Firma Th. van Wiick Waalwijk. Dienstbode, SLA6EHSLEERLING Weitoemaat Verhooging Cokesprijzen. 't Is in Uw voordeel. Prijzen beneden alles. VERPACHTING Notaris Canters Terstond gevraagd Gemeente-Gasfabriek Waalwijk. Ruime blijvende bijverdiensten verpachten - jaar de kermis weer acht dagen te laten duren zooals vroeger. Aangehaald wordt, dat een kermis van acht dagen beter voor de nering doenden is, dan dit jaar vier dagen. Reeds velen hebben hunne handtee- kening geplaatst. Het Oranje-comité is reeds druk in de weer voor het inzamelen van gelden, ter viering van Koninginnedag. Het zoontje van den heer D. viel in de Donge. Toegeschoten hulp wist het ventje spoedig op 't droge te brengen, zoodat hij alleen met een nat pak en den schrik vrij kwam. MADE, Bij het Gemeentebestuur bestaan plannen om de havengelden niet meer te verpachten doch deze zelf in exploitatie te nemen. Onze dorpsgenoot A. A. de Wijs is geslaagd voor landbouw—onder wijzer. De firma J. C. Verwater aanne mer te Made was laagste inschrijfster voor het maken van grondwerk, rio- leering. bestrating enz., op het terrein gelegen in de gemeente Geldrop, van de Stichting Eindhoven Woningbouw „Thuis—Best te Eindhoven voor f 99.420. Het zoontje van den heer J. M. alhier, welke op een vrachtauto ge klommen was, had onder het rijden het ongeluk, daar af te vallen. Hevig bloedend uit neus en mond, werd hij met een gebroken neusbeen bewuste loos naar de ouderlijke woning ge bracht. Dr. Houpst verleende genees kundige hulp. DRUNEN. Door da leden der R K. Coop. Bouwvereeniging, „Eigenbezit" ie 's Bosch, was besloten dit jaar een uitstapje te maken naar de Drunen- sche duinen, om aldaar met de kinde ren eenige genoegelijke uren door te brengen. Zondagmiddag j 1. kwamen met de tram van ongeveer twaalf uur het be stuur en de leden der vereeniging en ongeveer 200 jongens en meisjes mede. Burgemeester Lotff, was daarbij tegen woordig en riep allen een woord van welkom toe. Het is mij zeer aange naam, aldus spr. dat gij zijt hier ge komen om met de kinderen van deze schoone omgeving te genieten. Hier j mede toont U vooral mijnheer van Veldhoven, dat Ge Drunen nog steeds hooghoudt. Gij die vele jaren hier hebt doorgebracht, hebt nog steeds uwe sympathie voor Drunen behou den. Spr. wenschte tenslotte allen veel genoegen. De heer v. Veldhoven, sprak na mens „Eigen Bezit* eenige hartelijke woorden van dank en waardeering tot den Burgemeester. Daarna trok de stoet met muziek en tromgeroffel door Drunens straten naar Giersbergen onder geleide van het bestuur alwaar bij aankomst het ontbijt werd gerto men. Na het ontbijt opmarsch naar de Duinen, alwaar verschillende spelen werden gehouden, waaronder vlag— verdediging en voetbalwedstrijd enz. Ter opluistering werden enkele mu zieknummers uitgevoerd. Tijdens hei spel werden versnaperingen verstrekt. Na afloop werd de stoet opgesteld en trok men weer met muziek en zang naar den gereedstaanden tram. De be langstelling in de Duinen was bijzon der groot. Ook de kinderen van „Eigen Bezit" hebben veel genoten, waarvoor zij zeker dankbaar zullen terugzien op dit mooi uitstapje. fit i Burgemeester Elshout. Bij kon. besluit is benoemd tot burgemeester der gemeente Oudheus- den en Elshout mr. H. J. M Loeff, burgemeester van Drunen. Wij bieden en den nieuwbenoemde en de gemeente Elshout onze felici- taiies. De wijze waarop mr. Loeff de gemeente Drunen bestuurt, geeft ook voor Elshout de beste vooruitzichten. (Reeds in een gedeelte in ons vorig nummer opgenomen). Nauwelijks was bekend dat Bur gemeester Mr. H Loeff was benoemd tot burgemeester van Elshout en Oud heusden of de Harmoniëa maakten zich op om zijn Edelachtbare een serenade te brengen. Zondag kwam eerst de harmonie der Jongens Concregatie welke een nummer ten beste gaf. Daarna sprak de Eerw. heer kape laan eenige woorden van gelukwensch Vervolgens kwam de harmonie de Volharding, waarbij de heerL, Sikkers, namens de Harmonie Z Edelachtbare feliciteerde. De burgemeester dankte den voorzitter en leden voor de vrien delijke attentie, ook namens zijn fa milie en kennissen. Zaterdag 10 Aug. kwam een zes tal van de biljartclub O. P. G. uit Drunen in het strijdperk met de jubil.- club B. J. C in de 2e afdeeling. Ook deze wedstrijd was bij som mige partijen zeer spannend, en had de volle aandacht van het talrijke publiek. De uitslag is als volgt Jubil.—club B J.C. O P.G. Drunen. Jan Brok 100 M. Klomp 60 H Verhoeven 91 G. Brok 100 Andiév.d.Wiel 100 C. Klomp 29 P. Schalken 84 P. v. d. Wiel 100 W Kogels 55 M. v. Huiten 100 J. Bergmans 99 H. de Wit 100 529 489 Hoogste serie jubil.—club André v. d. Wiel 20. Hoogste serie O.P.G. P. van de Wiel 23, H. de Wit 23. Zaterdag 17 Aug. speelt „Amuse ment uit v.m. Besoijen in de eerste afdeeling. Aanvang 6 uur. A.s. Zondag zal door de Har monie „de Volharding" een Tuincon eert warden geveven bij den heer H.~ van Son, café „Buitenlust", bij het Station. DONGEN. De afdeeling Dongen van de R K. Handelsreizigersver eeniging St Christoffel heeft op buitengewoon prettige wijze het 1 jarig bestaan gevierd. Des ochtends was er in de parochiekerk van den H Laurentius een zingende H. Mis en generale H. Communie der leden. Daarna werd een gezamenlijk ontbijt gehouden in het clublokaal bij den heer A. Snels, waar door den voor zitter der vereeniging de eerste woor den werden gesproken. Om half twaalf ging men per ATO—bus naar Rijen, nadat er onderlinge biljartwedstrijden waren gehouden in het Wapen van Dongen. In café Nooten op de Rijen werd de lunch gebruikt en om 3 uur kwam het gezelschap weer terug in Dongen, waar om 5 uur het feestdiner aanving, waarna een foto werd ge maakt. Het duo Goffa uit Antwerpen verhoogde des avonds de feeststem ming. De geestelijk—adviseur gaf blijk van zijn levendige belangstelling in deze nog jonge vereeniging door 's morgens en des avonds eenigentijd bij de feestvierenden te vertoeven Het feest mag dan ook in alle opzichten als geslaagd heeten. DONGEN. De Brigadier derRijks- veldwacht alhier heeft een ergerlijke dierenmishandeling opgespoord Een slagersknecht, een zekere B. uit Oos terhout, alhier werkzaam, moest eenige runderen gaan halen. Een der beesten kon niet erg met d' andere mee en bleef gedurig achter. Inplaats van ook de andere koeien langzamer te laten loopen heeft de beul den ganschen weg van Kaatsheuvel af het rund ge slagen Maar dat was nog niet genoeg. Toen het dier uitgeput in een sloot viel, sprong hij er op, greep twee stokken en hamerde die in de ooren van het arme beest. Daarna trok hij met zijn vingers de koe de oogen uit den kop. Gelukkig dat omstanders het werk van den onverlaat hebben gezien. Ook de gemeente-politie heeft een geval van dierenmishandeling in handen De'graanhandelaar L. V. heeft zijn paaid zoo vreeselijk mishandeld dat de omstanders het niet langer konden aanzien en de gemeentepolitie waarschuwden. Het is te hopen dat die onverlaten hun welverdiende straf fen niet ohtgaan De heer Tromp heeft wegens vertrek uit de gemeente ontslag ge nomen als raadslid. Zijn opvolger de heer A. Verhoeven heeft zijn benoe ming als zoodanig aangenomen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 14 Aug. 1929. De Heer Ad. Verhoeven slaagde te Amersfoort voor 't examen Fransch LO. Door de Heeren D. van Peursen en T. Jonker is alhier opgericht een fabriekje van drops- en suikerwerken. Van harte zij hun succes toegewenscht mede in 't belang van den werkenden stand. Zaterdag had de verloting plaats ten gunste der Fanfare. Deze bood bij die gelegenheid een concert aan, dat o.m. werd bijgewoond door den Edel- achtb Heer Burgemeester en de Eerw, Heeren Geestelijken, terwijl de Heer onder-voorzitter degenen bedankte, die, hoe dan ook, de onderneming hadden gesteund. Zaterdag werd de wedstrijd om het pers. dam—kampioenschap voort gezet. De Heeren Bax* en De Joode uit Meeuwen, evenais van der Kolk en De Joode uit Genderen speelden remise, terwijl De Graag won van Vogelaar. De Heer Beneker heeft tot zijn spijt van den wedstrijd moeten afzien. GEMENGD NIEUWS. Zaterdagavond zijn te Eindhoven twee doodelijke ongelukken gebeurd. Het eerste gebeurde op den Boschdijk nabij het rijkskrankzinnigengesticht, waar een motorrijder, de electricien A. Waals uit Sint Oedenrode, met den heer L Wanrocy, eveneens uit Sint Oedenrode op de duo—zitting, in volle vaart onder een boerenkar van den melkrijder Gevers reed. Den bestuurder van het motorrijwiel werd de borstkas ingedrukt. Kort daarna is de man overleden. De heer van Wanrooy had lichte vetwondingen. In de Coreanderstraat nabij de nieuwe gemeentewoningen te Stratum zat een verhuiswagen bestuurd door Koenen uit Helmond, in het zand vast. Eensklaps geraakte de wagen los en reed achteruit tegen een muurtje, hetwelk vernield werd. Achter dit muurtje speelde het 6—jarige zoontje van Peters uit genoemde straat, die tegen den muur werd gedrukt. Aanvankelijk liet de toestand van den kleine zich niet zoo ernstig aanzien, doch later werd hij naar 't ziekenhuis vervoerd, waar hij kort daarna is overleden. Maandagavond heeft op den Boschdijk te Eindhoven, ongeveer op dezelfde plaats waar het ongeluk van Zaterdag is gebeurd, weer een motor ongeluk plaats gehad. De Hongaar Elbert uit Eindhoven zou den Bosch, dijk oversteken, toen hij door een auto werd gegrepen. De man is erns tig aan het hoofd gewond naar het ziekenhuis overgebracht zijn toestand is zorgwekkend. In den nacht van Zondag op Maandag was er groote consternatie in Sint Willebrord. meer bekend onder den naam van „Het Heike", wegens een vechtpartij met doodelijken afloop. Het slachtoffer werd de 34-jarige J Roks, 'n fabrieksarbeider, wonende te Sint-Willebrord (Etten). Te ongeveer elf uur hoorde zekere De Jong, zwager van den vermoorde, luid geschreeuw dicht bij zijn woning. Hij ging naar buiten en zag op het erf zijn zwager liggen met ernstige verwondingen in den hals en aan 't achterhoofd door een mes toegebracht. Met behulp van anderen werd de zwaar verwonde die nog flauw teekenen van leven gaf, het huis binnengedragen, waar hij kort daarna overleed De vermoedelijke daders zijn zekere C. v d. Z en de beide B.'s, vader en zoon, alle 3 uit Hoeven afkomstig, zijn aangehouden. Het onderzoek is in handen der marechaussee te Etten. Oorzaak van de twisf, welke reeds in den loop van den dag begonnen was, is misbruik van sterken drank. Volgens verklaringen van den zwager van het slachtoffer, zou Roks te onge veer half elf in diens woning zijn geweest zeggende, dat C. v. d. Z, en de beide B.'s hem voor kwajongen hadden uitgemaakt. Hierop verliet hij de woning en slechts enkele minuten daarna vond men hem op het erf liggen. De man laat een vrouw met twee kinderen achter. Het parket uit Breda heeft Maandagmiddag een onderzoek ingesteld. Zondagavond ongeveer kwart over tien waren vier personen aan het spelevaren op de Schie. Ter hoogte van de glasfabriek „De Bataaf" be gonnen twee hunner te stoeien, met het gevolg, dat beiden de 27—jarige A. A. S.. wonende Stationsstraat 9. te Schiedam en de 21 jarige M. O., eveneens in die straat wonende, in 't water raakten en in de diepte ver dwenen. Maandagnacht halfdrie heeft de Schiedamsche politie beide lijken opgehaald Te Waddinxveen is de 33 jarige arbeider T. Schotman door zijn 40 jarigen buurman A Kosten, die hem twee sneden in den hals toebracht met een scheermes, vermoord. Het slachtoffer is op beestachtige wijze afgemaakt. Het publiek nam een dreigende houding aan tegen den moordenaar, die onder drankinvloed verkeerde en ingesloten werd in de cel onder het gemeentehuis. Een oude veete moet aanleiding zijn tot de gruwelijke daad, die in 't dorp alge— meene ontzetting teweegbracht. De verslagene was gehuwd eri vader van twee kinderen. Hij staat algemeen als gunstig bekend. De moordenaar is eveneens gehuwd en vader van eenige kinderen. Zaterdagavond heeft in de fabrieken der Hollandsche Kunstzijde Industrie te Breda een ontzettend ongeluk plaats gehad. Te ongeveer half acht waren eenige werklieden bezig in de nabijheid van een apparaat, waarbij cylinders met zuurstof gevuld, werden gebezigd. Bij het aanzetten van dit apparaat vloog, door tot op heden onopgehelderde oorzaak, het toestel met'n geweldigen knal uiteen, met 't ontzettende gevolg dat een tweetal arbeiders, n 1. de 40 jarige J. de Jong. gehuwd, wonende te Glnneken en F. F. Bruininge even eens gehuwd, wonende te Breda, onmiddellijk werden gedood. De lichamen der slachtoffers werden vreeselijk verminkt Een tweetal andere werklieden kregen lichte kwetsuren. De stukken ijzer vlogen door dit gedeelte der fabriek overal in 't rond en ook door de ruiten van een kantoortje, alwaar een der employé's werkzaam was. Wonder boven wonder kreeg hij geen letsel, doch de rug leuning van den stoel, waarop hij zat werd afgerukt. Twee andere werklieden, die in de nabijheid werkzaam waren bleven ongedeerd. De beruchte kermissen te Oud-Gastel. Een correspondent meldt aan de Prov. Crt. Geven de kermissen in 't algemeen vechtlustige individuen een welkome gelegenheid oude veeten uitte vechten, die te Oud-Gastel in het bijzonder geniet een twijfelachtige reputatie door de snij— en steekpartijen, welke er maar al te vaak bij voorkomen. Het zijn gewoonlijk rivalen uit andere dorpen of buurtschappen, welke er deel in hebben en tien tegen een dat de directe aanleiding is zucht naar revanche voor de klappen, welke bij een vorige kermis werden opgeloopen. Dit jaar is de kermis te Oud-Gastel al op erg rumoerige wijze ingezet Het was er zeer druk van menschen uit de plaats en uit de verre omgeving, voor wie de kermissen de attractie zijn van den Zondag. In de overvolle café's ging het luidruchtig toe en.,., men kent het.... wanneer de stemming het hoogtepunt scheen te hebben be reikt schoten de rijen dar.sers en drinkers plotseling ineen, er klonk een rinkeling van glazen en flesschen, en onder de kreten der omstaanders flikkerde opeens het verraderlijke mes. Op drie, vier plaatsen kwam het Zondag, den eersten avond reeds, tot ernstige vechtpartijen. Zekere Chr. B. werd door zekeren F B. bloedend aan de pols verwond. M. H uit Ouden bosch werd door P. R. uit Gastel zoodanig met een mes aan hoofd en bovenbeen bewerkt, dat hij bij de familie B. in de Steenstraat moest worden binnengedragen en op genees kundig advies niet mocht worden vervoerd. Een derde, die tusschenbeide wilde komen, liep een gelukkig niet ernstige steek onder den arm op. De politie had weer de handen vol en de daders Een volgende maal is het misschien hun beurt, wanneer in Oudenbosch wordt gekermist of in Roosendaal. Het gaat nu al jaren zool ADVERTENTIëN. Gevraagd per half September NETTE FLINKE in klein gezin, voor dag en nacht. AdresMevrouw L1NNEBANK, Boerhaavestr. 82, Tilburg 43082 een eenigszins gevorderd (Extern) bij J. BLOK, Besoijenschestraat 17, Waalwijk. 43087 van tien tot twintig gulden en meer per week voor actieve per sonen. Br. onder letter M. Boekh. v. LEEUWEN, H Zwaardecroon- straat 211, Haag, 43078 VAN TE HEUSDEN. te Drunen. zal op Zaterdag24 Augustus 1929, voorm 10 uur precies (Zomertijd) in het Hotel „CEN TRAL" te Heusden, bij den heer Christ Timmermans Voor het Armbestuur van Oisterwijk 7,33,00 H.A. „De Groote Haagh* onder Bern, afkomstig van Pastoor Eras, in één perceel, om te weiden met hoornvee en twee éénjarige paardjes, of drie veulens. De pachter moet zelf voor afheining zorgen. 1 dichtingen geven op verzoek de heeren Hendr. Ant Verhoeven. Buijs te Baardwijk en Jac de Wilt Verhoeven te Bern 43084 Tot 15 SEPTEMBER a.s. worden de cokesprijzen nog gehandhaafd op Grove Huisbrand Cokes 55 ct. per H.L. Geklopte Huisbrand Cokes 65 Parelcokes 65 Grove Cokes voor centrale verwarming Geklopte Cokes voor centr. verw. 80 Na dien datum zullen alle cokesprijzen met 5 cent per H.L. worden verhoogd, terwijl een verdere verhooging onvermijdelijk zal zijn indien de stijging der steenkolen- prijzen aanhoud. Betrekt Uw wintervoorraad cokes dus vóór 15 SEPT. a.s. n n n 70

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 3