Prima Drijfwerk^ F. VAN WEES Laai al Uwe advertenties Sproeten komen vroeg in 1 S. li. f. F a. A. v. d.Wee-Cools Wat zulten J we morgén koken Waalwijk w.s.c. bijzonderen lof van den jury en de verklaring, dat deze nog nooit schit terender prestatie van een dilettanten corps had gehoord. Toen de tram van 11 uur de over winnende vereeniging thuis bracht was de zaal keurig door de jonge dames versierd en werd zij opgewacht door de liedertafel „Echoder Duinen* die haar eene ovatie bracht waar bij ze door den heer Ant. Storians hartelijk gefeliciteerd werd met haar schitterend succes, Bij aankomst aan het station te Tilburg werd den directeur, den heer P. van Abeelen namens de vrouwen van de bestuursleden der „Sophia's- Vereeniging" een prachtige krans aan geboden. Natuurlijk werd de overwinning onder grooten jubel tot iaat in den nacht gevierd. Door den heer C. Musters, metselaar en aannemer alhier, is voor de som van ruim f26000 de verbou wing van de beide bijzondere scholen alhier aangenomen. MADE. Bij den heer Stijnis te Drimmelen hebben eenige schippers, die geen goede aanlegplaats konden vinden, voor f25 draad vernield. Aan den heer joh. Smits alhier is opgedragen het glas- en verfwerk en het behangen van een te bouwen Meisjesinternaat voor de vereeniging „Zoekt het verlorene* te Rotterdam. Bij het koken van aardappelen kreeg mej. M.V. den kokenden inhoud van den pot over haar beenen en bekwam vreeselijke brandwonden, waardoor zij zich direct onder genees kundige behandeling van Dr. Houpst alhier moest stellen. Mej. V. viel in den kelder en brak een sleutelbeen van den rechter schouder. Op advies van Dr. Klijn alhier werd zij per auto naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda vervoerd. Zondagmorgen kwam 't tusschen v. S. en V. tot een vechtpartij, waarbij men zich van een schrepel bediende, v. S. moest zich onder behandeling van Dr. Houpst stellen. Een 2'/2-jarig kindje van den heer H. alhier viel in het water en werd levenloos opgehaald. RAAMSDÖNKSVEER. Maandag avond omstreeks 5 uur had in de Centralestraat een aanrijding plaats tusschen een wielrijder en een motor rijder. Het ongeval liep nog goed af, beiden kregen hoegenaamd geen let sel. Naar verluidt was het ongeval te wijten, doordat de wielrijder, ge naamd P. B., verkeerd uitweek en niet rechts aanhield langs de tram lijn. Met een in elkaar gedrukt rijwiel en nog een bekeuring op den koop toe, toog B. huiswaarts. Zaterdag ontving de Wed. v. d. Kieboom telegrafisch bericht, dai haar schoonzoon schipper L.'G. G. de jongh te Zwolle verdronken is. De Rijvereeniging „Juliana" be haalde op het Concours Hippique te Gorinchem den tweeden prijs. BINNENLAND. De staking algemeen. Het conflict in het Visschersbedrljf te Scheveningen. De staking onder de Schevening- sche visschers is thans algemeen. Tevens kan gezegd worden dat de toestand op 't doode punt is geraak! er is geen contact meer met de reedersvereenlging, nadat deze hel voorstel van den Rijksbemiddelaar van de hand heelt gewezen. In den loop van de laatste dagen zijn alle 70 trawlschepen, die nog op zee waren, binnengekomen. Gisterenoch- tend zijn de trawlvisschers samenge komen onder leiding van den Bond. Er is besloten niet naar zee te gaan. Zooals men weet is de trawlvisscherij welhaast afgeloopen, maar dat neemt niet weg, dat, ware het stakingsb'e- sluit niet genomen, er gisterenmor gen nog wel een 40 a 50 schepen zee zouden hebben gekozen. Daar komt bij, dat de schepen ook niet gereed worden gemaakt voor de haringvis- scherij; want er werkt niemand. Slechts twee zeer ondernemende schippers hebben gisterennacht ge tracht werk te verrichten op de ree- derij Fr. Vrolijk aan den Visschers- havenweg. Deze werkwilligen zijn echter zoodanig lastig gevallen door stakers, die hen in de gaten gekregen hadden, dat zij, eenmaal van de werf weg, niet meer konden terugkeeren. De kuipers werken door, maar ver richten geen werk, dat op het terrein der thans stakende visschers ligt. De Bond heeft besloten, aan ouden van dagen, die niet trekgerechtigd zijn, een uitkeering te geven. Ook de ongeorganiseerden, die zich nu by den Bond aansluiten, ontvangen uit keering. In het klooster te Woerden is overleden pater Rochus KaulingO.F.M. Zaterdag is aan Minister van der Vegte het Avro.petitionnement, bevattende 475 000 handteekeningen aangeboden. Bestellingen voor de Nederlandsche Spoorwegen. De Hannover Kurier heeft gemeld, dat de Hannoversche Wagenfabriek van de Nederlandsche Staatsspoor wegen opdracht gekregen heeft om 600 goederenwagens, elk van 21'/2 ton alsmede honderd wagons voor het transport van groenten tot een totaal bedrag van 3'/4 miilioen M., te leveren binn^h vier maanden. In verband hiermede vermeldt het Hdbl. dat de order voor 600 goederen wagens reeds eenigen tijd geleden geplaatst is en een onderdeel vormt van een bestelling van 2500 goederen-, in hoofdzaak kolenwagens. Van deze wagens zijn er 600 te Hannover besteld, en voorts 800 bij Werkspoor en llOO bij Van der Zijpe te Keulen. De bestellingen van honderd wagens voor het groententransport, waarvan de Hann. Kurier melding maakte, heeft dezer dagen plaats gevonden bij de Hannoversche Wagonfabriek. Kon. Holl. Lloyd. De Kon. Holl. Lloyd heeft in 1928 een zeer ongunstig jaar gekend, zoodat het verlies is gestegen tot f 3,326,729 (v j. f 1 823,316). Overwogen zal moeten worden op heffing of vlootverniewing volgen de eischen des tijds, met verlichting der zware lasten die op de onderneming drukten. BUITENLAND. De herstelbesprekingen. De vertegenwoordigers der gealli eerde mogendheden hebben van 11 u. tot 1 uur vergaderd en hebben het onderzoek van de door dr. Schacht gemaakte reserves, alsmede de rege ling van de onderlinge verdeeling der Duitsche betalingen beëindigd. Het staat thans vast, dat de gealli eerde deskundigen tot overeenstem ming zijn gekomen. Dinsdagmiddag vond nog een aan tal besprekingen tusschen verschil lende deskundigen plaats. Een brief, welke de formule, waar op de geallieerden tot overeenstem ming zijn gekomen, bevat, zou gister avond laat of uiterlijk hedenmorgen aan dr. Schacht overhandigd worden. KUNST EN LÉTTEREN. InternatZang- en Muziekconcours te Oisterwijk. Onder groote belangstelling werd Zondag te Oisterwijk het Muziek- en Zangconcours geopend, ter gelegen heid van het 3e lustrum van den Ka tholieken Kunstkring „Oisterwijk Omhoog". De WelEerw. Heer Kapelaan Van Riel, moderator van den Kunstkring, sprak het welkomstwoord, waarin hij vooral dank bracht aan den Gemeen teraad en zijnen Voorzitter, voor de gemeentelijke subsidie aan de veree niging. Hierna hield de Edelachtb. heer Burgemeester J. Verwiel de ope ningsrede. Hij verklaarde hoe heel de gemeen te deelneemt aan de groote feest vreugde van den R.K. Kunstkring, 'n vereeniging, waarop ieder rechtge aard Oisterwijker fier gaat. Met veel lof gewaagde hij van het opvoedende en beschavende werk der vereeniging. Des avonds werd een mooi vocaal en instrumentaal concert gegeven door de harmonie „Astorius", onder leiding van Piet van Abeelen, en de Liedertafel „Zang en Vriendschap", onder leiding van G. Gerritsen. Den tweeden Pinksterdag gaf de harmonie der blinden uit Grave een goed geslaagd concert. Uitslag van het concours op 20 Mei. Harmonie, 4e afdeeling: „St. Lau rens", Ginneken, 303 punten, le pr.; „Oranjevaan", Fijnaart, 312 p., Ie pr. Harmonie afdeeling Uitmuntend heid: „St. Cecilia", Gilze, 270 p., 2e pr. Symphonie 3e afdeeling: „St. Oda" Grave, 362 p., met lof le prijs. Fanfare 3e afdeeling: „St. Corne lius", Vortum-Mullum, 303 p., le pr. Fanfare 2e afdeeling: „De Herle ving", Vierlingsbeek, 252 p., 3e prijs. Gemengd Koor 3e afdeeling: „De Volharding", Tilburg, 261 p., 2e pr. Gemengd Koor 2e afdeeling: „Ex celsior", Raamsdonksveer, 252 p.,' 3e prijs. Gemengd Koor, eere-afdeeling ,,'t Rozeknopje", Capelle, 333 p.- le prijs. Aan den vooravond van het con cours werd de nieuwe muziekkiosk op de Lind officieel in gebruik ge nomen, waarbij Burgemeester Ver- wiel e.a. het woord voerden. SPORT. De wedstrijd tussche.1 de oud spelers van WSC en het voormalige Quick op eersten Pinksterdag, zullen de toeschouwers zeer zeker met ge noegen gevolgd hebben. Zoo'n ont moeting gaf weer ietsnieuwsen velen waren natuurlijk benieuwd, wat de oude garde, na zoo'n jarenlange rust periode wel geven zou. Dit laatste is nog al meegevallen. Wel ging het aanvankelijk nog wat stroef, de wil was er wel, doch de beenen lieten de spelers nog even in densteek. Even wel na een tijd gespeeld te hebben, kwamen de Heeren los en lieten zij ons zien, dat zij het nog geenszins verleerd hadden. Wat in snelheid te kort schoot, werd echter do6r tech niek vergoed. Vooral in de tweede helft scheen alles weder op rolletjes te loopen en ging het hard tegen hard. In deze periode kwam WSC sterk naar voren, speciaal door het prachtige spel van Vink, die, als middenvoor nog een moote partij speelde. WSC maakte dan ook de meeste doelpunten alien zullen het wel met ons eens zijn, dat de over winning haar wel verdiend toekwam. Het schijnt dat dergelijke wedstrij den wel in de smaak van het publiek vallen en WSC heeft dan ook beslo ten, binnenkort wederom eene der. gelijke ontmoeting te doen houden. Ónderhandelingen zijn reedï gaande met de N.A.C. veteranen en Willem II. JULIANA. Maandag 2den Pinksterdag nam 'n Combinatie deel aan de bekerwed strijden te Haarsteeg en wist na twee goed gespeelde wedstrijden door met ö-O van Sportvereenlging I907's Bosch en 3—1 van Wilhelmina Wijk te winnen den lsten Prijs een Zilveren Beker te behalen. HEUSDEN. Maandag speelde Juliana tegen de vereeniging Engelen aldaar. Wat niet verwacht was gebeurde. Juliana moest de vlag strijken met 08. BV V—Wilhelmina 2—0. Een week lang heeft de Brabant- sche hoofdstedelijke bevolking in spanning gewacht op den tweeden beslissingswedstrijd tusschen de Bos sche clubs. Een beslissing waardoor werd bepaald wie van beiden de de gradatie—plaats zou bezetten. Nog nooit heeft een compeittie-wedstrijQ zooveel belangstelling getrokken als deze ontnioejjng. Even over half drie laat^scheids- rechter Breethot de twee elftallen op stellen. BW heeft Pennings als in valler voor Kerssens. Van den aftrap ontwikkelt zich een vlug geestdriftig spel. Binnen enkele minuten verkee- ren beide doelen in gevaar. De ver dedigingen blijven echter de aanval lers de baas en zoo worden doelpun ten voorkomen. De gastheeren spelen het spel goed open en hierdoor zijn hun aanvallen het meest gevaarlijk. Vooral de middenlinie van BVV steunde haar voorhoede veel meer dan die van Wilhelmina. Eindelijk, na een half uur spelen zet Blom hoog voor. Fleuren vangt den bal ineens op en scoort I 0. Dit doelpunt prik kelt beide teams totnog geestdriftiger spel. Maar tot rust blijft het slechts tot gevaarlijke uitvallen en leidt ËVV met 1 0. Heljka-nts valt bij Wilhelmina uit en wordt door Gerriise vervangen. Op nieuw neemt BVV de eerste aanval len. Dan volgen verwoede stormloo- pen op beide doelen. Meermalen wor den kansen tot scoren geopend. Men weet ze echter niet te benutten. Blom scoort voor BVV. De scheidsrechter gaf buitenspel. Dreigde voor BVV den gelijkmaker te komen. De kanaries hadden telkens moeite een tweede BW-doelpunt te voorkomen. In de laatste minuten kan de Wilhelmina—achterhoede zulks niet beletten en schoot Pennings kei hard in. BVV heeft volkomen ver diend met 2—0 gewonnen. De meest juiste uitslag zou 31 zijn geweest. Voor de oudste Bossche club, die 15 Mei herdacht dat zij 25 jaren onaf gebroken eerste kiasser is, hopen wij dat zij zich zal weten te handhaven. Want Wilhelmina neemt, als baker-' mat van het Bossche sportleven, in de hoofdstad van alle vereenigingen, een bijzondere plaats in. Hsgz. N. V. B. Uitslagen van Zondag. Kampioenschap van Nederland. FeijenoordPSV 30 PSVFeijenoord 40 Go-AheadVelocitas 70 VelocitasGo-Ahead 02 Kampioenschap van Nederland. Feijenoord 4 3 0 1 6 10-6 PSV 5 3 0 2 6 17-7 Go-Ahead 4 2 0 2 4 12-6 Sparta 2 1 1 0 3 2-1 Velocitas 5 0 14 1 3-24 DUIVENSPORT. KAATSHEUVEL. „De Combinatie", gevestigd bij den heer Jan v. Dun, hield Zondag een wedvlucht van uit Compiegne. Lostijd 10 uur 40 min. le duif 4-0-24 uur, laatst geconstateerde duif 4-42-6 u. het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten Uitslag: 1, 17, 24 A. Vrinten; 2, 5, 32 J. Em mers; 3, 9, 15, 27, 38 L. Mosselveld; 6 P. v. Es; 7, 25, 35, 36 Fr. v. d. As sem; 8 J. v. Riel; 10, 37 B. Remme ren; 11 C. v. Wanrooij, 12, 22 A. Em mers; 13, 33 M. Soeterboek; 14 H. Snoeren; 16 P. v. Heesch; 20, 26, 31 A. v. d. Ven; 21, 30 C. de Bondt; 23 P. Laros, 28 J. Opperman, 29 H. de Leeuw; 34 M. Damen. CAPELLE. J.l. Zondag hield de postduiven vereniging „de Luchtvaart", gevestigd in het calé van Mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart te dezer plaatse gecombineerd met de Kaais- heuvelschepostduivenvereniging „De Getrouwe duit", gevestigd in het café van den heer van Heeswijk aldaar een wedvlucht van uit Compiegne met den volgenden uitslag M. Mes 1, J. Corstanje 2, 3, 19, 25 en 29, H. Netten 4 en 20H. Dekkers 5, 8 en 27, P. v. d. Velden 6 en 34, A. van Moergestel, J. Th. Lichtvoet, 9 en 35; Chr. van Heeswijk 10 en 28, W. v d Velden 11, 12, 18 en 38, H Rozenbrand, 13 en 23, A. Pijnenburg 14, G. Benis 15; P. Snap haan, 16, 17, 22 en 36, W. Oomens 21, A. Versteeg 24 en 33, A. Schaafslra 26, W. van Best 30 en 37, A. Ver- duijn 31 en M. Donders 42. le constateering 4.7 3, laatste 4 47.20. GEMENGD NIEUWS. De heer B. uit Baarn was met zijn dochter op de Zuiderzee in de richting van Huizen gaan roeien. Op circa 1000 meter van de kust is het bootje door een bries omgeslagen; vader en dochter vielen in zee. Zij zijn elkander toen kwijt geraakt, doch hebben na een uur zwemmen de kust bereikt, ieder op een andere plaats. Per auto gingen zij daarna terstond huiswaarts. De boot werd uit zee opgehaald en is door de po litie geborgen. Katholieke Illustratie. De Katholieke Illustratie van deze week bevat de volgende interessante foto's: De filmspeelster Dita Pario, Alpen- pracht, De betuwe staat in bloei, De staking der haringvisschers, De Int. tenniswedstrijden te Scheveningen, Een pagina foto's: Uit Het Rijke Roomsche Leven, Stierengevecht in Calilotntë, Landbouwtentoonstelling, Een serie foto's met artikel overStaal, Een pittoresk hoekje te Heemstede naar een teekenirg van Herman Moerkerk, Aan den slootkant bij Lisse naar een teekening van Herman Moerkerk, Nieuwe vliegverbinding tusschen Rotterdam en Berlijn, De „Graf Zeppelin", De Engelsche Koning naar Windsor Castle teruggekeerd, Britschlndië strijdt voor onafhankelijk heid, De Koningin der Zee.Roeiwed- strijden te New York, De opening van de wereldtentoonstelling te Sevilia, Gevaarlijke experimenten in de lucht, Het Duitsche oorlogsschip Seydlitz naar Rosyth gesleept. Een leeuw geopereerd, De 5de verjaardag van Groot Roemenië. Tekst: Het raadsel van Medelo, door J. C. W. Duncker; In de bloei ende Betuwe door de B Lichtende wakers aan de kust door Dellaert, Barlsam en Josaphat, door P. v, W.. De denkbeeldige inspectie, door A. Verschuur, De wolven en het Lam, door J S Fleischer, Een pagina „Voor onze vrouwen", een pagina „Voor onze kinderen" benevens een post- zegelrubriek. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Concours-Hippique. Hedenmorgen had de onderhand- sche aanbesteding plaats voor het bouwen van een tribune, voor reke ning van de Concours-hippique-ver- eeniging „Waalwijk", alhier. Er werd ingeschreven naar de vol gende perceelen: le perceel: tribune A (780 zitplaat sen) met houten rug en zijwanden. 2e perceel: tribune A (780 zitplaat sen) met rug en zijwanden van ge golfde eternietplaten. 3e perceel: tribune B (624 zitplaat sen) met houten rug en zijwanden. 4e perceel: tribune B (624 zitplaat sen) met rug en zijwanden van ge golfde eternietplaten. Ingeschreven werd als volgt: Timmermans Sprang Wed. A. Aarts Zn., Waalwijk J. de Bont Zn., Nieuwkuijk Gegund aan fa. Wed. A. Aarts Onze agent voor Kaatsheuvel c.a. SCHOOLSTRAAT Geef haar uwe DRUKWERK ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N TIELEN. AGENDA'». WAALWIJK. Donderdag 8 10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag8'/2uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8uur repetitie Tavenu. Zaterdag 3'/2 uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 9 uur, Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. CORRESPONDENTIE. Wij ontvingen een Ingezonden Stuk, geteekend „Eenige liefhebbers van een -rustigen nacht". Wij zullen dit opnemen als de inzender ons even zijn naam opgeeft; zonder dat gaat het nergens. Red. MAGGI'S SOEPEN is een eerste ver- eischte voor een gere- gelden gang van Uw bedrijf. GEBRUIKT DAAROM welke U aan uiterst con- curreerende prijzen kunt bekomen bij MACHINEFABRIEK Tel. 59. groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U kosten en moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder 1 Waalwijksehe Stoomdr. Antoon Tielen Perc. I. II. III. IV. 4525 4525 4060 4060 4230 4080 3830 3640 4375 4225 3985 3755 Zn. Perceel II 4080. Het kiezen van een soep kost me gelukkig geen hoofdbrekensde groote sorteering van Maggi's Soepen biedt immers een rijke afwisseling.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6