Hoed of Pet Bernard Vaes „Het Anker" Hoeden en Petten Dat is JE ADRES. Voorjaar 192 9. H. VERHULST, F a. A. v. d.Wee-CooIs ilfllBlB IBIpllBI 10111 IBBi te, „daar worden in het Krankzinni gengesticht van het Rijk telkens men- schen, ongelukkigen nog wel, doodge slagen. Laatst twee en verleden jaar achttien". De uitspraak werd bepaald op 11 Juli a.s. De roofoverval te Best. De rechtbank wees vonnis in de strafzaak tegen H.B., 24 jaar, arbei der te Eindhoven, gedetineerd (een die deel uitmaakt van de bewoners der beruchte „Ploeg" te Best), ver dacht van den roofoverval op den wissellooper A. Verves te Eindhoven, nabij de „Ploeg" gepleegd en waarbij de roover aan den haal ging met de wisseltasch der Incassobank, inhou dende een bedrag van 850. Wegens gebrek aan wettelijk be wijs werd verdachte vrijgesproken. Het O.M. had vier jaar gevangenis straf geëischt. Weer den dans ontsprongen. A. Z. Sn., landbouwer te AJmkerk, kwam in verzet van een vonnis terza ke: dat hij op 10 Februari 1929 te Alm- kerk weigerachtig is gebleven om de noodige inlichtingen te verstrekken ten behoeve der toepassing der Pen sioenwet. 3 maal gepleegd! Te dezer zake werd verdachte door het Kantongerecht te Heusden veroor deeld tot 3 maal 10 boete subsidiair 3 maal 5 dagen hechtenis. Wegens gebrek aan bewys als door de wet geëischt, moest verdachte wor den vrijgesproken. Kwanselmelk. De rechtbank wees in hooger beroep vonnis tegen M. J. Sch. te Heusden, ter zake: dat zij op 18 Maart 1928 te Heus den als melkverkoopster heeft voor handen gehad eene hoeveelheid melk van ondeugdelijke samenstelling. Te dezer zake werd verdachte ver oordeeld door het Kantongerecht te Heusden tot 50 subsidiair 20 dagen hechtenis en kwam van dit vonnis in appèl. Het vonnis werd bevestigd. Diefstal van 36.000. De rechtbank wees op 27 Juni von nis in de strafzaak tegen W. G. J. v. B., vroeger bakker, thans zonder be roep te Eindhoven, gedetineerd we gens diefstal van een bedrag van 36.000, gepleegd op 5 Dec. 1928 in de woning van oud-burgemeester De Vries te Eindhoven en veroordeelde verdachte tot 1 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf. De gelegenheidsdrinker. C. M., leerlooier te Loon-op-Zand, heet volgens de politie een beste man, een goeie baas, maar hij is een gele genheidsdrinker. Zoo kwam het dat hij weer eens dronken langs den weg aangetroffen werd en diende verwij derd te worden. Maar dat ging niet op rolletjes, 't Was een heele karwei voor de politie om den dronken looier naar het ar restantenlokaal te vervoeren. En toen eindelijk de zware tocht was vol bracht, stonden ze daar leelijk te kij ken, om het feit dat de sleutel van 't dronkemansgevang niet bij de hand was en het nog een tijd duurde alvo rens de klant kon worden opgebor gen. Toen eindelijk de beambte die over den sleutel beschikt, weer kwam opdagen, kon de politie van de lastige vracht worden ontlast. Gemoedelijke boel daar! Wegens wederspannigheid luidde de eisch van het O.M. 30 boete subs 30 dagen hechtenis. Uitspraak conform. De openbare veiligheid. C. L., vrachtrijder te Udenhout, had zich aan een ernstige fout bij het verkeer schuldig gemaakt, door maar voort te sjouwen met zijn wagen, on danks er geen ruimte was. Een wa gen werd aangereden, waarvan de bestuurder dacht dat zijn laatste uur geslagen was. 't Liep zonder persoon lijke ongelukken af, doch de wagen van verdachte en die van een ander werden ernstig beschadigd. Verdachte werd veroordeeld tot 25 boete en het betalen eener scha devergoeding van 34.27, totaal 59.27. Niet in de puntjes. H. L., machinist te Vlijmen, reed met een uitgediend rijbewijs en liet het voorkomen als had een commies hem verkeerd ingelicht. Na de bekeu ring had verdachte zich gehaast een VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. Voor naar Vughterstr. 65, DEN BOSCH. ONTVANGEN NIEUWE COLLECTIE Chique modellen. HEMDEN, tevens met afknoopbare Manchetten, (HEMDEN, óók naar maat). Heerenmodemagazlin Markt 5. DEN BOSCH Telefoon 841. nieuw rijbewijs te halen. Hij kwam er goedkoop af en be liep slechts 2 kwartjes boete. Uitspraken Kantongerecht Waalwijk, van 27 Juni 1929. P. P. te Waalwijk, overtr. pol. ver- ord. 1 of 1 week tuchtschool. M. v. d. B. te Vlijmen, overtr. wapenwet, 1 of 1 wéék tuchtschool. M. V. en P. d. V. te alsvoor, straatschenderij, beiden teruggave aan ouders zonder toepassing van straf. M. B. te Waalwijk, overtr. veldpol. 3 of 1 week tuchtschool. W. P. te Dru- nen, overtr. mot. en rijw. regit., 2 of 1 week tuchtschool. A. v. G. te Waalwijk, overtr. arbeidswet, 5x/2 of 5 x 2 dagen. F. D. te alsv., over treding alsv., 3 of 2 dagen. F. R. te alsvoor, overtr. trekhondenwet, 3 of 2 dagen. A. R. te Breda, overtr. veiligheidswet ƒ10 of 5 dagen. H. v. d. H. te Waalwijk, overtr. pol. ver- ord., 1 of 1 dag. G. S. te Drunen, overtr. alsvoor, 5 of 3 dagen. P. v. B. te Aalburg, M. d. G. te Zaltbom- mel, W. v. L. te Haarsteeg, H. F. te 's-Bosch, E. S. te Sprang-Capelle, overtr. mot. en rijw. wet, ieder 3 of 2 dagen. A. v. G. te 's-Gravenmoer en H. H. te Kaatsheuvel, overtr. alsv. ieder 5 of 3 dagen. P. B., L. v. D., J. H., A. D. en H. v. R. te Kaatsheu vel, overtr. alsv., ieder 1 of 1 dag. C. R. te Dongen, overtr. mot. en rijw. regit., 10 of 5 dagen. C. D. te Waalwijk en S. P. te Sprang-Capel- le, overtr. veldpol., ieder 5 of 3 da gen. F. d. G. te Waalwijk, dronken schap, 7 dagen hechtenis. A. v. R. te alsv. en M. L. te Kaatsheuvel, over tr. alsvoor, ieder 3 dagen hechtenis, C. V. te Waspik, H. V. te Eindhoven, M. E. te Kaatsheuvel, J. C. S. te Waalwijk, overtr. alsv., ieder 10.— of 5 dagen, M. v. d. H. te Waalwijk, verstoren godsdienstoefening 5. of 3 dagen; H. A. zwervende, dron ken de orde verstoren 25.of 20 dagen; T. v. S. te Nieuwkuijk, over tr. leerplichtwet 5.of 3 dagen. DRUNEN. Veilingvereeniging „De Langstraat". Prijzen op 27 Juni: Snijboonen 7981 ct., Stamboonen 6580 ct., Doperwten 1921 ct., Peu len 3436 ct., Tuinboonen 10—12 ct., Kruisbessen 14141/» ct., Spinazie 10 19 ct., Postelijn 7—18 ct., Aardbeien 4060 ct., Aardbeien voor 't vat 70 ct., Kersen 3648 ct., Aardappelen 79 ct., Rabarber V»1 ct., alles per K.G. Bloemkool 2030 ct., Bloemkool II 12—18 ct., Bloemkool III 3—10 ct., Sa- voyenkool 510 ct., Spitskool 711 ct., Sla 1/83/4 ct., Komkommers 5—6 ct., Komkommers II 231/» ct., Komkom mers III Va1 ct., Komkommers wit 8 12 ct., Komk. wit II 47 ct., alles per stuk. Kroten 26 ct., Juin 5Vs ct., Selderij IV»4 ct., peen 415 ct., alles per bos. Kipeieren 0.96. Eendeneieren 0.74. NIEUWKUIJK. Op Donderdag 27 Juni, des n.m. 7 uur hield ten Gemeen tehuize alhier het Waterschap „De Pol- der van Nieuwkuijk" een algemeene vergadering van stemgerechtigd» inge- landen. Rekening 19271928. De inkomsten bedroegen in totaal 1141.24, de uitgaven 973.66V». Sal do 167.57Vs. Begrooting 19291930. Deze werd vastgesteld aan inkom sten en uitgaven op 1167.571/». Op de voordracht van secretaris penningmeester waren geplaatst: J. C. Wilgers, 2 A. J. de Pinth, 3 A. van den Brand Jzn. Na gehouden stemming werd geko zen de heer J. Wilgers. Door den voorzitter werd aan den scheidenden secretaris-penningmeester een woord van dank gebracht voor de vele goede diensten tijdens zijn secre tariaat aan het Waterschap bewezen. SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). A s. Zondag des voormiddags half tien eh des namiddags 2 uur hoppt in de Ned. Herv. Kerk alh'er op te treden Ds. Wolthers van Onstwedde, vroeger predikant alhier. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Snoeij van 'sGravemoer. Mej. van D. alhier had sinds enkele dagen een onbeduidend wondje aan haar linkerhand Donderdag zwol de hand op. waardoor zij zich ge noodzaakt zag de hulp van Or. Waer- denburg alhier in te roepen, welke begin van bloedvergiftiging consta teerde. De A R. Kiesvereeniging Sprang komt a.s Maandagavond halt acht in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in algemeene vergadering bij een. Dinsdagavond, aan den vooravond van de verkiezingen, zal er voor de leden der Kusvereeniging en belang stellenden in diezelfde zaal gelegenheid rijn de wijdingsure der Prot. Chr. Partijen, welke per radio vanuit Huizen 'al worden uitgezonden, te beluisteren. Geheel belangeloos zal op uitnoodi- glng van het bestuur, door dhr. A. van Wijlen, Radiohandelaarte Capelle, in de zaal een radio ontvangtoestel vorden opgesteld. Wij verwachten dat van deze gelegenheid ruimschoots gebruik zal worden gemaakt CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gem. te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des nam. half drie op te treden Ds. A. v. Willigen. De openbare vergadering van de Liberale Staatsparty, waarop mej. Mr. E. C. v. Dorp uit Haarlem als spreek ster zou optreden en welke oorspron kelijk was vastgesteld op Vrijdag 28 dezer in de zaal van den heer L. F. van Dongen, is uitgesteld en zal nu a.s. Maandagavond 1 Juli worden gehou den. Voor de A.R. Kiesvereeniging al hier trad j.l. Woensdagavond in de Ge reformeerde Kerk aan het Bruggetje, met het oog op de aanstaande verkie zingen als spreker op Ds. Vreugdenhil, Ned. Herv. predikant te Gorinchem, wiens rede door de aanwezigen met de meeste belangstelling werd gevolgd. A.s. Zaterdagavond 29 dezer om 8 uur wordt in het café van den heer J. Treffers aan het Bruggetje een open bare vergadering gehouden van den Vrijzinnig Democratischen Bond. Als spreker zal optreden de heer P. J. Kob ben te 's Hertogenbosch met het onder werp „Het belang van stad en land bij de verkiezing op 3 Juli a.s. Door het Kerkbestuur der Ned. Herv. gem. a. d. Loonschendijk is be sloten om in het vervolg het kerkge bouw voor politieke doeleinden niet meer beschikbaar te stellen. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschen dijk optreden Ds. Louwe Kooijmans uit Waalwijk. WASPIK. De colhcte voor den vew^Denden dienst bracht alhier t12 52 op Aan de Nationale Bedevaart naar Lourdes van 22 Juli tot 1 Augustus a.s. nemen 7 personen uit deze parochie deel RAAMSDONK. Kermis. De kermis die alhier a.s. Zondag aanvangt, be looft dit jaar weer druk te worden. De volgende attracties zijn reeds opgesla gen: Op het Veer: o.a. Danssalon, Zweefcaroussel, Rijwielcaroussel, Wild- Westvermaak, enz. Op het Dorp: o.a. Danssalon, Zweefcaroussel enz. De meeste caféhouders, waar geen gelegenheid tot dansen is, hebben zorg gedragen voor strijkjes en cabarets, zcodat iedereen inwoner als vreemde ling zich zal kunnen amuseeren. In het St. Leogebouw op het Dorp, zal Maan dagavond om 7 uur optreden de be kende artist Meiloc uit Amsterdam en de Acrobaat Rorchardo uit Berlijn. Wanneer het weer een weinig mee werkt zal de kermis zich stellig weer in een druk bezoek mogen verheugen. Doodgebeten. In den afgeloopen nacht zijn door honden een 40-tal kip pen van den landbouwer v. d. V. dood gebeten. De kippen zijn allen op een paar na rondom de boerderij verspreid gevonden; de meeste onder den gio verstopt. Een leelijke schadepost voor den eigenaar. Plaatsing electromotoren. Bij B. en W. is ingekomen een verzoek van de firma J. van der Westen en Zonen tot plaatsing van 5 electromotoren. RAAMSDONKSVEER. Een kind van dhr. H. viel van de zoldertrap en brak daarbij een sleutelbeen. Zaterdag houdt de C.N.W. Bond haar vergadering, o.m. ter verkiezing afgevaardigden naar de Jaarvergade ring. Dinsdag zullen bij goed weder, leerlingen der Veersche Chr. School onder toezicht van het Personeel een uitstapje maken naar de Roestelberg. Voor de Herv. Gem. treedt Zon dagmorgen om half 10 op het Dorp en om 2 uur op 't Veer op Ds. van Voorthuijsen van Rijsen en om half 10 en om 5 uur in de Ger. Kerk Ds. de Vries. GtERTRUlDENBERG Evangeli satielokaal „Immanuel" Wal. Zondag 30 Juni 1929 's nam. 5 30 uur Ds. van Beem van Breda. GEERTRU1DENBERG. Alhier werd Woensdag een vergadering gehouden van R K. en Chr Metaalbewerkers De heer Lelieveld besprak den slechten toestand ter plaatse. Ook de heer Metselaar wees op wantoestanden bij de verschillende scheepswerven. Hij toonde aan dat hier de laagste loonen betaald worden. Iemand merkte op, dat een arbeider te lijden heeft van den patroon als hij zich organiseert. Kapelaan Schoenmakers is van oor deel, dat de patroons toch wel lang zaam van dit oude standpunt zulle* aidalert. Spr, wees er op hoe't steeds meer werkvolk naar buiten trekt. Na rfbop gaven zich tien personen als lid op. MADE. Groote Propagandaverga- dering, toegankelijk voor alle R.K. kiezers van Made en Drimmelen, op Zondag 30 Juni 1929, direct na de Hoogmis, in het Patronaatsgebouw te Made. Het Tweede Kamerlid Dr. Moller spreekt over de a.s. Tweede Kamer verkiezingen. Tot onderwijzer aan de R.K. Jongensschool is benoemd de heer P. de Bok P.zn. De schippersknecht A. de Bok alhier geraakte met zijn voet tusschen de machine en brak zijn been. Hij werd opgenomen in het Gasthuis te Geertruidenberg. NIKUWSU1T HEUSÜKN Heusden, 27 Juni 1929. Aan het concours voor muziek en zangverenigingen op 27 en 28 Juli nemen in de 4de, 3de, 2de en 1ste afdeeling resp. deel 2 3 3 en 4 gezelschappen en bovendien in de afd. uitmuntendheid en de hoogste eere-afdeelir.g resp. 5 en 4 vereeni gingen. Ook wordt alsnog aan hel concours een festival verbonden. Voor de te houden winkelweek hebben zich 50 gegadigden aange meld, waarom besloten werd ze te doen doorgaan en wel van 24 tot 31 Juli. 't Voorloopig comité werd her kozen en met twee leden aangevuld De functie's werden verdeeld als volgt Voorzitter B. Stap, Secretaris J. van Laarhoven, Penningmeester Joh de Mol en A. Baaljetts, J. Verschuren, D. v. Herwaarden en H. v. Eeuwijk Commissarissen. De zangvereniging .Con Amore" te Wijk zal hier op Zaterdag 27 juli een concert aanbieden, na cfloop van 't muziekconcours dien dag. Tot leden der Gezondheids commissie zijn herbenoemd deheeren Kingmans te Woudrichem en A. v. d. Wiel te Drunen. De damesnaaivere^n, „Dorcas" maakte onder geleide van den Eerw. Heer Ds. Haijgens en diens echtge- noote per auto's een uitstapje naar Hilversum. kI was het weer aanvanke lijk slecht, later werd het goed, zoo dat allen het er over eens waren, dat zij volop geprrfi eerd hebben. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Nicolaas N. M. z.v. A. van Dongen en M. P. van Bladel. Franciscus P. z.v. Hermanus de Vaan en M. J. F. Brands. Martina H. d.v. J. M. van Leijden en W. de Wit. Adriana H. d.v. J. P. de Rooij en A. M. Duister. Overleden: Joannes van Heesch, 86 jaar, Wed. van Th. J. van Eeckeren. Huwel.-Aang. Johannes G. de Louw, 26 jaar en Johanna Maas, 25 jaar. Gehuwd Cornelis H. van Mierlo, 26 j. en Wilhelmina M. van Bladel, 24 jaar. Marinus Marisael, 39 j. en Adria na G. van Meeuwen, 33 jaar. Ingekomen personen: J. van Delft en gezin, van Waspik. A. M. G. Hens, van Hamont. P. van den Elshout, van Den Haag. N. A. C. Pessers, van Tilburg. Vertrokken personen: Wed. Verkade en gezin, naar Nij megen. C .H. de Brouwer en echt- gen. naar Eindhoven. H. Brug naar Meppel. Th. M. van Veldhoven naar Loon-op-Zand. H. J. Both, naar Rotterdam. G. Pulles, naar Canada. A M v Hoof, naar Tilburg. C. Blom en gezin, naar Loon-op-Zand. H. Kampman, naar Utrecht. RAAMSDONK. Van 11 t.m. 26 Juni 1929. Ingekomen: P. F. Mathon van Gil- ze en Reijen B 148 naar H 76. E. van den Hoek van Rotterdam Vio- lierstr. 42c naar G 115. Joha. Luij- bregts van Geertruidenbërg Markt A 1 naar J 106. W. A. Waijenberge van Breda Karrestraat 7a naar M 27. P. Blom van 's Gravenhage Loos duinen Nieuweweg no. 77 naar H 38. Corna. M. van Dongen van Don gen Hooge Ham 77a naar D 5a. Adra. G. Loonen van Oosterhout Leij- senhoek C 86 naar H 89. Jac. M. Dirven van Teteringen F 1 naar E 15. Anta. J. de Jong van Terheij- den Wagenberg B 184 naar E 15. J. J. Rombouts van Gilze en Rijen A 503 naar J 43. Adr. P. Smulders en echtgen. van Oosterhout St. An- toniusstraat A 505 naar L 94. Vertrokken: D. Honcoop van H 33 naar Breda Stallingstr. 17. Hub. Joh. van Uijen van G 6 naar Eindho ven Broekscheweg 108. Ant. Schmitz van M 2 naar Sprang-Capelle Capel- schedijk bij J. Verschuren. C. A. van Elk van J 41 naar Lierop St. Corneliusgesticht. Adra. Loonen van L 53 naar Lierop St. Cornelius gesticht. Hendra. P. A. Kanters van A 16 naar Ginneken en Bavel Overakkerstr. 17. Joha. Couters van B 4 naar Mauritsstraat 10 te Bre da. Aa. Klavers, van H 24 naar Nijmegen Groesbeekscheweg no. 60. C. van der Westen en gezin, van D 59 naar Geldrop Mielozeweh no. 60. Adr. J. Smits, van F 65 naar Jutphaas Wilhelminastr. 4. Aa. Lankhuijzen, van A 77 naar Haarlem mermeer, Hoofdweg no. 206. Geboren: Joh. M. z.v. C. A. Vissers-van Don gen. P. J. A. z.v. A. C. de Bont-de Bont. J. z.v. A. C. Leeuwis-Mortier. Wilh. D. d.v. P. A. de Jongh-van Dongen. A. C. z.v. J. Maaskant-v. Seters. A. A. z.v. A. A. Schneider- van Gils. Onze agent voor Kaatsheuvel c a. —SCHOOLSTRAAT Geef haar uwe DRUKWERK ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebipd. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N TIELfcN. EUN PATER BORROHEUS eLijst, LIJST GREEVE .üïs^.-

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 7