ÖfÖïili HET ZUIÖEK liaMMl Fa. A. Fins, 13. Je Zon" Minui 1 Pulles-fleesM volle Melkbrood Deze week FINALE UITVERKOOP H. de Bont-v. Huiten 1W- Begin MAANDAGMORGEN 8 uur, No. 65. Zaterdag 17 Aug. '29. 52e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 16 Aug. 1929. Jubileum Th.van Mierlo. De herdenking van zijn 25-jarig t'rouw dienstverband bij ,,Noord-Bra- band", is voor den heer Th. van Mierlo een dag geworden, die hij hem en zijne familie nog lang in dankbare herinne ring zal blijven. Te ongeveer 11 uur verscheen de jubilaris ten hoofdkanto- re, waar de Directie en het gelieele per soneel in een1 de'r groote lokalen bijeen waren. Allereerst werd hier de heer van Mierlo, gehuldigd door de Directie. Mr. Bernard Timmermans sprak namens de Directie hartelijke woorden van groote waardeering. Dhr. H. Driessen vertolkte de gevoelens van het gansche binnendienstpersoneel. De Hollandsche buitendienst was vertegenwoordigd door den heer W. L. van Herpt uit Am sterdam, terwijl de heer A. van Zeist namens de afdeeling België sprak. Uit de verschillende toespraken kwam dui- 01 i delijk naar voren de sympathie voor den jubilaris en de waardeering voor diens werk. Alle hier genoemde spre kers boden diverse cadeaux en bloe men aan. Na een dankwoord van den jubila ris was de officieele huldiging afgeloo- pen en werd in huiselijken- en familie kring de dag verder feestelijk doorge bracht. Talrijk waren ook de felicitaties die dhr. van Mierlo in verschillenden vorm van vrienden en bekenden mocht ontvangen. Bij de vele gelukwenschen voegen wij nog gaarne de onze. Zwemwedstrijden. De Waalwijksche Zwemvereeniging stelt zich voor, zooals reeds meerdere jaren gedaan, in hare inrichting „Het Hoefswiel" wederom een zwemwed strijd te organiseeren voor hare leden en aspirantleden, en zullen nu ook zwemvereenigingen uit andere plaat sen tot deelname worden uitgenoo- digd. De wedstrijden zullen gehouden worden op Zondag 25 Augustus e.k. en zal het programma, hetwelk nog nader zal worden bekend gemaakt, hoofdzakelijk bestaan uit: Bugzwemmen. Vrije slag. Schoolslag, en Hinderniszwemmen, terwijl ter opluistering nog demon straties gegeven zullen worden in het redden van drenkelingen en in duiken van den pas gebouwden duiktoren. Ongetwijfeld attractievolle nummers, die op zichzelf reeds een uitstapje naar het Hoefswiel ten volle waard zijn. De leden der Ver. welke aan den wedstrijd wenschen deel te nemen gelieven zich zoo spoedig mogelijk aan een der Bestuursleden of aan den Badmeester op te geven. Tevens zal ook weder een nummer hindernisloopen (door ondiep bassin) worden toegevoegd voor jongens tot 12 jaar en worden deze ook aangera den zich voor deelname tijdig aan den Badmeester op te geven. Behalve medailles zullen nog aar dige kunst- of gebruiksvoorwerpen als prijzen worden beschikbaar ge steld. Langstraatsche Kruisboogbond „D. E. S. V." Bij den j.l. Donderdag, op de doelen van „Nooit Gedacht", gevestigd bij den heer J. van Helvoirt, Putstraat, alhier, gehouden kampingswedstrijd, hand haafde onderstaand 12-tal schutters zich om op 8 September a.s. tegen een 12-tal van den Tilburgschen Kruisboog- bond te schieten, eveneens op de banen van „Nooit Gedacht". Hier volgen de namen der schutters met het aantal geschoten punten in 20 schoten Aug. v. Bladel, 87 punten, lid van Nooit Gedacht, Waalwijk; P. v. Bavel, 87 punten, lid van Nooit Gedacht, Waal wijk; Th. Casteleijns, 85 p., lid van De Eendracht, Waalwijk; J. v. Beijnen, 84 punten, lid van Onderlinge Vriend schap, Haarsteeg; A. Samuels, 83 pun ten, lid van Rozenjacht, Vlijmen; Adri de Kort, 83 p., lid van Aldoende leert men, Herpt; C*. v. d. Wiel, 83 p., lid van Nooit Gedacht, Waalwijk; A. Negro, 82 p., lid van De Jonge Batavieren, Nieuw- kuijk; F. Verdonk, 82 p., lid van De Eendracht, Waalwijk; F. v. Helvoirt, 82 p., lid van Nooit Gedacht, Waalwijk; F. v. d. Zanden, 82 p„ lid v. De Vriend schap, Di-unen; J. v. d. Hoven, 81 pun ten, lid van De Eendracht, Waalwijk. Reserves: A. van Beijnen, Haarsteeg en H. v. d. Hout, Vlijmen, zoodat Waal wijk met 7 schutters in 't 12-tal verte genwoordigd is, voorwaar een schitte rende prestatie. Oouden Klooster feest. Op 29 September as. herdenkt de Eerw. Zuster Zita, in de wereld Mej. Cornelia van Daelen uit Waalwijk, haar gouden kloosterfeest. In familiekring werd dit zeldzaam jubilé reeds gisteren herdacht. De Eerw. Zuster Zita is van de Orde van J. M. J. en werkzaam in het klooster te Boxtel. Jubileum. De heer Jan da Qraaff, geboortig uit Waalwijk, zal 27 Aug. a s. den dag herdenken dat hij vóór 25 jaren aan den Dennenweg in Den Haag een maat- en reparatiezaak, annex schoenwinkel opende. Waar zijn bedrijf herhaalde malen moest worden uitgebreid en hij zich sindsdien met groot succes speciaal op 't luxe genre toelegde en vooral z'n fort zocht in schoeisel voor abnor male voeten onder den naam van J. de Graaff's Perfectschoenen, kan hij met groote voldoening op de afgelegde kwarteeuw terugzien. Kinderspelen Roestelberg. Door den heer van Eewijk zullen morgennamiddag op den Roestelberg kinderspelen worden gegeven, welke zullen bestaan uit hardloopen, zak- loopen enz. Evenals vorig jaar heeft de eigenaar van „Berg en Dal" voor deze spelen mooie prijzen beschikbaar gesteld. Voor de jeugd zal het ongetwijfeld een heerlijke, attractievolie middag worden. Den ondernemer alle succes 1 Bals, uitvoeringen enz. De voetbalclub W.S.C. stelt zich voor Zaterdag 14 September a s. haren leden, donateurs en geintroduceerden een bal aan te bieden in Musis Sacrum. Vrijdag 27 September a s. zal in „Musis Sacrum" gaan „Merijntje Qljzen's Jeugd", met Map de la Mar als „de Kruik" en „Merijntje" Cisca Kremer. Onderling Kunstgenot Het zoo gunstig bekend staand gezelschap „Onderling Kunstgenot" zal volgende maand, vermoedelijk 15 Sept., in „Central" te Qeertruidenberg een uitvoering geven met „Draadloos". Bovengenoemd gezelschap zal bin nenkort in studie nemen een dramati sche één—-acter van Herman Heijer- mans„Ahasverus". Geslaagd. Voor het 2e deel notarieel staats examen te 's Hage, slaagde de heer A. L, W. J. M. Wenning te Vlijmen Koninginnefeest Met belangstelling vernemen we dat het bestuur van „W. B." er in ge slaagd is om het bekende muziek nummer „Slag bij Waterloo" te laten uitvoeren met al de daarbij behooren- de bijzonderheden, als geweervuur, bengaalsche verlichting, enz. Dit zal zeer zeker een moofe attrac tie zijn. Zooals bekend, zal ook dit jaar bij voldoende deelname wederom een Kinder—optocht worden gehouden, waarvoor men zich aan 't bureau van dit blad kan opgeven. 'i Vorig jaar is deze optocht schit terend geslaagd en was men alge meen uiterst voldaan over dit nummer van 't Koninginnefeest. Dit jaar moet de deelname nog grooter zijn. Men kent 't nu en de lijd van bloemen, groen en hei is er. iedereen kan mee doen uit geheel Oroot—Waalwijk. Kosten behoeven er niet aan verbonden te zijneen ver sierde fiets, auto—ped, bolderwagen of wat ook, alles is goed. Een kleine simulant. 't Qebeurde Donderdag op den Roestelberg. Een vierjarige kleuter liet zich plots ineen zakken en gaf voor niet meer te kunnen opstaan of loopen. Dadelijk was er veel volkom het ventje. Men onderzocht de beenen en iemand constateerde: enkel gebro ken. 't Manneke vond dit goed, liet zich op een fiets sjorren en aan /aardde zoo kalm de tocht naar den dokter. Maar onderweg liet zich de kleine simulant even van de fiets zet ten, en.... liep toen rustig huiswaarts 1 Eervol ontslag. De heef Jan Bouman gedurende 45 jaren bij de Tramweg Mij. Tilburg— Waalwijk (thans Hollandsche Buurt spoorwegen) als besteller in dienst zal tegen 1 October a.s. als zoodanig eervol ontslag aanvragen. Den behulpzamen, accuraten man zal ieder na dergelijken trouwen dienst gaarne jaren van rust gunnen. „De Zalm" De Waalwijksche Hengelaarsveree- niging „De Zalm" hield Zondag j.l. haar eerste onderling concours, dat een vlot verloop had. Dat het er 's avonds gezellig naar toe ging met het prijs-uitdeelen behoeft geen betoog, want net als van ouds onder zang en voordracht werd begonnen en geëin- van een en twee stuks artikelen. DIT WORDT EEN EXTRA KOOPJES WEEK, j In alle afdeelingen brengen wij RESTANTEN voor enkele centen, H zooveel mogelijk zal worden geëtaleerd en uit de etalage's verkocht, y zooals: EEN GROOTE PARTIJ LAPPEN. ENKELE STOELEN, m BESCHADIGDE DEKENS, JURKJES, SCHORTJES. Iets verschoten KOUSEN, de allerfijnste kwaliteit voor 49 cent. niet dringen, niet ruilen, geen zicht, uitsluitend contant. Combinatie HOMO BONUS 226 zaken in Nederland. 43105 j digd. De prijzen werden behaald als volgt: lste prijs J. v. d. Wouw, 2e pr. G- Musters, 3e pr. W. v. d. Velden, 4e pr. G. Bruurmijn, 5e pr. L. v. Eethen. 6e pr. J. Kampman, 7e pr. P. v. Wel, 8e pr. M. v. Veldhoven, 9a pr. H, Dollekens, 10e pr. P. v. Veldhoven, lie pr. J. Hensen, 12e pr A. v. Berkel, 13e pr. M. Brok, 14e pr. P. Hensen. Jubilea. Donderdag j.l. was het 25 jaar ge leden dat de heer P. Loeff werd be noemd tot kerkmeester van de St. Clemensparochie. Met het oog opzijn gezondheidstoestand is de viering van dit zilveren jubileum uitgesteld. Om dezelfde reden is ook het 25- jarig kerkmeesterschap van den heer Jac Kierkx eenigen tijd terug niet gevierd. Beide jubilea zullen dus op nader vast te stellen datum tegelijk herdacht worden. Opleiding voor kommies. Sedert eenige jaren bestaat te Weesp een Instituut voor Schriftelijk en Mon deling onderwijs, dat uitsluitend ten doel heeft volledige opleiding voor het examen van kommies bij Rijks Belastingen, invoerrechten en accijnzen. Daarbij wordt uitgegaan van de grondgedachte, dat er op het oogen- blik zeer weinige andere ambten zijn aan te wijzen, die na zoo korte voor bereiding bereikt kunnen worden en die toch zulke goede vooruitzichten biedeneen vaste en met het aantal diens'jaren toenemende bezoldiging, met het daaran verbonden eigen weduwen en wezenpensioen. Dit Instituut, waarvan de Heer J. van Kooy, Hoofd eener school en Leeraar M. O te Weesg, Directeur is. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. G m. a. d. Loonschendijk Ds Keek te Heteren. A.s. Zondag des nam. 2 en 6 uur zullen voor de Ned. Herv. gem. a. d, Loonschendijk respectievelijk optreden Ds A. v. Willigen te Capelle en Ds. Leemans te Delft. Gedurende de maand Juli werd bij de Rijkspostspaarbank aan het hulp- postkantoor alhier ingelegd f8459 96 en terugbetaald f 5421.05. Het aantal inlagen bedroeg 105, dat der terugbe talingen 31. De heer A. v. Oversteeg, hoofd der O. L. School a d. Loonschendijk die zijn benoeming tot hoofd der O.L. School te Buurmalsen heeft aangeno men, zal 1 September e.k. in functie treden. Onze vroegere predikant Ds. J. H. Koster, thans te Montfoort, ontving dezer dagen een beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Groot-Ammers. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" zal bij de ter gelegenheid van den verjaardag van H M. Koningin Wilhelmina te houden kinderfeesten zijn medewerking verleenen. CAPELLE. Reeds enkele jaren achtereen werd door den Ring Capelle en Omstreken van den Bond van Ned. Herv. Jongelings—vereenigingen op Geref. Grondslag alhier een Landdag georganiseerd. Dat hiervoor groote belangstelling bestaat, bleek vooral het vorige jaar toen ca. 3000 personen den Landdag bezochten. Ook dit jaar werden door een daartoe benoemd comité voorbereidin gen getroffen en zal Zaterdagmiddag 17 dezer wederom een Landdag worden Brood is het voornaamste voedsel voor eiken rang en stand. Zorg daarom dat U alleen de beste kwaliteit ontvangt. dat onder voortdurende strenge, officieele controle staat- mag bogen op zeer gunstige resultaten a's gevolg van de uitnemende lessen zóó gegeven, dat het volgen al heel eenvoudig, gemakkelijk en weinig kostbaar is. Wat de cursus bovenal aantrekkelijk maakt is, dat men elk oogenbük met de studie kan aanvangen. De stof wordt verwerkt naar een vast leerplan, zoodat de candidaten kant en kiaar op het examen komen. Daarvoor wordt ingestaan, 't is zelfs voorgekomen, dat de leerlingen slaag den, voor ze den geheelen cursus hadden doorgewerkt. Zij die slechts gewoon lager onderwijs hebben ont vangen, kunnen mededingen, voor de betrekking is echter een speciale vak kundige voorbereiding noodig en die geeft deze cursus. Voor andere betrekkingen dan kom mies wordt niet opgeleid. Elders in dit blad-vindt men nadere gegevens omtrent dezen cursus. Grootestraat WAALWIJK. Telefoon 109. HET ADRES voor de 43042 BETERE HEERENKLEËPING. Bally. De schoenfabriek Bally te Schönen- werd (Zwitserland) keert van 679.000 Zw. Frs. (tegen 1.37 millioen in 1927) netto winst 5 (8) pCt. dividend uit over 12 mill. Frs. aandeelenkapitaal. In de tweede helft van het jaar is de productie belangrijk achteruitgegaan. CAPELLE, As. Zondag des voorrn. half tien en des nam. 6 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden Ds. A. v. Willigen. gehouden op een weiland aan de Hoogevaart alhier. Als sprekers hopen op te treden Ds. H. A. Leenmans uit Delft me het onderwerp: „Drieërlei Wapen rusting" Ds. Bartlema uit Zeist, met het onderwerp „Slot of aanvang" Ds. A. van Willigen, Capeiie, met het onderwerp; „De twee getuigen" en Ds. Ottevanger van Papendrecht, met het onderwerp „Verborgen kracht De Chr Gemengde Zangvereeniging „Excelsior" van Sprang, „Excelsior van 's Gravenmoer, „Hallelujah" van Waalwijk en het Muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" uit Capelle hopen hun medewerking te verleenen. We verwachten niet alleen uit Sprang Capelle. doch ook uit den omtrek veel belangstelling. Moge het weer medewerken, dan zal ook dezen Landdag voorzeker siagen. MADE. Een perceel grond gelegen naast de woning van den heer P. van Schendel van Dongen aan de Tuin straat alhier is aangekocht voor de te bouwen nieuwe school te Stuivenzand. Bij onderhandsche aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis met winkel voor rekening van den heer Huikman Mr. bakker alhier is het werk opgedragen aan den heer C. v d. Steen, aannemer te Made. Zondagmiddag werd in „Café Centrum" van den heer Ligthart alhier een gecombineerde vergadering ge houden voor de leden der schippers vereenigingen „Schuttevaer" en „Si Nicolaas" ter bespreking van een genomen raadsbesluit, betreffende de haven- en kadegeidverordening, H H Gedeputeerde Staten hadden een schrijven aan den raad dezer gemeen te gezonden met verzoek overleg te plegen met een der organisaties op binnenscheepvaart gebied. Aan de besprekingen die vlot verliepen, namen verschillende schippers deel. Voorgesteld werd om één cent havengeld per ton te htffen voor schippers die per gelegenheid zonder aden of lossen de haven binnenkomen inplaats van 2 cent p t. zooals door den raad was vastgesteld Een amendement op het raadsbesluit, door den heer B Norbart ingediend hetwelk inhield van 1 cent te htffen per gelegendheid zonder laden en lossen en 15 cent per jaar idem en indien dan gelost of geladen werd, het halve tarief van lossende of laden de schepen en voor een jaar abon nement bij volledig lossen en laden en in- en uitvaren 40 cent p.t. werd verworpen met 8 stemmen tegen en 7 voor. Voor alle andere te htffen haven en kadegelden werden geen wijzingen bepleit. Besloten werd een en ander te kennis te brengen van den raad der gemeente en de Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, GEERTRUIDENBERG Evangeli satielokaal „lmmanuel" Wal. Zondag 18 Aug. 's morgens 10 uur Ds. Lans van Suawoude. Groot Nationaal Concours-Hippique te Raamsdonlc(Dorp) op 14 en 15 Augustus l.I. Begunstigd door prachtig zomer weer had Donderdag, 15 Augustus op het terrein van den heer M. de Roon, nabij 't station, vanwege de Rijver- eeniging „Juliana" een groot natio naal concours-hippique plaats, het welk in alle opzichten uitmuntend geslaagd mag heeten. Grootsch was de opzet, doch onze verwachtingen zijn verre overtroffen. Reeds in den vroegen morgen heersch- te een groote drukte in het Dorp; te gen den middag kwamen onophoude lijk auto's aangesnord, waarlangs wielrijders en voetgangers zich in dichte drommen voortbewogen in de richting van 't terrein. Door de rege lingscommissie waren maatregelen getroffen voor den ordelijken gang van zaken; ruimschoots was voor zien in de gelegenheid tot berging van auto's en rijwielen, terwijl een ruime tribune en ververschingstent den sport- en paardenliefhebbers 'n gezel lig zitje boden. Bij den aanvang v. h. concours stond een menschenzee rondom het afgepaalde sportveld en op de tribune was geen plaatsje on bezet. Het aantal belangstellenden kan wel op ruim 2500 worden geschat. Op het terrein was het een druk heen en weer loopen, een laatste inspectie ■en de eerste paarden betreden het ter rein. Dank. zij de buitengewoon goede organisatie had het concours een goed en vlot verloop. Ons Muziekkorps „St. Bavo" verzorgde het muzikale gedeel te en wist er de stemming in te hou den. Vanaf de tribune had men een schitterend overwicht over het terrein en op de bonte schakeering van ja ponnetjes langs de strak gespannen lijnen van het strijdperk. Het bestuur bestond uit de volgen de heeren: M. de Roon, bescherm heer, G. van de Werf, Voorzitter; A. Zijlmans, Vice-voorzitter; A. A. Schoenmakers, Secr.-penningm.; W. D. Knaap en H. C. J. de Bont, leden. Als juryleden fungeerden voor nummer A. de heeren: L. Blom, Ze venbergen, G. Costermans, Eist en A. Kooij, Kedichem. Voor de nummers 1 en 3: G. Cos termans, Eist; L. van Dongen, Zeven- bergsche Hoek en A. Kooij, Kedichem. Voor de nummers B en 7Jhr. H. H. van Coehoorn v. Sminia, Bram men; W. Slob, res. Ie Luit. Cav. Hoofddorp en Mr. B. Timmermans, Waalwijk. Voor de nummers 2, 4 en 8: A. van Hoboken, Den Haag; Mr. B. Timmer mans, Waalwijk en J. Uytendaal, Breda. Voor nummer 9: Jhr. H. v. Coe hoorn v. Sminia, Brammen; A. van Hoboken, Den Haag en J. Uytendaal, Breda. Gedelegeerde van het Centraal Co mité voor conc. hippique in Neder land: de heer A. van Hoboken, Den Haag. Militaire-commissaris: A. F. Colen brander, Ritmeester der Huzaren, Breda. De uitslagen zijn als volgt: Nummer A„ gehouden op Woens dag 14 Aug. n.m. 2 uur, bestaande in een verrichtingsproef en keuring voor N.S. Tg. paarden in de provincie Noord-Brabant. Voor dit nummer waren 46 inschrijvingen. Deze ver richtingsproef werd voor de deelne mers een zwaar parcours. Het terrein was echter in goede conditie. A. Snoek, Almkerk met Irelonia, le pr.; Gebr. Smits, Waspik met Lera 2e pr.; G. Branderhorst, Eethen met Gewanka 3e pr.; A. Nelemans, Moer dijk met Egima 4e pr.; H. Wijtvliet, Zevenbergen met Idorata 5e pr.; A. Snoek, Almkerk met Kally 6e pr.;

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 9