I* Officieel Propii-Mje, 25 Vreest geen examen MIJNHAROT's Draagt owe DBDKWEEK-8RDERS aan on op A. Kohier, WÈÊÈÊÈSÈÊÊÈÊk. maken bekend, Aangekomen: verordening een en ander aangaande dit pad hierin op te nemen. Het lid van den Besselaar vraagt wie of 't Hoogenpad moet onderhou den, de Polder of de Gemeente. Voorzitter. De gemeente heeft het nu in orde gemaakt. Na nog een breedvoerige bespre king over het verpotingsrecht en het plaatsen der te planten boomen tot verfraaing van de gemeente, besluit men ook hier in de nieuwe ver ordening goed rekening mee te zullen houden en sluit de Voorzitter de ver. gadering met den christelijken groet. Het echtpaar Spee-Verdiesen, Drunen dat Maandag onder groote belang stelling zijn gouden huwelijksfeest vierde. - DRUNEN. Maandag 24 Juni vierde het echtpaar A. Spee en Ida Verdiezen zijn gouden huwelijksfeest Zelden is een dergelijk jubileum met meer luister en grooter belangstelling gevierd. Een buurtcommissie onder leiding van de heeren v. Delft en J. Sikkers, had dit feest derwijze georganiseerd dat het niet een familiefeest was, maar voor geheel de buurt en daarbuiten. Voor de woning van de jubilarissen was een prachtige eereboog opgericht, verbonden door guirlandes met de dennenboompjes welke ook verder langs den weg waren geplaatst in geheel de buurt. Ook was de wonfng inwendig mooi versierd. Reeds vroeg in den morgen werd reveille geblazen. Om 8 uur verzamel den de familie en de buurt zich bij de woning van het gouden paar, alwaar de stoet werd opgesteld. Voorop garde d'honneurs,vervolgens een 10 tal bruidjes dragend een gouden kroon, gevolgd door een auto met het jubi- leerend echtpaar en bruidjes Hierna volgde de muziek, vervolgens familie- leden, buurtcommissie, geheel de buurt met nog talrijke belangstellenden. Om 9 uur werd door den WelEerw. heer kapelaan Wtllems een H. Mis tot dankzegging opgedragen, terwijl het zangkoor onder leiding van den heer L. Kogels de driestemmige Mis van Lortnso Perosi op zeer verdienstelijke wijze uitvoerde. Na de H. Mis werd de Lofzang „Adoro te" gezongen. Buiten de kerk gekomen werden de jubilarissen toegesproken door een der bruidjes nl. de jongejuffr. M. Klomp, die een bouquet aanbood Aan het woonhuis werden de jubilarissendoor mej. Cor Willems toegesproken, die eveneens bloemen aanbood. Om 11 uur ging het feestcomité de jubilarissen complimenteeren. De heer van Halder sprak de oudjes als volgt toe Geachte jubilarissen. Is het voor ons een genoegen op dezen dag van Uw gouden feest, omringd door Uwe kinderen en familie leden, hier te zijn, het is voor mij een eer U namens de buurt een woord te mogen toespreken. Wij wenschen U dan van harle geluk met Uw gouden huwelijksfeest en wij hopen, dat gij na hier eenmaal Uw diamanten feest te hebben gevierd, eenmaal hierboven zult juichen en jubelen in eeuwieheid. Hierbij bieden wij U dan als stoffelijk blijk van sympathie een cadeau aan, bestaande uit 'u fauteuil en 'n paraplule- sia daard. Door de jongedames G. van Delft en R Brok werd een mooig samen spel voorgedragen, voorstellende Regen en Zonneschijn, wat op keurige wijze werd vertolkt. Hierna werd nog een muzieknummer gespeeld. De heer H. Spee dankte namens zijne ouders en bood het comilé een enveloppe met inhoud aan, welke dankbaar werd aanvaard. Om 2 uur ging men in optocht door het dorp. De stoet was als volgt samengesteld G irde d'honneurs te paard,; 2 wagen met bruidjes, 3. wagen oude en nieuwe tijd «voor vijftig jaar en heden", 4 boerenjongens op een wagen, 5. wagen met Zeeuwsche meisjes, 6 wagen met harmonie, 7. auto met comiié, rijtuig met comilémannen, rijtuig met damescomité. 8 wagen voorstellende schoenmakerij voor 50 jaar, met achterop het woonhuis van v. Spee met winkeltje, 9 wagen met de vroolijke Troubadours, 10. wagen met het huwelijksbootje en matrozen. Het was een fleurige stoet, waarvan de samenstellers alle eer hebben. De belangstelling was bijzonder groot. Ook heeft het gouden paar tal van gelukwenschen mogen ontvangen in verschillenden vorm, alsmede talrijke cadeaux. Ook kwamen vele notabelen den gouden echtelieden persoonlek feliciteeren. Des avonds om 7 uur bracht de harmonie «De Volharding" het gouden paar een serenade en om 8 uur de harmonie der Jongenscongregatie. Bij monde v d president dhr. L Sikkers en H. Brok directeur werden de oudjes gefeliciteerd. Uit naam van het gouden paar dankte Karei Spee beide harmo nieën voor de serenade zijn ouders gebracht en bood een enveloppe met inhoud aan. Tot laat in den avond duurde de feestvreugde voort. Een woord van lof aan allen die tot het welslagen van dit feest hebben mede gewerkt, Ook wij feliciteeren het gouden paar en spreken den wensch uit dat zij ook eenmaal hun diamanten feest mogen vieren in volle gezondheid. Zaterdagavond had een ongeval plaats dat betrekkelijk goed is afge- iaopen De heer P. V. kwam bij het uitstappen van de tram In aanraking met een auto, waardoor hij bewuste loos neerviel. De auto in kwestie bracht hem naar Dr. van Seters, die geneeskundige hulp verleende. Bulten een niet gevaarlijke wond aan hoofd en schouder, heeft dit ongeval gelukkig geen nadaelige gevolgen gehad. Zondag j.l. nam het kruisboog gezelschap „De Vriendschap" deel aan het nat concours te Haarsteeg. De heer Heijmans wist den len prijs te bemachtigen in den personeelen wedstrijd met 21 punten in 5 pijlen 5 punten na. ELSHOUT. Zondag trok een pro cessie bestaande uit Dames Congrega- nisien en verdere belangstellenden ter bedevaart naar Heeswijk. Om 8 uur vertrokken de pelgrims met autobussen uan de H.B. Om 9 uur werd In de kerk te Heeswijk eer. H Mis opge dragen. Vervolgens werd processie gehouden over het kerkhof, alwaar de zegen met het Allerheiligste were gegeven. Hierna werd de relequle vereerd. Om 12 uur werd een kijkje genomen op de abdij, alwaar de Eerw heer Wennerle een predicatie hield Hierna trok de stoet naar het antieke kasteel om daarna om 4 uur te ver trekken naar Boxtel, ter vereering van het H. Bloed. Bij aankomst werd een plechtig Lof gecelebreerd, waarna een processie door het prachtige park Om 10 uur waren allen weer thuis HAARSTEEG Openbare vergade ring van den raad dezer gemeente op Donderdag 27 Juni des avonds ten 6 uur. CAPELLE. Naar wij vernemen is onderhands aan den heer J. Quirijns, timmerman alhier, het bouwen van een woonhuis voor den heer C. Kommers Jz. opge dragen. Door den Vrijheidsbond wordt a.s. Vrijdagavond in de zaal van den heer L. F. v. Dongen alhier een open bare vergadering gehouden, waarop Mej. van Dorp als spreekster zal optreden. WASPIK. Zondagavond had de in- gebruikneming plaats der nteuw ge bouwde muztekktosk der Harmonie «Volksvlijt en Volksvermaak". De heer van Schijndel, voorzitter der Harmonie bracht een woord van dank aan allen die aan de tot standkoming der kiosk hunne medewerking hadden verleend, waarna door de harmonie een concert in den tuin werd gegeven. Zaterdag. Zondag en Maandag 1.1. werden door het circus A. Roberii in deze gemeente eenige voorstellingen gegeven. Telken male was de tent zeer goed bezet en de aanwezigen ronden genieten van de paardendres- suur en vooral ook van de.prestaties van Hans Siegfried, den Canadeeschen fercules. - Vrijdag a.s. voormiddag tien uur zal ten gemeentehuize worden aan- jesteed het uitbaggeren der belde havens. RAAMSDONK. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze ge meente opgebracht het bedrag van 20.74. In het gezin van A. v. K. op het "ort te Raamsdonksveer is bij 'n een- 'arig kind dipherltis geconstateerd. - Maandagavond omstreeks zes uur reed een vrachtauto tn een haag in de Putstraat, doordat de vooras van de auto brak Daar de wagen maar een matig gangetje had liep het ongeval nog goed af De chauffeur bekwam eenige lichte verwondingen. De heer Bakx behaalde te 's Hertogenbosch met zijn hond ge naamd Airedale terrier den eersten prijs Z O Zondagavond omstreeks zeven uur, geraakte het vierjarig zoontje van j. van Strien, wonende aan het Fort, in de haven. De speelmakkertjes kwa men de ouders kalmpjes vertellen, dat het jongetje in het water was geval len Aanstonds toog men naar de haven en na eenige minuten dreggen, werd de kleine opgehaald. De levens geesten bleken echter reeds geweken te zijn. A.s. Maandag, 1 Juli n m 7 uur za] bij gelegenheid van de kermis de bekende Ooochelaar Meiloc uit Am- sterdam, met medewerking van een Acrobaat, optreden in het St. Leo- gebouw alhier. De kinderen van dé St.Theodorus- school, maakten dezer dagen met hun onderwijzers een uitstapje naar Ant werpen, De heer W. Wijtvltet slaagde Zaterdag j I. te 'sQravenhage voor het examen Qemeente-Administratle. MADE In verband met het invoeren van het achtste leeijsar is het aantal leerlingen aan de R.K. Jongensschool alhier zoodanig uitgebreid dat een negende leerkracht wordt gevraagd. De heer Reniers uit Geertrui denberg is benoemd tot leeraar aan de teekenschool alhier. WOUDR1CHEM. De Rijksontvanger te Woudrichem maakt bekend dat hij voor de behandeling van aanvragen van kostelooze rijwieibelastine-meiken voor het belastingjaar 1929/30 buiten de gewone kantooruren extra zitting zal houden te zijnen kantore te Wou drichem en wel op Dinsdag 16, 23 en 30 Juli en Vrij dag 19 en 26 juli a.s. des avonds van 7 tot 9 uur. Gewone kantooruren van 9—3 uur. Zaterdags van 9 1 uur. Het kantoor is verplaatst naar Kerkstraat 181 b/d. toren. DUSSEN, 24 Juni. Na het tridium is Zondag het leest van den H, An- tonius luisterrijk gevierd. Tevens had de H Sacramentsprocessie plaats, die onlargs door het slechte weer geen voortgang kon hebben. Verscheidene mooie groepen trokken de aandacht. Nadat de processie tweemaal over het kerkhof had getrokken hield een pater Capucijn een predicatie. Nadat de zegen met het Allerheiligste was ge geven trok de processie nogmaals rond, waarna in de kerk de slot plechtigheid plaats had. De fanfare Wilhelmina en de leden van het zang koor luisterden de plechtigheden ver dienstelijk op. Want er is een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, terwijl Uw geest heider blijft ZENUWTABLETTEN behoeden U voor zenuwachtigheid Buisje 75 ct. Bij Apoih. en Drogisten NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 25 Juni 1929. Concert Euphonia. 't Was onaangenaam conceriweer Maandagavond. Toch gaf Euphonia zijn bij herhaling uitgesteld concert op de Markt. Belangstelling was er ondanks 'l gure weer volop. En waren de vingers van sommige muzikanten mogelijk stijf van de koude, de muziek die gegeven werd was uitstekend en kreeg bij herhaling een dankbaar applaus. Serenade. Zaterdagavond bracht „Apollo" een serenade bij den heer Oileke v. d Heijden Muizelaar, werkend lid van 't gezelschap, die op 20 Juni j.l. ztjn zilveren huwelijksfeest vierde. Een drom volk was goed acht uur op de been om belangstelling te toonen in Nolleke's huldiging en die van zijn ega .Bet". Immers beiden ztjn per. soonltjkheden, in de geheele gemeente bekend, de eerste als steeds jeugdige, praatzame en opgeruimde Appollist, de tweede als onvermoeide verzorgster van de presentjes die de ooievaar in diverse gezinnen thuisbezorgt. Moge het Nolleke en Bet nog lange jaren goed gaan in hun vroolijk en opge ruimd huwelijksleven. „Apollo". De Kon. Erk. Harmonie «Apollo* geeft Zondag een groot concert te Waalwijk. Zaterdagavond zal ditzelfde concert op de kiosk alhier gegeven worden We kunnen er van verzekerd zijn dan iets bijzonders te hooren, daar de heer Bisselink niet gewoon is half werk te leveren. R.K. Gymnastiekclub. De R K. Gymnastiekclub .K O V." maakt Zondag een uitstapje naar Gorinchem De tocht wordt per fiets gemaakt. De afrit zal al in de vroegte plaats hebben, zoodat in Gorkum zelf aan de godsdienstplichten kan worden voldaan, R K Patronaat .St Jan'. Ons R.K. Patronaat „St Jan" zal Vrijdag 5 JuH, tijdens onze kermis een uitstapje maken naar Rotterdam. De reis zal per boot geschieden. Wil het weer een weinig meewerken, dan kan dat voor de jongens absoluut een aangenamen dag worden. Kermis. Volgende week Donderdag vangt onze kermis aan. Het getal en soort vermakelijkheden die het Marktplein en omgeving zullen vullen is aan merkelijk grooter dan vorige jaren. Ook het getal matti s is met een uitgebreid. Naast de bekende matitiée's die op Donderdag en Zaterdag aoor Euphonia en Apollo worden gegeven, zal de Liedertafei „Bel Canto" Vrijdag j een matir ée aan leden, donateurs, begunstigers en gsnoodigden aan bieden. Bijzonder Onderwijs. i Naar we uit goede bron vernemen krijgt het plan van omzetting var onze openbare school in een R.K Bijzondere Jongensschool nog deze I week olficleel zijn beslissing. NIEUWS UIT tUSUSDKN Heusden, 26 Juru 1929. Zaterdagavond gaf de R K. Fanfan een uitvoering op de kJosk en 'twbi weer mis met het weer, waardoor hei aantal hoorders, vooral na de pauze, niet bijzonder groot was. Dit was be paald jammer, daar het concert, be staande uit 8 Nos voor kenners de moeite waard was. Mej T. Friedli slaagde te Zetten voor de akte nuttige handwerken. Zelden was het hooigras op de verpachting zoo duur als nu. Besteed werd va.i f 25 tot I 30 per 500 kilo op struik, terwijl enkele perceelen nog duurder gingen. De werkman D. had op de weri het ongeluk van een schip te vallen, waarbij hij nog al verwondingen op liep. zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zondag had de scherpschutiersver- eeniging: „Si. Blasius" een onder- lir gen wedstrijd. Door den lellen wind was het grootste aantal htffers 7 op 10 schoten en wel door den heer P v. den Oever. A. v. den Oever en B. Nieuwkoop maakten er 6, zoodat deze resp. den len, den 2en en den 3en prijs behaalden. De overige leden moesten zich met een minderen te. vreden stelien, doch allen hadden toch prijs. yoor de vele bewijzen van be langstelling, die wij mochten ondervinden bij ons Zilveren Huwelijksfeest, zeggen wij allen hartelijk dank. A. B. van der Hoeven J. Chr. van der Hoeven- 42821 van Wijlen. Sprang, 24 Juni 1929 Dankbetuiging. Bij deze betuig ik mijn harte, lijken dank aan de leden der Vottbalvereeniging „H E C." voor de sympathieke belangstelling ondervonden bij mijn ziekte, tengevolge van het mij over komen ongeval bij den huldi gingswedstrijd van de Voetbal- vereeniging „Juliana". Speciaal dank ik den heer van der Schans voor zijn massagebehandeling na dit ongeval, A. v. D Meerakker Waalwijk, Juni 1929. 42818 Een ervaring en een vertrouwen van 50 jareneen inrichting yan den modernen tijd, waarborgen U PRIMA WERK aan BILLIJKEN PRIJS WAALW1JKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TlELEN. Ai) VERTEJNTiëN. Getrouwd Corn, van Mierlo en Mien van Bladel die mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. Waalwijk, 26 Juni 1929. Burgemeester en Wet houders van Waalwijk dat de Gemeente-Bouwkun dige voortaan voor 't publiek te spreken is, op iederen MAANDAG en DINSDAG, van half twaalf tot half een, op zijn Bureau achter het Gemeentehuis. WAALWIIK. Degenen, die eene advertentie wenschen te plaatsen in het moeten dit per omgaande opgeven. Prijs '/i pagina f 10 f 5 - '/z f 2.50 Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Pielen. tn verschillende maten» ALMKERK Wmmmm Dit is de afbeelding van de origineele en wettig gede poneerde verpakking der KARNEMELKZEEP KLAVERBLAD van de N.V. Zeepfabriek Het Klaverblad te Haarlem. Het is de beste mm

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 3