Rechtzaken. BUSTËNLAND DIENSTBODE Notaris A SCHAAP WASPIK. Het 12'/a-jarig jubileum der R.K. Werkliedenvereniging .St. jozef* op 1.1. Zondag gehouden is schitterend geslaagd. Des morgens om acht uur werd in de parochiekerk een gelezen H. Mis opgedragen voor de levende en overledene leden van de vereeniging, waaronder door den Wei- Eerw. Heer kapelaan Damen, geestelijk adviseur der vereeniging, een toespraak werd gehouden en eene aigemeene H. Communie der leden plaats had. Na afloop der ii. Mis vereenigden zich de leden aan een gemeenschappelijk ont bijt in het patronaatsgebouw waarna een foto werd genomen. Om 10 uur werd door den WelEerw. Heer kapelaan Damen een plechtige Hoogmis opgedragen, waaronder de ZeerEerw. Heer Pastoor Huijbers de leestpredicatie hield. Om twee uur had de opstelling van den 3toet plaats aan de Diepstraat. Van hier trok de stoet, onder begeleiding der Harmonieën van Waspik, Raams- donk en Eishout, tot aan de parochie kerk, alwaar een openluchlmeeting werd gehouden. Het inleidend woord werd gevoerd door den heer W. Sassen uit Qeeriruidenberg, die vervolgens het woord verleende aan den heer J. Reijers, Hoofdbestuurslid van den R.K. Bouwvakarbeidersbond. In een mooie rede feliciteerde spreker de vereeniging met haar jubileum en sprak den wensch uit, dat zij, die nog niet tot lid der vereeniging behoorden, spoedig tot lid mochten toetreden. Na het zingen der liederen „Roomsche Blijdschap" en .Aan U, o Koning der Eeuwen* trok de stoet naar het Vaarije tot aan het Middenhuis Bij terugkeer werd het bestuur der jubileerende vereeniging officieel ontvangen op het Gemeente huis, waarbij het welkomstwoord werd gesproken door den Edelachib. Heer Dekkers. De harmonie .St. Bavo" uit Raamsdonk speelde het Wiihelmus. Vervolgens trok de stoet naar Waspik- Boven naar de St. Theresiakerk, alwaar een bloemenhulde aan de H.Theresia werd gebracht en een plechtig Lof werd opgedragen. De ZeerEerw. Heer van Riel, rector te Neerbosch, oud kapelaan dezer parochie, hield eene toespraak. Des avonds om acht uur werd in het patronaatsgebouw eene groote propa- ganda-vergadering gehouden, waarbij als sprekers optraden de heeren Sassen, Reijers, de ZeerEerw. Heeren Huijbers en van Riel. Maandagavond bracht de Har monie „Volksvlijt en Volksvermaak" alhier een serenade bij haar mede lid, den heer J. Kuijten, bij gelegenheid van zijn 25-jarig huwelijksfeest. De opening der muziekkiosk is thans bepaald op Zondag 23 Juni met een concert door de harmonie „Volks vlijt en Volksvermaak" alhier. Het concert te geven door de harmonie „Sophia's Vereeniging* uitLoonopzand blijft bepaald op Zondag 30 Juni. RAAMSDONK. Tot lid van het Burg. Armbestuur is benoemd de heer J, R. van Wageningen, vacature ont staan door 't overlijden van den heer Ant. Zijlmans. In de vergadering van Stem gerechtigde Ingelanden van 't Water schap „de Oude Polder" is tot afge vaardigde voor de aigemeene verga deringen van het Waterschap „Het Zuiderafwateringskanaal" benoemd de heer J. A. Lankhuijzen en tot plaats vervanger de heer J. C. Schoenmakers. De processie naar Brielle ver trekt op Donderdag 20 Juni a.s. Gedurende 3 maanden is op de gemeentesecretarie ter inzage neder- gelegd de verordening tot wijziging der ver. op de keuring van waren. RAAMSDONKSVEER. Als een loo pend vuurtje verspreidde zich dezer dagen op het Veer het gerucht, dat onze algemeen geachte kapelaan den WelEerw. heer G. A. van Elk door Z. D. H. den Bisschop van 's Bosch benoemd is tot Rector van het St. Corneliusgesticht te Reusel. Bijna zes jaren is kapelaan van Elk in onze parochie werkzaam geweest. In dien tijd heeft Z.Eerw. zich doen kennen als een priester, die met veel ijver en toewijding de geestelijke belangen van Raamsdonk's katholieken behar tigde. Z.Eerw. wist zich bij eenieder bemind te maken doorzijn vriendelijk karakter en de armen vooral zullen hem noode zien vertrekken. De R.K. Werkliedenvereniging alhier zal met medewerking van de harmonie „De Eendracht" a s. Zondag 16 |uni deelnemen aan de gewestelijke Encycliekmeeting te Waalwijk. De stoet zal omstreeks 1 uur opgesteld worden op het Kerkplein en vandaar uit vertrekken naar het station. RAAMSDONKSVEER. De collecte in de Herv. Kerk gehouden voor het Chr. Sanatorium te Zeist, bij gelegen, heid van de spreekbeurt door den Eerw. Heer Dekker, bracht op f 75 91. Voor de samenwerkende Zen- dingsvereenigingen te Oegstgeest werd met de Pinkstercoilecte ruim 70 gld. ontvangen, nl. 28 gld. in de kerk, 38 gld. werd bezorgd bij een Diaken, tevens Penningmeester der Plaatse lijke Zendingsvereeniging, terwijl een Oudeiling nog enkele guldens ontving. De heer J, R. v. Wageningen werd gekozen tot lid van het Burger lijk Armbestuur in de vacature, ont staan door het overlijden van den heer Ant. Zijlmans. MADE. Zondag na de Hoogmis hield de Werkhedenvereeniglng van Made een huishoudelijke vergadering in het Patronaatsgebouw. Voorzitter was de heer H. Ligtvoet. Voor deel neming aan de gewestelijke meeting te Waalwijk op Zondag 16 Juni gaven zich 8 leden op. Door het lid Roeien werd verslag uitgebracht over de ge houden controle bij den penning meester en hij dankte deze voor zijne accurate boekhouding. Ais afgevaar digde naar de bondsvergadering te Tilburg op Zaterdag 15 juni werden gekozen de heeren Roeien en de Been De heer Dijkmans, administrateur van het kolenfonds, bracht financieel ver slag uit. Er bleek aan kasgeld aan wezig te zijn een saldo groot f42.85 Als leden der controlecommissie voor het nazien der boeken werden be noemd de leden G, van Gageldonk en P. Diependaal. Door den metselaar M. Diele- mans werd een portemonnaie met inhoud vermist, die door hem op een kastje in zijn woning was neer gelegd. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid dor Red.) NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 12 Juni 1929 Voorkeuring. Van wege de Kon. Ned. Politieh. Ver. zal op Zaterdag 15 Aug. op het landgoed van „Noord Braband" bij Soijers in het Loonsche Hoekje de voorkeuring gehouden worden voor 't certificaat van politiehond der ver eeniging. Als keurmeesters zullen op treden de heeren J. F. C v. Helsland, Insp. v. Politie alhier, P. Letschect, Burgemeester van Nieuw-Vosmeer en Sijstermans, Opperwachtmeester der Kon. Mar. te Zundert. De keuring is toegankelijk voor de hondenliefheb bers en donateurs van de K N.P.V. en vangt aan om 9 uur v,m. Processie Kevelaar. De processie naar Kevelaar zal dit jaar Zondag 4 Aug. vertrekken om op Maandag 5 Aug. 'savonds wederom in Kaatsheuvel terug te keeren. Bel Canto. De liedertafel .Bel Canto" schreef na een bespreking met de leden op de vergadering van Zaterdag 8 Juni definitief in op het internationale mu ziek en zangconcours door de Har monie kapel L'Entrée Joyeuse van 10 - 18Aug. a.s. te Eindhoven te geven. Bel Canto komt uit in de 2e Afdeeling. Volksconcert. Het volksconcert door Euphonia bepaald op Woensdag 12 Juni is door omstandigheden uitgesteld op Zondag morgen 12 uur a s. Bal. Zondag a.s. wordt in de zaal van Euphonia om 7'/a uur een groot bal gegeven, dat gratis toegankelijk is voor leden en donateurs van het Kon. Muziekgezelschap. Een gevaarlijke. A. L. R. schipper te Werkendam, 28 jaar oud, thans gedetineerd uit anderen hoofde, had zich te verant woorden ter zake van wederspannig- heid op 30 Oct. 1928 gepleegd te Werkendam. Tegen verdachte een gevaarlijk en zeer gevreesd heerschap was bevel tot gevangenneming gegeven. Toen hij gegrepen werd, liep hij aanvanke lijk goed mee, maar zoodra hij de kans had trachtte hij te ontkomen, zoodat een worsteling met de politie ontstond waarbij verdachte zich hard verzette. Deswege werd tegen hem 3 weken gevangenisstraf geëischt. Dezelfde verdachte had met de justitie nog een zaak te vereffenen wegens beleediging op 13 April tegen de politie van Werkendam, die hij de huid had volgescholden op een ver schrikkelijke manier. Met de klompen in de handen, de jas uitgetrokken en alzoo geheel voor den aanval gereed was verdachte op de politie komen aan stormen, die hem met een vuurwapen op een af stand hield, waarna hij zich door de rivier wadende verwijderde. Deze karwei kost verdachte f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. ADVERTEERT IN DIT BLAD. Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding van het ingezonden stuk van „Ook een Ambtenaar" ver zoek ik U beleefd eenige plaatsruimte waarvoor bij voorbaat mijn dank. Uit den tweeden zin van zijn be toog blijkt, dat inzender niet op de hoogte is met de historie, die ver bonden is aan de salarieering van den ambtenaar ter secretarie der ge meente Eethen. Hierin staat n.l. dat de gemeente Eethen eeri plaats van plm 2286 inwoners volgens den burgemeester, zeker tot oordeelen bevoegd, een ambtenaar ter secretarie noodig heeft. Schrijver bouwt uit deze stelling zijn betoog verder op en waar deze stelling ten eenenmaie onjuist is, meen Ik dat aan het overige deel, hoe goed misschien bedoeld alle waarde ontzegd moet worden Wat toch is het geval Toen in 1923 de instructie van den gemeente-secretaris moest worden vastgesteld is op aanraden van den burgemeester, overtuigd als deze was dat de secretaris zijn werk alleen afkon, deze instructie zoodanig inge richt wat betreft den werktijd van den secretaris, dat deze geen ambte naar zou kunnen eischen. Het raads lid van der Schans heeft zulks nog eens bevestigd door te zeggen dat de secretaris al het werk moest doen. In December 1927 stelden B. en W. echter voor f400 toe te staan voor de belooning van hem, die het werk van ambtenaar ter secretarie deed. Hiertegen is door het raadslid van Buuren oppositie gevoerd, speciaal op grond van bovenstaande betreffende de vaststelling der instructie van den secretaris Evenwel de anti-revoiutionnaire parlij is eenmaal oppermachtig in den raad en het voorstel werd aange nomen. Diezelfde burgemeester die eerst een ambtenaar heeiemaal niet noodig achtte was nu totaal omgedraaid Over de waarde van de beweringen tn deze door Z.Ed.Achtb oordeele ieder nu zelf maar. Nog moge ik hier terloops vermelden dat Z.Ed Achtb. gezegd heeft zijn kennis te danken te hebben aan zijn voortreffdijken leermeester. Jammer (velen zouden hier inzenders woorden gebruiken „Schande, driewerf schande") dat ZEd Achtb. in het aanwenden van die groote capaciteiten tot heil der gemeente, zoo ontzaglijk ver bij dien ook werkzamen leermeester ten achter staat; het optreden der bedoelde pappenheimers zou dan heel anders zijn en zeker niet aanleiding geven tot ingezonden stukken als van „Ook een ambtenaar". Waar nu ook meerdere deskundigen van oordeel zijn dat de secretaris van een gemeente als Eethen zijn werk alleen af kan, gezien ook het feit dat namiddags op de secretarie zelden gewerkt wordt, meen ik dat wel voldoende vaststaat dat geen ambte naar noodig is. De heeren die destijds de salarieering hebben doorgedreven schijnen hiervan nu ook wel over tuigd te worden, aangezien ze het ook nu nog niet aandurven de be trekking te bezoldigen, zooals zulks behoorde, indien werkelijk een ambte naar noodig was. Dat de secretaris maar steeds alle mogelijke en onmogelijke baantjes°tot zich trekt, in een zaak, waarvan de gemeente en dus de belastingbetalers geen dupe mogen worden. Geen Ambtenaar, maar een belastingbetaler De provinciale verkiezingen in België. De officieele uitslag der provinciale verkiezingen is thansbekend geworden, rllj is als volgt te resumeerenDe katholieken verliezen 12 zetels, de iberalen winnen 16 zetels, de socia listen verliezen 21 zetels, de fronters winnen 19 zetels, de communisten verliezen 5 zetels, de R. K. democra ten verliezen 2 zetels en de autono- misten winnen 3 zetels, De getalsterkte der verschillende partijen in de provincie-raden is thans de volgende Katholieken 287 (tegen 299 zetels) iberalen 123 zetels (107), socialisten 225 zetels (246), fronters 34 zetels (15) communisten 3 zetels (8) R. K. democraten 10 zetels (12), katholieke dessldenten 7 zetels (7), landbouwers zetels (1). autonomisten 3 zetels (0) De groote overwinnaars van den dag waren dus de fronters, die alleen maar in het Vlaamsche land streden. Zooals gezegd is deze overwinning vooral behaald ten koste van katho- ieken en socialisten. De katholieken handhaven hun meerderheid in de provincies Luxem burg, Limburg, West Vlaanderen, zij verliezen hun meerderheid in Oost— Vlaanderen. De socialisten handhaven hun meerderheid in de provincies Luiken Henegouwen. De liberale socialistische unie ver liest de meerderheid in de provincie Namen. Prins Leopold over zijn reis door Nederlandsch Jndië. Terug van z'n reis doorNederlandsch Indië heeft prins Leopold aan Jaspar den eersten minister, de eerste indruk ken van zijn reis, waarover hij ver rukt is. medegedeeld. Hij heeft een belangrijke koloniale documentatie meegebracht waarvan België zalkunnen profiteeren. De prins heeft ook ver zamelingen meegebracht welke hij aan 't Belgische museum voor natuurlijke historie ten geschenke wil geven. AGENDA'S. WAALWIJK, Donderdag 8 10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitieTavenu. Zaterdag 3uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 121/*. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak1* Musis Sacrum. SPORT. WAALWIJK. W.S.C. Zondag j.l. vonden onder flinke be langstelling de huldigingswedstrijden plaats voor de reserve-kampioenself- tallen van W.S.C. Om 12 uur speelde het 3e elftal te gen R.B.C., Dongen en won na 'n goe de, vlugge wedstrijd met 50. Te half kwam het 2e elftal tegen Willem III, Oosterhout in het veld en volgde het goede voorbeeld der juniores door hun tegenstanders met 4—1 hun superiori teit te bewijzen. Voor den aanvang werden de spe lers der beide elftallen door den voor zitter hunner vereeniging, alsmede door de aanvoerders der bezoekers ge complimenteerd met hun fraai resul taat in het afgeloopen competitie-sei zoen behaald. KAATSHEUVEL. Er heerschte wederom een ongeken de belangstelling aan den Horst bij de seriewedstrijden, uitgeschreven door de vereenigingen Advendo, Tilburg en D.V.O., Kaatsheuvel, ten voordeele van een speler van deze twee elftallen, ge blesseerd bij de vorige seriewedstrij den. Zes elftallen namen aan de wed strijden deel. De uitslag was: PehaveMartino 32. Kaatsh. BoysAdvendo, Tilburg 1-1. Na loting wonnen de K'heuvelsche Boys. D.V.O., K'heuvelUno Animo, L.-o.-Z. 2—4. In de finale kwam Pehave slechts met 5 spelers uit tegen de Kaatsheuvel- sche Boys, waardoor zij zich met 0-5 gewonnen moesten geven. De laatste ronde eindigde met een 20 overwinning van Uno Animo op de Kaatsheuvelsche Boys. HEUSDEN. Zondag zou alhier een vriendschap pelijke match gespeeld worden tus- schen Nieuwkuik en Juliana. Door 'n misverstand kwam de eerste niet op, zoodat de wedstrijd niet doorging. Voetbaluitslagen van Zondag. N.V.B. Kampioenschap van Nederland. Sparta—PSV 2—3. Go-AheadFeijenoord 21. HET ZUIDEN. Promotiecompetitie 2e klasse. VlissingenWilhelmina 34. Promotiecompetitie 3e klasse. TerneuzenMEVO 14. Zaltbommel—Sitta'rd 43. VOETBAL. ZWEDEN—NEDERLAND 6—2. Onder groote belangstelling werd Zondag te Stockholm de internat, wed strijd ZwedenNederland gespeeld. De Deen Dr. Remke leidde den wed strijd. De pers noemt het geheel een slappe wedstrijd, zonder uitblinkers aan onzen kant. De Hollanders bleken lang niet op gewassen tegen het snelle spel der Zweden. De rust ging in met 20 voor Zwe den. KORFBAL. „N.E.O.", SPRANG. J.l. Zaterdag speelde onze vereeni ging N.E.O. de aangekondigde compe titiewedstrijd tegen de vereeniging Quick" te Tilburg. Quick is volledig, terwijl N.E.O. slechts 4 dames telt. Ondanks deze handicap ontwikket N.E.O. direct een vlot spel waartegen Quick moedig par tij geeft. Het samenspel der beide clubs is zeer goed, doch de N.E.O.-menschen zijn hun tegenstanders, wat betreft snelheid en samenspel de baas. De aanvallen van N.E.O. zijn veel gevaarlijker dan die van Quick, alhoe wel deze ook niet van gevaar ontbloot zijn. Koos en „Massy" in den aanval doen schitterende dingen en tot 3 maal toe springt de bal uit de mand weer in het veld. Het spel gaat vlug op en neer en de goed opgezette N.E.O.-aanvallen moe ten wel tot doelpunten leiden. Een der N.E.O.-heeren weet dan ook uit fraai samenspel te scoren, 01. Hiermede breekt de rust aan. Na rust verhoogt N.E.O. direct de score, 02. Na de vakverwisseling is Quick gevaarlijker en maakt spoedig een tegenpunt, 12. Niet lang hierna maakt de schitterend spelende N.E.O.- aanval 13. Bij dezen stand moest gestaakt wor den wegens den regen. Aangezien er niet meer verder gespeeld kan worden, resten er nog 33 minuten te spelen en wordt de wedstrijd op een nader te be palen datum afgewerkt. Indien N.E.O. in de resteerende wed strijden een dergelijk spel weet te ont wikkelen als in deze match, dan zullen er weinig wedstrijden verloren worden. Dus N.E.O.-spelers en -speelsters, „let op uw zaak". DUIVENSPORT. KAATSHEUVEL. „De Combinatie", gevestigd bij den heer Jan van Dun, hield Zondag een wedvlucht vanuit Groningen. Uitslag: 1 B. Remmeren, 2 11L. Mosselveld; 3 Jan Emmers; 4 P. Kemmeren; 5 C. van Wanrooij; 6, 12 J. Opperman; 7 A. Emmers; 8 J. v. Riel; 9 C. de Bondt; 10 A. v. d, Ven. Overduif Fr. v. d. As sem. WAALWIJK. Op Zondag 9 Juni hield de Waal- wijksche Goncoursbond een wedvlucht vanuit Melun. Afstand 386 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: J. v. Velthoven 1, 22; Th. v. d. Geld 2, 17, 19, 23; Ant. van Hilst 3; H. Knip- pels 4; J. G. Muskens 5, 11; P. L. Pul les 6; A. Braspenning 7, 10, 13; Adr. Stokwielder 8; J. van Bladel 9, 26; P. Schoemans 12, 15, 28; C. Verhulst 14; Adr. Stam 16, 27; Jac. Wassenaar 18; J. Schoemans 20; Arn. Goedhart 21; Th. de Ronde 24; L. Heijmans 25; 1ste overduif C. Witlox; 1ste duif 11-27-26; laatste duif 11-57-31. MARKTBERICHTEN. Vee en paarden. ROTTERDAM, 11 Juni. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 250 paarden, 22 veulens, 979 magere rund., 925 vette runderen, 374 vette kalveren, 800 nuchtere kalveren, 122 schapen of lammeren, 90 biggen, 8 bokken of gei ten, 15 overloopers. Prijzen per K.G.koeien 25 k 40; 40 a 48; 52^ a 54 ets., ossen 43, 46 k 48; 50 a 52^ ets.; stieren 39 a 40; 42 k 44; 46 5 48 ets.; kalveren 50 5 52|; 62^ k 67^; 75 a 82^ ets. Prijzen per stuk van mager vee: Melkkoeien 210 a 430; kalfkoeien 210 a 400; stieren 120 a 480; pinken 80 k 125; vaarzen 150 k 220; paar den 225 a 350; slachtpaarden ƒ140 k 190; hitten 100 a 170; veulens 80 k 120; 1^-jarige veulens 120 k 160; big gen 17 k 30; dito p. week 2.70 k 3; fok nuchtere kalveren 18 k 30; slacht nuchtere kalveren 12 k 17. ADVERTENTIëN. Mevrouw VAN DER HOEVEN- HOLTHUIS vraagt een nette met ervaring als zoodanig en liefst kunnende koken. Adres: Mr. v. Coothslraat 26 f 's-avonds 7'/a— 8'/j uur. te Waalwijk, bericht, dat de onroerende goe deren van de Erven van wijlen W. DE WIND, zijn ingezet op Koop I 1 2975.— Koop 2 f 1575.— Toeslag Dinsdag 25 Juni a.s., des avonds 7 uur N T. in café NIEUWKOOP te Drongelen. Tegelijk zal alsdan worden verpacht het voor gras der te verkoopen onroerende goe deren. 42759

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6