Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. llossen, Boom- en sieenmarlers uaoal 7.50 tot 60.00. S i FEUILLETON pUDDigP| Magazijn „DE BIJENKORF smaakt als room NUMMER 76. WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1929. 62e JAARGANG. Dit blad rerachflnt WOENSDAG en ZATBEDlö. Abonnementsprijs per S maanden 1.25. Franco per post door bet geheele rtfk 1.40. Brieven, Ingezonden stokken, gelden, enz. franco te renden aan den Uitgever. UITGAVE: WAALWIJKSOHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. IA T«le*r.-Adres: ECHO. Prfla der Advertenüta 20 cent per regel; imtntmnm 1.00. contract flink rabat. Reclames 40 cent per regeL Ad verten tlSn moeten Woensdag en Vrfldag dee morgens om alterlQk 0 uur ln ons bedt a|n. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. EERSTE BLAD. GEMEENTERAAD. OUD-HEUSDEN c.a. Onder Voorzitterschap van den Edelachtb. heer Burgemeester Mr. H. Loeff, vergaderde de Raad dezer ge meente Maandagavond ten gemeente huize te Elshout. Aanwezig alle leden. De Voorz. opende de vergadering met den Christel, groet, waarna de Notulen der vorige vergadering on veranderd werden vastgesteld. Aan de orde: 1. Verzoek van P. van Loon, om eervol ontslag als Gemeente-Ontvan ger. De heer van Loon zegt in zijn verzoek, dat door de nieuwe voor schriften inzake boekhouding en ad ministratie, de taak voor hem te moeilijk wordt. Adressant acht het in het belang van de gemeente om ontslag te vragen. Voorz. Zooals u hoort, vraagt de heer van Loon met ingang van 1 No vember a.s. eervol ontslag als Ge meente-Ontvanger. De reden die hij daarbij opgeeft hebben wij zeer zeker te eerbiedigen. De heer van Loon is vele jaren als Ontvanger in gemeen te-dienst geweest. In zijn kwaliteit als Gemeente- Ontvanger kwam hij met vele inwoners in aanraking. Ik twij fel niet of allen, die met hem in aan raking zijn geweest en hem meer van nabij hebben leeren kennen zullen hem hoogachting toedragen voor zijn vrien delijkheid en zijn groote welwillend heid waarmede hij altijd iedereen be- behandelt. De heer van Loon, die als persoon in hoog aanzien staat, geniet een reputatie van eerlijkheid en on kreukbaarheid. Ik ben er van over tuigd, dat ik mij tot tolk maak van mm „DB BOHO VAN HBT BVIDBN den geheelen Raad, als ik hem dank zeg voor alles wat hij in het belang van onze gemeente heeft gedaan, en ons in zijn voortdurende vriendschap blijf aanbevelen. 2. Voorstel van B. en W. tot be paling van het bedrag der zekerheid door den nieuwen Gemeente-Ontvan ger, te stellen volgens art. 109 der ge meentewet. Besloten wordt het bedrag der ze kerheid te stellen op 4000.^-. 3. Voorstel van B. en W. tot be noeming van een tijdelijk gemeente ontvanger. Voorz. De heeren zijn reeds met een en ander op de hoogte. Wij ach ten het in het belang van de gemeen te als hier het ambt van Ontvanger kon worden gecombineerd met het nieuwe ambt van ambtenaar ter se cretarie. De gemeente-administratie is in de laatste jaren zoodanig toege nomen, dat, wil men de zaken goed in orde hebben, en op tijd alle ver plichtingen nakomen, hier wel een ambtenaar ter secretarie noodig is. Onze gemeente kan zich daarvoor echter geen groote uitgaven getroos ten. En aan den anderen kant is het moeilijk om voor een klein bedjag 'n geschikte kracht te vinden. Als we nu echter het nieuwe ambt van se cretarie-ambtenaar kunnen combi neeren met het ambt van gemeente ontvanger, dan zijn wij van oordeel, dat het gezamenlijk salaris voldoen de is om voor beide betrekkingen een geschikt persoon te vinden. Het ligt nu op den weg van den Raad om voor beide ambten een gediplomeerde kracht te eischen. Aangezien we in onze gemeente geen gediplomeerd ambtenaar hebben, meenden wij, dat een oproep overbodig is, temeer nog waar bij mogelijke annexatie de aan stelling toch een tijdelijke zal zijn. Volgens de wet moeten B. en W. met een voordracht komen van 2 per sonen. De Raad is echter vrij om zich al dan niet aan onze voordracht te houdeh. Als No. 1 stellen wij voor dhr. van Heijst uit Drunen, voorheen ambte naar ter Secretarie te Vlijmen, en als nummer 2 dhr. van Delft, ambtenaar ter Secretarie te Heusden. Het aanvangsalaris van den nieu wen ontvanger bedraagt 630, en als de Raad nu 300.wil uittrekken voor het nieuwe ambt van secretarie- ambtenaar, dan zijn we met 930. klaar. Het is gewenscht dat de nieu we a.t.s. spoedig komt, waarom het noodig zal zijn op de begrooting van dit jaar nog een extra post te brengen van 100. J. Klein. Voor hoe lang geldt de tij delijke benoeming? Voorz. Dat kan de Raad zelf bepa len. Voorloopig zou de benoeming voor één jaar kunnen zijn. Wetht Klein. Als we het tijdelijk doen, houden we het heft in handen. Voorz. De Raad is daarin vrij. Wij brengen een groote collectie DE GROOTSTE SORTEERING BONTVELLEN. FRITS VAN DER VEN - Markt 25, Tel. 1315 's-BOSCH. NAAR HET ENGELSCH. J. SCHEEPENS. 103. „Ge behoeft niet bang te zijn", zei ze. „Ge kunt geheel vrij uitspreken. Hoe gaat het met van Sneck?" „Nou, niet zoo heel goed. Bell hoop te", klonk het antwoord, „hem reeds geopereerd te hebben, maar voorzich tigheidshalve hebben we het nog maar even uitgesteld. Ik verwacht dat het nu overmorgen zal kunnen ge beuren. En nu zal ik je wat vertellen, waar je van zult opkijken." „Wat mag dat nu weer zijn?" „Wel, minder aangenaam nieuws. Henson heeft ontdekt waar van Sneck is." „Inderdaad?.... Ja, ik had het wel gevreesd en eigenlijk verwondert het me nog dat hij het nog niet dien zelfden dag heeft geweten. De schurk schijnt overal zijn spionnen en aan brengers te hebben. Hij heeft zeker reeds getracht je te overvaUen op de een of andere manier?" „Dat kun je denken. Op alle mo gelijke manieren en onder allerlei voorwendsels tracht hij bij ons bin nen te dringen. Maar.... eigenlijk heb ik je niet opgebeld om je dit te vertellen. We hebben onderzoekingen gedaan bij de goudsmidfirma Walen, de heer Marley en ik zelf. Maar nu is de tijd gekomen om Marley maar zoo'n beetje achter de schermen te houden." „Heeft men bij de firma Walen soms gesproken over een grooten Amerikaanschen heer?" „O ja! Een groote Amerikaan met een klein baardje en een weinig pok dalig heeft een week vóór de groote gebeurtenis hier in mijn huis, ge vraagd een metalen sigarenkoker te mogen zien, met diamanten bezet, zooals de firma Lockhart er ook in de étalage had". „Heeft hij dat werkelijk gezegd?" „Ja, want hij voegde er bij dat ze hem bij Lockhart te duur waren. Wa len had niet wat hij wenschte, maar ze beloofden dat ze er eenige zouden bestellen, wat dus insloot dat ze bij dezelfde firma als hun concurrent Lockhart terecht zouden moeten ko men. Natuurlijk werd een der bedien den er op uitgestuurd, om de kokers bij de firma Lockhart te bestudee- ren. De kokers werden besteld, op hoop dat ze verkocht zouden worden, maar de Amerikaan is niet meer te ruggekeerd. Men nam echter geen no titie van dit geval, omdat zoo iets bij winkeliers dagelijks voorkomt". „Zoo, dus het gebeurde een week voor het groote, onheilvolle, nachte lijke avontuur?" „Ja. Maar wacht even. Ik ben nog niet klaar. Eenmaal tot dit resultaat gekomen zijnde, dringt zich iets aan ons op: en wel, dat de Amerikaan heelemaal geen sigarenkoker noodig had". „Maar hij kocht later den koker die bij de firma Lockhart werd terugge- Weth. Klein. Maar als we hem tij delijk benoemen blijven wij altijd zelf baas. Sprengers. Voor een jaar lijkt me toch niet te lang. Voorz. Laat de Raad hem dan be noemen tot er definitief een ontvan ger zal zijn benoemd: en ten hoogste voor een jaar! De Raad gaat hiermede accoord. Hierna werd de heer v. Heijst met algemeene stemmen benoemd. Voorz. Ik wensch den heer van Heijst geluk en ben er van overtuigd, dat hij het vertrouwen van den Raad niet zal beschamen. v. Herpt. Waar zal de Ontvanger zitting houden? Vöorz. Hier, in het gemeentehuis. Hij moet eerst nog voor den Raad de vereischte eeden afleggen, daarvoor is het noodig dat we voor 1 November nog een vergadering houden, waarbij de Raad tevens de instructie kan vaststellen. v. Herpt. Misschien komt hij zich wel hier vestigen. Voorz. Dat is ook wel mogelijk. RONDVRAAG. Het lid Sprengers vraagt aan den Voorz. om het Armbestuur er op te wijzen, dat het niet is toegestaan om op gehuurd weiland drie paarden te laten weiden. Spr. acht de handelwij ze van het Armbestuur onverant woordelijk, omdat het weiland nu in bracht." „Uw gewone scherpzinnigheid laat u hier in den steek. De Amerikaan behoefde niets te doen als den grond voor te bereiden voor een latere ver wisseling, nadat van Sneck er een zou hebben gekocht! Ge hebt het gemeene doortrapt schurkachtige van het com plot nog niet doorgrond. Ik begaf me dus naar de zaak der firma Lockhart, en kwam tot de ontdekking dat de kooper van den teruggebrachten si garenkoker de groote Amerikaan was, juist van dat slag dat ik ver wachtte. Toen kwam ik op de ge dachte om eens te informeeren in ho tel Metropool. Toen ik eene beschrij ving gaf van den man, herinnerde men zich daar, dat hij er gelogeerd had; men herinnerde zich ook, dat hij groote fooien had uitgedeeld. Van daar leidde het spoor van onzen man naar hotel „De Leeuw", waar hij na tuurlijk was heen gegaan om er Re ginald Henson te ontmoeten. En van hotel „De Leeuw" is hij getrokken naar hotel „Royal" in Scarsdale Sands, waar hij op het oogenblik nog vertoeft". „Onder den naam van John Smith? „Ik veronderstel zulks, aangezien alle onderzoekingen onder dien naam met succes bekroond werden. Als U soms wilt, dat ik daarheen trek om den man eens te interviewen?" „Neen liever niet zei Chris. „U kunt nuttiger dingen doen in Brighton, en ik zal mijnheer John Smith Rawlins zelf wel eens gaan be zoeken! De komende dagen is mijn adres: Royal Hotel, Scarsdale Sands. Wilt u daar om denken, mijnheer Steel?Dank u!" Chris gaf order, de dogcart, welke zij eerst besteld had, weer terug te rijden naar het koetshuis, waar lord Littimer bezig was, gehuld in een dikken rookwolk, met het gereedma ken van zijn aas voor het vangen van forellen. „Ik dacht, dat je naar Moreton Wells was gereden?" vroeg hij verwonderd opkijkend, toen hij haar weer ver schijnen zag. „Of heb je weer aan de telefoon gehangen? Dat zal een aardige inter communale telefoonrekening wor den, die ik te betalen krijg, voor al die lange gesprekken van je." „Dezen keer betaalt mijnheer Steel het gelag!" gekscheerde ze. „Hij heeft me juist eenige inlichtingen gegeven welke het onnoodig maken, naar de stad te gaanMaar, lieve oom, u heeft verandering noodig. U ziet er vermoeid uit. - „Ja, ik ben heel terneergeslagen, en heb behoefte aan lichaamsoefening na het eten, aan ontspanning. Heb ook behoefte aan gezonden slaap des nachts, want 6 of 7 uur van onrusti- gen slaap is voor mij in m'n huidigen toestand beslist schadelijk op den duur. Maar, waar wil je eigenlijk heen, na die kleine inleiding?" „We moeten lucht gaan happen, oom!" lachte Chris. „Lord Littimer en zijn secretaresse gaan eenige da gen doorbrengen in Scarsd&le Sands, en logeeren in hotel Royal aldaar, om te bekomen van hun inspannenden catalogi seer-arbeid." „Ja, omdat de lucht van het park hier en van de zee zoo uitermate on gezond is en de menschen zenuwach tig maakt, zeker, nietwaar?" lachte desolaten toestand komt. De Baai. Als lid van het Armbe stuur wil ik er wel iets op zeggen. Er is vroeger de voorwaarde gesteld, dat er een paard en een veulen mochten weiden, en nu loopt er een paard met twee veulens. Ik heb ook al gezegd, dat men er een veulen moet wegha len. Sprengers. Ik weet wel, wat er loopt, een lVs-jarige met 2 volwassen veulens. Dat is nooit de bedoeling van den Raad geweest. De Baai. Maar U wilt toch wel toe geven, dat het 'n bijzonder geschikt weiland is om paarden op te weiden. Sprengers. Maar zooals het nu is, gaat het weiland er mee kapot. Voorz. Wij zullen in overleg treden mét het Armbestuur. Het is welis waar een autonoom lichaam, maar ik twijfel er niet aan of men zal voor gegronde klachten wel een gewillig oor hebben. Hierna ging de Baad in geheime zitting. lord Littimer cynisch. „Met andere woorden, ge bedoelt zeker, dat ge Rawlins in Scarsdale Sands gevon den hebt, en dat hij logeert in hotel Royal?" „Wat is u scherpzinnig, oom", zei Chris vol bewondering. „De Ameri kaan van den sigarenkoker bij de fir ma Walen, met het eenvoudige pseu doniem van John Smit, en de Ameri kaan van de firma Lockhart zijn, wat men zou kunnen noemen, drie noten in één dop. En we gaan dus kennis maken met den heer John Smith Rawlins". „Zoo, inderdaad? En wanneer zul len we het genoegen hebben te vertrek ken, als ik mijn secretaresse beleefd mag vragen?" Chris antwoordde koeltjes en zon der een spier te vertrekken, dat zij hoopte, dat dit nog in den loop van den dag zou kunnen gebeuren, waar op Lord Littimer toestemde met een theatraal gebaar van onderdanigen dienaar. „Ik ben altijd de speelbal der for tuin geweest!" zei hij op klagelijken toon, „maar ik had toch niet gedacht, dat ik het heele land door zou wor den op sleeptouw genomen door een jongedame, die haar best doet me in nauwe relatie te brengen met het meest uitgelezen geboefte van het ko ninkrijk. Nu heb ik hier een goed te huis, een goeden kok, een uitsteken den wijnkelder, en die moet ik nu verlaten voor een onbekend bhiten- hotelletje, waar ik niet zeker ben, dat ik levend vandaan kom! Enfin! Een mensch is maar één dood schuldig!" Wordt vervolgd. van het Zuiden, Waalwybsebe en Laigstraatsclie

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 1