w Bronsmachine Winkelhuis, KHü •- >1$ BBBBBBBBBBBBBB BBBBBBBBBBBB BB Gouddruk. Te huur definitief vastgesteld. Zooals reeds gemeld zullen dit jaar geen kinder feesten plaats hebben, wijl geen be schikking is over voldoende perso neel. De R.K. Gymnastiekclub K.G.V. heeft zich echter royaal bereid ver klaart dien dag op de Markt een groo- te demonstatie te geven, waarbij zoo wel brug- en rekwerk, als vrije- en or de-oefeningen, naast standen en groe pen zullen vertoond worden. De har monie Apollo zal om half 5 een kleine muzikale wandeling maken door de gemeente, terwijl het Kon. Muziekge zelschap „Euphonia" met de Lieder tafel Bel Canto een groot avondcon cert zullen geven op de kiosk. Het bestuur der Ver. K.B. is er van overtuigd dat een alzijdige belang stelling dien dag het deel moge zijn van de vereenigingen, die tot de vie ring van Koninginnedag meewerken. Kaatsheuvels Belang. Dezer dagen zullen de kwitantie's der Ver. K.B. aan de leden gepresen teerd worden. Het Bestuur vertrouwt dat niemand weigeren zal het luttele bedrag van 1.50 te betalen. Er kan mogelijk door sommige ontevredenen gemopperd worden dat K.B. niet vol doende activiteit aan den dag legt, in 99 van de 100 gevallen zijn het juist zij, die zelf nooit iets voor het alge meen belang presteeren en alleen hun force kunnen vinden in afbreken en kankeren, die weigeren de kwitantie te accepteeren. Waar Kaatsh. Bel. door het op schilderen van de kiosk en door de festiviteiten op Koninginnedag en an dere gelegenheden weer voor groote uitgaven komt en de vereeniging toch uitsluitend werkt voor het welzijn en het belang der plaats, rekent het be stuur er op, dat kleine persoonlijke bezwaren zullen worden opzij gezet en ieder gaarne zal meewerken om 't al gemeen belang, om K.B. te steunen. Naar het concours. Nog slechts een paar dagen zijn de vereenigingen Bel Canto en St. Jan van het concours gescheiden. Heden (Woensdag)-avond zullen beide corp sen op de kiosk repeteeren. Bel Canto liet zich reeds tweemaal op de Markt hooren en vooral bij de Zaterdag- avond-x-epetitie viel het zangkoor een groote belangstelling en onverdeeld gunstig oordeel te beurt. We willen vertrouwen dat Bel Canto haar naam in Eindhoven hoog houdt en dat St. Jan eveneens den naam van onze plaats eer zal aandoen. Naar Antwerpen. Maandag a.s. maakt het Zangkoor „St. Cecilia" een uitstapje naar Ant werpen. Om 6 uur des morgens zal een gezongen H. Mis in de Parochie kerk worden bijgewoond, waarna in Euphonia een ontnuchtering zal ge nomen worden, om daarna in een bus de reis naar de Belgische havenstad te aanvaarden. Dat er stemming in zal zitten, daarvan zijn we overtuigd. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 13 Aug. Ter vee- markt waren heden aangevoerd: 204 paarden, 905 magere runderen, 311 nucht. kalveren, 26 overloopers, 80 veulens, 940 vette runderen, 490 gras kalveren, 75 biggen, 1 ezel, 360 vette kalveren, 375 schapen of lammeren, 3 bokken of geiten. De pijzen waren per pond: koeien 3338 c., 4648 c., 5254 c.; ossen 41 c., 4547.5 c., 4951 c.; stieren 3537 c., 41—42 c., 4547 c.; kalve ren 5055 c., 6570 c., 7580 c. Melkkoeien 200400, stieren ƒ110 490, graskalveren ƒ4070, paar den 190290, slachtpaarden ƒ110 190, hitten ƒ110160, veulens ƒ60 —75, kalfkoeien 200—370, pinken 80—140, vaarzen 150—200, biggen 2030, fok nuchtere kalveren 24 27.50, slacht nucht. kalveren ƒ18 20, alles per stuk, biggen per week ƒ3—3.25. De aanvoer van koeien en ossen op de vette markt was groot. De handel was kalm en de prijzen waren dezelf de als die van gisteren. Een prima spoelingkoe ging nog tot 5 ct. boven noteering. Stieren waren zeer ruim ter inarkt. De handel was langzaam en de prij zen waren aanmerkelijk lager dan gisteren. Een best kalf ging nog tot 5 ct. boven noteering. Op de magere markt was de aan voer van melk- en kalfkoeien gewToon. De handel was redelijk en de prijzen van de vorige week konden bedongen worden. Jongvee was eveneens tamelijk aan gevoerd. De handel was iets redelij ker, maar in de prijzen kwam geen verandering. Graskalveren waren eveneens flink aangevoerd. De handel was echter flauw, voor den dood werd gekocht. De prijzen bleven stationnair. Nuchtere fok- en slachtkalveren waren minder aangevoerd. De handel was niet zoo vlug en de prijzen waren iets lager. Werk- en slachtpaarden, hitten en veulens, waren minder ter markt. De handel was iets vlugger, maar de oude prijzen konden nog gehandhaafd blijven. De aanvoer van biggen was matig. De handel was zeer kalm en in de prijzen kwam geen verandering. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhard!'s Zenuwiabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. Van 39 Augustus 1929. Geboren: A. J. F. z.v. J. H. C. van Gerwen- Baijens. J. A. G. z.v. H. Rosen- brand-Tritten. W. d.v. F. W. van der Pluijm-van Gils. F. J. z.v. F. J. Hartong van Ark-Schep. Gehuwd W. A. A. Vermeeren, jm. oud 27 j. en C. C. Schelle, j.d. oud 25 j. A. Snoek, jm. oud 27 j. en J. F. Heurter jd. oud 27 j. Overleden H. Schipperen, echtg. van J. J. van den Kieboom, oud 68 jaren. AGENDA'S. WAALWIJK, Donderdag 12 uur. Repetitie Lieder tafel «Oefening en Vermaak". Vrijdag 8 uur repetitieTavenu, Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel «Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel «Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. GEMENGD NIEUWS. Het D. v. N. schrijft Men zai zich herinneren dat de heer T. uit Breda op 20 juli j.L het slachtoffer is geworden van een laffen overval door een drietal Bredasche jongelui. De heer T. fietste in gezelschap van een ander persoon in den avond van den bewusten dag van Dorst naar Breda. Een drietal jongelui reden per fiets die niet van licht waren voorzien, achter hen aan. Plotseling maakten zij 't T. onmo gelijk verder te fietsen. Zij sloegen riem van het rijwiel en mishandelden hem zoodanig, dat hij in het St. Ignatiusziekenhuis moest worden opge nomen. Aanvankelijk baarde zijn toestand geen zorg ofschoon hij ernstig was verminkt. Wij vernemen thans dat de toestand van het slachtoffer door het intreden van een zware infectie zoodanig is verergerd dat hem gisteren de laatste H.H. Sacramenten werden toegediend. Gisterenavond geraakte het 8 jarig jongetje P. B„ wonende in de St. Antoniusstraat te Maastricht al spelende in het bassin. Na een uur dreggen werd het lijkje uit het water opgehaald. Gistermorggn omstreeks half 10 heeft op den Durdtschen straatweg te Rotterdam een ernstig ongeluk plaats gehad. Een nog onbekend gebleven ongeveer 35 jaar oude dame, die jper fiets uit de richting Zwijndrecht kwam ts bij den Smeetlandschen dijk achter op gereden door een motortram uit Zwijndrecht, die bestuurd werd door den 32—jarigen S G. uit de Lelystraat. De wielrijdster zou volgens getuige verklaringen geschrokken zijn van het signaal van de tram en daardooor 'n plotselinge zwenking hebben gemaakt die haar voor den motorwagen deed vallen. Zij is ongeveer 60 M. door de machine meegesleurd, voordat deze tot stilstand kon worden gebracht. Haar linkerbeen werd afgereden en voorts heeft zij verwondingen aan het hoofd en aan den heup opgeloopen. Door den geneeskundigen dienst is zij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd na korten tijd is zij daar overleden. Het is de 41—jarige mej. C. L. uit Kinderdijk. Gistermiddag le ongeveer half zes is op den weg naar Wijk aan Zee een ernstig verkeersongeval gebeurt, dat aan een 8—jarig meisje helleven heeft gekost. De heer P. Henneman, gemeentebode van Heemkerk, begaf ztch met een transport—driewieler komende van de badplaats naar Beverwijk. In den bak van dit rijwiel hadden vijf van zijn kinderen plaats genomen. Door tot nog toe onbekende oorzaak werd het rijwiel aangereden door een passeerende autobus van den ondernemer L. De gevolgen van de aanrijding waren zeer ernstig. Het rijwiel sloeg om. waarbij de berijder en de kinderen tegen den grond wer den geslagen Een der meisjes, het 8-jarig dochtertje van den heer H. bleek zoo ernstig te zijn gewond, dat het kort na de botsing aan de gevol gen overleed. Haar zusjes werden licht gewond. De ongelukkige vader, die voor zijn oogen het kind zag over lijden, lag op den weg met een ge broken sleutelbeen. Het ongeval veroorzaakte groote ontsteltenis. De deelneming was alge meen. De vader werd naar het Roode Kruis—ziekenhuis te Beverwijk over gebracht. Het lijk van het meisje is door de politie is beslag genomen. De andere kinderen weiden naar hu,n woning te Heemskerk overge bracht, waar inmiddels aan de moeder de verpletterende tijding was mede gedeeld. Het ongeluk zou aan te groote snel heid van de auiobus te wijten zijn. Uit het onderzoek kwam vast te staan, dat de remmen van het voertuig in orde waren. De bus is in beslag genomen. Een noodlottig ongeval bij Kijkduin. Op aangrijpende wijze is Zondag middag een Haagsche agent van politie in zee bij Kijkduin verongelukt, nadat hij de uiterste pogingen had aange wend om een ander het leven te redden. Het was ongeveer 2 uur, toen men onder de badenden in het gedeelte ten Zuiden van het zeebad Kijkduin, dus buiten de controle van dat zee bad, opmerkte, dat een dame was af§edreven. Onmiddellijk werden maat regelen genomen om deze in levens gevaar verkeerende dame, mevrouw Sch. uit Rotterdam, te bereiken. De surveillerende agent van politie K. Uiitier, begaf zich in uniform aan een reddingslijn in zee, terwij! de heer Sch., de echtgenoot van de baadster, het andere einde van de lijn vasthield en ook daarmee zeewaarts ging. Me vrouw Sch. bevond zich toen ongeveer in het verlengde van een golfbreker. Aan de andere zijde van dezen golf breker trachtten intusschen eenige groepen baders mevrouw Sch. even eens te bereiken. Plotseling sloeg een krachtige vloed- golf den heer Sch. omver, waardoor hem de reddingslijn uit de hand schoot, zoodat de agent met die lijn aan zichzelf was overgelaten. De groepen redders aan de andere zijde van den golfbreker slaagden er in middels in, mevrouw Sch te bereiken en in veiligheid te brengen. De heer Sch was dadelijk strand- waarts gegaan en deelde daar mee, dat hem de lijn uit de hand was ge slagen. Een groot aantal baders is daarop hand aan hand de zee in gegaan om te trachten den politieman hulp te bieden. Af en toe zag men het hoofd van den agent boven de golven uit komen en na zeer veel moeste wist men hem eindelijk te bereiken. De man gaf. naar het scheen, nog teekenen van leven. Men bracht hem naar het strand, waar dadelijk alie middelen, als kunstmatige ademhaling, werden toegepast om te probeeren, de levens geesten bij hem op te wekken. Een medicus leidde met personeel van den geneeskundigen dienst dezen arbeid en nam daaraan actief deel Echter mocht deze hulp niet meer batende man was gestorven. Het slachtoffer was 31 jaar oud en woonde Ribesstraat 132 hij laat vrouw en kind achter. Hij zal met korps eer begraven worden en voor vrouw en kind is gezorgd uit een daartoe bestaand fonds. Poging tot doodslag. Woensdagnamiddag om haif vijf kwam zekere A. v. S. uit de Tuin straat te Tilburg op hei politiebureau tnededeelen, dat hij den herbergier v. H. op het Willemsplein had dood geschoten. v. H. had v. S. den toegang tot zijn herberg ontzegd. Woensdag wilde van S toch binnen komen. Hij vertelde, dat v. H. toen een stoel greep om hem naar buiten te jagen, waarop v. S. zijn revolver trok en op v. H. schoot. Hij overhandigde een cylinderrevolver, die geladen was met twee leege hulzen en drie kogel- patronen. Terwijl v. S op het bureau werd vastgehouden, werd in de woning v. H een onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dat v. H. zelfs niet was gewond door kogels. In de herberg waren geen kogels van -afgeschoten patronen te vinden. Bij nader onderzoek bleek, dat deze twee kogels in den loop van de revolver waren blijven steken De revolver was wel deugdelijk, maar de kogels waren te oud. v. S. i3 wegens poging tot doodslag in arrest gesteld en zal ter beschikking van de justitie gesteld worden. Maandagavond werd de 74 jarige vrouw De Kort op den Broekhoven, schen weg te Tilburg bij het over steken van den rijweg door een vracht auto overreden. Met een gebroken arm en been en inwendige kneuzingen is zij naar h'et ziekenhuis overge bracht. Haar toestand is zorgwekkend. Volgens ooggetuigen treft den chauf feur geen schuld. Vier Nederlandsche toeristen, die met een auto te Spa in de omgeving toerden, reden in een greppel langs den weg. Zij werden alle vier gewond en zijn met spoed naar hei Roode Kruis Ziekenhuis te Spa gebracht. Hun namen zijn nog niet bekend. Mej. Z uit de Burgemeester Roosstraat, te Rotterdam is in de Zwarte Paardenstraat over 'n bananenschil uit gegleden. Zij heeft haar pols gebroken, in het ziekenhuis aan den Coolsingel is zij verbonden. Maandagmiddag is in de Frede- rikstraat te 's Gravenhage een man met zijn hand tusschen een machine bekneld geraak). Verschillende vingers werden verbrijzeld. Hij is naar het ziekenhuis overgebracht De heer B. is Zondagavond op den weg Horst—Venio bij da Staai, in een bocht, op zijn motorfiets in volle vaart tegen een huis opgereden. Bewusteloos en met zware hoofd- en beenwonden is hij naar het ziekenhuis vervoerd. De duozitter kreeg eenige verwondingen. De moioifiets is ver nield. De 61 jarige Duitsche schilder W. Sdie aan boord van het in de Waalhaven te Rotterdam liggende stoom schip Olympos gistermiddag op 'n 5 M. hooge stelling bezig was, is, toen hij 'n verfpot die kantelde, wilde grijpen gevallen. Met een hersenschudding en een hoofdwonde is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd en daar ter verpleging opgeno men. De 56-jarige A. Ouwehand, echtgenoofe van C. de M., welke vrouw eenige dagen geleden van den zolder van haar woning te Katwijk is gevallen, is gisteren aan de daarbij opgeloopen verwondingen overleden. Het 5 jarig zoontje van den heer C. Stoop te St. Maarten is te water geraakt en verdronken. Te Hoogkerk (Gron.) is Zondag nacht de 21-jarige schipper J Knol bij het aan boord gaan in 't Hoendiep verdronken. Een brandweerauto van de tabaksfabriek te Fürstenfeld is op den straatweg tusschen Gleichenberg en Feldbach over den kop geslagen. Van de 18 inzittenden werd er 1 ge dood 4 zijn ernstig en 13 licht gewond. Gisteren is op den onbewaakten overweg aan de Wijmers onder Oost woud (lijn Hoorn Medeblik) een auto bestuurd door iemand uit IJtnuiden wiens naam onbekend is gebieven, door een zandtrein gegrepen met het gevolg dat de auto over pi.m. 300 M. is meegesleurd, en totaal versplinterd. De bestuurder is met een zware hersenschudding opgenomen. Zondagavond wou de 80 jarige C. K. op het Soendaplein te Haarlem een tram haien, die op het punt stond te vertrekken. Zonder op het verkeer te letten, stak hij den rijweg over en werd aangereden door een motoifiets rijder. De oude heer kwam te vallen en kreeg een hersenschudding. In de Mariastichting, waarheen hij werd vervoerd, is hij overleden. In den nachi van Zaterdag op Zondag was van W. met zijn 8 jarig zoontje in de Vlaardingervaart aan het peuren, toen de motorboot Caihariria Adriana, schipper Goozen, uit Hazers- woude, voorbijkwam. Van W. wilde zich door de motorboot laten sieepen en begaf zich met zijn roeiboot naar het midden van de vaart. Schipper Goozen zag het gevaar en stuurde zijn boot den wal op. Door den schok sloeg de boot terug en stootte tegen de roeiboot, waardoor vader en zoon te water geraakten. De vader wist zich te redden zijn zoontje is verdronken. David Perxy is gisteren op een speciaal geconstrueerde motorfiets heen en weer het Kanaal overgestoken tus sehen Dover en Calais. Hij heefi er 7'/2 uur over gedaan, waarvan 40 minuten afgaan voor verblijf aan de Fransche kust. Ofschoon Perry den tocht volbracht heeft, waren er oogen blikken da! hij door den stroom meer achteruit dan voorwaats gedreven werd, maar bij het keeren van het getij ging het betrekkelijk weer vlug. Te Tiszakurt zijn thans opnieuw zeven vrouwen gearresteerd, onder beschuldigingen haar familieleden door het toedienen van rattenkruit om het leven te hebben gebracht, ten einde zich in het bezit der erfenis te kunnen stellen. Alle gearresteerden hebben een volledige bekentenis afgelegd Een der vrouwen gaf toe niet minder dan tien bloedverwanten uit den weg te hebben geruimd. Met inbegrip van de vroeger reeds gearresteerden, bevinden zich thans 22 giftmengsters achter slot en grendel Na heldhaftige pogingen om de slapende kinderen te redden, die aan haar hoede waren toevertrouwd, is de moeder overste van het St. Pa- trickklooster bij Portsmouth bij een brand om het leven gekomen. De 58 kinderen, die in het klooster vertoef den, konden, evenals de overige zeven zusters, in veiligheid worden gebracht. De moeder overste, zuster Celestine, ontdekte in het holst van den nacht den brand en alarmeerde onmiddellijk het klooster. Men spoedde zich naar de slaapzalen om de kinderen te red den, waarbij zuster Celestine zelf het voorbeeld en de leiding gaf, zoodat van een paniek geen sprake was. Toen naar men meende allen in veilig heid waren, wilde de moeder-overste zichzelf daarvan overtuigen. Alleen begaf zij zich in het bra-deride gebouw en na op de slaapzalen geweest te zijn, wilde zij als laatste daad van toewijding gewijde voorwerpen redden. Voor het altaar evenwel viel zij, be dwelmd door den rook. ineen en daar vonden later brandweerlieden haar verkoolde lijk. Naar uit Ternopol wordt gemeld, is in de omgeving der stad een geheel gezin, bestaande uit twee mannen, twee vrouwen en twee kinderen, door een 24—jarigen bloedverwant ver moord. Deze vreeselijke daad schijnt haar aanleiding te vinden in een twist over eigendommen. Bij Macerata in Italië speelde een aantal kinderen met een gevonden granaat, die plotseling ontplofte. Drie hunner werden gedood, 6 werden levensgevaarlijk gewond. Van een der kinderen moesten beide beenen worden afgezet. Te Milaan ontploften in de woning van een technicus 3 bommen, die deze voor de vischvangst had gereed ge maakt. Vier menschen werden zwaar gewond. De 7 jarige zoon des huizes overleed spoedig. Plaatst Uwe advertenties alleen in een NIEUWSblad, dat een kern van vaste lezers heeft en daardoor ook waarborg geeft voor WERKELIJKE PUBLICI TEIT. De kermis te Oud Gastel wordt dit jaar wederom op zeer luidruchtige wijze gevierd, d. w. z.er is weer flink gevochten Zondagavond heeft eert man, van B. geheeten, bij een vechtpartij een bloedende wonde aan de pols opgeloopen. Later in den avond werd B. H. uit Oudenbosch zeer ernstig toegetakeld Op den Meir moest de politie des middags bij verscheidene vechtpartijtjes ingrijpen. Twee personen heeft de politie achter slot en grendel gezet. Het zijn F. B en P. R., beiden uit Gastel. Leider van den muziek-avond Wat komt u hier doen AgentJa, meneer, d'r was opgebeld naar 't bureau, dat hier 'n zekere Schubert werd vermoord. (Passing Show). Schat, trouw met me. Ik ben niet rijk en knap zooals Piet de Bruin en ik heb geen auto en geen landhuis en geen wijnkelder zooals Piet de Bruin. Maar ik ben dol op je. Ik hou ook van jou, vent. Maar- eh-wie is eigenlijk die Piet de Bruin? (Passing Show) Wij plaatsten dezer dagen in onze drukkerij eene van de nieuwste constructie der be kende fabriek Kolbach Co. te Leipzig, specialiteit op dit terrein. Wij bevelen ons gaarne aan voor uwe drukwerken met gouddruk als etiquetten, prijscouranten enz* enz. U kunt verzekerd zijn van prima werk op dit gebied WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N HELEN. ADVERTENTIëN. Een compleet Ingericht gelegen in de Stationsstraat, waarin gevestigd kan worden een filiaal voor onderstaande firma in Banket, Bonbons en Chocoladewerken. Te bevragen bij PULLES-HEESBEEN, Electrische Luxe Bakkerij gy

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6