PUftOL HEERENBMJ Marktberichten. bij Wiel rijder^ 4e pr. Rozenplant in 't Woud, Tilburg 76 5e pr. Rozenjacht, Vlijmen 75 6e pr. Ons Genoegen, 's Bosch 75 7e pr. Geen Schot Verloren, Tilburg 75 8e pr. Molenschutters, Tilburg 75 9e pr. Oefening kweekt Kunst, Bladel 74 10e pr. Na. Arbeid Vermaakj Oss 74 11e pr. Kempenroos, Neerpelt, België 73 12e pr. Ontsproten Roos, Tilburg 73 13e pr. Geen Moed Verloren, Oss 73 14e pr. Godfried v. Boullon, Vucht 73 15e pr. De Eendracht, Waalwijk 71 16e pr. Weltevreden, Heesch 70 17e pr. De Vriendschap, Drunen 69 18e pr. Moed en Strijd, Boxtel 69 19e pr. Rozenjacht, Tilburg 69 20e pr. Oefening kweekt Kunst, Tilburg 69 2e Zestallen: Punten le pr. Geen schot verloren, Tilburg 73 2e pr. Rozenknop St. Hubert 69 3e pr. De spruit wordt een boom, Oisterwijk, 3e 69 4e pr. De -spruit wordt een boom, Oisterwijk, 2e 67 5e pr. Rozenjacht, Vlijmen 64 6e pr. Vriendschap onder ons, Tilburg 64 7e pr. De Eendracht, Waalwijk 64 8e pr. Oefening kweekt Kunst, Tilburg 63 9e pr. Onderlinge Vriendschap, Haarsteeg 62 10e pr. Nooit Gedacht, Waalwijk 62 11e pr. Houdt moed en stand, Tilb. 62 12e pr. Rozenplant in 't woud, Tilb. 61 Personeele prijzen: P. v. Bavel, Waalwijk 28 p. C. Hamers, Tilburg 27 p. S. Verstappen, Oss 27 p. K. Jusse, Tilburg 26 p. SPRANQ-CAPeLlE. (Vm. SPRANG.) A s. Zondag des namiddags 2 uui hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds Schlemper van Waalwijk. In de Geref. Kerk hoopt a s. Zon dag des avonds half zes op te treden Ds. Spier van Dussen. Ds. Ottevanger van Papendrecht heeft voor het beroep naar de Ned Herv. Kerk alhier bedankt. Op 31 Mei a.s. hopen de echte lieden M. van Beek en J. Mayers alhier den dag te herdenken dat zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Het zal deze krasse oudjes op dien dag voorzeker niet aan belangstelling ontbreken. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. ge meente alhier hoopt a.s. Zondag des v.m. half 40 en des namiddags half 6 en Maandag d.a.v. des morgens half 10 op te treden Ds. A. v. Willigen. Door Ds. P. de Looze te Renkum is voor het op hem uitgebracht be roep naar de Ned. Herv. gem. a.d. Loonschendijk bedankt. In de Ned. Herv. Kerk a.d Loonschendijk werd jl. Dinsdagavond 7 uur een vergadering gehouden, waarop de Tweede Kamerleden Ds. G. Kersten en Ds. P. 't Zandt als spre ker optraden, die een overzicht gaven van de Staatkundig gereformeerde be ginselen, welke uiteenzetting door de vele aanwezigen met belangstelling werd gevolgd. Evenals vorige jaren is ook dit jaar gedurende den zomertijd 't slui tingsuur der café's in deze gemeente gesteld op des avonds 11 uur. In onze gemeente heeft voor 't Kamerlid Braat een lijst gecirculeerd ter verkrijging van het noodige aan tal handteekeningen, in verband met zijne a.s. verkiezing. Na verschillende weken van ern stige studie zal onze gemengde zang- vereeniging ,,'t Rozeknopje" a.s. Maandag in de eere-afdeeling, onder leiding van haar directeur, den heer N. Sneijers, deelnemen aan het mu ziek- en zangconcours te Oisterwijk. Als verplicht nummer voor die afdee- ling is ingestudeerd: „Is 't lang ge leen" van J. P. J. Wierts en als eigen gekozen nummer „Flieflodderke" van J. P. J. Wierts. We wenschen di recteur en werkende leden dien dag veel succes toe. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk aan den Loon- schendijk optreden Ds. A. van Willigen van Capelle, WASPIK Aan de processie naar Scherpenheuvel op 15 Mei j I. namen ongeveer 20 personen uit deze parochie deel. De bedevaan stond onder leiding van den zeereerwaarden Pater Rector der St. Theresiakerk. Door Burgemeester en wethou ders is ingevolge de Drankwet aan Th. van Schijndel vergunning verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein in het pand wijk E Nr. 29 en aan A. Hulst verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank in 't pand wijk F 55. RAAMSDONK. De Rijvereeniging „Juliana" alhier, zal op 2en Pinkster dag deelnemen aan de demonstratie van Landelijke Rijvereenigingen op 't Concours hippique te Gorinchem. De landerijen van de familie v. d. Meer zijn ingezet op 37350.'t Heerenhuis aan de Wilhelminalaau op 6300. Bij B. en W. is ingekomen een verzoek met bijlagen van de Coop. Ver. „Broederhulp" om uitbreiding van haar broodbakkerij op het San- doel. -Op de in het voorjaar gehouden keuring van springstieren zijn goed gekeurd de stieren van de landbou wers A. Bink, W. van Laarhoven, Wed. B. de Bont, A. Zijlmans en J. Dank. Met het nieuwe gemeentehuis is men reeds zoover gevorderd, dat het buitenwerk, de bepleistering met licht getint terra nova, gereed is. Het gebouw ziet er keurig uit. -Door het Centraal Bureau voor de Statistiek is de bevolking dezer gemeente op 31 December 1928 vast gesteld op 3562 mannen cn 3523 vrou wen, in totaal 7085. RAAMSDONKSVEER. Zondag om half tien treedt Ds. Ewoldt op in de Oorpsche kerkom 2 uur in de Veeische kerk en Tweeden Pinksterdag om half tien eveneens in de Veersche kerk. Het Heerenhuis met tuin en boomgaard van wijlen de Dames Van der Meer werd ingezet voor f6300 MADE. Op Zondag en Maandag a.s. hoopl ds Steenhuizen in de Herv. Kerk te Made 10 uur voor te gaan. Ds. de |ong 2'/2 uur in de Herv. kerk te Oosterhout en ds. Bosch 2'/2 uur in de Heiv. kerk te Dongen een va cature beurt te vervullen. Zondag n.m. 4 uur werd alhier een vergadering gehouden in het Pa ironaatsgebouw voor het R.K. Kruis- verbond, welke slechts matig was bezocht. De heer P. de Bok hield een lezing over de gevolgen van den drank. Tot afgevaardigde naar de Bonds vergadering werd gekozen de heer P. Timmers. Dinsdag vergaderden de inge landen van den Emiliapolder onder voorzitterschap van den Dijkgraaf, de heer A. J. van der Veeken. Door den secretaris werd het financieel verslag uitgebracht, dat een inkomste van f 130,52,41 een uitgave van f 14,325 25 aanwees, dus een nadeelig slot van f 373 01. Met 190 tegen 90 stemmen werd besloten het stoomgemaal te Drimmelen te bouwen en niet le Kors- kensvaart. ALMKERK. Op 2en Pinksterdag aanvang des nam. 3 uur Z. T. zal alhier bet 4e Zendingsfeest worden gehouden op't weiland „'t Quaternes" aan de Voorsteeg. Als sprekers hopen hierbij op te treden Ds. 1. M, Spier v. Dussen, Openings woord. Ds. A. Rolloos van Zwijndrecht, „Visschers der Menschen." Ds H. J. Heida van Vlaardingen, „De Koningen der aarde met hunne heerlijkheid in het nieuwe Jeruzalem Ds. J. Smelik van Loosduinen, „Roepende Steenen." Ds. G Bouwmenster, Slotwoord Voorts zal muzikale medewerking verleend wordendoor een Fanfarecorps en een tweetal Gemengde Zangver- eenigingen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 16 Mei 1929. Den 2den Pinksterdag neemt de R K Fanfare deel aan het te 8reda te houden festival en vertrekt van hier per bus om half tien. B, en W. hebben aan de Dam club V. D. toestemming verleend tol het houden van een verloting ten bate der vereeniging. A.s. Zaterdagavond geeft de Fanfare der H Familie een zomer- concert op de kiosk. Op't programma staan een vijftal uitgezochte nummers. In den in 't Wapen van Amster dam gespeelden damwedstrijd tus- schen de vereeniging Waalwijk en V. D alhier, won deze laatste schitterend met 16 tegen 4 Zij won 7 partijen, speelde twee remise en verloor er slechts één. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. bosch, waaronder hoog opgaande mast werd een prooi der vlammen, 't Kostte heel wat moeite het voortwoekeren van den brand te stuiten. Euphonia. De harmonie van het Kon. Muziek gezelschap Euphonia geeft op den len Pinksterdag een groot concert tn Breda. Het succes dat het corps 'l vorig jaar in Breda had zal onge twijfeld tot gevolg hebben, dat dit c meert ook thans weer veel belang stelling zal trekken. Harmonie St. Jan. De harmonie St. Jan uit de parochie Berkdijk neemt Zordag 26 Mei deel aan 't concours te Oisterwijk. Volgende week zal het corps de concoursnummers laten hooren op de kiosk der Vereeniging „K. B." op de Markt. We wenschen St. jan alle suc ces op het concours. Nieuwe school. De bouw van de nieuwe 5 klassige school in de Telefoonstraat vordert momenteel goed. De oproeping van personeel zal binnen zeer korten tijd moeten geschieden. Nog steeds ver keert het publiek in de onzekerheid of de school een openbare of bijzon dere zal worden Zekerheid in dezen kunnen ook wij niet geven. Wel kun nen we mededeelen, dat zoo niet in zeer korten tijd een beslissing valt over 't bijzonder onderwijs, de oproe ping om personeel voor openbaar onderwijs in de vakbladen spoedig te verwachten is. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer H. J. v. d. Heuvel is aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor reke ning van den heer A. v. d. Dungen al hier. Uitslag: J. F. Cornelissen, massa ƒ8600; Gebr. v. d. Hoven, timmer- post 3850, massa ƒ8400; L. Luxem burg, metselpost ƒ4560; J. B. Kolste- ren, massa 7945; P. P. de Grauw, Waspik, timmerpost ƒ3425; Jacq. Brekelmans, metselpost 4444. Gegund aan Jacq. Brekelmans de metselpost en aan P. P. de Grauw de timmerpost. Bel Canto. Zooals we in ons vorig nummer mededeelden, geeft de Liedertafel „Bel Canto" Zondag 26 Mei een ma- tiné in de zaal van den heer Jan van Dun. Zooals we reeds meldden is de heer Tom Burmanje als solist ge- engageerd. Naast een viertal levens liederen zal de heer Burmanje zingen „Lied van den Czaar van Lostzing" Ideal van Fosti, „In 't zonnige Love- tie" van Brands Buys en „Markenbal" van Verdi. Het accompagnement is in handen van den heer Jo. Verhoe ven uit Drunen, die de k,unst verstaat met den solist één te zijn in voor dracht en opvatting. De Liedertafel geeft o.m. een drietal nieuwe num mers, n.l. „De Kleinste" van Joh. Löser, „Geven en Ontvangen" van J. P. J. Wierts en „Wandel van Nacht gebed" van Weber. Bestrating. Door het voortdurend opgraven was onze bestrating op verschillende punten den laatsten tijd nu juist niet in prima votm. De strenge winter was mede oorzaak, dat er niet datgene aan gedaan kon worden om de noo dige verbetering aan te brengen. Thans wordt echter met man en macht gewerkt om de noodige verbe tering aan te brengen. De Kruisstraat is in bewerking en zal eindelijk af doend verbeterd worden. De Peper straat krijgt haar rijwielpad, terwijl tevens de straat aanmerkelijk ver breed wordt, wat het drukke verkeer ten goede zal komen. Verschillende andere punten wachten hun beurt af. Bedevaart. Maandag 2e Pinksterdag, gaan de mannen der H. Familie ter bedevaart naar Elshout. Onder leiding van den heer Berzeveld en afzonderlijke in structie van den heer Hoppenbrou wers uit Tilburg, zal de zangersafdee- ling de Gregoriaansche zangen uit voeren. Kaatsheuvel, 17 Mei 1929. Plotselinge dood. Dinsdagavond gevoelde de heerM. Kemtneren, meesterknecht bij de firma P. H. Vloemans, alhier zich onwel Zich naar bed begeven hebbende werd hij eenigen tijd daarna stervende gevonden. Binnen eenige minuten was hij overleden. Bosch- en Heidebrand. Zondag woedde weer een grooie bosch- en heidebrand ten Zuiden van Loon-op-Zand. Een groote oppervlakte KERKNIEUWS. Benoemingen. Z. D. H. de Bisschop van 's Bosch heeft benoemd tot Pastoor te St. Mi- chiels-Gestel den Zeer Eerw. Heer C. J. A. M. Lübbers; tot Pastoor te Her pen den Weleerw. heer P. L. L. Ver- kuyl, die kapelaan was te Eindhoven (Strijp St. Trudo) en tot Pastoor te Druten den Weleerw. heer J. C. F. Janssen, die kapelaan was te Veghel. Kapelaan C. A. v. d. Vleuten f. Te Veldhoven is overleden de Wel- Eerw. heer C. A. v. d. Vleuten, kape laan van de parochie van de H. Cae- cilia aldaar. De WelEerw heer v. d. Vleuten werd in 1898 geboren. Sinds 1927 was Z.Eerw. kapelaan te Veld hoven, voordien kapelaan te Heusden. SPORT. W.S.C. W.S.C.Quick (oud-spelers) Velen zullen reeds met bijzondere belangstelling van bovenstaande ont moeting gehoord hebben, welke mor gen, 1ste Pinksterdag, op het W.S.C.- ter'rin zal plaats vinden.. Thans iets anders dan een competitie-wedstrijd of vriendschappelijke oefenwedstrijd. De oude garde van bovenstaande ver- eenigingen zal nog eens optreden en ons trachten tje laten zien, hoe het spel werkelijk gespeeld moet worden. Of hun dit echter zal meevallen? Och, laten wij ons hierover niet bekomme ren, noch zal het ons interesseéren, of Oud-WSC, dan wel Oud-Quick zal winnen. Het voornaamste voor ons is, of de toeschouwers en datl zullen er een menigte zijn, morgen van een amusanten wedstrijd kunnen genie ten en voor dit laatste zullen de ex- sterren wel zorgdragen. Tenslotte hieronder dan de 'resp. ploegen, waaruit wij o.a. de naam van Vink opmerken. Genoemde speler, die tijdens zijn verblijf in onze plaats zich zoo goed heeft weten aan te passen, heeft zich onmiddellijk aangeboden om morgen van de partij te willen; zijn en wij zijn wel benieuwd, of Vink het nog niet verleerd zal zijn. Scheidsrechter M. v. Vugt is met de leiding belast, terwijl men er nota van gelieve te nemen,/dat om half d'rie be- gonpen zal worden. Jan Plevier Fr. Pulles—Jacq. Spijkerman Ant. CollardL. MoonenM. Kleijn A. ZeckendorfN. N.—H. Vink—Joh. KlerkxJacq. Moonen. oo J. Ho'rnesJan v. BladelFrs. v. DelftJos. HensenJ. v. Lier. P. VerhelstAnt. v. HilstJan v. Hilst H. v. d. GriendtA. Trimbach H. Meeth. R. W. B. Maandag, 2e Pinksterdag, gaat een combinatie van RWB een bezoek bren gen bij Blauw-Wit te Woudrichem en speelt om half 2 tegen genoemde club een v'riendschappelijken wedstrijd. Vertrek half 12 per fiets. KAATSHEUVEL. De voetbalvereeniging „De Kaats- heuvelsche Boys" geeft Maandag 20 en Zondag 26 Juni groote seriewed strijden op het voetbaltérrein aan den Horst. Deelnemende vereenigingen zijn B.V.V., Kaatsheuvel, Advenda, Tilburg; Wilhelmina, Wijk; PSV, Tilburg; R. S.D., Dongen; Zwaluwen, Tilburg, H. E.C. II, Waalwijk; M.Z.S., Kaatsheuvel en Pehave, Kaatsheuvel. De groote deelname zal ongetwijfeld ook groote belangselling wekken, te meer daar de entreé's zeer laag gesteld zijn. HEUSDEN. Op den 2den Pinksterdag gaat Excelsior naar Woud'richem en Juliana naar Engelen, om deel te nemen aan een serie-wedstrijd. HOLLAND—URUGUAY 0—1. Het Urugueesche team Rampla Ju niors F. C., speelde Donderdagavond op 't Sportpark te Tilburg een wed- j strijd tegen een versterkt elftal van Willem II. De publieke belangstelling was zéér groot. Men schatte pl.m. 10 duizend toeschouwers. j De wedstrijd werd van begin tot eind met groote spanning gevolgd. Wil lem II heeft een uitstekende partij ge geven. De Urugueezen toonden zich in baltechniek en balbehandeling na tuurlijk veel knappér en speelden een bedaard spel. Voor rust maakte Uru guay 't eerste doelpunt. Een kwartiér vóór 't einde kwam Willem II gewel dig opzetten, zoo zelfs dat de geheele voorhoede van Uruguay zich moest terugtrekken en tot krachtige verdedi ging overging. Ondanks het harde wer ken en de gevaarlijke schoten wist men den Urugueeschen doelman niet te passeéren. 't Einde kwam met een 1 0 overwinning voor Uruguay. DUIVENSPORT. KAATSHEUVEL. De Combinatie gevestigd bij den heer Jan van Dun hield Zondag een wedvlucht vanuit Noyon. De duiven waren gelost om 7 uur. le duif 10-52-18, laatste prijswinnende duif 11-8-12. Uitslag: 1, 23, 36, 42 J. Opperman; 2 H. Damen; 3, 15, 39 M. Soetërboek; 4, 11, 26, 27 L. Mosselveld; 5, 7, 16, 18, 20 Fr. v. d. Assem; 6, 12 C. van Wan- rooij8 J. Emmers; 9, 32, 37 P. Kem- meren; 10 M. Damen; 13, 43 B. Rem meren; 14 M. Zacht; 17, 28, 41 Jan v. Riel; 19, 25, 30 P. van Heesch; 21, 24 Jos. Vrinten; 22 J. Couwenberg; 29 L. de Bondt; 31, 33, 44 H. Snoeten; 34, 40 G. van Wanrooij35 A. v. d. Ven; 38 P. van Esch. BURGERLIJKEN STAND. WAALWIJK. Geboren Dingeman z.v. G. Schiedon en H. v. d. Anker. Gerarda H. W. d.v. M. J. Voogt en A. G. van Gorcum. Overleden Adrianus P. Kuijpers, 65 jaar. Pieter van Bokhoven, 56 jaar. Huwelijks-aangiften Josephus v. d. Houdt, 26 j. en Adri- ana P. Sprangers, 24 jaar. Gehuwd i Marius W. v. d. Heijden, 25 j. en Maria C. van Brunschot, 23 j. Bernardus Hornes, 33 j. en Petronel- la de Folter, 32 jaar. Jan de Vries, 32 j. en Sientje Nieuwkoop, 27 jaar. Ingekomen personen: G. L. M. Vrij hoeven van Oud-Heusden. H. Verhoeven van Brunssum. M .F. Snijders van Waspik. G. C. Stelles van Den Bosch. G. L. A. Pril van Oldenzaal. M. de Gouw van Dru nen. P. J. K. Mesker en gez., van den Haag. H. M. Berns, van Til burg. J. F. de Beer, van Roermond. A. C. F. van Campenhout en F. v. Campenhout, van Rotterdam. A. J. v. d. Ree, van Roermond. M. L. Snijders, van Etten en Leur. Vertrokken personen: J. Ter Beek, naar Haarlem. A. J. J. Fooij, naar Tilburg. E. A. de Haan, naar Drunen. C. Maas, naar Tilburg. M. C. Fosier, naar Til burg. R. Drenth, naar Rotterdam. W. M. F. Verhoofstad, naar Was pik. W. Verhoofstad, naar Sprang- Capelle. J. Minderhoud en gezin naar Breda. LOON—OP—ZAND. Van 1—15 Mei 1929. Geboren Petrus Johannes z.v. H. v. d. Heij den en E. Hamers. Maria Jacoba Theresia d.v. L. A. v. d. Assem en A. Broeders. Clazina Johanna Maria d.v. J. Damen en A. Netten. Maria Petrónella d.v. A. Wartenherg en P. van Loon. Josephus Petrus Maria z.v. C. Beerens en C. H. Heeffer. Marinus Petrus z.v. J .M. de Kort en H. Broeders. Johanna Maria Hen- rica d.v. H. J. G. Brok en J. J. M. van Bavel. Gerardus Hendrikus Maria z.v. H. Klijn en H. de Gouw. Cor nelia Maria Antonia d.v. J. A. M. Wouters en H. A. A. Brants. Maria Paulina d.v. J. van der Heijden en F. Klis. Christiaan Antonius Maria z.v. J. van Gompel en W. Jansen. Johannes Antonius z.v. W. Ligtvoet en A. A. Hoevenaars. Cornelia Adriana Josephina Maria d.v. L. C. van Wezenbeek en J. C. van Riel. Overleden Hendrikus van Belkom, echtgen. van Corn. Vissers, oud 70 jaren. Catharina de Man, oud 1 jaar. Jo hannes van Loon, oud 74 j. Aloi- sius Josephus Pijnenburg, oud 29 ja ren. Aloisius Johannes van dei- Velden, echtgen. van Antonetta Maas, oud 63 jaren. Cornelia Maria An tonia Wouters, oud 5 dagen. Jo hanna Maas, oud 82 jaren. Mari nus Remmeren, echtgen. van Maria Anna Vloemans, oud 63 jaren. Huwelijken Johannes Franciscus van Dongen, wed. van H. C. Klis, oud 35 jaren, won. alhier, met Petrónella Elisabeth Verhof, wed. van A. Brok, oud 41 ja ren, wonende alhier.Johannes Woutherus van der Heyden, oud 24 j., wonende alhier, met Joanna van Gooi, oud 25 j., won. alhier. Adria nus Leonardus Marinus Monteé, oud 24 j„ won. alhier, met Catharina Hendrika Joanna van Wanrooij, oud 22 j., alhier. Petrus Broeders, oud 29 j., te Udenhout, met Adriana Maria Remmeren, oud 32 jaren, wonende alhier. Engelbertus Remmeren, oud 30 j., alhier, met Johanna Anto nia Schellek ens, oud 24 j., wonende te Dongen. Waalwijk, 17 Mei 1929. Eieren 6—7 cent. Varkens f 20—f 25. Veilingver. „De Langstraat"Drunen. Prijsnoteering van 16 Mei 1929. Asperges 5769 c., Asperges II 30— 42 c., Asperges III 2028 c., Poste- lijn 1017 c., Spinazie 14 c., Wor telen 24 c., Juin 235 c., Witlof 1017 c., Rabarber 25 c., Slavellen 27 c., alles per K.G. Bloemkool 21— 31 c., Bloemkool II 1218 c., Bloem kool III 3—9 c„ Sla 5—7 c., Sla II 1— Zonnebrand, Smetten en Stukloopen van Huid en Voeten, verzacht en geneest men met Doos 30-60 90 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten ECHTE FRIESCHE S Jnptaals vangewone ta&akt

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10