Bronsmachine mmmmmmmmmmmmm Marktberichten. Als Uw Kind Hoest Mijnhardt's Thijmsiroop F a. A. v. d.Wee-Cools Gouddruk. Onze agent voor Kaatsheuvel c.a -SCHOOLSTRAAT. Qeef haar uwe DRUKWERK- ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. WAALWIJKSCHB STOOMDRUKKERIJ ANTOüN TlbLfcW. stand van Hermandads macht. De Inspecteur zegde natuurlijk gaarne toe voor orde en tucht te zullen zorgen Op het bepaalde uur komt het ver liefde tweetal opdagen. Geen onraad is te bespeuren. Reeds is men het gemeentehuis genaderddaar komt de Inspecteur van Politie uit 't bureau het trouwlustige bruidje verzoekend hem even te volgen, want..,, de vader van het liefje had hem om opsporing verzocht. De verliefde jonkman kon op den Burgerlijken Stand niet gedaan krijgen dat de aanteekening alleen op zijn verzoek werd aanvaard. Buiten geko men zorgde Pluvius voor een stortbad dat zijne hoog laaiende liefde bekoelde Ontslag gevraagd. Men deelt ons mede, dat dokter W L. M. de Both ais gem.—geneesheer ontslag heeft aangevraagd. Zooais reeds algemeen bekend, heeft hij zich geassocieerd met dokter Th.Cappetti, die eveneens is aangewezen om de gemeente—praktijk over te nemen. Nieuwe zaak. Als een der beste bewijzen dat onze plaats floreert moge gelden, dat de winkelstand steeds crescendo gaat Ging voor een tiental jaren terug een overgroot deel der burgerij naarTilburg of 's Bosch om inkoopen ie doen, thans zijn de rollen omgekeerd en de omgeving in grooien kring komt voor taan veelvuldig in Kaatsheuvel winke len. Moesten we voor een achttal jaren ons nog steeds tevreden stellen met de producten die een armzalig vischboerke uit de Kiei ons kwam aanbieden, of trachten ons genoegen te bekomen aan een zouten haring of stokvisch, thans prijkt in de Peper straat een schitterende Ijmuider Visch hal van de firma G, Woning, die u steeds naar gelang den tijd van het jaar weet te bedienen met datgene wat uw tafel aan vischgerechten ver langt. De heer Wooning typeert in zijn zaak den bloei van onzen winkel stand. Klein, eenvoudig begonnen op den hoek der Schoolstraat, zag hij steeds zijn debiet stijgen. Overgeplaatst voor een tweetal jaren naar de Peper straat, werd zijn omzet steeds grooter, zoodat hij genoodzaakt was uit te breiden, koste wat het koste. Op schitterende wijze heeft hij thans de zaak ingericht. Onder kundige leiding van architect H. J. v. d. Heuvel alhier, heeft de firma C. Michael en Zn. naast den ouden vischwinkel een winkelhuis gebouwd, dat een sieraad is voor de straat. De groote vitrine geeft een helderen kijk in den wit betegelden ruimen winkel. Veel bloemen en feli citaties mocht de heer G. Wooning bij de opening in ontvangst nemen De opening was zeer attractief ge maakt door de bijzonderheden die de etalage vertoonde, n.l. een machtige versche kusthaai met een grooten zeewolf tusschen de tanden. Duizenden hebben een wandeling gemaakt om deze variëteiten te zienhonderden maakten van de gelegenheid gebruik om ook binnen een kijkje te nemen en hun bestelling voor de komende dagen te doen. Het moge den heer W. in zijn nieuwe zaak goed gaan. R.P.S. Aan het postkantoor Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulpkan toren werd gedurende de maand Juli 1929 ingelegd f 18.515.81 en terugbe taald f 17.509.01. Uitgegeven werden 19 nieuwe boekjes, Volksconcert. Het Kon. Muziekgezelschap Euphonia geeft Zondag 4 Aug. een groot Volks concert op de kiosk op de Markt, ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Moeder Emma. Aanvang 8 uur. Dir. A Stravers. Programma 1. Wilhelmus. 2. K M.A., Marsch L, de Morée. 3. Frau Luna, Ouverture P. Linke. 4. Air Varlée L, Montagne. (Solo voor Baryton door dhr. F. Pagie.) 5. Kunstier Leben.Walzer J. Strauss. PAUZE. 6. Charles Smits,Marsch A.v. Tilburg. 7. Les Campagnardes {.Werkman. (Polka pour 2 pistons door de heeren A.Zwaans enM.Zwaans). 8. Dragons des Villards, Fantaisie Maillard. 9. Potpourri populaire Rugen. 10. Finale. Verbaliseerd. We merken nogmaals op dat het volgens de plaatselijke politie-veror- dening verboden is tijdens de muziek uitvoeringen op eenige wijze hinderlijk te zijn, door praten, lachen, zingen, schreeuwen, Ioopen, dansen etc. Vorigen Zondag zijn door de politie daarvoor weer eenige verbalen gegeven. K. B. Kiosk. Het bestuur der ver. K. B. besloot de kiosk op de markt deze maand opnieuw te doen opschilderen. SPORT. DRUNEN. Zondag a.s. speelt onze voelbal- vereeniging „Sporters* tegen HEC 11 uit Waalwijk. NiEUWKUIJK. Duiven. De uitslag wedvlucht van de post- duivenvereeniging „G. V' V." vanuit Ottignie was; Th. van Eethen 1, 3, 6, 9, 20, H. Kiviets 2. 11, 12, 18, A. Samuëls 4, 16, C. Coolen 5, 7, 17, Th. van der Geld 8, 15, H. de Bont 10, 13, A. Coolen 14, M. Kievits 19. Ie aangekomenen Th. van Eethen- le kon. poule Th. van Eethen, 2e kon poule H. Kiviets. DRUNEN. A.s. Zondag houdt de duivenver- eeniging „Lindberg" een wedvlucht vanuit Maastricht. Korfbal SPRANG. A s. Zaterdag zal op het terrein van NEO alhier, een competitiewedstrijd worden gespeeld voor den R, K. B. tusschen Philips B Eindhoven en NEO. De wedstrijd vangt aan om 5 uur. Philips B is de sterkste club uit den bond, waarvan NEO voor enkele we ken te Eindhoven met 7—1 verloor. Meermalen heeft NEO echter bewe zen, vooral op eigen veld, het beste spel te leveren tegen de sterkste clubs zoodat we ook nu mogen verwachten dat NEO alles zal^inspannen om dezen wedstrijd tot een goed einde te bren gen. Wielerwegwedstrijd op 15 Aug. e.k. om den grooten prijs van 's Hertogenbosch. De prachtige wisseibeker, welke voor genoemden wedstrijd door het Gemeentebestuur van 's Hertogen— bosch is beschikbaar gesteld is een kunststuk van zeer groote waarde. Hij is van massief zilver vervaardigd en vertoont het Wapen van 's Hertogen bosch. Van verschillende zijden werd aan hei uitvoerend comité toezegging ge daan tot het beschikbaar stellen van prijzen, zoodat reeds thans over ver scheidene mooie prijzen kan worden beschikt. Dat deze wedstrijd zich meer en meer in de aigemeene belangstelling mag verheugen blijkt o.a. wei uit de namen van verschillende hooge auto riteiten, welke eventueel zitting zullen nemen in het Eere—comité. Het volledig Eere—comiie hopen we de volgende week bekend te kun nen maken. Wij plaatsten dezer dagen in onze drukkerfl eene van de nieuwste constructie der be- sende fabriek Kolbach Co. te Leipzig, specialiteit op dit terrein. Wij bevelen ons gaarne aan voor uwe drukwerken met gouddruk als etiquetten, prijscouranten enz enz. U kunt verzekerd zijn van prima werk op dit gebied. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON T1ELEN. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. GeborenJohannes Th z v A P van Delft en JPLeijtens. Marinus zv W Lamers en J van den Heuvel. Arie z v A Ardon en M C Confurius. Catharina A d v N L Klerx en C J van Huiten, Johanna Th d v W j van der Mee en I Tibosch. Johannes J zv A P van der Aa en Chr P van Hilst. OverledenMaria de Nijs 73 jaar, echtgen. C Klerks. Willempje van Besooljen, 73 jaar, echtgen. van M van Drongelen. Huwel. aang: Nicolaas Poolers, 45 aar en Johanna G van Meeuwen, 30 aar. Gehuwd: Adrianus Snijders, 26jaar en Adriana C Fijneman, 24 jaar. Theo- dorus A van de Wiel, 28 jaar en Arnoldina v d Leur, 26 jaar. Ingekomen personen; E Ulttenbo— gaard, van Sprang-Capelle. P H J van der Sanden, van Hooge en Lage Zwaluwe. A J van Seters en echtgen. van Loon op Zand. Vertrokken personen. A P van der Steen en gezin naar Schiedam. J P Brekelmans naar Drunen. Th Kregting naar Oud Heusden. W H van Her- wijnen, naar Loosduinen. FRRoskoth naar Drunen. E J M van Iersel naar Vught. Th M van Vugt naar Eindhoven M H van Helvoirt, en gezin naar Tilburg. VLIJMEN. Over Juli 1929. Geboren Jacoba A. d.v. C. A. Peijnenborgh- van Gogh. Franciscus J. M. z.v. J. C. J. van Mol-Beeris. Petrus z.v. W. van Bokhoven-van Helmond. Adriana M. Th. d.v. A. van Heivoort- Heesbeen. Petronella W. C. d.v. N. W. Jansen-Ruijters. Adrianus z.v. H. A. Kivits-van Overdijk. Johan nes N. z.v. C. van Esch-Everts. Jo hannes M. W. z.v. J. A. van den Bosch-Kempenaars. Johannes H. z.v. W. van den Brand-Pulles. Ja cobus W. z.v. A. van der Weiden-van den Berghe. Overleden: Lambertus van Zon, weduwnaar van Johanna de Werdt, 61 j. Jo hanna de Wijs, 72 j. Huwelijken: Hendrikus Antonius Kivits, 20 j. en Catharina Voogd, 20 j. Frederikus Verheugt, 25 j. en Gertruda Susanna van Rijn, 19 j. Johannes Kivits, 22 j. en Josephina Eekels, 19 j. BINNENLAND. Treedt Burgemeester Ter Laan af. De „Tribune" ontvangt van „be trouwbare zijde" het volgende bericht Op Woensdag 24 Juli had er een vergadering plaats van de afd. Zaan dam van de S.D A P., waar uiting werd gegeven aan de diepgaande ontevre denheid der arbeiders over de hande lingen van den heer K. Ter Laan. burgemeester van Zaandam, in verband met de staking in het houtbedrijf. Er kwam een voorstel om den heer Ter Laan als lid der S D.A.P. te royeeren. Het bestuur der S.D.A P. zou een conferentie met den heer Ter Laan hebben gehouden, waarvan het resul taat is, dat de heer Ter Laan mede deelde als burgemeester te zullen be danken. Slapte in het metaalbedrijf. De directie der ijzergieterij en email leerfabriek „Vulcaansoord" te Terborg heeft aan de besturen der diverse metaalbewerkers—organisaties mede gedeeld, dat 150 arbeiders om de andere week buften werk gesteld moeten worden wegens slapte in het bedrijf. Teneinde een steunregeling voor deze gedeeltelijk werkloozen te krijgen is reeds met het gemeentebestuur in overleg getreden, terwijl ook pogingen in het werk gesteld worden om steun van het rijk te verkrijgen. GEMENGD NIEUWS. De Communisten te Eindhoven. Men meldt uit Eindhoven: Door de politie zijn de laatste dagen meer dan 30 verdachte personen uit het Roergebied, die geen of geen voldoende papieren bezaten, gearres teerd en weer naar Duitschland ge transporteerd in verband met de communistische beweging in deze stad Van andere zijde meldt men, dat bij twee dezer personen in hun ver- blijf ontploffingsmateriaal zou zijn gevonden. Communistische opstand in Columbia Onder voorbehoud wordt medege deeld dat de „Prensa" meldt, dat in Columbia een opstand zou zijn uitge broken, die op verschillende plaatsen reeds tot bloedige botsingen met de politie en militaire troepen heeft geleid. De opstandelingen zouden de aan de spoorweg gelegen plaatsen en te Gomez een munitiedepot hebben over vallen en de beambten hebben gedood. Tenslotte zouden zij door de politie zijn teruggeslagen. Te Libano zouden zij bommen ge worpen hebben. De regeering van Columbia heeft al haar troepen mobiel gemaakt. De opstand wordt van sommige zijden als „communistisch" aangeduid, doch het is zeer wel mogelijk dat men hier met een opstand van nationalisten te doen heeft. (Msb.) Door onbekende oorzaak raakte Woensdag tegen twaalf uur het be kende hotel en uitspanningsoord „de Piasmolen*, gelegen nabij Mook in brand. Snel greep het vuur om zich heen en bet geheele hotel was spoedig een vlammenzee. De brandweer uit Nijmegen arriveerde onmiddellijk, doch vermocht het gebouw niet meer te redden en moest zich beperken tot het beschermen van de nabij gelegen bosschen. De heeren Van Cauwelaert en Vermeylen hebben een onderhoud gehad met de ministers van kunsten en wetenschappen en van binnen- landsche zaken en volksgezondheid. Doel van dit gesprek was de regee ring te verzoeken tot de splitsing van de bestaande Koninklijke Belgische Academies over te gaan. Er zou dus een Vlaamsche Academie van geneeskunde, wetenschappen en schoone kunsten opgericht worden. De regeering zou bereid zijn dit verzoek in te willigen. Wolff seint dd. gisteren uit Berlijn Op den Kleiersiraatweg in de na bijheid van Barmstedt heeft gister middag een ontzettend auto—ongeluk plaats gehad. Een Nederlandsche auto waarin negen personen, zes volwas— j senen en drie kinderen waren gezeten trachtte een voor hem rijdende wagen te passeeren. Daarbij slipte de auto en kwam in de bermsloot terecht en botste ten slotte tegen een boom. De gevolgen van de botsing de auto had een snelheid van 90 K.M. waren verschrikkelijk. Het voertuig werd totaal vernield en een der kin deren op slag gedood. De eigenaar, een Nederlandsche geneesheer, stierf, terwijl hem de eerste hulp werd ver leend. De zeven overigen inzittenden werden voor een deel zwaargewond, weggedragen. Ons blad geeft speciaal voor Waalwijk, Sprang, Vrijhoeven, Capelle, Waspik, Kaatsheuvel, Drunen enz. de ALLERGROOT STE publiciteit. In het dorp Carbola bij Rovlgo moest een baanwachter, toen hij van zijn nachtdienst huiswaarts keerde, tot de ontdekking komen, dat zijn woning inmiddels geheel in asch was gelegd. Zijn vier kinderen, die er zich alleen in hadden bevonden de man was namelijk weduwnaar waren levend verbrand. De verminkte lijkjes zijn reeds gevonden. Donderdagavond om half zeven is te Zwijndrecht de 53 jarige H.v.D door 'n auto der N. V. S. uit Sassen- heim aangereden. De man werd zoo ernstig gewond, dat hij na eenige oogenblikken overleed. Den chauffeur treft geen schuld. De sprekende film in Nederland. Binnenkort zal in ons land een op name gedaan worden van een klank film. Deze opname geschiedt volgens het Movietone—systeem en het toestel, waarmede deze nieuwste vinding op bioscopisch gebied wordt toegepast kost niet minder dan 150,000 dollar. De eerste opname in ons land zal plaats hebben in de-provincie Zeeland waar het nieuwe spreekfilm apparaat ongeveer 14 dagen zal werken. Het moet ook in de bedoeling lig gen, een uitvoering van het Zeeuwsch Capellekoor uit Kloetinge, onder leiding van den heer G. Houtekamer, op te nemen. Deze klankfilm waarbij èn van het Zeeuwsch costuum èn van den Zeeuw- schen zang zal genoten kunnen wor den, zal zeker niel alleen in ons land maar stellig ook in het buitenland opgang maken. De wandaad te Brussel. De tijdelijke zaakgelastigde van Nederland te Brussel, ridder Huyssen van Kattendijke, heeft in opdracht der Nederlandsche regeering en démarche gedaan bij het departement van buiten- landsche zaken in de Wetstraat, in verband met de wandaad van P. P. K. geboren in Nederlandsch Indië, wonen de te Wassenaar, gepleegd op 't graf van den onbekenden soldaat te Brussel en bij deze démarche medegedeeld dat deze wandaad door de Nederlandsche regeering en de publieke opinie in Nederland ten sterkste wordt ver oordeeld. Gistermorgen vroeg, toen de chauffeur W. de Bruijn uit Steenber gen, met tractor en aanhangwagen het terrein van de fa. M. v. d. Bigge- laar, aan de Veemarktstraat te Roosen daal opreed kwam hij met de tramjin aanraking waardoor de tractor werd gegrepen en vernield. Gelukkig wisten de chauffeur en de machinist zich tijdig in veiligheid te brengen, zoodat zij met den schrik vrij kwamen. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4—51/, uur. Gymnastiek voor de aspiranten B G.V. Van 5'/,— 7'/2 uur voor de leden B G.V. Zaterdag 3'/2 uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 8 uur. Bestuursvergadering Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak*. Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak*' Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Waalwijk, 2 Aug. 1929. Varkens f22—f28. Eieren 6—7 cent. LAATSTE BERICHTEN. Gegund. Bij de aanbesteding voor den bouw van een nieuw pakhuis voor rekening van de firma Gebr. Tuerlings, (archi tectenbureau van Ree en Ëossaerts) was laagste inschrijver de heer M. v. Campen uit Capelle voor f 3457, Nadat het oorspronkelijk plan een wijziging had ondergaan doordat het gebouw 6 Meter grooter moest wor den, is het werk aan genoemden laag- 9ten inschrijver opgedragen voor i 4517. De Kabinetscrisis. 2 Aug. Het Nederl. jCorresponden- bureau in den Haag meldt aan de N. R. Naar wij vernemen, waren in de hedenavond voortgezefte bijeenkomst van jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck met vertegenwoordigers der drie recht- sche Kamerfracties, van deze fractie mede tegenwoordig de voorzitters, dr. Beumer (tweede voorzitter), mr. J. Schokking en mgr. dr. W. H. Nolens, en de leden de heeren H. Colijn, J. R Snoeck Henkemans en mr. P. J. M. Aalberse. De beraadslagingen eindigden met een voor het totstandkomen van een parlementair kabinet, steunende op de rechterzijde, ongunstige wending. Vechtpartij met doodelijken afloop. Aan de Berndijkstraat te Tilburg had Donderdagavond een vechtpartij plaat9 tusschen zekeren De Koek en Soontjes. De Koek sloeg Soontjes met een stoel in de lendenen, waarna de laatste eene bloedspuwing kreeg, waar aan hij binnen enkele minuten stierf. De Koek werd gearresteerd. Plaatst al Uwe advertenties DOOR ONZE BEMIDDELING; het bespaart u tijd en kosten en U kunt verzekerd zijn van richtige bediening. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. geeft het dan direct Slijmopio88end Hoeststillend Verzachtend Genezend Flacon 75 ct. Bi) Apoth. en Drogisten. Alleen echt met den naam Mijnhardt op de verpakking. Let hierop.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10