaart. Aandringen op opruiming van pijlers aan de z.g.n. oude brug te Geertrui denberg. Aandringen op betere verlichting aan spoor- en voetbrug te Geertrui denberg. Aangeven van de hoogte aan de rolbrug ie Geerlruidenberg ter bevor dering van het onder de brug door varen. Schuttevaer dringe er op aan. dat de nieuw te bouwen brug te Keizers- veer hoog genoeg worde gelegd. Versterking van het licht aan de Moerdljksche brug om onder de brug door te varen. Aan te dringen op het doen plaatsen van bolders op de stroomduikers op de Zuid—Willemsvaart. Aan te dringen op sterker licht op de Sleenbergsche Vliet met beter he- tonning naar onder het Slaak. Te trachten beter doorvaart te ver- krijgen door de Steenbergsche brug. Er op aan te dringen, dat de nieuw te leggen brug te Zallbommel naast de bestaande brug en op dezelfde hoogte wordt aangelegd. Aan te dringen op verhooging van den havendam van de Steenbergsche Vliet en op plaatsing van betere vloed en meerpalen. Sterk aan te dringen op het aan leggen van een vluchthaven te Wer- kendam. Aan te dringen op het uitbaggeren tusschen de kribben van het°Oude Hoofd te Werkendam, benevens de vaargeul tusschen het Sieurga! en het Kanaal naar Werkendam. Aan te dringen op verbetering van de drinkwatervoorziening te 's-Her- togenbosch, Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant te verzoeken geen concessie te verleenen aan de stad Breda, om onder den naam van haven-, kade- en liggelden of welke benaming ook, gelden te heffen van schippers op het benedengedeelte van de Mark. Er op aandringen dat een schipper die overdag aan den Sleenbergscher Vliet niet kan schutten,'s avonds voor het gewone tarief kan schutten. De vergadering spreke zich uit om de noodige stappen te doen bij auto riteiten tot het behoud der suiker- bietenculluur. Diocesane Katholiekendag te Tilburg. Eenigen tijd geleden is medegedeeld dat einde September van dit jaar een diocesane Katholiekendag te Tilburg zal worden gehouden. De volgende heeren hebben het lidmaatschap van het dagelijksch bestuur aangenomen Deken F. M. Sanders, mr, J. van de Mortel, die voorzitter zal zijn en de heer A. van Reijen, die als secretaris zal optreden. Deze drie zullen zich nog eenige medeleden toevoegen. KATHOLIEKE ILLUSTRATIE. De Katholieke Illustratie van deze week bevat de volgende interessante foto's: Maria StuartZonnenschijn in hel boschEen straat tn de fiimstad Hollywood; De dakloozen van New York; De beroemde Oceaanvlieger KötilPrinces Helena van Roemenië; Een zeer kostbare monstrans; Een stoomrijstpelmolen verbrand; 20000ste arbeider bij de Philips-fabneken te Eindhoven; Ernstig auto ongeval op de Noordblaak; Prins Heinrich van Pruisen overleden Begrafenis van de slachtoffers van het spoorwegongeluk te HalleBrand In de Koffiepellerlj te Amsterdam; Een schilderij van Rembrandt verkocht; Het Fransche stoomschip „Hoedic" gelicht; De restauratie—werkzaamheden aan de O. L. Vrouwetoren te Amersfoort; Het Paleis voor Volksvlijt te Amster dam in brand; De viering van de oplossing der Romeinsche kwestie te Utrecht; Ernstig auto-ongeluk op de Schiekade te Rotterdam; Militair Fokker—vliegtuig neergestort; Het sooorweg-engeluk te Halle; New- Yorkschestadsbibliotheek ;Oe wereld beroemde PortlandvaasEen erfenis van 30 miliioen dollarEen gehëele pagina „Uit 't Rijke Roomsche Leven" Spaansche architectuur; Jeugdige rol- schaatsenrijders te Amsterdam; De onzinkbare reddingsboot teNewYork aangekomen. Tekst: Het raadsel van Medelo, roman door J. C, W. Duncker; Een huwelijksreis door de TropenDe wolf in de schapenkooi Tweestrijd door H. van Meurs; Moord, door B. van ValkenburgDe wolven en hef Lam door J. S. Fletcher. DRUNEN. In Juni a.s. hopen de echtelieden Spee-van lersel hun 50- jarig huwelijksfeest te herdenken. Bereids is een feest-comité ge vormd, dat zich belast met de rege ling van een en ander. Donderdag kwam de heer Lom- mens uit Utrecht te vallen met zijn motor. Hij werd bewusteloos opgenomen en in een woning binnengedragen. Later bleek dat hij zich slechts uit wendig had gewond en kon hij de reis per trein voortzetten. Bij gelegenheid van het eerste lustrum zal de biljartvereeniging der Jongenscongregatie een biljarttour nooi houden in de maand Augustus. De zusterverenigingen in den om trek zal tijdig eene uitnoodiging met reglement worden toegezonden voor deelname met le en 2e zestallen, die dan zullen spelen tegen het le en 2e zestal van de jubileerende club. Voor dit tournooi zullen prachtige prijzen worden beschikbaar gesteld Verenigingen of zestallen, die door onbekendheid geen uitnoodiging ont vangen en toch deel willen nemen :ian dezen wedstrijd, worden verzocht zich persoonlijk of schriftelijk te wenden tot den secretaris dezer ver eeniging: de heer H. Verhoeven IJpelaar. DRUNEN. Veilingver. „De Lang straat". Prijsnoteering van 25 April. Appelen 20—22 ct„ Brede- rode 26—28 ct„ Witlof 18—23 ct., Spinazie 2834 ct., Sla vellen 717 ct., Juin 912 ct., Sjalotten 15—25 ct., Postelijn 3236 ct., Wortelen 5SVj ct., Kroten 22Vs ct., Knol raap 23 ct., alles per K.G. Sla I per stuk 710 ct., Sla II per stuk 46 ct., Sla III per stuk 1-31/». Savoije per stuk 1315 c., Radijs per bos 3—4 c., Keelen per bos 2—2V2 c., Rabarber per bos 810 c., Preij per bos 928 c. Kipeieren per K.G. ƒ0.86, eenden eieren per K.G. 0.70. Aanvoer sla 5300 stuks. ELSHOUT. De kermis alhier zal gehouden worden op 28, 29 en 30 April a s., waarvoor men reeds druk bezig is met het opbouwen van kramen en tenten alsmede verschillende ver makelijkheden. In de meeste café's is er gelegenheid tot dansen. Maandag en Dinsdag zal door 't Gdde het koningschieten plaats hebben en de Vrijwillige Landstorm zal voor haar leden een schietwedstrijd houden. Dinsdag 23 April herdacht de Eerw. Broeder Lamöertus tn 't Nur- oertusgesticht den dag waarop hij vooi 25 jaar in 't klooster trad. Er wera om half tien door den ZeerEerw. Heer kapelaan Giündeman een plechtige H. Mis opgedragen, geassisteerd door den ZeerEerw. Heer Pastoor en Pater de Jong uit het Norbertusgesticht, resp. als Diaken en Sub diaken. De Zeer Eerw. Heer Pastoor hield de feestrede, waarbij hij den Eerw. Broeder felici teerde en dankte voor hetgeen hij gedurende 25 jaren heeft gedaan in den dienst van God. Na de H. Mis begaven de talrijke familieleden zich met den jubilaris naar het Norbertus gesticht, alwaar de groote zaal voor deze gelegenheid prachtig wasversierd en een feestmaal stond opgedischi. Verder werd de dag doorgebracht met muziek en zang, de avond werd in vroolijke stemming gevuld met een uitvoering en toespraken. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des voormiddags half tien en des avonds 6 uur op te treden Ds. A. v. Willigen. A.s. Dinsdag 30 April, des avonds 8 uur zal in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier de algemeene ledenveigadering van de Boerenleen bank worden gehouden. De agenda vermeldt: 1. Opening; 2. Aanwijzing secretaris; 3. Verslag van den toestand der vereeniging; 4. Verkiezing lid van den Raad van Toezicht wegens pe riodieke aftreding van den heerA. A. Michaël 5. Verkiezing lid van het Bestuur wegens periodieke aftreding van den heer C. Vos; 6 Nazien re kening en balans over het afgeloopen boekjaar; 7. Rondvraag. Bij de Ned. Herv. Gemeente a/d. Loonschendijk is tot predikant beroepen Ds. P. de Looze te Renkum. A.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. Gemeente a/d, Loonschendijk op te treden de heer v. d. Kolk, godsdienstonderwijzer te Giessendam, De biljartclub „Het Kalme Spel" speelt a.s. Zaterdagavond in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart alhier een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Vrijhoevensche biljartvereeniging V.B.C. In de een dezer dagen gehouden vergadering van de Landbouwveree- niging Sprang Capelle e. a. is be sloten een partij stikstofmeststoffen als zwavelzuur amoniak, chili en kalksalpeter in voorraad te doen op slaan bij den heer C. L. de Rooij te Vrijhoeve—Capelle. Indien noodig zullen daar ook voederkoekjes, ge mengd kippenvoer, enz. in voorraad worden gehouden. Zoowel voor leden als niet leden zal de gelegenheid tot het afhalen dezer artikelen worden opengesteld des Woensdags van 4 tot 7 uur des nam. te beginnen a.s. Woensdag 1 Mei. De biljartclub .Het Kalme Spel' gevestigd in het café van Mej. Wed A. v. d. Haart, speelde*jl. Zaterdag te Vrijhoeve-Capelle een vriendschap pelijke wedstrijd tegen de biljartver eeniging V.B.C, met den volgenden uitslag Capelle Vrijhoeve-Capelle H. Spierings J. v. d. Schans 75 59 E. Haverhals M v d. Schans 75-46 M. Boezer W. Treffers 35-75 A.v.Moergestel D. v. Oversteeg 75-56 W. Sulsters A. Lensveld 75-50 Totaal 335-286 RAAMSDONK. In het gezin J.v.D. op heiFort is roodvonk geconstateerd. Het gouden huwelijksfeest van het echtpaar P. Broeders-Vissets zal niet op 1 Mei maar op 6 Mei a.s. gevierd worden. Aan de woning zal een eereboog worden aangebracht, waarvoor het benoodigde geld reeds is ingezameld. Naarjwe vernemen zul len onze harmonie „St. Bavo" en de zangver. „Laetitia" het bruidspaar dien dag een serenade brengen. A.s. Zondag zijn in het Sf.Leo- gebouw geen leesboeken meer ver krijgbaar, daar deze week de R.K Leesbibliotheek gesloten is. De boerderij van de Erven de Jong in het Binnenpad is op de Dins dag jl, gehouden publieke verkooplng voor slechts goed f 1000,— verkocht De ZeerEerw. Pastoor L.C J. M van Heeswijk hoopt op 28 Mei a.s. zijn Zilveren- Priesterjubilé fe vieren. Bij die gelegenheid zal aan Z.Eerw. een geschenk worden aangeboden, bestaande In een doopvont,waarvoor deze week aan de huizen der paro chianen wordt gecollecteerd. De premiekeuring van hengsten met afstammelingen, "zal voor deze gemeente gehouden worden te Breda op 11 juli a s. voorm. 10 uur en te Zevenbergen op 12 Juli a.s. voorm.9 uur voor het trekpaard en nam. I uur voor het tuigpaard. RAAMSDONKSVEER. Zondag treedt om half tien voor de Herv. Gem. in de Dorpsche Kerk op Ds. Ewoldt; des namiddags om 2 uur zal erlees- dienst zijn in de Veersche Kerk. Onze dorpsgenoot de heer G M. van Zwol, slaagde op het gehou den examen te Dordrecht voor het schriftelijk gedeelte Gemeente- Finan ciën. De geslaagde proficiat. Dezer dagen is een geval van roodvonk voorgekomen in het gezin van H. B. op het Sandoel. A.s. Zaterdag om 7 uur wordt in het Henricusgebouw een vergade ring gehouden van de Ver. „het wit- Gele Kruis" en „het Groene Kruis". De heer Sassen uit Geertruiden berg zat a.s. Zondag in hetHenricus gebouw komen spreken voor de vrouwen der R.K. Kiesvereeniging. Zondag jl. sprak de heer Sassen in i'enoemd gebouw voor de mannen, nij had echter maar een klein gehoor. SPORT. Voetbal. JULIANA. Zondag a.s. moet Juliana naar Eind hoven haar laatsien comp.-wedstrijd gaan spelen tegen het sierke Picua. Uit is een van de zwaarste wedstrijden daar het nog geen enkele vereeniging gelukt is Picus op eigen terrein ie Kloppen. Erg bemoedigend is hei dus voor onze geelzwarten niet, maar wordt met hetzeliüe vatir gespeeld zooals in de 3 laatste wedstrijden, welKe alle in overwinningen eindig den, is er misscnien ook daar nog succes te behalen. Het tweede Elftal speelt morgen ook zijn Iaatsten competitie-wedstrijd tegen de kampioenen van de afdeeling W.S. C. 2. W.S.C. zal natuurlijk trachten dezen titel ongeslagen te behalen. De eerste wedstrijd op het WSC terrein eindigde in een gelukkige 2—lover winning voor WSC. Deze wedstrijd op het Juliana-terrein tusschen beide reserve elftallen belooft nog een span nende ontmoeting te worden en zuilen zeker nog yeie sportliefhebbers aan wezig zijn om dezen wedstrijd bij te wonen, Aanvang om 2 uur. W. S. C. W,S C. 3 morgen eveneens kampioen Wederom staat morgen voor één der lagere elftallen van WSC een kampioenswedsuijd voor de deur. Mocht voor eenige weken terug het tweede Elftal dezer vereeniging op dezen titel beslag leggen, thans zal morgen het derde Elftal eenkampioens wedstrijd spelen op eigen terrein. Hare plaatsgenoote HEC 3 zal de tegenpartij vormen. Mocht het WSC 3 morgen gelukken te winnen, event, gelijk te spelen, dan zal WSC dit' seizoen twéé kampioenselffallen rijk zijn, een eer, welke haar nog nimmer te beurt gevallen is. Ook thans ver trouwen wij er bp, dat, alhoewel het een felle strijd zal worden, de WSC juniores zich deze kans niet zullen laten ontglippen; het elftal is momen teel hiertoe wel in staat. Nu er In onze plaats opvoetbalge- bied niet zoo'n groote concurrentie bestaat, zullen velenmet belangstelling dezen wedstrijd eens willen bijwonen. Het zal in ieder geval interessantzijn ook een voetbalwedstrijd ie volgen tusschen de toekomstige sterren en wordt men er aan herinnerd, dat om twéé uurprecies begonnen zal worden. R. W. B. Ondanks de langdurige stagnatie zal de competitie toch nog vroegtijdig afgeloopen zijn. Zooals we reeds aan kondigden krijgt RWB bezoek van Sportver 1920*uit Oss, wat tevens de laatste thuiswedstrijd is. We vertrou wen dat er nog eens ernstig aangepakt zal worden om althans dezenlaatsten thuiswedstrijd te winnen en in aan merking genomen de kleine nederlaag 3—2 destijds in Oss, achten wij wel een kleine overwinning mogelijk. We weten nu al zoo lang dat het RWB niet mee loopt, doch er kan toch beter gespeeld worden dan de 2 laatste wedstrijden het geval was, dan moet er vooral vlugger geschoten worden en een meer open spel gespeeld wor den, vooral de center-voor met zijn goede capaciteiten kan veel meer be reiken, al is het ontmoedigend dat hij vooral met schieten dikwijls pech heeft. RWB.ers werkt nu eens tot het einde met de noodige animo, dan alleen is succes mogelijk. Aanvang half 3, terrein RWB. RWB 2 speelt haar Iaatsten com petitie wedstrijd en moet op bezoek bij het Wapen van Heusden. Vertrek half een per fiets. HEUSDEN. A.s. Zondag speelt hier R. W. B. (Besoljen) tegen Juliana een competitie wedstrijd. DRUNEN. Zondag speelt het le elftal van onze Voetbalvereen.tegen „Brabantia" te Vucht. Het tweede ontvangt op eigen terrein Longa uit 'sBosch. Het Ned. Elftal wint met 5—4. Op het terrein van Sparta had gisteren een oefenwedstrijd 'plaats van het Ned. Elftal tegen een combi natie van spelers uit diverse clubs. Het Ned. Elfial won met 5—4, Belg ië— Nederland. Het Belgische elftal, dat 5 Mei tegen Nederland zal spelen, is als volgt samengesteld DoeiDe Bie (Racing Club Brussel), achter Nouwens (Racing Club Mechelen) en Houydoncx (Excelsior), midden: Boesman (Gantoise), Van Halme (C S. Brugge) en Van Aver- beeke (Beerschot), voor: F. Braine 'Beerschot), Van der Bouwhebe (S S. Brugge), R. Braina (Beerschot), Moeschal (Racing Club Brussel) en Diddens (Racing Club Mechelen). De reserves zijn nog niet aange wezen. KAATSHEUVEL. KORFBAL. Zondag 21 Mei vergaderden de eden var. de korfbalclub „Nooit Gedacht", in de bibliotheekzaal van de Zusterschool. Daar de club een jaar bestond, moest er, volgens 't reglement, over gegaan worden tot 't kiezen van een nieuw besiuur. Vijf van de zeven leden van het vroegere bestuur stel den zich niet meer herkiesbaar. O.a. ook de presidente Mej. van Krabben dam. De stemming wees de volgende personen aan om In 't komende jaar, meer in 't bijzonder de belangen der club te behartigen. M. v. Besouw, M. Span (vice presidente), A.Vesters, L Dekkers (penningmeesteres), C. v. Nreuwstadt (secretaresse), A. Smit en M. Elshout. Laatstgenoemde werd rechtstreeks door alle leden tot presidente benoemd. Daar verschillende van de vroegere eden bedankt hadden, werd er ook besloten nog eenige nieuwe leden aan te nemen. Verder werd vastgesteld begin Mei weer geregeld twee maal in de week bij eikaar te komen om na zoo'n lange winterrust nog eens naar harte lust te korfballen. Onze agent voor Kaatsheuvel c.a. -SCHOOLSTRAAT Geef haar uwe DRUKWERK ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TltLbN. Expositie Theo van Üeljt in het Provinciaal Museum. In het Museumgebouw van het Prov. Genootschap van Kunsten en Wetenschappen, St. Jacobskerkhof, wordt vanaf hedsn tot Zaterdag 4 Mei a s. een tentoonstelling gehouden van werken van Theo van Delft. Te midden van onze hedendaag- sche kuntschilders neemt Theo van Delft wel een zeer uitzonderlijke plaats in. We hebben de laatste jaren zoo gemakkelijk"geleerd op elk arlist een etiket te plakken dat zijn afkomst, richting en „school" aanduiden moet. De geschoolde critici bent doet dat met evenveel gemak als een hoofd- besteller de brieven in de besterode hokjes legt. 't Is zoo gemakkelijk] Men spreekt van school zus en school zoo, van realisme, naturalisme, kubisme, sensi tivisme en nog een dozijn „isme'n*. Probeer van Delft eens in zoo'n keurig afgemaakt hokje te zetten. Het zal je niet lukken. Een levend artist laat zich niet zoo gemakkelijk vargen. En v. Delft wel op de laatste plaats Temidden van al die verwarrende ismen staat van Delft als 'n vrij ge vochten Bataaf, kloek en sterk, ge spannen van levensdrift. Van v. Delft is wel eens gezegd dat hij een impressionist is. Accoord, als men dan toch met alle geweld een aanduiding wil, maar dan een itn- Pulles-tebeen's Volleulkbrood.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 9