Op Urijdapn 3 en to Hei 1929 „Hel Wille Mihoen". firma P. Odeokirchen Draag! m DMUS aan aas op DIENSTBODE Notaris Middelkoop veilen en verloopen Staatspartij. Duetten uitvoering. De Handboogschutterij „De Burger zonen" bij den heer L. de Bondt gevestigd, geeft Zondag 5 Mei een Duetten uitvoering om 8 uur s'avonds, De uitvoering wordt geheel met eigen krachten gegeven, wat voor een derge lijke vereeniging getuigt van heel wat currage. Boschbrand. Achter de Ef teling brandde Zondag ruim l'/a HA Bosch en Heide, toe behoorende aan den heer Mombers uit Waalwijk af. Ook aan de bezit tingen van den heer van Schijndel te Waalwijk richtte het vuur opnieuw verwoestingen aan. Kookschool. Uit goede bron vernemen we, dat met de kookschool voor meisjes binnenkort een begin zal worden ge- maakt. De Eerw. Zuster met de leiding hiervan belast is reeds in het klooster der Eerw Zusters gestationneerd. Meis\espatronaat. Reeds lang zijn plannen besproken tot oprichting van een meisjespatrn naat alhier. Thans beginnen die plannen meer vasten vorm aan te nemen Vermoedelijk nog dezen zomer zal met dit schoone werk een begin gemaakt worden. Een tweetal school lokalen der oude Zusteischool zal als zoodanig ingericht worden Bewaarschool. Het toenemend aantal kinderen in onze parochie maakt het dringend noodig dat de bewaarscholen ultge breid worden. Plannen bestaan om reeds binnenkort een derde lokaal voor de kleine peuters in beslag te nemen. Waar de oude Zusterschool hiervoor nog schitterend ruimte biedt, zal allerwaarschijnlijkst een der klas lokalen als derde bewaarschool in gebruik worden genomen.. Euphonia. Zondagavond gaf het Kon. Muziek gezelschap Euphonia zijn laatste winterconcert. De harmonie, onder leiding van den Heer A. Stravers, gaf achtereenvolgens Feike's Marsch „Graf Zeppelin", de ouverture „Frau Luna" van P. Linke en „Benediction de Poignars" van Meijerbeer. Het corps was Zondagavond niet bijzonder ge lukkig in 't geen het te hooren gaf. Leed reeds in de beide eerste num mers zoowel stemming aissamenspel, bij het niet gemakkelijke werk van Meijerbeer was deze nagenoeg geheel zoek. Wel was de harmonie door de verhindering van eenige der beste krachten zwaar gehandicapt, toch lijkt het ons dat het corps met zijn gewone repetities goed bezocht, meer kan presteeren dan het Zondag gaf. We zijn beter van het Koninklijkgezelschap gewoon. De heer P. Kemmeren maakte met zijn tooneelclub „Jong Olympia" veel goed Ger. Nielens' Tooneelspel „Het lokkend Ongeluk", waarvan door de jeugdige acteurs de eerste opvoering met weinig hoop werd tegemoetgezien, werd schitterend vertolkt. Het publiek was dan ook enthousiast over hetgeen de vereeniging thans in haar 2e uit voering presteerde. De heer W. v. Wezel gaf zich onverbeterlijk in de rol van Beldens Wij zien in v W. een acteur zooals de dilettanienclubs er slechts weinig hebben. Ook de heer M. Vloemans speelde uitmuntend in de rol van Alphons. Vooral in het 2e gedeelte was de heer M. Zwaans als Nico goed op dreef De kleine rollen van Holm en de Bediende waren bij de heeren v. Laarhoven in goede handen Spelers en regisseur een compliment voor wat Zondag gepresteerd werd. De grime was goed verzorgd, bijzonder die van Beldens. Het decor in sommige op zichten wel wat te pover. De Euphonia bezoekers zullen het volgende winterseizoen mei graagte „Jong Olympia" opnieuw op zien treden. LOONOPZAND. Hedenmorgen had alhier eene groote plechtigheid plaats n.l. de bijzetting in het familiegraf, van den hoogwelgeboren Heer Jhr. H. F. J M. Verheijen. Het stoffelijk overschot was van Vught naar hier overgebracht en werd aan het kasteel afgehaald door de Liedertafel „Echo der Duinen", waarvan de overledene sedert vele jaren beschermheer was Tal van kransen, waaronder ook een van „Echo der Duinen", bedekten de kist. Nadat de absoute in de kerk verricht was, werd de overledene door de leden der liedertafel grafwaarts gedragen en werd door den Eere voorzitter, de heer v. d Meeren na mens de vereeniging. een korte lijk rede gehouden, waarin hij ook liet uitkomen, de groote verdiensten van den overledene. Er was veel belang stelling en geen wonder. Want de geheele familie Verheijen is door allen die hen kennen, geacht en bemind. Dat Hij ruste in vrede. Zondag hield de R.C. Klesver- eeniging alhier eene algemeene ver gadering, waarin als spreker optrad de WelEdele Heer Mr. M. P. L. Steen- berghe uit Goirle. De Voorzitter de Heer v. d. Wilden berg opende de vergadering, sprak zijnen welgemeenden dank uit aan de lede i voor hunne trouwe opkomst en betoonde insgelijks zijntn dank aan den Heer Steenberghe om in deze vergadering het woord te voeren. De begaafde spreker begon zijne rede met de behandeling van het program der R.C. Staatspartij, speciaal bespre kende de welvaarts-politiek. In eene boeiend*: rede gaf hij de middelen aan om zoo mogelijk te geraken tot grooteren bloei en ten minste te voorkomen dat verschillende takken van bedrijven neg verder zou den inzinken. Door aanhaling van verschillende voorbeelden werd dit den hoorders duidelijk aangetoond. Breedvoerig toonde hij aan dat van den bloei van een bedrijf zal afhangen de meer of mindere welvaart van diegenen die daarin werkzaam zijnen dit weer samengaat met de welvaart van de gansche natie. Door de Heeren v. d. Heuvel en Maas werden een paar vragen geste'd, die tot genoegen werden beantwoord De Voorzitter sloot de vergadering met nogmaals dank te betuigen aan de leden en den spreker, met de opmerking dat het te zien was dat de lgden hoogst voldaan waren over hetgene wat de geachte spreker had behandeld. RECHTSZAKEN. Oplichting. D. v. R., 64 jaar, koopman te Alm kerk, stond terecht wegens oplichting. Hij had visch te koop, maar 't was maar slapjes dien dag. De koopman ging, om toch zaken te kunnen doen en een kwartje te verdienen, naar Isaac Overweel. een schoenmaker te Almkerk en maakte hem wijs dat G. Stravers, een landbouwer aldaar, hem verzocht had voor een gulden visch bij Isaac af te geven. Overweel geloofde den koopman op diens woord, nam .den visch voor Stravers en betaalde een gulden. Boter bij de visch Toen de visch aan Stravers ter overname werd aangeboden, wist deze van niets en had al bot gekocht, Dies was Isaac gefopt Hij ving bot Maar hij kon den visch toch nog overdoen aan derden. En hij liep naar de politie met de aanklacht, dat hij door den koopman was opgelicht. Een storm in een glas water Maar behalve een reprimande voor z'n leugenachtige koopmanstrucjes, gaf de Officier hem ook wegens op lichting een geldboete van f 10 subs. 10 dagen hechtenisstraf als eisch. Da's veul te veul 1 aldus de koop man beduusd en hij je-emieerde dat z'n vrouw pas dood en z'n dochter ziek was. Hij had een kwartje aan den visch verdiend en moet daar nou zoo'n drukte over vallen, klaagde hij. De man staat gunstig bekend. De oolititrechter veroordeelde hem tot f5 boete subs. 5 dagen hechtenis Ik kom hier nooit weer, zuchtte de koopman. En als zijn logica of conclusie op het geval redeneerde hijIk lieg an ders nooit! En nou dien eenen keer! Met liegen komt 'n mensch niet ver! Ik doen 't nooit meer Ge ziet me hier niet terug, heeren! Vrijgesproken. In hooger beroep werd door de rechtbank, met vernietiging van het vonnis, vrijgesproken F. J. v. d. St. vrachtrijder te Wer kendam, verdacht ter zake dat hij op 1 December 1928 te Werkendam als bestuurder van een auto, daarmede heeft gereden terwijl hij in staat van dronkenschap verkeerde. Te dezer zake werd verdachte door het Kantongerecht te Heusden ver oordeeld tot f 100 subs. 50 dagen hechtenis met 6 maanden ontzegging een motor te besturen, en kwam van dit vonnis in appèl. Verdediger Mr E. van Zinnicq Bergman, Den Bosch. Ch. Chr. Decaux, koopman te Luxemburg, gedetineerd terzake van kerkdiefstal te Vlijmen, werd in hoo ger beroep bij vonnis van het ge rechtshof vrijgesproken en onmiddellijk na de uitspraak op vrije voeten ge- steld. De rechtbank te Breda had verdachte veroordeeld tot 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. BINNENLAND. Prinses Juliana. Gisteren herdacht Prinses Juliana haar 20en verjaardag. Het is een blijde dag ntet alleen voor de Kon. familie maar voor heel het Nederlandsche volk. Elk jaar toch treedt de Prinses na der tot Haar volk, dat zich aange. trokken gevoeld tot de sympathieke Koningsdochter, wier opvoeding het kenmerk draagt van bewustheid en degelijkheid en die nu reeds zoo gaarne meeleeft met Haar volk. Moge God Haar sparen in lengte van dagen voor land en volk. K LM.—dienst op Indië. Ingediend is een wetsontwerp tot bevordering van het onderhouden van den luchtdienst tusschen Nederland en Nederlandsch—Indië door de Kon. Ned. Luchtvaartmaatschappij voor Nederland en Koloniën. Daarbij wordt de minister van Waterstaat gemach- eenkomst tot wijziging van de bij de wet van 30 Juni 1927 bekrachtigde overeenkomst aan te gaan. De nationale bedevaart te Rome. De „Msb." meldt H.H. D.D. H.H. Mgr. H van de Wetering. Mgr. A. F. Diepen en Mgr. dr. S. Eras legden bezoeken af bij Mgr. Mutsaers in het Ziekenhuis Quisisana, bij Kard Sincero, den pre fect der Congregatie der Seminaries en bezichtigden voorts de kerken van St. Jan van Lateranen en Si. Maria Maggiore. A s Donderdag verricht Mgr. v. d. Wetering de eerste steenlegging van het Nederlandsch college. Naar we vernemen zal kardinaal Bisleti bij de plechtigheid tegenwoordig zijn als prefect van de Congregaties der Se minaries, terwijl vermoedelijk nog meerdere kardinalen den Nederland- schen pelgrims de hooge eer zullen aandoen daarbij aanwezig te zijn. De correspondent van het blad had een particuliere aud ëntie met Z.Em Kardinaal van Rossum. We merkten bij onze binnenkomst terstond op, seint hij, dat de gezondheid van den kardinaal weer uitstekend is. In Oct a.s. is Z Em zooals men weet, 50 jaar priester Z Em. zal dan een be zoek aan Nederland brengen. Dat be zoek, dat in ons land met oprechte blijdschap zal worden vernomen, zal vermoedelijk reeds vóór dien datum, 17 October, plaats vinden. Tegelijkertijd kwam de processie onderr geestelijke leiding van den ZeerEerw. heer Pastoor Offermans op audiëntie bij den Nederlandschen Kardinaal. Alle pelgrims kwamen bijeen inde historische zaal van de Propaganda Fide Pastoor Offermans sprak een woord van hulde tot Z Em. voor al het werk door hem tot eer van God en tot verbreiding van God's Rijk op aarde verricht en beloofde dat hij en zijn mede.pelgrims een vurig gebed voor Z.Em. zouden storten. De heer van Ogtrop bood daarop aan den Kardi naal een geschenk onder couvert aan voor het behoud des geloofsin Rome. Nadat de pelgrims het „Aan U, o Koning der Eeuwen" hadden gezon gen sprak Kardinaal van Rossum de pelgrims toe. Het Centrum. Mr. Aalberse schrijft in het Centrum van gisteravond een van waardeering getuigend artikel over den heer P. H. J Steenhoff. Hij deelt mee, dat de heer Steenhi ff en hij zelf aan het blad verbonden blijven, niet meer als hoofdredacteuren, belast met de da- gelijkscbe leiding, maar als vaste medewerkers, aan wie de politieke leiding van het blad bl^ft toever trouwd, Tot hoofdredacteur is de heer Hol benoemd. Philips Gloeilampen. Philips heeft over 1928 verdiend pl.m. 18 miliioen. Aile nieuwe bouwwerken staan a f 1 op de balans. Tnans worden uitgegeven f 5 274.000 6 pCt. cum. pref. winstd. aandeelen en 13 947.000 gew. aandeel resp 130 pCt. en 250 pCt. uitsluitend voor aandeelhouders. Vanaf heden wordt de inschrijving opengesteld bij Nederlandsche Land- bouwbank te Amsterdam, Keizers gracht 507—511. en Lenijes Dros- saerts te 's Herfogenbosch, alwaa. ook prospectussen en inschrijvings biljetten verkrijgbaar zijn. BUITENLAND. De ontwapeningscon/erentie. Zooals wij gisteren meldden heef de ontwapeningscommissie het Chi neesche voorstel, om een uitdrukke lijke verklaring van de commissie uii te lokken tegen het stelsel der alge meene militaire dienstplicht, niet aan genomen. jhr. Mr. Rutgers heeft een krach tig pleidooi gehouden om daden te stellen, vooral tegen Frankrijk, dat de grootste tegenstander is Mussolini, opperkamerheer. Naar verluidt, is Mussolini voor nemens binnenkort het ltaliaansche kabinet te reorganiseeren. Zijn voor naamste doei is hierbij een verlaging van de bestuurskosten en bevordering van de eificiency. Mussolini, dit binnenkort zijn intrek zal nemen in het historische V'enezta paleis, is van plan, als groot kanselier alle porte feuilles over te nemen en de regee ringszaken uitsluitend met de hulp van onderstaatssecretarissen attedoen. Volgens inlichtingen uit fascistisch» bron zal het kabinet van 14 tot 5 ministeries worden teruggebracht. Dit zullen zijn lo. een ministerie van justitie en Onderwijs, 2o. van Ver. keerswezen en Openbare Werken, 3o van Buitenlandsche Zaken, 4n. van Landsverdediging en 5o. van Flnan ciën, waarbij ook de afdeeiing voor het corporatie-wezen zal worden ondergebracht. K. R. O. Van Maandagmorgen 22 April tot Zaterdagavond 27 April, waarbij niet gerekend de laatste post van Zaterdag, hebben 10 000 katholieken zich bij de K. R. O. aangesloten. Van de gelegenheid om Zondagmiddag van 1—2 uur aan het bureau der K. R. O. per telefoon en telegram opgave te doen van de resultaten der gevoerde actie hebben zoovelen gebruik ge maakt dat niet minder dan 14.327 leden konden worden genoteerd, waar onder zeer velen met vrij groote be dragen. In een week dus een aan winst van 24.327 nieuwe leden. Loudens Lord-Mayor naar Amsterdam. Op uitnoodiging van 't gemeente bestuur van Amsterdam zal de Lord- Mftyor van Londen, Sir John E. Kynaston Studd, O.B.E., vergezeld door de beide sheriffs: alderman Sir William A. Waterlow, K.B.E., en major W G. Coxen een driedaagsch bezoek aan Amsterdam brengen, en wel van 20—22 Juli e.k. Geldleening. Door de Congregatie der Eerwaarde Zuster van den Allerheillgsten Ver losser (Rechtspersoon: Wohlta igkeits gesellschaft Maria Hilf G. m. b. H. Btihl i B Btitil (Baden) wordt uitge geven een 7 pCt. 1ste Hyp 15 jarige Obligatieleening groot f240 000.— verdeeld in stukken van f 1000 f500.— en f 100.— tegen een koers van 98'/» pCt. Gesloten met machtiging van den H. Stoel te Rome en goedkeuring van Z.D.H den Aartsbisschop van Freiburg De Eerw. Zusters hebben in 1928 aangekocht het bekende Kurhaus te Bad-Dürrheim (Schwarzwald). Deze aankoop werd voor een belangrijk gedeelte gefhancieerd uit eigen mid delen. terwijl het restant der koopsom als hypotheek op het Kurhaus werd gevestigd. De Congregatie wenscht echter deze hypotheek af te lossen, weshalve zij GEMENGD NIEUWS. Felle brand te Rotterdam. Zaterdagavond is te Rotterdam een felle brand uitgebroken in de meu belmagazijnen van de N.V. P. v. Ree- wijk's Meubelmagazijn aan de Kip straat. Het geheele gebouw, dat een groot blok van 15 huizen beslaat, stond in vuur en vlammen. De brandweer rukte met alle materiaal, ook het drijvende, uit en werkte met onge veer 40 stralen. De brand is ontdekt door den heer Philipsen, die toevallig voorbij den winkel van Van Reewijk kwam. Hij zag uit het middengedeelte bij de cassa vlammen uitslaan en hoe on middellijk daarop het vuur zich aan de meubelen, die alom stonden opge slagen in de magazijnen, meedeelden. Toen het geheele pand reeds in lichte laaie stond, zag men plotseling een dienstmeisje voor een der ven sters verschijnen. Door de slangen van de pijpleiding heeft men haar nat gehouden en men zette de brand ladder tegen den gevel. Een dappere vrijwilliger heeft zich toen, terwijl brandende stukken hout vielen en de ladder te kort was en doorboog, naar boven begeven, waarna hij 't meisje toeriep, zich uit het raam te laten zakken. Dit scheen haast onmogelijk, het meisje aarzelde, doch eindelijk minuten lijken uren bij zulk een span ning klom zij het raam uit. Beneden werd geroepen en gegild, ieder dacht dat redder en meisje zou den vallen Met bovennatuurlijke krachtsin spanning reikte de moedige kerel, op de bovenste sport staande naar de jonge vrouw. Zij zou ongetwijfeld zijn neergestort als niet haar kleeren in een spijker waren gehaakt, zoodat zij daaraan hangen bleef. Toen deed de man op de ladder een levensgevaarlijken greep en een se conde later droeg hij het bijna bewus- telooze meisje, wier bovenkleeding was afgescheurd, de ladder af. Beiden werden toen spoedig goed verzorgd en in veiligheid gebracht. Het gebouwencomplex is thans één ruine. De schade wordt geraamd op 800.000. De firma van Reeuwijk was verzekerd voor 2 ton. MA RKTBERICHTEN. Vee en Paarden. ROTTERDAM, 30 April. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 238 paarden, 3 veulens, 2110 magere run deren, 936 vette runderen, 281 vette kalveren, 1718 nuchtere kalveren, 257 schapen of lammeren, 105 biggen, 6 bokken of geiten en 17 overloopers. Prijzen per 1U kilo: koeien 3035 ct., 4346 ct., 50—52Vj ct., ossen 40 ct., 4346 ct., 4850 ct., stieren 3738 ct., 40 ct., 44—45 ct., kalveren 50-571/» ct., 65—70 ct., 8085 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 200 tot 410, stieren 110—490, paarden 250—400, slachtpaarden 100-210, hitten 100- 175, veulens 80120, fok nuchte re kalveren 1825, slacht nuchtere kalveren 913.50, kalfkoeien 200- 400, pinken 100160, vaarzen 160230, biggen 1531, per week 2—2.25. DRUNEN. Veilingvereeniging „De Langstraat". Prijsnoteering van 30 April. Wortelen 31/»41/» ct., Juin 67 ct., Witlof 1627 ct., Spinazie 2332 ct., Stoofsla 119 ct., Poste- lijn 3036 ct., Postelijn II 1426 ct., a e9 ct., Sla 11 act 12Va ct., alles per stuk. Radijs 24 ct., Keelen 23 ct., Peen II 20—23 ct., Peen III 5—11 ct., alles per bos. Aanvoer sla 8000 stuks. BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. Van 20 t.m. 26 April 1929. Geboorten: P. M. d.v. P. van den Broek-Mutsaers. J. Th. d.v. J. S. Riool-van Eijl. H. A. d.v. A. H. Wintermans-de Jongh. J. Th. d.v. C. Weterings-Mekes. P. C. d.v. J. C. Boons-van Strien. Overlijden: P. A. Maas, oud 2 mnd. AGENDA'S, WAALWIJK, Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8 uur bestuursvergade ring Tavenu. Donderdag 8l/2 uur repetitie Tavenu. Donderdag8'/a uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Zaterdag 3'/a uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 9 uur, Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Een ervaring en een vertrouwen an 50 jareneen inrichting van den modernen tijd, waarborgen U PRIMA WERK aan BlLLijKhN PRIJS. WAALWIJKSCHE stoomdrukkerij ANTOON TIELEN. ADVEKTENTIëN. In net Burgergezin van vier personen, geen kinderen, wordt gevraagd EEN DEGELIJKE ZINDELIJKE van goede getuigschriften voor zien. Flink loon en vervalt Wasch buitenshuis. 42506 Bij Wed. A. STAPS-VerbiEzen, Wilheiminapark 18, Tilburg. ■elkens des avonds om 6 uur ten herberge van L. F. VAN Lonüen te Capelle, zal 42522 te Capelle. in opdracht van zijn principalen in het openbaar ONDER CAPELLE. ter plaatse de Groote Oude Straat KOOP 1. Een perceel Bouwland ten Oosten van de Nieuwe Steeg. kad. bekend sectie D no. 374 als hooiland, groot 1.42.10 H A. KOOP 2. Een perceel Bouwland ten Westen van de Nieuwe Steeg, kad. bekend sectie D 328. ais hooiland, groot 1 45 70 H.A. Beide perceelen zijn in huur tot Kerstmis 1931. bijJ.deRooij en J. de Jong Pzn. te Sprang teder voor f 132.50 per jaar De huren verschijnende Kerst mis 1929 zijn geheel voor de koopers. FOKKERIJ BROEDEIEREN Deensche W.L. en W.W. 15-30 ct. KUIKENS Deensche W.L. en W.W. 60 75 ct. Loonbroeden 10 et. per el. Prachtige uitkomsten. J. TUERLINGS, 4461 Kaatsheuvel. Optlciën. 25 Vuchterstraat 25, 's-HERTOGENBOSCH. Telefoon Intercommunaal 178. Fabriek van Kunstledematen, Breuk- en Buikbanden. Rechthouden, Platvoetzolen etc. Spreekuur alle Dinsdagen. I

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6