ekening dienen te houden. De heer Hamburger die hierna weer aan het woord kwam, zeide dat de hoofdfilms c films zijn en drong aan op een onderzoek naar de wijze van nakeuring door de vereeniging De heer Verdijk zeide hierna dat van de 1541 hoofdfilms, die sinds 1 Januari 1928 zijn gekeurd, in het Zuiden zijn toegelaten 257 op grond van courantenverslagen, 534 a films, 686 b-films en 67 formeel. Men zal dus het argument moeten laten varen dat er niet genoeg films zouden zijn om de bioscopen te voorzien. Dc President deelde ten slotte mede dat Gedeputeerden spoedig 'n beslis sing zullen nemen. De uitspraak van Gedeputeerde Staten. Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant hebben ongegrond verklaard het beroep ingesteld door M. De&met te Eindhoven tegen de schorsing voor den tijd van een maand van de aan hem verleende vergunning als bedoeld in art. 1 der Bioscoopwet, tot welke schorsing door Burgemeester en Wet houders van Eindhoven is besloten den 5den Maart 1929. Da schorsing wordt dus gehandhaafd Naar wij voorts vernemen heeft' de heer D. van Staveren, Voorzitter der Centr, Comm. zijn bemiddeling aan geboden. Ook aan 't Departement van Binnenl. Zaken werkt men aan de beëindiging van 't conflict. DRUNEN. Veilingvereeniging „De Langstraat". Prijsnoteering van Maan dag 3 Juni 1929; Asperges 54r—62 c., id. II 1835 c., id. blauw 2036 c.; Spinazie 46 c.; Peen 810 cent, alles per K.G. Bloem kool 15—22 c„ id. II 8—13 c., id. Ill 3 —7 cent per stuk. Sla P/23 c. per krop. Komkommers 1921 c. per stuk. Kee- len per bos 1UP/a c. per bos. 's BOSCH. Maandagmiddag werd door den minister van der Vegte de nieuwe brug aan de Vuchteiuitgang geopend. De burgemeester hield een zeer interessante rede, waarin hij de moeilijkheid schetste om aan het be- r.oodigde geld te komen. De minister prees hem als een „volhouder". Nadien werd een lunch gebruikt in „Lohengrin" en een bezoek gebracht aan den Raadhuiskeider. SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang), j 1 Vrijdag herdachten de echtelieden M. van Beek en joha. Maijers, hun 50 jarige echtvereeniging. De be langstelling van de zijde der familie, vrienden en buren was enorm groot. Door de buren waren voor de woning een prachtige eereboog opgericht en versieringen aangebracht, terwijl ook de woning binnenshuis geheel met bloemen was versierd. Door deChr. Gemengde Zangvereeniging „Loofden Heer" werden des avonds onderleiding van haar Directeur, de heer jac. Nelis van Waalwijk, enkele toepasselijke liederen gezongen, terwijl het Fanfare corps „Sirena" een serenade bracht Het muziekkorps maakte daarna nog een wandeling door Sprang, wat na tuurlljk een groote drukte teweeg bracht. Wij feüciteeren het gouden paar ook hartelijk en hopen dat zij nog menig jaar voor elkaar gespaard mogen blijven. ST. jOACHïMSMOER. Vrijdag ont haalde mej. Kemperman de kinderen der school bij haarlaatsten schooldag, waarna de leerlingen allen afscheid van haar nameneen bewijs van den goeden geest onder de schooljeugd. Tot tijdelijk onderwijzeres alhier is benoemd mej. M. Eishout uit Kaats heuvel NIEUWS UIT HEU3DEN. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Heusden, 4 Juni 1929 Van de werf der fa. de Haan en Oeriemans werd voor rekening van den heer Rademakers te Nijmegen te water gelaten het stalen Dortmund- Etnskanaalschip„Dora"". De afmetingen zijn 67 bij 9 20 bij 2 32 Mterwijl het laadvermogen 1025 ton bedraagt. Het schip met 4 laadruimen is modern ingericht en voorzien van een motor voor het snelheffen der ankers. Tevens werd de kiel gelegd voor een dito schip voor Hoilandsche rekening. Naar we vernemen hebben zich circa 160 personen aangemeld voor eventueele aansluiting aan de PNEM welke nu in den loop van een paar weken definitief zal beslissen. De dames-zangvereeniging „Sur- sum Corda" hoopt deel te nemen aan het concours te Nijmegen op 18 Augustus e. k. Maandagmiddag werd hier pu bliek voor afbraak verkocht het ge bouw der Buitensociëteit op den Maaswal benevens inventarissen. Zoo za! binnenkort de sociëteit tot het verleden behooren, die voor ongeveer 35 jaren werd opgericht en waaraan voor velen aangename herinneringen zijn verbonden. Gedurende de afwezigheid van den Directeur van het Post- en Tele graafkantoor wordt zijn dienst waar genomen door den Heer Van den Bosch uit 's Bosch. ADVERTEERT IN DIT BLAD. Kaatsheuvel, 5 Juni 1929. H. Sacramentsprocessie, Na een onderbreking van 2 jaren werd dit jaar de H. Sacramentsproces sie Zondag weer op het prachtig versierd kerkhof gehouden. Het weder was nu juist niet aangenaam en wind en regen dreigden voortdurend spel- brekend In te grijpen, doch met een enkele afgerukte wimpel en een on beduidende schade aan de troonhemel werd de ronde gemaakt. Onze beide muziekkorpsen gaven zooais steeds hunne medewerking en aan Apollo was de beurt voor 't accompagnement van de lofzangen en 't spelen van het mafchtig mooie „Panis Angeiicus" van Caesar Frank, tijdens de expositie van 't Allerheiligste op denCalyarie-berg. Duizenden volgden zingend en bid dend de processie en 't is een pak kend schouwspel die menschenmassa's vrouwen en kinderen, jongelingen en mannen van alle standen en rangen geknield te zien liggen om onder tromgeroffel met tromslag den zegen van hun God in de open lucht te zien ontvangen. Met een plechtig Te Deum en het lied „Aan U, o Koning der eeuwen" werd de plechtigheid in de kerk gesloten. De harmoniën maakten hierna een kleine rondwan- deling om even vóór de pastorie het gebruikelijke dankwoord van onzen HoogEerw. Heer Pastoor in ontvangst te nemen. Benoemd. Mej M. Eishout is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de o. 1 school in St. Joachimsmoer in de vacature Mej Kemperman, die met 1 juni ontslag nam. St. /an. De harmonie „Si. Jan" uit den Berk dijk schreef in op het internationaal Muziek en Zangconcours dat de har monie L'Entrée Joyeuse te Eindhoven in de maand Augustus a zal houden. R. P. S. Aan het postkantoor Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Mei 1929 ingelegd f 13435,73. Uitbe taald f 10303,49. Uitgegeven werden 17 nieuwe boekjes. Circus Roberti. Sinds Zaterdagavond geeft het Circus Armanda Roberti op de Markt alhier zijn voorstelling, avond op avond voor een uitverkochte tent. De roep die den eersten avond reeds over Roberti uitging, is waarheid ge bleken en zonder schroom mag de directie het devies voeren„Geen Bluf maar werkelijkheid". Met een ruim drie uren lang programma dat vlot en accuraat wordt afgespeeld, kan het publiek zich amuseeren in alles wat een circus bieden kan. Mejuffr. Irma is een koene en vaardig Wild West rijdster. Mevrouw Armanda Roberti vol elegance en gratie ais Parforce Amazone. Wiskundig zuiver werk ieveren de dames Weitzmann als planeten in de lucht aan de trapeze. Mejuffr. Marie voert een koddig jockey nummer uit waarin zij zich meester toont in de rijkunst. De Transf jrmatiedans van mej. Irene is een der bekoorlijkste damesnummer uit de voorstelling. Hans Siegiried laat het publiek proeven zien van vrijheidsdressuur van 4 Russische ponny's, terwijl de Gezusters Roberti met de plastische Pose te paard enorm succes weten ie oogstten. De clou van den avond fs echter het slotnummer van den Canadeesche Hercules Hans Siegfried. Ongekend is de kracht van dezen reu?. Twee 6 cylinder wagens houdt hij, terwijl zij vol gas geven onbe weeglijk op hun plaats, een hoefijzer- gfaaf draait hij met handenkracht tol een spiraal, een balster van 350 Ko. stoot hij met één handeen smids aanbeeld van 500 Ko Iaat hij zich op de naakte borst plaatsen en daarop met twee voorhamers smeden, in één woord Hans verricht toeren, die men zien moet om ze te kunnen gelooven. Maandag en Dinsdag gaf het circus voorstelling voor de schoolkinderen, tegen een zeer gereduceerden prijs. De kinderen hebben genoten om nog dagen (e kunnen vertellen, zoodat we ook in dit opzicht het circus Roberti kunnen aanbevelen, dat op alle gebied een uitstekenden indruk heeft ge maakt Ook voor de oudjes van 'ons Gast huis en 't personeel van 't klooster gaf het circus op de speelplaats der Zusterschool nog heden (Dinsdag) namiddag een voorstelling, die de bewoners van 't Klooster Bethlehem een aangename verpozing verschaften. KUNST EN LETTEREN. Nederlandsche Folklore-Schouw. Op 30 en 31 Mei j.l. werden In het Gildehuis van St. Dlonysius te Tilburg, de gecombineerde vergade ringen gehouden van de uitvoerende comité's der Ned. Folkiore-Schouw en de Intern Schutterswedslrijden, resp. onder leiding der voorzitters van de Brabantsche Folklore-Vereeniging en het Gilde St. DionysïusDe eers dag was voornamelijk gewijd aan een bespreking van den stand der voor bereiding „Organisatie Gildenfeesten". De secretaris dezer afdeeling, de heer jan van Berkel, gaf een uitvoerig ver slag van den stand der werkzaamheden en de bereikte resultaten, welke tast baar zijn in een zeer bevredigende deelname. Een groot aantal geweren- gilden en oude schutterijen, w. 0. zeer oude en die aan den optocht deelne men met zeldzame attributen, hebben reeds ingeschreven. Op de vergadering van 31 Mei bracht de secretaris der Ned. Folklore Schouw rapport uit van den stand der werkzaamheden en de bereikie resul taten inzake de centrale organisatie der Folklore-Schouw. De voorbereidin gen der werkzaamheden voor deze organisatie zijn in 'n stadium gekomen, dat er reeds gunstige resultaten voGr het weislagen daarvan verkregen zijn. Van verschillende gemeenten en musea in Nederland werd toezegging verkre gen voor inzending van waardevolle kunst en gebruiksvoorwerpen op folk loristisch- en oudheidkundig gebied. Voor een foikiore tentoonstelling van het handels- en ambachtswezen, in te richten op de terreinenn van 't Tilburgsche Sportpark is deelname verzekerd van verschillende firma's voor de inrichtingen reconstitute van oude handelszaken en bedrijven. Vooral ook de Gildedag van 21 Juli a s., ter welker gelegenheid een groote Folklorisiisch-Hislorische op tocht plaats zal hebben, belooft een manifestatie te worden die duizenden en duizenden vreemdelingen naar Tilburg zal trekken. RECHTSZAKEN. Rijwieldiefstal. De behandeling werd voo'rtgezet der strafzaak tegen D. S., pakjesdrager te Waalwijk, verdacht van diefstal van een rijwiel te Den Bosch, eigendom van V. A. M. Rouppe van der Voort. Ve'rdachte bekende toen hij werd aangehouden en het nieuwe rijwiel be reed, dat inmiddels aan den eigenaar werd teruggegeven. Getuige H. G. Langemeijer, arts te Waalwijk, verklaarde dat de geestver mogens van verdachte en van meerdere zijner familieleden niet normaal zijn. Verdachte werd al eens tot gevange nisstraf veroordeeld en vond het achter slot en grendel nog zoo kwaad niet De eisch van< het O. M. luidde twee maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk met 3 jaar proeftijd. Verdachte verldaa'rde „toch maar liever te gaan zitten." Maar als je weer iets uithaalt, dan zal plaatsing in een krankzinnigenge sticht volgen, aldus de president, die voorwaardelijke veroordeeling 't meest gewenscht achtte in dit geval. Uitspraak conform den eisch. De rare Chinees! Door den rijksveldwachter J. Pulles te Loon-op-Zand we'rden aldaar op een eenzame plaats aan den keiweg 4 fus ten gevuld met gedistilleerd gevonden. „Smokkelwaar", dacht de rijksveld wachter, die zijn collega De Ridder en de Kommiezen te hulp riep om de wacht te houden bij den vondst. 't duurde lang eer de smokkelaa'rs kwamen opdagen en dag en nacht werd er gewaakt achter het struikgewas. Ein delijk daar kwamen ze 's avonds om half elf en nog wel per auto. De chauf- feu'r bleef bij den wagen, terwijl twee personen behoedzaam de fusten begon nen weg te dragen naar de gereed staande auto. Het eerste vat was reeds ingeladen en juist werd het tweede opgetild toen bij het: „Halt, Rijkspoli tie", het fust op den grond viel en de smokkelaars er van door wilden. De chauffeu'r zette snel den motor aan, de Kommiezen kregen er nog met een gummiestok over en meteen was de auto met twee personen uit het gezicht, terwijl de derde het land in vluchtte. De politie zette hem na over de ak kers, totdat hij tegen een prikkeldraad geraakte. Maar over deze hindernis wist hij heen te komen en sprong in een moddersloot. Toen had de politie kans hem te grijpen, niet hem maar zijn pantoffel, en druipnat op één slof vluchtte hij voort. In den mo'rgen om 5 uur kwam hij terecht op de boerderij van Wagema- kers te Kaatsheuvel en vroeg er wat eten en gelegenheid om zich te was- schen. Bij al wat hem gevraagd werd liet hij niets uit, doch e'r was spoedig een politieman gekomen, die over den kletsnatte man op één slof dacht „Wat een rare chinees is dat!" en hem aan hield. Hij bleek te zijn C. v. B. landbou wer te Chaam. Hij verscheen wegens smokkelarij voor de rechtbank en de veldwachters en Kommiezen kwamen als getuigen verhalen van het avontuur. Verdachte ontkende. Twee vreemde lingen hadden hem gevraagd of hij een tientje wilde verdienen en daa'r had hij wel ooren naar gehad! En waarom ging je dan loopen? vroeg de Rijksadvocaat. Verdachte bleef het antwoord schul dig. Het O. M. noemde de onderneming een brutale smokkelarij en eischte 3 maanden gevangenisstraf met ver- beurdvex-klaring van de drie achterge- laten fusten. Lief! Van je familie moet je 'thebben! Dat bleek ook weer eens voo'r de rechtbank. H. de L„ huisvrouw van A. te Loon-op-Zand, had haar schoonzus je van, 15 jaar, heel grof beleedigd. G. van Bladel had het relletje ge hoord en getuigde e'r van. 'tWas wèl fraai! Wegens beleediging werd de booze vrouw veroordeeld tot 5.boete subs, hechtenis. RECHTBANK. Zittingen van 4 Juni. Ontduiking van belasting. W. L., rijwielhandelaar te AlmkeTk verhuurde rijwielen met halve belas tingplaatjes. Een tiental had hij er in voorraad gereed staan, terwijl de land bouwer Millenaar op den weg werd aangehouden en bleek te rijden op een fiets, die ook slechts e'en half plaatje had. Het rijwiel was geleend bij ver dachte. Als getuige werd gehoord een amb tenaar van de Belastingen te Gorcum. Uit het verhoor bleek, dat het trucje, 0111 een half plaatje op een rijwiel zóó te bevestigen, alsof de andere helft verborgen zit onder den lantaarnhaak of op een andere bedriegelijke manier. Verdachte hield zich van den dom me! Wie anders dan u zelf, zou van die trucjes moeten profiteeren? vroeg de president. Maar verdachte bleef het antwoord schuldig. De rijksadvocaat eischte 25 boete. Het O. M. eischte toewijzing. Uitspraak 13 Juni a.s. Meidag! 't Was Maandag d'ruk van vrouwen uit de Langstraat, die in strafzaken we gens beleediging, als verdachten of ge tuigen moesten verschijnen. P. K., huisvrouw D., 41 jaar, te Was pik, had op 1 Mei in een verwoede bui over een kinderkwestie, den veldwach ter van Waspik, J. F. de Moor, uitge scholden. Ze werd deswege veroordeeld tot 5 boete subs, hechtenisstraf. Diefstal. A. V., schippersknecht, Werkendam stond terecht wegens verdenking dat hij op 28 Febr. 1929 te Sleeuwijk met het oogmerk van wederrechtelijke toe- eigening heeft weggenomen een rijwiel, eigendom van J. Meerburg. Vanwege het O. M. zijn 2 getuigen gedagvaard. Veroordeeld tot 3 maanden gevange nisstraf. BURGERLIJKEN STAND. LOON-OP-ZAND. 15-31 Mei 1929. Geboren: Jacoba Laurentia Maria d.v. P. A. Vera en M. J. v. d. Sanden. Adrianus Hen- ricus Johannes z.v. A. J. v. Berkel en P. W. Mutsaers. Maryna Maria d.v. J. Remmeren en M. J. Driessen. Johan na Maria d.v. M. van der Linde en J. v. Gooi. Theodora Lamberta Maria d.v. J. C. Beerens en L. C. Broeken. Her man Marius Joseph z.v. J. C. v. Loos- drecht en G. A. Verschuren. Theodo- rus Adrianus Cornelis z.v. C. J. v. Mos selveld en A. C. Muizelaar. Johanna Maria d.v. L. J. Mutzers en M. A. v. Dijk. Adrianus Wilhelmus Maria z.v. P. Zijlmans en E. M. J. Klijn. Christina Wilhelmina d.v. W. K. Timmermans en C. Rosenbrand. Adriana Johanna d.v. J. J. Hendriks en J. van Delft. Johan na Maria d.v. Adr. Spierings en J. van Dongen. Petrus Martinus z.v. C. J. v. Eulem en C. v. d. Houdt. Cornelia Antonia Petronella d.v. N. J. v. d. Lin den en C. J. Loots. Petrus Johannes Marius z.v. J. W. Kooien en A. C. Bre- kelmans. Antonius Petrus Maria z.v. J. van den Broek en C. H. Konings. Matheus Theresia z.v. M. Soeterboek en G. van Gooi. Overleden: Marynus Remmeren, echtgen. van M. A. Vloemans, oud 63 jaren. Cornelis de Kok, echtgen. van Maria Valk, oud 79 j. Anna Maria de Jong, wed. van Leon. Hamers, oud 80 j. Petrus Paulus Wilhelmus Netten, z.v. W. G. Netten en A. M. Pulles, oud 10 mnd. Maria Cn- tharina van Aalst, wed. van Th. v. d. Linden, oud 82 j. Franciscus Zwitser- lood, echtgen. van E. IJpelaar, 65 j. Maria van Os, echtgen. van Joh. Damen. oud 60 j. Petronella Mathea Vissers, wed. van H. J. Seller, oud 72 j. Leo- nardus Remmeren, z.v. J. Remmeren en J. E. Grootswagers, 6 maanden. Gehuwd Petrus Martinus van der Ven, oud 33 j., won. alh., met Maria Johanna v. Wan- rooy, oud 33 j., won. alh. Marinus Adrianus van Best, oud 33 j., won. alh met Maria Johanna Hamers, oud 27 j.. won. alh. Antoon Verbaandert, oud 24 j., won. te Tilburg, met Antonia Jo hanna Kusten, oud 23 j., won. alhier. WASPIK. Over de maand Mei. Geboren: Hcndrika A. d.v. Adrianus A. Kuijten en Huberta P. v. d. Linden. Henri A. z.v. Gerardus Chr. Montens en Adriana P. van Beers. Adrianus F. M. z.v. Gys- berlus F. Roovers en Johanna A. Korsten Adriana D. d.v. Adrianus M. Fijne man en Johanna Schapers. Cornelis A. z.v. Nicolaas G. v. d. Ven en Petro nella J. Verschuren. Johannes F. z.v. Lambertus van Dongen en Theresia M. Verduijn. Gehuwd: Cornelis M. v. Broekhoven, 30 j. en Cornelia van Dongen, 31 j. Judocus Brouwers, 22 j. en Maria J. Kramer, 18 j. Johannes A. Pruysen, 30 j. en Jo- zina M. de Ruysscher, 22 j. Nicolaas C. Schellekens, 28 j. en Johanna Wage- makers, 24 j. Cornelis J. Horvers, 28 j. en Anna Ghr, van Gorp, 33 jaar, MADE. Geboren P. d.v. G. v. Zwol-de Jongh. J. z.v. H. Staal-Flipsen. C. z.v. H. Akkermans -van Gils. G. z.v. P. van de Korput- Krist. H. z.v. C. van Dongen-v. Don- gen. M. d.v. P. ran der Ven-Jacobs. J. z.v. J. van Oorschot-van Dongen. A. z.v. A. van Riel-Lambrecht. J. z.v. J. Musterd-Heelsmon. J. z.v. A. Segeren- Segeren. A. z.v. L. van Suijlekom- Schuller. M. z.v. C. de Wijs-Flipsen. B. d.v. A. van der Zanden-Hessels. Overleden P. Horrevoefs, 72 j., wed. van A. van Dongen. A Pals, 61 j.A. Timmers, 70 j., echtgen. van J. Kommeren. C. Akkermans, 3 dagen. Gehuwd L. de Krom, 23 j. en P. de Been, 23 j. J. Moerenhout, 28 j. en M. Jansen, 27 j. L. Peters, 29 j. en E .van Dongen, 28 jaar. DRUNEN. Over de maand Mei. Geboren Maria M. A. d.v. Corn. Jos. v. d. Ho- ven-de Munnik. Jacoba II. d.v. Hen drik. v. Hutten-Smits. Marinus P. z.v. Joh. van Kessel-Brok. Jan M. A. z.v. Mart. Klerks-Tielemans. Wilhelmus J. z.v. Joh. v. d. Putten-Kleijberg. Cornelis W. z.v. Lambertus H. Brok-van Spijk. Adriana d.v. Ger. J. Stevens Lommers. Overleden: Adrianus Jansen, 75 j. Hendrika Mimpen, echtgen. van Adrianus van Bla del. Theresia van der Sanden, 53 j., echtgen. van Leonardus van Haider. Gehuwd Johannes Klerks, 26 j. en Petronella Lommers, 21 j. Lambertus Krol, 29 j. en Cornelia W. Smits, 26 j. Marti nus J. Pulles, 32 j. en Laurina M. Klerks, 24 j. Razimus H. Buis, 34 j. en Johan na de Gouw, 35 j. Martinus van Son, 33 j. en Geerdina J. Mimpen, 27 jaar. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 4 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 216 paarden, 10 veulens, 931 magere runderen, 875 vette runderen, 273 vette kalveren, 777 nuchtere kalveren, 74 schapen of lam meren, 113 biggen, 6 bokken of geiten en 11 overloopers. De prijzen waren: koeien 3440 c., 4649 c., 5254 c.; ossen 43 c., 4548 e., 5052 c.; stieren 3840 c., 4244 c., 4648 c.; kalveren 5055 c., 6570 c., 77.582.5 c., alles per pond. Melkkoeien 200410, stieren 120 480, paarden 200350, slachtpaar- den 110190, hitten 120160, veu lens 80120, fok nuchtere kalveren ƒ1830, slacht nuchtere kalveren ƒ12 18, kalfkoeien 210400, pinken ƒ90 150, vaarzen 160230, biggen 15— j 28. alles per stuk, biggen per week 2.50 —2.75. Op de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen flink. De handel was redelijk en de prijzen waren iets stijver dan gisteren. Een beste koe ging nog tot 3.5 cent en een beste os nog tot 2 cent boven noteering. AGENDA'S. WAALWIJK, Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag8'/2uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag 3'/2 uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 121/*- Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. GEMENGD NIEUWS. De sinds drie dagen durende hittegolf heeft te New-York in totaal 28 dooden geëtscht. Zondag hebben er 19 en Maandag 9 sterfgevallen tengevolge van zonne steek plaats gehad. Noordwestelijke winden hebben in- tusschen wat afkoeling gebracht. Naar de Saarbrücker Zeitung uit Saargemiind meldt, hebben twee mannen vanmorgen bij het houthalen in het bosch van Lohr bij Albesdorf een granaat gevonden en mee naar huis genomen. Toen een buurman daar den ontsteker wilde losschroeven ontplofte de granaat. Een der mannen was onmiddellijk dood, de ander overleed spoedig aan zijn verwon dingen, terwijl de buurman levens gevaarlijk werd verwond. De kamer werd geheel vernield. Men meldt uit Geldrop d, d. 3 juni Heden namiddag omstreeks half 5 is te Geldrop op den Eindhoven schenweg nabij het viaduct 'n ernstig auto—ongeluk gebeurd. Een Ford- truc van de firma Van der Meulenui! Helmond, die op weg was naar Valkenswaard,, reed in zeer snelle .aart tegen een bakkerswagen, die langs dan weg stilstond. Een honderd meter verder kon de bestuurder van de Ford, de 31-jarige J. C. Dingemans uit Helmond mede tengevolge van de gladheid van den weg, het sluur niet meer houden en reed tegen 'n boom. De auto sloeg daarna om en bleef tenslotte dwars op den weg tusschen twee boomer, liggen. De bestuurder werd uit den wagen geslingerd en bekwam een schedel- fractuur. Kapelaan Vöiker en Dr. van Erp uit Geldrop waren beide spoedig ter plaatse en verleenden geestelijke en geneeskundige hulp. De chauffeur is in hoogst ernsligen toestand opge nomen in 't ziekenhuis te Eindhoven waarheen hij per ziekenauto der fa. v. d. Meulen uit Eindhoven werd vervoerd. De materieele schade is aanzienlijk. Nader wordt gemeldt dat de onge* lukkige hedennacht aan de gevolgen overleden is. I I 1 Mil Uil Ill lilllill 1 HM—W—i1H—HIW—M.1

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6