UB II Hoeden en Petten H. VERHULST, Kunst en Letteren. "^^oorjaar 192 9. VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. ONTVANGEN NIEUWE COLLECTIE Chique modellen. HEMDEN, tevens met afknoopbare Manchetten, (HEMDEN, óók naar maat). Heerenmodemagazijn. Markt 5. - DEN BOSCH. Telefoon 841. CAPELLE. A.s. Zondag des voor middags half tien en des nam. 6 uur zal in de Ned. Herv. kerk alhier op treden ds. A. van Willigen. Dezer dagen werd het zoontje v. B., door een auto aangereden met het gevolg dat het zich onder geneeskun. dige hulp moest stellen. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. kerk a/d. Loonschen- dijk optreden ds. Bolkenstijn uit 's Gra- vemoer. Bij beschikking van den Minis ter van Defensie ö.d. 24 Juli 1929 werd aan C. Vos Bz. der lichting 1924 dezer gemeente voorgoed vrij stelling van den militairen dienst ver leend. RAAMSDONK. De najaarskeuring van dekhengsten zal dit jaar worden gehouden te 's Hertogenbosch op Za terdag 24 Augustus e.k. om9uurv.m. en te Zevenbergen op Dinsdag 22 October e.k. om 9uur v.m., alleen voor het type trekpaard. Het door deze gemeente te dra gen aandeel in de tot gewone dienst plichtigen te bestemmen ingeschre venen der lichting 1930 bedraagt 30. De namen van hen die volgen op Kieboom en liggen voor Morre zijn vrij. Dit zijn er 7. De overigen moeten allen opkomen. Aan den aannemer C. A. Jansen alhier is opgedragen het bestraten van verschillende wegen te Tilburg voor de som van f 17783,—. In deze gemeente is een drieling geboren, alle drie meisjes. Eerst leef den allen nog, maar op het oogenblik, dat wij dit schrijven zijn ze aller, reeds overleden. GEERTRU1DENBERG. Evangelisatie- lokaal „Immanuel* Wal, Geertruiden- berg. Zondag 28 Juli, 's morgens 10 uur, Ds. de Haan. f DRUNEN. Het voor eenigen tijd aangekondigde biljarttournooi, dat ge geven wordt door de biljartclub der Jongenscongregatie, bij gelegenheid van haar eerste lustrum, zal op Za terdag 3 Augustus geopend worden door het eerste zestal van «Ons Ge noegen", gevestigd in café Kemper man te Waalwijk, zoodat de inzet reeds een mooien wedstrijd te zien zal geven. Teneinde ook nog meerdere clubs in de gelegenheid te stellen aan dit tournooi deel te nemen, heeft het be stuur den datum voor inschrijving verlengd tot 3 Aug. Tijdens den duur van het tournooi zal ook op alle Zondagen gelegenheid worden gegeven om deel te nemen aan het Amerikaansch spel met 6 bal len, waarvoor mooie geldprijzen wor den beschikbaar gesteld. De inzet hiervoor zal gering zijn, zoodat ver wacht wordt, dat ook voor deze at tractie vele liefhebbers zullen opko men. EINDHOVEN. B. en W. stellen den raad voor, het tracié van het scheep vaart afwateringskanaal van Eindhoven naar 't Wllhelminakanaal te wijzigen zulks op advies van de commissie voor de waterwegen. Volgens 't nieuwe tracé volgt het kanaal van de haven af in de Engelsbergen niet onmiddellijk een in hoofdzaak Noordelijke richting doch aanvankelijk een Westelijke, op eenigen afstand van een langs de Hurkschestraat, om, na den Heuvel— schenweg te hebben gekruist, een Noord westelijke richting aan te nemen en in het Wllhelminakanaal uit te monden op een punt. dat ongeveer 500 meter meer Westelijk is gelegen dan het punt van uitmonding volgens het oude tracté. Als voordeel van dit tracé wordt genoemd, dat over groote uitgestrektheden, terreinen der ge meente en van de N.V. Philips worden doorsneden, hetgeen den aanleg za kunnen bespoedigen, en overigens minder particuliere terreinen behoeven onteigend te worden. En er zal kunnen volstaan worden met den bouw van een kleiner aantal bruggen, dan bij oude tracé. verwachtingen worden beantwoord, het niet bij deze eerste poging te laten. De Voorzitter van H. B. dankte den Burgemeester voor diens bereidwillig heid. Daarna begaf men zich naar de Vischmarkt, waar de Heusdensche Fanfare een extra concert aanbood. Bij de scheepswerf staakten de nageljongens. Hun grief was te laag loon. Na toezegging, dat de gestelde eisch zal worden overwogen, togen allen weer aan het werk. Een kind van B. op de Boter markt kwam met een vinger in aan- raking met een kamwiel eener wasch- machine. 't Gevolg was, dat die vinger zoo goed als geheel werd afgekneld en medische hulp moest worden in geroepen. De Eerw. Moeder van het R.K. Liefdegesticht, die hier Zaterdag ver. trok, is naar we vernemen, in dezelfde functie overgeplaatst naar Hilvaren- beek. De opvolgster alhier is nog niet aangewezen. Zoo juist gingen we een kijkje nemen op het terrein, waar gedurende 26, 27 en 28 Juli een muziekconcours gegeven wordt. Naar waarheid kunnen we getuigen, dat we versteld stonden over den opslag, die een deftig, artis tiek voorkomen heeft. Het ontwerp en de uitvoering daarvan Is geheel het werk van den Heer Ant. Dankers, architect en aannemer alhier en doet ïem in ieder opzicht eer aan, een uit spraak, waarmee iedere bezoeker het volkomen eens zal zijn. KERKNIEUWS. NIEUWS UIT HEUSDEN Heusden, 25 Juli 1929. In tegenwoordigheid van het bestuur van Heusdens Belang, het Comité voor de Winkelweek en eenige deelnemende winkeliers opende de Burgemeester Dinsdagavond ten stadhuize met een toespraak de le Heusdensche Winkel week. Hij noemde deze een feit van ïem NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 26 Juli 1929 Industrie. Ofschoon we in den stillen tijd le ven voor de schoenindustrie, hebben over 't algemeen de meeste fabrikan ten alhier nog voldoende te werken. Tegenover de enkelen die klagen over slapte in 't bedrijf, mogen meerderen getuigen, dat hun bedrijf nog op volle capaciteit kan doorwerken. Loonbeslag. Door de Bouwvereeniging .Volks belang" is bij eenige achterstallige ruurders beslag op 't weekloon ge- egd, welk beslag reeds in executie is. Het moge voor andere laksche beta- ers een waarschuwing zijn om hun achterstand zoo spoedig mogelijk op te korten. R.K. Doktersfonds. Onderafd. der R.K. Werkl.ver. Op Zondag 28 Juli 1929 des mid dags om 12 uur zal in de zaal van den Gildenbond een algemeene leden vergadering van het Doktersfonds worden gehouden. Agenda 1. Opening door den Voorzitter. 2. Bespreking der invoering van het nieuwe reglement door den heer J. Hendriks, Bondsambtenaar te 's-Her- togenbosch. 3. Diverse mededeelingen. 4. Rondvraag en sluiting. Volksconcert. We willen nogmaals wijzen op 't volksconcert dat de Kon. Erk. Harm „Apollo" Zondagavond om 8 uur op de kiosk op de Markt zal geven. Bis- selink geeft met z'n corps een schit terend programma, waaronder tevens eenige solonummers voor tuba en trombone. Bij gunstig weer een con cert dat veel belangstelling zal trekken. Aanbesteding, Heden Vrijdagnamiddag zullen B. en W. aanbesteden het reinigen van de waterloopen onder onze gemeente. Broeders der Liefde. De Eerw. Broeders der Liefde, die met 1 Sept. a.s. de twee Jongensscho len alhier voor R.K. Bijz. Onderwijs zullen openen, zullen zich, naar wij uit zeer goede bron vernemen, voor- loopig vestigen in het Schoolhuis bij de o. 1. school, Schoolstraat. Op 't Spoor. De recherche van de N. S. zijn de daders van de kippendiefstallen tijdens 't transport vermoedelijk reeds op 't spoor. Nieuwe naamlooze vennootschap. N.V. Schoenfabriek W. van Dam te Kaatsheuvel. Oprichters: P. W. L. van Dam, G. j. van Dam en W. van Dam.schoenfabrikanten te Kaatsheuvel. Doelde fabricage van en den handel in schoenen en leder in den meest uitgebreiden zin, benevens het oprichten van, combineeren met en deelnemen In andere vennootschappen en vereenigingen en het oprichten van filialen, zoowel in het binnen- als in het buitenland. Duur: tot 31 Dec. 1956. Kapitaal: f 205 000, verdeeld in 10 prioriteOsaandeelen op naam van f 500 en 400 gewone aandeelen aan toonder van f 500, waarvan alle prloriteitsaandeelen en 101 gewone aandeelen bij de oprichting zijn ge plaatst. De volstorting dezer aandeelen geschiedt door inbreng van een schoen en lederfabriek enz. tot een waarde van f 55 000. Bestuurten hoogste 3 directeuren, onder toezicht van minstens één en hoogstens drie com missarissen. Voor de eerste maal benoemd tot directeuren de oprichters P. W. L. van Dam en G J. van Dam en tot commissaris de oprichter W. Gebrek aan priesters in de Diocesen Den Bosch en Mechelen. Wegens het gebrek aan prieslers In het Aartsbisdom Mechelen en in het Bisdom den Bosch zijn door den Bisschop van Breda verschillende priesters uit het Bredasche diocees voor deze bisdommen beschikbaar gesteld. De eerste benoemingen hebben reeds plaats gehad. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Wilhelmus H. z.v. M. van Daalen en A. C. Dirks. Mechelina H. d.v. J. van Delft en J. C. Schapers. Corne lia P. d.v. A. Verhoeven en A. M. Pul lens. Wilhelmina J. d.v. Th. de Peffer en M. A. Veraa. Johanna d.v. W. K. van den Heuvel en A. J. van Engelen. Overleden: Antonetta van Mier, 65 jaar, echtg. van H. Th. Verhoeven. Huwelijks-aangiften Adrianus W. J. van den Velden, 27 jaar en Johanna A. L. Patist, 22 jaar. Gehuwd: Geen. Ingekomen personen: J. Bouman, van Valkenswaard. C. J. C. Vermeer, van Den Haag. M. J. Veermans, van Willemstad. - J. Grapendaal, van Haarlem. E. P. Vriens, van Udenhout. M. A. Ver hoeven, echtg. van H. J. M. van Ber- kel, van Tilburg. A. M. Jehoel, van Drunen. Vertrokken personen: P. J. M. Luypen, naar Nijmegen. J. M. Luypen, naar Nijmegen. J. H. Brinkman en gezin, naar Zaan dam. K. W. J. Bakker, naar Haar lem. J. F. Laros, naar Rotterdam. H. J. Gouda, naar Apeldoorn. C. van Vugt en gezin, naar Amers foort. C. J. Hamburg, naar Keu len. 19; H. de Bont 9; A. Samueis 10. Eerstget. Th. van Eethen. Eerste Koningspoele H. Kieviets. Tweede Koningspoule H. Kiviels. CAPELLE. De postduivenvereeniging „de Luchtvaart", gevestigd bij Mej. Wed. A. v. d. Haart hield in combinatie met de Kaatsheuvelsche vereeniging „De getrouwe Duif" vanuit Vilvoorden een wedvlucht met jonge duiven met den volgenden uitslag: A. Zwart 1, M. Donders 2, 14, 35, 42, P.v.d. Velden 3, 28, C Corstanje, 4, 22, Chr. v, Heeswijk 5, 11, 12, W. v. Best 6 10. A. v. Moergestel 7, W. v. d. Velden 8, 32, P. Snaphaan 9, 19, 24 40, Adr. Versteeg 13, 29, G. Vos 15, 44, M, Verduijn, 16, 26, H, Dekkers 17, 21. 30, Th Lichtvoet 20, 27, 33, A. Snap haan 23, G. Donders 25, H. Netten 28 43, H. Vos 31, M. v. Engelen 34, Oerlemans 36, j. Spierings 37, J. reffers 38, G. de Beenis 39 en M Mesch 41. SPRANG. Korfbal. Onze Korfbalclub N. E. O. gaat a.s. Zaterdagmiddag naar Tilburg om tegen Quick aldaar een voor enkele maanden wegens regen gestaakten wedstrijd ten einde te spelen. Een half uur voor iet einde was de stand 3—1 in het voordeel van N. E O. NIEUWE UITGAVEN. Do Brouwer's ™r^n£ is enorm. Voor duizenden gul Zaa erg, me f9A f dens aan meel, in een der boerenbe- Oebr. Klultmanf Alkmaar?' 2'_ Een prettig, vlot geschreven boek voor onze meisjes vanaf 15 jaar. 't Thema dat Zaalberg hier uitwerkt Veilingver. „De Langstraat", Drunen. Prijsnoteering van 25 Juli 1929. Zwarte bessen 27.528.5 c.; Roode bessen 19.522 c.; Roode bessen II 1012 c.; Frambozen 47 c.; Witte bessen 22 c.; Aardbeien 2450 c.; Kruisbessen 3-18 c.; Tomaten 610 c.; Postelijn 26 c.; Wagenaars 4 6 c.; Boterboonen 67 c.; Dubb. Spercieboonen 8.59.5 c.; Stokprin- cessen 2238 c.; Tuinboonen 4.56 c.Aardappelen 25 c.; Peren 515 c.; Appelen 1225 c.; Erwten 34.5 c.; Krombekken 36.5 c.; Kersen 8 48 c.; Peulen 16 c.; Juintjes 1823 c:; alles per K.G. Bloemkool 7.59 c.; Spitskool 3 6 c.; Roode kool 6—15 c.; Savoyekool 27 c.Komkommers 33.5 c.; Komkommers Wit 811 c.; Meloenen 4075 c.; Augurken 0.250.5 c.; Perziken 314 c.; alles per stuk. Peen 0.5-7 c.; Juin 13 c.; Kro ten 12 c.; Snijbloemen 9 c.; alles per bos. Kipeieren per K.G. 1.04. Eendeneieren per K.G. 0.80. SPORT. VOETBAL. Keurelftallen van den N.V.B. Door de Technische Commissie zijn de volgende vier keurelftallen samengesteld voor de op 8 Septem ber a.s. te Deventer te spelen keur- wedstrijden: ROOD: Van der Meulen (H.F.C.); Van Run (P.S.V.); Van Kol (Ajax); De Leeuw (Willem II); J. Halle (Go- Ahead)Van Heel (Feijenoord)G. Landaal (AGOVV); Kools (N.A.C.); v. d. Broek (P.S.V.)Homborg (Blauw wit). WIT: Bouman (P.S.V.)De Bruin (Hermes-D.V.S.); v. d. Geest (Sparta); Van Kesteren (H.B.S.); Van Dolder ('t Gooi); H. C. v. d. Broek (Xerxes); Gerritse ('t Gooi); Hermans (P.S.V.); J. de Kreek (Go-Ahead)W. Tap (A.D.O.); v. d. Heijden (Wageningen) BLAUW: L. Halle (Go-Ahead); v. d. Zalm (V.U.C.); Horsten (Vitesse); Rixoord (Feijenoord); Legger (Be- Quick G.); v. d. Wildt (V.U.C.); Lom men (Roermond); Smeets (H.B.S.); Kluin (A.G.O.V.V.)Van Loon (Wil lem II); Van Nellen (D.H.C.). GROEN: Van Wezel (Tubantia) Prins (Go-Ahead); Wanders (Wage ningen); Sterk ('t Gooi), Van Hou turn (L.O.N.G.A.); Remeyer (Go Ahead); Iseger (Haarlem); Van Del den (Sneelt); Nijboer (Hoogezand) Th. de Kreek (Go-Ahead); De Kanter (Willem II). De ploegen kan men gerust be schouwen als resp. A. B. C. en D.-elf tal. Merkwaardig is de verordening van de „provincie". In het A-elftal zijn slechts vier spelers uit het Wes ten gekozen. In totaal levert het Wes ten (2 afdeelingen) 18 spelers, het Oosten 13, het Zuiden 10 en het Noor den 3. De uitverkorenen hebben nu tijd om zich op 8 September voor te bereiden. plaats gehad. De werklieden schijnen daardoor niet uit de fabriek hebben kunnen komen. Enkelen sprongen in het kanaal en hebben zoo het leven gered. Er zijn ongeveer 15 gewonden door de medici uit den omtrek verpleegd. De ernstige patiënten zijn naar een ziekenhuis vervoerd. Kort na aan komst te Winschoten is een zoon van den opzichter Miedema, een jonge man van 20 jaar, overleden. Het ver koolde lijk van den arbeider Krui- zinga, van Veensloot, is achter een muur in de fabriek gevonden. Vermist worden bij het afzenden van dit bericht nog de vrouw en de dochter van den opzichter en de ar beiders Bos en Molog. Onder de zwaar gewonden bevindt zich nog een andere zoon van den op zichter. Het aantal gewonden bedraagt thans 17, van wie twee zeer ernstig gewond zijn. De meeste gewonden zijn naar de ziekenhuizen te Groningen en Winschoten vervoerd, nadat voor- loopige hulp was verleend door de vijf dokters van Veendam en de dok ters van Pekela en Wildervank. Van het groote gebouwencomplex zijn slechts de muren blijven staan. Eenige gebouwen en boerenbehui- zingen in de omgeving van de fabriek zijn door de ontploffing ernstig be schadigd. De boerderij van den heer H. Nieboer is er wel het ergst aan toe. Van het interieur is niets gespaard, al het meubilair is geheel vernield. De schade, door den brand berok- werd meermalen door anderen gegeven: de botsing tusschen het kind van de burgerpartij en der aristocratie. Op zeer onderhoudende wijze geeft de schrijver de millieu schilderingen en hoe tenslotte Do Brouwer weer in eigen omgeving gelukkig wordt. Hoe dat leze men zelf. Gaarne aanbevolen. Er zijn nog twee lijken onder de puinhoopen gevonden. Het eene was van den arbeider Molog, het andere een vrouwenlijk. Men heeft nog niet kunnen yaststellen of dit het lijk van de vrouw of van de dochter van den opzichter is. Omtrent dezen ramp bericht men nog nader De verslagenheid in Veendam en omstreken over de ramp, welke gister- avond In de aardappelmeel- en Nora in Amerika door Jenny cjextr|nefabrieken van de firma K. Jsselstein, geïil. door Annie v. d. Ruit, j wakens je Ommelanderwijk heeft ;»eb. f 3 50, ingen. f 2.5U, Gebr. Kluit- p|aajs gevonden, is groot. Hoewel man, Alkmaar. omtrent de directe oorzaak van dea Al rangschikt de uitgever dit nteuwe ;orand, die gistermiddag omstreeks 4 werk onder de categorie meisjesboeken, uur jn de fat>riek uitbrak, niets vast- 'eeflijd 14—18 jaar, we zouden t .jaaj en men wellicht voor altijd zal iever eerst op 18 jarigen leeftijd in moeten gissen, daar degenen, die op handen van onze meisjes wilien geven. Kjgjjjgjjpg kunnen geven, niet meer in daarvoor is bet meer geëigend. dej ieven zjjni katl gemeld worden dat 't Verhaal van Nora speelt in onzen de ramp is aangevangen met een tijd. Als zooveel meisjes moet zij hard k|e-lnen brand. werken voor haar bestaan. Ze heëft Deze is ontstaan in een meelloods, goede scholen gehad en een goede dje jegen de fabriek is aangebouwd, opvoeding genoten, en met haar ver-1 ^jer staan 00j{ de machines voor de worven bekwaamheden moet zij nu alleen haar weg weten te vinden. In een kantooratmosfeer dreigt ze haar levensvreugde te verliezen. Daar ziet bereiding van dextrine. Het aantal arbeiders dat bij het uit breken van den brand aanwezig was, trachtte het vuur te blusschen en tij- zij in een courant een advertentie van dens dit werk heeU de ontploffing, een dame uit Amerika (Hollandsere I zoo groote verwoestingen heeft met een Amerikaan getrouwd) die aangericht, plaats gehad, correspondentie vraagt met een Hol- ln een minimum van tijd was de landsch meisje, omdat zij zeer is gehcele fabriek, die een groote opper- blijven hechten aan land en taal I v|akte beslaat, één vuurzee, waarvan Nora gaal er op in, zij correspon- groote stukken muHr en stukken van deert een lijd en wordt na een poosje dak ver weg sloegen. In de fa te logeeren gevraagd. Te New York briek waren voor de na—campagne houdt zij verblijf in een der paleizen ongeveer tachtig arbeiders werkzaam, der Fifth Avenue. I Hoe hevig de ontploffing is geweest, Als de logeertijd om is blijU Nora blijkt wel uit het feit, dat een lange in Amerika Ten eerste heeft zij geen dakgoot van de fabriek op ongeveer geld voor haar overtocht (zij was *e j dertig meter afstand geheel kromge— trotsch om te bekennen dat zij arm is J bogen in de tuinen is teruggevonden, en wil ook na de heerlijke logeerpartijjn de omgeving van de plaats des geen gunsten meer aannemen van haar I onheils, is van de daar staande wo- vriendin I ningen geen ruit heel gebleven, Nu beginnen haar avonturen. Zij Verscheidene boerderijen, die aan zwerft door de Vereenlgde Stalen, den 0Verkant van het kanaal staan, krijgt allerlei betrekkingen en probeert werden ernstig beschadigd. De pan- km fiim nen werden van de daken geslingerd en ruiten werden vernield. I tenslotte bij de film Ontgoocheling blijft niei uit. Toch eindigt het boek met een romantisch huwelijk. Dit is in het kort den in houd. Is het wel noodig om het boek met zooveel „School—Engelsch" te doorspekken? Verschillende teekeningen van Annie v. d. Ruit zouden we gaarne gemist hebben. In onzen tijd, waartn alge meen geklaagd wordt over de vervlak king van onze jeugd, mogen onze schrijvers en schrijfsters van z.g. neu Vooral de boerderijen van J. Vegtéren H Nieboer moesten het ontgelden. In bovengenoemde huizen zijn niet alleen alle ruiten vernield, doch zijn alle deuren en paneelen uitgeslagen. De porceleinkast was in een berg plaats van scherven veranderd. De lampen waren omgeslagen en de schilderijen van den wand geslin gerd, Op ongeveer dertig meter van de trale boeken wel eens meer ruimte fabriek is een hek geheel verschroeid geven aan de opvoedkundige zijde an gedeeltelijk weggeslagen door den van jeugdboek. De verzorging en druk I luchtdruk SPORT. NIEUWKUIJK. Duivensport. De uitslag van de wedvlucht uit Heverle gehouden door de postduiven vereeniging „G. V. V." was als volgt; H Kieviets 1, 2, 5, 8. 13, 14, 15. 18. 20Th. van Eethen 3, 4. 11, 16; Direct na het uitbreken van den brand vluchtte iedereen zoo spoedig mogelijk uit de fabriek. Ook de ma chinist vluchtte uit angst Spoedig echter kreeg hij zijn bezinning weer terug, ging weer naar zijn post en wist de stoom van de ketels te ver wijderen. Was dit niet gebeurd, dan had een groot gevaar bestaan, dat ook de ketels zouden zijn gesprongen. Het bericht van de ramp verspreid de zich zeer snel in de omgeving Tot droogapparaat plaats gehad. De knal I op grooten afstand was de ontploffing is in elk opzicht schitterend. GEMENGD NIEUWS. Ernstige ontploffing in een dextrine- fabriek te Ommelanderwijk. Uit Veendam meldt men: Vanmiddag omstreeks 4 uur heeft in de grooje aardappelmeel- en dex- trinefabriek van de firma Wilkens te Ommelanderwijk, bij Veendam, een zeer ernstige ontploffing van een werd op grooten afstand gehoord. Er ontwikkelde zich direct een felle vuur zee, in een minimum van tijd stond de geheele fabriek in lichte laaie. Er liepen spoedig geruchten, dat in de fabriek verschillende gewonden en dooden moesten liggen. Dit bleek maar al te waar. Het schijnt, dat bij een klein binnenbrandje in de fabriek de hulp van eenige werklieden is in geroepen en ook van de vrouw en de dochter van den opzichter Miedema. Dadelijk daarop heeft de ernstige gehoord en van heinde en ver toog men naar de plaats van den ramp. De motorspuilen uit Veendam werden on middellijk gealarmeerd en waren spoe dig ter plaatse. Aan blusschen viel niet te denken. De voornaamste taak van de brand weer bestond dan ook uit het beletten van uitbreiding van de ramp. Behalve het fabrieksgebouw en de meelloods zijn nog twee boerderijen, bewoond door opzichters van de fabriek, een prooi der vlammen

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 7