OÏÉiPI HEI IUIBEH Pulles Heesbeens' volle melkbrood. HET voedsel voor ouden, HET voedsel voor jongen, HET voedsel voor zwakken is H. de Bont-v. Huiten PUROL No. 61. Zaterdag 3 Aug. '29. 52e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 2 Augustus '29. Koningin Moeder 71 jaar. Gisteren 2 Aug is H.M. de Koningin Moeder 71 jaar geworden. In Den Haag werden ter eere van Haar schitterende feesten gehouden. Ook op andere plaatsen herdacht men feestelijk Haar 71en verjaardag. Van alle openbare en ook vele particuliere gebouwen in onze gemeente hing gisteren het rood—wit—blauwe dundoek. Concert „St. Ctispijn'. Programma van het concert te ge ven door de Harmonie „St. Crispijn Zaterdag 3 Augustus a.s. 's avonds 8 uur op de Markt alhier, ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. Koningin Moeder. 1. Wilhelmus van Nassaue, 2. The Liberty Bell, Marche J. P. Sousa. 3. L'Enlèmement au Serail, Ouverture Mozart. 4. Soldatenleben, Fantaisie Kaler Bela 5. Fant. op motieven van Franz Schubert Alb Floris. Pau z e. 6. Tanhauser, Fant. sur l'Opera de Wagner, M.J.H. Kessels. 7. Thérèsen, Grande Valse de Concert, C. Faust, 8. Grande Ouverture du Poète et le Paysan Suppé 9. Mont la Ville, Marche, H. Chaillet. 10. Wien Neerlands Bloed. Opening nieuwe gasfabriek. Hedenmiddag 3 uur zal in tegen woordigheid van het Dag. Bestuur, den Gemeenteraad e.a. de nieuwe gasfabriek officieel worden geopend. UITSLAG AANBESTEDING R. K. ZIEKENHUIS. Door het Architecten-Bureau v. Ree Bossaerts, werd Woensdagmiddag aanbesteed, voo'r rekening van het R.K Kerkbestuur „St. Jan Baptist", het bou wen van een R.K, Ziekenhuis (29 bed den) ten Oosten der R.K. Kerk St. Jan Baptist,en wel in 3 perceelen 1 Betonwerk. 2 Metsel-, Timmerwerken, enz. 3 Glas- en Verfwerk. Er werd als volgt ingeschreven Perc. 1 Betonwerk: Fa. Wed. A. Aarts Zn., Waalwijk 9740, N.V. Zuid-Nederl. Beton- IJzerbouw, 's Bosch 9945, v. d. Bouwhuizen Beton bouw, 's Bosch 10400, N.V. Nat. Betonbouw, 's Hage 10500, N.V. Werniks Betonbouw- Mij., Leiden 10760, Beton IJzerwerken-Mij. Roeien Heinen, Nij megen f 10970, N.V. Gewapend Betonbouw „de Condor", Nijmegen 10980, N.V. Kon. Beton-ijzer Mij. v.h. Wa'rning Co., Rotterdam 10986, Perc. 2 Timmer- en Metselwerk J. Ligtvoet Zn., Oosterhout 51278, J. A. v. Alfen, Oosterhout 51348, A. P. J. Roovers, Made 54600, Fa. Wed. A, Aarts Zn„ Waalwijk f 54845, P. J. Pennings Chr. van Lamoen, St. Mich. Gestel 55720,— G. de Bondt, Nieuwlcuijk 55927, H. Maas, Waalwijk 56887, E. Maas, Waalwijk 57675, J. Kooien, Waalwijk 57800, Jos. H. Leijten, Raamsdonlc 58932, H. Zeegers, Nijmegen 58995, P. Moll, Oosterhout 59999, N.V. Prov. Bouwbedrijf 's Bosch 60000, Perc. 3 Glas- en Verfwerk: C. Ligtvoet, Oosterhout 4615, Th. v. d. Aa, Waalwijk 4640, P. C. Bak, Beekbergen 5330, W. v. d. Heijden, Waalwijk 5377, De» gunning is nog in beraad. Wanneer men zich nu aan de laag ste inschrijvers houdt, dan komen de bouwkosten dus op 65633.De kos ten voor Centrale verwarming en Lichtinstallatie worden geraamd op 14300. Dit bedrag moet dan nog worden vermeerderd met 10.000. voor architect en installatie, waar door het ziekenhuis kan worden op geleverd voor pl.m. 90.000. Aanbesteding. Bij onderhandsche aanbesteding is door Timtur het bouwen van een nieuw ketelhuis met schoorsteen ge gund aan de fa. Wed, Aarts Zonen alhier, terwijl het leveren en plaatsen van nieuwe ketels en het geheel ver nieuwen der verwarmingsinstallatie werd opgedragen aan de fa. Ztmmer man Co. te Utrecht. Dezer dagen kwam mej. Wed. ffSfeTnDëërdt |J. alhier van een trapladder te vallen, waardoor zij ernstige inwendige kneu- zingen bekwam en geneeskundige hulp van Dr. Waerdenburg moest worden j ingeroepen. Verkoop grond Mr. van Coothstraat. Nu de Raad in zijn laatste zitting besloten heeft de resteerende 10 M. Gemeente—bouwterrein aan de Mr. van Coothstraat te verkoopen, gaat ook het Rijk over tot publieke ver- kooping van het daaraan grenzend stuk bouwgrond, dat zich uitstrekt tot aan de Rijksvakschool. Volgens de in dit nummer voor komende advertentie zal de Ontvanger der Registratie en Domeinen bedoeld terrein op Dinsdag 3 September nam. 2 uur bij inschrijving publiek verkoopen. Uitbreiding. Volgens de advertentie in dit nummer heeft de heer Massuger, Stationsstraat, thans aan zijn bekende uitpoets— inrichting ook een afd. schoenreparatie verbonden. Buitenkansje. De heer M. Didden alhier, die voor eenige weken bij zijn bezoek aan Monnikendam aldaar een lotje kocht van een te houden verloting der Lu— hersche gemeente, had dezer dagen het geluk, daarop den 2en prijs, zijnde stoelen met 2 fauteuils, ter waarde van f 125 te trekken. Een aardig onverwacht buiten kansje 1 Kalf gevonden. Bij de politie alhier zijn nadere in- ichtingen te bekomen omtrent een door haar geschut, zwart bont kalf, naar schatting pl.m. 8 maanden oud. Als de eigenaar zich niet binnen 14 dagen komt aanmelden zal het kalf publiek worden verkocht. Offerande Door de tooneelclub van de har monie „St. Jan", zal in studie worden genomen het dit jaar nieuw versche nen en reeds elders met succes op gevoerde tooneelstuk „Offerande", van onzen bekenden Brabantschen schrijver Jan Grosfeld. Grootestraat WAALWIJK. Telefoon 109. HET ADRES voor de 43042 BETERE HEERENKLEEDING. De ontwatering van Noord-Brabant. De Noord-Brabantsche Waterschaps- bond hield Woensdag zijn eerste alge- meene vergadering in het Zuid—Hol- landsch Koffiehuis te Breda, onder voorzitterschap van mr. dr. Vonk de Both, uit Tilburg. In den voormiddag werden huis houdelijke onderwerpen behandeid. j In de namiddagvergadering, waarvoor een vrij groote belangstelling was, hield Ir. M. Borigaerts, oud minister van Waterstaat en bondsadviseur, een inleiding over: de algemeene richt lijnen bij de ontwatering van Noord- Brabant. Spreker gaat na hoe het komt, dat de toestand der Waterschappen in Noord-Brabant zoo ingewikkeld is. In den loop der eeuwen is de waterafvoer in ons land gedraaid van Noord-West naar Zuid-West; het draaipunt lag in Oost-Brabant. De hoofdoorzaak schijnt te zijn de losscheuring van Engeland van het Europeesche vasteland (Kim- brische vloed). Met deze richting- verandering moet rekening gehouden worden in verband met de afwatering van Zuid—Nederland. Bij de kleinere rivieren doen zich verschillende vragen voorniet altijd mag worden gelet alleen op de grondprijzenmen lette ook op de hygiëne, de veiligheid der omwonenden. Economisch verdient een Kanalen- stelsel de voorkeur boven een be malingsinrichting. Tal van water molens zijn opgeruimd, omdat ze niet meer te betalen waren. Mr. dr. Vonk de Both dankte den inleider voor diens leerzame voordracht en sloot dan deze eerste algemeene vergadering, krachtig aandringende op eendrachtige samenwerking. Geslaagd. Voor het op Zaterdag 13 Juli te Den Bosch gehouden examen voor Machineschrijven, vanwege den Ne- derlandschen R.K. Bond van Groote— schrijvers „St. Genesius", slaagde mej. E. Rubbens, Waalwijk. Candidate genoot haar opleiding van den heer J. Smarius, Waalwijk. Bossche Diocesane Werkliedenbond Naar de „Volkskr." verneemt is het ledental van den Bosschen Diocesa- nenbond per 1 Juli j.l. gestegen tot 33.284. De aanwinst bedroeg over dit eerste halfjaar 2486 of 109 meer dan over het geheele jaar 1928 Zegening van auto's en motoren. Op Zondag 4 Augustus tusschen 12 en 2 uur zal door den Directeur der broederschap een openbare zegening worden gehouden van auto's en moto ren. Op het Heuvelplein te Tilburg komen de auto's en motoren te za- men, terwijl de inzegening zal plaats hebben op het plein vóór den hoofd ingang der kerk. Allen, uit iedere ge meente, ook zij die nog geen lid zijn van de Broederschap, kunnen hieraan deelnemen. Katholieke Illustratie. De Katholieke Illustratie van deze week bevat de volgende interessante foto's: Korenbloempje; een serie fo to's: „Uit het Rijke Roomsche Leven' Z.H. de Paus verlaat de St. Pieters kerk; Tentoonstelling „Het vuur werk" te Den Haag; Groote Eucharis tische Processie, waaraan Z. H. de Paus deelnam; A. Briand; William Fox, de wereldberoemde filmmagnaat verongelukt; Het Deensche Oplei dingsvaartuig „Sorlandet" bracht een bezoek aan de Rotterdamsche havens; Brand in een acetyleenfabriek te Ber lijn; een viertal foto's van den ont- zettenden brand te Veendam; Neder- land's Natuurschoon Hilversum; Een schitterende tuin in de omgeving van San Diëgo; Het Chineesch-Rus- sische conflict; Een deputatie van werkloozen; Reis om' de wereld met een Ford-auto; Z.M. Koning Foead I van Egypte te Londen. Tekst: Noodweer, roman door Jo seph C. Lincoln; Blokschrift door P. v. Eerdenburg; „Ich weisz nicht was soil es bedeuten" door Renke van Arnhem; Een Huwelijksreis in de Tropen, door mr. dr. F. van Haaren; Het Zusterke der Armen, door Mia \an Maasland; De Erfgename van Hatton, door Charlotte M. Brame; Een pagina voor Onze Vrouwen en een pagina voor de Jeugd; Een blad zijde van den vroolijken kant. ABONNEMENTEN op alle binnen- en buitenlandsche Nieuws- en Vakbladen worden door ons zonder prijsverhoo- ging geleverd. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. DRUNEN. Onze dorpsgenoote de Eerw. Zuster Frangoise (mej. Marie Boom) slaagde voor het examen Hoofdacte. Zuster Frangoise is werkzaam in de Missie te Malang op Java. Dinsdagavond om 7 uur had in de zaal der Jongens-congregatie de aangekondigde vergadering plaats van de jongens welke de vooroefening van den militairen dienst wenschen bij te wonen. Verschillende ouders waren hierbij tegenwoordig, alsmede de overste van den dienst. De Adjudant Hoeks gaf een uiteenzetting over deze oefening en liet duidelijk uitkomen het nut en voordeel der vooroefening. Staande de vergadering gaven zich 13 leden op. NIEUWKUIJK. Gedurende de afge loopen maand werd aan het postkan toor alhier voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f7602.33 en terugbetaald f 10.389.02. De leden van het zangkoor onzer parochie besloten tot deelname aan den in September te Waalwijk te houden Zangersdag voor zangkoren. SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). A.s. Zondag des v.m. half tien en des nam. half drie hoopt in de Geref.Kerk alhier op te treden Ds. de With van 's Bosch. in de Ned. Herv. Kerk hoopt a.s. Zondagmiddag twee uur op te treden Ds. Louwe Koojjmans van Waalwijk. Ds. A. J. Westra Hoekzema van Zegsveld (bij Woerden) heeft voor 't beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. CAPELLE. A.s. Zondag des voorm. half tien uur en des nam. half drie uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden Ds. A. v. Willigen. De heer G. Gouda teVrijhoeve- Capelle is benoemd tot volontair ter secretarie te Waspik. Gedurende de maand Juli werd n de Rijkspostspaarbank op het hulp postkantoor te Vrijhoeve—Capelle in- gelegd f 7013.24 en terugbetaald f 2431,20. Onze vroegere dorpsgenoot J. V. E. A. Maaskant, thans te Apeldoorn, is. benoemd tot klerk bij den Raad van Arbeid aldaar. Gedurende de maand Juli werden ter secretarie dezer gemeente voor den Vleeschkeuringsdienst aangegeven 19 runderen, 31 varkens en 5 geiten. A.s. Zondag des voorm. half tien en des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. kerk a.d. Loonschendijk optreden de heer Blljleven, godsdienstonder wijzer te Nieuwkoop. Mej. M. v. Wijlen in deNieuw- straat alhier heeft met gunstig gevolg haar M.U.L.O. examen afgelegd RAAMSDONK. Zooals we reeds meldden, zal door de Rijvereeniging „Juliana" op Donderdag 15 Augustus a.s. een groot "Nationaal Concours Hippique worden gegeven. Grootsch is de opzet en overtreft die van vorige jaren, voor de eerste maal is eraan verbonden een Springconcours voor officieren. Wanneer we het programma onder de oogen krijgen, valt reeds dadelijk op de groote afwisseling in de volgorde der oefeningen en de monstraties. De verrichtingsproef en keuring voor N S Tg. paarden uit onze provincie, uitgeschreven door de Prov. Regelingscommissie, die voor dit nummer in totaal f 650.aan prijzen beschikbaar stelt, zal plaats hebben" op Woensdag 14 Augustus om 2 uur n.m. De deelname hiervoor is weer groot. Het concours zal Donder dag 15 Augustus om 2 uur aanvangen en om 11 uur v.m. zal voorafgaan een individueele Dressuurproef KI. B no. 2 van het Wedstrijdvoorschrift voor leden van landelijke Rijvereeni gingen aangesloten bij de Ned. Fed van landelijke Rijver. Voor iedere Rijvereeniging worden hoogstens 3 ruiters tot deelname toegelaten. Voor de nummers Luxe Eenspannen is zeer veel animo. Winnaar van den kam- pioensprijs was in 1926 H. van der Laak, uit Tilburg met Sublime; in 1927 J F. Vos, te 'sGravenhage met Gentlem Horace; en in 1928R. Hohl- man, te 'sGravenhage met Newport Summertime. Het zal dus weer een felle strijd worden om dien prijs, be staande uit twee zilveren candelabres ter waarde van f 300.—, te kunnen veroveren, Voor het Springconcours zijn reeds zeer veel inschrijvingen in gekomen, waaronder van Officieren die in de groote plaatsen met de hoogste prijzen gingen strijken. Aan dit nummer is een wisselprijs, bestaan de uit een zilveren broodschaal, ver bonden, een geschenk van een paar inwoners dezer gemeente. De wissel- prijs moet 3 maaldoordenzelfden eigen gewonnen worden, om in diens bezit over te gaan. Dit nummer alleen zal reeds een massa volk trekken. Twee Rijvereenigingen zullen een dressuur proef geven, de Ver. „het land van Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, zonnebrand, ontvellingen, muggebeten, schrijnen en smetten, moet men steeds voorzien zijn van een doos of tube Doos 30, 60, tube 80 ct. Heusden en Altena" en de Ver. „Hip pos" te Gorinchem. In totaal zijn voor niet minder dan f 1500.— aan prijzen, de wisselprijzen en kunstvoorwerpen niet inbegrepen, beschikbaar gesteld, terwfll door verschillende vereenigin- gen en belangstellenden nog verguld zilveren medailles werden aangeboden. De inschrijvingen worden op 8 Aug. gesloten, de toeloop van deelnemers is buitengewoon groot. Het concours zal worden opgeluisterd door Raams- donks Muziekkorps „St. Bavo". Men ziet het zal de moeite loonen Donder dag 15 Augustus vrij te houden om het concours meteen bezoek te komen vereeren. Wanneer het weer mee werkt, belooft het een groot succes te worden. De Zang- en Tooneelvereeniging „Laetitia" zal a.s. Zondag een uit stapje maken naar Oisterwijk en er het Openluchtspel „Baas Ganzendonk" bijwonen. De processie Heusden—Kevelaer vertrekt 15 Augustus a.s. GEERTRUIDENBERG. Onze plaats genoot de heer P. A. Joosen slaagde te Breda voor de hoofdacte. Evangelisatielokaal „Immanuel", Wal, Geerlruidenberg. Zondag 4 Aug. des avonds 5.30 uur Ds. Baarslag van Lage Zwaluwe. MADE. Alhier is opgericht een afdeeling van den R.K. Fabrieks- arbeidersbond „St. Willebrordus" met aanvankelijk 9 leden. Als voorzitter werd gekozen de heer J. Rullens, als secretaris de heer A. de Been. In het St. Jozefgesticht alhier vierde 4 Aug. de Eerw. Zuster Stefanie haar 50—jarig kloosterjubileum. Het dochtertje van den heer J.' Vermeer viel met het hoofd in een glasscherf en bekwam een diepe wonde aan de hersenen. Dr. Houpst verleende geneeskundige hulp. Het zoontje van den heer van Gils kwam te vallen en brak een arm. ST. JOACHIMSMOER. Begunstigd door goed weer maakten de school kinderen alhier verleden Dinsdag een uitstapje naar Nijmegen onder geleide van het onderwijzend personeel. Er is goed genoten en ook veel geleerd. Het eerste bezoek gold de H. Land stichting, waar de jeugd den rondgang meemaakte met een Pater, die duidelijk en bevattelijk het uitgebeelde verklaar de. Dat verfrischte en vermeerderde de kennis van de Bijb. Geschiedenis. Het Valkhof, Belvedère en het Veer naar Lent kregen ook een beurt. Bij het overzetten over de Maas bij Grave kon de prachtige voetbrug in oogen- schouw genomen worden. Op gepaste wijze is hier het nuttige met het aan gename vereenigd. Plaatst Uwe advertenties alleen in een NIEUWSblad, dat een kern van vaste lezers heeft en daardoor ook waarborg geeft voor WERKELIJKE PUBLICI TEIT. NIEUWS UIT HEUSDEN, Heusden, 1 Aug. 1929. De Heusdensche Fanfare hield Dinsdagavond een muzikalen omgang door de stad, zulks in verband met haar groot succes (le pr. en eerepr.) op het concours van 27 en 28 Juli. Op hartelijke wijze werd zij bij deze gelegenheid toegesproken en geluk gewenscht door haren beschermheer den Weled. Gestr. heer van Ommeren. Als naar gewoonte trok de fanfare veel belangstelling. Oudergewoonte had Woensdag het feest der H. Kindsheid plaats. In optocht trokken de kleinen der Eerw. Zusterschool en van de R.K. Jongens school onder geleide van het onder wijzend personeel naar de kerk, waar een plechtige H. Mis werd opgedragen, waarna men zich weer begaf naar de plaats van uitgang. Hier werden de kinderen gul onthaald. De Christel. Knapenvereeniging „De Jonge Garde" maakte Dinsdag onder leiding van den heer v. Helden een uitstapje naar Utrechten omstreken. Begunstigd door heerlijk weer, kon de jeugd naar hartelust profiteeren en arriveerde des avonds om 10 uur hier in de beste stemming. Bij gelegenheid der sluiting van de winkelweek bood de R.K. Fanfare een concert aan, dat, uitstekend uit gevoerd, vele hoorders wist te trekken. Na afloop werd nog een muzikale wandeling door de stad gehouden. A.s. Zaterdagavond vangt in 't Wapen van Amsterdam de wedstrijd aan voor het damkampioenschap van het Land van Heusden en Altena. Er nemen aan deelH. Vogelaar, Andel C. Bax, HeesbeenM. Beneker, WoudrichemC. de Joode, Meeuwen G. v. d. Kolk, Genderen A. de Graag, Heusden en C. de Joode, Genderen, NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 2 Aug. 1929. Processie Kevelear. Zondagmorgen vertrekt alhier de jaarlijksche processie van Kaatsheuvel en Omstreken naar Kevelear, onder leiding van onzen HoogEerw. Heer Pastoor Mgr. W. Völker. In totaal nemen ruim 450 pelgrims aan deze processie deel. In 't hol van den leeuw. Dezer dagen vervoegde zich bij den Inspecteur van Politie een jongmensch dat trouwplannen had met een schoone, die wegens tegenstand van ouderszfjde het huis ontvlucht was. Zeer gewichtig vertelde de trouwzieke aan de politie autoriteit, dat de aanteekening des I middags om 3 uur zou plaats hebben. Heibel van bruidsfamiliezfjde verwach tend, verzocht de door Amors pijlen [getroffene, bij eventueelestoornisvoor of na de gewichtige gebeurtenis onder- S

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 9