VoorHoed of Pet Bernard Vaes „Het Anker" Dat Is JE ADRES. Hoeden en Petten H. VERHULST, Voorjaar 19 29. GEMEENTERAAD. VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. naar Vughterstr. 65, DEN BOSCH. ONTVANGEN NIEUWE COLLECTIE Chique modellen. HEMDEN, tevens met afknoopbare Manchetten, (HEMDEN, óók naar maat). Heerenmodemagazijn. Markt 5. DEN BOSCH. Telefoon 841. WAALWIJK. Onze raad kwam Woensdagavond 7 uur in spoedeischende vergadering bijeen. Afwezig waren de heeren Donkers, v. d. Waerden, v. Loon en Timmer mans, deze laatste met kennisgeving van verhindering wegens uitstedigheid. Het eenige agendapunt was: Voorstel om te wijzigen de wijze van uitvoering van het plan tot het bouwen van 24 woningen op het terrein aan de Eerste Zeine. Voorzitter. Het is den heeren bekend dat wij ter plaatse hadden aangekocht het land van de heeren v. Baal en v. Loon. Later is de heer v. d. Broek bij ons gekomen en heeft ons aangeboden om ook een strook land, die hieraan grensde, van hem te koopen. Wij hadden toen gedacht, dat het wel wenschelijk was het bouwterrein iets dieper te maken waardoor er vóór de woningen nog een tuintje kon komen en er achter nog een grooter tuintje overschoot, waardoor de wo ningen zeer zeker aan aantrekkelijk heid zouden winnen. Om die reden hebben B. en W. en ook de raad toen besloten het land van v, d. Broek er nog bij te koopen Maar die aankoop stuit nu op moeilijkheden omdat het land met vruchtgebruik schijnt belast te zijn. Het eigendom berust wel bij v. d. Broek, doch diens vader had er het vruchtgebruik van. Het is geen geldkwestie waar het omgaat, want op het oogenblik levert dat vruchtgebruik slechts f 62 50 op, terwijl bij deze gunstige gelegenheid om het le ver- kooDen de rente der opbrengst zeker f 150.— per jaar bedraagt, dus veel meer. Het is een animositeit tusschen de familieleden onderling en de er varing heeft geleerd, dat men daar niet tusschen kan komen. Zoodoende moeten B en W. weer terugkomen op hun voorstel zooals dat vroeger luidde vóór er over aan koop van het land van v. d. Broek is gesproken en wordt de toestand ter plaatse als volgt: Er komt een straat van 15 M breedtede vóór- tuintjes vervallen achter de woningen komt nog een aanbouwtje van 6 M. diepte en daarachter blijft er nog 4 M. over, zoodat men achter de woon kamer nog over een stukje grond van 10 M. diepte beschikt. Wij hebben den raad in spoed eischende vergadering bijeen moeten roepen omdat die eerst zijn goed keuring aan deze wijziging moetver- leenen vooraleer de gemeente den bouw der 24 woningen, waarvoor de aanbesteding reeds heeft plaats gehad, kan gunnen. Vrijdagmorgen zijn de 14 dagen respijt verloopen en moet de gemeente beslissen. Zooals de heeren wel gelezen zullen hebben, scheelt de laagste inschrijver nogal veel met zijn opvolger. Pullens, 't is wel vreemd, dat we zoo ver gegaan zijn, terwijl we nog geen zekerheid hadden dat die koop zou doorgaan. Voorzitter. Dat wisten we te voren nietv. d. Broek kwam het ons zelf niet, dat het met vruchtgebruik be zwaard was. Later bij de overdracht is dat voor den dag gekomen. v. d. Geld. Wanneer dit gewijzigde voorstel wordt aangenomen, blijft het dan toch de bedoeling die woningen aan blokken van twee te bouwen? Voorzitter, ja, alles blijft 't zelfde. Alleen vervalt het voortutnije en wordt het achtertuintje iets minder diep. v. d. Geld. Is het U bekend ofv. d. Broek bij overlijden van zijn vader dit aanbod nog gestand zou doen Voorzitter. Ik zou denken van wel, want het is voor hem een voordeeli- gen verkoop Zijn land zal er nu neg minder door waard worden nu het achter die woningen ligt. Maar dat geeft ons al zeer weinig want de oude heer v. d. Broek kan nog heel wat jaartjes meegaan. v. d. Geld. Zou het niet mogelijk zijn om, als we de zekerheid hebben dat we door den tijd dat land er bij krijgen, te beginnen met aan ééne zijde 12 woningen te bouwen. Voorzitter. Dan zouden we daar later toch een ongelijken toestand krijgen. v. Schljndel. Nu we alleen de be schikking hebben over het land van v. Loon en v. Baal krijgen we nu niet verschillende diepten Voorzitter. Neen, het terrein is overal even breed. Rox. Zal deze wijziging in het plan ook van invloed zijn op de huur? Voorzitter. Ja. maar niet veel. Het beteekent 'n minderen bouwgrondprijs van f 3000 dat is f 50.— per woning tegen 7'/2 is ongeveer f 4.— per jaar, dat maakt dus niet zoo veel uit. Pullens. Maar ook de bouw en explosattekosten zullen wel iets min der worden. Voorzitter. Doordat de hekjes om de voortuintjes vervallen zal er natuur lijk ook iets van de aannemingssom af gaan. Hierna verklaart de raad zich met algemeene stemmen vóór de wijziging in het plan zooals door den Voor zitter was uiteengezet. De Voorzitter zegt nog een korte mededeeling te willen doen in geheime vergadering en schorst daarom de openbare zitting. ELSHOUT. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 12 Juni des avonds te half acht. Voorzitter Edelachtb. heer F. van Liempt. Aanwezig alle leden. De Voorzitter deelde mede dat Ged. Staten een schrijven hebben gezonden, waarin zij berichten, dat ze zich mei het genomen raadsbesluit om het ver- menigvuldigingscijfer op 4'/2 pet. vast te stellen, niet kunnen vereenigen, aangezien dan slechts een opbrengst wordt verkregen van f 7800 terwijl een opbrengst van f 11.700 noodza kelijk is. Ged. Staten stellen voor het htffingscijfer op 5'/a pet. te brengen. De heer Brok meent dat het te hoog wordt. De Voorzitter geeft toe dat het hoog is, doch wijst er op, dat er niet aan te ontkomen is. Het best zal zijn aan het verlangen van Ged. Staten te voldoen. De heer Sprengers zegt dat het een groote opbrengst zal zijn, doch dat daar niets aan te doen is. Met algemeene stemmen wordt be sloten het heffingspercentage op 5 vast te stellen. Vervolgens wordt besloten in de politieverordening eene bepaling op te nemen, waarbij het verboden is in weilanden te loopen gedurende de maanden November, December, Janu ari, Februari en Maart. Het bedrag uit te keeren aan de R K. Meisjesschool werd vastgesteld op f 7 45 per leerling en voor de R K. Jongensschool op f 5 89. Een vorig jaar was ditrespectieve- lijk 8 09 en f 8.70. Daarna deelt de voorzitter mede, dat de gemeentebode zijn pensioen heeft aangevraagd. De pensioensgrondslag wordt vast. gesteld op f 311. Van de PNEM is bericht ingeko men dat de prijs voor het electrisch licht van 45 op 40 ct. per K.W.U. zal worden teruggebracht. Tenslotte d elt de voorzitter mede dat hij aan H. M. de Koningin ont slag heeft gevraagd als burgemeester mWi Wlii isSSIili eervol is verleend. Hij hoopt dat dn besluit zoowel in het belang van de gemeente als van hem zelf zal zijn. Weth. Klljn dankte hem voor alles wat hij in het belang van de ge meente heeft gedaan. (Prov. Ct.) BUITENLAND. KERK EN STAAT IN MEXICO. Volgens een Associated Press-be- richt uit Mexico heeft president Portes Gil gisteren den aartsbisschop van Mo- 'relia Ruiz y Flores en bisschop Diaz, die den aartsbisschop begeleidde, op het kasteel Chapultepec ontvangen. Het onderhoud duurde tot laat in den middag. Behalve de drie genoemde personen werd niemand verder tot het onderhoud toegelaten. Volgens een uitlating van president Gil tegenover een journalist kan dit onderhoud het begin van onderhande lingen tot bij legging van het conflict tusschen Kef'k en Staat in Mexico be- teekenen. Nieuwe gevechten in Marokko. Een Fransch detachement dat in Marokko op verkenning was, werd overvallen, waa'rbij 13 man sneuvelden en 10 man werden gewond. 16 officie ren en 70 inlandsche soldaten worden vermist. Het Fransche vliegtuig vertrokken. Het Fransche vliegtuig, de Oiseau Jaune, dat zooals men weet, van Ame rika naar Parijs wil vliegen, is op weg naar zijn doel. Verder wordt nog gemeld, dat de Oiseau Jaune om 10.10 uur gistermor gen van Old Orchard vertrokken is. Het toestel kwam prachtig van den grond en verdween in den mist, bege leid door een watervliegtuig van de kustwacht, De Green Flash, die 5 minuten la ter startte, brak een vleugel, toen hij over den kop sloeg. De vliegers hieven ongedeerd. De Provinciale verkiezingen in België. De liberalen winnen 17 zetels, de frontpartij 20. De resultaten der provinciale ver kiezingen in België zijn thans bekend. De zetelverdeeling is aldus: Katholieken winnen 3 zetels en ver liezen er 24; liberalen winnen er 17, socialisten verliezen er 21; commu nisten verliezen er 5, frontpartij wint er 20, de Heimatbund wint er 3; klei nere partijen winnen er 7. De Katholieken behouden hun meerderheid in de provincies Luxem burg, Limburg en West-Vlaanderen; zij verliezen die in Oost-Vlaanderen. De socialisten behouden hun meer derheid in de provincies Luik en He negouwen. De lib. soc. Unie verliest haar meerderheid in de provincie Namen. BINNENLAND. Kon. Familie in Amsterdam. De huldiging van H.M. de Konin gin-Moeder in Amsterdam heeft ver der een grootsch verloop gehad. Na de kinderhulde, de cantate, het aanbieden van een geschenk (50 etsen van Amsterdam), zijn deze schitte rende dagen besloten met de opvoe ring van het Regentessespel in het Stadion. Het gezantschap bij den Paus. Kamer, heeft Maandag voor de Chris- telijk-Historische kiesvereeniging' te Vlissingen een verkiezingsrede ge houden. Bij het debat werd den spreker door twee der aanwezigen gevraagd, hoe hij stond tegenover het gezant schap bij den Paus, nu deze een we reldlijk vorst is geworden. De heer Tilanus erkende, dat de toestand ze ker veranderd is, doch hij kon niet zeggen wat er verder zou gebeuren. Dat zal van de regeering afhangen en deze kwestie moet zakelijk behandeld worden. Het zou misschien wel mo gelijk zijn, dat de gezant te Rome te vens gezant bij het Vaticaan werd en dat zou dan geen geld kosten. Spre ker wilde maar zeggen, dat op de ge stelde vragen thans geen definitief antwoord was te geven. Men dient een afwachtende houding aan te nemen. Philips-f abrieken. Ook in Hongarije breiden de Philips' Radiofabrieken zich steeds uit.. We'rd vóór 5 jaar begonnen met een tiental personen, thans zijn in Boedapest on geveer 100 man werkzaam. Moest men voor een paa'r jaren reparaties naar Eindhoven sturen, op het oogenblik worden deze in den kortst mogelijken tijd te Boedapest verricht. Door de N.V. Philips is aan het ge meentebestuur van Nijmegen vergun ning aangevraagd voor den bouw van een fabrieksgebouw van 7 verdiepin gen aldaar. De geruchten dat Philips e -n fabriek zou beginnen te Nijmegen, zijn dus waa'r. DE AANSLAG OP WILLEMSTAD. Het vertrek van de Hertog Hendrik. Na een toespraak van vice-admiraal Quant, die het schip had geïnspecteerd, is gisteren de Hertog Hendrik onder commando van kapitein ter zee Bos nia om 10 uur uit Den Helder naar Curasao vertrokken, uitgeleid door een groote menigte en een muziekver- eeniging, die de uitstedige stafmuziek verving. Acht vliegtuigen manoeuvreerden in de lucht en op het water. De kapel aan boord speelde lustig. Een donderend hoera van den wal werd aan boord drie maal beantwoord. Uit Curasao komen nadere berich ten en blijkt dat de gouverneur gewoon uit zijn bed is gelicht. De gewonde ser geant Marcusse is sedert dien overle den. De Venezolanen hebben minutie enz. geroofd om in hun land een op stand te kunnen verwekken. Zij zijn echter naar gemeld wordt, verslagen. In Willemstad is de staat van beleg afgekondigd. Men verwacht dat onze regeering de regee'ring van Venezuela niet verant woordelijk zal stellen, maar wel be straffing der bandieten zal eischen. De buitenlandsche pers, speciaal de Fransche, steekt den draak met de mo gelijkheid dat zoo iets een koloniale mogendheid kan overkomen! Opheffing van Kantongerechten. Intrekking der daartoe strekkende voorstellen. Naar de Minister van Justitie in de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake de wetsontwerpen tot wijziging van de bezoldiging der leden van den Raad van State en van de le den der burgerlijke en militaire rechts colleges mededeelt, is zeer binnenkort voorstellen tot opheffing van verschil lende kantongerechten. BURGERLIJKEN STAND. WAALWIJK. Geboren Johannes A. P. z.v. J. L. Klijn en H. Heijl. Antonia d.v. D. Verschu ren en H. A. v. Broekhoven. Petrus J. z.v. D. Verschuren en H. A. van Broekhoven. Jan T. z.v. J. van der Waals en G. H. van Leersum. Jo hannes C. z.v. J. H. Berkelmans en J. C. van de Leur. Hendrikus W. z.v. W. J. van Boxel en C. M. v. Bom mel. Maria P. L. Th. d.v. C. A. Slaats en A. M. van de Ven. Jo hanna M. d.v. Th. M. van Loon en H. Bruurmijn. Overleden Franciscjis Jansen, 56 j„ echtgen. van J. van der Ven. Huwelijks-aangiften Marinus Marisaël, 39 jaar en Adri- ana G. van Meeuwen, 33 j. Corne lls Klijn, 35 j. en Johanna Maria Dek kers, 34 jaar. Ingekomen personen: J. Meeuwsen en gezin, van Nijme gen. H. C. v. Oudheusden, van Bre da. J. Titseler en echtgen., van Deventer. K. A. de Mol en gez., van Deventer. F. J. Raken, van Groen- lo. J. Verheijden, van Dinther. J. van Zeist e# echtgen., van Sprang- Capelle. Vertrokken personen: L. v. Laarhoven, naar Loon-op Zand. M. G. van de Leur, naar Til burg. J. J. Mandemakers, naar Sprang-Capelle. D. Kuijsten, naar Sprang-Capelle. H. A. C. de Groot, naar Tilburg. J. M. A. N. van der Hammen, naar Vlijmen. W. Velt, naar IJsselstein. A. A. de Graaff en gez., naar Loon-op-Zand. J. Faro, naar Sprang-Capelle. H. P. M. Pullens, naar Namen. G. Meijer naar Den Bosch. RAAMSDONK. Van 25 Mei7 Juni 1929. Geboren G. D. z.v. J. N. v. d. Plas-Kuijsters. A. A. d.v. H. C. v. d. Kieboom- Joore. B. A. A. z.v. A. L. Achter- berg-Michaël. C. M. d.v. A. M. Ver-' meer-de Ruijter. P. P. z.v. E. Spoor- Damen. A. F. d.v. P. J. Buijks-van Biezen. A. S. H. z.v. A. R. van Se- ters-Waas. D. d.v. P. Snijders-Mo- lewijk. M. P. Th. d.v. H. C. Schip- peren-v. Schijndel. J. z.v. G. Faro- Blom. A. P. z.v. J. Tempelaars-de Wit. H. M. d.v. W. de Groot-Fijne man. Huwelijken: Th. M. Buijs, jm., oud 32 j. en A. H. M. van Steenoven, jd., oud 29 j. J. A. van Zwol, jm., oud 28 j. en J. M. Tak, jd., oud 29 j. A. R. van Seters, jm., oud 23 j. en A. J. Waas, jd., oud 21 j. B. H. M. Teurlings, jm., oud 25 j. en-J. M. A. Rombouts, jd., oud 28 j. J. A. van Nieuwen- huijzen, jm., oud 28 j. en A. Lankhuij- zen, jd., oud 21 jaar. Overleden: L. G. G. de Jongh, echtg. van M. v. d. Kieboom, oud 49 j. J. H. Zijl mans, echtg. van A. M. Bax, oud 80 j. A. M. Waas, wed. van J. J. van der Loo, oud 70 j. E. C. de Wit, oud 74 j. Ja. P. C. Akkermans, oud 17 jaren. Ma. C. Treffers, oud 69 j. Fr. Bakx, oud 63 j. Aa. A. van den Kieboom, oud 11 dagen. Pa. J. M. Stoop, oud 11 maanden. Ingekomen H. J. Sachteleben, van Wagenin- gen Esschelaan 4 naar G 13. Ba. C. J. van Steenoven, van Oosterhout Vrachelen I 13 naar H 66. E. Ma. Ha. van der Kallen, van Eindhoven Kloosterdreef 25 naar J 43 Liefdege sticht. Adr. H. van Strien, van Oosterhout Oosteind A 74 naar D 122. Ja. Ma. Braat, van Zandheu vel D 118 naar C 26 St. Adrianusge- sticht. E. van den Hoek, van Rot terdam, Violier straat 42c naar G 115. Vertrokken E. Ja. Verschuren, van L 109 naar Echteld Broekdijkstraat 57. Andr. van Kuijk en gezin van H 52 naar Til burg Piushaven woonschip. Corn. J. Dingemans, van B 22a naar Uden- hout Loonschehoek A 129. Joha. van Boxel van J 47 naar Eindhoven Stratum 68. Aa. van Boxel van J 47 naar Eindhoven Stratum 68. A. Molenaar en gezin van E 14 naar Made en Drimmelen, Made Wacht- ost 13. P. van Dijk van Keizers- R.K. Kiesvereenigin g$ wwf 'S DE HEER JOHANNES MUISELAAR EN MEJ. ADRIANA DE VRIES TE KAATSHEUVEL, DIE 16 JUNI HUN GOUDEN BRUILOFT VIEREN.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6