Witte Prijzen: Loge i0.75, le Rang f0.50, 2e Rang 10.30, 3e Rang f0.15.D0 Handwondjes Zenuwsttllend PUROL IjDJJING MIJNHARDT'S zenuwtabletten t'jhirs I'S \\l Plaatsbespreking en fllmboebjes: Sigarenmagazijn PULLES. Opbrengst ten bate van bet U.K. Partijbureau^^ W. Muilekom 1, 2, 28, 35, 37, 47; J. Kipping 3, 39, 43; A. van Hilst 4, 21; K. Broumels 5, 22; A. van den Houdt 6; Th. Bakkers 7, 12, 45; J. van Beek 8, 41; A. Krol 9; J. van Velthoven 10; J. van Bokhoven 11, 48; H. Mulders 13, 20; J. Treffers 14, 32, 33; Th. van der Geldt 15; J. Verwiel 16; W. Muskens 17; Jos. Sehoemans 18;, A. Ve'rster 19; Th. de Ronde 23; P. Sehoemans 24; C. Verhulst 25; Th. Duivenkamp 26, 27; A. van Eijck 29, 44, 46; A. Goedhart 30; H. Corstanje 31H. Maas 34; L. Ver hoeven 36, 51; Wassenaar 40; Stokwiel- der 42; A. van Eeten 49; M. van Velt hoven 50; A. Stain 52. Eerste constatee ring 9 uur 27 min. 53 sec., laatste 9 u. 43. m. 15) s. Wedvlucht Vilvoorde afstand 101 K.M. A. van den Houdt 1; J. van Velt hoven 2; Corstanje 3; Heijmans 4, 12; P. Sehoemans 5; Broumels 6; Wasse naar 7, 10; P. L. Pulles 8; A. van Eijck 9; J. C. Muskens 11; Th. van der Geld 13; J. C. Pulles 14. Eerste constateering 9 uur 4 min. 4 sec., laatste constatee ring 9 uu'r 11 min. 27 sec. Donderdag 9 Mei hield de Con- coursbond te Waalwijk een wedvlucht vanuit Mons, afstand 159 K.M. Los 8 u. De p'rijzen werden behaald als volgt: Heijmans 1, 12; Th. v. d. Geld 2, 16, A. v. d. Houdt 3; A. van Eeten 4; J. C. Muskens 5; W. v. Muilekom 6, 14; A. Stokwielder 7; Th. Bakkers 8, 18, 25; H. Maas 9, 23; P. Sehoemans 10; A. v. Eijck 11, 19, 24; J. Kipping 13, 32; Jos. van Bladel 15, 28; C. Verhuist 17; H. Corstanje -20; Jan Sehoemans 21; A. Stam 26, 27; Adr. Goedhart 29; J. Tref fers 31; Wassenaair 20, 30; K. Brou mels eerste overduif. Eerste constatee ring) 10 u. 2 m. 11 s., laatste constatee ring 10 u. 11 m. 19 s. KAATSHEUVEL. De Combinatie gevestigd bij den heer Jan van Dun, hield Zondag een wedvlucht vanuit Quievrain. Uitslag: Fr. v. d. Assem 1, 5, 9, 28, 42; M. Zacht 2, 30; J. Opperman 3, 24, 34, 45; C. van Wanrooij 4, 11, 29, 52; P. Rem meren 6, 17, 25; L. van Mosselveld 7, 19, 20, 22; P. van Hees 8, 14; P. v. Esch 10, 32, 33; G. van Wanrooij 12, 15; A. van der Ven 13, 47, 48; A. V'rinten 16, 46; J. Couwenberg 18; M. Damen 21, 44, C. de Bondt 23, 26, 50, 51; B. Brokken 27, 38; P, Laros 31, 39; M. Soeterboek 35, 37; B. Kemmeren 36, 49; J. v. Riel 40; H. de Leeuw 41; H. Damen 43; H. Snoeren 53. CAPELLE. J.l. Zondag hield de postduivenver- eeniging „De Luchtvaart" gevestigd in het café van mej. de weduwe A. v. d. Haa'rt, aan de Nieuwevaart alhier, een wedvlucht vanuit Quievrain met den volgenden uitslag: A. Versteeg 1, 2, 7, 22 en 25; L. Heurter 3 en 24; G. Vos 4, 10, 14 en 20; H. Vos 5; A- van Moerges tel 6 en 15; M. Mesch 8 en 13; A. Zwart 9 en 12; J. Zwart 11; G. Treffers 16; H. Dekkérs 17 en 18; H. van Kampen 19; H. Nieuwenhuizen 21 en P. Nieu- wenhuizen 23 en 26. le aangetoonde M. Mesch 2e aangetoonde H. Dekkers, 3e aangetoonde P. Nieuwenhuizen en 4e aangetoonde H. v. Kampen, le over duif H. Vos en 2e overduif G. Treffers. Aankomst le prijswinnende duif 9,24,35. Voor deze wedvlucht was als eerste prijs uitgeloofd een constateu'r, welke gewonnen werd door A. Ver steeg. KORFBALSPORT. SPRANG. -J.l. Donderdagmiddag had op het ter'rein der Korfbalvereeniging N.E.O. alhier de aangekondigde competitie wedstrijd plaats voor den B.K.B. tegen de Korfbalvereeniging B.K.C. van Bre da. Zooals wel te verwachten was, heb ben de belangstellenden van een goeden wedstrijd kunnen genieten. Er werd van beide zijden met geestdrift aange pakt en 't bleek al spoedig dat deze clubs aan elkaar gewaagd zijn. Rust ging in met 42 in het voordeel van N.E.O. Na de rust wisten de B.K.C.-da mes en heeren echter enkele malen meer den ko'rf te vinden dan N.E.O. en werd de stand opgevoerd tot 66. Hoewel beide twaalftallen nog tot het laatste oogenblik probeerden de win nende bal door de mand te werken, bleef de stand ongewijzigd, zoodat de wedstrijd met gelijk spel, 6—6, eindig de. Zaterdag gaat onze Korfbalver eeniging N.E.O. naar Tilburg om een competitie-wedstrijd te spelen tegen de Korfbalclub T.K.C. aldaar, welke club haa'r voor 14 dagen een groote neder- thans rekening hebben te houden en we verwachten dat zij alle krachten zal inspannen om zoo mogelijk nu re vanche te nemen. doeti pijn bij den arbeid en leiden vaak tot verzwering of bloed vergiftiging. Reinig ze altijd dade- lük en behandel ze verder met Doos 30-60-90 ct. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Lea d.v. Richard van Boxtaele en M. Leijtens. Franciscus z.v. J. van de Leur en L. Houtdijk. Balthazar z.v. P. van Brunschot en M. W. Ver voort. Gretha M. d.v. J. Oenema en W. Meijer. Johannes A. z.v. H. L. F. Peijnenburg' en A. J. Veraa. Overleden Jan B. Nieuwenhuijsen, 62 jaar. Huwelijks-aangiften Woutherus M. Pullens, 28 jaar en Johanna A. C. de Bot, 26 jaar. Ingekomen personen: J. G. van de Ven, van Zevenaar. G. Klerx, wed. H. J. van Heesbeen, v. Drunen. J. van der Meulen, van Wormerveer. A. D. van Tilborgh en gezin, van Sprang-Capelle. Vertrokken personen: A. van Wel, naar Schiedam. P. J. de Graaff, naar Groesbeek. W. J. en H. J. van Dorp, naar Den Haag. M. W. Horstman, naar Deurne.. J. Duijzer, naar Vuren. -J. v. d. Oudenhoven, naar Valkenswaard. A. M. van der Gouw, naar 's Bosch. J. G. van den Meerakker en gezin, naar Eindhoven. SPRANG—CAPELLE. Over de maand April 1929. Geboorten Elisabeth; d.v. A. A. v. d. Schans en M. Verduijn. Bastiaan z.v. J. Wer- the'r en E. M. Timmermans. Arend Pieter z.v. P. v. d. Poorte en W. J. van Vuuren. Christiaan Hendrik z.v. D. Rijken en J. C. van Peer. Leonardus Adriaan z.v. L. Waarts en I. Voulon. Pietér Johannes z.v. J. Klaasse en S. M. de Korte. Huwelijken J. A. Haverhals oud 28 j. en J. A. Nelemans oud 30 jaar. D. J. Schuller oud 30 jaar en P. v. d. Poorte oud 22 jaar. A. L. v. Achterberg oud 25 jaa'r en A. C. Michael oud 23 jaar Overlijden: A. Boeser oud 62 jaar echtg. van W. de Rooij. W. de Bie, oud 59 jaar. D. Bogers oud 82 jaa'r weduwn. van M. v. d. Leij. H. Verhagen oud 77 jaar weduwe van M. Werther. RAAMSDONK. Van 27 April tot en met 3 Mei 1929. Geboorten G. B. z.v. J. M. van den Kieboom-v. Dinteren. J. P. d.v. P. J. van Ginne- ke-van Uijen. H. J. d.v. B. G. Tritten -Rollenberg. A. A. d.v. C. P. Zijlmans -Oomen. Overlijden: Ma. A. C. de Beer oud 62 jaren. Van 21 t.m. 30 April 1929. Ingekomen: Aa. M. Schellekens van Dongen, Kruidenierstr. 75 naar A. 3. A. H. Zijlmans van Kerkrade naar K 114. Vertrokken H. C. Zijlmans van aan boo'rd naar Rotterdam, Feijenoordstr. 18. C. Fij- neman van D 111 naar Made B 71. P. A. de Wit en gezin van E 41 a naar Tilburg, Broekhoven, Lijsterstr. 37. W. van Boxel van J 74 naa'r Dussen B 150. A. Hitters v. E 127 naar Eind hoven, van Brakelstr. 28. Ca. H. E. Bouwens van I. 88 naar Breda, Konin- ginnestr. 80. Da. J. M. Savelkouls van E 12 naa'r Waspik. - M. M. Berk hof van H. 108 naar Woerden. A. W. de Bont van B 41 naar Terheijden Wa genberg. W. W. Verhagen en gezin van F 123 naar Tilburg, Lijsterst'r. 35. MADE. Over de maand April 1929. Geboren: J. d.v. J. van dér Poel-Rovers. C. d.v. P. van Dongen-Vermeéren. A. z.v. J. Hoozemans-Plouvier. A. d.v. A. Mekes-Segers. P. z.v. A. Stoop- Akkermans. J. d.v. A. van Beek-v. d. Made. G. z.v. H. Hermeling-Bo- gaars. C. d.v. W. van Groezen-van Gils. A. z.v. W. Zijlmans-Timmers. W. d.v. M. Wagemakers-Nollen C. d.v. M. Bogaars-Kanters. A. d.v. W. Diependaal Damen. M. d.v. H. Boons-van der Vaart. C. z.v. F. Ster van den Diepstraten. G. z.v. C. van Gageldonk-van Ham. G. d.v. S. Bo- gaars-Eikhof. J. z.v. H. Schuller-van der Hoeven. H. z.v. C. van Dongen- van Dongen. Ovérleden H. Verhagen 3 maanden. G. de Wijs 64 jaar wed. van A. van Aldere. C. de Bok 18 maanden. A. Verlegh 81 jaar wed. van P.Oomes. Gehuwd J. Rullens 22 jaar en H. van Dongen 19 jaar. W. de Bont 26 jaar en W. de Wijs 24 jaa'r. C. van Meggelen 25 j. en J. Flipsen 23 jaar. C. Couweleers Strien 31 jaar en M. van der Zanden 23 32 jaar en C, Laming 25 jaar. C. v. jaar. DRUNEN. Over April 1929. Geboren Anna M. d.v. Johannes A. Junge- burth-van Kuik. Johanna M. d.v. Adr. Boelen-van Steensel. Corne- lis A. z.v. Joannes Smitsvan dei- Pol. Johannes G. z.v. Wilhelmus v. d. Wiel-van Noort. Adrianus z.v. Corn. C. Aerts-van de Wiel. Adri- ana H. d.v. Joh. van der Krabben-van der Lee. Adrianus z.v. Nicolaas Merkx-Hamers. Martinus A. z.v. Wilhelmus van Logten-Klerks. Antonetta d.v. Hendr. Liefting-Smits. Overleden: Hendrika Muskens 56 jaar echtg. van Johannes Klerks. Martinus van Esch 73 jaar echtg. van Hendrika Boelen. Cornelis Schal ken 68 jaar. - Wilhelmina Pulles 77 jaar wed. van Mart. Brok. Johan nes Vrijhoeven 78 jaar echtg. van Ma ria Roozen. Adriana Pijnenburg 34 jaar echtg. van Joh. C. IJpelaar. Gijsberta A. van Wijk 3 mnd. Huwelijken: Michiel H. van Oers 27 jaar en Petronella J. van Krieken 26 jaar. Johannes H.-van Look 26 jaar en Gijsberta v. d. Bosch 25 jaar. -Arnoldus van den Bosch 25 jaar en Hendrika de Gouw 32 jaar. Egidius A. de Haan 25 jaar en Johanna M. Je- hoel 25 jaar. SPRANG CAPELLE. (V.m. Sprang). A. s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags half 6 hoopt in de Geref. kerk alhier op te treden can- didaat Cakes van Zaandam. In de Ned. Herv. Kerk hoopt a.s. Zondagmiddag om 2 uur op te treden Ds. Mühlnickel van Waalwijk. Onze beide zangvereenigingen zullen op Maandag 20 Mei a.s. (Twee den Pinksterdag) aan een concours deelnemen, n.l. de Ch'r. Gem. Zang- vereeniging Excelsior, Directeu'r dhr. Alb. Christ te Capelle, neemt deel aan 't groot concours voor zang- en muziek gezelschappen te Oisterwijk, terwijl de Chi\ Gemengde Zangvereeniging Looft den Heer, Directeur dhr. Jac. Nelis te Waalwijk, zal deelnemen aan het groot nationaal concours voor Harmonie- en Fanfa'regezelschappen, Gemengde-, Da- mes-, Mannen- en Kinderkoren, uitge schreven door het Fanfarecorps Cres cendo en de Gemengde Zangvereeniging „Zang Veredelt" te Boven Ha'rdinxveld. Vergadering der Afd. Sprang van het Ned. Wérkl. Verbond „Patrimoni um", op a.s. Zaterdag des avonds 8 uur. Agenda 1. Opening; 2. Notulen, 3. Behande ling Ingekomen Stukken; 4. Onderwerp door den heer P. van Hèijst: „De So ciale kwestie en de oplossing door het liberalisme"; 5. Rondvraag; 6. Sluiting. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gem. alhier hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. A. v. Willigen en wel des morgens half tien en des namiddags half 3. Tot ons genoegen kunnen we mededeelen, dat onze zeer geachte geneesheer, Dr. Ph. J. Kohier, die in verband met een ernstige operatie momenteel verpleegd wordt in «de Boerhavekliniek te Amsterdam, goed vooruit gaat. Binnenkort hoopt hij zijn praktijk weder te kunnen her vatten. In de Ned. Herv. Kerk a.d. Loon- schendijk zullen a.s. Dinsdag 14 de zer, des avonds 7 uur als sprekers op treden de heeren Ds. P. 't Zandt en Ds. G. Kersten, leden van de Tweede Kamer der StatenGeneraal, tenein de een uiteenzetting te geven van het Staatkundig Gereformeerd beginsel. Mej. M. v. d. Swet te Leidersdorp heeft haar benoeming tot onderwij zeres aan de Chr. School in de Nieuw- straat alhier aangenomen en is be reids reeds in functie getreden. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" maakte j.l. Donderdag (Hemelvaartsdag) in den vroegen af het repetitielokaal in de Kom over den Winterdijk*, Hoogevaart, Nieuw- straat en Korte Nieuwstraat. Verschil lende inwoners waren hierdoor heel wat vroeger uit de veeren dan ge woonlijk. A.s. Zondag hoopt in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschendijk des namiddags 2 uur op te treden Ds. Louwe Kooijmans te Waalwijk. Naar men ons mededeelt is tot Voorzitter van het waterschap „De Binnenpolder van 's Grevelduin-Ca- pelle" benoemd de heer R. Middel koop. Door de leden der Ned. Herv. Meisjesvereeniging te dezer plaatse werd op Hemelvaartsdag, in verband met de op dien dag gehouden Bonds vergadering te Utrecht, per autobus daarheen een plezierreisje gemaakt. Hoogst voldaan keerde het gezelschap 's avonds weer terug. WASPIK. Het dochtertje van den heer S. had het ongeluk bij 't spelen te vallen en een arm te breken. Dr. W. verleende geneeskundige hulp. Het zoontje van den heer S. had het ongeluk van zijn rijwiel te vallen en een pols te breken. Dr. W. verleende geneeskundige hulp. Op 9 Juni a.s. zal het 12'/2jaar geleden zijn dat de R.K. Werklieden vereniging „St. Josef" werd opgericht. De dag zal feestelijk worden herdacht. RAAMSDONK. Op 15 Mei a.s. vertrekt vanuit deze gemeente de processie naar Scherpenheuvel, Tot arbeider—telegrafist alhier is aangesteld de heer Verhoeven. De heer Molenaar is overgeplaatst naar Made. De inspectie voor de verlof gangers der lichting 1917 en 1920 zal voor deze gemeente plaats hebben te Waspik in de voormalige openbare lagere school op 26 Juni a.s. des v.m. ten 11 uur. Door B. en W. is aan mej. Wed. H. Kanters alhier vergunning verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein. Met de veld— en tuinvruchten ziet het er nog maar sober uit. De meeste boeren hebben het vee al wel in de wei gedaan, maar toch zijn er nog die het melkvee nog op stal hebben staan, daar er nog zoo goed als geen gras is. Het veevoeder raakt op en men koopt uit noodzaak duur hooi. Wanneer de natuur niet spoedig ver andert en er warmte komt, ziet het er voor den boer niet rooskleurig uit. Dinsdag ontstond in de Haven straat tusschen een paar vrouwen een woordentwist. Van woorden kwam 't tot daden, zoodat zij elkander begon nen te plukharen. Een der vrouwen kwam aardig toegetakeld uit den strijd. Met Hemelvaartsdag in de vroegte maakte onze harmonie .St. Bavo* een muzikale wandeling door het dorp. Bij die gelegenheid werd bij de be gunstigers een serenade gebracht. Een en ander bracht nog al volk ter been, al was het nog vroeg in den morgen. Bij B. en W. is ingekomen een verzoek met bijlagen van C. v. Strien om vergunning tot het bouwen van een boerderij RAAMSDONKSVEER. Kerkbe- richt Herv. Kerk: Veer 9'/2 uur Ds. Ewoldt, Dorp 2 uur Leesdienst. Aan Gebrs. Kleijn werd opge dragen het herstel van den toren der Veersche Herv. Kerk. smaakt als room NIEUWS UIT HEUSDEN Heusden, 9 Mei 1929. De Heusdensche fanfare zal deel nemen aan het festival te Rossum. op 13 Juli e.k. Tevens zal zij een uitvoe ring geven op het feestterrein. Tot definitief bestuur der nieu we voetbalvereeniging' „Excelsior" zijn gekozen de heeren: H. van Over- beek, voorz.M. Smits, secr. en J. Toethuizen-penningmeester. De kermis behoort weer tot het verleden. Over het algemeen heeft ze, naar we vernemen, een ordelijk ver loop gehad. Was het Zondag en de Hemelvaartsdag heerschte er werke lijk een gezellige kermisdrukte, voor al in de dansgelegenheden. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel. 10 Mei 1929. Kindertoeslagfonds. Dat het kindertoeslagfonds vanwege de R.K. Bond van Schoenfabrikanten te Kaatsheuvel nog van beduidende beteekenis is, moge blijken uit het totaal bedrag dat in 1928 werd uitge keerd n.l. f 6797,40. Het aantal kinderen dat reglementair voor kinder toeslag in aanmerking kwam bedroeg gemiddeld 218 en steeg geleidelijk van 197—242. Het gezamenlijk man nelijk personeel der aangesloten be drijven, steeg van 656—682. Bedevaart. Onze patronaats-jongens maakten gisteren en bedevaart naar O.L.V. v. d. Elshout. Met roffelende trom en schetterende trompet werd afgemar cheerd, gedeeltelijk per rijwiel, ge deeltelijk te voet. Het Lof werd door het Patronaats-jongenskoor onder leiding van Kap. Goyarts gezongen. In montere stemming kwam 't gezel schap 's avonds weer in 't patronaat terug. Bel Canto. Het Mannenkoor „Bel Canto" heeft besloten over twee weken een matinée te geven voor heeren donateurs en begunstigers. Als solist is geëngageerd de heer Tom Burmanje uit Waalwijk, de sympathieke zanger die steeds volle zalen trekt. GEMENGD NIEUWS. Familiedrama eischi 5 menschen- le veris. Een ernstig familiedrama, waarvan 5 pérsonen het slachtoffer zijn gewor den, heeft zich op een landgoed te Neit- warren bij Neukirch afgespeeld. De eigenaar van dit landgoed, die in fi- nancieele moeilijkheden verkeerde, heeft waarschijnlijk door vergif zijn vrouw en drie kinderen om het leven gebracht en daarna ook zichzelf van 't leven beroofd. De rentmeester vond het echtpaar dood te bed liggen terwijl hij in een andere kamér de 3 kinderen, twee jongens en een meisje in den leef tijd van 710 jaar, eveneens dood te bed vond liggen. Het ingestelde onder zoek doet vermoeden, dat het geheele gezin door morfine vergiftigd is. DRAMA OP EEN LOCOMOTIEF. Een stoker op de spoorbaan gevonden. Dezer dagen bleef een goederentrein van C'reit naar Rijssel plotseling aan een tusschenstation staan. De stoker vertelde dat de machinist op de spoor baan was gevallen en dat hij daarom den stoom had afgesloten en de rem men had aangezet. Men vond inderdaad het verminkte lijk van den machinist op de baan liggen. Er werden evenwel bloedsporen gevonden op de locomotief en aan den hamer, door den stoker ge bezigd om de kolen stuk te slaan. Daar het bekend was dat de machinist en de stoker slecht met elkaar overweg kon den, is 't vermoeden gerezen dat laatst genoemde zijn tegenstandér om het le ven heeft gebracht. Er zijn evenwel geen termen gevonden hem in hechtenis te nemen. Door de Bossche recherche werd een zak met leder in beslag genomen. Er bleken in dien zak aanwezig te zijn 49 vellen, zijnde bruin en zwart chroomleder, zoomede zwart en rood lakleder. Alles bij elkaar een flinke waarde vertegenwoordigende. Degene die het leder ter plaatse gebracht had verklaarde het op den Westwal in Den Bosch te hebben gevonden, doch, wel toevallig, bleek, dat in den nacht van 1 op 2 Mei j.l. was ingebroken in de schoenenfabriek van J. van Bom mel te Moergestel en dat daar leder was ontvreemd. Deze benadeelde her kende het in beslag genomen leder als zijn eigendom. De z.g.n. vinder is als verdacht van het plegen van be doelden diefstal op last van den com missaris van politie, ter beschikking gesteld van den burgemeester te Moergestel. en zenuwsterkend is de werking van iraw»ina.-jBreaini»i«— miLjai hi—imuiii m j—b—e—

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6