PUROL roepen sollicitanten oo Leeraar Leeraar Werkhuis. NET MEISJE Notaris Middelkoop Dankbetuiging. VRAAGT verkoopen land op waardige vvoordigd. Jammer was bei dat Sunday en Mascoile niet geschikt werden geacht met ritmeester Colenbrander hun kansen te verdedigen. Labouchère en ritmeester de Kruyff ons zonderlijke cellen werden opgesloten, f //1M land op waardige wiiK verlegen- De jmngmt kn i UW£f»Q@st&$Cfl vermeiden dun inventaris van Qü ceiier behoort op fietstochten, voor verzachting g'as i en g*neziwg bij doorzitten en zonnebrand steeds een doos of tube GEMENGD NIEUWS. Toen de sneltrein, die te 18 37 van Goes naar Middelburg vertrekt, het station 's Heer Arendskerke was gepasseerd ging het portier van een tweede klas coupé plotseling open. Het daarvoor staande 2 jarig zoontje van den heer er. mevrouw van 't H uit Amsterdam, viel uit den trein en kwam lusschen de rails van 't tweede spoor terecht. De heer van 't H die zich eenige oogenblikker? uit de coupé had ver wijderd, trok bij zijn terugkeer onmid dellijk aan de noodremde trein was intusschen reeds enkele honderden meters verder gereden. Daarna gingen de ontstelde vader en eenige andere passagiers het kind zoeken. Ze vonden de baan, nog bijtijds en sloegen de ruiten in. Mei scherven en steenen gewapend hebben zij vervolgens de bewakers aangeval len. Het gelukte de poliiie en brand weer de rust te herstellen. Een ge vangene werd neergeschoten. De koopman Meissner uit Wellen die eenige dagen geleden zijn schoon moeder heeft vermoord, zijn schoon vader zwaar en zijn vrouw licht heefi gewond, kon heden na'n opwindende jacht nabij Ostingersieben in de provincie Saksen gearresteerd worden. De achtervolging duurde ruim 3 uur en ging over weilanden en door bosschen, tot Meisner ten slotte omsingeld werd. (Wolff) In de gemeente Pusiilo in de Boekowina zijn 15 gemaskerde ban dieten in de localiteiten der Bancade Estra binnengedrongen, waar zij de beambten in een hoek drongen en j door bedreiging met wapens ertoe J dwongen, de brandkasten ie openen het, huilend, op daar van de andere richting een mail- jn deze bank waren de roovers tamelijk trein naderde. I kieskeurig en namen slechts bankbil- In Middelburg werd de kieine direct jetten boven 100 lei mee, de spaar— bij den dokier gebracht, dia slechts bankboekjes en effecten lieten zij enkele kneuzingen constateerde. Voor- achter. In deze bank maakten zij zichtigheidshalve werd het kind echter 210.000 lei buit. Terwijl een decider voorloopig in het ziekenhuis opge— bandieten in de brandkasten naar geld nomen. zocht, trachtte de directeur der bank Een in de trein aanwezige rijks door het raam te vluchten om hulp veldwachter maakte proces verbaal op. j te halen. De roovers bemerkten dit ert Het bleek bij onderzoek, dat het portier te gemakkelijk open ging. Ernstige Scheepsramp bij Ostende. Zondagmiddag 2 uur heeft op de reede van Ostende een vreeselljk ongeluk plaats gehad. ^Zooais op verschillende badplaatsen die tevens visschersplaaisen zijn, dik wijls het gevat is, maakte een aantal wacantiegangers een pieziertochije met een visschersboot. De visschersboot O. 21 voer met ruim 'n zestigtal passagiers aan boord voornamelijk Franschen en Walen, toen de plezierboot „Stad Knocke" in zee stak. In de vaargeul kwam de O. 21 met de plezierboot in botsing. De visschers- boor kantelde en verdween bijna onmiddellijk in de diepte. Er was onmiddellijk hulp ter plaatse van verschillende bootjes, die in de buurt waren, zooüai vijf er. twintig personen, min of meer ernstig gewond opgenomen konden worden. Zij werden naar Ostende vervoerd en daar in het hospitaal opgenomen. Onder hen bevindt zich ook de schipper van de O 21, die er zeer ernstig aan toe is Tot nog toe zijn reeds een tiental lijken aangespoeld. Omtrent het lot van de vermiste personen, waarschijnlijk nog ruim 25 is nog niets bekend. He! meest waarschijnlijk is, dat ook deze per sonen verdronken zijn. doch de mogelijkheid is niet uitgesloten dat sommigen hunner door vaartuigen zijn opgepikt. In den nacht van Zondag op 1.1. is door de tram, die 2 uur uit Breda komt een te Oosterhout overreden en Maandag ongeveer zekere J. gedood. Ter hoogte van de Wa!erleiding Mij. meende de machinist, dat er iets aan zijn machine haperde. Toen hij langszij naar beneden keek bemerkte j hij tot zijn groote ontsteltenis dat er 'n man aan hing Direct werd gestopt j Qeheel verminkt werd de man onder de machine vandaan gehaald. Heii bleek dat de levensgeesten reeds waren geweken. Spoedig werd geneeskundige hulp ingeroepen, die echter niet meer mocht baten. Dr. Leijgraaf kon slechts den dood constateeren. schoten hem neer. Van deze bank gingen zij naar de bank Fiöhlich, waar zich gelijksoortige tooneelen afspeelden, behalve, dat zij hier min der geluk hadden en in het geheel slechts 70 000 lei te pakken konden krijgen. Na de plundering van de beide banken trokken de bandieten door j 't dorp, roofden bij de meer gegoede 1 boeren en plunderden de winkels en de herbergen. Nadat zij meer dan een half millioen lei hadden btjeengehaaid verlieten zij het dorp onder de i bescherming van 2 machinegeweren. Toen zij al 'ang verdwenen waren, arriveerde de maréchaussee, die er echter niet In slaagde het spoor der j bandieten te vinden. Nabij Kornenburg. bij Weer.en, j hebben onbekende daders dwars over den straatweg een koperdraad ge- spannen, frelke aan de sterkstroom leiding was vastgemaakt, zoodat het aanraken van den draad den dood tengevolge zou hebben. In den loop van den nacht hebben drie menschen op deze wijze den dood gevonden. Volgens berichten uit Oent en omstreken zijn aldaar een vrij groot aantal valsche bankbiljetten van 50 frank in omloop gebracht. Het zijn biljetten van het bruin gele type 1927 met de teekening van Anto Carte. Het watermerk is op zeer grove wijze nagemaakt, terwijl ook het papier dikker blijkt te zijn dan dat der echte biljetten. Bij een proefvlucht is Zondag- middag in het plaatsje Bromwich bij Birmingham een bombardementsvlieg tuig naar beneden gestort op het dak van de kerk. Daar viel het doorheen kwam voor het altaar terecht. Tegen drie uur Vrijdagmiddag heefi een brand gewoed in de Centrale werkplaatsen der Ned. Spoorwegen te Tilburg. Door het omstooten van een lamp ontstond brand in een opslag plaats van eenige vaten benzine. Daar de geheele brandweer binnen tien minuten ter plaatse was, was men de vlammen binnen een half uur meester, Eenige vaten benzine gingen verloren de opslagplaats brandde uit. Daar de uitslaande vlammen den brand een ernstig aanzien gaven, nam de politie uitgebreide maatregelen en werden de omliggende straten afgezet. Het werk ondervond niet de minste stagnatie. Vrijdagavond is te Slikkerveer een personeelsvergadering gehouden van de N. V. Scheepsbouwwerf De Groot en Van Vliet, gevestigd ie Slikkerveer, in deze vergadering is besproken de eisch totioonsverhooging met 5 cent per uur en een week vacantie. Met 86 tegen 44 stemmen werd besloten een ultimatum aan de directie te richten, inhoudende de omschreven eischen. Bij niet inwilli ging zal tot staking worden overge gaan, vermoedelijk heden of morgen. Het personeel bestaat uit ongeveer 240 man. Deze eischen zullen ook aan de andere scheepswerven te Ridderkerk worden gesteld. Zondagnacht had in een café op den Bouwberg tusschen Brunssum en Schinveld een treurig stroopersdrama wolken verhieven zich aan den hemel en waren op grooten afstand zichtbaa'r. De brandweer, onder leiding van den heer Pijpers, deed niettemin haa'r best om bet vuur te bestrijden. Om ci'rca tien uur arriveerde wederom een slangen wagen. De links gelegen opslagplaats, waar voor een kapitaal aan hout is ge borgen, liep door de richting van den wind geen gevaar. Angstwekkend klonk het geluid der neerstortende stee nen, nog verergerd toen even later de brandweerlieden met lange haken de geblakerde muren begonnen om te ha len. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. niseeren, zooals er van tijd tot tijd een gehouden wordt, doch die thans iets bijzonders zijn zal. Od den bondswedstrijd van scherpschutters in 't Land van Heusden en Altena, Zondag hier gehouden, werden de korpsprijzen behaald als volgt: 1. Herpt 23 p 2. Kaatsheuvel 15 p, 3. Besoijen 14 p., 4. Elshout 14 p., 5. Vlijmen 13 p, 6 Heusden 9. p. en 10 Heivoirt 9 p. Bovendien werden 41 pers. prijzen behaald. ADVERTENTIëN. en „Les veel en Doordat het vliegtuig onder den val in brand was geraakt, tastte het vuur ook spoedig de kerk aan. die geheel afbrandde. De vlieger kon zwaar gewond gered worden. In verband met het stellen van het ultimalum door de betrokken organisatiebesturen heeft de directie van de Twentscha Bontweverij Zater dag reeds aan verschillende vakgroepen van arbeiders, zooals timmerlieden, smeden enz ontslag gegeven. Indien vóór of op Zaterdag a.s. het geschil niet tot oplossing Is gekomen, wordt Omtrent de oorzaak van dit ongeval volgende week Maandag het werk niet tast men in het duister. men Ten gevolge van de aanhoudende regens zijn in de provincies Hoepeh en Honau verscheidene steden door de buiten haar oevers getreden rivieren overstroomd. Circa 100 per sonen zijn daarbij om't leven gekomen terwijl eenige honderden anderen worden vermist. (United Press Het ss. „Adonis* van de Kon. Ned. Stoomboot Mij is eenige mijlen verwijderd van de haven van Oran aan de Noordkust van Afrika vergaan. De geheele bemanning is gered. „A.B.Z" meldt uit Lublin, dat in de gevangenis aldaar muiterij onder de gevangenen is uitgebroken, omdat eenige gedetineerden voor straf in af- Piaatst Uwe advertenties alleen in een NIEUWSblad, dat een kern van vaste lezers heeft en daardoor ook waarborg geeft voor WERKELIJKE PUBLICI TEIT. hervat. Utt Winschoten meidl men: De iandarbeidersstakingen te Mee- den en te Zuidbroek, welke gisteren zijn begonnen, zijn algemeen en om vatten tezamen ongeveer 600 mannen en vrouwen. Het aantal stakende land arbeiders en arbeidsters in Oostelijk Groningen is daardoor gestegen tot bijna 5000 De landarbeiders in de gemeente Scheemda vergaderen deze week over de vraag, of zij zich al dan niet bij de staking zullen aansluiten. Ongeveer 90 niet georganiseerde landbouwers, met tezamen 2000 H A. land in gebruik, hebben aan de sta kingsleiding meegedeeld, dat zij bereid zijn, de gestelde looneischen geheel of gedeeltelijk in te willigen. Het hoofdbestuur van den Nederl Land- arbeidersbond is door een vandaag gehouden yergadering van afdeelings- besturen gemachtigd, in onderhande ling te treden met deze landbouwers over de afsluiting van collectieve looncontraclen, indien zij zich plaatse lijk of centraal gaan organiseeren. Behalve te Vriescheloo-Veelerveen zijn dergelijke werkgeversorganisaties reeds in voorbereiding te Winschoten, Ekamp, Noordbroek en Termunten. Zekere metselaar P. J. D. schoot met een jachtgeweer een mede— sirooper dooda bout portant gaf hij hem een volle laag hagel in de lin kerborst. De strijd ging om een ha. zenstrik Met zijn geladen jachtgeweer, hield hij de twee getuigen in bedwang. Het geweer op hen gericht, ging hij ach terwaarts het caié uit en nam de vlucht. De maréchaussee en rijksveldwacht zette te Merkelbeek zijn woning af, waar zijn jonge vrouw met een kind verblijft. Hier liet de verdachte zich echter den geheeien dag niet zien. De maréchaussée te Nieuwenhagen zocht in de richting van zijn ouderlijk huis aldaar. Eindelijk vond de politie hem tegen 7 uur des avonds onder een bed, met het geladen geweer naast zich. Hij werd na een kort gevecht gearresteerd en naar de gevangenis overgebracht. De verdachte staat bekend ais een gevaarlijk persoon, die reeds dikwijls terecht stond. De versiagene is een huisvader van zeven kinderennog niet iang te Brunssum woonachtig. Aan de „Soir" wordt bericht, dat Zaterdagavond te Nieuwpoort— Bad een ernstig incident is voorge vatten. Een honderdtal Duttsche pad vinders verscheen op het strand met muziek voorop, die de „Wacht am Rhein" en het Deutschlandslied speel de. Nadat de troep had halt gemaakt, werd de oude keizerlijke vlag in het zand geplant en het „Deutschland, Deutschland über ailes" aangeheven. Toen daartegen geprotesteerd werden de politie tusschenbeide kwam, trok ken acht padvinders hun doiken. De politie nam ten slotte de vlag weg De padvinders zijn Zosdag vertrok ken, terwijl mededeeiing van het ge beurde aan het gerecht van Veurne is gedaan. Gistermorgen is brand ontstaan in de timmerfabriek van Van der Voort' thans in huur bij de heeren Ribbeling en De Hee aan de Roemer Visscherlaan te Bussum. Het vuur greep met groote hevigheid om zich heen; in den tijd van een kwartier stond de geheele fabriek in lichtelaaie, zoodat ook de aangren zende huizen en gemeentewoningen groot gevaar liepen. Spoedig was de motorbrandwagen ter plaatse, die aan den kant van den Vaartweg het vuur aan de achterzijde van de fabriek bestreed;-aan den voor kant was een viertal slangen op de wa terleiding aangesloten. Reeds in het begin bleek het, dat de Bussemsche brandweer het tegen de loeiende vlammen moest afleggen. Daarbij kwam, dat de druk op de wa terstralen niet krachtig genoeg was. Het water kon onmogelijk het binnen ste deel van het gebouw bereiken. In middels wakkerde het vuur aan; de vlammen sloegen in Noordwestelijke richting over naar de naast gelegen huisjes en zelfs over een afstand van vijftig meter vlogen brandende stuk ken hout in een drietal boomen, die vlam vatten. Dit vuur werd echter ge- bluscht. Een vonkenregen knetterde op van de gloeiende binten, dichte rook- Kaatsheuvel, 6 Aug. 1929. Klooster. Het schoolhuis op den hoek Hoofd straat—Schoolstraat wordt als tijdelijk klooster ingericht voor de Eerwaarde Broeders der Liefde, die alhier met 1 Sept. twee bijzondera R.K. Jongens scholen openen. Concert. Het Koninklijk Muziekgezelschap „Euphonia" mocht het Zondagavond niet bijster gelukkig treffen met zijn volksconcert op de Markt, ter ge legenheid van de verjaardag van H. M. Koningin Emma. Juist toen om 8 uur 't concert aanving begon de regen te vallen, die veie hoorders nood zaakte te schuilen of te vluchten. Jammer van 't concert, dat veel goeds bevatte. Vooral na de pauze was het corps goed op streek. De heer Th. Pagie gaf zeer verdienstelijk de Air Varieè van Montagne als basyton-solo, terwijl de heeren A M Zwaans met de Piston Polka Campagnardes" van J. Werkman succes hadden. Concoursnummer. Behalve de Liedertafel „Bel Canto" neemt ook de harmonie „St. Jan" Berkdijk op Zaterdag 17 Aug. aan het nternationaalMuziek- en Zangconcours te Eindhoven deel. ,St Jan" komt uit Mignonette van Baumann in de 4 afd. Harmoniën. Beide corpsen zullen ter oefening eenige malen op de K. B. Kiosk op de Markt repeteeren. Bel Canto zal dit hedenavond om half negen voor 't eerst doeri, terwijl St. Jan ver moedelijk de volgende week haar nummer zal laten hooren. Processie Kevelaar. Onder veel belangstelling vertrok Zondagmorgen om 9 uur de processie naar Kevelaar. Te voet. per rijwiel, met bus en auto werd de tocht van af de Kerk naar 't station Waalwijk gemaakt. Een klein corps uit de har monie .Apollo" begeleidde de voet gangers op hun wandeling naar het station. Het weer hield zich gunstig, niet alleen tijdens de heen doch ook op de terugreis. In Kevelaar; moest men voor menig buitje schuilen. De stemming onder den pelgrims was uit stekend. In vollen ernst, devoot en ingetogen werden de verschillende oefeningen en diensten meegemaakt In tegenstelling met andere jaren was het er in het beroemde genadeoord van O. L. Vrouw dit jaar niet bijzonder druk Een twintigtal fietsers maakten den geheeien afstand per rijwiel. Tijdelijk Hoofd. Tot tijdelijk hoofd aan de o. 1 school aan den Loonschen Dijk vacature H. v Oversteeg is met ingang van 1 Sept. a.s. benoemd de heer H. Verwiel, wachtgelder van deze gemeente. VERLOOFD T1TY KESSELS en OTTO DONKERS. Tilburg, Villa Caecilia Waalwijk, Minister Loeffstr. 63 Receptie 11 Aug. 12— l'/i- Miermede betuigen wij onzen welgemeenden dank voor de deelneming, betoond bij het overlijden van onze dierbare Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, MARIA DEN NIJS, Echtgenoote van CORNEL1S KLERKS. Waalwijk. C. Klerks. M. Klerks. J. Klerks-v. d. Lee en Kinderen. Elshout. J. Melis Klerks, j. Melis en Kinderen. Waalwijk. C. Verhoeven Klerks. J. Verhoeven en Kinderen. L. Klerks en Verloofde. C. Klerks. C. Klerks-Heljmans en Kinderen. J. v. d. Broek Klerks. P. v. d. Broek en Kinderen. Waalwijk, Aug 1929. Onder geteekende brengt hier mede zijn oprechten dank aan de Firma Qraqtmans en Wies man voor het prachtig cadeau en de belangstelling ondervonden bij zijn 25 jarig dienstjubilé. J. P. TEN HAAFF. Brieven onder No. der advert. Bureau v. d. Blad. 43056 Burgemeester en Wet houders van WAALWIJK voor de betrekking van in het vakteekenen aan smeden en dergelijken, NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 7 Aug, 1929 Van de werf der fa. De Haan en Oerlemans werd met succes te water gelaten het staien sleepschip Helena, waarvan de aimetingen waren 50 bij 6.60 bij 2 44 M en het laadvermogen bedroeg 550 ton, waarna de kiel werd gelegd voor een dito vaartuig voor Hol! rekening. De prijzen, uitgeloofd door „Heusdens Belang" voor degenen, die meededen aan den Winkelweek puzzle, werden behaald, als volgt: 1. A. v. Alphen, 2. A v. Beers, 3. H.v. Beers. 4. J. Swagemakers, 5. A. Verhoeven, 6 Jacq. Verhoeven, 7. A. Bouman, 8, T van Riet, 9. T. van Riet en 10. P. Vos. De uitslag van den len avond voor het damkampioenschap voor het Land van Heusden en Altena is als volgt: H. Vogelaar—C Bax—remise C. de Joode wint van Cath. dejoode en A. de Qraag wint van O. van der Kolk. De darneszangvereeniging: „Sur- sum Cotda" neemt deel aan 't concours te Eindhoven op 15 Aug. De processie naar Vlecten ter eere van St. Bernardus vertrekt van hier Zondag 18 Aug. Besloten is, dat de afd. aan 't Genootschap der H, Kindsheid alhier, 't volgend jaar een optocht zal orga- in aan het vakteekenen Schoenmakers, aan de Gemeente Avondteeken- school. Salaris overeenkomstig rijks regeling. Indiensttreding 1 Oct. 1929. Stukken in te zenden aan den Burgemeester van Waalwijk vóór 31 Augustus a.s. Reiskosten 3e klasse worden aan de leeraren dezer schoot vergoed 43057 te Capelle, zal op Maandag 12 Augustus '29 des namiddags om 7 uur aan de groeiplaats op het Sas te Capelle ten verzoeke van P. C. VAN SUYLEKOM aldaar, in het open baar diverse perceelen te velde staande gewassen, en wel 3 perceelen groene erwten. 3 perceelen twee rijige zomer- garst, 4 perceelen zege haver, 43048 2 perceelen aardappelen, waarvan een perceel Bevelanders en een perceel Eigenheimers, beide van nieuwe zetters. Öoo» 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. Bi) Apoth. en Drogisten

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 3