Pulles-Heesbeens Ifollemelkbrood. Indien Uwe kinderen niet genoeg eten, probeer het dan eens met Extra kwaliteit. HOOGE VOEDINGS WAARDE. Onder voortdurende strenge CONTROLE. No. 48. Zaterdag 15 Juni 1929. 52e Jrg. DERDE BLAD. I PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 14 Juni 1929. N.V. Hotel „De Twee Kolommen". Blijkens vorenstaande advertenfJp is het Hotel-Café.Restaurant der N w Hotel „üe Twee Kolommen" gcreed gekomen van eene grondige ver_ nieuwtng en restauratie. Wij hebben reeds vroeger medege deeId» dat de zaal „Musis Sacrum" voorz'en '8 van goed ingerichte kleedkamers, van hygiënische W.C.'s en toiletten, van een geschikte garde robe, thans is ook de foyer of koffie kamer gereed gekomen, die met z'n mooi ingebouwd buffet, z'n aardige betimmering, z'n gekleurd glas in lood, in 't kort door z'n totale inrichting een prettige foyer, een mooie vergader zaal geworden is. De kegelbaan is ge heel gemoderniseerd, van binnen en buiten keuiigopgeschiidetd, de banen in orde gebracht, een paar gezellige zitjes, waschgeicgenheid enz., aange bracht zoodat ook deze den toels der vergelijking met andere plaatsen kan doorstaan. Over de inrichting van 't hotel met z'n uitstekend verzorgde meubi- leering, met z'n stroomend koud en warm water schreven we reeds vroeger alsook over de smaakvol gemeubi leerde en zeer gezellig ingerichte eetzaal; we willen nu nog wijzen op den prachtvoilen gevel van 't café. Üe - ingang is thans geheel ter Oostzijde aangebracht en geeft toegang tot een vestibule, van waaruit men èn het caté-restaurant en de sociëteitszaal bereikt. De vestibule met artistieke hoofd deur, met z'n mooie betegeling, is werkelijk zeer goed gevonden en vormt een modern entrée, ter linkerzijde toe gang verleenend in een portiek waar door men het café bereikt. Het café zelf heeft door de drie groote ramen, z'n ongebroken voor front, een geheel nieuw en modern aspect gekregen. De drie breede prach tige spiegelruiten, waarboven het zeer mooi gevatte gekleurd glas in lood, van werkelp artistieke teekening, doen het uitnemend en geven een bijzonder cachet aan den gevel en aan het geheel. Ook zijn terzijde in 't café restaurant, W.C's. en toiletten aange bracht, alles volgens de eischen van den modernen tijd. Ook de geheele entourage heeft een grondige her- nteuwing beleefd, zooals b.v.üe bete geling voor 't gebouw, de toegang naar Musis, enz. Wij mogen veronderstellen dat onze lezers uit deze korte beschrijving tot de overtuiging zullen komen, dat het van ouds bekende hotel-café-restau rant „de Twee Kolommen" een alge. heele reorganisatie en moderniseering heeft ondergaan, zoowel in- als uit wendig, zoowel wat aankleeding, in richting als verzorging, bediening enz. betreft en twjjfelen wij er niet aan of deze vernieuwde zaak gis dusdanig mede een goede aanwinst voor den naam onzer gemeente, voor 't aange naam verblijf ter plaatse en voor het vreemdelingenverkeer. Wij mogen den ondernemers en niet 't minst den voortvarenden gerant, den heer Robbers, gelukwenschen met de totstandkoming dezer reorganisatie en de hoop uitspreken, dat zij succes hebben met deze grootsche plannen, Hun doel, deze zaak met concertzaal enz. voor onze gemeente te behou den is niet alleen bereikt, zij hebben Waalwp iets veel beters in de plaats gegeven. Wij brengen gaarne hulde aan de uitvoerders, de fa. A. Aarts Zonen, de fa. W. Hens en Zonen, onder leiding van den bekwamen architect, den heer J. van der Valk te Tilburg, voor hetgeen zij hier hebben gepres- teerd. Er is hier uitnemend werk geleverd. Concours Hyppique. Qouden Medaille. J- C. Spapens, Waalwp, N.V. Le- derfabriek „de Amstel", Waalwijk, B. Timmermans-Verschure, Waalwijk. Verguld Zilveren Medaille. N.V. O. van Loon's Import Mij. Waalwijk, N.V. Lederfabriek P. van Loon Ozn. Waalwijk. „De Echo van het Zuiden" Waalwijk. Zilveren Medaille. B. Klosterman, Amsterdam, Vic. van Laarhoven, Waalwijk, W. Eibers, Waalwp.C. Snijders „de Korenbeurs" Waalwijk. missie een speldjesdag geeiganiseerd. Een goed en doeltreffend middel om steun en medewerking te ontvangen van eenieder. Er; wordt het Emira- bloempje, het Sobrietas-bloempje met gretigheid door u gekocht, ook het „jeugddagspeldje" worde door nie mand afgewezen. De opbrengst zal dienen om de grootste demonstratie van alle R.K. organisaties van jongelui, te houden op 1 September, zoo goed mogelijk te doen slagen en in de onkosten daarvan eenigszins te ge- moet te komen. Koopt het jeugddagspeldje. Op naar Waalwijk. Zooals wij reeds vroeger mede deelden heeft a.s. Zondag de Gew. Encycliek meeting van den Diocesanen Werkliedenbond in onze gemeente plaats. Het programma van dezen dag hebben we uitvoerig medegedeeld, zoodat wij volstaan kunnen met de mededeeling dat de opstelling van den stoet ten 2 uur begint aan het station. Er zullen deelnemers komen uit Waalwijk, Kaatsheuvel, Loonopzand, vm, Baardwijk, Drunen, Elshout, Vlij men, Made, Tilburg, Goirle, Hilvaren- beek, Moergestel, Raamsdonksveer, Mariapolder, Geertruidenberg, Waspik, Moerdijk, Zevenbergen, Zevenberg- I sche Hoek, allen met hun vaandels en begeleid door 5 muziekcorpsen. De stoet gaat door de St. Antonius- parochie. Stationsstraat naar de speel plaats bij de Eerw. Broeders waarde openlucht meeting plaats heeft. Daarna gaat men naar den Hoek en terug naar de kerk van St. Jan, waar het sluitingslof plaats heef! om plm half vijf. Hier worden eerst de deelnemers toegelaten en dan pas de parochf anen. Wij heeten de vele bezoekers van buiten bij voorbaat hartelijk welkom, in onze gemeente en uiten onze beste wenschen voor het welslagen van deze encycliek meeting. Moge zij in elk opzicht aan het opgerichte doel beantwoorden. Rijksvakschool. De- studenten der Rijksvakschool schoenafdeeiing brachten 1.1 Woensdag onder leiding van hun ieeraar, den heer Mustert en eenlge hulpleeraren een bezoek aan de Tini- Tur-schoenfabritken, Wij juichen dit toe, omdat er op die wijze mogelijk meer en meer contact komt tusschen school en industrie en dergelijke bezoeken o.i. do leerlingen zeer ten goede zuiien komen. Proces—verbaal. Door de politie is alhier proces verbaal opgemaakt tegen S. wegens het plegen van ontuchtige handelin gen met een minderjarig meisje. Geslaagd. Op 't gehouden examen voor onder wijzeres (L.O.) slaagde de E.E. Zuster Cornelita, in de wereld Mej. F. Ver- stijnen uit voorm. Besoijen. Rede Pater Borromeus de Greve. Jeugddagspeldje. Het geheele Bisdom door werd voor Zaterdag 15 en Zondag 16 Juni door de Bisschoppelijke Jeugd-com- Concert mSt. Crispijn." De Harmonie „St. Crispijn" geeft hedenavond ten 8 uur in de kiosk een Groot Concert. Het programma luidt ais volgt: 1. Graf Zeppelin, Marsch, C Teike. 2. Italiana, Fantaisie, L J Baudouck 3. Potpourri sur L'Opera La fille de Madame Angot, Lecocq. 4. Legende Heroique, Ouverture, L. Kiynaud. Pauze: 5. Fremersberg, Badensche Legende, M Koennerman 6. Tausend und ein Nacht, Wals, j Strauss. 7. Lustspiel Ouverture, Kéer Bé!a. 8 Stars und Stripes Forever, March, Sousa. Circus Oriëntaal. Wij vestigen gaarne de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie van circus Oriëntaal, dat heden, Zondag en Maandag voorstel lingen geeft. Het circus Oriëntaal van Armanda Roberti is voor deze omgeving geen onbekende. Nog pas gaf men succes volle voorstellingen in Kaatsheuvel, Dongen, Loon op Zand e a. plaatsen. De recensies welke in verschillende bladen, ook in het onze over „Oriën taal" geschreven werden, waren steeds gunstig, „Oriëntaal" mag dan al geen circus zijn met een Hagenbeek-om vang, wat het biedt 'is beslist de moeite waard om te zien. Overal waar men kwam baarde het optreden van den Cana- deeschen Hercules, Hans Siegfried, groot opzien. Zijn krachttoeren gren zen aan het ondenkbare. De N.V. de Oraaf en Co's Automo- bielgarage alhier is zoo welwillend geweest om voor Hans Siegfried twee auto's en chauffeurs beschikbaar testel len. In tegenovergestelde richiing.met zijn armen aan de auto's gebonden, mogen de chauffeurs vol gas geven, zonder in staat te zijn van de plaats te komen. 't Zal dus wel de moeite waard zijn een kijkje te gaan nemen, en in navolging van andere plaatsen kan ook hier een druk bezoek tegemoet worden gezien. Nuts-U. L.O..School. Wegens uitbreiding van het leerplan en de technische herziening der leerlingenschaal moest aan de Nuts- U.L.O. school alhier, met ingang van het nieuwe leerjaar eene derde leer kracht worden aangesteld. Als zoo danig is door het Bestuur benoemd Mej. J. Visser, thans werkzaam aan de Openbare Lagere Schooi te Baard (Frlesl.) Zooals eene advertentie In dit blad aangeeft, is de inschrijving van nieuwe leerlingen opengesteld. Met verwijzing naar de in dit num mer vooi komende advertentie, herin neren wij nog even aan de vergadering van de R. K. Kiesvereeniging op Maan dag 17 Juni a.s., waar onze meest popu laire volksredenaar zal optreden, pater Borromeus de Greve. Waar hier een zoo algemeen beken de figuur optreedt, mogen we zeker verwachten, dat de groote zaal van den Gildenbond tjokvol zal loopen. Een zoo imposant redenaar als pa ter Borromeus de Greve te hooren, schenkt een fijne ontspanning. Men zal goed doen zich tijdig van plaatsen te voo'rzien. De vergadering begint niet om 8 uur, doch reeds om half acht. Operette-vereeniging T.A.V.E.N.U. Zooals wellicht reeds bekend is heejit Tavenu in studie voor het a.s. winterseizoen de groote en alombeken- dö opera „De Klokken van Corneville" van Planchet. 1 Iedereen die eenigszins in de muziek wereld thuis is, kent zee'r zeker dit prachtige werk of althans enkele zijner bekende melodieën. De repetities van koren en solisten zijn in vollen gang en het laat zich aan zien dat ons den komenden winter Ta venu wederom een paa'r genotvolle avonden zal bezorgen. „HALL O". De firma J. VAN WELL-van Door malen, Orooteslraat 2o7, Waalwijk, brengt voer Waalwijk de gepaten teerde broekenpers in den handel. Voor f 2,50 onder ieders bereik. „HALLO" brengt model en snit in het costuum. „HALLO" is de moderne garderobehouder met ingebouwde broekspanner. (Adv.) Liedertafel „Oefening Vermaak. Het bestuur der liedertafel heeft het initiatief genomen tot het geven van een speciaal matinée ter gelegenheid van het gouden Jubileum van Z. H. den Paus, op een nade'r te bepalen Zondag. Voor deze gelegenheid is aange kocht de grootsche, machtige Paus- Cantate van den grooten componist Ver hulst met bariton-soli. Circa 30 jaar geleden voerde O. V. dit( we'rk voor het laatst op en ouderen van dagen zullen met genoegen dit be sluit vernemen, teneinde deze pracht- compositie wederom te kunnen be luisteren. Het matinée zal verder geheel staan in het teeken van het Pauselijk feest. Pastoor Leo van Riel. Hoewel de toestand van den Zeer Ee'rw. heer L. van Riel, pastoor der St. Stephanusparochie te Nijmegen, voor uitgaande is, zal het vermoedelijk nog geruimen tijd duren, voor hij zijn her dersambt wee'r kan vervullen. Bus-conccaiie. Ged. Staten van Noordbrabant heb ben de autobus-concessie van de on derneming Voorwaarts te Tilburg, in getrokken, ingevolge verzoek van den gemeenteraad van Goirle. De beslis sing op de concessie-aanvragen van de Brockway te Tilburg en de Buurt spoorwegen werd aangehouden. Een brug b(j Keizersveer. In de Memo'rie van Antwoord aan de Eerste Kamer, verklaart de Minister van Waterstaat o.m. dat hij gaarne wil bevorderen, dat ten minste één onder alle omstandigheden voor het snelver- voer bruikbare verbinding met het Zui den van het land, zoo spoedig mogelijk tot stand komt, n.l. in de verbindingen welke leiden van Utrecht naar het Zui den, en wel eenerzijds over Vianen, Gorcum en Keizersveer naar Breda en anderzijds over Vianen, Zaltbommel en Hedel naar 's Hertogenbosch. De plan nen voor de brug bij Keizersveer zijn zoover ge'reed, dat binnen korten tijd met de uitvoering van dit werk kan worden begonnen. Het ligt in het voor nemen daarna de overige vier over bruggingen in genoemde verbindingen van Utrecht naar het Zuiden, naar ge lang de voorbereidingsarbeid'vordert, te doen volgen, zoodanig, dat in den kortst mogelijken tijd een voor het ver keer met motorrijtuigen geschikten weg is verkregen, waarvan ook hij hoog opperwater en ijsgang gebruik kan worden gemaakt. Aangenomen mag worden, dat deze toestand binnen en kele jaren bereikt kan zijn. Uit de Schoenindustrie. Ter verduidelijking van ons bericht omtrent „Overeenstemming tusschen looiers en schoenmakers" in ons vorig no., wordt ons medegedeeld, dat welis waar overeenstemming is bereikt om trent zeer belangrijke punten, maar al le moeilijkheden niet zijn overwonnen. De benoemde looiers-commissie is in gesteld om; in samenwerking met verte genwoordigers der schoenmakersorga nisaties de statuten van het Leder Con trole Station zoodanig om te we'rken, dat zij kunnen dienen als basis voor gemeenschappelijke samenwerking. Na goedkeuring der nieuwe statuten zal een definitieve commissie worden be noemd. Zondag 2 Juni j.l. is in hotel Es planade te Berlijn een nieuwe inkoop concentratie van den Duitschen schoen- handel tot stand gekomen onde'r den naam „Grosseinkaufsbund Deutscher Schuhliandler". De statuten vermelden als doel o.a. den gemeenschappelijken inkoop voor rekening der vereeniging, de overeenkomst en vaststelling van leverings- en betalingsvoorwaarden voor de directe inkoopen der aangeslo ten leden, gemeenschappelijke reclame, uitwisseling van ervaringen, optreden in belasting- en economische vraag stukken. Slechts een zorgvuldig uitge lezen kring van voorname grootwinke liers wordt tot het lidmaatschap toege laten. De leiding en het secretariaat be vindt zich voorloopig in Stettin, Lind ner Haus. De schoenproductie van de Ver. Staten bedroeg in het eerste kwartaal dezes jaars 85.618.286 paar tegen 88.139.178 in dezelfde periode van het vorig jaar. V.v.d.S. Van den Bergh's Stoomschoenfabriek. Winstsaldo 78,009. In het verslag over 1928 der N.V. van den Bergh's Stoomschoenfabriek te s Hertogenbosch wordt o.a. medege deeld: In de uiterst scherpe concurrentie op de Nederlandsche schoenenmarkt is nog geen verbetering ingetreden. Inte gendeel, de toegenomen productie, voor een groot deel in de minderwaardige fabrikaten, welke vermeerderde pro ductie, ondanks regelmatige toeneming van het binnenlandsch verbruik, niet door de schoenenmarkt kon worden opgenomen, hebben deze concurrentie uitermate verscherpt. Voor deze te groote productie van de schoenindu strie in het algemeen moest dan de af zet met alle mogelijke middelen wor den geforceerd, waardoor de markt noodzakelijkerwijze nog meer bedor ven werd. De vooruitzichten blijven, dat hierin voorshands nog geen verandering ten goede zal zijn te verkrijgen, tenzij een betere verhouding tusschen productie en afzet zal kunnen worden gevonden, hetgeen slechts door een grooteren ex port zal kunnen worden bereikt. De hooge invoerrechten op schoenen in dq meeste landen blijven echter daar toe een in het algemeen niet te over komen hinderpaal. De enorme prijsstijging van zool- en overleder, welke in het vorige verslag werd gereleveerd, kwam dit jaar tot stilstand. Het was slechts gedeeltelijk mogelijk den hoogeren prijs in dien van het afgewerkte product te verdis- conteeren, hetgeen de winstmarge tot een minimum beperkte. De verlies- en winstrekening per 31 December 1928 vermeldt als baten: on verdeelde winst 1927 25,170 16,807) revenuën van het belegd reservefonds 4150 (nihil), winst op verkoop grond stoffen en afval 8887 16,580), bru- to-wïnst volgens fabricage-rekening 72,281 (ƒ78,530), totaal ƒ110,490 111,919). In mindering komen: af schrijving op: machinerieën 6199 (ƒ5387), idem op leesten, stanzmessen en diversen 11,806 11,679), en in terest van de 5 pet, obligatieleening 14.475 15.800), blijft een winst ter verdeeling beschikbaar van 78.009 79.052). De balans vermeldt onder actief o.a, terreinen ƒ25.000 (onv.), fabrieks- en kantoorgebouwen 1 (onv.), machine rieën 42.451 40.779), leesten, stanz messen en diversen 19.611 19.475), voorraden grondstoffen en fabrikaat 661.085 648.853), debiteuren ƒ344.834 (ƒ389.178), kas ƒ4118 (2321), belegd res.-fonds 112.850 117.897), en onder passiva: aandeelenkapitaal 600.000 (onv.), statutaire reserve 129.000 (onv.), 5 pet. obligatieleening 1910 ƒ276.000 (ƒ303.000), reserve du- hieuse debiteuren ƒ34,056 (ƒ30.000), crediteuren 94.937 103.878) te be talen rente van de obligatieleening 6950 7575), beschikbare winst 78.009 (ƒ79.052). d U 88 8i H H ^1H SIH S B IE GROOT CONCERT Harmonie „ST. CRISPIJN" op Zaterdag 15 Juni, 's avonds 8 uur, op de Kiosk, op de Markt te Waalwijk. DRUNEN. Op de jongste vergadering der R.K. Werküedenvereeniging is be sloten gezamenlp deel te nemen aan de groote meeting te Waalwijk op Zondag 16 juni en zuilen vertrekken om 1 uur per fiets en gedeeltelijk met de tram van 2 uur mei vaandel. Ook zal de Harmonie der Jongens- Congregatie mede gaan naar Waalwijk ter opluistering van den optocht. ELSHOUT. Gisteren hield de R.K. Werküedenvereeniging een vergade ring in de zaai der Jongens-Congre gatie. De Voorzitter heette allen welkom en opende de vergadering met den Chr. groet. Besioien werd op Zondag 16 Juni met het geheele ledental deel te nemen aan de grooie Gewestelijke Encycliek meeting te Waalwijk. Tot bestuurslid werd gekozen Jos. Verhoeven. Daarna werd onder dank de ver gadering gesloten. SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). A s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags haif zes hoopt in de Qeref. Kerk alhier op te treden Candidaat v. Buuren van Amsterdam.. In de Ned. Herv. Kerk alhier hoopt a.s. Zondagmiddag 2 uur op te treden. Ds. Ewoldt van Raamsdonksveer. De A.R. Kiesvereeniging Sprang noudt a.s. Dinsdag 18 juni in het gebouw van den Christel. Volksbond alhier eene openbare vergadering, waarin als spreker hoopt op te treden Z.Exc. oud—minister Mr. H. Bijleveld, Lid der Tweede Kamer, met 't onder werp „De a.s. Tweede Kamerverkie zingen'. Aanvang half acht. Toegang vrij, ook voor vrouwen. Vrij debat. CAPELLE. A,s. Zondag hoopt voor 'de Ned. Herv. gemeente alhier op te treden Ds. A. v. Willigen en wel des morgens half tien en des avonds 6 uur. Onder zeer veel blijken van be langstelling vierden de echtelieden H. Verduijn en Joh. A. de Roon, wonende aan de Zandschel alhier, j.l. Donder dag 13 dezer hun gouden huwelijks feest. Ons muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" bracht het jubileerend echtpaar des avonds onder toeloop van een groot aantal belangstellenden een serenade. Op initiatief van onzen geach- ten predikant, Ds. A. v. Willigen, is al hier een Ned. Herv. Jongemeisjes— vereeniging, welke den naam „Taütha Kuma" draagt (Markus 5, 41), opge richt en waartoe op het oogenblik22 meisjes als lid zijn toegetreden. Als leidsters treden op de dames A. de Rooij, H. voor de Poorte en A. C. Berwald, terwijl tot bestuursleden ge kozen zijn de jongedames S. Rozen- brand, C. v. Dommelen en B. v. d. Hoeven. Dit zomerhalfjaar worden de vergaderingen D. V. Dinsdagsavonds van 7 uur tot kwart over acht gehou den. Meisjes van 13 tot 16 jaar zijn welkom, terwijl op de Meisjesvereeni- ging „Bidt en Werkt" die van 16 jaar en ouder welkom zijn. Voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des nam. 2 uur op te treden Ds, Muihnlckel uit Waalwijk. Jt I»

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 9