[EMiuermiu. Fulles-Heesbeeii's volle Melkbrood H. de Bont-v. Huiten II' ïoo r No. 67. Zaterdag 24 Aug. '29. 52e Jrg. 4S 25 gi 50 ff 50 50 f 50 f 50 100 50 i 50 i 100 g 100 100 j 100 8 PEOVINCL^AL NIEUWS. Waalwijk, 23 Aug. 1929. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Waalwijk, te houden op Vrijdag 30 Augustus 1929, des namid dags om 7 uur ten gemcentehuize. Aan de orde: 1, Ingekomen stukken: Van den heer F. C. Roxs be treffende toewijzing van gemeente- woningen en betreffende schadeloos stelling voor grond buiten de rooilijn. b Schrijven van Ged. Staten be treffende indiening van bewijsstukken inzake het beroep van het bestuur der U.L O.—school tegen het raadsbesluit tot niet—verleening der gevraagde medewerking voor de aanschaffing van schrijfmachines. c. Schrijven van J. Timmermans betreffende het raadhuisplan. d. Alsvoor van J. Klijnen. e. Alsvoor van Jos. Duynstee. f. Schrijven van het Voorloopig Bestuur van een op te richten school- artsendienst betreffende toetreding tot dien dienst. g. Koninklijk Besluit van 10 Juli 1929 No. 40, tot goedkeuring van de verordening tot wijziging der veror dening op de keuring van waren. h Goedgekeurde raadsbesluiten tot wijziging van de gemeenteen be- drijfsbegrootingen over 1928 i. Goedgekeurd raadsbesluit tot het aangaan eener kasgeldleening van f 200.000. j. Schrijven van de Ouder—com missie der Openbare School omtrent de benoeming van een onderwijzer. k. Alsvoor van het Centraal Bureau voor Verificatie enz. betreffende ge houden controle bij den gemeente ontvanger. 1. Goedgekeurd raadsbesluit tot ver huring van land aan J. de Rooij. m Alsvoor tot verkoop van bouw grond aan J. Simons. n. Alsvoor tot verkoop van bouw grond aan M. Kleijngeld. o Alsvoor tot uitgifte van grond in erfpacht aan de fa. Gebr. Teurlings. 2. Benoeming van een onderwij zeres) aan de openbare lagere school. 3. Vaststelling eener gewijzigde verordening op de heffing van school geld voor de gem teekenschool. 4. Aangaan eener vaste geldleening, 5. Voorloopige vaststelling der ge meente- en bedrijfsrekeningen over 1928. Goedkeuring der rekeningen van de Burg Armbesturen over 1928. 7. Vaststelling van het kohier der straatbelasting voor 1929. 8 Mededeelingen. Het schrijven der Oudercommissie der openbare school bevat, naar wij meenen, een verzoek aan den raad om in de vacature aan de O. L. schooi, een onderwijzer gekomen uit het open baar en niet uit het bijzonder onder wijs te benoemen. Zooals bekend heeft de Minister zich vereenigd met de zienswijze van den raad inzake de betaling van schoolgeld voor de Teekenschool. Thans is door B. en W. een gewijzigde verordening op da schoolgeldheifing ingediend. Het belangrijkste artikel voor het publiek hierin is 't volgende Het schoolgeld bedraagt per leerling en per cursus a. indien de ouders of, bij ontsten tenis van dezen, de leerlingen zelf in de rijkstnkomatenbelasting èn in de gemeentelijke inkomstenbelasting zijn aangeslagen f 4.- b. indien de ouders, of bij ontsten tenis van dezen, de leerlingen zelf alleen in de gemeentelijke inkomsten belasting zijn aangeslagen f 2.—. Geen schoolgeld wordt geheven van leerlingen, wier ouders of, bij ontsten tenis van dezen, die zelf, noch in de rijks— noch in de gemeentelijke inkomstenbelasting zijn aangeslagen. Vragen van 't Raadslid Roxs. VRAAG 1. Is het U bekend, dat het voor sommige gezinnen bijna onmogelijk is een gemeente-woning te bekomen ondanks hun ingezonden formulier, daarbij overleggende nog een schrijven van Heeren Doktoren en alles in het werk stellen een woning te bekomen als er een ledig komt, maar steeds tevergeefs. Is (T niet met mij vanmeening.dat, warneer een geneesheer een dusdanig stijven afgeeft er redenen bestaan, die voor die gezinnen van ernstigen aa'd zijn en betrekking heeft op den ..aiTondheidstoestand der huisgenoo- tn? Is U niet met mij van meening, dat dergelijke aanvragen met spoed moe ten behandeld worden en de -eerste geschikte vrijkomende woning moet toegewezen worden aan dergelijke gezinnen 't Is toch in 't belang der volksgezondheid. Is U niet met mij van meening, dat in hoofdzaak die gezinnen zijn gehuisvest in woningen die absoluut onbewoonbaar verklaard moeten worden Is U ook genegen in deze een onderzoek in te stellen, opdat er dan maatregelen worden getroffen dat |bovenvermelde aanvragen zoo spoedig mogelijk worden behandeld en voor jde betrokken gezinnen spoedig een iwoning wordt beschikbaar gesteld. VRAAG 2 Het ss U bekend M de Voorzitter lat particulieren grond hebben ge. pcht langs den Parallelweg, grenzende jan de Puisiraat en afkomstig van naar ik meen een zekere Kroot. De koopers hebben van den gekochten grond een gedeelte moeten afstaan aan de gemeente voor de rooilijn, dus een schadepost voor die koopers. Kunt U M. de Voorzitter mij ook mededeelen of die koopers ook recht hebben op schadevergoeding, zoo ja van wien kunnen zij dat dan vorderen Is het U bekend dat bij aankoop van dien grond, de koopers niet wis ten dat zoo iets gebeuren zou, wat er gebeurd is. Mocht alle recht voor die koopers vervallen zijn, zou dan misschien door Uwe bemiddeling of die van het dagelijksch bestuur de verkooper niet te overreden zijn, dat hij aan die koopers eenige schadevergoeding toe kent Antwoord op de vragen van den heer Roxs. Ter beantwoording der door U ge stelde vragen heb ik de eer U het volgende te berichten. Ad. I. De woningen worden toe gewezen door de Commissie voor het Gemeentelijk Woningbedrijf Bij de toewijzing wordt rekening gehouden met alle omstandigheden die van invloed zijn op de te nemen beslissing. Hieronder zijri begrepen het gezins inkomen, de samen-telling, de zinde lijkheid en de geaardheid van het gezin, alsmede, voor zooverre voren genoemde overwegingen geen beletsel vormen, de datum waarop de aan. vrage voor een woning te ingediend en voorts die omstandigheden, die op het tijdstip van toewijzing eener woning invloed kunnen oefenen. Op deze laatste voorwaarde duidt Uwe vraag. Elk geval wordt door de Commissie afzonderlijk beoordeeld en ze doet dat zeer consciëntieus. Ik kan, vermits de gegevens mij daartoe ontbreken, niet onderzoeken, waarom in het door U bedoelde geval bet verzoek tot beschikbaarstelling van een woning niet is ingewilligd. Ik geef U in overweging U daartoe te wenden tot den Voorzitter van vorengenoemde commissie. Ad. II. Uwe meening, als zouden de door U bedoelde koopers van den grond aan den Parallelweg deze aan de gemeente moeten afstaan, is niet juist. Zij mogen niet buiten de rooi lijn bouwen, het eigendomsrecht gaat daardoor echter niet verloren Practisch heeft deze grond voor hen echter geen waarde, terwijl de gemeente indien ze daarvan afstand doen, zich verplicht deze in goeden staat te houden (de bedoeling is voor de woningen een trottoir aan te- leggen en te zijner tijd het bestaande plant soen naar het Westen uit te breiden) Ik geloof dat èn verkooper èn koopers bekend waren met de omstandigheid dat de rooilijn Ier plaatse niet langs den Parallelweg was geprojecteerd. Met den verkooper var. het bouw terrein heb ik, op verzoek van een der koopets, een onderhoud gehad, hij is echter niet bereid gevonden deze quaestie met de koopers minne lijk te regelen. De gemeente is op grond van het bepaalde in de Woningwet in dit geval niet tot schadevergoeding ver plicht, omdat door het projecieeren van de rooilijn minder dan '/3 ge deelte van het perceel weiland (van Krool) aan bebouwing onttrokken wordt. De Burgemeester van Waalwijk, E. MOONEN. Waalwijks Belang. Koninginnefeest 1929. Zaterdag 31 Augustus: 3 uurKinder-optochf. (Groepen, wagens, Fietsen enz.) Direct na afloop uitreiking der prijzen. Route: Burg. v. d. Klokkenlaan, Stationsstraat, Grootestraat, Mr. v. Coothsiraat. 6 uur-. Défilé der W. G V. en Rijks cursussen met de harmonie „St. Jan* door de Grootestraat, vanaf het Palronaatsgebouw tot aan de Besoijensche straat. 7'/2 uur: Demonstratie der W. G, V. op de plancher op de Markt, op geluisterd door de harmonie -St, Jan". Programma 1. Voorstelling der turners. 2. -Figuurmarsch voor 12 turners. 3. Brugoefeningen. 4. Vrije oefeningen in standen. 5 Paarjiturnen en springen. 6 Stokbefeningen. 7. Rekoefeningen. 8. Groepen en afmarsch. 9 uurGroot Concert der harmonie .Concordia" op de Markt, Programma 1. Prinz Eitel Friedrich. Marsch H. L. Blankenburg. 2. Jubel-Ouverture C M. v. Weber. 3. Die jungfrau von Belleville, Walz. L, Miliöcher. 4. Operetten Fantaisie E. Rubach. Pauze. 5. Es lebe das Leben. Marsch A Ischpold. 6. Hongaarsche Rhapsodie No. 2 Fr. Liszt. (Voor Harmonie bewerkt door A. A. Groot 7. Tatjana, Indische serenade J. Lindsay. 8. Herinnering aan de slag van Waterloo. W. Wijsman. Verklaring Slag van Waterloo. 1. Roffelen dertamboers.Signaal Reveille 2. Het vroolijk garnizoensleven, Marsch, Wals, Polka. 5. Roffel, Signaal Appèl. 6. De oorlogsverklaring wordt het leger voorgelezen. (Soli, piston en tuba.) 7. Antwoord van het leger, marschtempo. 8. Het leger vertrekt, marsch. 9. Het eerste vijandelijk schot. 10. Alarmsignalen. 11. DE SLAG, geweervuur en kanonge bulder. 12. Signaal Ophouden met vuren. 13. Het vervoer der gewonden. 14. Marche Funêbre. 15 Dankgebed (koraalmuziek). 16. Het leger komt terug, Marsch. 17. Finale Volkslied Wlen Neerl. Bloed. (Bengaalsch vuur.) 9 An die Gewehre Marsch A. Lehnhardt. 1 September 1929. Matinée der Liedertafel op de Zondag 12XU uur .Oefening en Vermaak" kiosk op de Markt. Programma 1. Mijn land is een land der zee Mosmans. 2. Neerlands Taal Aug. Stille. 3. Schiagtlied der Assaciren. Bouwman 4 Elslein von Caub Filke. 5. Lied van den arbeid Wierts, 6. Het Oqderhuis Kools. 7. De Deerne Kools. 8 uurGroot Concert der harmonie „St. Crispijn" op de Markt. Programma 1. Wilhelmus. 2. Colonel Bogey, Marsch K. J. Alford. 3. Le Freischutz, fant. sur l'Opera M. Ecigard Grefe. 4. Concert, aria voor clarinette si b Bergion. 5. De Fremersberg, Badensche Leg, M. Koenneman. 6. Les Cloches de Corneville, fantasie R. Pianquette. 7. Wiener Blut, Wals J. Strauss. 8. Potpourri sur des motifs d'Opera Verdi. 9 Au Bords du Rhin, Marsch. 10 Wien Neerlandsch Bloed. Zangersdag te Waalwijk. Een glorieuze dag staai Waalwijk te wachten. Zondag 8 September a.s. zal Z. D. Hoogw. Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's Hertogenbosch naar Waalwijk komen en in onze monumentale St. janskerk om kwart over 11 een Ponti ficale Hoogmis opdragen met al de staatsie en plechtigheid zooals dat door de kerkelijke gebruiken voorge schreven is Na den middag om 5 uur zal Mgr. in dezelfde kerk een Pontifi caal Lof celebreeren. Dan is ongetwijfeld iets bijzonders aan de hand Zeer zeker. Op dien Zondag wordt in Waalwijk, onder lejding van de Bossche Diocesane St. Gregonius Vereeniging en Liturgische Vereeni- ging een gewestelijke Zangersdag gehouden. Uit de heele Langstraat en omgeving zijn de kerkzangers naar Waalwijk opgeroepen en meer dan 400 hebben laten weien, dat ze wis en zeker komen. Ook worden nog vele kerk zangers en belangstellenden uit verderen omtrek verwacht. Het doel van dezen zangersdag is meer in 't bijzonder aan de kerk zangers en aan de gelooviger. te demonstreeren hoe schoon en juist volgens den geest der H. Kerk is de actieve deelneming van velen, zoo mogelijk van alle geloovigen aan den goddelijken eeredienst door mee aan te stemmen de kerkelijke gezangen; hoe begeesterend de massa-zang, de volkszang is, opklinkend uit alle rijen, uit alle rangen in de eenvoudige gregoriaansche melodie. Daarom zullen ook de 400 zangers uit 24 parochies van de Langstraat onder de H. Mis en Lof slechts een voudige, maar hemeischoone en eeuwenoude gregoriaansche melodieën zingen, in afwisseling met het zang koor van de parochie van O. L. Vrouw O.O. te Tilburg (Heikant) dat onder leiding van den heer Hoppenbrouwers staat en in kerkelijk gewaad gekleed ook het proprium der H. Mis in het priesterkoor zal uitvoeren. Tusschen Pontificale Mis en Lof in, wordt 's middags om half 3 een groole vergadering gehouden in de zaal der R. K. Werkliedent-ereeniging. Het programma is bijzonder actueel en aantrekkelijk, o.a. spreekt de ZeefEerw. Heer A. J. M. Witlox van het Semi narie te St. Michiels Gestel over de deelname van zangers en volk aan den kerkzang, terwijl Pastoor T. Mannaerts uit Tilburg de practische mogelijkheid van koorzang en volks zang zal belichten. Verschillende koren uit de. Lang straat zullen deze vergadering met i hun beste nummers opluisteren en hun reputatie van zangerigen aanleg en geschooldheid handhaven. Ook zal Mgr. de vergadering met zijn bezoek vereeren. De plechtigheden en de vergadering zijn op de eerste plaats voor de kerkzangers, maar ook wordt verwacht dat zeer vele belangstellenden, ook de gewone geloovigen er aan zullen deelnemen. Daarom is de toegang tot de kerk en tot de vergaderzaal voor iedereen, zoover er plaatsruimte is. geheel vrij. Een heerlijken geestelijk genot wordt hier bereid voor iedereen die er maar van profiteeren wil. Het volledig programma van den zangersdag is reeds ter perse en wordt aan iedereen, die het bij Pastoor F. Mannaerts te Tilburg (Loven) aan vraagt, gratis toegezonden. Waalwijks Belang. In ons vorig nummer hebben wij de agenda opgenomen van de algemeene vergadering van „Waalwijks Belang" Brood is het voornaamste voedsel voor eiken rang en stand. Zorg daarom dat U alleen de beste kwaliteit ontvangt. V raagt dat onder voortdurende strenge, officieele controle staat. die a.s. Maandag ten 8V2 uur in „Musis Sacrum" wordt gehouden. Wij dringen er met klem op aan dat zooveel mogelijk leden tegenwoordig zijn, om bewijs te geven van belang stelling in het werken der vereeniging en om deel te nemen aan de bespre kingen die in het belang van vereenl ging en plaats worden gehouden. Dus allen presenteen vergadering zooais wij den laatsten tijd gewoon zijn. Men weet niet vooruit welke zaken'mogelijk aangesneden worden. Tuberculose bestrijding. Het Bestuur van de Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose alhier, die reeds vele bewijzen van instemming ontving met zijn pogen om gelden te verzamelen voor gemeld doel, werd dezer dagen verblijd met een gift van f50— door de Kon. Stoomschoenen- fabriek A. H. van Schijndei alhier, bij den Secretaris dier vereeniging Notaris A Schaap. Grootestraat WAALWIJK. Telefoon 109. HET ADRES voor de 43042 BETERE HEERENKLEED1NG. Benoemd. Z D. H. de Bisschop van 's Bosch heeft benoemd tot geestelijk adviseur van den Nationalen R. K. Bond van Horlogemakers, Goud- en Zilverwerken en van de Bossche Diocesane afdeeling van genoemden bond, den WelEerw. Heer H. W. J. Martens, kapelaan van St, Jan. te Waalwijk. Zwemsport. Als 't weer nu maar een beetje wil meewerken, dan staat den zwemlief- hebbers morgen een sportieve attractie te wachten. In ons vorig nummer publiceerden wij reeds het programma van den zwemwedstrijd, welke gehouden wordt in het zwembad van de Waalwijksche Zwemvereeniging „'t Hoefswiel". Wij vernemen, dat vooral van buiten zooals den Bosch en Tilburg, groote belangstelling en animo bestaat voor dezen wedstrijd. De deelnerpers uit andere plaatsen brengen* natuurlijk hun „aanhang" mee, zoodat het er ongetwijfeld druk zal worden. Onze jongens, die elders zoo'n goed Sguur maakten en nog onlangs in Til burg met een paar mooie prijzen gingen strijken, zullen zeker in eigen plaats 't beste beentje voorzetten en gevaarlijke concurrenten blijken. De wedstrijden beginnen om 2'/a uur en zijn voor iedereen toegan kelijk tegen een entiée van 25 cent. Wij hopen dat deze wedstrijden een krachtige propaganda zullen 'zijn voor de gezonde zwemsport in 't algemeen en voor de Waalwijksche Zwemvereen. in 't bijzonder. De vereeniging alle succes Anderzijds schiijft men ons nog: Zooals reeds vroeger in dit blad is vermeld zuilen a z. Zondagmiddag half drie in het „Hoefsven" de door de Waalwijksche Zwemvereeniging uitge schreven zwemwedstrijden gehouden worden. De deelname, ook uit andere plaatsen uit N. Br., is bijzonder groot, zoodai het een spannende strijd be looft te worden. Vooral ouders, zouden wij ten sterkste willen aanbevelen gaat deze wedstrijden zien, en laat uwe vooroordeeien weg nemen tegen deze gezonde en nuttige sport. Het is misschien vaak sterk uitge drukt, wanneer wij schrijven, dat het een gebrek in de opvoeding uwer kinderen is, wanneer ze niet zwemmen kunnen. Immers dagelijks kan men in de Nieuwsbladen lezen „Auto te water geraakt, Inzittende verdronken" „Roei boot omgeslagen" enz. enz. Nu is het niet zeker indien men zwemmen kan, dat men dan niet verdrinkt, maar de kans om zich te redden stijgt met minstens 90 procent. Dus, allen present! Tooneel—uitvoeringen. Naar wij vernemen heeft de N.V. Hotel de Twee Kolommen het voor nemen te trachten in onze plaats eerste—klas—tooneelavonden te doen geven. Zij is daartoe in onderhandeling o.m. met Rotterdamsch Hofstad— Tooneel (Cor v. d. Lugt—Melsert), Ned. Indisch Tooneel (Cor Ruys), NieuwNederl. Tooneel (Louis Saalborn). Komen deze besprekingen tot een goed resultaat, dan bestaat er kans dat we in 't a.s. seizoen hier het beste van 't beste op dit gebied zullen krijgen. Dit hangt natuurlijk mede af van het feit of de tooneel—accomodatie enz. hier voldoende is. De onderhandelingen en besprekingen omtrent een en ander zullen spoedig hun beslag krijgen, terwijl de inwoners van Waalwijk en omgeving binnen eenige dagen eene circulaire zullen ontvangen om in te teekenen voor deze abonnements— uitvoeringen (vermoedelijk 3 in getal), tegen zoo billijk mogelijken prijs. Men wachte dus met elders in te teekenen tot men weet wat hier gebeuren zal en wij vertrouwen dat zeer velen deze alleszins lofwaardige poging zullen steunen om deze streek ook op tooneel- gebied te geven het beste wat onze kunstwereld daarin biedt. Met bekwamen spoed zal gewerkt om zoodra mogelijk met eventueel definitieve voorstellen te kunnen komen. Uil de Schoenindustrie. Naar wij vernemen gaat de heer A. J, Wilmont alhier eene schoen fabriek oprichten voor de vervaardi ging van luxe—schoeisel, onder den firma—naam „Wilco*. Wij wenschen hem 't beste succes. Politiehondenkeuring. Al was 't Donderdag den ganschen dag een hondenweer, 't was verre van geschikt voor de honden die zich aan een strenge keuring en zware verrich- tingsproeven moesten onderwerpen. En voor de keurmeesters, de africh- Wij noodigen allen, wier belang het is het vak grondig te leeren, uit zich in den loop van de komende week nog te doen inschrijven, of op2Sept, zich des morgens om ongeveer 9 uur aan de school te vervoegen. De Directeur der Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers te Waalwijk. VAN DER WAERDEN. De overbrugging van de Bergsche Maas bij Keizersveer. Vanwege den rijkswaterstaat is aan besteed het maken van den onderbouw en het uitvoeren van grondwerken en bijkomende werken voor de overbrug ging van de Bergsche Maas bij Keizers veer. Het laagst heeft ingeschreven de N V. Christiani en Nielsen's Gewapend Beton Maatschappij te 'sGravenhage, met f 447.000. The NormandyBand. Gedurende de kermis te Vlijmen zal bovengenoemd gezelschap werken bij den heer Louis Princen, tegenover de R K. Kerk aldaar. Dit gezelschap wel bekend uit de „Nieuwe Bioscoop" staat onder leiding van onzen bekenden slagwerker den heer Jac. Simons en wij twijfelen niet of dit ensemble zal ook aldaar een succes boeken, temeer waar 'n bekend Waalwijksch Humorist bij dit gezelschap voor deze gelegen heid geêigageerd is. Deze Band kan in't a.s. seizoen ook op bals veel te genieten geven. Ford viiegtuig komt in Rotterdam. Naar wij vernemen zal in de eerste week van September a.s. het geheel ters en belangstellenden was het ook metalen, met drie motoren uitgerust Ford—vliegtuig, zijn. eerste bezoek aan Europa brengen. Dit nieuwe vliegtuig zal o.a. te Rotterdam op het vliegveld Waalhaven landen en daar eenige dagen voor demonstratie verblijven. In verband hiermede zijn door de Ford Motor Company op 6 September alle Dealers met huisgenooten, als mede alle Fordbezitter^ uitgenoodigd' met dit nieuwe Ford product te komen kennis maken. Zij die dit wenschen kunnen ook een proefvlucht met het vliegtuig maken. Wij twijfelen niet of de belang stelling zal enorm zijn. Gegadigden die deze Ford—vlieg— demonstraties wenschen mede te ma ken kunnen zich bij de N.V. A de Graaff Co's Automobielhandel, Officia! Ford Dealers alhier, opgeven. niet erg bemoedigend, den geheelen dag in den regen te loopen. Op mensch en dier werkte 't weer neerdrukkend. De honden lieten het vooral merken. Er zat soms geen pit in, geen drift, en bij sommige num mers toonden zich verschillende hon den achteloos en nerveus. Of zouden de beestjes ook last hebben gehad van examenkoorts Men zou 't wel zeggen, want soms waren ze de kluts kwijt. En dan keek de baas héél boos. De honden werden beoordeeld naar hun prestaties in gehoorzaamheidsoe feningen, waterwerk en manwerk. Des namiddags werd er over 't al gemeen bij 't ?.g. „man-werk", door de honden veel beter werk geleverd dan 's morgens. Enkele dieren waren zeer goed in den aanval en 't stellen van den „boef". De „boef" in 't leeren pak heeft een moeilijke middag gehad. Te ongeveer 6 uur kwamen de keur meesters, de heeren Letschert, van Heisland en Westendorp in het café ,'t Galgenwiel", waar intusschen de Schoenen. De invoer van schoenen bedroeg over Juli '29 68.135 paar ad 255.000 tegen 64.993 paar ad 290.000 in '28. De invoer Jan.Juli '29: 775.440 deelnemers en belangstellenden zaten paar ad 2.934.000 tegen 762.492 paar te wachten, en deelden den uilslag mede. Deze is als volgt: No. 1 H. de Krieger, gem.-veldw. Drunen, 232 punten. No. 2 J. Aarts, jachtopziener, Loon- opzand, 195 punten. No. 3 H. Abeelen, leerlooier, Loon- opzand, 226 punten. No. 4 C. Goeaarts, Breda, 163 pun ten. No. 5 H. Baak, gem.-veldw. Esch, 188 punten. Op dezen dag zijn geslaagd voor het certificaatH. de Krieger, Drunen en H. Abeelen. Loonopzand. Vrijdag werd andermaal 'n nieuwe groep van 6 honden geëxamineerd. 't Weer werkte nog niet veel beter mee. maar de belangstelling was toch iets grooter. Vooral van buiten waren hondenliefhebbers komen opzetten. Vandaag leverde de keuring 't vol gende resultaat op J. Beckers, Roosendaal 235 p Hopstaken, Roosendaal 247 p., M Eekman, Bergen-op-Zoorn 208 p., J. de Moor, Bergen-op-zoom 200 p., M. Stoop, Roosendaal 88 p., H.Hen driks, Ossendrecht 180 p. Het certificaat werd behaald door H. Hopstaken, Roosendaal en J. Beckers, Roosendaal. Het voorloopig certificaat door M. Eekman, Bergen-op-Zoom en J. de Moor, Bergen-op-Zoom. Voor de medaille uitgeloofd door Z.K.H. Prins Hendrik, voor degene die over 't geheele land het hoogst aantal punten haalt, komt voor deze keuring in aanmerking de heer H. Hopstaken te Roosendaal, terwijl de twee speciale prijzen, uitgeloofd door de Eerste Loon-op-Zandsche Politie-hondenclub, behaald werden door de heeren Hop staken en Beckers, beiden van Roosen daal. De keurmeesters en deelnemers ver klaarden zich zeer tevreden met de regeling van beide dagen, die geheel in handen was van het bestuur der Eerste Loonopzandsche Politiehonden club. Processie 's Bosch—Kevelaer. De Waalwijksche deelnemers aan de processie BoschKevelaar gaan Zon dagmorgen 8 September ten 6 uur per extra tram of bus naar 's Bosch. Zij kunnen daar in St. Pieter dan de H. Mis bijwonen. Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers te Waalwijk. Maandag 2 Sept. des morgens om 9 uur beginnen de nieuwe cursussen aan de Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers, zoowel wat de looierij ais de schoenmakerij betreft. Tot heden lieten zich voor die cur sussen inschrijven voor: 1. Looierijafdeeling6 leerlingen, terwijl wij nog in onderhandeling zijn met 7 belanghebbenden. 2. Machinale Schoenmakérijafdee- ling: A. Bovenwerk 9 leerlingen. B. Onderwerk 5 In onderhandeling nog met 6 belang hebbenden. ad ƒ3.053.000 Jan.—Juli 1928. Duitschland importeerde in Juli: 17.096 paar ad 70.000; Belgie 17.382 paar ad ƒ53.000; Groot-Brittanië 17.785 paar ad 'ƒ66.000; Zwitserland 1213 paar ad 12.000; Tsj.-Slowakije 12.573 paar ad ƒ45.000, alles in Juli 1929. Van Jan.Juli 1929: Duitschland 142.629 paar ad ƒ560.000; België 182.627 paar ad ƒ541.000; Groot- Brittannië 225.504 paar ad ƒ708.000; Zwitserland 36.431 paar ad 373.000 en Tsj .-Slowakije 166.938 paar ad ƒ640.000. De uitvoer van schoenen bedroeg in Juli 1929 41.640 paar ad 241.000 tegen 45.216 paar ad 255.000 in Juli 1928. De uitvoer van Jan.Juli '29 be droeg 278.211 paar ad 1.717.000 te gen 402.605 paar ad 2.287.000 in '28. Er werd in Juli 1929 geëxporteerd n. Duitschland 4767 paar ad ƒ31.000; België 1547 paar ad ƒ14.000; Groot- Brittannië 2357 p. ad 10.000; Ned. Oost-Indië 5543 paar ad ƒ49.000; Noorwegen 1132 paar ad ƒ6000; De nemarken 22.862 paar ad 109.000. Van Jan.—Juli 1929 werd geëxpor teerd: Naar Duitschland 48.412 paar ad ƒ356.000; België 11.225 paar ad 87.000; Groot-Brittannië 8459 paar ad ƒ40.000; Ned. Oost-Indië 21.071 paar ad 164.000; Noorwegen 17.414 paar ad 115.000; Polen 5091 paar ad ƒ36.000; Denemarken 142.184 p. ad ƒ756.000. DRUNEN. Donderdag was het 25 jaren geleden, dat de Heer H. van lerlant aan de Hoil. Buurtspoorwegen werd verbonden als rijtuigschilder. Directie en personeel hebben dezen eenvoudigen, jovialen beambte en collega van hun waardeering doen blijken. Namens de directie voerde de Heer Hooijmaaijer het woord en overhan digde den jubilaris een waardevol cadeau, Ook van zijn collega's mocht de Heer v. lerlant een fraai geschenk in ontvangst nemen, terwijl verder tal van persoonlijke en schriftelijke geluk- wenschen binnenkwamen. Wij voegen hierbij ook onze wen schen en moge het dezen getrouwen beambte gegeven zijn nog tal van jaren aan de Maatschappij te zijn verbonden. 's BOSCH. Nu de inschrijvingen voor hetconcours-hippiqueop Zondag 25 Augustus a.s. gesloten zijn, mag met groote voldoening worden vastge steld dat het aantal inschrijvingen bui ten verwachting groot is en. voor alle klassen meer dan voldoende is inge schreven. Voor het springconcours was een zoo groote belangstelling, dat de deel nemers daaraan in 3 groepen zijn in gedeeld. Ter opluistering zal ook een num mer hoogeschool rijden gegeven wor den. Naast vele medailles en flinke geld prijzen zijn nog 4 zilveren bekers beschikbaar gesteld.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 9