Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. il msms FEUILLETON NUMMER 58. WOENSDAG 24 JULI 1929. 52e JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATBBDAG. Abonnementsprijs per 8 maanden 1.25. Franco per post door bet geheels rijk 1.40. Brieven, Ingezonden stukken, gelden, en*, franco te eenden aan den Uitgever. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ, ANTOON TIELEN. Telefoon No. S8. Teleur.-Adres: ECHO. Prfls der Advertentlën 20 cent per regel; minimum 1.50. Bij contract flink rabat. Reclames 40 cent per regeL Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 0 uur ln ons bezit ■gn. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. EERSTE BLAD. GEMEENTERAAD. RAAMSDONK. De Raad der gemeente Raamsdonk vergaderde Zaterdagavond ten gemeen tehuize onder voorzitterschap van den Edelachtb. heer Burgemeester Moons. Afwezig met kennisgeving het lid v. d. Pluijm. 1. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuwbenoemde raadslid A.J.deBont. Na onderzoek der geloofsbrieven werd tot toelating geadviseerd. 2. Beëediging en installatie van den heer A. J. de Bont. Nadat het lid de Bont de bij de wet voorgeschreven eeden had afge legd. feliciteerde hem de Voorzitter, de hoop uitsprekende, dat hij de stappen van zijn voorganger zou vol gen en op onpartijdige wijze de be langen der gemeente zal behartigen. 3. Ingekomen stukken. a. Goedkeuring van Qed. Siaten tot wijziging der begrooting. b. Procesverbaal van kasopneming bij den Gemeente—Ontvanger, waarbij alles in orde werd bevonden. c. Mededeeling van den Raad van Beroep, dat de gemeente Raamsdonk in het gelijk is gesteld inzake den aanleg van woningen. d. Dankbetuiging van de Wed. de Wit, voor de betoonde deelneming bij het overlijden van den heer de Wit. Ai deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. e. Verzoek van de Qeld.Noord- Brab. Blindenver. om subsidie. Wordt gesteld in handen van de Begrootingscommissie. 4. Benoeming Wethouder (vacature wijlen den heer E. C. de Wit). Gekozen werd het lid J. C. Schoen makers met 10 stemmen tegen 1 op NAAR HET ENGELSCH. J. SCHEEPENS. 85) „O, heelemaal niet!" zei Ruth. „De zaak is alleen maar (lat ik een aardig heid wilde oplossen, een poets welke men mij heeft gespeeld, begrijpt u? En wie heeft de ruil kunnen doen?" „Mijnheer Gates, dame. Een vrij groote heer, gekleed in „O, dank u, dan weet ik voldoende" zei Ruth. „Het spijt mij dat ik u over deze alledaagsche grap zoo moest las tig vallen. Dank u nogmaals voor de inlichtingen. De bediende beweerde nogmaals beleefd dat niets teveel moeite was in hun winkelzaken en deed beiden al lervriendelijkst uitgeleide. „U ziet nu, hoe al uw onderzoekin gen op niets zouden zijn uitgeloopen zonder mijn ondezoekingen", zei Ruth, toen beiden weer in North Street stonden. „En nu zullen we zien dat de Amerikaan uit Hotel Metro pool en Reginald Henson een en de zelfde persoon zijn." „En ge denkt dus dat hij 't geweest is, die den ruil heeftl gedaan bij de fir ma Lockhart?" „Natuurlijk, daar ben ik zoo goed als zeker van", zei Ruth, „En ik weet zeker het lid Rombouts en 1 blanco. Voorzitter. Het doet me veel genoe gen, dat U tot wethouder is gekozen, Te meer doet me zulks genoegen, omdat we nu weer een wethouder uit Raamsdonk hebben. Een ander feit is, dat ik U al lang ken als raadslid en U heb leeren kennen als een man, die steeds buitengewoon voor onze gemeente ijvert. Het moge waar zijn dat we wel eens afwijkende meeningen hebben gehad, maar een feit is, dat U steeds eerlijk en trouw de belangen van de gemeente naar beste weten hebt behartigd. Ik hoop, dat U vele jaren wethouder van Raamsdonk zult blijven, ook dan als straks 't raadhuis op Raamsdonksveer zal staan. Schoenmakers. Ik dank U voor Uw waardeerende woorden en den Raad voor het in mij gestelde vertrouwen, in de hoop dit waardig te zijn. 5. Benoeming van een lid in de commissie tot wering van schoolver zuim te Raamsdonk(dorp), (vacature alsvoor). Benoemd werd het lid de Bont. 6. Benoeming van een lid-voorzitter in de commissie van toezicht op het correspondentschap der arbeidsbemid deling (vacature alsvoor). 7. Benoeming van een lid in de vleeschkeuringscommissie, (vacature alsvoor). 8. Benoeming van een lid in de Schattingscommissie, bedoeld in artikel 57 der Wet op de Inkomstenbelasting 1914 (vacature alsvoor). In al deze vacatures'werd voorzien door de benoeming van den nieuwen wethouder. 9. Voorstel van Burg. en Weth. tot niet inwilliging verzoek van J. A. Vermeulen, om teruggave van betaalde huwelijksrechten. Het lid Lankhuijzen erkent dat B. en W. wettelijk in hun recht staan, maar meent dat het niet onbillijk zou zijn om de betaalde huwelijksrechten voor de heift te restitueeren. Voorzitter. Maar we kunnen toch dat we straks zullen ontdekken dat hij ook de hand heeft gehad in den aan koop van dien koker bij de* firma Wa len. Ga eens naar Marley en verzoek hem of hij nieti eens een onderzoek kan laten instellen om te achterhalen, of de firma geen sigarenkokers op zicht had gezonden." Hiertoe besloot David onmiddellijk. Inspecteur Marley was echter uit, doch Steel liet een briefje achter voor hem, of hij hem dan even op wilde bellen. Steel had juist zijn middagmaal ge bruikt, toen Marley hem opbelde. „Is u daar, mijnheer Steel? Ja, ik ben bij Walen geweest. Uw veronderstel ling was juist. De klant had bij hen een sigarenkoker gezien zooals bij de fir ma Lockhart. Alleen tei duur. Maa'r ze hebben den klant nooit teruggezien. Dat komt bij winkeliers iederen dag voor... Ja... De heer Walen meent dat hij den bezoeker heel gemakkelijk zal herkennen. Anders niet? Goeden avond mijnheer Steel!" HOOFDSTUK XLI. EEN VREEMD UITSTAPJE. Het scheen David Steel een vervelen de, lange avond te zullen worden, als hij niet naar den schouwburg ging of iets dagelijks. Hij las gewoonlijk tot 'nuur of elf, ,.;n,-ria hij gewoonlijk 'n j paar uur over zijn taal voor morgen nadacht, en nieuwe ideeën verzamelde of vluchtig nog even verwerkte. Van-1 avond echter was hij niet in staat te j denken, en kon hij niet dan wat ruste loos op en neer wandelen in zijn werk kamer en zijn serre, hier een dood blad niet van een eenmaal vastgestelde verordening afwijken. Waar zal dan het eind blijven? Conform voorstel B. en W. wordt besloten. 10. Voorstel van Burg. en Weth. tot belegging van beschikbare gelden in aandeelen van de Bank van Ned. Gemeenten. Wordt zonder meer aangenomen. 11. Ontwerpbesluit tot wijziging begrooling dienst 1929. Wordt goedgekeurd. Het suppletoir kohier der Straat- belasting wordt vastgesteld, zooals ter tafel gebracht. Tot leden der Begrootingscommissie worden gekozen de heeren de Bont, Lankhuijzen en de jong. De Voorzitter deelde mede dat 1 Sept. de gem. dienst en administratie naar het nieuwe raadhuis zal worden overgebracht. Spr. is van oordeel dat de in gebruik neming van het nieuwe raadhuis wei zonder feestelijk vertoon kan geschieden. v. Woerden. Maar zoudt u dan het raadhuis een dag voor het publiek MiATSCttóPPy VAM VERZEKERING OP HET LEVIM van zijn planten knijpend, en zich af vragend, waar die heele ingewikkelde geschiedenis op uit zou draaien. Het was dan ook een gevoel van op luchting, dat Steel tegen 'n uur of elf de electrische schel bij de straatdeur hoor de overgaan. Er was dus een bezoeker voor hem; wie, dat kwam er voo'r Steel op het oogenblik minder op aan. Maar hij haastte zich van de serre naar zijn studeervertrek, toen hij vernam dat het Bell was in hoogst eigen persoon. Beste kerel!" riep hij verheugd. „Ik ben in de wolken je weer te zienHier neem dezen grooten leunstoel en maak het je gemakkelijk. Ik zal wat whisky halen en een sigaa'r. Dat is beter!" „Ja, ik ben vermoeid", zei Bell. „Al den heelen dag hen ik in Londen, en van zes uur af bij Cross. Kun je mij bergen voor hedennacht?" „Mijn logeerkamer is altijd ge'reed, Bell!" „Dank je. Ik geloof niet, dat je bang behoeft te zijn, dat iemand anders dan van Sneck zelf bij diens verdwijning in het spel is geweest. Want Henson, die liet feit ontdekt schijnt te hebben, is in de uiterste opwinding erover, dat begrijp je. Hij moest in Littimer blijven voor zijn eigen belangen, maar toen hij hoorde dat de heer van Sneck verdwe nen was, heeft hij onmiddellijk den trein naar Londen genomen; en we hebben samen gedeisd, nog wel. Na tuurlijk heeft hij over de zaak-v. Sneck met mij geen woord gerept, van wie hij naar hij meent althans, verondersteld wo'rdt, geen jota te weten. Maar ik kon duidelijk aan hem merken, dat hij er erg van onder den indruk was. Het slimste is nu echter wel, dat Cross me ter bezichtiging kunnen openstellen? Voorzitter. Daartegen is geen be' zwaar. We zouden het b.v. op Konin ginnedag kunnen doen. Lankhuijzen. Misschien is het niet onaardig om er nog iets bij te doen. We zouden b.v. voor de eerste aan gifte iets kunnen geven. de Jong. Me dunkt ook dat we bij de in gebruik neming van ons nieuw raadhuis iets moeten doen. Zonder iets, vind ik 't zoo koud. Lankhuijzen. Aan het eerste aangeven van een kind zouden we b.v. een spaarbankboekje kunnen geven. v. Woerden. Dat is weer iets anders, dan de heer de Jong meent. Ik zou het gewenscht achten om op dien dag een bijzondere raadsvergadering te beleggen. Zijlmans. Misschien komt de Com missaris ook nog. Schoenmakers. Ik ben het eens met den heer de Jong. Het is koud om het raadhuis zonder meer te betrekken, maar misschien komt er volgend jaar een gunstige gelegenheid om daaraan een meer officieel karakter te geven. Dan zou onze Commissaris ook kun nen komen. de Jong. Ik begrijp wat u daarbij op het oog hebt. en kan mij zeer goed met uw inzicht vereenigen v. Woerden. U hebt me nieuws gierig gemaakt. Kunt u misschien ook zeggen, welke bijzondere ge beurtenis u voor bet volgend jaar op 't oog hebt? Voorzitter. Daarover zullen in ge heime zitting nog enkele mededeelin» gen worden gedaan. Hierna ging de Raad in geheime zitting. BUITENLAND. Rusland en China. De opperbevelhebber der nationa listische troepen, maarschalk Tsjang Kai Shek heeft een manifest aan de troepen gepubliceerd, waarin hij hen aanspoort op te staan tegen het roode toestemming had gegeven om v. Sneck te opereeren. En dokter Heritage, die wonderlijk schijnt te genezen zou me er bij assisteeren. Ik vertelde je immers reeds dat hij zoo'n bijzonder bekwaam operateur is." „Is uw ongelukkige vriend al daar toe in staat?" vroeg Steel belangstel lend. „Zeer zeker. Weet gij wel dat hij vroeger een goede praktijk had in de buurt van Littimer's kasteel? De lord kent hem uitstekend. Ik wilde Heritage hier wel eens bij halen. Dan zou ik met een te weten komen, waarschijnlijk, waarom Henson zoo buitensporig goed is geweest voor Heritage. Jarenlang heeft hij het toezicht ingeoefend op den half krankzinnigen man, en hem als 't i ware bij de PalmeTstichting een tehuis bezorgd. En wanneer Heritage den naam van Hnson uitspreekt, is het bij- i na altijd op een toon, van vereèring en geforceerde dankbaarheid." „Denkt ge dat Heritage ons van dienst zal, kunnen zijn?" „Ja, dat denk ik. Versta me goed, 't is slechts een idee* van me want ik zou het niet kunnen bwijzen het is meer wat ik zou willen noemen een in- stuitie, bij gebrek aan een betere uit drukking. En wat hebt gij de laatste dagen uitgevoerd?" David begon uit te leggen, en ver telde hetgeen Ruth Gates ontdekt had zoo gedetailleerd mogelijk. Bell volgde zijn verslag met de grootste belang stelling. Toen begon hij zijn eigen we dervaren te vertellen. David hing aan zijn lippen, toen hij verhaalde van den man met den afgeplatten duim. „Dus juffrouw Chris hoop t dien Ojoeri 1~~ KI o o aherbalserr»% „Geen goud zoogoed? (Adv. in Blokschrift). imperialisme en China's souvereine rechten te verdedigen. Het manifest verklaart, dat de af schaffing der ongelijke verdragen en de verwezenlijking der nationale on afhankelijkheid de belangrijkste punten vormen van het Chineesch—revolution- nair program en dat elk officier en soldaat van het nationalistische leger bereid behoort ie zijn, zijn leven voor de verwezenlijking hiervan te geven. De aanmatigende houding van Rus land tegenover onze regeering en onze rechten, aldus het manifest, kan niet uit het oog worden verlorenhoe kunnen wij anders hopen, dat ooit de ongelijke verdragen zullen worden afgeschaft en wij onze eigen plaats in het gezin der naties zullen herwinnen. De regeering is besloten zich niet te laten vernederen. Wij hebben geen Inperialistische bedoelingen. Wij ver langen niet naar een oorlog met Rus land. Onze rechten moeten wij echter verdedigen. Vereenigen wij ons niet in den strijd tegen het roode imperialisme, zoo zullen ons land en ons volk ten onder gaan. Volgens een telegram uit Nanking heeft het Chineesche ministerie van buitenlandsche zaken een nieuwe nota aan de Sowjet—regeering gericht, waarin het opnieuw uiting geeft aan den wensch der Chineesche regeering man met den| duim onder den duim te krijgen!" lachte Steel voldaan. „Ge hebt meer van haar gezien dan ik, Bell. Treft zej jou even sterk als mij? Het is een wonderlijk scherpzinnig en voort varend meisje, vol schitterenden durf en initiatief!" „Dat is ze, en nog meer", zei Bell op warmen toon. „Nu| ze Vrij is om te handelen, heeft ze zich wonderlijk ont wikkeld. Hoe verstandig en hoe handig heeft ze niet die Rembrandts-ets ge schiedenis uitgerafeld en in elkaar ge zet. Hoe heeft ze Henson ve'rpletterd van verbazing doen staan, en hoe heeft ze mij niet uitstekend geholpen om weer bij lord Littimer in genade te wor den aangenomen, door mijn onschuld zoo klaa'r als de dag te bewijzen. En nu heeft ze dien schurk van een Merritt weer tot haar vertrouweling en slaaf gemaakt, geloof me. Ze heeft hem uit de gevangenis gered, waar hij anders zeker elk oogenblik terechtgekomen zou zijn, en ze heeft hem ervan over tuigd, dat ze een vrouwelijke misdadi- gersgenie is, en ze nog een goed „zaak je" aan het voorbereiden is! En als ze st'raks de diensten van den heer Merritt noodig heeft, zal hij zeker blijken een willig en gevaarlijk werktuig te zijn in haar hand." „Waar is Henson op het oogenblik?" vroeg Steel. „Ik heb hem in Londen vérlaten, vanmiddag", antwoordde Bell. „Maar ik zou er een eed op durven doen, dat hij onmiddellijk naar Brighton ver trokken is. En het zou me niets ver wonderen, indien hij thans op Long- deau was aangekomen." Wordt vervolgd. et Zuiden, WailwQbsrle en Langstraatselie Courant «M „DB BOBO VAN BBT ZUIDBN". eioorgeloopen plevier». Ömetter», door 1 iggan, achrLjnen %/cxo de V-vuid worden dactek-jK^ ver. acieKt en genezen door AKKer'a

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 1