Opnieuw een mooi getuigenis uit Vakkringen over ons werk. Sn het „Drukkersweekblad" schrijft L. R.: vandaan kwamen. Weken later in Parijs teruggekeerd, vertelde de legio nair, toen hij toevallig met de familie Landau daar te zamen kwam, hoe hij in de tingeltangel in Fez een meisje had ontmoet, dat Landau heette. Op die manier werd het spoor der beide meisjes gevonden. De Hongaarsche regeering zal thans bij het Fransche gezantschap stappen doen, om de beide meisjes die door een handelaar in blanke slavinnen werden weggevoerd, aan de weder zljdsche families terug te geven. Gisteren is de 28-jarige onge. huwde W. H. die aan toevallen lijdt, te Moerdijk bij hetschouwtrekken van vlieten in den Klaverpolder verdronken. Te Kingsbury ten Noord-Westen van Londen, zijn gisteren twee vlieg tuigen met elkaar in botsing geko men. Drie menschen in de vliegtuigen zijn omgekomen. Gedurende het afgeloopen week end was het aantal verkeersongevallen met doodelljken afloop, vermoedelijk tengevolge van het mooie weer, dat een druk verkeer uitlokte in Parijs, zeer groot, en 18 personen kwamen gedu rende den Zaterdag en Zondag om het lgvcn* Een groot aantal werd bij verkeers ongevallen gewond. Naar uit Zagreb (Agram) ge meld wordt wilde de politie in de nabijheid der stad drie communisten die naar zij meenden een aanslag voorbereidden, arresteeren. in den nacht van Zaterdag op Zon dag omsingelde de politie het huis en eischte van hen, dat zij de deur openden. De communisten openden hierop het vuur, dat door de politie werd beantwoord. Na een korte schietpartij drong de politie het huis binnen en vond de 3 communisten doodgeschoten. SPORT. DRUNEN. Zondag j.l. speelde het le elftal van onze voetbalvereeniging „Sporters" tegen Juliana II" uit Baardwijk en verloor met 7—2. Het tweede elftal speelde tegen „de Zwaluwen" uit Waalwijk en wist de eindstand te brengen op 5—3 voor „Sporters". DUIVENSPORT. WAALWIJK. Zondag 21 Juli hield de Waalwijk- sche Concoursbond een wedvlucht vanuit Vilvoorde. Afstand 95 K.M. Los 8 uur. Wind Z.-W. De prijzen wérden behaald als volgt: W. Muilekom 1, 21, 24; K. Brou- mels 2, 11, 16, 17, 22, 45, 46; Th. v. d. Geld 3, 18, 27; H. Knippels 4, 38, 47; J. Kipping 5; J. C. Pulles 6, 10, C. Witlox 7, 9, 39; P. S. Pulles 8; J. v, Bladel 12; Heijmans 13; J. v. Bok hoven 14, 15; L. Leijtens 19, 28, 42; J. C. Muskens 20, 29; Wassenaar 23, 32; Th. de Ronde 25, 33, 37; J. Schoe- mans 26, 41; A. de Leijer 30, 35; Adr. Goedhart 31; A. Stam 34; A. v. d. Houdt 36; J. v. Beek 40; Ant. Goed hart 43; W. v. Bokhoven 44. Eerste constateering 9 uur 9 min. 35 sec., laatste 9 uur 23 min. 45 sec. Uitslag van de wedvlucht van Zondag 28 Juli vanuit Halle. Afstand 120 K.M. Los 8.20 uur. Wind Oost. De prijzen werden behaald als volgt: A. v. Eeten 1, 40; K. Broumels 2, 38, 42, 43, 50; L. Heijmans 3, 25; J. C. Muskens 4, 7, 44; W. v. Muilekom 5, 6, 54; J. C. Pulles 8, 13, 18; J. van Velthoven 9; H. Knippels 10, 17, 29, 47, 48; Th. v. d. Geld 11, 16, 45; A. Stam 12; J. Schoenmans 14, 31, 35, 36, 39; Ant. Verster 15, 34; GeRr. v. Gelder 19; J. Leijtens 20, 49; J. Kip ping 21, 33; L. Verhoeven 22, 23, 24; H. Corstanje 26; Th. de Ronde 27; A. Stokwielder 30, 46; W. Muskens 32; Wassenaar 37, 28; Witlox 41; A. v. d. Houdt 51; Adr. Goedhart 52; Jos. v. Bladel 53. Eerste constateering 10.3.15 uur, laatste 10.14.50 uur. DRUNEN. Zondag hield de postduivenvere niging „Lindberg" een wedvlucht van uit Roermond. De prijzen werden be haald als volgt: 1, 4 A. v. Loon; 2, 3, 6 Gebr. Maas van Oers; 5 W. Viveen; 7, 8, 9, 10 Gebrs. Ravensteijn-van Loon; 11 H. v. d. Wiel; 12 H. Bergmans. Koningspoule 1, 2, 3 Gebrs. Maas-van Oers. Scheerweg 1 Gebrs. Ravensteijn-van Loon. Dubbeltjes-poule 1 Gebrs. Maas-van Oers. 2 Gebrs. van Ravensteijn-v. Loon. 3 H. v. d. Wiel Kwartjes-poule: 1, 2 A. v. Loon. 3 Gebrs. Maas-van Oers. 4 Gebrs Ravensteijn-v. Loon. KAATSHEUVEL. Zondag hield de duivenclub „De Combinatie" gevestigd bij den heer J. van Dun alhier, een wedvlucht voor oude duiven vanuit Halle (B.). Af stand 122 K.M. De uitslag was als volgt: 1, 26 A. Soeterboek; 2, 6, 7, 17, 27 A. Emmers; 3, 11, 14, 33, 38 F. van den Assem; 4 P. van Es; 5, 16, 22, 23, 35, 36 E. de Bondt; 8, 21 M. Zacht; 9 P. van Heesch; 10 J. Opperman; 12 A. Snoeren; 13, 25 L. van Mosselveld; 15 P. Kemmeren; 18, 30, 3n, 37 A. van der Ven; 19 A. Vrinten; 20, 28, 29 J. Couwenberg; 24, 31 J. Emmers; 32 J. van Riel; 34 P. Laros. De eerste duif bereikte het hok om 9.59.32 uur. De laatste duif bereikte het hok om 10.44.7 uur. De duiven waren gelost 8.30 uur. RAAMSDONK. De Postduivenver. „De Luchtstrijd" op het Dorp hield Zondag j.l. een wedstrijd vanuit Lier. De prijzen wer den behaald als volgt: C. Krooswijk 1, 16 en le overduif, P. Leijten 2, 3, 8, 9, 13; A. van Til- borg 4, 10, 15; J. G. Heere 5, 11; J. van Beek 6, 17; J. A. Heere 7, 12, 14. De eerste duif werd geconstateerd om 7.48.20 uur en de laatste 8.0.2. u. KORFBAL. SPRANG. N.E.O. J.l. Zaterdag 27 Juli speelde onze korfbalver. „N.E.O." de resteerende 33 minuten van de match tegen Quick te Tilburg, welke wedstrijd enkele weken geleden wegens regen gestaakt moest worden, met den stand 31 in het voordeel van N.E.O. Quick telde een invaller, terwijl N.E.O. slechts 4 dames had. Toch ont wikkelt zich direct een vlug spel waarbij beide doelen om beurten in gevaar komen. Dank zij het keurige spel van den N.E.O.-aanval is onze ploeg toch wel meer in het offensief, doch de Quick-verdediging weet door goed spel voorloopig doelpunten te voorkomen, totdat onze aanvallers 'n zeer fraaien aanval ondernemen, waaruit de bal wordt ingeschoten, doch door de kracht springt hij uit den korf terug. Het is evenwel uitstel van executie, want het volgende oogenblik verdwijnt bij een fraai schot de bal door den korf (41). Spoedig hierep breekt het einde aan en heeft N.E.Ó. weer een verdiende overwin ning behaald. Vervolgens speelden onze reserves met de dames van het eerste twaalf tal een wedstrijd tegen een sterke Quick-combinatie, welke wedstrijd met 62 door de onzen werd gewon nen. Het was een aardige match, waar bij onze rserves lieten zien, dat zij reeds veel van de eerste 12-tal spelers hadden geleerd, en zij staken dit niet onder stoelen of banken, maar speel den een aantrekkelijk combinatiespel dat, gesteund door de schitterend spelende dames, wel de overwinning moest brengen. Hierbij kwam nog dat er goed werd geschoten, zoodat alle factoren voor een goed twaalftal aanwezig waren. De Tour de France. Dewaele winnaar. Gisteren is de laatste étappe verre den van den 23en Tour de France. Deze wielerwegwedstrijd begon 30 Juni te Parijs en was in 22 étappes verdeeld. Gisteren werd gereden van Dieppe naar Parijs, een afstand van 331 K.M. Winnaar van deze étappe werd de Luxemburger Frantz in 12 uur 29 min. 49 sec. Winnaar van den geheelen rit is de Vlaming Dewaele in een totaal tijd van 186 uren 39 min. 14 sec.; 2. De- muysère (Belg) 187.11.53; 3. Paneera (Italiaan) 187.12.35; 4. Cardona (Spanjaard) 187.37.31; 5. Frantz (Lu xemburger) 187.37.45. RECHTSZAKEN. Uitspraken. Th. M. v. d. B. te Waspik, wegens mishandeling, op een burger 3 weken, wegens mishandeling op een politie beambte in functie 3 maanden ge vangenisstraf. M. v. P. te Sprang-Capelle, mis handeling. vrijspraak. BURGERLIJKE STAND, RAAMSDONK. Van 20 t.m. 26 Juli 1929. Geboren: A. C. d.v. H. van Strien-Dolk. P. d.v. Ph. Snijders-Werther. C. M. d.v. F. de Vries-van Egmond. Overleden Jac. C. van Strien, echtg. van Ja. M. van Beek, oud 61 jaren. Jac. P. M. van den Kieboom, oud 24 jaren. NIEUWS UIT HEUSDEN Heusden, 30 Juli 1929. Het driedaagsche groot Nationaal Concours voor Zang- en Muziekge zelschappen met daaraan verbonden festival behoort weer tot het verleden en geconstateerd moet worden, dat het een gezellig verloop had en dat tot zelfs de bekroningen door de jury, de heeren Kallenbach ('s-Bosch), Hooge- werf (Haarlem) en van Rheenen, (Utrecht) naar ieders tevredenheid ge schiedde. De verwelkomende speeches en uit. voeringen geschiedden volgens 't programma, evenals de concours- en festivalnummers en extra muziekuit voeringen. In 't geheel namen aan 't concours op de laatste twee dagen deel 20 gezelschappen en aan 't festival 6, terwijl er iederen avond door één of twee extra een concert werd gegeven, waarvan dat van den laatsten avond door de Harmonie .Generaal Karei van der Heijden (Z.-Bommel) in ieder op zicht den eerepalm toekomt. Dat was nog eens „wat je noemt". Het gezel schap bleek een waardige evenknie te zijn van den primus van 't concours „St. Cecilia", fanfare uit Ammerzoden. Van de mededingende gezelschappen bekwamen er slechts drie een 3den, twee een 2den en 15 een eersten prijs en wel als volgt: De Lofstem, 's Bosch le pr. 319 p., Heusdensche fanfare le pr. 332 p., Onderling Genoegen, Nieuwendijk, 3e pr. 250 p., Kunst na Arbeid, 's-Grev.- Capelle 2e pr. 271 p., Animato, Nij megen le pr. 305 p., Dalems Mannen koor 3e pr. 221 p., De Lijster, Woudenberg 2e pr. 273 p., St. Cecilia, Ammerzoden le pr. met 405 van de 420 te behalen punten, De Eendracht, Raamsdonksveer 3e pr. met 226 p. en de volgende alle den len pr.Oefening en Vermaak, Rosmalen 323 p., Mgr. Zwijsen, Kerkdriel 303 p d'Oranje- boom, Rotterdam 314 p., De Volhar ding, Tilburg 335 p., Tilburgs' Man nenkoor 331 p., Koningin Wllhelmina, Wamel 303 p., Orpheus, Breda 357 p., IJmuidens' Mannenkoor 320 p., Werkmanskring, Vught 330 p., A capella koor, ljmuiden 358 p. en St. Cecilia, Bocholtz 329 p. De directeursprijs voor muziek ver wierf St. Cecilia, Ammerzoden en wel met onderscheiding, dien voor zang 't Capella koor, ljmuiden, terwijl beide een eersten eereprijs behaalden en de Heusdensche fanfare en Orpheus (zang) Breda bekwamen een 2den eereprijs. De prijs voor 't verstkomend ge- zeischap viel ten deel aan St. Cecilia, Bocholtz. De 'lestUalsprljzp^ J ?5._. f 15. en f 10.kwamen bij loting aan de Fanfare van Wijk, Dameskoor „Sursum Corda", Heusden en de Gem, Zangver. „Con Amore" te Wijk. Een schitterend vuurwerk besloot de feestelijkheden, die begunstigd werden door prachtig zomerweer. Van de Heusdensche Winkelweek kan geconstateerd worden, dat zij vele bezoekers van buiten wist te trekken en dat de neringdoenden over 't alge meen zeer tevreden zijn over '1 resultaat, wat in de toekomst kan nawerken, daar getoond is dat men met andere plaatsen flink kan concurreeren. De Heusdensche processie naar Kevelaer vertrekt 15 Aug. a.s. om den volgenden dag reeds terug te keeren. Als- opvolgster der vorige Overste van het Zusterklooster en St. Antonius- gesticht is hier geplaatst de Eerw Zuster Arnolda, Overste van het Zieken huis te Venlo. Zondag en Maandag werd in de school der Eerw. Zusters een tentoon stelling gehouden van wat in 't afge loopen jaar op de verschillende naai cursussen werd vervaardigd. Was er al niet zooveel als gewoonlijk, wat er was toonde overtuigend aan, dat naast degelijkheid, keurigheid in de diverse handwerken wordt aangeleerd en het aan te raden is zijn kinderen een cursus te laten volgen. Plaatst Uwe advertenties alleen in een NIEUWSblad, dat een kern van vaste lezers heeft en daardoor ook waarborg geeft voor WERKELIJKE PUBLICI TEIT. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 30 Juli 1929 IJmuider Vischhal. Heden, Woensdag, opent de heer G. Woning in de Peperstraat naast 't pand waarin hij momenteel zijn be drijf uitvoert, een geheel nieuwe vischzaak. In het nummer van Zater dag hopen we op deze affaire terug te komen. Verkeersregeling. Dinsdag 30 Juli is de Gem. Politie begonnen met de verkeersregeling aan de Peperstraat, speciaal op het middaguur. De drukte is op dat punt momenteel zoo groot, dat het noodig gebleken is dat het publiek zich hier aan de regels van het verkeer nauw keurig houdt. Bel Canto. Zooals we reeds eerder meldden, zal de Liedertafel Bel Canto op 17 Augustus a.s. deelnemen aan het In ternationaal Muziek- en Zangcon cours door de Harmonie La Joyeuse Entrée, ter gelegenheid van haar 10- jarig bestaan te geven. Bel Canto komt uit in de 2e Afdee- ling Mannenkoren en zingt de koor werken „De Liefste Plek" van J. H. Löser en „De Kleinste" van denzelf den componist. Het vertrek naar Eindhoven is bepaald op half 2 n.m. De reis wordt gemaakt met groote Avio-bussen uit Oisterwijk. Voor een 20-tal liefhebbers bestaat nog gelegen heid de reis mee te maken. Kaatsheuvels Belang. Maandagavond hield Kaatsheuvels Belang een bestuursvergadering, waarop na verschillende punten van huishoudelijken aard ook de viering Koninginnedag '29 ter sprake kwam. Kon in 1928 Koninginnedag speciaal met een uitgebreid kinderprogram ge vierd worden, de kwestie van 't over geven der scholen en in verband daar mede het gemis aan voldoende per soneel op dien dag, heeft Kaatsheu vels Belang doen besluiten voor dit jaar het kinderprogram te laten ver vallen. Getracht zal worden met muziek en gymnastiekuitvoeringen den dag waardig te vieren. Concert Apollo. Onder gunstig weder gaf de Kon. Erk. Harmonie Apollo Zondagavond een schitterend Volksconcert op de Markt. Van het programma dat Apollo gaf is door het publiek volop genoten. Zoowel het koor als het solowerk kreeg een goede vertolking en het dankbaar applaus na ieder nummer bewees, dat hetgeen Apollo presteer de de volle attentie en waardeering van het publiek had. Verfwerk scholen. Het verfwerk aan de Openbare La gere school (Schoolstr.) is opgedragen aan de firma Jos de Lange, dat voor de R.K. Bijz. Jongensschool te Berk dijk aan de firma P. Merkx alhier. Gezinsverzekering. Op Zondag 28 Juli utëld onze R.K. Gezinsverzekering hare Algemeene Vergadering, welke druk bezocht was. Om 12 uur opende de voorzitter de vergadering en heette welkom den Eerw. Adviseur die steeds op alle be- stuurs- en Algemeene Vergaderingen present is om zoo noodig met zijn raadgeving bij te staan, welkom aan den heer Hendriks, beambte van den B.D.W.B. en Secretaris van onze Zie kenfonds Centrale, die na een ziekte van ruim 2 maanden weer hersteld is, dat hij vandaag weer in ons mid den is om hier het woord te voeren, dank aan allen voor hunne trouwe opkomst. Het nieuwe reglement dat voor een paar maanden werd ingevoerd door onze Ziekenfondscentrale, werd door den heer Hendriks op verschillende punten toegelicht. De tandheelkunde werd hier bijzonder besproken en bracht verschillende stemmen in be weging daar deze kosten niet meer voor het fonds in aanmerking kwa men, evenmin als bij het Maatschap pijfonds. Na een duidelijke toelich ting door den heer Hendriks werd deze kwestie tot volle tevredenheid van allen opgelost. Hierna werd nog besproken dat binnen zeer korten tijd zal begonnen worden met ziekenhuisverpleging, welke door den B.D.W.B. in het leven zal worden geroepen. Na nog enkele punten van huishoudelijken aard be sproken te hebben, sloot de Voorzit ter onder dankzegging aan allen deze vergadering. INGEZONDEN STUKKEN. (Btnten verantwoordelijkheid dei Red). Mijnheer de Redacteur mag ik over eenige regelen in Uw veelgelezen blad beschikken, waarvoor bij voorbaat dank. Uit het Dagboek van Pieter Por las ik, dat de nieuwe adjunct—commies ter Secretarie niet gediplomeerd is terwijl aan een gediplomeerd ingeze tene zelfs niet de gelegenheid wordt gegeven in aanmerking te komen, om dat ja omdat een niet-gediplomeerd vreemdeling voor een gediplomeerd ingezetene moet gaan Ook mij heeft het vreemde dezer geschiedenis verwonderd, dus begrijp ik volkomen dat Pieter Por de vraag stelt Hoe zit dat? Ik vraag mij werkelijk af, is dan eene vacante betrekking welke met f 1300 gesalarieerd is geweest van zoo weinig belang dat zelfs geen oproeping woidt gedaan, of is de gemeente Waalwijk zoo aan 't bezuinigen dat zij aan den vreemdeling een „koopje" heeft gehad omdat hij niet gediplomeerd is? In ieder geval schijnt deze geschie denis in geheime zitting weggedoezeld te zijn en ik vraag mij wederom af waarom moest dit in geheime zitting geschieden B en W. gaan en moeten ook steeds recht door zee gaan. Ronduit gezegd krijg ik den indruk, doch ik hoop dat ik mij vergis, dat ten Raadhuize een bureaucratische geest heerscht en wanneer dit in ons Raadhuisje het geval zou zijn, dan vrees ik met groo- ten vreeze dat die bureaucratische geest verder door zal werken wanneer de keurig ingerichte gemeentekan toren en naar de eischen des tijds gemeubileerde bestuursvergaderzalen in het a.s. nieuwe Raadhuis worden betrokken. Laat ik echter den tijd niet vooruit- loopen want bij de plannen en be stekken van het nieuwe Raadhuis is toch al zooveel stof opgewaaid. Ik erken zelf gaarne dat de bestaande toestand ten Raadhuize onhoudbaar is en alle gemeenten ons In deze verre voor zijn. Ik waardeer ook de plannen welke door den Gemeenteraad zijn voorbereid voor de stichting van een nieuw Raadhuis dat in een dringende behoefte zal voorzien en tevens een sieraad zal zijn voor de gemeente Waalwijk. Ik erken tevens gaarne het gezag er het recht van B. en W. en even gaarne hst g^zag en het recht van de H.H. leden" van den Raad, die door Waalwijks ingezetenen zijn uitgezon den om hunne belangen en rechien te behartigen en voor te staan, waarvoor alle ingezetenen hen dankbaar zijn'. Zwaait vrij den Regeerings- Scepter, zwaait hem krachtig en machtig in alle Uwe veel omvattende en uitge breide bedrijven welke strekken tot welzijn en voorspoed van Waalwijk, doch het moet mij van 't hart, gebruikt den Regeerings Scepter eerlijk en nimmer om uwe ingezetenen geheel onverdiend op de teenen te tikken. ARGUS AGENDA'#. WAALWIJK, Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8'/a uur. Repetitie W.G.V, Gymnastieklokaal. Donderdag 8V2 uur repetitie Tavenu. Vrijdag 8V2 uur repetitie Tavenu. Aller opkomst dringend verzocht. Zaterdag 8 uur Bestuursvergadering Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafei „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Abonnementsprijs slechts f 1.25 per 3 maanden, franco per post f 1.40. Per week 10 cent. „Van de Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen „ontvingen wij twee catalogi, welke een zeer gunstigen „indruk maken. „De uitvoering van beide is, zoowel wat opvatting als „afwerking aangaat, als bijzonder geslaagd te beschouwen. „Met deze proeven van drukwerk toont de Waalwijksche „Stoomdrukkerij Antoon Tielen, dat ze met haar tijd „medegaat en dat haar inrichting met succes „de nieuwste hulpmiddelen en ideëen in toe- „passing weet te brengen."

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 3