JOilSELlll, die gaan tanen en zij die verhuizen, MEUBILEEUG, G0RDIJ1STQFFEK en ULOERBEDEKKIIiG I. Frérils, Kaal zijn fi Smetten, Doorzi{{en Stukloopen der Huid puroL Schildersknecht of Leerling gevraagd. GEMEENTERAAD. li Het concours wordt gehouden op het terrein der voetbalvereniging Wilhelmina, achter het Station der Ned. Spoorwegen. Bezoekers ontvangen het programma gratis. Liefhebbers van paardensport zuilen zich dan ook voornemen dit concours zeker te bezoeken. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). A s. Zondag des namiddags twee uur hoopt in de Ned Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Schlemper uit Waalwijk. In de Qeref. Kerk hoopt a.s. Zondag des voormiddags half tien en des na middags haif zes op te treden candidaat Brouwer van Viaardingen. RAAMSDONKSVEER. De Z.Eerw. heer H Berkelmans, pastoor dezer parochie is ter verpleging opgenomen in .Maris Stella" te Scheveningen. Moge het gebed der parochianen verhoord worden en Z Eerw. spoedig hersteld terugkeeren. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. betrachten hun voordeel, door hun te koopen bi| i Combinatie HOMO-BONUS, 226 zaken fn Nederland. 43134 Kaatsheuvel, 23 Aug. 1929. Bel Canto's succes in Eindhoven. Bekroond met ten prijs en lof der jury 366 pnt. in de 2e afd. Mannenkoren. Nog versch ligt in ons geheugen het schitterend succes dat de Lieder- ïök^aï hH tafel Bel Canto 12 Aug. 1928 in Zeven- - J bergen wist te behalen. Nauwelijks een jaar later 17 Aug. 1929 wist dit jeugdige mannenkoor met niet minder roem in de 2e Afd. Mannen koren te zegevieren op het Internatio naal Zang— en Muziekconcours door de harmonie kapel „L'Entiée Joyeuse" te Tongelre Eindhoven op 15, 17 en 18 Aug. j.i. gegeven. Met niet minder dan 366 punten werd het Mannenkoor, Bij de Telefoonstlaat in de Gasthuis straat stond de harmonie Apollo met bestuur en den voorzitter van de ver eeniging K. B. ter verwelkoming ge reed. Na de eerste complimentatie trok het in feeststoet onder kletterende fanfare's door de straten. Euphonia met bestuur sloot zich bij café Wed. Smit vóór den stoet aan. Voor de woning van den directeur van het bekroonde gezelschap maakten beide muziekcorpsen even front. Aan het vereenigingslokaal gearri veerd, werd de heer Teurlings met een grooten krans door den jongsten zoon van den heer Jan van Dun ge lauwerd. Een opeengepakte menschen- massa woonde de huldiging in het De voorzitter der vereen. Kaatsheuvels Belang complimenteerde op de hem eigene wijze Bel Canto met bestuur, leden en directeur. Hij sprak de hoop uit, dat Bel Canto op den ingeslagen weg zou blijven voort gaan door zich naast de beide be roemde muziekcorpsen een plaats waardig te blijven toonen. De harmonie Apollo vereerde het corps met eenige pittige marschen. De voorzitter van de zangvereeniging bracht een woord van hulde op de allereerste plaats aan de thans nauwelijks l'/2 jaar oud, met den 1 en prijs met lof der jury bekroond, j harmonie Sl. Jan, Berkdijk, die mede f JervJ'ac®1'1"2 thans weer hoog }n Eindhoven den naam onzer plaats gestela, het kan niet zoo hoog zijn o. j zoo schitterend wist hoog te houden de liedertafe! heet; er andermaal aan j door jn de 4e afcj. Harmonieën even weten te beantwoorden. Dit succes eens een jen prijs te bemachtigen. Hij heeft het corps aan den onvermoeiden t>racht hulde en dank aan directeur ijver van den kramgen directeur den j en Jeden VEn Bel Cante voor de heer Teurimgs, doch niet minder opofferingen zich voor dit concours aan den enthousiasten ijver en den onverzettelijken wil van de leden te danken. De vraag mag mogelijk hier rijzenbeschikt Bel Canto overzoo'n keurcorps zangers? Ja, het koor be schikt over krachten, die elk ander getroost. Hij bedankte de bevolking voor de warme ontvangst Bel Canto bereid, de beide muziekcorpsen en hunne besturen voor de hulde aan T koor betoond, de vele vereenigingen en particulieren voor de bloemen waar- geroutineerd er. goed geschoold koor dV BeTcanlo 'wIs^ereërdT'De'he'er het benijden mag, doch daarnaast een v Nieuwstadt hield als president zeer groot percentage leden, die het j van Euphonia nog een kernachtige alleen door on-erdroten ijver en taaie SpeechJ waarin hij dankbaar memo- wilskracht zoo ver brengen, dat ze reerde er trotsch op te gaan, onder onder de leiding van den bekwamen de jeden vaR Bel Canto meerdere leden directeur zich een koorstem weten te geven, die succes moet insluiten. Vanaf den beginne is de leuze van j den leider geweest: niet veel, doch goed. Geen groote lastige bravour- i werken, waaraan tientallen koren verongelukken, doch eenvoudige ge nuanceerde compositie's, liggend onder het bereik der nog weinig geschooide zangers, doch vertolkt met gevoel en uitdrukking, gezongen in de ware beteekenis van 't woord. De naam van het koor „Bel Canto" omsluit tevens de beteekenis van het devies daarin opgesloten. Jammer alleen maar dat zoo veien, die beschikken over prima capaciteiten, nog blijven staan buiten de vereeniging, die op loyale en royale wijze hare deuren geopend j houdt voor eenieder, die in 't vermo-1 gen is de muze van den zang te dienen. „Bel Canto" op reis- Met twee groote bussen der Autobusonderneming de „Ario" uit Oisterwijk werd de tocht Zaterdag om 2 uur aanvaard. Het was bijna half vijf toen het koor met een aantal enthousiaste supporters op het ongunstige concoursterrein J arriveerde. Er was geen tijd of gele- 1 genheid meer om zich eenigszins te verkwikken, want direct moest het corps den strijd aanvaarden. Een krachtige wind stond schuin over de muziektent en maakte voor de zangers en den directeur aangenamen samen zang onmogeiijk. De jury bestond uit de heeren P. Kallenbach en J. J. Her mans, musici uit 's Bosch, en Ant. M. v. Leest, directeur der feestvierende harmonie „L'Entrée joyeuse" te Eind hoven. Als eerste nummer werd ge zongen „De Liefste Plek" van |oh. H. Loser, als tweede werk de inponee- j rende compositie „De Kleinste" van denzelfden componist. Was het corps zelf niet in alles content over het geleverde, omdat men tijdens den zang niet den minsten samenzang met elkaar voelde, het applaus bewees wel dat de prestatie's van Bel Canlo ver boven het middelmatige waren. En toen de zangers, van het podium gekomen, van de luisteraars moesten vernemen, dat Kaatsheuvel veel mooier gezongen had dan het mannenkoor uit Blerick, dat in dezelfde afdeeling reeds met j 357 punten een eersten prijs met lof gewonnen had, wachtte men met een j gerust hart den uitslag af. Om half zes werd de uitslag bekend van Euphonia te mogen complimen teeren met het behaalde succes. Hij verzocht, zich aansluitende aan de woorden van den heer L, J. v. d. Horst, om krachtigen moreelen en finantieelen steun voor de zangvereeni ging en eindigde met een aansporing zich te scharen onder de vaan van Bel Canto, dat op zoo eenige wijze den naam van muzikaal Kaatsheuvel weet hoog te houden. Een donderend applaus bewees dat de heer van Nieuwstadt tot de harten der vele aanwezigen gesproken had. In geani meerde stemming bleef de zaal tot het sluitingsuur gevuld. Puntenstaat Bel Canto. Kallenbach. v. Leest. Hermans. Zuiverheid 7—9 Klankgehalte 9—9 Uitspraak Voordracht Samenspel Dynamiek Opvatting 9-9 8-8 9-8 9-9 9-9 7-8 8-9 9-9 9-9 9-9 8-9 9-9 8-9 9-9 9-9 8-9 9-9 9-9 9-9 60-61 59-62 61-63 Totaal 366 punten. St. fan, Berkdijk. Wist Bel Canto in Eindhoven op schitterende wijze te slagen, ook St. Jan, de harmonie uit de parochie Berkdijk, heeft in Eindhoven goed werk geleverd. Toen het corps het concoursnummer „Mignonette" van Bouwman had gespeeld, was 't alge meen oordeel over de prestaties van dit corps gunstig. Niet lang behoefde de harmonie in onzekerheid te blijven. Reeds een tiental minuten later mocht het corps zich met 163 punten een len prijs in de 4e afdeeling booren toegewezen. Berkdijk was enthousiast, wat zich laat begrijpen. Een half uur vóór Bel Canlo te Kaatsheuvel arrivee- rende, werd het corps door Euphonia afgewacht en tot de Marechaussee kazerne met muziek in de richting Berkdijk begeleid. Een jubelende mensehenmassa verwelkomde 'i corps. Tal van bloemstukken en felicitatie's werden aangeboden, terwijl Zondag avond de harmonie Euphonia St. Jan nog een groote serenade bracht in het vereenigingslokaal bij den heer Wagen makers. 4 Geslaagd. De heer M. Stille, onderwijzer aan de O. L. School in de Schoolstraat gemaakt en met 366 punten aan Bel alhier, slaagde Vrijdag j.l. te 's Hage Canto Kaatsheuvel den len prijs met lof der jury in de 2e afd. Mannenkoren toegewezen. Dat Tongelre te klein werd laat zich denken. Nadat Kaats heuvel telefonisch met den uitslag was bekend gemaakt, werd naar Eindhoven gebust, om na een kort oponthoud aldaar den terugtocht te aanvaarden. Geheel Kaatsheuvel was In rep en roer. Rappe handen tooverden onder leiding van den heer P. Kemmeren het podium van het keurige vereeni gingslokaal in een feërieke bühne om. Tientallen bloemstukken van diverse vereenigingen en particulieren werden aangedragen en toen om bijna half tien Bel Canto arriveerde, was het in den waren zin des woords „feest in j Kaatsheuvel". Gasthuisstraat, School- straat, Hoofdstraat, Peperstraat en Markt waren één zee van menschen. voor de akte Fransch l.o. Woensdag slaagde te Breda voor de hoofdacte de heer C. C. Verschuren, terwijl op 31 Juli j.l. de heerP. Joosen deze acte behaalde. Beide heeren zijn onderwijzer aan de R.K. Jongensschool te Berkdijk. Proficiat! v Terecht. De kist met bruidscostumes, die sinds de processie naar Kevelaer ge mist werd, arriveerde j.l. Vrijdag te Kaatsheuvel, na abusievelijk In een verkeerde richting verzonden te zijn. Zangkoor St. Cecilia. Ons parochiaal zangkoor St. Cecilia maakte Maandag 19 Aug. een uitstapje naar Antwerpen. Na een H. Mis om 6 uur in onze parochiekerk, werd in Euphonia bij Dorus Vissers n't eerste bakske" gebruikt, om circa 7 uur de groote reis in een luxe bus der firma Heerkens uit Tilburg te aanvaarden. De stemming zat er direct in, daarvoor zorgdenjBertusjen Kees op onvermoeide wijze. Want nauwelijks was Berkdijk gepasseerd, of „Heb meelij Jet" kreunde het uit de trekmonica van Kees. Het programma had een variatie voor een „variété om te benijden. Blj„Oome Sjef" in „de Ossenkop" in Zundert werd ontbeten. „Jan Muscus" had voor uit stekende waar gezorgd. Als groote spektakel scène werd opgevoerd „De bruiloft van Hans en Griet", gedemon- streerd door Bertus als bruid en Kees ais gedweëe bruidegom. Na een op onthoud van ongeveer 2 uren ging het grenswaarts. In West Wezel werd andermaal gepauseerd, geklonken en gezongen. Bertus was intusschen ge- metamorphoseerd in een struise Voien- dammer, Kees in een aanvallige Globe trotter. Het tweetal dat den geheelen dag onvermoeid in rol bleef had enorme belangstelling. In Antwerpen werden de Dierentuin, de groote L. Vrouwekerk en de Scheldehaven bezichtigd. In „L'Industrie" werd gemeenschappelijk gedineerd en 's avonds een bezoek gebracht aan „Scala". Dat de terugreis laat werd laat zich denken. De voeten en de stemmen werden wel zachtkens aan vermoeid, doch de goede stemming bleef er in tot het vroege uur van thuiskomst. Apollo. De Kon, Erk. Harmonie „Apollo" gaat een der eerste Zondagen van September een uitstapje maken naar Antwerpen. Dat zoo'n snoepreisje de muzikanten bevallen- zal, iaat zich denken. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat het corps bij die gelegenheid in Antwerpen een concert geeft. Onderhandelingen dienaangaande zijn ioopende. 1 .B.C. vlucht De Commissie van Herw Levens kracht belast met den aankoop van prijzen voor het aanstaande T. B. C. Duivenconcours, kwijt zich met ernst van zijn taak. Bijna aile vereenigingen ter plaatse stelden reeds een bedrag in geld voor deze vlucht disponibel, terwijl vele particulieren reeds een eereprijs in den vorm van een medaille of een luxe voorwerp toezegden. Reeds wer den voor de° wedvlucht aangekocht I Een nikkelen koffie en thee-garnituur 2 Een pendulestel of klok 3 Een eiken kapstok met spiegel 4 Een eiken rekje met kopjes en schoteltjes. 5 Een grooten koperen bloempot 6 Een koperen rookstel 7 Een paar schilderijen 8 Een borstelgarnituur 9 Een paar koperen wandborden 10 Een koffieblad II Een Schemerlamp 12 Een Broodtrommel 13 Een Tabakspot 14 Een groote Schilderij 15 Een fluweelen Schoorsteenkieed 16 Een Tafelkleed 17 Een zak mais.j en nog plm. 75 diverse eere-prijzen in huishoudelijke en luxe artikelen. De Commissie vertrouwt dat de deelname der duivenliefhebbers alge meen zal zijn, niet alleen om de uit geloofde prijzen machtig te worden doch tevens om het mooie doelde T. B. C. bestrijding royaal te steunen v. LOONOPZAND. De „Sophia's-ver- eeniging" zal de Koninginnefeesten te Geertruidenberg op 31 Aug. a.s. op luisteren en een groot concert geven. De school bij de Eerw. Zusters zal op 1 Sept. a.s. het einde der vacantie, nog niet kunnen beginnen, de verbouwing zal dan nog niet klaar zijn bïj de Eerw. Fraters wel, al is dan de vergrooting nog niet geheel afgewerkt, een lokaal der oude school zal voorloopig nog in gebruik geno men worden, daar er de vroeger ge bruikte banken nog in staan. EETHEN. Onder voorzitterschap van den 'Edelachtb. heer Burgemeester Brune vergaderde de Raad dezer gemeente hedenmorgen. Aanwezig alle leden. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling ge meenterekening 1928. 3. Salarisverhooging ambtenaar ter Secretarie, met ingang van 1 Jan. 1929. Voorz. U kent ons voorstel. Wij stellen voor om Vos een verhooging te geven van 50. Wie van de leden wenscht hierover nog het woord? v. Buuren. Ik zou er nog eens graag over willen praten. Het spijt me dat dit punt weer aan de orde is. Door de adviezen van betrouwbare en des kundige personen, ben ik er van over tuigd, dat we hier op de Secretarie geen ambtenaar noodig hebben. En onze Voorzitter en Weth. v. d. Schans hebben bij het vaststellen van de in structie zelf gezegd, dat de Secretaris al het secretariewerk moet doen. En zoo gezien is de aanwezigheid van 'n ambtenaar hier tegen het belang van de gemeente. U zei, dat de scholen ook zooveel werk bezorgden, maar sinds de vereeniging hebben we toch al één school minder. De Raad heeft nu niets anders te doen, dan het ge meentebelang te dienen. Als we de j overtuiging hadden, dat hier beslist i een ambtenaar noodig was, dan zou I het salaris minstens 900 tot 1000 j moeten bedragen. Ik acht het geen ge- meentebelang, dat hier een ambtenaar I is benoemd. Op andere plaatsen is 't misschien anders, maar hier kan de secretaris het werk best alleen af. 't Gaat tenslotte niet tegen den Secreta ris of Vos. Bij fokveedagen ondervin den wij er de grootste gewilligheid van, fnaar als ambtenaar hebben we hem hier niet noodig. De adviezen welke men mij hierover heeft gegeven zijn zeker zoo goed als die van U, mijnheer de Voorzitter. Ik ben tegen salarisverhooging en ook tegen den post van 400. Donker. Bij instructie is vastge steld, dat de Secretaris van 912 voor het publiek op de Secretarie moet zijn en voor de rest thuis het secreta riewerk kan afmaken. Maar voor het salaris dat hij hier heeft, acht ik het beter dat hij ook 's middags een paar uren op de Secretarie komt werken. Voorzitter. Ik hoop dat het de laat ste maal is, dat ik over dit punt nog iets moet zeggen. Bij van Buuren be staat een groot misverstand en nu spijt het me, dat Donker, die nog niet zoo heel lang in den Raad zit en deze kwes tie niet vanaf 't begin heeft meege maakt, nu maar blindelings van Buu ren naloopt. Toen de instructie werd vastgesteld wist ik nog niet eens wie er hier als secretaris zou worden benoemd. Ik heb toen voorgesteld om de uren voor den secreta'ris te bepalen van 912 en van 24 uur. En van Buuren heeft toen gezegd, wanneer de secretaris van 9,12 uu'r voor 't publiek op de secretarie is, dan is 't toch eigenlijk niet noodig dat hij 's-middags nog te rugkomt; als er werk is, moet hij dat thuis maar afmaken. Ik heb toen ge zegd, daar is geen bezwaa'r tegen, maar zet 't voor alle zekerheid in de notu len, want als hij thuis niet mocht wer ken, dat we hem dan kunnen verplich ten 's middags op de secretarie te ko men we'rken. Maar ik heb toen nooit gezegd en niet kunnen zeggen, dat we nimmer een ambtenaar zouden noodig hebben. Ik kan toch onmogelijk voor zien, dat het secretariewerk zoo sterk zou toenemen. Op dat oogenblik dacht ik wel, dat de secretaris 't werk alleen af kon, daarbij uitgaande van de ge dachte, dat hij hier een paar volontairs zou hebben. Ik heb verder over scholen gesp'ro- ken, maar niet met de bedoeling om 't hier te laten herhalen. Ik wees er alleen op, dat we daa'rdoor al een fac tor hebben die ons meer werk geeft, dan er in andere soortgelijke gemeen ten is. Of we nu 5 of 6 scholen hebben dat maakt in dit geval niet zoo veel uit. Er zijn gemeenten met 2400 zielen waa'r menj maar één O. L. school heeft en soms nog één christelijke. Neem b.v. de gemeente Wijk, die is grooter dan Eethen en heeft slechts 2 scholen. Behalve dit zijn er nog zooveel andere zaken, 't Gaat dus niet aan om alle gemeenten met eenzelfde zielental over één kam te scheren. Ik ben van oo'rdeel dat de gemeentebelangen wel gediend zijn, als we hier 'n goed amb tenaar ter secretarie hebben. Wie hier wel eens komt, weet, dat er naast Vos ook nog een ander persoon drie da gen in de week komt werken. Vos zit hier 's morgens en 's middags en als ,'t druk is ook 's avonds. Dat is toch wel een bewijs, dat de secretaris het werk onmogelijk alleen af kan. En als ze hiér met drieën zitten, dan worden er geen praatjes verkocht, maar wordt er flink gewerkt. Van Buu'ren heeft gelijk, 't salaris is veel te laag, dat heb ik al meermalen gezegd. Dat wij met geen ander voorstel komen ligt hier aan, dat we Vos nog bereid vinden om tegen zoo'n laag sala'ris te blijven en van den anderen kant laten onze geld middelen geen hooge uitgaven toe. Was de finantieele toestand anders, dan stelde ik dadelijk voor om Vos 1200 te geven, 't Is jammer dat er telkens weer woorden ovér vuil ge maakt moeten worden. Laat van Buu ren zijn adviseerende menschen maar eens een maandje hier op de secreta rie zetten, dan zullen ze wel anders oordeelen. Ilc zou U namen kunnen noemen van hoogst betrouwbare per sonen, die.U eenpa'rig zullen zeggen, dat we hier wel een ambtenaar noodig hebben. Maar ik zal U nog iets zeggen. Als U niet van plan bent om Vos te hel pen, dan staat de stok achter de deur, want wanneer Vos niet pensioen-ge rechtigd wo'rdt, dan moeten we met ingang van 1 Jan. 1930 ingevolge de Invaliditeitswet voor hem elke week een zegeltje plakken van 60 cent, dat is 31.50 per jaar. Is het niet treurig dat we zooiets moeten aanvoeren voor een ambtenaar die al zes jaar voor niets hier zit! Van Buuren. 't Spijt .me, dat U daar begint te dreigen met den stok achter de deur. Ik heb dat al meer gehoord, 't Is niet de eenige stok. U hebt ver teld, dat, als ik zou blijven ageeren, wij dan wel eens een nieuwen voor zitter zouden krijgen* omólat U wegens een zwak hart ziekteverlof zou moe ten hebben. Maar U zult toch wel eens voor heetere vuren gestaan hebben, denk ik. Voorzitter. U kunt niet over mij oor deelen. v. Buuren. Over uw hart niet, dat is zoo. Voorzitter. De discussie heeft al lang genoeg geduurd. Ik breng in stemming om Vos 50 verhooging te geven. Dit voorstel wordt aangenomen met 4-3 stemmen. Tegen stemden de leden Donken, van Buuren en Vos. 4. Vaststelling Gemeente-begroo. ting 1930. Donker. Ik heb nog enkele vragen. Er staat 'n post op de begrooting van 150.voor de verloskundige uit Heusden. Wat doet zij er voor? Voorzitter. Ze verleent hulp in de oude gemeente Genderen, maar ik weet niet of ze nog verder komt. Het staat geloof ik in haar instructie tot hoe ver ze mag komen. De Burgemees ter van Heusden is een paar dagen afwezig, maar als hij weer terug is, zal ik er naar informeeren. Donker. Een paar posten zijn hoo- ger geraamd dan de uitgaven bedroe gen. Voor wegen is b.v. ƒ1600 begroot, terwijl maar 1100 is uitgegeven. Voor het schoonhouden van de scho len 1000 en de uitgaven zijn 800. Voorz. Het is ook maar een raming. We kunnen tevoren niet zeggen hoe veel we precies noodig hebben. Maar we kunnen beter iets overhouden, dan dat we tekort komen. We hebben daarmede al heel droevige ervaringen opgedaan. v. d. Schans. En voor de wegen is 1600 toch waarlijk niet veel. Voorz. Kunnen de leden zich overi gens met de begrooting vereenigen? v. Buuren. Neen, ik stel voor om den post van 400 voor den a.t.s. af te voeren. Het is een onchristelijke en vervelende zaak. Dit voorstel wordt door niemand gesteund. Hierna werd de begrooting vastge steld. 5. Benoeming Commissie tot We ring van Schoolverzuim. Aftredend zijn: Blom, Nolen, van Buuren, de Raat en M. v. Wijk. Het eerste lid werd m.a.s. herko zen; in de vacature Nolen werd J. K. Haase benoemd. Voorz. De heer v. Buuren begint al tijd met „het spijt me", nu moet ik ook zoo eens beginnen. Het spijt me, dat ik den heer v. Buuren moet vra gen of hij er werkelijk wel plezier in heeft om lid van deze Commissie te zijn? Er werd mij gezegd, laat de heer v. Buuren zelf eens in praktijk bren gen wat hij in anderen op raadsver gaderingen laakt, en wat ten slotte niets anders is dan spijkers op laag water zoeken. De heer v. Buuren komt nooit op een enkele vergadering van de Commissie, maar steekt er wel elk jaar 7 voor in zijn zak. En dat doet hij nu al drie jaar. Ik meende dit even te moeten zeggen, omdat het anders zoo belachelijk wordt hem weer als lid voor te stellen alsof er geen vuil tje aan de lucht was. Als tegencandi- daat stel ik voor dhr. P. Lankhaar. v. Buuren. Ik wil geen woorden vuil niaken over hetgeen U aan mijn adres zegt, maar ik meen me in plichtsbe trachting zeker wel met U te kunnen meten. Hierna werd het lid van Buuren ge kozen met 4 stemmen tegen 3 op P. Lankhaar. Achtereenvolgens werden de Raat en v. Wijk m.a.s. herkozen. Rondvraag. De Bruin. Is dat nu al in orde met de poort aan de school te Heesbeen? De Voorz. antwoordt bevestigend. Hierna sluiting. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4—5'/2 uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Van 5'/a 7'/2 uur voor de leden BG.V. Zaterdag 3'/2 uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". LAATSTE BERICHTEN. Hoog bezoek bij de Hondenkeuring. Dat er ook in hóogere justitioneele kringen belangstelling bestaat voor den goed afgerichten en schranderen politiehond, werd gisterenmorgen be vestigd. De Officier van Justitie uit Breda, vergezeld van zijne echtgenoote en den Majoor der Kon. Marechaussee, eveneens uit Breda, brachten een bezoek aan de hondenkeuring bij 't Galgenwiel. Zij volgden belangstellend de ver- richtingsproeven der honden en lieten zich gaarne voorlichten. Ook onze Edelachtb. heer Burge meester Moonen toonde namiddags zijne belangstelling en vertoefde ge- ruimen tijd op het keuringsterrein. Geslaagd. De heer J. van der Aa. behaalde aan een Kappersschool te Antwerpen, 't instituut „Sarha Bernhart", directeur dhr. A. A. Stellfeld, 't diploma voor dames—kapper. Ongevallen. Toen de chauffeur J. R. Donderdag den starter van de auto draaide om den motor aan te zetten, sloeg deze plotseling terug en kreeg R. den zwengel met kracht tegen den onder arm, waarbij hij zich zoodanig ver wondde dat hij zich onder gene! kundige behandeling moest stellen, Gisteravond had ter hoogte van kruispunt Grootestraat—Putstraat e verkeersongeval plaats dat gelukl wederom gunstig afliep. Terwijl een auto en een voerman kar voor elkaar uitweken om elka; te passeeren, wilde een fabrieksarbeid, op zijn fiets nog tusschen beide vod tuigen doorrijden. Zulks zou juist mogelijk zijn, weest doch door de gladheid sliptei fietser bij het uit de rails rijden wat door hij voor de voermanskar kw; te vallen. Hii wist zichzelf noch veiligheid te brengen doch zijn rij* geraakte onder de kar en werd nield. Burgemeester benoemingen. Tot burgemeester van Geertruid berg is herbenoemd J.L. F. M. Biam en van Noordwijkerhout A. C. C. i Iersei. Stierenkeuring. De Provinciale Stierenkeuring o.m. bepaald te Waalwijk op 16 Se voorm. 11 uur, te Heusden n.m. 1 u te Almkerk n.m. 4 uur, te Oosterh op 10 Sept. voorm. 10 uur, Waget berg 1 uur n. m. en Zevenbergen uur n.m. Sjef van Dongen bij de Philips Fabrieken. Naar „De Standaard" verneemt, frei Sjef van Dongen, die zich. zooals kend, een groote populariteit verwit door zijn moedige reddingspoginj van Nobile, met ingang van 1 St a.s. in dienst van de Nederlands; verkoopafdeeling der Philips Fabriel te Eindhoven. Nieuw Dagblad. De te Sittard verschijnende And daagsche Courant „De Limburger" binnenkort ais Dagblad verschijnen De staking in de Brussetsche schoenindustrie. Met 1220 stemmen tegen 19 en blanco hebben de arbeiders in schoenindustrie te Brussel besloten staking voort te zetten, welke tot; uitsluiting geleid heeft. Slechts tw firma's hebben de eischen van stakers aangenomen. „Graf Zeppelin" vertrokken. De „Graf Zeppelin" is Vrijd? middag 3.13 (Japansche tijd) voor derde etappe (naar Los Angelos) c wereldvlucht uit Tokio vertrokki onder het gejuich van een opgewond menigte. ABONNEMENTEN op binnen- en buitenlandse! Nieuws- en Vakbladen word: door ons zonder prijsverho ging geleverd. Waalwijksche Stoomdrukke Antoon Tieien, ADVERTENTIëN. GETROUWD COR OERLEMAMS en T. PLEIJSIER Vrijh.-Capelle. 22 m9 Vleuten, De Heer en Mevrouw C. OERLEMANS—PLEIJSIER, zeggen, ook namens wederzfd- sche familie, hartelijk dank voor de biijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. EEN HALFWAS G. BIJNEN-PULLENS. Min. Loeffstr. 29. Waalwijk ft ■k verzacht en geneest men met Doozeo 30-60 eo 90 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. eo Drogisteo RAAMSDONKSVEER. In deze gemeente zijn: schoolgaande kinderen, o.a. op liet Dorpaan} R.K. Jongensschool op 9 April 111 leerlingen,; de R.K. Meisjesschool op 1 April 117 leerlin; aan de N. H. School op 30 Mei 36 jongens erj meisjes; op het Veer: aan de St. Tlieodcrussc! op 1 Mei 29-1 leerlingen, aan de St. Thercsiasdj op 29 April 315 leerlingen, aan de N. H. Set (gewoon onderwijs) op 1 Mei 113 jongens en meisjes en aan de N. H. School (Ulo) op 1 Mei jongens en 27 meisjes. Koninginnedag. In een op Donderdag j.l. gehouden vergadt der Vereeniging ,.Raamsdonk's Belang", is 1) ten dit jaar Koninginnedag feestelijk te vit De vergadering die voor eenieder toegankelijk was zeer druk bezocht. Reeds is een voorlt programma opgemaakt van de feesten die op terdag 31 Augustus zullen worden gehouden, programma bevat o.a. in den voormiddag: gr optocht met praalwagens; in den middag: Kin spelen afgewisseld met Volksspelen, Bloemend Voethal- en Korfbalwedstrijden, Fakkeloptoch! tot slot een schitterend vuurwerk. Het is stilzwijgend dat de Muziekver. en de mengde Zangvereeniging uit deze gemeente programma nog zullen aanvullen. Naar we vernemen, zullen de twee bekende ziekkorpsen, de Kon. Erk. MuziekvereenL Goulmy en Baar uit 's Hertogenbosch en de Harmonie St. Cecilia uit Princenhage, dien op verschillende plaatsen concerten geven, een en ander is echter nog niet definitief, 't hl af van de gelden die opgehaald worden. Reed met de inzameling een aanvang gemaakt. In Eere-comité hebben reeds zitting genomen de ren: P. A. van Dongen, F. J. Hartong van. B. Knaap, Ch. Lips, J. van Suijlekom, nog dere vooraanstaande personen zullen dezer toetreden. Reeds is ook een Feestcomité same steld; hierin hebben o.a. zitting genomen d( den van de Vereeniging „Raamsdonk's Bela. Nu allen flink aan het werk, laat de bezoe uit de omliggende plaatsen eens zien, dat Rai donk ook een feest op touw kan zetten. Zati avond om acht uur wordt in het Henricusgel een vergadering gehouden, die voor eenieder gankelijk is. Bij P. v. S. op het Fort ontstond) Dondef avond een begin van brand, doordat een kind petroleumstel omtrok. Door het krachtdadig grijpen van de huren, was men den brand sp( meester. De schade is gering. Het kind liep et: licht© brandwonden op. De schipper R. J. uit deze gemeente, gera. bij het vastleggen van het schip te Tilburg,' ward in den staaldraad, met het ongelukkig volg dat hem een heen tot aan de knie werd gekneld. RAAMSDONK. Bloempjesdag-. A.s. Zondag. Augustus, zullen in deze gemeente door eenige mes bloempjes ten verkoop worden aangeboi waarvan de opbrengst komt ten bate van het J Mutsaersoord." Overplaatsing. De marechaussée S. Boe: met ingang van 22 Augustus j.l. gedetacheerdd Papendrecht. Najaarskeuring springstieren. De najai keuring van springstieren zal voor deze geinet worden gehouden te Oosterhout op 10 Septeffl a.s. om 10 uur v.m.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10