lloop allen die sukkelen Adverteert in dit Blad. RECHTZAKEN. de aangeraden met andere gezinnen zoo min mogelijk gemeenschap te hebben. Ontsmetting van de gebruik te voorwerpen wordt mede wensche- lijk geacht. GEMEENTERAAD. HAARSTEEG. Onder voorzitterschap vaa den Edelachtb. heer J. van Bokhoven ver- gaderde de Raad dezer gemeente Woensdagavond ten Raadhuize, Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken, a. Begrooting van den Warenkeu- ringsdienst, district den Bosch, Waar uit blijkt dat de bijdrage voor de ge meente Haarsteeg is bepaald op f 155.18. b. Goedkeuring van Ged. Staten op het raadsbesluit tot overgave van de school te Hedikhuizen aan het R.K. Kerkbestuur van .St. Lambertus". c. Goedkeuring tot af- en over schrijving op de gemeente-begrooting en het GEB. Ged. Staten bedingen echter dat 20 pCt. van de bedrijfswinst van het GEB gestort wordt in het daarvoor aangewezen reservefonds. Wordt goedgevonden. d. Schrijven van het R.K Kerkbe stuur van Haarsteeg, waarin dank wordt gezegd voor de verleende sub sidie ad f 2500, voor verbouwing der schooi. Echter wordt opgemerkt, dat spijts alle. zuinigheid, de laagste in schrijving (welke alleen onder de in gezetenen werd gehouden) de subsi die met f 237.— te boven is gegaan. Gevraagd wordt of de gemeente de toegezegde bijdrage alsnog met f 237 zou willen verhoogen. v. d. Dobbelsteen. De pastoor zegt dat de Inschrijving onder de gemeen tenaren heeft plaats gehad, maar hij zal bedoelen onder de menschen van zijn parochie en daaronder behooren er ook uit Vlijmen. Voorzitter. Ja, 't bouwen wordt ech ter steeds duurder, en doordat er zoovelen in Eindhoven gaan werken, is er hier bijna niet aan arbeidsvolk te komen. Besloten wordt de subsidie met het gevraagde bedrag te verhoogen. De Voorzitter zegt, van vijf perso nen prijs-opgave te hebben ontvangen voor een nieuw uurwerk in den toren. HIJ wenscht hierover een bespreking in geheime zitting Na heropening der vergadering deelt de voorzitter mede, dat de inschrij vingen zgn van Kerkhtffs, IJsbouts. Hoven, Addiks en Van Alfen. De eerste geeft op het werk een garantie van 30 jaar en de anderen van 10 jaar. De prijzen zijn resp. f 1580, f 1800, f 1400 en f 2075 Met algemeene stemmen wordt be sloten de levering aan de fa. Kerk- hoffs op te dragen. Aanbieding Rekening an de Ge meente en het G E.B. '28. De Gem. Rekening sluit voor den gewonen dienst met een nadeelig saldo zitting, dus ze zouden maar onmid dellijk op stap gaan. Na 'n half uur kwamen ze bij diens paleis aan. Ze gingen naar binnen. Ze waren de eenigsten niet die Reintje kwamen aanklagen, 'n Vette glimmende rat was op het oogenblik aan 't woord. Hij deelde tot ieders groote verontwaardi ging mede, dat Reintje z'n vrouw en kinderen had opgegeten. En iedereen dr ng bij den koning er op aan Reintje zoo streng mogelijk te straffen. Caro, de hond, zat naast koning Leeuw en teekende alles nauwkeurig op. Nu kwam mijnheer de haan aan 't woord en deelde mede dat dezen nacht Reintje in het hok was gedrongen en daar z'n broer schandelijk had ver moord en medegenomen. Ook door dit voorval was de vergadering woe dend. Nu kwam Bruintje en de Wolf aan het woord en vertelden wat er gebeurd was. Nu was de maat vol. Hevig vertoornd beval zijne majesteit koning Leeuw aan de politiedienaren Max en Fik, allebei honden, om Rei- naard voor hem te brengen. Allebei, bewust van hun waardig heid, stapten ze het paleis uit, de poot aan het gevest van hun zwaard en begaven zich naar de woning van Reinaard. De vos ontving hen quasie eerbiedig. .Hoogmogende heeren",zoo begon hij, „treedt binnen in mijn schamele woning". Beide volgden hem. .Wenscht ge een maaltijd heeren?" vroeg de vos. „Wij zijn van jouw eten niet gediend 1" bulderde Max „'t is allemaal gestolen waar!" „Wij komen van den koning", zei Fik bedaard „en hebben de opdracht om je te arrestee ren". „Willen jullie ophoepelen!" schreeuwde de vos die het benauwd kreeg, „of ik zal jullie een kopje klei ner maken en Meer kon hij niet zeggen. Max en Fik grepen hem, hij werd geboeid en meegenomen. Zoo kwamen ze bij den koning aan. Hij van f 2898,17'/i en voorden kapitaal- dier.stmet een batig slot van f513.72. Het GEB. wijst een winstcijfer aan van f 669,99. De rekeningen worden ter onderzoek gesteld in handen van de heeren v. d, Dobbelsteen, van Heeswijk en van der Heijden. Rondvraag. v. d. Dobbelsteen. Er is mij al ver schillende malen gevraagd of er ook iets gedaan is voor de kermis, ik be doel of er ook een attractie voor de kinderen komt? Voorzitter. Ik heb er wel naar ge informeerd. Van een persoon heb ik de toezegging gekregen dat hij met 'n zweefmolen zal komen, maar we moeten nog afwachten of hij ook komt, De veldwachter heb ik naar omliggende plaatsen gestuurd, maar er schijnt weinig animo te zijn om hier te komen met de kermis. Maar ik heb hoop, dat iemand uit Gorinchem hier zal komen met een zweefmolen. v. d. Dobbelsteen. Kan die op de speelplaats staan De Voorzitter antwoordt bevestigend, v. d. Dobbetsteen. Vroeger kwam men hier toch altijd met een caroussel. Voorzitter. Ja maar soms beurde men nog geen twee rijksdaalders op een dag. v. Heeswijk. Daarom blijven ze na tuurlijk weg. Als er hier iets te ver dienen is, dan komen ze wei. v. d. Dobbelsteen. Maar ze behoe ven hier toch geen staangeld te geven. Voorzitter. We zullen maar eens afwachten wie er komt. v. Hemert. Hebt U al iets gehoord over de wegverbetering. Voorzitter. Voor Nieuwjaar zal men er nog wel niet aan beginnen. v. Hemert. En hoe is het met de nieuwe politie verordening. Voorzitter. Die krijgen we aan het eind van dit jaar. v. Hemert. Dan schiet ik alle hon den kapot. (Hilariteit.). De Secretaris leest een artikel voor uit de Gemeentewet, waarbij verboden kan worden dat honden zich op den openbaren weg bevinden. v. Hemert. Maar ze moeten van het erf blijven waar ze alles vernielen. Ik heb gelezen, dat Ged. Staten een ver ordening met een dergelijke bepaling wel goedkeuren. Voorzitter. We zullen hierover eens een vraag stellen in de Gem. Stem. v. d. Dobbelsteen. Hebt U al iets gehoord van den pastoor van Hedik- huijzen naar aanleiding van de laatste rekening Voorzitter. Nog niet. Hierna sluiting. met Verstopping of moeilijken, tragen en onregclmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. BINNENLAND. Weegbruggen. Naar aanleiding van een request aan werd meteen een verhoor afgenomen Aanvankelijk ontkende hij alles doch weldra viel hij door de mand. Nu viel hij op z'n knieën neer en smeekte om genade. Doch daar wilde niemand iets van weten en de koning sprak het doodvonnis uit. Hij werd nu wegge leid naar z'n cel. Den volgenden dag werd hij ten aanschouwe van iedereen onthoofd. En elk der dieren, die hij bestolen had, werd een ruime schadevergoeding gegeven en zoo was iedereen van Reintje bevrijd. |OH. DE GRAAF. DE VARKENSSLAGER. De slager kwam, Hij 't varken nam Bij kop en bij den poot Het dier zoo dik, Werd bleek van schrik, En dachtdat is mijn dood De slager sterk, Had heel veel werk Met knorrepoot, zoo vet Het varken weert Zich, rolt en keert En denkt, dat is niet net. De slager stak, Het varken brak In 'n vrees'lijk schreeuwen uit Het trekt en gilt, Nog even rilt 't En 't leven is er uit. Daar ligt het zwijn Nu zonder pijn Zijn knorren is gedaan De slager stram, Een borrel nam Naar huis is hij gegaan Jan Röhrey. den minister van financiën heeft het bestuur der Kon. Nederi, Automobiel club bericht ontvangen, dat het door den minister aangewezen aantal weeg bruggen, waar onder ambtelijk toezicht vrijwillig gewogen kan worden, steeds wordt uitgebreid en wanneer blijkt, dat in de een of andere plaats een weegbrug noodzakelijk is, zal zooveel mogelijk worden getracht, in de behoefte daarvan te voorzien. Radio-telefoondienst Nederland— Nederl.-Indië. Met tngang van a s. Maandag zal ook te Arnhem, Breda, Groningen, Deven ter, Eindhoven en Hengelo aan het publiek gelegenheid worden geboden tot het voeren van radiotelefonische gesprekken met Ned. Oost-Indië. In de wachtkamer van het telefoon kantoor zal daartoe een spreekcel worden ingericht. In deze cei kunnen niet meer dan twee personen worden toegelaten. Het ligt in de bedoeling binnenkort eveneens de kantoren 's-Hertogenbosch, Leeuwarden, Maastricht en Middelburg in dit verkeer te betrekken. Uitbreiding van het Statutaire Philips-kapitaal Naar de M. C. vernam, zou het in de bedoeling liggen het statutaire kapitaal der N.V. Philips uit te breiden van 100 millioen tot 300 millioen gld. Bij informatie ter officleele plaatse deelt men mede, dat er daar „niets van bekend is. Leger manoeuvres. Op de Veluwe zijn deze week groote manoeuvres gehouden. HM.de Koningin heeft deze vanaf Vrijdagmorgen 5 uur bijgewoond. Het Cariton-hotel. De rechtbank alhier heeft gisteren gunstig beschikt op het request van de N.V. Nerëide en surséance van betaling verleend aan het Carlton- hotel. "Tot voorloopige bewindvoerders zijn benoemd mr. I. Goudeket te Amsterdam en de heer L. A. Roozen in den Haag. De vergadering van schuldeischers is uitgeschreven tegen 13 September. De Haagsche conferentie. We behoeven van de conferentie niet veel te zeggen vandaag. De toe stand is en blijft gespannen. Snowden blijft bij zijn besluit en anderzijds doet men alles om de gelden bijeen te krijgen. De tijd dringt ten zeerste, daar er alle kans is dat de laatste verga dering Zaterdag gehouden wordt, zonder dat men tot resultaat is ge komen en men dus kan spreken van een sensationeele mislukkig der con ferentie. BUITENLAND. De Zeppelinbeschadigd. Naar uit Tokio wordt gemeld, moest het vertrek van de Zeppelin naar Los Angeles, dat op Donderdag ochtend vier uur was bepaald, worden uitgesteld. Bij de poging het gevaarte uit de hangar te brengen, kwam de achterste motorgondel namelijk in botsing met den grond, tengevolge waarvan een der stangen, waarmede deze gondel aan 'net luchtschip is bevestigd, brak. De Zeppelin werd in verband hier mede in de hangar teruggebracht, ten einde eerst den omvang van de schade te kunnen vaststellen. Het vertrek zou thans waarschijnlijk Vrijdagochtend in de vroegte plaats vinden.. KASOEMIGAOERA, 23 Aug. Het vertrek van de Graf Zeppelin is voor onbepaalden tijd uitgesteld wegens den wind, die het moeilijk maakt het luchtschip uit de loods te halen. De passagiers keeren terug naar Tokio. Afscheid van Directeur Blokhuis. De directeur van 't Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te Waalwijk, die 1 September naar Roosendaal vertrekt, temidden van het personeel. JAN BARENDS. Hij woonde in de Spaarnestad Men noemde hem Jan de Lapper Hij lapte schoenen vlug en sterk En niemand deed het knapper. Maar sarde ons de Engelschman, Dan was Jan niet te houwen, Hij wierp den spanriem in den hoek En sprak dat zal 'm berouwen. Dan nam hij dienst op 'n oorlogsschip En was zoo vlug als dapper Maar na den oorlog was hij weer; Als vroeger: Jan de Lapper. Eens werd er duchtig slag gevoerd, De onzen schoten brandend, Maar 't schip waarop Jan Barends streed Viel haast in 's vijands handen Reeds miste men den kapitein, Reeds zag men tal van lijken, En wie nog stond verloor den moed Slechts [an wist van geen wijken Hij sprakwaar mannen, is uw moed, Woudt gij het laten zitten Ik wijk niet voor den Engelschman, Zelfs voor geen honderd Britten. Val aan, terug! Houdt moed: houdt moed Ik neem 't commando over „Geeft hun zoo straks de volle laag, Verslaat dien schepenroover" Door Barends woorden aangevuurd, Werd nu opnieuw begonnen. Zóó flink, dat Jan er eer van had, Daar d'onzen overwonnen Jan werd om zijn beleid en moed, Tot kapitein verheven. Sinds lapte hij geen schoenen meer, Maar sleet op zee zijn leven. COR DE ROOIJ. Brieven en bijdragen voor deze rubriek te zenden aan OOM WIM, De Echo van het Zuiden, WAAL WlfK. De boschbranden in Brabant. Tijdens de meerdere branden welke dezen zomer in dejbesschen in Brabant hebben gewoed, had M. B. een jonge arbeider uit Goirle vernomen dat aan werkzaamheden bij het blusschen f 3 belooning werd gegeven. Om zoo'n bedragje te krijgen had de jongen op 6 Juni 1929 te Hilvarenbeek brand in de heide gebracht, waardoor gevaar voor verwoesting der nabij gelegen bosschen te duchten was. Gelukkig werd de brand spoedig ontdekt en werd vlug gebuscht. Er werden ter zake 3 getuigen ge hoord, alsmede de deskundige dokter Casparie, zenuw—arts le Den Bosch, die op last der Justitie een psichia- trisch onderzoek had ingesieid naar de verstandelijke vermogens van ver dachte. De jongen bleek een uiterst gering ontwikkeld verstandelijk ver mogen te bezitten en daardoor on toerekenbaar te zijn, zoodat opname in een gesticht gewenscht is. Het O. M. eisehte 3 maanden ge vangenisstraf en verdachte ter be schikking te stellen van de regeering. Uitspraak 5 September a.s. De fingeerde aanslag. De Rechtbank te Zwolle heeft gis teren tegen Str. uit Deventer, die in dertijd een overval fungeerde waarbij hij van z'n geld beroofd werd, is 2 jaar gevangenisstraf geëischt. SPORT. VOETBAL. WAALWIJK. W. S. C. W.S.C. opende j.l. Zondag het speelseizoen met een wedstrijd tegen een sterke combinatie van O.D.S. uit Dordrecht. Na een zeer geanimeerden wedstrijd wist W.S.C. op het nipper tje met 32 te winnen. De thuisclub probeerde in dezen wedstrijd een an dere opstelling wat de voorhoede be trof en viel deze samenstelling niet tegen. Waar het elftal momenteel uit sluitend uit jongere spelers bestaat, kunnen de nog zwakkere plaatsen bij regelmatige oefening nog wel verbe terd worden. Vooral de linksbinnen plaats dient versterkt te worden en zien wij Hens liever op zijn oude linksbackplaats. Morgen speelt W.S.C. wederom op eigen terrein een oefenwedstrijd. Ditmaal zullen de N.O.A.D.-reserves de tegenpartij vormen. Ook 't NOAD- elftal bestaat uitsluitend uit jonge spelers, zoodat deze wedstrijd een zeer nuttige oefening voor W.S.C. zal worden. Evenals vorige week zal we der om half 3 aangevangen worden. H. E. C. Zondag j.l. nam het eerste elftal v. H.E.C. deel aan de wedstrijden om den Zilveren Bal, uitgeschreven door de verg. Sparta te Leerdam. Door loting werd H.E.C. tegenover den Oostelijken le kl. Wageningen geplaatst, dus wel een sterken tegen stander. Hoewel de tegenstand der onzen groot was, konden zij toch niet verhinderen dat Wageningen zich in de finale plaatste. Voor de rust werd er aan beide zij den zeer goed spel geleverd en waren toen beide ploegen vrijwel aan elkaar gewaagd. Wageningen wist echter een kans te benutten, zoodat rust inging met 10. Het was jammer dat de scheids rechter even na de hervatting aan Wageningen ongemotiveerd een straf schop toekende, die zij in een goal omzette. Dit scheen onze spelers te ontmoedigen, zoodat er niet meer met het enthousiasme van voor de rust gespeeld werd. Toch wist Wagenin gen door het goed werk van ons ach tertrio slechts 1 goal bij te maken, zoodat het einde kwam met een 30 overwinning voor de le klassers. Bij Wageningen waren de keeper en de linkervleugel de uitblinkers. -- Het 3e elftal nam deel aan de seriewedstrijden in Baardwijk en wist zich door een 21 overwinning op S.D.O. uit Nieuwkuijk in de finale te plaatsen. Aan het H.E.C.-terrein is dezen zo mer flink gewerkt, waardoor het heel wat beter geworden is. Tot op heden konden daardoor nog geen thuiswed strijden gespeeld worden. Dit zal ech ter niet zoo lang meer duren, zoodat voor de competitie begint waarschijn lijk nog wel enkele wedstrijden voor het eerste elftal te verwachten zijn. DRUNEN. Zondag a.s. om 1 uur speelt Spor ters I tegen H.E.C. II, Waalwijk en om half 3 komt Sporters II uit tegen H.E.C. III. Deze wedstrijden vinden plaats op het terrein van Sporters. DUIVENSPORT. WAALWIJK. De Waalwijksche Concoursbond hield Zondag een Kringconcours van uit Noijon, waarvoor 212 duiven ston den ingeschreven. Door de Langstraatsche deelnemers werden de volgende prijzen behaald: L. Heijmans, Waalwijk 5, 12, 29; W. van Muilekom, Waalwijk 7; M. Soeterboek, Kaatsheuvel 9; J. Opper man, Kaatsheuvel 10, 50; J. C. Pul les, Waalwijk 11, 32, 51; Th. Duiven- kamp, Waalwijk 16; A. v. d. Ven, Vlij men 21, 24; K. Broumels, Waalwijk 22; A. Stokwielder, Waalwijk 25; P. Lugters, Kaatsheuvel 26, 57; Th. de Ronde, Waalwijk 28; Ant. van Eijck, Waalwijk 30; J. v. Veldhoven, Waal wijk 31; L. v. Gelder, Waalwijk 33; Th. Bakkers, Waalwijk 34; C. Ver hulst, Waalwijk 35; Ant. Goedhart, Sprang 37; H. de Laat, Vlijmen 40; H. Corstanje, Waalwijk 42, 53; Th. v. d. Geld, Waalwijk 45; Jac. van Beek, Sprang 55 en J. Kipping, Waalwijk 58. Het heerenrijwiel is gewonnen met no. 1 door H. G. van Lier, 's-Bosch. Het concours had veel belangstel ling en een vlot verloop, dank zij voor al de administratie en technische orde van den voorzitter der Concours commissie, dhr. Ant. v. Eijck, alhier. DRUNEN. Zondag a.s. houdt de Postduiven- vereen. „Lindberg", gevestigd in café A. v. d. Geld een wedvlucht vanuit Goes. Zaterdag om 3 uur inkorven. DAMMEN. Rondreis van den wereldkampioen dammen, B. Springer. De rondreis van den wereldkam pioen B. Springer, die de vorige week alhier zulk een schitterende séance gaf, is een succes geworden. De re sultaten zijn verder: Simultaan-seance's: te Luik: 25 partijen, 23 gewonnen, 1 remise, 1 verloren; 18 partijen, 16 gewonnen, 2 remise. Te Apeldoorn: 41 partijen, 36 ge wonnen, 2 remise, 3 verloren.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6