Tratispirwcnde Voeten w.s.c. smaakt als room ""nieuws geëxporteerd, dit Is in 5 maanden reeds voor 9 millioen gulden meer dan in het geheele jaar 19-8. En nog gaat het steeds crescendo 1 De eerste Betuwsche meikersen Gisteravond heeft de firma Baltussen te Eist de eerste Betuwsche meikersen via Vlisslngen naar Engeland gezon den. De volgende week wordt overal met den pluk begonnen, De oogst belooft overvloedig te worden, Eindhoven's overwegvraagstuk opgelost. Kosten op f21 millioen geraamd. Naar wij vernemen heeft de Directie der Nedeilandsche Spoorwegen zich vereenigd met een project tot ombouw, in dit geval hoogbouw, van het station met terreinen te Eindhoven. De over. wegen nabij de stad zouden komen te vervallen, waardoor dus het overweg- vraagstuk is opgelost. Naar men ons nog mededeelde wordt de uitvoering van dit project begroot op f21 innlioen. Federatie van Werkgevers Organisaties in het Boefcdrukkersbedrijf, Het pensioenfonds. Op Dinsdag 18 dezer werd ge houden de gemeenschappelijke alge meene Vergadering van de Federatie der Werkgeversorganisatiën in hei boekdrukkersbtdiijt, onder voorzitter schap van den heer S. S. Korthuis Een der voornaamste punten, na het openingswoord van den voorzitter, was het voorstel van het district Gouda om de inwerkingtreding vai het pensioenfonds uit te stellen tot 1 November 1930. Met 135 stemmer, voor van de ongeveer ÏOUÜ stemmen werd dit voorstel verworpen. De voorzitter constateerde met vol doening dat thans van werkgeverszijde geeneilei bezwaren meer bestaan voot de invoering van het fonds en wees op de verantwoordelijkheid, welke thans op den Alg. Ned. Typ. Bono rust, om tol definitieve invoering te komen. Verder werd beslolen, de maat regelen, in verband met de Hande- larenbonden, op te heffen. Aangenomen werd het voorstel van het alg. hoofdbestuur tot het periodiek uitschrijven van prijsvragen en orgai l- seeren van reizende tentoonstellingen van drukwerk. Verder werd het algemeen hoofd bestuur gemachtigd om voorloopigt slappen te doen tot oprichting eener bedrijfsvereniging krachtens de nieuwe ziektewet. De heer S. W. Melchior, de op richter der organisatie werd al aftredend hoofdbestuurslid gehuldigd Hem werd. wegens zijn buitengewone beteekenis, de medaille van verdienste uitgereikt. Good-Luclt daarentegen ken 'tdoel der Roodbroeken maar niet vinden en gingen de kansen die zij kregen vooral door slecht schieten verloren. Het ge heel was echter een aardige wedstrijd, die door het best spelende elftal werd gewonnen. Een volledig Good-Luck zou zeer zeker een beter resultaat bereikt hebben, daarom is het noodig dat geen enkele speler zonder noodzaak thuis blijft. Einduitslag 30 voor de Roodbroe ken. HEUSDEN. Zaterdag gaat een gecombineerd N.O.A.D.-D.V.O.-elftal naar Wijk, om zich te meten met Wilhelmina aldaar. KORFBAL. SPRANG. Onze korf balvereen. N.E.O. krijgt a.s. Zaterdagmiddag de korfbalclub O.N.A. uit Tilburg op bezoek, om een competitiewedstrijd te spelen voor den Brab. Korfbaibond. Hoewel O.N.A. 'n zeer sterke ploeg is is, verwachten wij, dat N.E.O. toch goed partij zal weten te geven. Wan neer alle spelers en speelsters zich tot het uiterste geven, durven wij een goe de uitslag voor N.E.O. te voorspellen. DUIVENSPORT. NIEUWKUIK. Zondag j.l. hield de postduivenver. ,,G.V.V." 'n wedvlucht vanuit Chatea- urouc. De prijzen werden als volgt De- haald Th. v. d. Geld 1, 2; H. de Bont 3; C. Coolen 4; H. Kiviets 5, 6; Th. v. Eethen 7, 8; A. Kooien 9. Eerstget. Th. v. d. Geld. Eerste Ko ningspoule Th. v. d. Geld. Tweede Ko ningspoule Th. v. d. Geld. DE OLYMPISCHE SPELEN IN 1932 Het Uitvoerend Comité voor de Olympische Spelen in '32 te Los Ange los, besloot in een te New-York gehou den vergadering bij voorbaat een mil lioen dollar uit te trekken voor de or ganisatie der wedstrijden. Het stadion, waarin de groote wedstrijden worden gehouden, zal worden vergroot, zoodat het 110.000 toeschouwers kan bevatten. Het kleiner stadion voor de kracht sport-, scherm- en bokswedstrijden zal 12.000 personen kunnen herbergen, het zwemstadion 10.000. De winterspelen zullen plaats heb ben te Lake Placid. SPORT. VOETBAL. Zooals de reclame aangeeft ont vangt W.S.C. a.s. Zondag de bekende Westelijke 2e klasser Unitas. De fraaie, zwaar bevochten 43 overwinning, welke W.S.C. voor enkele weken op deze vereeniging te Gorinchem behaal de, ligt nog versch in het geheugen en wanneer de spelkwaliteit van deze 're turnmatch evenredig is aan boven aan gehaalde ontmoeting, dan zal de W.S.C. aanhang zich niet over den gang naar het terrein van den kamp beklagen. De prima krachten waarover deze Gorcumsche ploeg beschikt, waarbor gen ee# hoogst interessante partij voet bal. We memoreeren alleen even het snelle spel van hun rechtsbuiten, den kleinen Wells, een speler, die reeds meermalen in de proef-elftallen voor den N.V.B. uitkwam en de schotvaar digheid van hun rechtsbinnen de Vries. De wedstrijd, waarvan de leiding aan den heer v. Vugt is opgedragen, vangt om half drie aan. Ook de oude garde van W.S.C. komt hedenmiddag, (Zaterdag) weer in het veld en speelt om 5 uur tegen een sterke veteranen combinatie van LONGA, waaraan ook enkele eerste elf talspelers dezer vereeniging, als Pol- lart en de internationaal Leo Gehring, hun medewerking verleenen. Te mooie resultaten door dit WSC- team in hun voorgaande wedstrijden geboekt, zullen zeker aanleiding voor hen zijn zich ook thans geheel te geven en het publiek van een aangename en spannende ontmoeting te doen genie ten.. GOOD-LUCK—W.S.C.'s ROOD BROEKEN. Ondanks de regen die Zondagmor gen in stroomen viel, togen de Rood broeken naar G'berg om een wedstrijd te spelen tegen Good-Luck. Om 3 uur was het eindelijk droog en stelden de elftallen zich op, Good- Luck met eenige invallers. Daardoor konden zij hun spel niet vertoonen en waren de Roodbr. het meest in den aanval. Vooral de voorhoede speelde goed samen en maakte 3 fraaie doel punten. Wielrennen. Om den grooten prijs van 's Hertogen, bosch Door de „N.V. 's Hertogenbosschi Wielerbaan" is, in samenwerking mei verschillende vooraanstaande personen op wielersportgebied is voor de tweede maal georganiseerdde wedstrijd .om den grooten prijs van 's Hertogen oosch". Evenals de vorige maal zal het par cours loopen door „Oost—Noord Brabant" en is voor dezen wedstrijd toestemming verleend door H H. Ge deputeerde Staten en medewerking oegezegd door verschillende autori teiten. Door de ondernemers wordt alles in het werk gesteld om dezen wed strijd zoo schitterend mogelijk te doen slagen. Aan dezen wedslrijd, die op 15 Augustus e k. zal worden verreden kan worden deelgenomen door Nieu welingen, Amateurs en onafhankelij ken, terwijl hij wordt gereden ondei ie reglementen van de .Ned.Wielren Unie". De inschrijvingen kunnen vanaf heden geschieden bij den Heer M. J Dekkers te Breda, Spoorstraat la. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK Geboren: Petronella M. d.v. L. J. Moonen en J. A. Wanten. Johannes A. z.v A. Verhoofstad en A. Duijvekam. Elisabeth H. d.v. L. F. Lenzholz en W. Moos. Bernardus G. z.v. P. Wou ters en M. A. van Ingen Schenau. Overleden Anna G. de Boer, 44 jaa'r. Willem van Loon, 78 jaar, wed. van M. van Ballekom. Huwelijks-aangiften Augustinus A. Pullens, 24 jaar en Dymphna M. Kampen, 23 j. Hendri- kus Nieuwenhuizen, 29 j. en Maria P. Treffers, 24 jaar. Ingekomen personen: L. J. W. I. Hasselbach, van Den Bosch. A. Knops, van Vlijmen. H. J. C. Krijnen, van Den Bosch. J. van Huiten, van Maastricht. A. Brauning, v. Weisenau. W. A. Mus bach, van Wilsdruff. C. M. Leijtens van Nederhemert. Vertrokken personen: A. M. P. Kuij laars, naar Tilburg. H. Couwenberg, naar Hedikhuizen. P. van der Heijden en gezin, naar Velt- hoven c.a. P. M. en B. H. A. van der Pennen, naar Rotterdam. L. Kort bout en gezin, naar Loon-op-Zand. A. Trommelen en gezin, naar Eindho- en andere tra' spireerende lichaamsdeelen moet men behandelen met Purolpoeder, alszijndehet meest afdoende middeldaarvoor. Purol-Voet,- Toilet- en Kinde> poeder in Bus sen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. ven. J. L. Baan en gezin naar Rot terdam. P. F. van Vugt, naar Eind- ihoven. LOON-OP-ZAND. Van 115 Juni 1929. Geboren: Antonius Petrus Maria zv J. van den Broek en van C. H. Konings. Ma theus Theresia z.v. A. Soeterboek en G. van Gooi. Josephien Hermien Ma ria d.v. P. B. Bisselink en J. W. Kleijn- penning. Adriana Helena d.v. A. v. d. Dungen en van E. Rorive. Petrus Johannes z.v. M. H. de Man en H. v. d. Waarden. Cornelia d.v. J. Hop en Dreesje Florijn. Adrianus Joannes z.v. P. Govers en J. Ligtvoet. Johan nes Martinus z.v. J. C. van Wanrooy en M. v. d. Linden. Johanna Catharina Maria d.v. J. Brent en F. C. Damen. Gerada Johanna d.v. W. Snoeren en J. van Boxtel. Marinus Pieter Antonius z.v. J. A. de Jong en J. A. Kusten. Ca tharina Johanna Laurentia d.v. G. W Molenschot en A. F. Damen. Wil helmus Johannes z.v. J. van Best en W. v. d. Linden. Rudolphina Johan na Antonia d.v. H. M. van Breugel en D. C. M. v. d. Louw. Petrus Henricus z.v. P. J. Brekelmans en A. M. de Vries. Overledenv Leonardus Kemmeren, oud 6 m, Hendriena Zeebregts, wed. van M. Din- gemans, oud 63 jaren. Adrianus Wilhelmus Maria Zijlmans, 16 dagen. Lucia Wilhelmina Gerdina Vermeer, oud 7 weken. Adriana Broeders, echtg. van L. van Belkom, oud 27 jaar. Gehuwd Johannes Wilhelmus Gerardus Snoe ren, oud 29 j. met Johanna v. Dongen, óud 27 j. Cornelis van Gorkum, oud 26 j. met Johanna Maria van Laarho ven, oud 27 j. Adrianus Johannes v. Seters, oud 24 j. met Maria Anna Jose- pha van der Velden, oud 22 j. Ludo- vicus Maria van Gorp, oud 25 j. met Johanna Cornelia Ligtvoet, oud 27 j. RAAMSDONK. Van 8—14 Juni 1929. Geboren A. M. d.v. C. J. van den Kieboom- Broeders. Th. A. M. zv A. H. J. Lips- Joosten. A. A. zv J. F. Knaapen- Raaijmakers. L. C. zv L. C. Klijn-de Bont. P. zv P. de Wijs-Drijvers. Overleden C. A. J. van Hulst, oud 1 jaar. GEMENGD NIEUWS. Enorme juweelenroof te Den Haag Dinsdagavond tusschen halfachien naif elf is in de Spuistraat een bru tale inbraak gepleegd in een juwe- uerswinkel. Ein der grootste juwellerszaken in de Spulstraat is van de firma R., eigenaar is de heer V. Sedert koiten lijd vertoeft de heer V. met zijn echtgenoote buitenlands en heeft hij de zorg voor de zaak overgelaten aan zijn zoon en zuster, Gisteravond, tegen half acht, is hei jonge mensch met zijn tante uitgegaan. Er bleef toen niemand in den winkel achter. Zooals zijn gewoonte was sloot de jonge heer V. de winkeldeur zorgvuldig. Tegen half elf kwamen zij terug en bemerkten tot hun niet geringe ver bazing, dat het slot van de winkel deur omgedraaid was, zoodat de deur alleen met den kruk te openen was. In den winkel gekomen, bemerkten zij dadelijk, dat er ingebroken was Een groot gedeelte van de alage was overhoop gehaald, evenals ver schillende standaardjes op de toon bank. In een vertrek achter den win kei was een sch'ijfbuieau'je openge broken en op één der bovenverdie pingen was een vertrek doorzocht, maar hier werd niets vermist. Wat den winkelvoorraad betreft daar hebben de dieven een goeden slag geslagen. Aan het slot der deur was niets be schadigd. Van braak was nergens een spoor te ontdekken, zoodat het vast staat, dat de dieven door middel van een valschen sleutel zijn binnengeko men. Hoe dit precies in zijn werk gegaan is, maakt op het oogenblik nog een punt van ernstig onderzoek bij de politie uit. Uit de étalage en uit den winkel zijn een groot aantal voorwerpen en sieraden gestolen Een juiste opgave van het vermiste kon nog niet worden verstrekt, daar zooals boven reeds werd gemeld de heer V. afwezig is. Eerst een nauwkeurig boeken onderzoek zal uit kunnen maken, voor hoeveel de firma bestolen is Het be drag loopt echter in vele duizenden guldens. Naar voorloopige opgave zijn ge stolen 385 gouden ringen, een paar dozijn platina—ringen, een partij gou den oorbellen, een groot aantal gou den ooiknoppen met briljanten, voorts gouden en briljamen dasspelden, gou den dames- en heerenhorloges, paar len colliers, armbandhorloges, gouden manchet-knoopen. briljanten broches, gouden naaigarnituren, ever-sharp pot looden, beurrjes enz. Den geheelen nacht heeft de politie de omgeving afgezocht en ook op andere plaatsen een onderzoek inge steld. Aanvankelijk heeft het echter nog geen resultaat opgeleverd. Er is f 1000 belooning voor de aan houding uitgeloofd. Inbrekers op heeterdaad betrapt in Amsterdam. De politie heeft in den afgeloopen nacht een goeden slag geslagen dooi drie bekende inbrekers op heeterdaad te betrappen. Gisteravond laai hebben zij zich aan de zijde van de Spuistraa toegang verschaft tot de schoenmaga zijnen van de firma Bloch en Stibbe Een viertal rechercheurs ondei leiding van inspecteur |oosien hebber toen het gebouw onder bewaking genomen. Zij hebben lang geduio moeten oefenen want eerst in den vroegen morgen werd hun wachter oeloond. Tegen 6 uur verscheen eer tuto. Toen hierin de buit zou worden vervoerd hebben de rechercheurs ingegrepen. Onder verzet maakten zij zich meester van drie mannen, dit ztjn overgebracht naar het bureau Warmoessirast. Het bleek daar da men met drie bekende inbrekers had ie doen, n.l Olivier. Kloet en Wester huis. in het gebouw der firma Blocf en Stibbe, waar vroeger ook reeds werd ingebroken, was heel wat over- noop gehaald. Lessenaars en kasten waren opengebroken. Men had bij hei werk ook een sigaartje gerookt, en tenslotte waren acht groote pakken gereed gemaakt, ieder bevattende eenige dozijnen schoenen. De politie meent in deze 3 mannen de daders te hebben gearresteerd van de meeste inbraken, die den laatsten tijd aldaar zijn gepleegd. Naar uit Brussel wordt gemeld, zijn te Grammont 2 arbeidersireinen met elkaar in botsing gekomen Et zijn 8 dooden en vele gewonden. Nader wordt uit Brussel gemeld Gisterochtend is de sneltrein Gem —Charleroi dicht hij hetstation Viant Moerbeke, een kilometer of viei bezuiden het stadje Geeraardsbergei op den ontspoorden locomotief van een anderen trein geloopen. Volgens de eerste berichten zouden 9 reizigers gedood zijn en velen gewond. Nadert bijzonderheden ontbreken echter nog. De hitte in de Vereenfgde Staten heeft zich nu uitgebreid tot 't uiterste Oosten en Westen, terwijl het te Chicago betrekkelijk koel is Te New- York was het gisteren in den schaduw 92 graden en te Los Angelos 98 Zware onweders in de Adirondacks in het Noorden van de Staat New York, hebben veel schade aangerich en eenige bruggen vernield, maai slechts zeer tijdelijke afkoeling gebracht Maar dan 400 personen zijn in de NewYorksche ziekenhuizen wegens zonnesteek of flauwten behandeld. Motorfiets bij Hees tegen een kar gebotst. De heer P. van der Leent! uit Oss 'reed gisteravond met mejuffr. Truus Swiers per motor door Hees. Door on bekende oorzaak botste hij plotseling tegen een boerenkar aan, die uit een zijweg kwam, met het noodlottig ge volg dat de bestuurder en duorijdster over den weg werden geslingerd en be wusteloos bleven liggen. Van der L. die spoedig weer bijkwam kon zich ten gevolge van zijn verwondingen niet be wegen. Door hulpvaardige handen wer den beide slachtoffers in een naburige woning binnengedragen, vanwaar zij later per ziekenauto naar het Groote Ziekengasthuis te Den Bosch werden vervoerd. Bij onderzoek bleek de juf frouw er het ergst aan toe te zijn. Zij had een hersenschudding bekomen en is nog niet tot het bewustzijn terugge keerd. Van der Leent had een gecom pliceerde rechteronderbeenfractuur en een gecompliceerde rechteronderarm- fractuur. Doodelijk ongeluk. Gisterenmorgen reed de 17-jarige tuindersknecht ten K. te Apeldoorn op de fiets naar zijn werk. Op den Kanaal dijk kwam hij door onbekende oorzaak in botsing met een met paard bespan nen voertuig. De wielrijder viel en stond daarna uit eigen beweging weer op om direct onder hevige pijn ineen te zinken. Waarschijnlijk heeft hij een trap van het paard gekregen, want hij had een ernstige wonde in zijn buik. In het ziekenhuis is hij een paar uren later overleden. UIT KAATSHEUVEL. De 15-jarige A. W die op den Stationsweg te Dordrecht werd aan gereden door een vrachtauto en o. a met een hersenschudding in het ziekenhuis moesl worden opgenomen is Donderdag zonder bij kennis tezijr- gekomen, overleden. Lijk uit het water gehaald te Tilburg Gistermiddag is uit het Wilhelmina kanaal aan het Lijnsheike te Tilburg nabij den Kraaievenscheweg het lijk opgehaald van een persoon, die later na inzage van de papieren, die op hem werden gevonden, bleek te zijn de 50—jarige landbouwer L. v. Gestel uit Baarle—Nassau Het rijwiel van den man lag dicht bij het lijk, even eens in het water. Het is niet bekend hoe de man in het water is geraakt Te Beverwijk is verdacht van brandstichting aangehouden de schoenmaker J. j. S. S. die een schoenmakerij ie Beverwijk drijft heeft verleden jaar een filiaal in deKalver straat te ljmuiden geopend, welk perceel des nachts onbewoond is Reeds eenmaal is er brand geweest. Kort geleden had er een Inbraak plaats, waarbij een partij leder Is ont vreemd. Dinsdagnacht is weer brand uitge broken in de schoenmakerij De brandweer had den brand spoedig gebluscbt Gebleken is. dat de brand was aangestoken, daar men stukken hout in petroleum gedrenkt, heeft ge vonden. S. is daarop gearresteerd. De politie vermoedt, dat ook de inbraak gefingeerd is. De justitie uit Haarlem en een brandweerdeskundige u't Amsterdam hebben een onderzoek ingesteld. S. is opgesloten. Kaatsheuvel, 21 Juni '29. In verband met het verzoek van het Minahassa Comité voor een jubileum geschenk aan de Minahassa, waarvan Hare Majesteit de Koningin-Moeder Beschermvrouwe is, zal ook in onze gemeente een collecte gehouden wor den, door een dames-comité, hiervoor door den heer Burgemeester aange zocht. Om de burgerij eenigszins op de hoogte te brengen met het doel van deze collecte, geven wij hier een kort resumé van het plan. Het was op 10 Jan. van dit jaar 250 jaar geleden, dat het eerste contract weTd gesloten tus schen de O.I. Compagnie en de geza menlijke hoofden der Minahassa. In die twee en een halve eeuw, is het volk der Minahassa onafgebroken en onge rept, trouw geweest aan het Neder- landsch gezag. Het moederland wil met Nederlandsch Indië dankbaar dit jubi leum herdenken. Het plan is gerijpt, om aan de Mi nahassa uit particuliere giften door Ne derland bijeengebracht, een nationaal geschenk van blijvende sociale waarde te geven, als gedachtenis aan dit jubi leum. De hygiënische toestanden in Minahassa laten nog zeer veel te wen- schen over. Een vreeselijke volksziek te, de tuberculose, maakt daar nog steeds vele slachtoffers, zoodat de be volking in veertig jaren slechts met 1/3 toenam. Het voornemen be staat uit de binnenkomende bijdragen de oprichting van een sanatorium voor longlijders en van een centrale zieken- inrichting te betalen. In totaal zal daarvoor een bedrag van 400.000.— noodig zijn. Laat elk Nederlander er 'n eer in stellen iets bij te dragen. Gegund. Aan den heer J. F. Cornelissen is bij onderhandsche aanbesteding opgedra gen het bouwen van een woonhuis ia de Telefoonstraat voor rekening van den heer J. Verhoeven alhier. Collecte. De collecte in onze gemeente voor den gewapenden dienst gehouden, bracht in totaal 15.21 op. Concert. Het reeds driemaal uitgesteld volks concert van de harmonie van het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" zal op Maandag a.s. om 8 uur gegeven wor den. Verbouwing. De O. L. School in de Schoolstr. zal, naar men ons mededeelt, aanmerkelij ke verbeteringen ondergaan. De stin kende closetgeschiedenis in de gang zal worden weggebroken en buiten op de speelplaats opgebouwd. De houten schutting zal door een betonnen ver vangen worden en dan krijgt mogelijk de school eens een verfbeurt. Met belangstelling vraagt men zich af of deze veranderingen in verband staan met de geruchten die over 't over nemen van de school voor bijzonder onderwijs loopen. 't Blijven echter geruchten, officieel zegt men nergens iets.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6