IMMKBÜI! ZATERDAG 17 AUGUSTUS ""niéuws No. 64. Woensd. 14 Aug. '29. 52e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 13 Aug. 1929. Benoemd. De heer C. Th, Beeloo, Stationschef 3e klasse alhier, is benoemd tot Sta tionschef 2e klasse te Schagen. De benoeming gaat waarschijnlijk 1 September in. Wij feliciteeren den heer Beeloo van harte met deze promotie. Geslaagd. Voor de hoofdacte L O. slaagden gisteren te Brede de dames Adri van Halten Kd. en M. E. F, Scholte, alhier. Jubileum Th. van Mierlo. De heer Th. van Mierlo, chef de bureau ten hoofdkantore van „Noord- Braband", Mij van Verzekering op het Leven, alhier, herdenkt a s. Vrijdag 16 Augustus den dag waarophij vóór 25 jaar geleden in dienst trad bij ge noemde Maatschappij. Hij begon zijn loopbaan bij Noord- Braband als eenvoudig kantoorbe diende. Door zijn ambitie en accuraat werk had h$ spoedig de aandacht van de Directie op zich weten te vestigen, zoodat. toen de heer Oomens als chef de bureau vertrok, de heer v. Mierlo zich in diens plaats benoemd zag. Het is te begrijpen dat de dag van zijn 25—jarig dienstverband niet on opgemerkt zal voorbijgaan. Er heeft zich een huldigings— comité gevormd, dat den jubilaris in de bloemetjes zal zetten. Natuurlijk zal zich de Directie ouder gewoonte niet onbetuigd laten. Te ongeveer 11 uur zal de heer van Mierlo gehuldigd worden, aller eerst door de Directie. Dan volgen de gelukwenschen van het Kantoor personeel bij monde van den heer H. Driessen. Namens den Hollandschen buiten dienst zal de hoofd—agent, dhr. van Herpt, Amsterdam, den jubilaris toe spreken, terwijl dhr. van Zeist de afd. België zal vertegenwoordigen. Gunning Ziekenhuis. In aansluiting aan ons bericht van j.l. Zaterdag, dat Z D.H. de Bisschop van Den Bosch, den bouw van het Ziekenhuis heeft goedgekeurd, kunnen wij thans mededeelen, dat het werk aan de laagste inschrijvers is gegund, te weten Perceel I. Betonwerk: Fa. Wed. A. Aarts Zn., Waalwijk f 9740; Perceel II. Timmer- en metselwerk J. Ligtvoet Zn., Oosterhout f 51.278 Perceel 111. Glas— en verfwerk: C Ligtvoet, Oosterhoui f4615. Bezoek Roestelberg. Het bezoek aan den Roestelberg is in deze vacantiemaand wederom enorm. Van heinde en verre wordt dit mooie en gezonde ontspannings oord bezocht, waar de jeugd vrij dartelt en ouderen van natuur en rust genieten. Men moge van harte dankbaar zijn dat men in staat gesteld is hier zoo naar hartelust te genieten, maar daartegen over spare men de eigendommen, de mooie boomen en planten. We zijn er dezer dagen getuige van geweest, hoe jonge lijsterbes—boompjes wer den neergehaald, afgebroken om de bessen te bemachtigen, die naderhand op den weg werden gezaaidelders waren jonge boomen ontveld op andere plaatsen werd fruit gestolen, kettingen met slot meegenomen e.m.d., allemaal ergerlpe dingen 1' Men zij toch op z'n hoede om erger te voorkomen, opdat i niet de goeden met de kwaden boeten. Voor ouders of ge leiders is hier een taak weggelegd en ook de politie mag wel toezien. We mogen er wel eens aan her- inneren dat de paden langs café Trompen en door de Putsteeg offi- cieele fietspaden zijn. Nu zullen de wielrijders en wielrijdsters tegenover de moeders met kinderwagens of kinderen met trekkarren, enz. zeker zooveel mogelijk de welwillendheid betrachten, maar ze moeten niet al te veeleischend worden. Wereldkampioen Dammen. Op uitnoodiging van de „Waal- wljksche Damclub" komt de wereld kampioen dammen de heer Springer uit Parijs a.s. Zaterdagavond 17 dezer in Hotel Verwiel alhier. Het programma voor dezen avond is als volgt Aanvang ca 6 uur blindpartij. Aanvang ca. 8 uur simultaan seance. Ook niet—leden kunnen zich voor de simultaan seance opgeven, mits tijdig, aan den heer H. Greeven, Mr v. Coothstraat 26a, Secretariaat Waal wijksche Damclub. Met het oog op dezen interessanten wedstrijd, kan een groote opkomst van dam—liefhebbers en toeschouwers verwacht worden, die vrij tegenwoor dig kunnen zijn. Bovengenoemde kampioen Springer gaf Dinsdagavond in den Haag voor D. I. O. een simultaan seance. Er waren 31 spelers Hij won 22 partijen, 6 remises en verloor er 3. De be langstelling was zoo groot, dat voor de vele teleurgestelden a.s. Vrijdag in een grooter lokaal herhaald zal worden. Ziekenfonds R.K. Werklieden- vereeniging. Het Ziekenfonds der R K. Werklie denvereniging hield Maandagavond in de groote zaal van den Gildenbond haar jaarvergadering. De belangstelling was goed. Te ongeveer acht uur opende de voorzitter dhr. Leijten, de vergadering met den chr. groet en heette de aan wezigen hartelijk welkom. Hij deelde mede, dat de Eerw. heer kapelaan Beekmans, adviseur, bericht van ver hindering had gezonden. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing, onder dankzeg ging, onveranderd vastgesteld. Verslag penningmeester le halfjaar 1929. Wij ontleenen daaraan de volgende cijfers Ontvangsten Contributie f 1901 98 Diversen f 478 72 Totaal f 2380.70 Uitgaven f 2667.55 f 264 30 f 2931 85 f 551.15 f 758 23 f 754 10 f 4,13 1929: f 8704 12 f 3363 07 f 12067 19 Ziekengeld Diversen Totaal Nadeelig saldo Steunfonds Ontvangsten Uitgaven Batig saldo Totaal bezit op 1 Juli Ziekenfonds Steunfonds Totaal Verslag controleurs omtrent boeken en bescheiden. Namens de Commissie van onder zoek deelde dhr. H. de Brouwer mede, dat boeken en bescheiden van den penningmeester in de beste orde wa ren bevonden. Verkiezing van een controleur, we gens periodieke aftreding van dhr. H. de Brouwer. De Voorzitter bracht dank aan het aftredend lid de Brouwer en hoopt dat diens opvolger met even groote stiptheid en bereidwilligheid de taak van controleur zal vervullen. Als opvolger van den heer de Brou wer werd benoemd dhr. A. Verhoeven. Voorstel van het bestuur om even- tueele vergoedingen te verstrekken uit het fonds „Hulp in Nood". De voorzitter licht dit voorstel toe. Tot nu werden de operatie- en andere extra—kosten voldaan uit de gewone middelen van 't Ziekenfonds, 't Bestuur is echter van oordeel dat deze bestreden moeten worden uit het daarvoor aangewezen fonds „Hulp in Nood*. De heer Smolders vraagt of het niet beter is daarmede te wachten tot de wettelijke ziekteverzekering tot stand is gekomen. Vroegere voorstellen van spr. zijn ook op deze overweging teruggenomen. Wanneer de Ziektewet in werking treedt moeten er toch in grijpende veranderingen komen. Spr. stelt voor om de oude regeling nog voor 1 jaar te handhaven. De Voorzitter zegt, dat het bestuur met dit voorstel is gekomen naar aan leiding van verschillende opmerkingen hieromtrent door de leden gemaaki, Het ligt in de goede lijn om extra- uitgaven te bestrijden uit het fonds „Hulp in Nood". De heer Smolders is 't met den opzet eens, maar ziet niet in waarom daarin nu verandering gebracht moet worden, aangezien binnenkort met de nieuwe ziektewet een geheele reorga- nanisatie noodig is. De Voorzitter zegt, dat men de za ken gescheiden moet houden. De heer Smolders antwoordt, dat men zulks dan al voor 2 jaar had moeten doen. De heer de Brouwer i3 het met het Bestuur eens dat extra—kosten voor operaties, specialistische hulp enz. bestreden moeten worden uit het fonds „Hulp in Nood," De heer Stokwielder acht het raad zamer om voor extra—hulp een be drag van f 1000 te reserveeren. De heer Smolders herhaalt, dat het geen bezwaar kan zijn om de oude regeling nog voor 1 jaar te hand haven. Tot dit laatste wordt besloten. Mededeelingen. De Voorzitter zegt dat op het pro gram der R.K. Staatspartij ook voor komt de bescherming van groote ge zinnen, waarover Rector Verhoekx op de laatste meeting te Waalwijk ge sproken heeft. Doch dat zijn allemaal woorden geweest zegt spr. Het Bestuur heeft gemeend een daad te moeten stellen en stelt voor om aan hoofden van groote gezinnen, die slechts voor 70 pCt. verzekerd kunnen zijn bij ziekte een uitkeering te geven van 90 pCt. (Algemeene instemming). Smulders. Is er ook bepaald hoe groot een gezin moet zijn om van deze extra—regeling te kunnen ge nieten De Voorzitter zegt, dat niet direct naar de grootte van het gezin wordt gezien, maar in de eerste plaats naar de behoefte. De heer de Brouwer is 't daarmede eens en wil het bestuur machtigen te handelen naar eigen inzicht en de extra—uitgaven te doen uit het steun fonds. Spr. is van meening dat er maar weinig personen in de termen zullen vallen voor extra hulp, daar de meeste hooger dan 70 pCt. verzekerd zijn, Besloten wordt deze regeling toe te passen voor den tijd van één jaar. Hierna sluiting Hondenkeuring. Vanwege de Koninkl, Ned. Politie hondenclub wordt Donderdag 22 en Vrijdag 23 Aug. nabij 't Galgenwiel de groote keuring gehouden van hon- 1 den, ter verkrijging van het certificaat. Ais keurmeesters zullen optreden de heeren Letschert, Nieuw Vosse- meer; Westendorp, Nijmegen en Anto- nissen, Wernhout. Botsing tusschen wielrijders. Gisteravond kwam een jongedame, mej A. Langendijk, welke alhier bij familie gelogeerd is, ter hoogte van Hotel Verwiel op haar rijwiel in bot sing met A. G. B. Het ongeval vond plaats doordat de laatste niet tijdig voldoende uitweek. Het meisje kwam met haar hoofd op de keien terecht en werd bewusteloos opgenomen en bij Dr. Langemeijer binnengedragen. Het bewustzijn keerde terstond weer terug. Nader bleek, dat ze slechts enkele onbeduidende ontvellingen had opgeloopen. Biljart-club „Hotel Verwiel," De biljartclub „Hotel Verwiel" is opnieuw opgericht onder bestuur van de heeren Th. van Mierlo, Voorzitter, Kees Verwiel, Secretaris, Th. van der Sanden, Penningmeester. Club-avond is Maandagavond. Langstraatsche Kruisboogbond D.E.S.V. De kampingwedstrijd tusschen de 24 hoogste schutters van bovenge- noemden bond, welke morgen ten 2 uur zal plaats hebben op de banen van „Nooit Gedacht", gevestigd bij den heer J, v. Helvoirt, Putstraat alhier, staat in het teeken van groote belang stelling onder de Kruisboogschutters. Temeer sporen wij liefhebbers nog maals aan een kijkje te gaan nemen, daar niet minder dan 11 schutters uit onze plaats aan dezen kamp deel nemen. Voorwaar een schitterende prestatie dezer schutters, als men in aanmerking neemt dat zes plaatsen met zeven gezelschappen aangesloten zijn bij den bond Dat deze 11 per sonen uit onze plaats eens flink hun best doen morgen, opdat ook in de komende kampioenswedstrijden tegen den Tilburgschen bond, Waalwijk moge uitblinken in het 1'2tal van den Langstraatschen bond. Hieronder volgen de namen der 24 schutters die morgen zullen schieten, benevens het gezelschap waar ze lid van zijn. Aug. v. Bladel, P. v. Bavel, L Kroot, F. v. Helvoirt, C. v. d. Wiel en H.v. Helvoirt, leden van „Nooit Gedacht", Waalwijk Jos de Folter, F. Verdonk, J. v. d. Hoven, Th. Cas'eleijns en H.de Graaf, leden van „De Eendracht", Waalwijk C de Laat, M. v. d. Heuvel, A. Samuels, G. Coense en H. v. d.Hout, leden van „Rozenjacht", Vlijmen J. Couwenberg, F. Fitters en A. de Kort Cz., leden van „Al doende leert men", Herpt J. v. Bijnen, A. v. Bljnen en J. Eekels, leden van „Onderlinge Vriend schap", Haarsteeg; A. Negro, lid van „De Jonge Bata vieren", Nieuwkuijk. en F, v. d. Zanden, lid van schap", Drunen. De Vriend- Autobusconcessies. Ged. Staten hebben vergunning verleendaan de N V. Tilburgsche Brockwaybusmaatschappij te Tilburg tot het in werking brengen van een autobusdienst van Tilburg naar Goirle. Het college heeft vergunning gewei gerd aan de Hollandsche Buurtspoor wegen te Tilmirg tot het in werking brengen van een autobusdienst van Tilburg naar Gofrle. Bij besluit van Ged. Staten wordt de aan de directie van den autobus dienst „Voorwaarts" te Tilburg ver leende vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst van Tilburg over Riel en Alphen naar Baarle Nassau ingetrokken. Voorts hebben Ged. Staten aan A C. Rüger te Zuiiichem (G.) vergunning geweigerd tot het in werking brengen van eer. markiautobusdienst van Neder- hemert over Giessen en Rijswijk naar Woudrichem en hem voor zoover de' provincie Noordbrabant betreft ver gunning verleend tot het in werking brengen van een markiautobusdienst van Zuiiichem over Hedel naar Den Bosch op Woensdag. Schoenmakersstaking te Brussel. In de Brusseische schoenindustrie in Maandag een staking uitgebroken De eisch is een loonsverhooging van 18 pCt. of 51 centimes per uur voor de arbeiders en 36 centimes voor de vrouwen. Slechts in drie schoenfabrie ken is het werk stopgezet Het aantal stakers, allen behoorend tot de socia listische vakvereeniging, beloopt dan ook slechts 200, maar vermoedelijk zal de beweging zich verder uitbrei den. De patroons hadden de vorige week verklaard, dat iedere staking, zelfs van gedeeltelijken aard met uit sluiting van de ruim 2800 bij deze industrie te Brussel betrokken arbei ders, zou worden beantwoord. Dinsdagmiddag hebben de patroons in de Brusseische schoenindustrie, in antwoord op de Maandag in drie schoen- en lederfabrieken uitgebroken staking de uitsluiting afgekondigd Deze is echter niet algemeen en ver scheidene patroons zouden reeds onderhandelingen met de arbeiders organisaties hebben geopend. Jacht in Brabant, De jacht in Noordbrabant is als volgt geopend Edelherten en damherten van 26 October 1929—26 Januari 1930, Hinden van 2 Januari—26 Jan. 1930, Reebokken van t Juli 11 Augustus 1929 en van 5 Oct.—10 Nov. 1929, Reegeiten van 26 Oct.—10 Nov., Patrijzen van 7 September 1929— 1 Januari 1930, Houtsnippen van 7 Sept. 1929—23 Februari 1930, Korhennen van 28 Sept.—27. Oct Korhanen van 28 Sept 1929—1 |an 1930 en van 14 April—27 April 1930, Fazanthennen van 28 Sept. 1929 1 Januari 1930, Fazanthanen van 28 Sept. 1929 26 Januari 1930, Hazen van 28 Sept. 1929—1 Jan. 1930, Zwanen van 5 Aug. 1929—2 Febr. 1930. Ganzen van 5 Aug.—27 April 1930, Watersnippen van 5 Aug. 1929 6 April 1930, Eenden, behalve bergeenden en eidereenden van 5 Aug. 1929—16 Febr. 1930. goudplevieren van 2 Sept. 1929— 16 Febr. 1930. In Noordbrabant is het vangen van eenden, behalve bergeenden en eider eenden door middel van eendenkooien toegestaan van 2 Sept. 1929—16 Maart 1930 Het vangen van waterwildsoorten door middel van netten, waarvan het gebruik is geoorloofd zal zijn toege staan voor Zwanen van 2 Sept. 1929—2 Febr. 1930. Ganzen van 2 Sept. 1929—27 April 1930. Watersnippen van 2 Sept. 1929—6 April 1930. Eenden, behalve bergeenden en eider eenden van 2 Sept. 1929—2 Mrt 1930. Goudplevierenvan 2 Sept. 1929— 6 April 1930. De jacht wordt niet geopend op hertenkalveren, reekalveren, bergeen den, eidereenden, alsmede op duikers, kemphanen, wulpen, scholeksters, grutto's, tureluurs, meerkroeten en waterhoentjes. Herdenkingsboek. Verschenen is een herdenkingsboek, uitgegeven door het Hoolubestuur van den Bosschen Dtocesanen Drank— Oestrljdersborid bij gelegenheid van de feestelijke viering van het 25—jarig oestaan van den Bond op Zondag i8 Aug. a.s. te Oisterwijk. Het herdenkingsboek is van talrijke toto's voorzien en bevat tevens het volledig programma van den feestdag en een vetKlarende beschrijving van het Openluchtspel „Klokke Roetant". Van de vele bijdragen noemen we vooral die van Mgr. Diepen en van Z.Excell. |hr. Ruijs de Beerenbrouck. Voor onzen üjd nad de typografische verzorging van het boekje wel iels beter mogen zijn. Katholieke Illustratie, De Katholieke Illustratie van deze week bevat de volgende interessante toto's Strand—idylle, Hoekje te Vleuten, Pater Gielen, Twee pagina's fotu's De Groote Herstelconterenne te 's Graven- nage, De „Hetnrtch Podeus" vlot gebracht, Spelevaren langs de Scne- ventngsche kust, Het groote Engelsche jachtseizoen aangevangen, Rotter uamsche Dierentuin, Een kerkhof voor versleten autobanden, Een aardig noekje te Breaa, Manoeuvres te Mos kou, Legeroeteningen in Engeland, De Veerepoort te Schoonhoven, L>e Dom te Matnz, De achter zijde van de Abdy te Middelburg, Groote jacht wedstrij den, Schotsche markt te Londen, Bezoek Kon. Familie aan de Zutaer- zee-werken, Brand te Bussum, Een pagina foto's „Uit het Rijke Roomsche Leven. Tekst: De Hongersnood in Zuid— Chanel, door P. Victonanus Kruit wagen O.F.M., De ertgename van Hanon door M. Brame, Pausen in de Gouden Koets, artikel met foto's door Jan Hoek, Een spelletje Dam, door joh. Peerdeman, De ondergang val? net witte Leger, door C. Kologrtvoff, Dries, door C. L. Poidervaert, De Graf- Zeppelintocht, door R. ljmer, Nood weer, roman door C. Lincoln, Een pagina voor Onze Vrouwen en voor onze kinderen. VLIJMEN. Zaterdagavond om 6 uur hield de R.K. Bouwvakarbeiderbond een algemeene ledenvergadering in het caié Hub. Boom. De voorzitter j. Prijs opende de vergadering met den chr. groet en gaf daarna het woord aan den heer de Brouwer gesalarieerd bestuurder die sprak over: de chris telijke feestdagen en de vacantledagen en de daarvoor te ontvangen bonnen, die volgens het collectief contract aan de leden worden verstrekt. Spr. zette duidelijk uiteen hoe de arbeiders moesten handelen met de door hen te ontvangen bonnen, welke rechten en plichten aan hei collectief contract verbonden waren. RAAMSDONKSVEER. Dezer da gen zijn bij den heer P. T. op 't Fort 's nachts door een onbekenden hond 12 kippen doodgebeten en ver scheurd. De hond had de afrastering doorgebeten en zich zoo toegang ver schaft tot het nachthok, 's Morgens werden alle kippen op het erf ver spreid gevonden. Dus kippenhouders opgepast. RAAMSDONK. 't Concours-hippi- que dat we morgen 15 Aug. alh. te zien zullen krijgen, belooft schitterend te worden. De laatste dagen voor de in schrijving gesloten werd, is de toe loop buitengewoon groot geweest en het aantal deelnemers in alle num mers overtreft dat van voige jaren. De deelname voor de verrichtings- proef o.a. bedraagt dit jaar 46, het vorige jaar 30. Als inleiding krijgen we 's morgens om 11 uur de individueele Dressuur- proef, waaraan door 10 ruiters wordt deelgenomen. Het concours zal 's middags om 2 uur aanvangen. We zullen nog enkele cijfers noe men. Voor het springconcours zijn er 20 deelnemers en wel de meest be kende Officieren en Heerenrijders o.a. uit Den Haag, Breda en Tilburg. Voor het nummer luxe eenspannen zijn 12 deelnemers, o.a. de stallen van den Koppel Zeist; Rijks, Nijmegen; Bultman, Heemstede en Hohlman, Den Haag zullen vertegenwoordigd zijn. Het belooft een hippisch feest te worden, waarbij vorige concoursen nog niet in den schijn kunnen staan. UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 13 Aug. 1929. Kiosk schilderen. Door het bestuur der vereeniging K.B. is aan den heer P. Merkx opge dragen de muziekkiosk op de Markt geheel opnieuw in frissche kleuren op te schilderen. Koninginnedag. In de bestuursvergadering van de Vereeniging K.B. is -Maandagavond de viering van Koninginnedag 1929 Ml In Latfe! ti 's-tm.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 5