ilpjpïïlil MOL's lanuklurenbandel WASCHECHTE ZOMERSTOFFEN. Fa. A. v. d.Wee-Cools No. 51. Woensdag 26 Juni '29. 52e Jrg. TWEEDE BLAD. Waalwijk, 25 Juni 1929. Jaarmarkt (Veemarkt) te Waalwijk op Donderdag 27 Juni a.s. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Waalwijk, te hou den op Vrijdag 28 juni 1929 des na middags ten 7 uur ten Raadtiuize. Agenda 1. Ingekomen stukken: a. Goedgekeurde raadsbesluiten tot verkoop van bouwterrein aan L. Ver meer en aan A. A. de Kort; b. Bericht van ontvangst van Gedeputeerde Staten van de verorde ning ex art. 178 der Gemeentewet en van de verordening tot wijziging der Algemeene Politieverordening c. Proces—verbaal van kasopne- ming bij den Gemeente—Ontvanger. 2. Voorstel tot wijziging der huur- som van het land, aangekocht van F, van Baal. 3. Voorstel tot in—gebruik—geving ven de raadzaal van het voormalig gemeentehuis van Baardwijk aan den N.C.B. voor het geven van een land bouw—huishoudcursus. 4. Wijziging der gemeente—begroo ting en van de bedrijfsbegrootingen voor 1928, 5. Bekrachtiging van den aankoop van het land, van de Erven van J. F. van der Geld. Prae advies. Bij aankoop van het land van F. v. Baal moest gestand worden gedaan de pachtovereenkomst met J. de Rooij, die loopende is tot einde 1931. De pachter heeft zich bereid verklaard de gemeente de beschikking te geven over het gedeelte van het door hem gepach te weiland als noodig is om het bouw plan voor 24 woningen uit te voeren, mits hij voor de derving van een ge deelte van het gewas wordt schadeloos gesteld en hem daarenboven in pacht wordt gegeven het resteerende gedeelte van het land van F. v. Loon. Het land van F. van Baal is groot 1.69.30 H.A. en was verpacht voor ƒ325 per jaar, dat van F. van Loon is groot 0.56.50 H.A. Wij hebben den heer de Rooij voor gesteld de pacht te continueeren voor 275 per jaar, met toevoeging van het resteerende van het terrein van F. van Loon aan het resteerende van het ter rein van F. Iran Baal. De pachter heeft dit voorstel geaccepteerd, Wij stellen U voor aan deze regeling uwe goedkeuring te hechten. B. en W. van Waalwijk. Examen Ver. van Leeraren. Vanwege de Vereeniging van Leer aren in de Handelswetenschappen worden in het gebouw der R. K. H. H. S. op 24, 25 en 26 Juni de practijk examens afgenomen voor Boekhouden en de moderne taien. Geslaagd. Op Zaterdag 22 Juni vonden te Tilburg dc examens plaats voor Steno—daciylo vanwege den R.K. Bond van Groote Schrijvers „St, Ge- nesius". Hiervoor slaagden o.m. voor Steno grafie: de heeren J. v. d. Aa en C. de Jongh. Het examen voor machine- schrij ven werd met succes afgelegd door de volgende damesM. Rubbens, M. v. Herwijnen, M. Verster, en H. v. Eijck te Waalwijk, P. Benjaminse Capelle, en de heeren P. Brekelmans en H. Pullens te Waalwijk. Deze candidaten genoten allen hun opleiding bij den heer Smarius, Waal wijk, de zes laatsten door deelname aan den R.K. Middelb. Handelsavond cursus alhier. Huldiging der Eerw. Zusters in de Parochie van O. L. Vrouw. Ten vervolge op de feestelijkheden van Woensdag te voren werd j.l. Zon dag nog eens pontificaal herdacht 't 50 jarig bestaan van het klooster der E.E. Zusters J. M. J., in de parochie van O. L. Vrouw. Voor de H. Mis van tien uur werden de jubileerende Zusters door een stoet van bruidjes naar de kerk ge leid, waarvan het priesterkoor baadde in een zee van licht. Door Mgr. Taskin, president van het Groot Seminarie te Warmond werd een pontificale Hoogmis opgedragen met assistentie van pastoor Buijs, presbyter-assistens, kapelaan Hendriks diaconus, kapelaan Surig, subdiaconus, pastoor van Riel, ceremoniarius, ka pelaan Martens, ad. mitram, en kape laan Thomassen, ad. librum.& Na het Evangelie plaatste zich Mgr. Taskin temidden van het priesterkoor, voor het houden van de feestrede. Mgr. schetste in treffende woorden de groote beteekenis van dezen feest dag. Terecht heeischt er vreugde niet alleen bij de Zusters van de jubilee- rende stichting en in die van de ge- heele omvangrijke Congregatie, maar niet minder ook in de harten van alle parochianen, die heden in dankbaar heid herdenken den heilvollen arbeid der Zusters voor het onderwijs, de opvoeding en geestelijke ontwikkeling der jeugd. Die algemeene vreugde heeft zich geuit in een spontaan mede leven met dit gouden jubilé, in tal van geschenken en niet het minst in de kerkelijke viering. Mgr. vroeg aller krachtig gebed om Gods verderen zegen over deze stich ting te verkrijgen en een eeuwig loon voor hen die daarin zulk een heilvol len arbeid hebben verricht. Het zangkoor gaf een verdienstelijke uitvoering van Cuypers' „St. Mathil- dis"Mis, en zong na de Hoogmis het vierstemmige „Laudale Deo" van S. Kroon. Van 12—1 uur hielden de Eerw. Zusters eene receptie in het St. Elisa beth—lokaal. Vele parochianen e.a. maakten van de gelegenheid gebruik om de Eerw. Zusters te feiicitceren. Behalve vele heeren geestelijken verschenen op de receptie ook het Dagel. Bestuur der Gemeente, Mevr. Moonen, presidente van den R.K. Vrou wenbond, Mevr. Verwiel, presidente van het dames—feestcomité, de heeren Kerkmeesters, de Commissie van Toe zicht op het L. Oe. m. a. Op de receptie waren ook bijna aile uit deze parochie komende Eerw. Zusters van de Orde J. M. J. die daarvoor speciaal toestemming hadden ontvangen van het Moederhuis uit den Bosch. Tot sluiting was er om half vier een plechtig Lof. Des avonds was er voor genoodig- den e.a. met de jubileerende Zusters nog een feestelijke bijeenkomst in de zaal van het Meisjes—patronaat. Het programma bestond uit een keuze van verschillende mooie num mers welke Woensdag tevoren ver toond waren, en waarover we in ons vorig nummer reeds uitvoerig schreven Het geheel was een hoogst prettige avond die met een hartelijk dankwoord door pastoor Buijs werd gesloten. Vermelden we nog, dat de Har monie „St. Crispijn* des middags voor een verrassing zorgde. Het corps bracht aan de jubileerende Zusters een „klankvolle" begroeting, waar voor de Moeder— Overste dankte, onder overhandiging van een couvert met inhoud. Waschecht Mousseline, voor kinderjurken, aar- - dige dessins l«f Mousseline voor Japonnen, Allernieuwste dessins nmti 75 c.M61 Prachtvol Mousseline, m a 80 cM., zeer aparte dessinsd«f Repleen Katoen, gegarandeerd waschecht, in de nieuwste mode-^ kleuren, 80 c.MO O Prima Kunstzijde, Q*75 in dive'rse Uni kleuren ...dl Kunstzijde, m geruit, reclameprijs ...39,drl Kunstzijde, zeer mooie collectie, in*v Mille Fleurs dessins 69, 59,tk Zijden Crêpe de Chine, 6/4 breed, nieuwste mode-- gg 1. laatst uitgekomen nouve-. kleuren Wol Mousseline, nen nouve-0« auté's 1.50, 1.30,Oa Voile Imprimé, 100 c.M. breed 1.10, 971/*,OD Zephir voor Pyama's, uni en modern gestreepte 49, 39, 26, a 1 Effen Linnen Indanthren, in diverse kleuren» voor kinderjurken en jongens-^ overhemdjes 49,0 O Imitatie Toile de Soie, zeer mooie kwaliteit, f ij nee kleuren OD v./H. G. VERKADE, WAALWIJK. Hippische, feesten. Zooals wij reeds verleden Zaterdag mededeelden, hebben 29 Juni a.s. de groote keuringen alhier plaats, waar. aan niet minder dan 130 paarden deelnemen. Deze vangen aan om 8 uur. Des namiddags ten 3 uur de verrichtings- proef van M. C. paarden, vanwege het „Legerpaard". Dien avond ten 8 uur geeft de har monie St. Jan een concert op de markt. Zondag ten 2 uur vangt het groote concours hippique aan, waarvoor Maandagavond deinschrijvingen sloten. De laatste dagen is de toeloop van deelnemers nog zeer groot geweest, 't Is een buitengewone deelnamewe noemden een vorige maal al eenige deelnemers in de afd. Tuigpaard. Nu een paar namen uit 't Springconcours, 0.m. ritmeester Labouchère, ritmeester Colenbrander, it. van Voorst van Zijp, J. Portheine, van der Goes, Steenkamp, van Lennep, Gescher. e.m. Wil men eenige cijfers Afdeeling Tuigpaarden 20 deelne mers, schoonste rijpaard 18, klein springconcours 23, groot springcon cours 25 inschrijvingen. Men ziet de kwalitett paart zich hier aan de kwantiteit; 't belooft een der beste concursen te worden van 't sei zoen. Ook voor de rest is gezorgd de harmonie St. Crispijn zal het hip pisch feest opluisteren. De bekende harmonie Apollo van Kaatsheuvel geeft ten 7 uur een prachtig concert op de Markt. Hotel Verwiel kondigt een diner concert aan, met na afloop dancing; hotel de Twee Kolommen heeft van half een tot half drie strijk- muziek in 't café-restaurant, wat ver volgd wordt na afloop van't concours, terwijl daarenboven des avonds ten 9 uur in Musis Sacrum een bai wordt gegeven. Men ziet het zal wel de moeite ioonen a.s. Zondag vrij te houden om Waalwijk te bezoeken, er zal op tal van gebied te profiteeren vallen. Paardenkeuring. Dinsdagmorgen had op't terrein van W.S.C. de M. C. keuring plaats, waar voor een 60 paarden waren ingeschre ven. De keuringscommissie bestond uit de heeren Lt. kol. Andié de la Porte, Directeur van het Remontewe zen, G. Kostermans te Eist en A. Kooy te Kedichem. Er werden pi m.50 paar den gekeurd. De regeling was in handen van den heer Jud. Timmermans Phzn., secretaris der concours-hippi que vereeniging „Waalwijk". A.s. Zaterdag hebben plaats de pro vinciale merriënkeuring, paardenfok- dag, stamboekkeuring en verrichtings proef M. C. merriën. Deze proef, waaraan een 30 -tal aangespannen paarden deelnemen, be. gint ten 3 uur aan 't Sportterrein. De route is langs Watertoren naar Sprang, Hoogevaart, Capelschen dijk, Waal wijk. Het eindpunt is aan Hotel Ver wiel ten omstreeks 4 uur. Daarna gaan de maarden weer naar 'i terrein om na tiéze proef gekeurd te worden. Geslaagd. Mej. R. Surig, die verleden week te 's Bosch slaagde voor 't examen L. O., behaalde dezer dagen ook de acte nuttige handwerken. Jubileum. Op Maandag 1 Juli is het 25 jaar geleden dat de heer C. Duquesnoy door het gemeentebestuur werd aan gesteld tot waagmeester. Het gemeentebestuur zal zich dien dag zeker niet onbetuigd laten. Bureau Gemeentewerken. Zooals B. en W. per advertentie in dit nummer bekend maken, zal de Gemeente-Bouwkundige voortaan eiken Maandag en Dinsdag van half 12 tot half een op zijn bureau, achter het raadhuis, voor het publiek te spreken zijn. Onderwijzerfes). Door B. en W. is een oproep ge plaatst voor de betrekking vart onder wijzerfes) aan de openbare lagere school alhier. Stukken moeten voor 17 Juli aan genoemd college worden ingezonden. Concert St. fan. De harmonie „St. jan" geeft Zaterdag avond op de kiosk op de Markt een concert met het volgende programma: 1. Loudspeaker, S. P.v. Leeuwen. Marche 2. Louisa, Ouverture Pr. Frangois. 3. Ik ken een Lied, Willem de Mol. 4. Roze-Marijntje, Wals G. Feremans. PAUZE. 5. Fas l'bonjour d'Alfred, Marsch L. Langlois. 6. Une Soirée d'Automne aux Ardennes, fantaisie A. Govaert, 7. Petit Ballet, Schottisch L. Francois. 8. Toujours gai, Marsch J. Chailiet. Kynologie. Zondag 1.1. hield de Kynologenclub »'s Hertogenbosch en Omstreken" een club-match. Er waren ongeveer 70 honden van leden en genoodigden. De keurmeesters verklaarden o. m. dat „Maartje", Belg. Ruwh. herder van Jac. Eijckens te Waalwijk, in de ter men valt om op een tentoonstelling „uitmuntend" te behalen. Democratische Partij. De heeren A. van Gent uit Waal. wijk en J. van Sijn uit Rotterdam, respectievelijk eerste en tweede can- didaat op de lijst der Democratische Partij, spreken hedenavond in Musis Sacrum. Wij vernemen dat de V. D. debaters hebben toegezegd. Donderdagavond 7 uur spreekt de heer A. van Gent voor de radio te Hilversum ter vervanging van Mr. Heeres. De Minnahassa. Wij brengen nog eens in herinne ring, dat a.s. Zaterdag vanwege het Minnahassa—comité langs de huizen een collecte wordt gehouden, welke collecte in de welgevendheid der in gezetenen wordt aanbevolen. Zooais bekend, is dit jaar het 250- jarig bondgenootschap met de Mina hassa herdacht. Met betrekking tot Ned. Oostlndië heeft Nederland reden, danxbaar te zijn, dat genoemd bondgenootschap zoo trouw is nagekomen. Het plan bestaat nu om als feest gave van het Nederlandsche volk de bevolking der Minnahassa een longlijders—sanatorium en een cen traal ziekenhuis aan te bieden. En wat wordt nu gevraagd De kosten van den bouw van een Sanatorium schat men op f 150 000, die van een Ziekenhuis op f 250 000, samen dus f 400,000. Het is dus niet zoo heel veel, dat gevraagd wordt van een bevolking van 7.000.000 menschen. Als alien meedoen, is het bedrag er spoedig. De leden van de Waalwijksche Gymnastiekvereeniging hebben zich bereid verklaard te collecteeren. In tenue houdt de vereeniging Za terdagmiddag een demonstratieve op tocht door de straten, waarbij tevens langs de huizen voor de Minnahassa zal worden gecollecteerd. Benoeming. De Commissaris der Koningin in de Provincie Noord—Brabant heeft met ingang van 1 |uli herbenoemd tot lid der gezondheidscommissie, zetelende te Waalwijk, de heer P. J. M. Sweens, aldaar, Van de commissie te Heusden de heeren J. L. G. Kingmans te Woudri- chem en A. van de Wiel te Drunen. Concours—hippique. Gouden Medaille. Handel—Maatschappij v/h. M. L Ro senberg, Amsterdam—Waalwijk. Verguld Zilveren Medaille. Jan Verwiel—de Greeff, Waalwijk. Zilveren Medaille. Notaris Jansen, Waalwijk. Dr. L Waalwijk. MOL'S voorheen Verkade's Spaarsysteem Eindexam. R.K. Hoogere Handelsschool Voor het eindexamen der R K. Hoogere Handelsschool te Waalwijk zijn geslaagd de volgende candidaten K Bierlaagh te Waalwijk, E. v d. Geer te Waalwijk, G. Schoemans te Waalwijk, L Mombers te Waalwijk, J. Slaats te Waalwijk, A. Duijsters ie Heusden, G. Baaijens te Heusden. Th. van Delft te Drunen, Th. Verhoeven te Babyloniënbroek, W. Rijkers te Sprang-Capelle. Afgewezengeen. „De Zalm." j.l. Zaterdag trok er de Waalwijk sche Hengelaarsvereeniging „De Zalm" op uit tot het „vervisschen" van het Koningskruis, wat behaald moest worden door het vangen van het grootste aantal visschen. Daarin slaagde het lid Hub. Dollekens. Des avonds werd onder hartelijke woorden het Eeremelaal uitgereikt, waarna men den heelen avond met alle leden gezellig doorbracht in het club huis bij A, van Berkei. Benoeming niet aangenomen. De agent van politie, de heer van Mierlo alhier, die door den Commis saris der Koningin bij besluit van 14 Juni benoemd was tot veldwachter te Son, heeft deze benoeming niet aan genomen. Provinciale Staten. Bij de Staten zijn ingekomen een adres van het dagelijksch bestuur van het waterschap de Oude Polder onder Raamsdonk, houdende verzoek om die instelling uit het verband van het waterschap de Beneden Donge ios te maken een adres van het Bestuur der R.K. parochie (Straatkwartier) te Loon op Zand, houdende verzoek om toekenning van een provinciaal subsidie in de kosten van restauratie der kerk aldaar; een adres van de commissie tot voorbereiding van werkverruiming in Westelijk Noord-Brabant, houdende verzoek om andermaal f200 000 be- schikboar te stellen als subsidie tot bestrijding van de kosten van door overheidslichamen bij wijze van werk verruiming hit te voeren werken van openbaar belang. Werk van L. Versteeg. In de „Gooi- en Eemlander van 20 juni lezen we onder Kuust en Letteren een recensie van een Tentoonstelling van schilderijen, teekeningen en etsen door Joli Pietersen en L. P. Versteeg in Huize Wolters, te Hilver sum. Het zal onze lezers zeker interes seeren te vernemen wat H. van C. schrijft over 't werk van den heer Leonard Versteeg, een oud-Waalwijker en oud-leerling en leeraar aan onze Gemeentelijke Teekenschool. Na een beschrijving van 't werk van Pietersen, schrijft v. C.(alker) Den tweeden exposant, L Versteeg, moge de vlotte gemakkelijkheid van zijn collega niet geheéi eigen zijn, zijn werk won daardoor aan zuiverheid soms ook aan diepte. Versteeg schil dert landschap en ook veel portret, welk laatste genre door enkele goede voorbeelden is vertegenwoordigd. Ik denk o.a, aan „Jopie" no. 59 een le vendig portretje in grijzen toon, aan no. 60; Mevr. ten H., een potlood- teekening met veel uitdrukking erin, aan het fijne, luchtig geschilderde „Dineke" no. 19 en aan de gevoelige teekening: „Breiende vrouw" no. 71. Van zijne landschappen moge aller eerst vermeld worden „Winter te Doe veren* no. 45. Uit dit in fijn-grijzen toon gehouden winter-landschap spreekt de stille verlatenheid met ze keren nadruk. De „Kerk te Sprang" no. 42 gaf de schilder in enkele groote eenvoudige trekken,om er in: „Winter te Sprang" no. 52 een meer gedetail leerd fragment van te laten zien met bovendien een aardig doorkijkje in het aangrenzende straatje. Intimiteit spreekt er ook uit: „Op het erf" no. 63 een zonnig binnenplaatsje van de schuur en vooral ook uit no. 65 „Bij den regenput", waarvan de schilder als het ware een stil leven maakte. In „Holle weg" no. 1 verlustigt hij zich in sterke kleur, om in no. 70 „Ochtendstemming" toon en kleur vooral tot fijnheid op te voeren. Onder de bloemstukken trekt naast het forsche „Chrysanten" no. 4, de frische „Flox" no. 13 en het fleurige no. 43; „Irissen" de aandacht. Van de teekeningen noem ik het verdroomde oude brok Bagijnhof (no. 28) „Brugge", een interessant teeke- ningelje „Dieze" (no. 34), no. 72: „Boomstronken", waarin een fraai decoratief element zit in no. 67 „Brugge." DRUNEN. Vergadering van den gemeente raad op Vrijdag 28 juni 1929 des namiddags 7.30 uur. Onderwerpen ter behandeling 1. Onderzoek geloofsbrieven van het raadslid W. v. d. Sanden. 2. Ingekomen stukken w.o. a. Goedkeuring van het raadsbesluit tot wijziging der begrooting dienstjaar 1928 door Ged. Staten. b. Missive van Ged. Staten d.d. 15 Mei 1929 met verzoek het rooken in autobussen strafbaar te stellen. Burg. en Weth stellen voor de politieverordening dienaangaande te wijzigen. c. Ontslag—aanvrage van G. P. H. Veltman als hoofd der O. L. School in de Wolfshoek met ingang van 1 Sept. a.s wegens zijn benoeming tot hooid eener school te Waalwijk. 3. Aanbieding Gemeenteverslag dienstjaar 1928. 4. Aanbieding verslag ingevolge artikel 58 der Woningwet dienstjaar 1928. 5. Voorstel tot wijziging der be grooting G E.B. dienstjaar 1928. 6. Voorstel tot wijziging der ge- meentebegrooting dienstjaar 1928. 7. Aanbieding gemeenterekening dienstjaar 1928. 8 Aanbieding rekening G.E.B. dienstjaar 1928. 9. Aanbiedingrekening Armbestuur dienstjaar 1928 10. Vaststelling kohier hondenbe lasting dienstjaar 1929 11. Bespreking verkoop masten- hout wat gedeeltelijk is verbrand. Onze agent voor Kaatsheuvel e.a. SCHOOLSTRAAT Geef haar uwe DRUKWERK ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON T1ELEN.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 5