IE ECHO ttll HIT EI1I9EN I 11 TWEEfiE BLAD. PROVINCIAAL NiEUWS. Waalwijk, 1 Mei 1929. Gemeenteraadsvergadering. De Raad dezer Gemeente is opgeroe pen tot bijwoning eener openbare ver gadering te houden op Vrijdag 3 Mei 1929 des namiddags ten 7 uur in het Gemeentehuis. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken: a. Verschillende berichten van de benoemden dat zij hunne benoeming als lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim en van de Commissie voor de Lichamelijke Opvoeding aan nemen; b. Goedgekeurde raadsbesluiten tot verkoop van grond aan Bataille, Tref fers en Van den Hoven en tot aankoop van grond van v. d. Broek; c. Goedgekeurd raadsbesluit tot overdracht van het schoolgebouw aan de le St. Crispijnstraat aan het Bestuur der Par. v. d. H. Antonius; d. De door Gedeputeerde Staten vastgestelde gemeente- en bedrijfsreke- ningen over 1927; e. Verzoek van J: van Steen om hem 21 Ml. bouwterrein te verkoopen aan de Baardwijksche Steeg; f. Verzoek van A. de Brouwer om hem behalve de reeds gekochte 12 Ml. alsnog 1 Ml. bouwterrein aan de Baard wijksche Steeg te verkoopen; g. Verzoek van A. de Kort om hem 13 Ml. bouwterrein te verkoopen aan de Mr. Van Coothstraat (Oostzijde); h. Verzoek van G. van Heesch om hem 15 Ml bouwterrein te verkoopen aan de Burgemeester Smeelelaan 2. Aanbieding van het Gemeente verslag over 1928. 3. Vaststelling van 't uitbreidings plan. 4. Adres van het Bestuur der Nuts U.L.O. School om medewerking over eenkomstig art. 72 der L. O. Wet 1920, tot uitbreiding harer school. 5. Voorstel tot vaste aanstelling van P. G. van Vliet, als Directeur der Gemeentelijke Licht- en Waterleiding bedrijven. 6. Aanvulling der vacatures in de Stembureaux en wijziging der Verorde ning tot aanwijzing der stemlokalen 7. Voorstel tot verhooging der huurbedragen van de woningen ver huurd aan A. Froklage en Chr. Thys- sen. 8. Onderhandsche verhuring van de oude onderwijzers woning in voor malig Baardwijk aan H. J. Klerks-Som- mers. 9. Voorstel tot uitbreiding van het electrisch net. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van bouwterrein aan de Burgemeester Smeele-Laan. 11. Voorstel tot bepaling van het voorschot ingevolge art. 101 der L. O. Wet 1920 aan de Bijzondere Lagere Scholen en tot vaststelling der vergoe ding ingevolge dat artikel aan de Nuts U. L. O. school over 1927. 12. Prae-advies van Burgemeester en Wethouders over het Voorstel van den heer H. van der Waerden tot wijzi ging der Verordening op de heffing de Plaatselijke Inkomstenbelas- voorwaaraen huren, maar bedingt voor zich het recht van onderverhuring. B. en W hebben hiertegen geen bezwaar, maar die onderverhuring mag alleen ^geschieden met toestemming van dit college. Voorgesteld wordt het Gymnastiek lokaal der bijzondere R. K. Lagere Meisjesschool aan de le St. Crispijn straat aan te wijzen als stemlokaal. van ting. 13. 14. Mededeelingen. Reclames Vergunningsrecht. Prae adviezen van B. en W. voor de a.s. Raadsvergadering. Waar eenige verbeteringen zijn aan gebracht aan Gemeentewoningen re speette veiijk bewoond door Chr. Tnijssen voorm Baardwijk en A. Frok lage. Stationsstraat, stellen B. en W voor de huren dezer woningen dien overeenkomstig te verhoogen met on derscheidenlijk f20 en f 9.72 per jaar. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van eenige bewoners van huizen aan de Burgemeester Smeele laan en den Parallelweg stellen B. en W voor op advies der betrokken Commissie, over te gaan tot uitbrei ding van het distributienet van het G E. B. Men verwacht, dat ook bewoners van de Putstraat zullen aansluiten. Bij een getal van 40 aansluitingen is het verlies voor de gemeente f21 per jaar De Commissie heeft de verwachting dat nog meerdere aansluiting zullen vragen waardoor het verlies van f21 zal worden weggenomen. Overeenkomstig art. 9 van de Ambtenaren-verordening 1925 was de aanstelling van den heer G P. van Vliet tot Directeur der Gem Licht en Waterleidingbediijven, op 17 April 1928 slechts tijdelijk met een proeftijd van ten hoogste een jaar. Gezien de wijze waarop de heer van Vliet in dat proefjaar zijne betrek- kHg heeft waargenomen stellen B en W. voor hem niet Ingang van 17 April 1929 vast aan te stellen. Voor de op 1 Juli a.s. vrijkomende oude ond jrwijzerswoning aan de Ml nister Loeffstraat 27, thans bewoond door J P Duoont, heeft zich als ge gadigde aangemeld H. J. Klerx Somers. Deze wil de woning voor hetzelfde De Gemeente heeft in eigendom een perceel bouwland, gelegen aan de Oostzijde van de Burgemetsitr Smeele laan, dat met een lengte van circa 530 M. aan dezen weg grensthet peiceel heeft eeri diepte van ongeveer 16 M. Ons is gevraagd van dit perceel bouwterrein te verkoopen. Wij zijn van oordeel dat door het te koop stellen van dit gemeentebezit het particuliere bouwinitiatiei wordt bevorderd. Voorkomen zou echter moeten worden, dat grond zou worden gekocht met speculatieve doeleinden. Omdat het geldt de verbetering van de Volkshuisvesting zou het naar onze meening op den weg der ge meente liggen, de bouwterreinen t gen lagen prijs beschikbaar te stellen en zou deze, met hel oog daarop, aanvankelijk niet hooger zijn te be palen dan f25.— per strekkende Meter, nadat door ons de treksloot, die het terrein van den weg scheidt, is gerioleerd. De kosten van de rioleering bedra gen ongeveer f 10 per slrekkenden Meter. Het terrein zou dan 530xf 15 s f7950.— opbrengen. Wij achten het gewenscht dat bij verkoop het volgende wordt bedongen: le. Verkocht wordt alleen het terrein binnen de rooilijn, die getrokken is ongeveer 0 80 M. uit den Oostkant van de treksloot. 2e. Gebouwd moeten worden vrij staande enkele of dubbele woningen. 3e. Het bouwplan is onderworpen aan de goedkeuring van Burgemeester en Weihouders. 4e. De bouwperceelen moeter. van den weg worden afgescheiden op de wijze door Burgemeester en Weihou ders goed te keuren. 5e. Het bouwen moet zijn aange vangen binnen een jaar na het besluit tot verkoop. Het land dat reeds bezaaid en be- mest is, is nog een jaar in huur. De huurder is bereid 100 M. vrij te geven tegen eene vergoeding van f 50 Wh' achten deze vergoeding redelijk. Wij stellen U voor het terretn onder de hiervoor genoemde voorwaarden te koop te stellen en den huurder van de huursom voor 1929 kwijtschelding te geven tot een bedrag van f50.— Het ligt natuurlijk in de bedoeling elke aanvraag om bouwterrein aan Uwen Raad ter beslissing voor te ieggen. Burgemeester en Weihouders van Waalwijk, E MOONEN. VAN LIEMPT, Secretaris. Nationale Bond „Het Mobilisatiekruis Om te komen tot oprichting van een afdeeii.ng Waalwijk van boven- genoemden Bond. zal op Maandag 6 Mei a.s. des avonds om 8 uur, in de groote zaal van de R,K. Werklieden- vereeniging eene vergadering worden gehouden, waarop in het bijzonder worden uitgenoodigd, alle in Waalwijk woonachtige oud gemobiliseerden. De WelEdelAchtb Heer Burge meester E. Moonen, lid van het Provinciaal Comité voor Noord- Brabant van den Nationalen Bond .Het Mobilisatiekruis", zal op deze vergadering een inleidend woord spreken, terwijl de Heer J. G. C. M. van Genabeek uit's Bosch een spreek beurt zal vervullen. De vergadering is uitgeschreven in verband met de plechtige uitreiking van het Mobilisatiekruis, welke binnen kort in deze gemeente zal plaats hebben. Tijdens de bijeenkomst zal voor degenen, die voor deze uit reiking in aanmerking wenschen te komen, gelegenheid bestaan om zich hiervoor op te geven. Vergadering. De Vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van het Waterschap .de Bmnen- en Buitenpolder van Baard wijk" wordt, uithoofde van den Feestdag van O H Hemelvaart, eenige dagen later gehouden, n.l. op Maan dag 13 Mei 1929. Verbouwing „Noord Braband". Onder Architectuur van den heer Bouwman. Breda, had gistermorgen in Hotel .De Twee Kolommen "alhier de aanbesteding plaats van de belang rijke uitbreiding en verbouwing aan het kantoorgebouw der Levensver zekering Mij. „Noord Braband". Er werd ingeschreven als volgt: Van Oosterhout, Breda f 44 834 Michaël, Vrijh. Capelle f 44 790 fa Appels, Tilburg f 43.000 v. d. Linden, St. Michiels Gestel f 43.000 I de Bont, Nieuwkuik f 41 870 G. de Bont, f 40 746 H. Maas, Waalwijk f 40 618 Timmermans, Sprang f 40.541 fa. Aarts, Waalwijk f 37 422 Het werk is aan de fa. Aarts gegund. De N.V. J. C. Spapen's Schoen fabrieken, die reeds in de voornaam ste steden van ons land haar bekende fi ialen bezit, heeft Vrijdag ook te Tilburg, aan de Heuvelstraat een winkel geopend. We zagen nog zelden zuik een prachtigen schoenenwinkel; modern van structuur en artistiek van uit voering weet de winkel eiken voorbij ganger te imponeeren. De Tiiburgsche Courant schrijft hierover om. 't volgende: .Vooral het interieur van het ge opende filiaal draagt er al toe bij om den klant gezellig en aangenaam te doen k ropen. Gemakkelijke met pluche bekleedde fauteuils, alsmede een vast vloerkleed maakt het geheel inter leur warm en prettig. Tusschen de mahoniehouten vakken komen twee groote vitrines uit, modern met de meest luxeuse modellen geëtaleerd. De rest van de betimme ring in den winkel is okumé mahonie terwijl de bespanning uit Gioconda- ziide bestaat. Ter onderbreking van de betimme ring bevinden ïich aan de achterwand van de etalage verschillende spiegels, terwij! de onderbieking van glas in lood tevens een tooverachtlge door schijning geeft. Tusschen de vakken, waar de schoendoozen keurig gerang schikt zijn, bevinden zich practisch aangebrachte voetspiegeis, ter gerieve der cliënten. De verlichting der etalage bestaat uit een groot aantal rtfl ctors die een zee vSn licht in de e aiage werpen Tegen de marmeren voor blaat boven de etalages is het op schrift: „Spapens' Schoenfabrieken- in nieuw zilvermetaal aangebracht. Dit marmer loopt door boven de kasten en wordt door nieuw zilver metaal biezen onderbroken. In het glas in-Iood komen verschillende sym bolische voorstellirgen, het schoen vak betreffende, voor. In 't kort kan gezegd worden dat een enorme aanwinst is verkregen voor Tiiburgs stadsschoon en ver trouwen wij dat de firma hier veel succes zal oogsten. Biljarten. Hedenavond speelt de biljartclub „Ons Genoegen" gevestigd in het café ,'t Vosje" in haar clublokaal een vriendschappelijke wedstrijd tegen een op hoog peil staande vereeniging uit Loon op Zand. Dus zullen de leden van „Ons Genoegen" hun beste beentje voor moeten zetien. Zij die van een spannenden wedstrijd willen genieten hedenavond naar „'t Vosje," Internationaal Concours voor Kruisboogschuttersgezeischappen. De Langstraasscher. Kruisboogbond „Door Eendracht SjSh Verbonden", organiseert op Zondagen 5 en 12 Mei een groot Internationaal Concours bij den Heer P. v. d. Loo te Haarsteeg ter gelegenheid van zijn 10-jarig bestaan. Het concours, waarvoor door hei bestuur van den Bond kosten noen moeiten zijn gespaard, en waarvoor een Eere comi is samengesteld, waarin de Ecitlachib, heeren Burgemeesters uit Vlijmen, Waalwijk, Heusden en Herpt, Elshouf, Drunen en Haarsteeg benevens vele andere vooraanstaande personen zitting hebben, belooft in alle opzichten te zullen slagen. Naast een keur van prijzen voor Korps- en Personeeie Banen ontvangt elke schutter die aan dit concours deelneemt als souvernir een prachtig vaantje als daspeld uitgevoerd, iets geheel nieuws. A s. Zondag zullen naasl vele andere gezelschappen, alle aangesloten ge zeischappen bij den Bond.D.E.SV. met hunne zestallen in het strijdperk treden om elkaar de prachtige prijzen te bekampen, terwijl den tweeden Zondag uitsluitend gezelschappen I buiten den Bond zullen deelnemen waaronder ook de Belgische Kruis boogbond met plm. een 13 tal gezel schappen terwijl van den Tilburgschen Bond ook algeheele medewerking in dezen is toegezegd die met een extra tram naar Haarsteeg zullen komen Tevens houdt de Langstraatsche Kruisboogbond as. Zondag 5 Mei van 12—1'/2 uur receptie bij den heer P v. d. Loo te Haarsteeg om allen in de gelegenheid te etellen den Bond met zijn 10 jarig bestaan geluk te komen wenschen. terwijl om 2 uur daarna het Internationaal concours officieel geopend zal worden. Wij-wenschen „D. E S. V." veel succes met zijn grootsche onderneming en hopen dat het weer een beetje meewerkt tot het welslagen van het concours. Slapte in de Schoenindustrie. Men meldt uit Tilburg aan de „Tel." Op de schoenfabrieken alhier, zoo mede op die in de Langstraat (Hier is tenminste nog geen personeel ont slagen Redheerscht slapte. Op een der grootste fabrieken, Broekmans Schoenindustrie, werden 70 arbeiders ontslagen, terwijl waar schijnlijk meer zullen volgen. Hef personeel van de firma Van Arendonk wordt slechts een gedeelte van de week aan den arbeid gehouden. Het Drongelsch Kanaal. Naar wij vernemen bestaat er groote kans, dat tot uitvoering zal worden gebracht het voornemen men zal Inc. U een costuum noodig hebt vraag, dan eerst staat en prijs aan alvorens elders uit te zien, of brengt een bezoek aan ons Magazijn waar steeds de nieuwste stoffen voorradig zijnJÜPn onze afdoeling gemaakte kleeding zijn wij ook schitterend gesorteerd en goedkoop. Zoo juist ontvangen de n i e u w s t e modellen hoeden en peilen, geen grootere sor teering dan bij ons. Vergelijkt de prijzen Aanbevelend, J. VER AA, Stationsstraat 15 bij de Markt W a a 1 w ij k. zich herinneren, dat het Eerste Kamei lid Mr W. van Lanschot zich in dezt veel moeite gettoost heeft om in afwachting van de werkzaamheden tot verbreeding van het Drongelsch Kanaal alvast den drempel nabij de z g. Zestig eische Brug te veranderen en daar schuiven in het kanaal aar te brengén. (Prov. Ct De Bossche Raadhuiskelder. Een stadstaveeme onder de grijze, gothische gewelven van 't Raadhuis Eens hebben er de stadsbestuurderer. gefeest en de gilden broederschap gedronken en de gewelven grijs ge smoord. Daar werden eens in dt groote schouwen boven knapperend vuur de vette braadspitten gedraaid. Nu zal er wederom in dien keidei gezongen en geklonken worden. De Bossche Raadhutskt Ider zal op 't woord van Burgemeester van Lan schot worden een middelpunt van maatschappelijk Bosch* leven. Maandagmiddag werd onder zeer groote belangstelling de Bossche Raadhuiskelder als lunchroom, neer. dat klinkt niet, als stadstaveeme ge opend. Zooals bekend heeft zich daarin gevestigd een bekend Bosschenaar dhr. Piet Hendrikx, die de taveerne zal exploiteeren. Onder de talrijke aanwezigen merk ten we o.a. óp Burgemeester van Lat schot, Jhr Mr. A T O van Sasse van IJsselt, lid der Tweede Kamer, Jhr. Mr. F. van Rtjckevorsel, lid van Ged. Staten van Noord Brabant, J Dory, consul van België C. Tilman, consulair agent van Frankrijk, dé Wethouders en de Secretaris van de stad. Voorts waren er tal van kunstenaars Do heer P. Hendrikx voerde aller eers? het woord waarin hij den burge meester en de autoriteiten verwei komde Hij schelstede geschiedenis van de totstandkoming der Bossche Taveerne en bracht hulde aan alle peisonen, die hiervoor hunne krach ten hadden gegeven. De heer Van Anrooy, algemeen artistiek leider en Van Baaien, algemeen technisch leider, hadden een gouden medaille in ont vangst te nemen. Hierna verrichtte Mr. var. Lanschot de openingsplechtigheid en rookte daarna als eerste een lange pijp. Een oogerblik later zaten de meesten uit een lange Goudsche te dampen. De eerste inschiijver voor het ge boorteregister werd aangemeld n.l. de zoon van den heer Peelers, die de electrische installatie van den kelder had uitgevoerd. De verpleegster met het kind op den arm (een pop) trad daarna naar voren en terwijl luide hoezee's en fanfares weerklonken, werd het register geteekend door den vader en de twee getuigen. Door de brouwerij „de Gekroonde Valk" en de „Union" werden den Burgemeester een paar fraaie bier- potten met zilveren deksel en inscriptie ten geschenke aangeboden. Over en weer werden nog hartelijke woorden gewisseld. Des avonds werd de Taveerne opengesteld voor 't publiek, 't was er tjokvol. De Bossche Raadhuiskelder de eenigste in ons land, is werkelijk een attractie en zal ongetwijfeld wel be langstelling trekken. Naar den Bosch gaan en een bezoek brengen aan de Stadstaveeme. moet eer zijn. durmen de vei ^"enwoordiging van het bekende huis Keunen-Mallingré te Heusden. Hij voert een uitgelezen soort wijnen, likeuren ^n gedistilleerd. Den ondernemer succes! Gouden Huwelijksfeest. Op 8 Mei a.s. herdenken de echtelie den L. Kuijsten en A. Schoonderma rk, wonende Besoijenschestraat 50, den dag waarop zij voor 50 jaar in, het hu welijk traden. Het zal den oudjes, die nog een it- stekende gezondheid genieten, op de zen dag zeker niet aan belangstelling onbreken. Kamer van Koophandel. De Kamer van Koophandel komt a ,s. Dinsdag, n.m. half drie in vergadering bijeen. Tevens zal nog te Waspik op Don derdag 2 Mei 1929 des namiddags tw.:e uur in Hotel „De Ploeg" door de afd. Kleinbedrijf een vergadering worde n gehouden, waarbij de volgende punte n aan de orde komen: 1. Verzoek van den Koninklijken Nederlandschen Middenstandbond o n adhaesie te betuigen aan een adres ga- richt tot de Tweede Kamer der Stateu- Generaal inzake het wetsontwerp tot regeling van de finantieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente. 2. Schrijven van de Kamer v. Koop handel en Fabrieken te Hoorn inzake de bestrijding van het euvel der vlie gende winkels. 3. Verzoek van de NederlandscJ te Federatie van Vereenigingen van Fa- drijtspluimveehouders om adhaesie te betuigen aan het wetsontwerp betre f- fende den in- en doorvoer van kippen en eendeneieren. 4. Verzoek van de Kamer te Term u- zen om adhaesie te betuigen aan een adres aan de Regeering inzake de con currentie aan den Middenstand dc o'r Rijksambtenaren. 5. Rapport van de Commissie uit de Vereeniging van Kamers van Kooph m- del inzake herziening van het kiesrecht voor de Kamers. Bestrating Kerkpad. Naar wij vernemen zullen B. en W. in een nader uitgewerkt prae-advies (voor dit no. te laat ontvangen) voor de a.s. vergadering den Raad vooi stel len in beginsel te besluiten tot bestra ting van 't Kerkpad. ELSrtOUT. Bij gelegenheid van de kermis werd door de leden van den Bijz. Vrijw. Landstorm 1.1. Maai,dag een schietwedstrijd gthouaen, vaar- aan ook de Edeiachtb heer Burge meester deelnam door een schot te lossen. Door den heer C. Klijn werd den koningtitel behaald met 't hoog ste aantal punten. De volgende prijzen werden toe gekend 1 C. Klijn Wzn. 49 p. 2 L. Klijn 48 p. 3 Adr. v. d. Wiel 47 p. 4 M. Klijn 47 p. 5 C. Pelders 47 p. 0 A. Kempenaars 44 p. 7 C Klerks 43 p. 8 A. de Hard 42 p. 9 Jac. Brok 40 p. •0 J. Verdijk 40 p. 11 P. v. Hulten 39 p. 12 W. Pulles 38 p. 13 G. Pulles 37 p. 14 C. Klijn Jzn. 37 p, 15 Klijn Hzn 31 p. Op de vrije baan 1 L Klijn 15 p 2 C. Pelders 13 p. 3 Chr. Klerks 11 p. 4 A. Muskens '0 p. 5 C. Klijn 9 p. 6 A. Kempe- 8 P- 7. W Pulles 7 p 8 0. Pulles 6 p 9 P. v. Hulten 5 p. 10 A. de Hart 4 p. Na afloop werden allen onthaald. Ten ruim 2 uur verzamelden zich ae muzikanten.de leden v. d Vrijw. Landstorm, de Eerw. heeren Geeste lijken en de Edeiachtb. heer Burge meester zich wederom in café van Hoorn, om den heer v. Agt, secretaris van den Meierijschen Bflz. Vrijw. Landstorm uit Waalre te begroeten. Daarna werd een feestelijke bijeen- komst gehouden, waarbij de Z.Eerw. heer Pastoor en dhr. van Agt het woord voerden. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Nieuwe zaak. Wij vernemen thans van bevoegde zijde, dat de fa. G. Verkade, Waalwijk's Manufacturenhandel, onze gemeente gaat verlaten. Het pand is aangekocht door de combinatie van de in ons land bekende Bisschof's zaken, die daarin een filiaal zal openen, zoo mogelijk reeds 1 Juni a.s. Het ligt in de bedoeling der Combi natie Bisschof om het winkelpand aan merkelijk uit te breiden en een moder nen opzet te geven. Wie de groote ver koophuizen van deze firma kent, z:J wel kunnen vermoeden, dat ook hier fli tk zal worden aangepakt. Allereerst zal men er in onderbren gen een afd. HeeTenconfectie en succes sievelijk uitbreiden met bedden, tapij ten en meubileering. Nieuwe zaak geopend. In het pand aan de Stationsstraat 50, waarin vroeger gevestigd was de krui denie'rso rinkel van den heer v. d. Wete ring, werd heden door den heer Ver durmen .rijn handel in likeuren en ge distilleerd overgebracht. Kaatsheuvel. 30 April 1929. Juliana—concert. Het Juliana- volksconcert, dat heden avond door de Kon. Erk. Harmonie .Apollo" op de Markt zou gegeven worden kon door 't ongunstige koude weer niet doorgaan, 't Plan bestaat Zaterdagavond te concerteeren, zoo het weer ten minste een gunstiger wending wil nemen. Serenade. Het Koninklijk Muziekgezelschap .Euphonia" bracht hedenavond op de Markt een serenade aan het echtpaar Kleijn Brun dat heden in 't huwelijk trad. De heer Kleijn is reeds jaren werkend lid van de harmonie. Drom. men volk stonden op de Markt te luisteren, tevens in de hoop dat ook Apollo zijn volksconcert zou geven, wat echter het slechte weer onmoge lijk maakte R.K. Kiesvereeniging. Wij brengen het de leden der R.K. Kiesvereeniging en andere belang stellenden in herinnering, dat onze parochiale Kiesvereeniging Donderdag 2 Mei om half acht een groote ver gadering houdt in ons R K Patronaat. De HoogEdel Gestr. Heer L. J. M. Feber, Lid van de 2e Kamer der Staten Generaal, zal een rede houden l I I. li. Él ï- f i 'l i! j :f i;

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 5