OlMMMliilii ATELIER SCHREURS Meest Modern Fotografisch Atelier. Artistieke Portretfotografie. Indusfrieele Fotografie. SPECIALITEIT IN VERGROOTINCEN. Draagt owe DWWEBl-OlDtlS aan ons op No, 47. Woensdag 12 Juni '29. 52e Jrg. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 11 Juni 1929. Raadsvergadering. Spoedeisctiende openbare vergade ring. van den Raad der gemeente Waalwijk, te houden hedenavond ten 7 uur ten raadhuize. Aan de orde Voorstel om te wijzigen de wijze van uitvoering van het plan tot het bouwen van 24 woningen op hel terrein aan de Eerste Zeine. Bevorderd. De heer Jo van Heeswijk alhier, is te Breda bevorderd van sergeant loi vaandrig. Concours Hyppique. Naast de medaille gescnonken door H. M. de Koningin ontving het be stuur eene medaille van Z.K.H. Prins Hendrik der Nederlanden en een verguld zilveren en zilveren medaille van de Burgerlijke Ruiter-Sportver- eeniging in Nederland. Voorts werden geschonken Gouden Medaille. N.V. Kon. Sioomschoenenfabriek A. H. van Scnijnüel, Mr. B. Timmer mans, P. W. H. Verwiel, N.V. Leder- fabriek .Noord-Brabant" Rijen, N.V. Hotel .L)e Twee Kolommen" Zilveren Medaille. J. A. J. van Heijst, Mr. H. Loeff, Drunen, P. A. Dekkers, Waspik. Jhr. Mr. E. Verheijen, Loonopzand. Een dubbel jubileum. Wanneer „De R.K. Fabrieksarbeider" er niet de aandacht op had gevestigd dan zou hier een dubbel jubileum onopgemerkt voorbij zijn gegaan, wam zelfs in bestuurskringen was men van het feit onkundig. Het betrett hier het dubbel jubileum van den heer Fr. Passier, en wel hei 25-jarig lidmaatschap van de R. K. Organisatie en dat het 12'/2 jaar ge leden Is dat hij vrijgestelde werd, om zich meer speciaal te wijden aan de belangen der leden der R. K. Vak organisaties voor de Schoen— en Lederbewerkers. Gedurende 25 jaar heeft de heer Passier zeer veel ln 't belang van de arbeiders gedaan. Hij behoorde indertijd tot de initia tiefnemers welke een z g. R.K. Leo- bond hebben gesticht met een daaraan passend verbonden ziekenfonds. In den loop van 1905 was hij de medestichter der plaatselijke R. K. Vakvereeniging van lederbewerkers, waarvan hij steeds de leider of mede bestuurder was, de R.K. Werklieden- vereeniging met de hieraan verbonden onder afd. en clubs op verschillend gebied. Hij bevorderde een Ziekenfonds, Steunfonds, een Centrale Inkoop van Steenkolen, enz, Hij zorgde vooreen gepaste ontspanning der leden en was vooral medestichter van onze harmonie „St. Crispijn". Daaruit groeide weer een tooneelclub. Intusschen laten we onbesproken zijn zitting hebben in tal van plaatselijke commissies van algemeen maatschap pelijk hulpbetoon, als H.L., Wit Gele Kruis e. a. Op vergaderingen is hij steeds de bezadigde leider, al kwam hij natuur lijk met kracht op voor de hem toe vertrouwde belangen. Moge hij onder Gods zegen nog vele jaren de vertrouwde leider blijven van den werkman. H. Kindsheid-optocht. Werden de laatste jaren de H. Kindsheidoptochten nogal eens door een malsche regenbui overvallen, waardoor het geheel soms erg te lijden had. Zondag heeft men het er droog afgebracht. Dank zij het schitterende weer was er geweldig veel belangstelling langs de straten. Ook uit andere plaatsen was er zeer veel bezoek. Onder leiding van den Weleerw. heer kapelaan Sanders en de onont heerlijke hulp der Eerw. Zusters had men wederom voor een mooie, ver zorgde stoet gezorgd, De heer Jan Hombergen had de grime keurig verzorgd, zoodat ook dit deel in orde was. Hem past een bij zonder compliment. Het is moeilijk te zeggen welke groep 't mooiste was, omdat men aan alles evenveel zorg had besteed. De praalwagens deden het weer bijzonder goed. Onder de prachtige H. Familiegroep had vooral het kindje Jezus de aandacht. Een aardige ver schijning was ook de groote (kleine) geloofsverdediger FranciscusXaverius voorts muntte uit Z. H. de Paus, H. Theresia, H. Driekoningen e. m. St. Crispijn luisterde de optocht met muziek op. Er werd flink gecollecteerd. 1 Vuchterstrsat 52, - OEN BOKH, - Telefoon 614. DORDRECHT Vreesepleln. Onderlinge Paardenverzekering De Onderlinge Paardenverzekering hield Maandagavond in 't café van den heer Adr. v. d. Broek eene ver gadering. Deze was in hoofdzaak belegd ter bespreking, wat er gedaan moet worden met paarden die door een ongeluk of dood getroffen worden. Na een uitvoerige gedachten- wisseling werd besloten de doode paarden te verkocpen aan G. van Glabbeek te Heusden, tegen 23 pCt. de geschatte waarde. R.K. WERKLIEDENVEREENIGING. De Gewestel. Encycliek"Meeting. In de groote zaal van de R.K. Werk- liedenvereeniging werd Maandagavond een vergadering gehouden ter bespre king van de Gewestelijke Encycliek- Meeting op Zondag 16 Juni te Waal wijk. De belangstelling was niet erg groot. Te ongeveer half 9 opende de voor zitter,, dhr. Fr. Passier, de bijeenkomst en zette het doel der vergadering uit een. Alvorens er verder op in te gaan gaf hij den secretaris gelegenheid de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke de goedkeuring der aan wezigen konden wegdragen. Vervolgens gaf de Voorzitter aan, hoe het verloop van de Meeting zal zijn. Om 2 uur opstelling van den stoet voor het station en wel als volgt: 1. Muziekkorps Waalwijk. Diocesaan Bondsbestuur, Werklie denver. Waalwijk, Kaatsheuvel, Loon- op-Zand. 2. Muziekcorps Baardwijk. Werkliedenver. Baardwijk Drunen, Elshout, Vlijmen, Made. 3. Muziekcorps Tilburg. Werkliedenver. Tilburg, Goirle, Hil- varenbeek, Moergestel. 4. Muziekcorps Raamsdonksveer. Werkliedenver. Raamsdonksveer, Mariapolder, Geertruidenberg, Waspik, Moerdijk, Zevenbergen, Zevenberg- schen Hoek. 5. Muziekcorps. Spr. spoorde aan om deel te nemen aan den optocht, opdat de kracht van de organisatie Zondag eens naar bui ten getoond kan worden. Het moet een propagandatocht worden voor de Ka tholieke vakbeweging. Wanneer de stoet is opgesteld neemt men de volgende route: Burg. v. d. Klokkelaan, St. Antoniusstraat, St. Crispijnstr., H. Hartplein, St. Antonius straat, Stationsstraat, Grootestraat, naad de plaats van de Eerw. Broeders, waar de openlucht-meeting wordt ge houden. Als sprekers zullen hier optreden: den WelEerw. Heer Rector Verhoekx, uit Helmond en dhr. J. A. de Zwart, uit Nijmegen, met de onderwerpen: „Ons beginsel", en „Het groote gezin en ouderdomszorg". Na afloop der redevoeringen trekt men doo'r de Grootestr. naar 't Hoek- einde, vervolgens door de Nieuwstraat en Groensteeg terug naar de Kerk van St. Jan voor het Sluitings-Lof. Onder het Lof zal de Eerw. heer Kapelaan Beekmans een korte toespraak houden, waarna tot slot een lied zal worden ge zongen. Ongeveer half 6 zal alles afge- loopen zijn. De Voorzitter wijst er nogmaals op dat het voor de werklieden van belang is om deel te nemen aan deze meeting, temeer waar thans overal in den lande 'n actie gevoerd wordt. Men moet voor zijn beginsel durven uitkomen. Bij de rondvraag werd door het lid J. Leijtens aan het bestuur in overwe ging gegeven bij eventueele candidaat- stelling toe te zien of een candidaat ook lid is van de verschillende onder- afdeelingen der Werkliedenvereen. De Voorz. zegt, dat het niet geëischt kan worden ook lid te zijn van alle ne veninstellingen van de vereeniging, zooals Steenkoleninkoopver., Dokters fonds, Ziekenfonds, e.a. Echter moet men wel lid zijn van de vakvereeni ging. Naar aanleiding van een vraag waar om gedurende de kermis in het bonds- café de consumptieprijzen 5 cent hoo- ger zijn, zegt de Voorz. dat zulks ge daan is om die dagen niet alle vreem delingen en niet leden van de goed- koope prijzen te laten genieten. Tenslotte wordt nog gevraagd of er dit jaar met kermis weer een matinée gegeven wordt. De Voorz. antwoordt, dat de harmo nie „St. Crispijn" hierover spoedig in een vergadering zal beslissen. Geslaagd. Dezer dagen behaalden de heeren Th.C. de Ronde, alhier, J. Tielmanen J. van Weert, beiden te Drunen, het diploma voor auto gen. lasschen en snijden, van de Nederlandsche Lasch inrichting, den Haag, Directeur J. van Lipszig. Concert .St. Crispijn." De Harmonie „St. Crispijn" geef! а.s. Zaterdag ten 8 uur in de kiosk een Groot Concert. Het programma luidt als volgt: 1. Graf Zeppelin, Marsch, C Teike. 2 Italiana, Fantaisie, L J Baudouck. 3 Potpourri sur L'Opera La fille de Madame Angot, Lecocq 4. Legende Heroique, Ouverture, L. Klynaud_ Pauze: 5 Fremersberg, Badensche Legende, M, Koennerman. Tausend und ein Nacht, Wals, J Strauss. 7. Lustspiel Ouverture, Kéler Béia. 8 Stars und Stripes Forever, March, Sousa. Veeteelt. Als bewijs dat de veeteelt in deze streek een voorname plaats in neemt, kan dienen, dat door den heer M. Spoor uit Eethen op Dinsdag 11 Juni j.l. alhier vijf prima versche koeien wer den ingeladen voor de Philipsboer- derij te Eindhoven. Rijkstelefoon. Nieuwe aansluiting: A. van der Pluijm, koopman, Wagenstraat 10, Telefoonnummer 56. Gevonden voorwerpen. Aan de Marechausseekazerne te Waalwijk zijn als gevonden aange geven of gedeponeerd, de volgende voorwerpen 1 luchtpomp voor auto, 1 schroeven draaier, 1 bankbiljet De eigenaars kunnen zich tot het terugbekomen daarvan aan genoemde kazerne aanmelden tusschen 12 en 2 nam. Foto-atelier Schreurs. Het fotografisch atelier Schreurs te 's Bosch heelt de klanken van den nieuwen tijd in smaak, kleur en lijn verstaan. Steeds bracht haar fotografie het nieuwste. Thans wordi'bij 't afleveren van 'n foto meer verlangd dan een zuivere persoonaibeeiding. Vooral de entou rage moet het nu doen. Genoemde firma voelt aan, dat vooral de omge ving in een foto—atelier op 't maken van 'n moderne, artistieke fotografie van invioed is. Tot het verkrijgen van zulk een modern artistiek foto—atelier had deze firma den kunstschilder Jan van Anrooy en den heer Jac. v. Dun architect aangezocht tot 't ontwerpen en totstandbrengen van een dergelijk atelier. We moeten erkennen, dat deze heeren hierin volkomen zijn geslaagd'. Men' heeft voor 't interieur de juiste lijnen- en kleurencombinatie weten te scheppen. Dit alles is in smaak en kleur even modern. Bovendien is de aankleeding van dit atelier zoo knus en sierlijk voltooid, dat tot aan de kleinste onderdeeltjes waarneembaar is, dat de eigenaar artistiek fotografisch alles fijn aanvoelt. Met de meubi leering en stoffeering van deze in richting wordt het kleureneffect niet weinig verhoogd. Kortom, dit modern gemetamorphoseerde atelier geeft een sfeer die den bezoekers prettig aan doet, men voelt er zich intiem op zijn gemak. De speciale etalage die voor deze opening van het nieuwe atelier is ontworpen, geeft een expositie van een aantal interieurs van den Bos- schen Raadskelder. Uit deze expositie spreekt voldoende de artistieke kunst van deze firma. Hoe rijk onze stad en'omgeving is aan natuurschoon en schilderachtige stadsdeelen die voor 't oog van het publiek verborgen liggen is te zien in 't foto-atelier zelf. Hier wordt het ieder helder wat moderne artistieke fotografie is. Naar ons werd medegedeeld ligt het in de bedoeling om van deze artistieke producten binnenkort koperdiep drukken te laten maken en in den handel te brengen. Indien deze firma daartoe overgaat mag men haar daar zeer erkentelijk voor zijn. Wie eenmaal voor de etalage staat komt er van zelf toe een bezoek te brengen aan het artistieke foto-atelier, dat hiervoor Zondag, Maandag en Dinsdag speciaal geopend is. In de morgenuren had de firma Schreurs talrijk veel bloemstukken in ontvangst te nemen, die alle zoo kunstzinnig zijn uitgevoerd, dat er de artistieke omgeving door is verfraaid. Tot slot nog een bijzondere waar deering voor de kunstprestaiies van de heeren van Anrooy en Jac. v. Dun. DRUNEN. Toen voor eenige weken stemmen opgingen om het Gouden Priesterfeest van Z.H. Paus Pius XI en de oplossing der Romeinsche kwestie tusschen Vaticaan en Quirinaal feestelijk te vieren, kwamen spoedig enkele personen bijeen en werd een comité gevormd hetwelk de taak op zich nam om dit feest schitterend te doen slagen. Zonaag 9 Juni had dit feest plaats. Om 5.3D uur werd de dag begonnen met klokkengelui en 't uitsteken der vlaggen. Bij de R.K. Kerk was een prachtige eereboog opgericht met hulde aan den Paus. Verder was de kerk fraai versierd met bloemen en licht. Een aigemeene H. Communie werd gehouden. Om 10 uur werd door den ZeerEerw. Heer Pastoor Goossens een plechtige H. Mis opgedragen, geas sisteerd door den Eerw. Heer J. v. Dal en den ZeerEerw. Heer v. Grinsven, Professor van het Seminarie, resp. als sub-diaken en diaken, terwijl de Eerw. Heer Willems, kapelaan alhier, ais ceremoniarius fungeerde. Hei Zangkoor voerde onder leiding van den heer J. P. v. Rooij de vier stemmige Mis van Filke uit. De feest- predicatie werd gehouden door den ZeerEerw. Heer Professor van Grinsven. Z Eerw. had tot tekst gekozen „Gij zijt Petrus, dat is steenrots, waarop ik mijn kerk zal bouwen en de poorten der hel zullen haar niet overweldigen". Om 1 uur 's nam. werd de optocht samengesteld in den Woifshoek bij den molen. Deroute ging over de heide tot den dijk en terug naar de Toren straat, alwaar de stoet werd ontbonden. Deze was samengesteld als volgt: 1 Garde d'Honneurs, 2 Zwitsersche Garde met olficier te paard, 3 Wagen Wonderbare Vischvangst, 4 Harmonie der Jongens-Congregatie, 5 Gymnas tiekvereniging „St. Herman |oseph", 6 Wagen Stichting der kerk, 7 Wagen Algemeenheid der kerk, 8 Een heid der kerk, 9 Zouaven met olficier te paard, 10 Wagen Belegering van Rome, 11 Wagen Hulde aan de Zouaven 12 Harmonie „de Volharding", 13 Wagen Inneming van Rome, 14 Wagen Hulde aan Pius X, Hulde en dank der kinderen voor vroegtijdige en dagelijk sche Communie, 15 Wagen Onder- teekening van het Concordaat, 16 Wagen Hulde aan Pius XI, Bruidjes, Comité, Garde d'Honneurs Om 6 uur kwamen allen wederom op het plein bij de Eerw. Broeders bijeen, alwaar het feest-program werd afgewerkt. De nieuwe kiosk alsmede het geheele terrein was eveneens smaakvol versierd. Toen de overgroote menigte gezeten was werd door beide Harmonieën de Piusmarsch gespeeld, waarna het jubilélied onder leiding der muziek gezameiijk werd gezongen. Door een gemengd koor werd onder leiding van den heer J Kuijs de Pius- cantate van Besouw, op een keurige wijze uitgevoerd. Door den heer M. v. d. Leur was een hulde-gedicht aan den Drunen schen Zouaaf Jac. v. d. Meijden ver vaardigd en werd dit door hem voorgedragen. Hij schilderde daarin de goede hoedanigheden van dezen ijverigen congreganist. Toen in 1869- 1870 de zouaven opgingen waren er hier ook 11 die vertrokken, waarvan deze is gevallen in Albano, alwaar een gedenkteeken op zijn graf werd ge plaatst. De gouden eere-medaille is thans hier gevestigd aan de Monstrans. Verder werd opgevoerd het drama „De Pauselijke Zouaaf".in 2 bedrijven, hetwelk door allen goed werd vertolkt. Door de harmonie werden enkele nummers gegeven en tot slot werd onder begeleiding gezongen „Aan U, o Koning der eeuwen" waarmede het programma was afgewerkt. De jury voor den stoet bestond uit de Eerw. Heeren Pastoor J. Willems te Elshout, P. Maas, kapelaan Heusden en M. Pijnenborg, kapelaan te 's Bosch. Deze had een zware en moeilijke taak te vervullen daar de wagens bijna alle even mooi waren, zooals de ZeerEerw. Heer Pastoor Willems zeide. De prijzen werden als volgt toegekend lste prijs Wagen Wonderbare Visch vangst, 1ste prijs Wagen Stichting der kerk, 2de prqs Wagen Onderteekening van het Concordaat, 2de prijs Wagen Hulde aan de Zouaven, 3de pr. Inne ming van Rome, 3de pr. Belegering van Rome, 4de pr. Eenheid der kerk, 4e pr. Algemeenheid der kerk, 5de pr. Wagen Hulde aan Pius X. Groepenlste prijs Zwitsersche Garde, 2de pr. Zouaven met officier te paard. Aan het slot van ons verslag willen wij een dankwoord brengen aan de Initiatiefnemers, aan het uitvoerend comité en allen die tot het welslagen van dit feest hebben medegewerkt. ELSHOUT De stemgerechtigde inge landen van het waterschap van Oud- Heusoen en Elshout hielden hier een vergadering onder leiding van den heer H. A. M. Verhoeven te Heusden. De rekening 1927—28 bedroeg in ontvangsten f 5943.27s, in uitgaven f 3854.73, batig slot f 1088,54s voor de buitenlanden en resp. f 1673.74s en f 2241.36s, nadeeiig slot f 567.62 voor de binnenlanden; f 417 49 en f 22,12, batig slot f 395 37 voor de Oude Maas. De begrootingen werden als volgt vastgesteldbuitenlanden ontvangsten f 6468,58 uitgaven f 4682.84 nadeeiig saldo f 1785.74, binnenlanden ontvangsten 1881.88, uitgaven f2667,62 batig slot f 1785,74, Oude Maas ontvangsten f 472.37, uitgaven idem. Het bestuur werd gemachtigd tot uit voering van werken in eigen beheer en tot onderhandsche verkiezing en verpachting. NiEUWKUIJK. Op Zaterdag 15 juni a.s. viert de ZeerEerw. Heer Emeritus pastoor Frencken zijn 40-jarig pries terfeest. Sedert 28 November 1924, op zijn 62sten verjaardag is pastoor Frencken in het St. Gertrudusgesticht alhier als rustend heer. Hij is toen gekomen van Heesch alwaar hij als pastoor 16 jaar werkzaam was. In 1889 werd Frencken benoemd tot assistent te Haren bij Megen en 2 jaar later tot kapelaan te Berghem. in 1901 volgde zijn benoeming tot kapelaan van Zeelst. Later zooais ge meld pastoor te Heesch. Thans echter nog leest hij iederen morgen in de kapel van het klooster de H. Mis temidden van hen, voor wie de winter des levens ook reeds lang is aangebroken. Op uitdrukkelijk verlangen van den jubilaris zal het feest zonder eenig uiterlijk vertoon, alleen in huiselijken kring gevierd worden. Het zal den ZeerEerw. Heer Frencken (meer be kend voor hier als het Pastoorke van het Klooster), echter hier van den kant der Nteuwkuijksche Burgers en zeker ook van de kloosterbewoners op zijn feestgetij niet aan gebed en hartelijke belangstelling ontbreken. Op Zondag 16 Juni a.s. zal de jubilaris in de Kloosterkapel een H. Mis van dankzegging opdragen. In den namiddag zal door Harmonie en Liedertafel een serenade worden gebracht. De verkoop van het Minahassa- bloempje heeft hier f 20 opgebrachts VLIJMEN. Zondagmiddag 2'/j uur had alhier op plechtige wijze de her nieuwing der toewijding van de parochie aan het H. Hart plaats. Met een lof werd de hulde ingezet. Daarna had opstelling plaats van den stoet van verschillende vereenigingen met vaandels en bloemen. De te volgen weg liep langs dr. Weijers naar de Achterstraat langs Burgemeester naar het Lieve Vrouwe-hoekje waar een lied gezongen werd. Vervolgens trok men door de Voorstraat naar het Kerkplein waar bij aankomst de bloemenhulde plaats had. Daarna werd wederom een lied ge zongen door de schoolkinderen. Een toespraak en de vernieuwing der toe wijding der parochie aan het H. Hart had plaats door den weleerw. heer kapelaan van Haarsteeg die op tref fende wijze de liefde schetste van het H. Hart voor ons menschen. Hierna trokken allen het kerkgebouw binnen. In de kerk had de Benedictie met een vlaggenhulde plaats. De deelname was schitterend, de belangstelling enorm. Vanaf de huizen langs den weg, die door den stoet gevolgd werd, wapperde overal de driekleur. CAPELLE. Bij het dezer dagen ge houden examen slaagde onze dorps genoot A. Mouthaan Az. voor het eindexamen van den R.K. Middelbaren Handelsavondcursus. Geslaagde en familie hartelijk gefeliciteerd. Naar wij vernemen heeft de heer A. van Oversteeg, Hoofd der O. L. School a. d. Loonschendijk zijn be noeming tot Hoofd der O. L. School te Buurmalsen aangenomen. Een ervaring en een vertrouwen van 50 jareneen inrichting van den modernen tijd, waarborgen U PRIMA WERK aan BILLIjKEN PRIJS WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTQ0N TlELEN. 1

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 5