ATELIER SCHREURS Meest Modern Fotografisch Atelier. Artistieke Portretfotografie. Industrieele Fotografie. SPECIALITEIT IN VERGROOTINCEN. FA-M' Ca. M. van Strien, van D 5a naai' Oos terhout Groenendijk. Hub. C. van Strien, van I) 122 naar Oosterhout Groenendijk. Ma. A. D. Snels van F 71 naar Waspik. Ca. van der Kuijp, van I. 48 n. Breda Eindstr. 9. SPORT. W.S.C.'s Roodbroeken". Morgen, 16 Juni, gaat bovenge noemd elftal naar Geertruidenberg om een vriendschappelijken wedstrijd te spelen tegen Good Luck. Indien bet weer medewerkt, zal de reis per fiets gemaakt worden. Het vertrek is bepaald om half een pre cies vanaf de Markt. R. W. B. Door gewijzigde omstandigheden wegens het herhaaldelijk uitstellen worden de seriewedstrijden dit sei zoen niet meer gespeeld. Maandag a.s. zal de wedstrijd ge speeld worden R.W.B. 3, zooals dit in 1922 samengesteld was tegen een combinatie R.W.B. I en eenige oud spelers. Het voormalige 3e elftal speelt on geveer met de opstelling als toenter tijd, alleen rechtsbuiten en linksbui ten kunnen niet van de partij zijn. De tegenpartij "komt met een tame lijk sterk elftal, zoodat een aardige wedstrijd verwacht kan worden. Als bovendien de kameraadschappelijke geest bij R.W.B. 3 nog intact gebleven is, belooft een en ander een gezellige avond. De opstelling is als volgt: R.W.B. 3—1922. Doel: J. v. Lang. Achter: A. Bruurmijn, Jac.. v. Osch. Midden: L. v. Hilst, Jan v. Osch, Fr. Passier. Voor: J. Treffers Joh.zn., Th. van Vugt, P. Klerkx, Jac. Passier, L. v. d. Heijden. Scheidsrechter: M. v. Vugt. Voor: P. de Leeuw, F. v. d. Gouw, J. Klerkx, C. Holster, P. Dekkers. Midden: C. v. Kampen, L. v. Hilst, M. v. d. Heijden. Achter: C. Verhagen, J. Treffers Jac.zn. Doel: C. Gijzel. R.W.B.-comb. Aanvang half 8. NOORWEGEN—NEDERLAND 4—4. De wedstrijd te Oslo gespeeld, heeft weer een teleurstellend resultaat ge had. De eerste helft was voor de Ne derlanders prachtig en werd in elk opzicht schitterend gespeeld. De stand was toen 30 voor de onzen. Na de rust werden de onzen overmoe dig en vertoonden slecht en futloos spel, zoodat de wedstrijd nog eindig- bijdragen worden gevoteerd voor een ambtenaar ter secretarie is m i. en bij velen van mijn collega's, dit graaien uit de algemeene kas niet toelaatbaar. Elk bedrag, hoe luttel ook, voor dat doel besteed, is te veel. Hier komt de vraag van „Ambtenaar", of een ambtenaar een mensch is, niet te pas Zijn stukje getuigt niet, van een mensch afkomstig te zijn. Het mensch zijn, wordt niet bepaald® naar de veel held van het salaris, doch eerlijkheid en hoffelijkheid, ook tegenover een tegenstander, is eerste vereischte. Waar de zaken stonden, zooals hier uiteengezet is, moest iedere verhoo ging wel vallen Bij de benoeming van dezen ambtenaar, behoefden wij niet gekend te worden, zoodat aan stelling tegen onzen wil plaats had O is recht was het dus, te doen zoo als het gegaan is: Iets overbodigs dient afgeschaft te worden. Zijn werk gever is niet de gemeente, doch de in genoemde vergadering benoemde secretaris. Dankend voor de verleende plaats ruimte. PAPPENHEIMER. Drongelen, Juni 1929. Vuchterstraat 52, - DEN BOSXH. - Telefoon 614. DORDRECHT Vrees§j»lein. pensioen-wet te doen treden. Men zou wenschen dat van hooger hand werd ingegrepen. U mijnheer de Redacteur dankend, OOK EEN AMBTENAAR. de met gelijk spel, 44. Men ziet hieruit wat de Noren nog hebben kun- ter onder het oog zien Mijnheer de Redacteur. Het is opmerkelijk hoe alleen 'reeds de onderteekening den geest van een ingezonden stuk kan typeeren. „Geen Ambtenaar, maar een belastingbeta ler", men voelt, in 't laatste maar een belastingbetaler", zit een stille aan klacht, althans iets wrangs. Geachte opponent, stel je gerust, er zijn meer menschen, die stipt aan de bepalingen van het fiscaal recht vol doen. De tegeninzender 2egt, dat ik on kundig ben met de historie die verbon den is aan de salarieering v. d. ambte naar ter secretarie te Eethen. Laati ons daarover a.u.b. geen polemiek gaan voeren. Het punt in kwestie zou e'r door verlegd worden en vrij van alle objec tiviteit zouden we kunnen blijven ha meren op een wat ik zou willen noe^ men „dood-historisch punt". Ik kan mijn tegenstander gerust stellen, met de histo'rie ben ik op de hoogte. Nu gaat 't voor onzen ambtenaar 'n lijdenshistorie worden. En moet men nieuwe denkbeelden, gewijzigde toestanden, nieuwe inzich ten, enz. zonder meer opzij' zetten, om dat men meent zich angstvallig aan de historie te moeten vasthouden. Neen. Laat ons de zaak gezond en nuch- nen ophalen. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Een ambtenaar kan een mensch zijn Het is mij een behoefte, één der Pappenheimers zijnde, bedoeld In het ingezonden stukje van „Ambtenaar", in uw blad van Zaterdag 8 juni j 1. hierop eenige aanmerkingen te maken. Ik wil op den voorgrond stellen, niet het onvoldoende of voldoende salaris van bedoelden ambtenaar ter secretarie te zullen uiteenzetten; alle ambtenaren weten, dat dit te laag is, doch de bedoeling, welke hieraan vastzit. In de eerste raadsvergadering, gehou den door den nieuwen raad van onze uitgebreide Gemeente werd behandeld de instructie van den secretaris. Na een opmerking van enkele leden over het gedeelte van deze instructie, waar in stond dat d% secretaris den gehee- len dag op het secretarie aanwezig moest zijn, werd geantwoord, dat dit gedaan was om 's middags rustiger te kunnen werken en om hem op die manier het recht te ontnemen, de bij stand van een ambtenaar te vorderen. Natuurlijk was het aanwezig zijn niet bindend, indien er geen werk was. Een der leden maakte de opmerking, gegrepen uit het hart van zeker alle leden, dat in de instructie de bepaling moest worden opgenomen, dat de secretaris er voor moest zorgen, dat deze al het voorkomende werk moest afdoen. Of deze bepaling is opgeno men is mij niet bekend, doch duide lijk demonstreerde deze opmerking den wil der leden en waar nu, uit onze De toestanc! is zo°. dat er op de se cretarie in Eethen een ambtenaar noo- dig is geworden. Men zie d,us in 't he den en late de historie iri 't verleden. Waar nu vaststaat, dat op de secre tarie een ambtenaar onmisbaar is, moet men zoo iemand ook behoorlijk sala- rieeren. Pijnlijk heeft me daarom getroffen het schandelijke voorstel van Weth. v. d. Beek, om den ambtenaar een ver hooging te geven van 25. Men heeft den mond vol van Chris telijkheid, maar is dat Christelijk? Dat noem ik onchristelijk, of bete'r nog, het gebaar van een farizeëer. Weth. v. d. Beek behoort toch tot degenen, die van oordeel zijn, dat er werkelijk een ambtenaa'r noodig is. Welnu, met die overtuiging kan men 't voor God noch,'mensch verantwoor den, iemand een loon te geven dat ner gens op lijkt. En de verontschuldiging met „be lastingpenningen" gaat niet op. Of is 't Christelijk als de gemeen schap op een persoon teert? 't Is terecht zooals de Burgemeester zei, een persoon mag daarvan niet de dupe worden. 't Standpunt van v. Buuren is in zoover te 'rechtvaardigen, dat hij de consequenties van zijn redeneer ing doorvoert. Maar diep bedroevend is de houding van de anderen, die met den voo'rz. van oordeel zijn, dat Vos, op de secre tarie niet gemist kan worden. Intusschen kan deze ambtenaar maar met zijn 400.— blijven hangen, valt buiten, de pensioenregeling, enz. En dit noemt men Middelbaar Onderwijs voor meisjes. Met de groote vacantie komen tal van ouders in kleinere plaatsen voor de vraag te staan: „Waar zal ik mijn kinderen Middelbaar Onderwijs la ten volgen? Die vraag wordt nog moeilijker te beantwoorden, doordat er aan vastgekoppeld wordt welk M. O., dat geboden door een gymnasium, H.B.S. of H.H.S.? De Waalwijksche ouders zijn in zooverre gelukkig, dat tenminste een dezer soorten M.O. ter plaatse door jongens kan worden ge volgd, door het bestaan der Hoogere Handelsschool 5 j.c. Wil men z'n jon gens liever 'n H.B.S.^ laten loopen, dan kan het naar kostschool zenden of treinstudentje spelen wat beide duur is om van andere nadeelen niet te spreken altijd nog 2 jaar wor den uitgesteld, omdat de 2 eerste klassen der Handelsschool zuiver H.B.S.-klassen zijn. Bovendien is het een overweging van belang tegen over elkaar te stellende gevaren en kosten verbonden aan het 5 a 6 jaar heen en terugreizen aan den eenen kant en aan den anderen kant de kosten en energie noodig om na op leiding op een H.H.S. zoo noodig zijn geestelijke ontwikkeling om te buigen in richting H.B.S. of Gymnasium. Staan de Waalwijksche ouders er met hun jongens dus niet slecht voor, voor de meisjes wordt, wat dit be treft, heelemaal niet gezorgd. Zeker, ik weet er bestaat een U.L.O.-school en een Middelb. Handelsavondcursus, maar deze beide inrichtingen dienen in dit verband buiten beschouwing te blijven: de U.L.O. omdat die geeft lager onderwijs, de avondcursus, om dat dagonderwijs wordt gevraagd. De zorg voor het M.O. voor meisjes laat dus nog alleszins te wenschen over. En toch zou naar mijn meening zonder veel kosten en opoffering een oplossing, althans ten deele, zijn te verkrijgen. Zou het Bestuur der R.K. Hoogere Handelsschool haar deuren niet wil len openen voor onze meisjes? En als het volgen van den volledigen cursus op onoverkomelijke bezwaren stuit, zouden dan althans de eerste twee H.B.S.-klassen niet voor meisjes toe gankelijk kunnen worden gemaakt? M.i. zou het Bestuur velen ouders 't opvoeden hunner meisjes hierdoor minder zwaar maken. Wie begint hiervoor een actie? X. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 14 Juni 1929. Jonge Boerenstand. De leden van den jongen Boeren stand maakten gisteren onder leiding van den heer J. J. Leenaarts, leider van de landbouwwintercursussen alhier, een excursie naar Boxtel en Veghel. In Boxtel werden de export, slagerijen en in Veghel de bedrijven van den N.C B. bezichtigd. Voorkeuring. Abusievelijk meldden wij in 't vo rig nummer dat de voorkeurinp voor 't certificaat Politiehond van de KNPV op 15 Aug. zou gehouden worden. Niet echter 15 Aug. doch Zaterdag „Christelijk". 15 Juni zal de keuring plaats hebben. hem in de /an de honden- dressuur zal het wel niet aan belang stelling hiervoor ontbreken, Aangehouden Op verzoek van den Burgemeester alhier is In Doetinchem aangehouden zekeren v. D. en naar hier overge bracht, verdacht van 't opgeven van een valschen naam. Tijdens het verhoor alhier bleek dat van D. nog verschil lende malen gesignaleerd stond in het politieblad en nog verschillende straf perioden had uit te dienen. Hij is op transport naar 's Bosch gesteld. Matinee. Wij vestigen nogmaals de aandacht op 't Matinée, dat de Harmonie van 't Kon. Muziekgezelschap Euphonia, Zondagmiddag om 12 uur In de kiosk alnier zal geven Bij eenigszins gunstig weer zal het de harmonie niet aan belangstelling ontbreken. Bel Canto. Ais concoursnummers koos de Lie dertafel „Bel Canto" voor 't concours te Eindhoven „De Liefste Plek" en „De Kleinste", beide koorwerken van den bekenden Amsterdamsche compo nist Joh. H. Loser. Reeds is B. C. met de partij—repetities begonnen. Gouden Bruiloft. Zooals reeds algemeen bekend, viert het echtpaar J, Muiselaar—de Vries op Zondag 16 Juni zijn gouden brui loft. De beide oudjes zijn nog buiten gewoon kras en verrichten nog hunne werkzaamheden met de beste regel, maat. Het feest zal op Maandag 17 juni gevierd worden. Als typische bijzonderheid kunnen wij melden dat de jubilarissen ook 50 jaren in de buurt waartoe zij behooren geleefd hebben Opgeruimd en vroolljk van aard zijn het menschen, dievanafden beginne tot heden de volle sym pathie van hunne omgeving genoten hebben. Dat deze symnathie ook Maandag a.s. zal blijken is zeker. Met versiering is men reeds bezig. De beide harmoniën en Bel Canto brengen een serenade. De geheele familie wordt 's morgens in een groote auto—stoet, gratis disponibel gesteld, naar de kerk gereden. De Hoofdstraat viert met de gouden jubilarissen Maandag a.s. groot feest. NIEUWS UIT HE US DEN. Heusden, 14 Juni 1929. Bij de plaats gehad hebbende ver pachting van de buffetten, verver- schingsdans- en andere tenten op de kermis, verbonden aan het muziek concours op 27—29 Juli werd e. e. a. gegund voor de som van ruim f800 Een jongmensch, zekere V.was bezig de dakgoot schoon te maken, toen de ladder wegschoof met het ge volg dat hij viel en met het gelaat op een emmer terecht kwam. Hoewel hij zich hier en daar nogal ernstig he- zeerd heeft, zal de val geen blijvende nadeelige gevolgen hebben, Ofschoon de vruchtboomen prach tig bloeiden, zal de oogst niet mee- vallen. Peren vooral zullen niet over. vloedig zijn. terwijl ook de boomen ge- ducht te lijden hebben van de rupsen. OUDHEUSDEN. De weled. heer Chr Sprengers is gekozen tot eere— voorzitter van de Gem. Zangvereen. „Het Rozeknopje". GEMENGD NIEUWS. Gisterennacht is het te Berlijn tot een verwoed gevecht gekomen tusschen een slager en zijn drie zoons ^ian 21 tot 27 jaar. Reeds langen tijd was er voortdurend twist in het gezin. Gisteren toen de zoons niet thuis waren trachtte de vader, die erg overspannen was. van het dak op straat te springen. Buren beletten hem dit en kalmeerden hem. De man plaatste daarop een barricade voor de huisdeur. Zijn thuiskomende zoons hadden echter weinig moeite met de barricade en gingen hun vader te lijf. Deze greep in nood 'n slagers mes en verwondde alle drie de zoons, de jongste ernstig. Eerst toen de politie met gummiknuppels tusschen- beidi kwam, werd 't gevecht gestaakt. De slager werd voor zijn eigen veilig heid meegenomen. - Op de kermis te Ratibor, een stadje in 't Zuiden van Opper-Silezië raakte gisteren plotseling 'n ongeveer 100 K G. wegende gondel van een 5 meter hoogen draaimolen los. Daar de draaimolen in volle vaart was, werd de gondel midden tusschen hei publiek geslingerd. Dientengevolge werden negen vol wassenen en vijf kinderen gewond, van wie één volwassene en twee kinderen zeer ernstig. Oorzaak van den ramp moet zijn, dat de einden van de stalen kabels niet in overeenstemming met de voor schriften met de gondels waren ver bonden. Tusschen Ecaussines en 'sGraven- brakel is een troep spoorwegaibeiders door 'n trein met bedevaartgangangers verrast, Twee der arbeiders werden letterlijk vermorzeld. Bij Brescia is'n vliegtuig omlaag gestort en op een kerktoren gevallen. De bestuurder, een officier, is omge komen. Gistermiddag omstreeks half vier heeft in de Darmenslijmerij van de N. V. Baconfabrieken te Uithoorneen ernstig ongeval plaats gehad De 15- jarige arbeider Koolmoes uit Mijdrecht werd bij het aanraken van een draad van de electrische geleiding gedood. Dr F. Ceelen trachtte nog de levens geesten op te wekken, hetgeen niet mocht baten. Een vierjarig zoontje van den heer Kornet te Sliedrecht Is gisteren namiddag onder een Sliedrechtsche, uit de richting Giessendam komende autobus geraakt en gedood. Gisterenavond is op den Kanaal dijk tusschen Lexmond en Meerkerk de 26-jarige C Meyer uit Leerdam, door het springen van den achterband van zijn motorfiets in't Zederikkanaal gereden en verdronken. Te Egelsdorf bij Köningssee in Thüringen is gistermorgen bij de firma Zeise en Co. bij het demonteeren van een gasketel een ernstige ontploffing ontstaan. |De ketel vloog in de lucht, één arbeider was onmiddellijk dood, twee andere zijn ernstig gewond. De 13-jarige G. te Druten is Maandagavond zoo ongelukkig met zijn fiets gevallen, dat de rem hem door het rechteroog is gedrongen. Gistermiddag is de jongen zonder tot bewustzijn ie zijn gekomen aan hersen schudding overleden. Bij het spelen met lucifers zijn de kleertjes van het 4 jarig dochtertje van den heer v, d. P. te Beverwijk in brand geraakt Voorbijgangers hebben vrij spoedig de vlammen gedoofd, doch het kind had reeds ernstige brandwonden gekregen. Het is gisteren overleden. Het 3 jarig zoontje van D Lem- stra te Wolvega is bij het oversteken van den weg door 'n auto aangereden en gedood. De 19 jarige motorrijder P. van Zand te Breda is te Princenhage met zijn motor geslipt. Hij bekwam een dubbele beenbreuk en ernstige schedel- fractuur. In hoogst errstigen toestand werd hij naar het St. Ignatius zieken huis te Breda overgebracht. De 21 jarige A. Funcke, te Ede die zich vasthield aan een vrachtauto kwam met zijn fiets te vallen. De auto ging hem over 't hoofd en borst. Na eenige uren is de ongelukkige overleden. Waalwijk. preekt MAAN0AG17 JUNI half 8 uur in de roote zaal van den R.K. Gildenbond. u ,V A

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 7