Meid - Hnisboadster, lil sioomsclMlaM .Fauoriie" ftankomettde Jongens. Halfwas Slagerskneebt Mags Kuikens Burderwoonhois of ongein. Kamer EEN WINKELHUIS överlwstiijiers HET ZUIDEN i N.V. Geldersche Credletvereeniging, BEDIEND E te koop. Te Huur: Hotarij R. Schaap A. P. C. Reothaert m gevraagd. Terstond gevraagd: flinke Loopjongen. gevraagd. I maakt van f 1703,12 (vorig jaar f 1996,07). De winst over 1927 werd aan de reserve toegevoegd die hier door steeg tot f 20029,30. Deze leenbank waar aan spaargel den in 1928 werden ingelegd een be drag van f 162334,23 mag zich in een groeienden bloei verheugen en is het vertrouwen van iedereen waard. Na het aflezen van de presentielijst werd de heer P. Smits Cz. herkozen als lid in den raad van toezicht. Een voorstel van het bestuur om bestuurs leden een vakatie toe te kennen van 1 0,50 per zitting werd met algemeene stemmen goedgekeurd, eveneens de aangevraagde subsidie van f 100 voor den longen Boerenstand. Door den kas sier werden de leden verder aange spoord meer geld in rekening—cou rant te plaatsen waar van de be- teekenis nog door te weinig leden wordt ingezien. Daar in de rondvraag niemand het woord verlangde sloot hierna de voorzitter. DUSSEN. Zondag j.l. had in onze parochiekerk een plechtigheid plaats welke in Dussen nog nooit is voor gekomen, nl. dat een harer zonen zijn eerste H. Mis opdroeg, daarbij geas sisteerd door twee zijner Eerwaarde Broeders. Zondag dan droeg de Eerw. Heer E. Rietra zijn eerste plechtige H. Mis op, de Eerw. Paters R. en W Rietra, van de Sociëteit van Jezus, fungeerden als Diaken en Sub-Diaken en de ZeerEerw. Heer Pastoor der Parochie, bekleed met de koorkap, verleende mede assistentie. Om kwart voor tien waren een 20 tal bruidjes en even zooveel koorknapen, allen met palmen in de hand in den middengang van het rijk versierde kerkgebouw opgesteld deze gingen, gevolgd door den Z.E. Heer Pastoor E. J. M. Janssens de Horion en de beide Eerw. Paters Rietra, den Eerw feesteling tegemoet en leidden hem processiegewijs naar het priesterkoor. Daarna betrad onze ZeerEerw. Heer Pastoor den kansel om den Eerw. Heer E, Rietra gelukwenschen aan te bieden. De ZeerEerw. spreker zeide zich gelukkig te gevoelen drie gebroe ders in dienst van het Altaar te zien. Z.E, spoorde den jeugdigen priester aan steeds met grooten eerbied en godsvrucht het H. Misoffer op te dragen en daarbij, zoowel als bij zijn dage- iijksch gebed, Hem den grijzen Herder niet te vergeten, alsook de parochie van O.L. Vrouw Geboorte. Dan richtte de Eerw. Heer Pastoor het woord tot de gelukkige ouders en verdere familie leden van den Wijdeling en wenschte hen van harte geluk met het groote voorrecht een drietal zonen aan den dienst van God te mogen schenken. Alle aanwezigen, zoowel als de geachte familie Rietra, waren doordeze woor den ontroerd en gesticht. Hierna be gaven de priesters zich naar de sacristie om zich met de Misgewaden te bekleeden, waarna het H. Misoffer begon. Het Zangkoor voerde op verdienste lijke wijze de Mis van Jos Hanisch uit. Het Priesterkoor was prachtig ver sierd met groen en bloemen, aan de Epistelzijde was rood doek draperie gewijze aangebracht waarop een schild prijkte met de woorden„Dussen, 2 Juni 1929 God zegene Uw arbeid aan de Evangeliezijde eveneens met een schild, waarop .Eerw. Heer E. Rietra Heil U, priester Gods". In het midden zag men een heerlijk perk van witte Hortensias, Na het eerste Evangelie betrad de Eerw. Pater W. Rietra den preekstoel en hield een schoone predikatie over de waardigheid van hef H. Priester schap. Na het Tantum Ergo gaf de pas gewijde priester onder ademlooze stilte zijn eerste plechtigen zegen. Menige parochiaan wischte heimelijk een traan weg onder deze ontroerende plechtigheid. Daarna zong het Zang. koor een cantate „Priesterglorie" van Dobbelsteen. Het was intusschen kwart na twaalf geworden en de plechtigheid van den morgen was afgeloopen. Te half drie was het Lof; evenals des morgens werd de Eerw. Heer E. Rietra plechtig ingehaald. Ook nu as sisteerden de Eerw Paters Rietra en terwijl onder het Lof het Te Deum werd gezongen, zal menigeen zich met dat kerkelijk danklied hebben veree- nigd om den goeden God voor zooveel gunsten te danken. Na het Lof zongen de jongens en meisjes der Roomsche scholen ter eere van den Eerw. Fees teling een toepasselijk lied dat in de gewijde gewelven van het kerkgebouw zeer mooi klonk, Hiermede waren de kerkelijke plechtigheden plechtigheden afgeloopen, die wegens de groote stichting welke er van uitging, zeker op allen een onvergetelijken indruk zullen gemaakt hebben. r\fTe ongeveer zeven uur lietdeFan- Uare .Wilhelmina" zich niet onbetuigd en ging aan onzen hooggeachten Heer Notaris Rietra eene serenade brengen, welke door een groote menigte werd bijgewoond. De president der Fanfare de heer Jongbloets, sprak den Eerw. Feesteling toe, waarna Z E. hartelijk dankte voor de eer hem bewezen. Wij willen, alvorens te eindigen, ook onze gelukwenschen bieden, niet alleen aan den nieuwgewijden priester en diens ouders en familie, maar ook een woord van dank brengen aan allen, die hebben medegewerkt om ditheerlijk feest tot een onvergetelijk feest te maken, in het bijzonder aan onzen Z.E. Heer Pastoor en de Eerw. Zusters die geen moeite hebben gespaard om 2 Juni 1929 voor Dussens'ingezetenen als een gloriedag te doen vieren. Einduitslag van het Kegelconconrs te Loon-op-Zand. Korpswedstrijd. gen. 1. Herinnering I, 324. 2. K.I.K. I 296. 3. De Vereeniging 294. 4. Houdt de Plank I 286. 5. Strijdlust I 285. 6. Onder Ons I 268. 7. Waalwijksche Kegelver. 265. 8. 't Valt wel, maar niet mee 264. Meesterschap. 1. A. Caspanni 77. Vrije Baan Heeren. 1H. Droge 8x45. 2. L. Schoenmakers 2 x 452 x 44. 3. A. Caspanni 45-44-43. 4. H. de Groot 45-3 x 43. 5. J. v. d. Heuvel 45-2 x 43. 6. Jac. v. Loosdrecht 44-3 x 43. 7. M. v. Loosdrecht 44-2 x 43. 8. De Bondt 44-42. 9. H. v. Beurden 44. 10. H. v. d. Wildenberg 2 x 43-42. 11. Martin 2x43. 12. Stiphout 43-2x41. Hoogste Korpswerper. L. Donders 72. 2 Vijftallen. le pr. Herinnering 1 en 2 612. 2e pr. K.I.K 1 en 2 577. Personeel Serie. 1. Jos. Verhoeven 116. 2. Jos Jongen 110. 3. H. de Groot 109. Enkele Kaart. 1. M. v. Loosdrecht 43. 2. H. de Groot 42. 3. Joh. v. d. Heuvel 41 (3x9). 4. J. Bouwmeester 41 (2 x 9). 5. H. Aarts 45 (9-5). Hamburger Telling. 1. H. Dröge 2x 120. 2. Indra 120-114. 3. W. Huybregts 120-110. 4. C. v. Hest 120-108. 5. Caspanni 120-104. 6. Jac. v. Loosdrecht 116 2x114. 7. M. v. Loosdrecht 116-114. 8. J. Engel 114. Vrije Baan Dames. 1. Mevr. v. d. Waerden 41. 2. Mej. v. d. Schoot 40. 3. Mej. v. Laarhoven 39. 4. Mevr. Stiphout 36-2 x 4. 5. Mevr. Engel 36-34. GEMENGD NIEUWR w.s.c. Wederom zal hedenavond een com binatie, bestaande uit W.S.C. vetera nen, versterkt met enkele le elftal spelers in het strijdperk treden tegen een sterk elftal van oud-spelers der vereeniging Willem II uit Tilburg Wij vernemen, dat deze laatsten o.m met enkele oude geroutineerde voet- balrotten van klinkenden naam hun traditioneel jaarlijksch partijtje ko men demonstreeren. Een en ander be looft een amicale, tevens spannende wedstrijd te worden, waarvoor wel flinke belangstelling zal bestaan. Aanvang 7 uur. R.W.B. De wedstrijd R.W.B.O.F.O. is lang niet de slechtste geweest. Spoe dig na het begin komt R.W.B. over donderend opzetten en reeds binnen 2 minuten heeft R.W.B. 2 mooie doel punten gemaakt door linksbinnen en rechtsbuiten O.F.O. speelt heel goed, doch is niet tegen onze verdediging opgewassen. R.W.B. blijft in de meer derheid doch er wordt veel te kort spel gegeven. Rust 2—0. Na de thee komt O.F.O. in de meer derheid, onze achterhoede verslapt en spoedig heeft O.F.O. succes als on ze doelman een lastig schot wel goed stopt, doch niet spoedig genoeg kan wegwerken, even later gevolgd door een 2e goal op dezelfde manier en de stand is gelijk. R.W.B. krijgt dan een penalty wegens opzettelijk haken, doch deze wordt sportief(?) niet be nut, wat in dit geval een verkeerde opvatting was, omreden die overtre ding werd gedaan om een zeker schij nend doelpunt te voorkomen. Even voor het einde is onze achterhoede te ver opgedrongen, waarvan O.F.O dankbaar gebruik maakt en onhoud baar doelpunt. Einde 32 voor OFO. De voor dezen wedstrijd door OFO beschikbaar gestelden lauwertak ging eveneens mede naar Dordt. Een en ander had een prettig verloop en wer den na den wedstrijd door hartelijke woorden wederzijdsch bevestigd. R.W.B. zal waarschijnlijk 30 Juni bij O.F.O. een tegenbezoek gaan bren De seriewedstrijden zijn nu defi nitief vastgesteld op 23 Juni. JULIANA Zondag j.l. had de vastgestelde Hul digingswedstrijd JulianaH.E.C. plaats. Nadat door den Voorzitter van HEC een fraaie bloemenmand was aange boden, nam de wedstrijd een aan vang. Het weder werkte niet mede en door den sterken wind kon geen mooi spel te zien worden gegeven. Beide partijen wogen in het begin tegen el kaar op en om beurten moesten de doelverdedigers ingrijpen. Na een kwartier spelen weet H.E.C. te doel punten, ook het H.E.C.-doel komt nog enkele malen in gevaar, maar de Ju- liana-voorhoede weet de mooie kan sen in geen doelpunten om te zetten. Met 10 komt rust. Na rust is HEC, gesteund door den sterken wind, in de meerderheid en weet den stand op 30 te brengen. Ook Juliana komt verschillende ma len nog voor het HEC-doel, maar de voorhoede is totaal uit vorm en reeds zeker schijnende doelpunten worden nog over geschoten. De H.E.C.-voor hoede weet de geboden kansen beter te benutten en weet. nog 2 maal te doelpunten, waarmede 't einde komt. HEUSDEN. Zondag speelde hier A.V.V. uit Ammerzoden tegen Juliana. De laat ste won met 21. NederlandSchotland 02. Onder 20.000 paar oogen had gis teravond in het Stadion te Amster dam een ontmoeting plaats tusschen ons Nederl. elftal en een beroepsclub uit Schotland. Scheidsx-echter John Langenus uit België leidde den wedstrijd. Het zeer verdienstelijke spel dei- Schotten werd door de onzen op waardige wijze beantwoord. Van der Meulen en v. Kol deden zooals ge woonlijk weer goed werk. De Bruin en v. d. Wildt traden zeer op den voorgrond. De rust trad in met 20 voor Schotland, in welken stand geen ver andering meer kwam. Voetbaluitslagen van Zondag. N.V.B. Kampioenschap van Nederland. FeijenoordVelocitas 12. Go-AheadSparta 21. Het Zuiden. Promotiecompetitie 2e klasse. Staatsmijn EmmaVlissingen 52. De ValkWilhelmina 00. 2e Klasse B. H.E.C.—V.V.V. V.V.V. n.o. Wilhelmina heeft reeds in haar tweeden wedstrijd een veer gelaten. Zij kon het in Valkenswaard niet verder dan een puntloos gelijk spel (00) brengen. St.m. Emma won met dezelfde cijfers als in haar uitwed strijd tegen Vlissingen 52. St.m. Emma 4 3 0 1 6 178 De Valk 3 1113 37 Wilhelmina 2 1 1 0 3 31 Vlissingen 3 0 0 3 0 512 KORFBAL. SPRANG. Zaterdag 1 Juni speelde onze korf balver. „N.E.O." een competitiewed strijd tegen de vereeniging „Quiclc" uit Tilburg, op het terrein aan het Oosteinde. Daar deze vereeniging verleden week tegen het sterke Philips B 12- tal een mooie overwinning wist te be halen, was het de vraag of ze het te gen N.E.O. ook tot een goed einde zouden kunnen brengen. Ze hebben wel van het begin tot 't einde goed partij gegeven, doch moes ten met 31 het onderspit delven. Beide 12-tallen stellen volledig op. N.E.O. neemt direct den bal mee naar den Quick-korf en het offensief van de zijde van N.E.O. is groot. De eer ste 20 minuten is N.E.O. geregeld in den aanval, doch deels door het te korte samenspel, deels door het goed verdedigen van Quick, gaan diverse kansen verloren. Later wordt het spel meer verdeeld en daardoor aantrek kelijker. Geen der partijen slaagt er voor rust in te doelpunten en zoo doende is de stand met rust 00. Na de thee begint N.E.O. meer open spel te spelen en dit leidt na een tijdje tot een doelpunt, 10. De bal gaat vlug van doel tot doel en er zit nu meer spanning in dan voor rust. Na goed samenspel slaagt één der N.E.O.-dames er in met een mooi doelpunt de score te verhoogen, 2—0. Quick speelt fanatiek verder en ziet haar zwoegen beloond met een goal, 2—1. De spanning bereikt nu 't hoogtepunt. Quick stelt alles in het werk om den gelijkmaker te scoren. Doch N.E.O. speelt nu met den vasten wil om te winnen en even voor het einde brengt één der heeren aan alle onzekerheid een einde en maakt er 31 van. Hiermede kwam het einde en alzoo een verdiende overwinning voor ■N.E.O." DUIVENSPORT. WAALWIJK, j Zondag 20 Mei hield de Waawijk- sche Concoursbond een wedvlucht vanuit Corbeil. Afstand 390 K.M. Los 6 uur. Wind Noord-Oost. Th. Duivenkamp 1, 9; Th. Bakkers 2, 30; A. v. Eijck 3, 6, 18, 24, 26; A, v. d. Houdt 4; Jac. Wassenaar 5; A. Stokwielder 7, 11, 17, 33; Jos. -van Bladel 8, 29; Jan Schoenmans 10; Th, de Ronde 12, 13; Th. v. d. Geld 14, 32; S. Verhoeven 15; A. v. Hilst 16, 22; A. Stam 19; J. C. Pulles 20; Brou- mels 21; P. L. Pulles 23; J. C. Mus- kens 25; H. Knippels 27; C. Verhulst 28, 31. Eerste constateering 12-57-39 uur. Laatste constateering 2-1-31 uur. Zondag 2 Juni vanuit Toury. Afstand 450 K.M. Los 7uur 20 min. Wind Zuid-West. Adr. Stokwielder 1; A. v. Hilst 2, 26; Th. v. d. Geld 3, 9, 14; S. Verhoe ven 4, 24; J. v. Velthoven 5; Jos. van Bladel 6, 28; L. Leijtens 7, 27; Jan Schoenmans 8; Th. Duivenkamp 10, 19; A. v. Eijck 11, 23; Jos. Schoen mans 12; P. S. Pulles 13; H. Cor- stanje 15; Treffers 16; J. C. Muskens 17; Heijmans 18, 25; Broumels 20; Ih. de Ronde 21 en eerste overduif. W. v. Bokhoven 22. Eerste constateering 12-51-26 uur. Laatste constateering 1-16-50 uur. Wilt op den rijweg 't fietsen mijden, Als gij een fietspad kunt berijden. Rijdt nooit in een bocht van den weg een ander voorbij. GEMENGD NIEUWS. De moord te Giesen-Nieuw kerk. De Hooge Raad behandelde Maan dag onder enorme belangstelling het revisieverzoek van mr. Roobol enmr. Hollander uit de bekende moordzaak tn GiessenNieuwkerk in welke zaak I. Klunder en J. C. Teunissen destijds door de Dordtsche Rechtbank en het Haagsche Gerechtshof zijn veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf wegens diefstal in vereeniging met geweld pleging, welke den dood tengevolge heeft gehad. Zij zouden in den nacht van 3 op 4 Augustus 1923 in de woning van den spoorwegwachter J. de Jong f 5,— hebben weggenomen, na hem met een ijzeren hamer zóó- danig te hebben geslagen, dat hij aan hersenschudding is overleden. De President van den Hoogen Raad Jhr. mr. W. H. de Savornin Lobman, bracht in deze zaak rapport uit. De revisie-aanvraag is gegrond op de omstandigheid, dat de hoofdgetuigen Kroon en Vermeer op hun verklarin gen z^'n teruggekomen. De president achtte 't noodig op het vonnis der Rechtbank en hetgeen sedert is voorgevallen, nader in te gaan, omdat de indruk isgewekt.dat de Rechtbank en 't Hof zich aan 'n groven blunder hebben schuldig ge maakt en een partijdig vonnis hebben gewezen. Vervolgens nam de Procureur-Ge neraal mr. Tak breedvoerig requisitoir, aanvoerende dat wanneer hij de ver klaringen van mej Kroon en haar man leest hij er van overtuigd is dat n den stand van het geding absoluut onwaarheid door hen wordtgesproken. De Procureur-Generaal oordeelt echter dat ten slotte een feitelijke rechtbank hierin moet beslissen. Van invrijheidstelling kan in elk geval geen sprake zijn bij een eindbesluit, daar de personen gevaarlijk zijn voor de maatschappij. Spreker requireerde tot verwijzing der zaak naar een Gerechtshof dat van de zaak geen kennis heeft geno men, met bevel tot gevangenhouding van veroordeelden. Betreffende de moordzaak te Giesen- Weuwkerk heefi Mr. Roobol gepleit ten behoeve van de bekendenTeunis sen en Klunder. Na er op gewezen e hebben, dat ten riadeele van de beide veroordeelden vóór 3 Augustus 923 (het tijdstip van den moord op den baanwachter G N.), niets bekend was, betoogde pleiter dat, nu de Kroon's volledig hebben toegegeven den hamer niet te kennen en dat hun *eheele verklaring gefantaseerd was iet mogelijk is, om te twijfelen aan betrouwbaarheid van deze laatste verklaring Daarbij staat dan tevens vast dat Mljnster en consorten zich, om het maar zacht te zeggen hebben vergist. Behoudens vervroegde wijziging wordt de uitspraak bepaald op 24 Juni. Ter voldoening aan het voor schrift van art. 1082 B.W. wordt aan belanghebbenden bij de sub-benifice aanvaarde na latenschap van den Heer Max Govaerts, overleden te Waal wijk op 6 Juli 1928, medegedeeld, dat de rekening en verantwoor ding ter kennisneming is gedepo neerd ten kantore van Mr. G. M J. KOLFSCHOTEN, advocaat en procureur te 's-Hertogenbosch, Kerkstraat No. 56. 42716 Gevraagdtegen half Juli of eerder een bekwame liefst Protestant. Z.g g. onnoodig zich aan te melden. 42713 H. HUPKES, BREDA, Ginnekenweg 18 TEN KANTORE VAN DE Kantoor te WAALWIJK, wordt een Sollicitaties, uitsluitend schrif telijk, worden Ingewacht bij de DIRECTIE. 42707 D R U N E N. Gevraagd en of voor noodhulp 42715 Aanmelden bij A. K E R SjT, Slager, Kom, Capelle (N. B.) W. L. 45 ct. per stuk, per 100 stuks f40. Ook kloeken met kuikens. V. CO U WE NBERGH Besoijenschestr. 21, Waalwijk. EEN NET Brieven onder no der advert. Bureau v. d. Blad. 42714 met garage of werkplaats in de St. Crispljnstraat. Te bevragen bij TROMPEN, St. Antoniusstraat. te Waalwijk, 42718 bericht, dat de ONROERENDE GOEDEREN van den heer J. F. VAN DER GELD, zijn ingezet op ADVERTENTIëN. KOOP 1 KOOP 2 KOOP 3 KOOP 4 KOOP 5 KOOP 6 f 2400,— f 25,- f 850— f 5000— f 6200— f 4000— GETROUWD J. VAN DEN HOUDT en A. P. SPRANGERS. die mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. Waalwijk, 1 juni 1929. Toeslag Dinsdag 18 Jnnl a.s, des avonds 7 uur in het ,H O F VAN HOLLAND" te Besoijen. Stoombiljartfabriek TILBURG, 38. ft IJ i I V i I I

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 3