gewerkt aan deze zoo nuttige veree- nlging, '1/ De voorzitter der Liedertafel alhier, de heer J. Verhoeven ontving dezer dagen een uitnoodiging tot deelname aan het groot internatio naal festival te Mechelen (België). Bij de besprekingen die gehouden zijn werd bij voorbaat besloten hier aan deel te nemen. CAPELLE. De postduivenvereeni- ging „De Luchtvaart", gevestigd in het Café van mej. de weduwe A. v. d. Haart alhier hield in combinatie met de Kaatsheuvelsche postduiver.vereeni- ging „De Getrouwe Duif" een wed vlucht met oude duiven vanuit Bor deaux met den volgenden uitslag Chr. v. Heeswijk 1, A Zwart 2, P Nieu- wenhuizen 3 en 4, H. Vos 5, G, Vos 6, P. v. d. Velden 7, F'. Snaphaan 8 en G, Donders 9 le overduif W. Oomens, 2e H Netten en 3e Adr. Versteeg J.l. Zondag nam de heer A Spierings, die gedurende 10 jaren den kerkendienst der Ned. Herv. gem a/d. Loonschendijk had geleid, wegens vertrek naar Capelle, ais zoodanig afscheid van die gemeente. Na voor de laatste maal de predicaiie te hebben gelezen sprak hij den kerkeraad en gemeente in welgekozen woorden toe, waaruit [bleek dat er steeds een uit stekende verstandhouding had bestaan tusschengde ver3chiller.de colleges en de gemeente waarmede en waarvoor hij gedurende ai dien tijd gearbeid had. Zeer te betreuren is eer. dergelijk verlies voor deze herderlooze gemeen te. Helaas verliest zij in dezen persoon iemand van buitengewone gaver., die altijd op de bres stond wanneer het gold de eere Gods hoog te houden en waarvan gezegd moet worden, dat hij daar ter plaatse door niemand kan worden vervangen. In de namiddag- godsdienstoefening, die geleid werd door Ds. Ewoidt uit Raamsdonk werd hij bij monde van dezen namens de gemeente en de verschillende kerke lijke colleges op de meest harteiijke wijze toegesproken en dank gezegd voor al hetgeen hij in aller belang had gedaan, waarna hem toe werd gezon gen de zegenbede uit Ps. 1214. De in de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse gehouden collecte voor de Generale kas heeft opgebracht f 49,25. Het wljkgebouw der Afd. Sprang- Capelie van het Groene Kruis, waar van een dezer dagen de aanbesteding heeft plaats gehad zal verrijzen aan de Nieuwstraat alhier. De harmonie „de Eendracjit" zal a.s. Zondag deelnemen aan het concours te Heusden en wel in de Eereafdeeling. Dinsdag j.l. had de aanbesteding plaats van de verbouwing van de Burgemeesterswoning. Ingeschreven werd aisvolgt Gebr Kleijn, R'veer massa f 5593. H. P. Spuijbroek R'dorp massa f5470,— Weterings en Mertens R'veer massa f4900 Fa. Verdwijn en Van Ommeren R'veer timmerweik f 2729. H. Zijlmans, R'veer, metselwerk f 2120. Het werk is aan de twee laatste inschrijvers gegund. Op het Postkantoor zijn de nieuwe rijwielplaatjes verkrijgbaar. Voor kostelooze fijwieiplaatjes moeten rechthebbenden zich vervoegen ten kantore van den Ontvanger der Rijks directe belastingen te Geertruiden- berg. A.s, Zaterdag neemt ons muziek gezelschap „Kunst na Arbeid" onder leiding van zijn directeur den heerA. Christ in de !e Afd. deel aan het Nationaal muziek- en zangconcours te Heusden. We wenschen directeur en werkende leden dien dag veel succes toe. Bij gelegenheid van den verjaar dag van H M de Koningin Wilheimina zai in deze gemeente een kinderfeest worden georganiseerd. Het comité dat vorige jaren het feest organiseerde is thans reeds druk in de weer met de voorbereidende werkzaamheden. Naar ons mededeelt is de con sumptietent op den alhier te houden landdag gegund aan A. v. Zeist en de sigarentent aan A. Christ. ST. JOACH1MSMOER. De deel neemsters aan den te Loonopzand door den N C B gegeven landbouwhui3- houd-cursus uit ons gehucht behaal den het einddiploma en wel de dames P. Kennekens, J. Dingemans, J. Rol- berg, P. Klijn, A. Sup, C. Sup, C. Broeders en C. v. d Hoven. Bij de jongste verpachting wer den voor de te velde staande haver en rogge weer vrij goede prijzen be steed n.l. pi m f 230 voor de rogge per H A. en pl.m f 260perH.A. voor de haver. Tot vermaak der jeugd is hier een voetbalclub opgericht, welke haar oefeningen houdt op een terrein ge legen aan den weg naar Loonopzand Zondag had de eerste oefening plaats De dochter van den landbouwer A. B.had het ongeluk van'n trapje te vallen en daarbij haar been te breken. RAAMSDONK. De laagste inschrijver voor het verbouwen van de Coöp. Broodbakkerij „Broederhulp" is Gebr. Dupont te Geertruidenberg voor f4270.— Het werk is gegund. Zondag j.l. had alhier na het Lof de optocht der H. Kindsheid plaats. Voorafgegaan door de harmonie „St. Bavo" trok de iange stoet door het Dorp. Na afloop werd door den ZeerEerw. Heer Pastoor in de kerk nog den kinderzegen gegeven. Bij de politie werd enkele dagen geleden door een landbouwer aan gifte gedaan, dat 's nachts koeien werden uitgemolken. Onze ijverige politie was er al spoedig achter. Dezer dagen kwamen zij tot de ont dekking dat een stekelvarken de dader was. WASPIK. Kindsheid-optocht. Onze Kindsheid hield Zondag j.l. haar jaarlijksche groote processie. Oud en jong, groot en klein waren wederom dagen te voren in de weer geweest een optocht te o'rganiseeren, die, zooals we dat in onze parochie gewoon zijn, ieders belangstelling en (vanuit een godsdienstig standpunt gesproken) ieders bewondering verwierf. Onder de vele mooie hoofdfiguren trok bijzonder de mooie Pauswagen en de H. Theresiawagen de aandacht, de eerste muntte uit in waardige uit beelding, de tweede in buitengewoon- natuurgetrouwe wedergave van de werkelijkheid. De Eerwaarde Zusters en Zelatricen der Kindsheid verdienen vooral hier een woord van hulde en dank voor het vele, zich getroost om tot stand te bren gen wat hier te aan aanschouwen viel. Ondanks het warme weder had alles een keurig verloop; voorzorgsmaatre gelen en goede regeling tijdens het rondtrekken, maakte het geheel tot een waar succes. Onze Harmonie verleende als altoos, hare medewerking en zoo zag men dan ook 'n fietsende vroolijke jeugd als voorhoede, 'n puffende en gemoedelijke menigte achteraan, waar bij moeders met klein kroost het mee- rendeel uitmaakte, als getuigenis af leggend van kinderlijke gehechtheid aan alles wat onze Kerk tot bevordering van den H. Godsdienst, hier speciaal als propaganda tot voortplanting des Geloofs aanwendt. Niet minder dan 26 groepen vormden den keurigen en fleurigen stoet, die was gevormd als volgt: 1. Herauten te paard; 2. Vlaggendrager; 3. Drie ko ningen te paard; 4. Slavenhandelaar met gevolg; 5. Vaan der. H. Kindsheid; 6. Paulus wagen; 7. Kinderen met vaantjes; 8. H. Catharina; 9. Bruine Zusters; 10. H.H. Caecilia en Agnes; 11. Engelbewaarder; 12. Geloof, Hoop en Liefde; 13. Kinderen met vaantjes; 14. H. Theresiawagen; 15. Koningin Elisabeth met 6 vrouwtjes; 16. De Har monie; 17. Kindje Jezus (levende voor stelling); 18. Koningin des Hemels; 19 Johannes de Dooper; 20. Bisschop; 21. Beeld van 't Kindje Jezus, 22 Kinderen met vaantjes; 23. Lam Gods; 24. O. L. Vrouw van Lourdes; 15 H. Aloysius te paard; 26. Chineesche wagen. De stoet die was opgesteld aan de scholen der Eerw. Zusters, trok van daaruit naar de grens der gemeente Raamsdonk om voorts koers te zetten naar Havendijk; ditmaal bepaalde zich hel bezoek, met het oog op de drukken de hitte tot dit gedeelte der parochie, 11 volgende gelegenheid zal 't overige gedeelte van Waspik (Vaartje en Bo ven) zich mogen verheugen in het aan schouwen dezer echt Roomsche actie, die zich ten doel stelt„Hoog het kruis! hetwelk wij als onve'rwinnelijk erfdeel van onze voorvaderen hebben ontvangen. Breda. 3 P. van Heel, Wagenberg. Touwtrekken zwaar gewicht. 1 Jacobs, Akkermans, Weiten en de Laat, allen uit Made. 2 van Oersel, van Mook, Diepstraten en Gouverneurs, allen uit Made. DRUNEN. Zondag werd in de zaa! der Meisjes Congregatie 'n vergadering gehouden der R.K. W. V. St. Joseph' Na opening van den voorzitter en voorlezing der notulen werd besloten a s. Zondag een speldjesdag te houden ten bate van H. L. Wij vertrouwen dat iedereen een bloempje zal koopen. Voor Commissie van Advies van de Levensverzekering Concordia wer den gekozen de heeren W. van de Wiel en L. van Huiten. Medegedeeld werd dat de bestuurs verkiezing zal geschieden op de eerst volgende vergadering. 's-HERTOGENBOSCH. De wieler baan is door de gemeente verhuurd aan de N.V. Hertogenbossche Wieler baan. De pachthuur bedraagt momenteel f 1777 50. Gezien de exploitaiieuitkomsien heeft de N.V. voor 1929 ontheffing van betaling gevraagd. B. en W. stellen voor daarop niet in te gaan, doch met ingang van i jan. 1929 de huur te bepalen op f 1000 per jaar, zulks tot i5 April 1933 en B. en W. te machtigen voor 1929 uitstel van betaling der huur te veileenen. Langs het Si. Jacobskerkhof liggen nog affuitloodser. met brandspuit huisje, welke loodsen niet meer voor militaire doeleinden gebezigd worden. De gemeente zou deze loodsen gaarne sloopen om daar (nabij het Prov. Ge nootschap voor Kunsten Wetenschap, pen en 5 tot woningen ingerichte voormalige St. jacobskazerne) een openbaar plein in te richten (pl.m 1091 M2), terwijl 679 M2, voor be bouwirg zou worden bestemd, een en ander in overleg met den heer Oscar Lobman, architect ie Nijmegen Het rijk heeft zich bereid' verklaard de loodsen aan de gemeente over te doen voor f 12.000 en B. en W stel len voor toi den aankoop ie besluiten 7. Hymne a St. Cecile T. Dunkier. (Trombonesolo door dhr. J. de Vries). 8. TesoreMio, Grand Vals. E. Becucci. Vacant ie. A.s. Vrijdag begint aan de O.L. School in de Schoolstraat de vacantie. Reeds is een aanvang gemaakt met de verbouwingen doch staat 't te bezien of het geheele werk in den korten vacantietijd zai kiaar komen. den 120 a 185, hitten 120 a 170, veu lens 70 a 175, biggen 20 a 30, per week 2.50 a 3.10. VUGHT. Dr. P. H. Hillen heeft Zondag zijn 40—jarig ambisjubiié ge vierd. Onder de hem aangeboden geschen ken waren, namens de burgerij een hoogtezon, zilveren blad en bureau— minisire, namens den gemeenteraad een schilderij van Reinier Pijnenburg en namens het Doofstommeninsliluut zijn portret, geschilderd door Frans Grips. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. MADE. Uitslag der athletiekwedstrijden, gehouden op Zondag 21 Juli j.l. te Made. 5 K.M. Snelloop. 1 J. Arnold, Breda. 2 L. v. d. Broek Ginneken. 3 N. N., Dordrecht. 4 L. Baaden! Nispen 5 j. van Es, Breda. 6 J. Leijten, Raamsdonksvecr. 7 P. de Leeuw, Wagenberg! 3 K.M. Snelloop. 1 J. Verpalen, Nispen. 2 H. van Dongen, Breda. 3 W. Bell, Breda. 4 R. van Dinter Wagenberg. 1500 M. Snelloop. I J. Verpalen, Nispen. 2 J. van Ginneken, Breda. 3 J. de Leeuw, Wagenberg. 4 G. Nielands, Nispen. 400 M. Snelloop. 1 P. van Boxtel, Breda. 2 J. van Ginne ken, Breda. 3 F. Janssen, Ginneken, 4 A. Janssen, Breda. 200 M. Snelloop. 1 E. van Heel, Breda. 2 J. de Vree, Breda, 3 F. Diepstraten, Made. 4 J. van Oorschot, Made. 100 M. Snelloop. 1 J. Brams, Breda. 2 H. Lips, Breda. 3. L. Simons, Breda. 4 S. Timmermans, Made. 4 x 100 M. Estafette. 1 B.A.C., Breda. 2 V.V.M., Made. 60 M. Snelloop Juniores. 1 J. Brams, Breda. 2 H. Lips, Breda, 3. L. Simons, Breda. 4 S. Timmermans, Made. Verspringen. 1 N. Jansen, Breda. 2 E. van Heel, Breda. 3 J. van Ginneken, Breda. Hoogspringen. 1 P. van Boxtel, Breda. 2 J, de Vree, Kaatsheuvel, 23 Juli 1929 Aanbesteding. Door B. en W. der gemeente is aanbesteed het verbouwen der open. bare lagere school in de Schoolstraat. Uitslag is als volgt L. Campen Sprang-Capelle f 15000 L. Eyck Tilburg f 12900, J de Ven, Tilburg f 12473, Gebr. Rovers, Made f 11764 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Keuring K. N. P. v. Als datum van de keuring voor het certificaat Politiehond van de KNPV op de terreinen van het Loonsch Hoekje alhier, zijn door het Hoofd bestuur bepaald op 22 en 23 Aug. a.s. Betrekking. Voor de betrekking van timmerman aan de gemeente hebhen zich meer dan 40 sollicitanten aangemeld. K. G. V. Onze R.K Gym?:astiekclub K. G. V. heeft Zondag op het groote Diocesane Bondsconcours te Eindhoven wederom een schitterend figuur geslagen. In den 2en graad Vierkamp behaalde K G V. den 2en prijs. In den 3en graad Vier kamp den len prijs met sportwissél- beker, terwijl de heer P. Nieuwstadt personeel den 2en prijs won in de 2e klasse, 't Is opnieuw een schitterende prestatie van onze sympathieke club met haren sympathieken leider den heer L. v. Gulick uit Tilburg. Beide een woord van hulde voor de wijze waarop zij den naam der club en der plaats hebben weten hoog te houden Volksconcert. De Kon. Erk Harmonie „Apollo" geeft Zondag a s. om 8 uur nam. een groot Volksconcert op de kiosk op de Markt. Programma 1. National Emblem, March Amerieaine. E. Bagley. 2. Ouverture de l'Opera „La Barbier de Seville" G Rossini. 3 Air Variee pour Tuba Solo L. Langlois. (Door den heer A. Wezenbeek). 4. Fantaisie sur l'Opera „Emani" G. Verdi. PAUZE. 5 K.M.A., Marsch Louis de Morée. 6. Czardas aus „de Geest der Wirwaden" L. Groszmann. KERKNIEUWS. Rector van Kessel Pastoor. Wij lezen in het „Hgz." Z. D. Hoogw. de Bisschop van 's-Herlogenboach heeft aan den zeer— eerw. heer J. B. van Besouw op zijn verzoek eervol onisiag verleend ais pastoor te Zevenbergen Z. Z. E benoemd tot rector van Mariaoord te Vughi, terwijl Z. D. H. den tegen— woordigen Rector van Maria—oord te Vught, den Zeereerw. heer W. J. van Kessei,. heeft benoemd lot pastoor te Zevenbergen. Allerwegen zal zeker met vreugde vernomen worden deze promotie van den algemeenen geestelijken adviseur van den Noord—Brabantschen Chris— telijken Boerenbond. Pater J. de Louw. Zondag werd te Boxtel het 40-jarig priester-jubileum van den Hoogeerw. Pater J, de Louw, overste der Procure der Witte Paters van kardinaal Lavi- gerie, aldaar gevierd, De groote Petruskerk was tot in de uiterste hoeken met geloovigen gevuld. De jubilaris droeg om 10 uur een plechtige H. Mis op met assistentie. Als diaken fungeerden pater Verbeek van St. Charles (Esch), als sub.diaken pater v. d. Akker uit Sterksel (alwaar het klein seminarie der Witte Paters is gevestigd.) Als presbyter-assistens fungeerde de H. E. W. pater Kersten, Provinciaal der Witte Paters. De feestpredicatie werd gehouden door P. Desiderius, Capucijn. Het priesterkoor werd gevuld met tal van geestelijken, onder wie we noemen den HoogEerwaarden Heer Mgr. H. J. M. Taskin, Protonotarius Apostollicus, praeses van het groot seminarie te Warmond; dr. A.Smoor, overste van Sterksel, een drietal Witte Zusters uit Esch, Br. Augustinus en Cornelis van St. Louis uit Oudenbosch, de paters huisgenooten, tal van Eerw. Broeders, de studenten van St. Charles enz, Verder merkten we nog op de heeren Ant. Laane uit Breda, M. van Thiel uit Beek en Donk, Sticher uit Breda, Arn. Sweens uit den Bosch. Het zangkoor van St. Petrus zong op verdienstelijke wijze de Mis van Perosi „Hec est Corpus meum", Laudate Dominum'' van Fr. Witt, en na den Pauselijken Zegen het „Te Deum" van Pater Dobbelsteen. in den loop van den dag werd den jubilaris nog een aubade gebracht, door de Gildebondsharmonie, de Boxtelsche Harmonie, en de Harmonie van de De la Sallestichting, BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. Van 13 tot en met 19 juli 1929. Geboorten A. J., zoon van J, B. Frens Schipperen M. H zoon van P. H. van Dor.gen-de BontC A. E., d. van J. A. M. M Bouwens— Kemmeren A. M.f zoon van H. J. van Strien-BinkJ. Md. van A. P. van Schijndei-Laureijssen. Huwelijken S P Meeus jm oud 29 jaar en P Fens jd oud 25 jaar; j C Broeders jm oud 26 jaar en Th M Olisiagers jd oud 23 jaar. Overleden Pa Pruijssers oud 1 jaar, AGENDA'». WAALWIJK, Donderdag 810 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8'/2 uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Taverns. Zaterdag 3'/a uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". GEMENGD NIEUWS. Maandagnacht reed een dronken chauffeur met 'n vaartje van 80 K.M, per uur door de Hinthamerstraat in □en Bosch. Hij reed eerst een motor fiets en een andere auto omver, vloog toen het trotoir op, beschadigde twee winkelpuien en reed tenslotte nog 'n typograaf om, die ernstig aan hoofd en knie gewond werd. De politie arresteerde den woesten rijder. De auto, die in beslag genomen werd, is ernstig beschadigd. Ongeval te Woudrichem. Omtrent 't ongeval te Woudrichem wordt nog medegedeeld Zaterdagmiddag omstreeks drie uur waren enkele Duitsche ingenieurs, die sinds 1 Juli j.l werkzaam zijn bij de constructie werkplaatsen van de Vries en Co. te Gorichem naar Woudrichem overgeroeid om aldaar in de rivier de Merwede te gaan zwemmen en water polo te speien. Nadat men eenigen tijd mei waterpolo was bezig geweest zakten twee spelers, die gelijktijdig naar den bal sloegen, plotseling in de diepte weg. De een werd door den Ouitscher Schumacher direct gegrepen en aan den wal gebracht, terwijl'het hem eveneens gelukte den 23 jarigen ingenieur Rudolf J. E. Hegner te pakken. Deze greep zijn redder even wei onverwachts in den hals. waar door deze genoodzaakt was hem los te laten. Hoewel Schumacher daarna herhaaldelijk dook, teneinde te trachten Hegner te vinden, mocht dit niet gelukken, zoodat deze jammerlijk ver dronk, De marechaussées, die ge waarschuwd werden, begonnen direct te dreggen en slaagden er na ongeveer een kwartier in den drenkeling op te halen Pogingen om de levensgeesten op te wekken mislukten. Het lijk werd naar de begraafplaats der Ned, Herv. gemeente overgebracht. Naar wordt vernomen was de verdronkene de eenige zoon van den Oberpost— inspector in Bayreuth (Duitschland). Bij een bankinstelling te Amster dam is men tot de ontdekking geko men, dat een kantoorbediende te haren nadeeie verduisteringen heeft gepleegd, tot een bedrag van ongeveer 18,000 gulden, door zich valschelijk onderteekende chèques te laten uit betalengistermiddag, toen hij er vandoor ging, heeft hij nog ongeveer 100 Engelsche papieren ponden weten te bemachtigen, Hij heeft de directie nog opgebeld en gezegd, toen men hem van de knoeierijen sprak, dat het vermiste bedrag door zijn vader, die te En schede zou wonen, gestort zou worden, Sindsdien heeftmen van den jongen man niets meer vernomen en gebleken is, dat zijnj vader niet te Enschede woont. De kantoorbediende, J. J. P, gehee- ten, is 23 jaar oud, ongeveer 1,70 M. lang, heeft donker haar, dat achter over gekamd is, donkere oogen, een breede kin, een breeden mond en dikke lippen. 23 Chineesche koelies omgekomen. Het ergste mijnongeluk dat sedert de laatste jaren op Malakka heeft plaats gehad, is Maandag voorgekomen te Papan Perak. Een gedeelte van de oppervlakte van een tinmijn, geëxploi teerd door Chineezen. stortte in, waar door 23 koelies werden bedolven. Pogingen om de bedolven mannen te redden bleven vruchteloos. LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. Vee en Paarden. ROTTERDAM, 23 Juli. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd231 paarden, 90 veulens, 648 magere runderen, 804 vette runderen, 270 vette kalveren, 411 nuchtere kalveren, 212 graskalveren, 309 schapen of lammeren, 64 biggen, 12 overloopers en 10 bokken of geiten. Prijzen per Va kilo: Koeien 33 a "38 c„ 44 a 47 c., 50 a 53 c.; Ossen 40 c., 44 a 47 c., 49 a 51 c. Stieren 35 a 37 c., 40 a 41 c., 43 a 45 c. Kalveren 47Va a 52Va c„ 60 a 65 c., 70 a 75 c. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 200 a 410, kalfkoeien 200 a 400, stieren 110 a 480, pinken 80 a 145, vaarzen 150 a 220, graskal- véren 35 a 70, nuchtere fokkalveren 20 a 28, nuchtere slachtkalveren 13 a 18, paarden 200 a 300, slachtpaar- 1. a. 2. 3. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Waalwijk, te hou den op Vrijdag 26 Juli 1929 des na middags ten 7 uur. Aan de orde: Ingekomen stukken. Goedgekeurde besluiten 1. Tot wijziging der gebroo- ting 1928 voor de Gemeente en de bedrijven. Tot aankoop van vast goed van de erven J. F. v. d. Geld. Tot het treffen van een overeenkomst voor grensrege ling met J. Pullens. Tot uitgifte in erfpacht van een terreintje aan de haven aan de firma Gebr. Teurlings. Bericht van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen omtrentj het school geld voor de Teekenschool. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor electri- sche alarmsignalen ten behoeve van de brandweer. 3. Voorstel tot het aangaan van een tijdelijke geldleening ter voorzie ning in de behoefte aan kasgeld. 4. Voorstel tot verkoop van bouw terrein nabij het St. Antoniusplein. 5. Aanbieding de rekening 1928 van de Gemeente en de Bedrijven en benoeming van een Commissie van onderzoek. b. 2.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6