4 Transpireercnde Voeten Hoeden en Petten H. VERHULST, Najaar 1929. i VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. ONTVANGEN NIEUWE COLLECTIE Chique modellen. HEMDEN, tevens met afknoopbare Manchetten, (HEMDEN, óók naar maat). Heerenmodemagazijn. Markt 5. DEN BOSCH Telefoon 841. Ons blad geeft speciaal voor Waalwijk, Sprang, Vrijhoeven, Capelle, Waspik, Kaatsheuvel Drunenenz. de ALLERGROOT STE publiciteit. Te 's-Gravenhage: 3 seance's: 37 spelers, 26 gewonnen, 7 remise, 4 ver loren; 31 spelers, 22 gewonnen, 6 re mise, 3 verloren; 36 spelers, 33 ge wonnen en 3 remise. Te Leiden: 33 spelers:, 31 gewon- wonnen, 3 verloren. Te Vlissingen: 32 spelers, 29 ge nen, 1 remise, 1 verloren. Te Luik speelde hij 2 partijen tege lijk blind, waarvan 1 gewonnen en 1 remise. Te Apeldoorn van den kampioen van Apeldoorn gewonnen; te 's-Gra venhage met den hoofdklasse-speler J. Verhoeve remise; te Leiden van den kampioen van Leiden gewonnen en te Vlissingen van P. Meyers ge wonnen. Men ziet dat men ook hier een mooi resultaat bereikt heeft. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Hendrik Marinus z.v. L. Ros en M. Wagemakers. Corneïis Adrianus z.v. A. J. A. v. d. Broek en J. M. van Muilekom. Johanna Maria Petro- nella Maria d.v. Th. H. J. Cl. Raming en C. J. M. Verschure. Cornelis Ja cobus z.v. C. J. v. Herpt en A. M. Pul lens. Johanna Maria Josephina d.v. C. J. Hamers en A. Knops. Overleden Joh. Treffers, 78 j., echtgen. van Joha. Greve. Gehuwd A. M. de Brouwer, 26 j. en J. G. P. Glaudemans, 22 j. Huwelijks-aangiften J. J. M. v. d. Griendt, 27 j. en J. A. Veraa, 25 j. J. v. Lang, 24 j. en C. J. Duquesnoy, 30 j. Vertrokken personen: J. v. d. Waals en gezin, naar Hoorn. M. Sulsters, naar Sprang-Capelle. A. W. Spapens naar Tilburg. M. J. v. d. Velden naar Eindhoven. M. Fens naar Heusden. A. Kou ters naar Heusden. J. M. v. Herpen naar Eindhoven. P. K. Kuypers n. Drunen. C. G. v. Aalst naar Rotter dam. C. M. Leijtens naar 's-Bosch. Ingekomen personen: C. P. v. d. Hoven, van Nijmegen. Joha. Waas, van Kaatsheuvel. Adra. H. v. d. Elshout, van Tilburg. LOON-OP-ZAND. Van 115 Augustus 1929. Geboren Johannes z.v. Fr. Klis en J. van Bongen. Martinus Henricus Johan nes z.v. C. Klijsen en G. M. Damen. Wilhelmus Gerardus z.v. W. van der Velden en P. Schapendonk. Johan na Maria d.v. J. H. Biemans en A. M. Ligtenberg. Marinus Catharina z.v. J. M. Damen en C. Govers. Lam- bertus Cornelis Maria z.v. H. W. de Graaf en J.C.E.M. Marks. - Corn. Hem. Maria z.v. W. P. Spapens en A. J. Kly- sen. Catharina d.v. A. Th. Aussems en M. A. van Dongen. Hendrikus z.v. J. Zwaans en J. van Leysen. - Cornelis Marinus z.v. A. Broeders en 4. E. Damen. Maria Nicolasina Theresia d.v. N. A. A. Heuer eii M. de Man. Maria Cornelia Petronella d.v. A. van der Velden en A. C. E. Pij nenburg. Overleden Lambertus Cornelis Maria de Graaf, °ud 8 dagen. Hubertus Adrianus de Wijs, wed. van Ra. IJpelaar, oud 73 jaren. Gehuwd Pieter Scheerders, oud 27 jaren, ■Wonende te Dongen en Francisca Jo sephina Kuypers, oud 26 jaren, won. alhier. GEMENGD NIEUWS. Tengevolge van het springen van een van de banden is de auto van den 73-jarigen burgemeester van het dorp Aische, die tevens lid was van den provincialen raad van Namen, den heer Van Goidsenhoven, te Forville in volle vaart op een boom te pletter ge- loopen. Van Goidsenhoven kreeg een schedelbreuk en was onmiddellijk dood, evenals zijn chauffeur, de gewe zen Russische officier Savin. Een nicht van den burgemeester, Gravin van der Burch, werd het borstbeen ingedrukt. Zij is stervend. Niet ver van Aalst is een auto, waarin een dame uit Erembodegem met haar dochter was gezeten, op den overweg door een goederentrein ge grepen en medegesleept over een af stand van 300 M. De beide vrouwen zijn letterlijk vermorzeld. Te Aalsmeer-Oost was Dinsdag avond de 6-jarige Frans Klooster uit Haarlem, die met zijn moeder te Aals meer logeerde, met eenige kinderen in een roeibootje uit varen gegaan. Toen het bootje langs den kant voer, greep het knaapje een boomtak vast en werd overboord getrokken. Voor dat de andere kinderen beseften wat er gebeurd was, was het ventje reeds in de diepte verdwenen. Hoewel da delijk van verschillende kanten hulp toeschoot, slaagde men er eerst na twintig minuten in het knaapje bo ven te bx-engen. De levensgeesten wa ren toen echter reeds geweken. Woensdag is te Helmond de loodgieter T. van het dak van een in aanbouw zijnde woning in de Juliana- laan gevallen. Bewusteloos is hij naar een ziekenhuis vervoerd. Vermoede lijk heeft hij den ruggewervel gebro ken. Woensdag is te Heeswijk de voerman M. v. d. Heuvel van een kar gevallen. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is hij overleden. De man heeft den hals gebroken. De 24-jarige J. S. uit de Rose- straat alhier is bij zijn woning aan gereden door een auto. Met een sche delbreuk, wervelkneuzing en 'n been fractuur is hij door den geneeskundi gen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd en daar in zorgwekkenden toestand ter verple ging opgenomen. De 49-jarige M. J. B. uit de Wa tergeusstraat is op het terrin van de Rotterdamsche Droogdok-Maatschap pij van een stelling gevallen. Met een schedelbreuk en wervelkneuzing is hij door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsin gel vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Woensdagavond laat kwam een vrijwel blinde man, H. G. geheeten, de hulp inroepen van den ï-ijksveldw. te Haaksbergen. De man bloedde uit verscheidene hoofdwonden, die, naar zijn zeggen, zijn zwager C. M. hem had toegebracht. De rijksveldwachter heeft daarop M. gearresteerd en inge sloten. Waarschijnlijk is echter nog iemand bij de vechtpartij betrokken geweest, want toen bovengenoemde rijksveldwachter M. wilde gaan ar resteeren, vond hij een uit Groenlo af komstige wegwerker aan den weg liggen. Met behulp van den ter assis tentie verschenen gemeente-veldwach ter L. is deze man overgebracht naar het politiebureau. Daar bleek, dat hij een messteek in de zijde had gekre gen. De man is daarop per brancard naar het St. Anthonius-gasthuis ver voerd. Uit Wernesgruen wordt gemeld, dat gisterochtend tegen 7 uur een autobus van den staatsdienst Glauen- Eibenstock bij Wernesgruen van een 15 M. hooge helling naar beneden stortte. De wagen zelf werd geheel vernield en de inzittenden werden er uit geslingerd. Vijftien personen wer den deels ernstig, deels licht gewond. De justitie stelt eert onderzoek in. Men vermoedt, dat het ongeluk ver oorzaakt is door een vvielrijdster, die aan den verkeerden kant van den weg reed en den chauffeur van de autobus noodzaakte plotseling uit te wijken. Vaz Dias meldt uit Partenkir- chen. In den afgeloopeni nacht is op den Mittenwalderweg een ernstig ver keersongeluk gebeurd, waarbij een vrouw werd gedood en vier menschen zware verwondingen opliepen. Een Parijzenaar maakte gisteravond met twee dames en twee Berlijners een tocht naar Mittenwald, toen op den terugweg de auto met een snelheid van 80 K.M. tegen een boom reed. De dame, die naast den bestuurder zat, raakte tusschen den auto e'n den boom bekneld en was op slag do*od. De an dere vrouw en een der heei'en werden ei-nstig aan het hoofd gewond, terwijl de vijfde passagier een beenbreuk op liep; de bestuurder zelf werd" slechts liclit gewond. Door nalatigheid van personeel van het circus Alberty dat gisteravond zijn afscheidsvoorstelling gaf te Gum- binnen, zijn omstreeks 9 uur drie leeuwen ontsnapt. De bewoner van een in de nabijheid liggende hoeve hoorde zijn koeien angstig lot nen en begaf zich in het donker naar buiten om de oorzaak daarvan op te sporen. Plotseling ontving hij een hevigen klap op zijn rug en toen hij zich om wendde stond hij tegenover een groo- ten leeuw. Op zijn roepen week deze echter terug, waarvan de man ge bruik maakte om ijlings in huis te vluchten en de deur te grendelen. In- tusschen zetten de leeuwen hun ont dekkingstocht op het erf voort, totdat personeel van het circus arriveerde en de dieren door middel van ijzer werk in enkele hoeken van het huis dreef. Eerst nadat de voorstelling was afgeloopen wist men de drie pas sagierende woestijnkoningen weer in hun ballingschap terug te brengen. In de buurt van het station For— bach heeft zekere P. gisteren in den trein ruzie gekregen met zijn beide zwagers B. Van beide kanten kwamen er revolvers voor den dag met het gevolg, dat P. en een van de B.'s zwaar, de andere B. licht gewond werd. Op een overweg op de Ifln Graefing—Wasserburg in Beieren is een auto door een lokaaltrein gegre pen. De chauffeur van de auto bleef ongedeerd, doch zijn beide passagiers werden deerlijk verminkt. Het onge luk is aan onvoorzichtigheid te wijten, daar het uitzicht bij den overweg over de spoorbaan vrij is. Twee meisjes van negen jaar zijn te Keulen bij het oversteken van een aschbelt in een grooten kuil ge vallen, gevuld met gloeiende asch. In deerlijk gewonden toestand werden de kinderen te voorschijn gehaald, zoodat aan hun behoud wordt getwijfeld. Naar we vernemen is het in den nacht van Maandag op Dinsdag op de zoogenaamde Triester Heerbaan bij Weenen weer tot een gevecht gekomen tusschen een patroelje van de burger wacht, die drie man sterk was, en neger, socialistische schutters, bij welk gevecht verscheidene schoten gewis seld zijn. Ten slotte ging men elkaar met messen te lijf, waarbij een jonge burgerwachter is gedood. De over heid stelt een onderzoek in. Gistermiddag zijn, waarschijnlijk door de sterke Bise, een heerschenden wind op het meer van Genève, in de buurt van Nyon op dat meer, twee jongelieden, onder wie, een Neder lander, de student Six, verdronken. Six bracht zijn vacantle door op het buiten van den heer Chaupuisat, directeur van het journal van Ger.ève, en was met diens zoon gaan zeilen. Het ongeluk werd opgemerkt op de stoomboot van Lausanne op Genève; men zag een omgeslagen boot op het meer drijven en zond onmiddellijk reddingsbooten uit, doch tot nu toe zijn alle pogingen tot het vinden van de twee jongelieden vruchteloos ge bleken. De zeilboot, die zij van een famielid te leen hadden, stond er voor bekend vast op het water te liggen. Vermoedelijk is de boot door een ver keerde manoeuvre omgeslagen. Het circus van Isako heeft te Modjokerto een voorstelling gegeven, tijdens welke, naar de Ind. Crt meldt, een moord is gepleegd door één van de mandoers. De acrobaat en kunstfietsrijder Ar- noldt moest op een plankier kunsten op een fiets maken. De mandoer, wiens opdracht het was om voor heileggen van het plankier te zorgen, was non chalant geweest. Hierdoor had hij er niet voldoende opgelet, dat de afzon, derlijke planken van het plankier aan elkaar sloten. Toen Arnoldi in den ring kwam, zag hij oogenblikkelijk de fout en gaf den mandoer een schop. Na de planken zelf te hebben verlegd, werkte hij zijn nummer af en begaf zich naar zijn kleedkamer. In één der gangen van het circus werd hij echter door een inlander opgewacht, die hem een steek in de hartstreek toebracht, tengevolge waarvan hij ongeveer een uur later overleed Het publiek in de tent heeft van het gebeurde niets gemerkt, daar na den moord, die ongeveer om 11 uur 's avonds plaats had, het programma gewoon werd afgewerkt. De verslagenheid onder de artisten was natuurlijk groot. De moordenaar werd gearresteerd. Gisterochtend omstreeks half twaalf is op het Spui nabij de Spui straat in Den Haag een dame onder een tram geraakt. Met een verbrijzeld been is zij naar het R.K. ziekenhuis in het Westeinde overgebracht. Gistermorgen is de broodbezor ger G. van Daal uit Boxlel op den Vughterweg nabij Den Bosch bij het uitwijken voor een auto door deze gegrepen. De man heeft een schedel breuk opgeloopen. Gistermiddag is op het terrein van de lood» en zinkpletterlj van de firma Hamburger aan den Leidscheweg te Utrecht, waarschijnlijk door een noodlottig toeval, een arbeider om het leven gekomen. De koetsier A. S., is volgens het „U. D.", onder een met zinken platen beladen wagen, waar voor twee paarden gespannen waren, geraakt. Hij liep naast den wagen om de paarden te besturen en is vermoe delijk uitgegleden. Toen de Genees kundige Dienst ter plaatse van het ongeval arriveerde, bleek de man reeds overleden te zijn. Dinsdagavond reed de heer S. Wessels, koopman te Rotterdam ge domicilieerd, met 4 schepelingen van het te Selzaete liggende Engelsche stoomschip Appleleaf, per auto met razende snelheid langs het kanaal Terneuzen—Gent. Op een gegeven oogenblik verloor hij de macht over het stuur; hij botste tegen een zwaren paal van de lichtleiding, welke afknapte, waardoor de auto kantelde en in het kanaal stortte. Door het inslaan van de ruiten wisten 3 Engelsche schepelingen zich zwemmende te redden. De auto, welke door een brandende lantaarn in de diepte zichtbaar was, is ongeveer 4 uur later, om één uur 's nachts, boven water gebracht met de laadboomen van twee schepen. In den auto lag het lijk van Part. Harding, een omstreeks 30 jaar ouden stoker, afkomstig uit Portsmouth Vermoede lijk is hij bij het ongeluk terstond bewusteloos geraakt. Het lijk is aan het hoofd verwond. De bestuurder, de heer Wessels, is later gevonden. Na dit ongeluk werd, ongeveer half tien, de autobus van Selzaete op Terneuzen staande gehouden in ver band met vermeld ongeval. Een uit de richting Sas van Gent komende per sonenauto reed daarna op de bus in, waardoor twee personen ernstig wer den gewond. De bestuurder van de personenauto is door de politie aan gehouden. Te Beuningen bij Nijmegen is opgehaald het lijk van het 2V2-jarig dochtertje van H., dat eenige dagen geleden verdronken is. De 26-jarige Math, S. uit Echt is in de Roer onder Karken verdronken Het lijk is opgehaald De heer O. Lemmens uit Roosen daal kreeg, toen hij van een ritje per auto terugkeerde, een lekken band. Toen hij bij zijn wagen* knielende een nieuwen band om het wiel legde, kwam met groote snelheid van den tegenovergestelden kant een Belgische auto aangereden, die in voile vaart op den stils'aanden wagen inreed. De heer L. werd met zijn auto over den weg geslingerd. Hij bleef, bloedende uit eenige wonden aan het hoofd, be wusteloos op den weg liggen Toe geschoten voorbijgangers vervoerden hem naar een ziekenhuis te Antwerpen, alwaar zijn wonden wel ernstig, doch niet levensgevaarlijk bleken. Per auto is hij naar zijn woning in Roosendaal teruggebracht. De politie hield den chauffeur van den Belgischen auto aan. Hij was zwaar beschonken. Gisterenavond omstreeks 10 uur reed de 19 jarige milicien O. uit Heer len met zijn motor met groote vaart het trottoir op van den Arnhemschen- weg bij de Albert Cuypstraat te Amers foort. Het slachtoffer werd op last van dr. Nieuwenhuyzen in bewusteloozen toestand met ernstige beenbreuk naar het ziekenhuis overgebracht. Een schietpartij te 's-Gravenhage. Donderdagmiddag heeft zich een schietpartij afgespeeld in de Valken- boschlaan te 's-Gravenhage, Het gebeurde op een 2e bovenhuis aan de Valkenboschlaan no. 272, be woond door den 66 jarigen rentenier van R., oud chef werkmeester van een kaarsenfabriek te Gouda. Deze leefde tamelijk teruggetrokken alleen met zijn vrouw en was reeds geruimen tijd overspannen en lijdende aan vervol gingswaanzin Familie-omstandigheden en erfelijkheid speelden daarbij een rol van beteekenis. Een dag of tien geleden was zijn broer gestorven en sedertdien was de toestand van v. R. aanmerkelijk verergerd In den afge loopen nacht te 4 uur meende hij .vreemd volk" in huis te hooren, het geen zijn vrouw hem tevergeefs uit het hoofd trachtte te praten. In den ochtend werd zijn optreden minder ongevaarlijk en tegen één uur begaf hij zich naar het balcon aan de straatzijde en sloot de balcondeuren achter zich dicht. Daarop heeft hij gedreigd, ieder te zullen neerschieten, die hem durfde naderen. Voorbijgan gers waarschuwden de politie, terwijl inmiddels de inspecteur De Willigen, die er tegenover woont en die toe vallig thuis was, naar buiten kwam om, gewapend met zijn revolver, in te grijpen. De heer De Willigen is tevens instructeur voor de politiesportoefenin- gen en geeft ook les- in schieten enz. zoodat hier wel de rechte man op de rechte plaats kwam. De agent van der Heyden, die eveneens in de buurt woont, assisteerde hem. en andere transpireerende lichaamsdeelen moet men behandelen met Purolpoeder, alszijndehet meestafdoende middeldaarvoor. Purol-Voet,- Toilet- en Kinderpoeder in Bus sen van 60 et. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. Intusschen kwamen van het politie bureau de inspecteur Mol en eenige agenten eveneens ter plaatse. Van R. werd to«n zóó driftig, dat hij lukraak eenige schoten van het balkon af loste. Inspecteur De Willigen zag daarop kans van de straat af den waanzin nige in de palm van de hand te raken, doch van R. nam onmiddellijk met de andere hand den revolver, dien hij op het balcon had laten vallen, weer op en schoot opnieuw. Een tweede schot van den heer de W. raakte hem in den onderarm. Van R. was echter nog geenszins buiten gevecht gesteld. Hij opende de balcondeuren en nam een nieuwen geladen revolver bij het onderzoek bleek later, dat de man 3 geladen revolvers in huis had om opnieuw te gaan schieten. Inspecteur Mol was intusschen met de agenten Krul en van der Heijden naar de 2e etage gegaan, om te trach ten daar den man te overmeesteren. De heer de Willigen en de agent Wolters begaven zich naar het dak en trachtten van daar af, zoo mogelijk met emmers water, den man tot kalmte te brengen. Toen deze echter de komst van den inspecteur en de agenten in de kamer meende waar te nemen de politieambtenaren hadden zich veiligheidshalve verdekt opge— steld-schoot v. R. op manshoogte een gat in den muur in de richting van waar hij de nadering der politie meende te bespeuren, om daarna weer naar het balcon te gaan. De pogingen van den heer de Wil ligen om met emmers water den man tot bedaring te brengen, hadden geen resultaat; van R„ schudde als een hond het water van zich af en ging voort met bet lossen van schoten. Twee schoten van den heer de W., stelden daarop den waanzinnige buiten gevecht. Voorloopig, want toen on middellijk daarna de inspecteur Mol en de agenten Krul en van der Heij den hem wilden overmeesteren.zag hij nog kans, den inspecteur door een revolverschot in den arm te treffen. Daarna werd hij echter overmand en per auto van den Eerste—Hulpdienst naar het ziekenhuis overgebracht, waar de noodige verbindingen op zijn hand en arm waarin hij door vijf schoten was getroffen werden ver richt. De heer Mol werd daar even eens verbonden hij kon toen huis waarts keeren. Hoofdcommissaris Van 't Sant woonde een gedeelte van de schiet partij bij. Commissaris Kramer leidde het onderzoek. Een geluk mag het worden genoemd, dat behalve de inspecteur niemand door de wilde schoten van den waan zinnige is gewond. Nog vernemen wij, dat van R., waarschijnlijk naar de Ramaer— kliniek zal worden vervoerd om daar verder te worden verpleegd. Volgens een bericht uit Tokio is de visschersboot Joestin Maroe bij een storm in de nabijheid van Hokkaido (Japan) van zijn ankers geslagen en gezonken. 11 Koppen der bemanning zijn verdronken. Op den weg van Misfe naar Winsterswjjk werd de klerk bij de gemeentewerken te Winterswijk J. B. F. bij zijn motor dood aan den weg ge vonden. Hij was van Bredevoort komen rijden en heeft waarschijnlijk door de snelle vaart de bocht daar ter plaatse niet kunnen nemen, waardoor hij tegen een boom opreed en ver moedelijk op slag gedood werd. Plaatst Uwe advertenties alleen in een NIEUWSblad, dat een kern van vaste lezers heeft en daardoor ook waarborg geeft voor WERKELIJKE PUBLICI TEIT. In de Fransche badplaats Cha— telaillon in de nabijheid van la Ro chelle brak gisternacht een brand uit, waardoor een autogarage met 130 auto's en 3 autobussen een prooi der vlammen werd. Drie meisjes, die van een feestje naar huis terugkeerden, ontdekten het vuur. De bewaker was ingeslapen en werd gewekt door het ontploffen van een benzinetank. Slechts met moeite kon hij zich in veiligheid brengen. Aangezien zich in de on middellijke nabijheid van de garage een groote benzine—opslagplaats bevond, moest een eveneens in de nabijheid gelegen hotel in allerijl ont- ruimd worden. i

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 7