Waalwiikers Waalwiiks Belang, Marktberichten. Steunt Waalwiiks handel en industrie. Steunt Waalwiiks winkelbedrijven. Plaatst Uwe orders op elk gebied zoo veel mogelijk in Waalwijk, zeker als de prijzen gelijk of ongeveer gelijk zijn. Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Dron- gclen, met Carita 7e pr.; A. Snoek Almkerk met Iriana 8e pr.; Gebrs. Smits, Waspik met Aranka 9e pr.; A. Snoek Almkerk met Icuma 10e pr.; J. de Waal Wijk, met Jeleta I lie pr.; D. Middelkoop, Lage-Zwa- luwe met Hodari 12e pr.; E. van Buu- ren, Dussen met Corie I 12e pr.; Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen met Ginetje 13e pr.; C. van Meel, Langeweg met Homusa 13e pr.; Wed. B. de Bont, Raamsdonk, met Nanci 14e pr.; Gebr. Oerlemans-van der Schans, Drongelen, met Norala 15e pr.; G. Branderhorst, Eethen met Maha, 15e pr.; Gebr. Oerlemans-van der Schans, Drongelen, met Maline 16e pr.; D. van Buuren, Meeuwen met Kebina 16e pr.; Denz. met Aakje 17e pr.; Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen, met Dot 17e pr.; Denz. met Ningli, 18e pr.; P. C. v. d. Noord, Langeweg met Lobera I 18e pr.; J. de Waal, Wijk met Manda III 18e pr.; D. van Buuren, Meeuwen met Malcda 18e pr.; denz. met Kania 18e pr. Nummer B„ gehouden op 15 Aug. v.m. 11 uur. Individueele dressuur- proef, waaraan van elke Rijvereeni- ging slechts 3 ruiters mogen deelne men. H. de Bont, Rijver. „Juliana", Raamsdonk le pr.; D. H. Jas, Dub beldam e.o. 2e pr.; P. W. de Jongh- de Leeuw, Dubbeldam e.o. 3e pr.; denz. 4e pr.; H. Vogelaar „Het Land van Heusden en Altena", 5e pr.en G. de Gier, Hippos, Gorinchem, Be- stuursprijs. Nummer 1. Eenspannen, Type Landbouwtuigpaard, (le prijswin naars en hengsten uitgesloten) P. de Jong, Dubbeldam, met Isolda le pr.; J. Nelemans, Zevenbergen, met Jinga I, verguld zilveren medaille, aangebo den door de Afd. Noord-Brabant van het N.S. Tg. voor de beste Stamboek merrie. A. Snoek, Almkerk, met Ral ly, 3e pr., verguld zilveren medaille, aangeboden door den heer J. Heere te Raamsdonk(dorp)A. Nelemans, Moerdijk, met Mooie 4e pr. en A. Snoek, Almkerk, met Irelonia, be- stuursprijs. Nummer 2. LUXE EENSPANNEN (Open klasse beneden 1.55 M. stok- maat). R Hollman Den Haag, met Clenavon Salute, le pr.; Denz. met Scottish Radiam 2e pr. en Jac. Rijks, Nijmegen, met Albin Gertrude, 3e pr. Nummer 3. EENSPANNEN (type landbouwtuigpaard, vrije deelname, hengsten uitgesloten). De le prijswin naar van nummer 1 moet aan dit nummer deelnemen. A. Rosmalen, Oss, met Ize le pr. met den wissel- prijs, bestaande in een sigarenkist met zilverbeslag; Gebr. Smits, Was pik, met Lera 2e pr.; P. de Jong, met Isolda (Dubbeldam) 3e pr.; A. Nele mans, Moerdijk, met Egima 4e pr.; H. Bultman, Heemstede, met Wonder, bestuursprijs. De wisselprijs aan dit nummer ver bonden is van de Afd. Noord-Brabant van het N.S. Tg. Om eigenaar er van te worden moet tweemaal op het concours alhier in dit nummer den len prijs door denzelfden persoon worden behaald. Nummer 4. Luxe eenspannen, (open klasse, boven 1,55 M. stokmaat)H. Bultman, Heemstede, met Bingley Vic tor, le pr.; A. v. d. Koppel, Zeist, met Right ho, 2e p'r.; denz. met Orchid, 3e pr. en J. Rijks, Nijmegen, met Nordelph Leopard, bestuursprijs. De eerste prijswinnaars van no. 2 en 4 moeten kampen om den wisselprijs. De jury had hier een moeilijke taak; het duurde nog al een poosje alvorens de uitspraak tusschen deze twee werd werd gedaan. De wisselprijs, bestaande uit twee zilveren candelahres behaalde R. Holl man, den Haag, met Glennavon Salute. Om definitief eigenaar te worden van den wisselprijs moet hij 2 maal ach tereenvolgens door denzelfden eigenaar met hetzelfde paard worden gewonnen of driemaal in het geheel door denzelf den persoon. Winnaa'r 1926 was H. v. d. Laak met Sublime, in 1927 J. Vos, den Haag, met Gentleman Horace, in 1928 R. Holman, den Haag, met New- pord Summertime. Nummer 7. Dressuurproef voor acht tallen van landelijke rijvereenigingen. Rijver. „Het Land van Heusden en Altena", Instructeur Mr. W. Ruitinga, le pr. met verguld zilveren plaquette, aangeboden door A. Snoek, Almkerk. Rijver. Juliana", Raamsdonk, In structeur A. Zijlmans, 2e pr. met ver- guld zilveren medaille, aangeboden door de Onderl. Paar denverzekering Raamsdonk. Nummer 8. Tandems (open klasse), hengsten uitgesloten. A. v. d. Koppel, Zeist, met Orchid en N. N„ le pr.; J. Rijks, Nijmegen, met Nordelph Leopard en Bonny Duchess, 2e pr.R. Hollman, den Haag, met Wil mington Surp. en Scottish Radiant en H. Bultman, Heemstede, met Bingley Victor en Wonder, bestuursprijs. Nummer 9. Springconcours. (A. Art. 41 C. C.). Aan dit nummer is een wis selprijs verbonden, bestaande in een zilveren broodschaal. De wisselprijs kan op drie opeenvolgende concoursen alhier, slechts eenmaal door denzelfden persoon gewonnen worden. A. Heuff te Tilburg, le Luit. Huz. met Henny (R.P.) le pr. met wissel prijs; v. d. Goes, Ginneken, Ritmeester bij de Huzaren, 2e pr.; Mej. Matthes te Nijmegen met Tiddely Wings, 3e pr.; Mej. J. Keunen, te Eindhoven, met Gi- tanne, 4e pr.; T. Steenkamp, le Luit. Huz. met Vendatta, 5e pr.; A. Heuff, Tilburg, met Gipsy Lodge, 6e pr. en Ritm.- Baron Sirtema v. Grovestins, den Haag, met Tiberius, bestuursprijs. Het paa'rd Norval werd voor den sloot nerveus en reed er pardoes in. De berijder kwam er met een nat pak af. Bij een volgende weigering werd hij afgebeld en moest het veld verlaten. Over het algemeen werden in 't spring concours nogal fouten gemaakt. Vooral de 1,15 M. hooge muur bleek voor velen een lastige hindernis. Het publiek toonde voo'ral voor dit nummer zijn belangstelling. Het weige ren van sommige paarden wekte de hi lariteit bij het publiek op. Dat men echter met deze soort springpaarden niet kan doen wat men wil, bleek hier uit, dat een der ruiters onverwachts door een koppig paard uit het zadel werd geworpen, hetgeen gelukkig geen nadeelige gevolgen voor den betrokken zandruiter had. De belangstelling voor het concours wordt gaandeweg groote'r, hetgeen te begrijpen is, daar het program ieder jaar iets nieuws vermeldt. Het gaat al hier met het concours-hippique steeds crescendo, zoodat Raamsdonk terecht genoemd kan worden „Het Hoofddorp van het Zuiden". Een woord van dank aan allen die hebben medegewe'rkt om het hippisch feest zoo uitstekend te doen slagen, maar speciaal aan heb bestuur, dat veel tijd, moeité en arbeid aan de voor bereiding van dit prachtige concours, dat met de beste uit den lande kan con curreeren, hebben opgeofferd. hoop op een goeden uitslag. T. B. C.-Vlucht. Op uitnoodiging van het plaatselijk j comité van Herwonnen Levenskracht, vergaderde Donderdagavond in Café Restaurant Jan Smit-Hesselmans, de afgevaardigden van vijf duivenvereeni- j gingen, om te trachten te komen tot de organisatie^ van een groote gezamenlij- ke vlucht, waarvan de baten geheel zul len komep ten voordeele van de plaat selijke kas van Herwonnen Levens kracht. Het voorstel vond algemeen bij val en besloten werd op 15 Sept. a.s. vanuit Hall een T.B.C.-vlucht voor oude en jonge duiven te organiseeren. Het uitvoerend comité zal gevormd worden uit de voorzitters der vijf vereenigin- gen, zijnde: de Getrouwe Duif, de Luchtvaart, de Wilhelmina-bode, de Reisduif enl de Combinatie. Als prijzen hoopt men de beschikking te verkrijgen over een collectie luxe- en kunstvoor werpen, die ongetwijfeld van particu- liere zijde, met graagte voor dit sympa thieke doel worden beschikbaar gesteld. We durven de voorspelling doen, dat deze T.B.C.vlucht voor Kaatsheuvel een enorm succes zal zijn. Processie. Donderdag 15 Aug. wordt ook in onze plaats zoo zachtkens aan de Lieve Vrouwe-dag die honderden uitnoodigt zich ter bedevaart naar hare genade oorden te begeven. Na de groote pro cessie van 4—5 Aug. naar Kevelaar, waren thans weer tientallen O. L. Vr. daar een bezoek brengen. Honderden echter trokken per bus, auto of rijwiel naar de Meerlesche Dreef. De pelgrims hadden schitterend wee'r. Alles verliep in de beste orde. Diefstal? Op tot heden nog onverklaarbare wijze zijn de bruidskleederen met toe- behooren van alle bruidjes die deelna men aan de processie naar Kevelaar verdwenen. TJpt heden is niet kunnen uitgemaakt worden of de costumes abu sievelijk verkeerd verzonden zijn of wel ten buit zijn gevallen van een die venbende. In de processie, Donderdag in het Lof in onze parochiekerk gehouden, deden de bruidjes op uitnoodiging van onzen HoogEerw. heer Pastoor Mgr. Völker in hun gewone kleeding dienst. NIEUWS UIT Heusden, 15 Aug. 1929. De Chr. Jongelingsvereeniging NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 15 Aug. '29 Naar 't Concours. Onder enorme belangstelling en met schitterend weder hielden da Liede'rta fel Bel Canto en de Harmonie St. Jan Woensdagavond een repetitie op de kiosk op de Markt. Na een marsch als opening, speelde de harmonie onde'r leiding van haren instructeur A. St'ravers de Ouverture „Mignonette". Een waardeerend ap plaus loonde het corps voor zijne pres tatie's. 't Is voo'ral moeilijk te voorspel len wat voor St. Jan dq uislag zijn zal doch we durven gerust verklaren, dat met een vertolking als Woensdagavond de harmonie gerust op een goeden prijs rekenen mag. Sommige fragmenten werden zelfs zeer goed vertolkt. Alleen de stemming in 't houtwerk liet hier en daar te wenschen over. We hopen dat St. Jan Zaterdag in Eindhoven zijn moeiten en kosten met een hooge be kroning beloond ziet. Ook Bel Canto liet nogmaals zijn beide concoursnummers hoo'ren. Onder ademlóoze stilte luisterde het publiek en eenparig was 't oordeel, ook van de velen onder de toehoorders wier oor deel men wel eenige waarde mag toe kennen: Bel Canto komt weer met een dikke prijs terug. We willen ook voo'r dit corps den uitslag niet vooruitloo- pen. Wel durven we te verklaren dat het corps, zoo 't geen ongelukken maakt, ongetwijfeld succes zal hebben. Bij herhaling zijn de laatste weken de nummers vertolkt op een wijze, die den st'rengsten beoordeelaar, ja zelfs zoo mogelijk „Bel Canto's" tegenstanders tot waardeering dwongen. Het jeugdige zangkoor mag dan ook met vertrouwen voor de jury verschijnen in gegronde maakte Woensdag een uitstapje naar Nijmegen. Daar het weer prachtig was en de stad met omgeving zeer veel be zienswaardigs aanbiedt, o.a. de Heilige Land-stichting, hebben allen naa'r har telust geprofiteerd. De damwedstrijd voor het pers. kampioenschap voor het Land van Heusden en Altena alhier gaat Zater dagavond niet door met het oog op het bezoek van den wereldkampioen Ben Springer aan Waalwijk, alwaar deze een simultaan-partij speelt. Deze speelt wel de aangekondigde blindpa'rtij met onzen stadsgenoot De Graay. Aan het solistenconcours van ,,O.V.U." te Wagenberg wordt door de R. K. Fanfare deelgenomen doo'r hare leden J. van Helvoirt (sax.-sopraan), J. Timmermans (piston), F. Schreuder (sax.-tenor) en G. Schreuder (tuba), die zullen uitvoeren: Kwartet No. 1. Zij komen uit in de 2e afd. Bovendien komt de heer J. Timmermans uit met een piston-solo in' de 3e afd. Te 's-Bosch overleed onze stadge noot, de heer Y. van den Bu'rg, die hier als Apothekers-assistent ruim 35 jaren werkzaaml was bij den heer WC. Stal en doo'r zijn minzaamheid en hulpvaar digheid door de geheele stad en omge ving gerespecteerd werd. Een werke lijk verdienstelijk ingezetene is met hem heengegaan. Aan de processie naar Kevelaar namen van hier uit deel een goede 20 bedevaartgangers. Dezer dagen werd de oude gas houder aangekocht om te sloopen door den hee'r! Nathan de Jong te Waalwijk. Op het vrijgekomen terrein hiervan zal weldra een geheel nieuwe gashouder worden geplaatst. met elkaar in botsing gekomen. De beide locomotieven en 19 wagons werden vernield, of liepen groote schade op. Zoodra te Lodz het bericht van het ongeluk werd ontvangen, zijn auto's van de maatschappij voor hulpverlee ning en drie afdeelingen van de brand weer uitgerukt, om assistentie te ver- leenen. Voor zoover tot nu toe kan worden vastgesteld, zijn acht personen gedood, nl. een hoofdconducteur, de beide machinisten en vijf soldaten, die zich op den militairen trein hadden be vonden, terwijl zestien personen, meest soldaten, zijn gewond. Daar een der wagons in brand is gevlogen, vreest men, dat nog meer slachtoffers zijn te betreuren. Uit Madrid wordt aan 't „Journal" gemeld, dat 'n ontploffing heeft plaats gehad in een fabriek te Caraminal in de provincie La Coruna; de explosie was zoo hevig, dat een groote stoom ketel 50 meters werd weggeslingerd. Twee stokers en acht andere arbeiders werden gedoodeen der arbeiders werd letterlijk in stukken gescheurd. Vijf vrouwen, die in de fabriek kolen opruimden, werden ernstig gewond. Boven de vlieghaven van Mar seille, is gisteren een vliegtuig, waarin vijf personen zaten, neergestort. Tot nu toe heeft men slechts twee der inzittenden ernstig gewond uit het water kunnen halen. De „Ekonomist—cheskaia Juzn" maakt melding in verband met de uitgifte eener binnenlandsche leening in den sovjet-staat, van de merkwaar dige praktijken der roode leiders, om de nieuwe leening te doen siagen. Men meldt, dat in het gebied van Tchistopal de agenten der sovjet—unie met inschrijvingsbiljetten rondtrekken en dezelve aanbieden met de afdoende aanbevelinginschrijven of de ge vangenis in Het succes der leening schijnt in het Tchistopol—gebied verzekerd! Woensdagmorgen is op de Dracht te Heerenveen een ernstig ongeluk gebeurd Een viertal kinderen speelde met een trekwagen op het trottoir, toen'n zware tractor passeerde, Het wagentje raakte op een gegeven oogenbhk onder de wielen van den tractor en werd verpletterd. Van de inzittende kinderen werden 2 zwaar gewond, n.l. het zesjarig zoontje van Ds. A. j. Bouma en het zoontje van den loodgieter D. Steeneker. Vooral het zoontje van Ds. Bouma is er zeer ernstig aan toe. Een 80-jarige gepensionneerde heer, wonende aan de Piet Heinkade te Amsterdam, is Donderdagmiddag omstreeks twee uur niet ver van zijn woning in het water van de Dijks— gracht geraakt. Levenloos is hij op 't droge gebracht. Een geneesheer heeft toen anderhalf uur getracht de levens geesten op te wekken, evenwel zonder resultaat. Het lijk is naar het Binnen gasthuis vervoerd. Donderdagavond 1ste Gorinchem de heer Brugmans, leeraar aan de ambachtsschool aldaar, in 't zwembad vermoedelijk tengevolge van kramp, in de diepte verdwenen. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. Zaterdag 9 uur, Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak5' Mu3is Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Waalwijk, 16 Aug. 1929. Varkens f22—f26. Eieren 7—8 cent. LAATSTE BERICHTEN. De Haagsche conferentie. Toestand zeer critiek. DEN HAAG, 16 Aug. - De toe stand der Haagsche conferentie is op het oogenblik zeer critiek en men mompelt zelfs, dat de mogelijkheid niet denkbeeldig is, dat men morgen uiteen zal moeien gaan. Na een overleg met Snowden kwa men gisteren de gedelegeerden van Frankrijk, België, Italië en Japan weer bijeen. Loucheur (Frankrijk) verklaarde, dat men in de cijfers van het Young plan thans geen verandering meer kan aan brengen en dat Engeland tevreden moet zijn met het deel, dat men dit land zal aanbieden. SPORT. GEMENGD NIEUWS. Een nieuw bombardementsvlieg tuig, waarin een aantal hooggeplaatste militairen van den generalen staf, die op een luchtinspectietocht waren, is omlaag gestort, even na het vertrek van het vliegveld Tachikawa bij Tokio. Acht der inzittenden, o w. generaal Ogawa, de leider der manoeuvres van den staf, kolonel Fujioka en majoor Ebe, leider der luchtvaartafdeeling, werden gedood. Woensdagochtend zijn door verkeerden wisselstand twee treinen, waarvan de één militaire goederen vervoerde, nabij Lodz in volle vaart Wegwedstrijd door Brabant. Onder groote deelneming heeft Donderdag een wegwedstrijd door Brabant plaats gehad. Op de Marktte den Bosch startten 's morgens 11.15 uur 45 rennersna vijf uur kwam de eerste op de Bossche Baan het eindpunt aan. De uitslag luidt: 1 H. Knol, amateur, Sloterdijk 4.15 uur, 2 F. van Gils, am. Ulvenhout 4 20, 3 S. Vermaire am. Oisterwljk 4 22' 4 J. Hiddes, nieuwelingen, Am sterdam 5 F. Raaijmakers, am. Rot terdam 6 A. Speek nwl. Princenhage 7 j, de Vries nwl. Delft 8J.Bosshoff, am. Den Haag 9 W. Tempelaars, nwl. Heerlerheide 10 W. Roest, nwl. Breda 424. 1! W. Vriens nwl. Tilburg 12 J Schoonder veld, am. Eindhoven 13 L. van Grinsven am. den Bosch 14 L. Meesters am. Vlijmen 15 G. Stalin, am. Zuilen 4.36 16 W. Ruijper, nwl. 4 39 17 B. Schulte nwl. Amsterdam 18 j. looien, am. Rotterdam 19 D. Vocht nwl. Den Bosch 4 41 20 W. Buiten dijk am. Rotterdam 21 F. Coene nwl. Den Bosch 4.47. Het gemiddelde van Knol is geweest 34 K.M aldus meldt het „Hbld.". Tot overmaat van ramp dreigt het nu ook in de aangelegenheid betref fende de ontruiming. Duitschland toch verwerpt elke controle door een com missie, eener blijvende commissie van vaststelling en verzoening in het Rijn land. Men hoopt, dat men nu Zaterdag toch nog tot een accoord zal kunnen komen. R.K. Middenstand. Gisteravond hield de R.K. Midden- standsvereeniging een geanimeerde vergadering in Hotel Verwiel. Mededeeling werd gedaan, dat aan het schoolbestuur der nieuwe school te v.m. Baardwijk was verzocht om de vereeniging te steunen door te be vorderen dat zooveel mogelijk inkoo- pen worden gedaan bij den georgani- seerden middenstand. Verslag werd uitgebracht omtrent de met het gemeentebestuur gevoerde besprekingen in zake leveringen aan de gemeente door den middenstand. Dankbaar werd geconstateerd, dat op volledige medewerking van het ge meentebestuur kan worden gerekend om bestellingen zooveel mogelijk bij de ingezetenen der gemeente te plaat sen. Volledige overeenstemming werd bereikt omtrent levering van behangsel papieren voor de gemeentewoningen. Ook met de directie der gemeentelijke licht— en waterbedrijven is een aan genaam en vruchtdragend contact verkregen. Omtrent de toepassing van de wet houdende bepalingen omtrent de ver zekering van werknemers tegen de geldelijke gevolgen van ziekte werd een belangrijke discussie gevoerd. Besloten werd den directeur van de Middenstands Onderlinge uit te noo- digen in Waalwijk een uiteenzetting te komen geven van de ziektewet. Het bestuur der middenstandsver- eeniging waarschuwt alle middenstan ders ernstig geen enkele verbintenis aan te gaan met een particuliere maatschappij alvorens de vergadering te hebben bijgewoond, waar bovenge noemde spreker zal komen. Dit kan niet anders dan in hun geldelijk voor- deel zijn. Tot deze vergadering worden ook ultgenoodigd de middenstanders die personeel in hun dienst hebben, doch geen lid der vereeniging zijn. Middenstanders past op Uw porte- monaie. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4—5'/i uur. Gymnastiek voor de aspiranten BGV. Van 51 /a 71 /2 uur voor de leden B G.V. Zaterdag 31/2 uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Benoemingen. Z. D. H. de Bisschop van 's Bosch heeft benoemd tot Geestelijke advi- s c 11 r s der R.K. Werk lie denvereen. te Baardwijk, Loonopzand en Raams- donksvee'r, respectievelijk de Weleerw. heeren Kapelaans W. L. A. Beuke, F. C. J Verbunt en A. W. Smit. Tevens heeft Z. D. H. den Weleerw. heer Verbunt benoemd tot adviseur der R. K. Voetbalver. ,,Uno Animo" te Loon op' Zand. Opdracht. Het R.K. Kerkbestuur van St. Mi- chiels-Gestel heeft aan den heer A. J. Th. Valk, architect te 's Bosch, op dracht gegeven voor* den bouw eener nieuwe kerk. AD VEBTBOTÏëN. Eenige kennisgeving. De Heer en Mevrouw STEEGMANS-CHARLES geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun d<":hter TINE. W a a 1 w ij k, 14 Aug. 1929. Parol bij doonillen en slnkloopcn der Huid.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10