13 en 14 OCTOBER 1929 I „MUSIS SACRUM". W A A L W IJ OPERA-COMIQUE RECHTZAKEN. m Notaris Middelkoop verkoopen 432É verbouw van magazijn „De Zon" Gebr. Frederlks alhier. Uitslag M. van Kampen Grev. Capelle f3430 H. A. Willemse Sprang f 2242 Jac Brekelmans Kaatsheuvel f2079 W. Molenschot f 1970 J. van der Ven Tilburg f 1998 F. M Cornelissen Kaatsheuvel f1919 A, Molenschot f 1870 J. W. Nieuwenhuizen Sprang f1875 Gebr. v. d. Hoven Kaatsheuvel f1720 L. Luxenburg f 1717,50 Het werk is gegund aan L, Lu xenburg alhier. Gearresteerd. Als verdacht van 't plegen van niet te noemen handelingen is door de Gem. Politie gearresteerd en op trans- port naar den Bosch gesteld zekere de K. die deswege reeds een veroor deeling achter den rug heeft. Tooneel. Het bestuur der Kon Erk. Harmonie Apollo voert momenteel onderhande ling die zoo zij naar wensch slagen tot gevolg zullen hebben, dat wij dezen winter een 2 ta! tooneeluitvoeringen krijgen van de Rederijkers-Kamer van Oosterhout Leider de heer Sporenberg. Vlug bediend. De heer J. Teurlings alhier hield Dinsdagavond om kwart over 7 op de groote land- en tuinbouwtentoon stelling te Oosterhout voor een zeer talrijk publiek een causerie van een uur over de huisvesting in verband met het rendabel kippen houden. De heer T. ontving Dinsdagnamiddag om half zes telefonisch de invitatie om als spreker op te treden, daar een ander spreker door treinenloop niet aanwezig kon zijn, om kwart over 7 begon spreker zijn causerie over bovengenoemd onderwerp, waarvan hem het bestuur na afloop hartelijk dank bracht. Cursussen. Volgende week beginnen wederom de cursussen in patronen teekenen en schoenmaken. Voetbal. De Kaatsheuvelsche Boys zijn vooi 't seizoen 1929—1930 ingedeeld in de le klasse B.V.B. De Kaatsheuvelsche Boys spelen Zondag 29 Sept. op het terrein aan den Horst om 2 uur n.m. tegen Gu- dok II Tilburg voor den B.V.B. Beker. Bij gunstig weder mogen we veel belangstelling verwachten. SPORT. Helmond—H. E. C. 6—1. De tweede uitwedstrijd van ons eerste elftal is een groote teleurstelling geworden. Niet alleen dat verloren werd maar tevens met zulke cijfers is iets dat wij niet verwacht hadden, te meer daar we wel eenig vertrouwen hadden, gezien de goede prestatie tegen Tegelen. Wat de wedstrijd betreft willen we hier de „Sportkroniek" aan het woord laten „Een van beide zijden keurig ge- „speeldenjwedstrijd. De Helmonders „pakken direct flink aan en het „goede en vaak gelukkige werk van „den keeper voorkomt doelpunten. „Als na^ een half uur de thuisclub „er een schepje op doet is het binnen „de minuut 20. „Na de rust is Waalwijk met den „wind in den rug iets meer aan- „vallend. Als de Helmond-doelman „niet op let krijgt Waalwijk een „overigens wel verdiend punt cadeau. „Helmond geeft zich thans geheel „en na veel spanning maakt zij er „41 van. De bezoekers spelen „thans een verloren partij terwijl „Helmond er nog twee keurige „doelpunten bij maakt. „Dhr. Berentsen leidde goed." Uit dit verslag komt weer het groote euvel van H.E.C. voor den dag om zoo gauw een wedstrijd gewonnen te geven, terwijl dikwijls een achterstand van 3 1 toch wel op te halen is. We moeten echter toegeven dat het teleur stellend is, als men, zooals met ons elftal gebeurde, bij den stand 21 geliik maakt, doch dit doelpunt wegens freekick wordt geannuleerd en de tegenpartij direct daarop 31 maakt. Overigens blijkt ook weer dat H.E. C., uitgezonderd de betr. inzinking, toch niet slecht gespeeld heeft en Helmond het niet zoo gemakkelijk gehad zou hebben indien de stand 22 zou zijn doorgegaan. We zullen nu maar zien wat de thuiswedstrijden brengen, Zondag a.s. is H.E.C.vrij van comp. en zal zij dezen dag benutten door het spelen van een onderlingen wedstrijd tusschen het eerste en het tweede elftal met dien verstande, dat het achtertrio de voorhoede van hetzelfde elftal zal spelen, terwijl de rest aangevuld wordt met spelers van het tweede elftal. Dit kan dus wel een aardige oefen wedstrijd worden. W.S.C. Eerste thuiswedstrijd van WSC2 in den NVB l Voor WSC zal de dag van morgen van bijzondere beteekenis zijn. Het tweede Elftal zal morgen eveneens zijn entrée in den NVB maken, nadat in het voorgaande seizoen ongeslagen het kampioenschap in de 1ste klasse NVB behaald werd. Na veel wikken en wegeu heeft het WSC-bestuur ten slotte besloten om het tweede Elftal eveneens in den NVB te laten uit komen, alhoewel er terdege van over tuigd zijnde, dat een en ander groote moeiten en kosten mede zal bren gen, waarbij rekening moet gehouden, dat het tweede Elftal een zware dobber zal krijgen, om zich tegen de sterkere tegenstanders in zijn afdee- ling te handhaven. Doch wie niet waagt, wint niets, in ieder geval zal er voor de WSCreserves veel te leeren vallen het elftal bestaat uit enthousiaste spelers, die zich niet zonder slag of stoot zullen overgeven. Morgen komt reeds ide vuurproef en zullen de WSC—reserves op eigen terrein moeten debuteeren tegen het sterke DOSKO 2 uit Bergen-op-zoom. Wanneer wij de verrichtingen van het eerste elftal van Dosko nagaan, hetwelk in de tweede klas NVB uit komt, dan kunnen de spelers zelf wel uitrekenen, wat de sterkte der tegen partij zal zijn. Het zou anders een aanmoedigend begin zijn, indien morgen eens een klein succes in een gelijk spel behaald kon worden, al hoewel naar onze meening een neder laag meer in het verschiet zal liggen. Evenwel, laat ons afwachten. Velen zullen morgen zeer zeker op het WSC—terrein aanwezig zijn, om het nieuwe plaatselijk NVBelftal te zien spelen en kunnen wij, evenals vorige week, op groote belangstelling rekenen. Om half drie zal de ont moeting WSC 2DOSKO 2 aanvan gen, zoomede de volgende thuiswed strijden van het eerste, als het tweede Elftal. JULIANA. De voor Zondag a.s. vastgestelde Competitiewedstrijd Juliana, Ooster hout is door den NVB weder uitge steld en is het le Elftal vrij van Com petitiewedstrijd. Juliana 2 moet voor den BVB Jubi leumbeker weder een uitwedstrijd gaan spelen tegen Eensgezind op het terrein te 's Bosch. R. W. B. Zondag 29 Septembrer krijgen we op het R. W. B.-terrein de eerste thuis wedstrijd van onze nation, gestreepten. Het treft wel bijzonder dat deze le thuiswedstrijd ook de voornaamste wedstrijd is want als zoodanig kan de wedstrijd R. W. B.W.S.C. zonder meer beschouwd worden, waarop deze beide oudste clubs trouwens ook wel recht hebben. Om op den wedstrijd nader in te gaan meenen we een uiterst spannende wijdstrijd te mogen verwachten daar beide ploegen hoofdzakelijk uit jonge krachten zijn samengesteld al zullen velen W, S. C. zeer z.eker iets booger taxeeren, de zwarthemden kunnen er van overtuigd zijn dat R. W. B. vast besloten is nu eens niet te vediezen. Het is daarom dubbel jammer dat onze linkshalf vorige week door zijn knie gegaan is waardoor het elftal wel wat verzwakt is, het geluk speelt dik wijls een groote rol, bij normaal ver loop houden wij het op een gelij k spel. Onnoodig te zeggen dat ouderge woonte een massa bezoekers verwacht mag worden. Aanvang half drie, terrein R. W. B. DRUNEN. Zondag speelt het le elftal van onze voetbalvereeniging „Sporters" een com petitiewedstrijd tegen O. S. C. te Orthen. Deze wedstrijd heeft plaats op het terrein van „Sporters" en begünt om 2 uur. Wedstrijden van Zondag, le Klasse,. Afdeeling IV. Breda NAC—Wilhelmina. Tilburg: Longa MVV. 's Hertogenbosch: I3VV— PSV. Eindhoven Eindhoven NOAD. Roermond Roerm.ondWillem II. 2e Klasse. Afdeeli ng IV. A. Bergen op Zoom: DOSKO— NEVO, Tilburg: TAC-Breda. Roosendaal: RB.CZeelandia. Dongen: DongenBredania. B. Hoensbroek Hoensbroek— Boxtel. DUIVENSPORT. DRUNEN. Zondag houdt de postduivenvereni ging „Lindberg" een wedvlucht vanuit Eijsden. Zaterdag om 3 uur inkorven. Onverbetelijk G. C. D. schoenmaker Waalwijk, thans venter aldaar, stond terecht ter zake dat hij op 2 en 28 April 1929 te Waalwijk zich in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg heeft bevonden welk feit bij 6e herhaling is gepleegd. Hei Kantongerecht te Waalwijk had verdachte te dezer zake veroordeeld tot 2 weken hechtenis en 1 jaar Rijks werkinrichting van welk vonnis ver dachte in appel kwam. Het O. M. eischte uitstel voor nader onderzoek tot 10 Oct. a.s. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4—5V2 uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Van 5'/a 7'/a uur voor de leden B.G.V. Zaterdag 3'/a uur. Verplichte oefe- j ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak"; Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 8 uur. Bal Liedertafel, Musis Sacrum. MARKTBERICHTEN. Waalwijk, 26 Sept. 1929. Varkens f 18—f23. Eieren 8—8'/a 's Hertogenbosch, 25 Sept. 1929. Op de markt van heden waren aangevoerd 2103 stuks. 1042 stuks hoornvee. 887 biggen. 41 zeugen. 72 schapen—lammeren. 61 Kalveren. De prijzen waren als volgt; Kalfkoeien van f 190—f 360 p. st. Kalfvaarzen van f 185—f 280 p. st. Magere ossen en koeien van f 120—f 165. Vette ossen en koeien van f 0.53 p p lekw Vette ossen en koeien van f 0.45 p p 2e kw Pinken van f 95—f 145 per stuk. Zeugen van f 130—f 190 per stuk. Biggen van f 275f 3.per week. Schapen van f20—f32 per stuk. Lammeren van f 16.tot f26.p.stuk. Verdere mededeelingenSlachtvee goede kwaliteit williger en duurder overigens sleepende handel lagere prijzen. Kalfvee iets williger met hoogere prijzen. Jong fokvee ook meer handel schapen en varkens trage handel lagere prijzen. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Hubertus J. z.v. A. Kleijsen en J. M. Kipping. Lisien F. z.v. W. van der Heijden en P van Delft. Anna W. d.v. A. H. Schuwer en E. Bouman. Alexander J. z.v. G. A. F. van As sen en A. W. Hoevenaars. Hendri- kus J. z.v. G. Th. Dollekens en Th. W. de Vries. Lucia C. Th. d.v. J. H. van den Houdt en P. Pullens. An dreas P. z.v. M. Pulles en M. H. van Beijnen. Overleden Adrianus F. van den Broek, 4 m. Maria F. van Krieken, 27 jaar, echtgen. van G. H. van Nimwegen. Gehuwd Johannes H. Wiesman, 33 jaar en Anna Timmermans, 21 j., beiden alh. Ingekomen personen: A. G. M. van Breemen, van Vier lingsbeek. J. de Swager, van Den Haag. -J. F. Heurter, van Raams- donk. M. A. van Sprang, van Vlij men. H. P. M. PuPens, van Namen. H. J. Spithoven, van Tilburg. Chr. C. van Huiten, van Nieuwkuik. L. P. E. van de Par, van Steenber gen. B. Th. van Lier, van Grave. E. Chr. van der Werke, v. Apeldoorn. Vertrokken personen: W. J. Henkelman en gezin, naar Eindhoven. A. Heeffer, naar Steen- j* dorp. C. Trommelen en gezin, naar Den Bosch. A. A. Keukens, naar Waddinxveen. H. J. Blok, naar Al- blasserdam. A. J. H. Elias, naar Rotterdam. J. H. Th. Staal, naar Den Bosch. T. Andringa en gezin, naar Koog. J. Nieuwenhuizen en ge zin n. Rotterdam. F. J. v. Alebeek, naar Udenhout. RAAMSDONK. Van 14 t.m. 20 September 1929. Geboren D. J. d. van P. J. Snijders-van Loon. c. d.v. S. A. Kloonen-van de Roer. C. A. z.v. C. A. Arendse-van Wanrooij. .J. z.v. H. de Laat-van Tilborg. C. W. d.v. P. de Bruijn- Dubbelman. M. J. d.v. J. M. Dir- Overleden H. Boelaars, oud 78 jaren. P. M. Kommers, wed. van A. van Gijzel, oud 84 jaar. GEMENGD NIEUWST™ De Katholieke Illustratie van deze week bevat de volgende in teressante foto's: Aan den put der H.H. Martelaren van Gorcum te Den Briel; Molen; Schapen op den dijk; Ijsberen aan 'n lijntje; Een echt Indiaansch meisje; Een krokodillen-farm te Berlijn; Het St. Pancras-station te Londen; De „Disciplina" gestrand te Hoek van Holland; Missie actie tentoonstelling te Scheveningen; Inbraak in kantoor gebouw te Amsterdam; Hondenten toonstelling te Den Haag; Dahlia tentoonstelling te Haarlem; Zeilwed strijden te Texel; Opening van de Hamat; Bezoek van H. M. Koningin aan Helder; Wijnoogst in Roemenië; 1 pagina „Uit het Rijke Roomsche Leven"; H. M. de Koningin verlaat de Ridderzaal te Den Haag; Interieur van telefoonbureau te Londen; Huize „Nijenrode" bij Breukelen. Tekst: De Erfgename van Hatlon, door Ch. L. Brame; Het Geloof voor de gesloten deur; De industriestad door Felix Rutten, artikel en 4 foto's; Knoppie met den scheeven neus; door H. B. v. d. Sande; Noodweer door 1 Joseph C. Lincoln; 1 pagina voor on ze vrouwen; en 1 pagina voor onze Kinderen; 1 pagina van den vroolij- ken kant. Woensdagmiddag te ongeveer half vier heeft op den onbewaakten overweg onder Beek bij Princenhage een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Twee jongetjes van ongeveer 7 jaar, van de familie Rombouts en de fami lie Mutsaers, reden in een hondenkar, welke bestuurd werd door een oude- ren jongen. De moeder van een der knapen was bij familie te Beek op be- zoek en had de kinderen meegeno men. Juist op het moment, dat de sneltrein van Breda naar Rozendaal den onbewaakten overweg passeerde bij Beek, was de hondenkar met de kinderen bij den overweg gekomen. De grootere jongen kon den hond niet houden, en het wagentje met beide j kinderen werd door den trein gegre- j pen en totaal versplinterd. De kinderen werden op slag ge- i dood en de zeer verminkte lijkjes j werden langs den spoorweg terugge- j vonden. De hond scheen juist over den j spoorweg geweest te zijn, want het dier was alleen den staart afgereden. Het kind van de familie, Mutsaers was een eenig kind. In Princenhage heerscht als gevolg van dit droevig ongeluk groote con sternatie. Een gevaarlijke grap. Zaterdagavond heeft, zoo meldt de „Leeuw. Ct," te Beetgumermolen een treurig ongeval plaats gehad. De 20- jarige S. W. bracht een bezoek aan zijn bedlegerigen vriend E. W, Terwijl S. builen stond voor het raam, waarachter zijn vriend op een ledikant lag, richtte laatstgenoemde uit de grap een windbuks, waarmee hij blijkbaar bezig was geweest, op zijn kameraad. Plotseling ging de buks af en S. stortte, boven het linkeroog getroffen, bewusteloos neer. De ontboden geneesheer achtte den toestand van den getroffene van dien aard, dat deze direct naar Leeuwarden moest worden vervoerd. Daar bleek, dat de kogel in het achterhoofd was doorgedrongen De dader was rade loos van berouw over zijn onvoor zichtige daad. De toestand van den getroffene, die Zondagavond nog niet tot bewustzijn was gekomen, moet zeer ernstig zijn. Uitverkoop mei bloedige gevolgen. Een warenhuis in Brooklyn, dat in de bladen een uitverkoop had gean nonceerd, waarbij mantels en andere kleedingstukken voor een dollar per stuk verkocht werden, trok gisteren een geweldige menigte koopers. Het gedrang voor het warenhuis was echter zoo groot, dat de menschen die voor aan stonden door de ruiten in de etalages gedrukt werden. Meer dan 30 vrouwen en kinderen werden gewond. Maandagmiddag omstreeks half 6 is het 5 jarig dochtertje Margje van den landbouwer J. Strijker te Krakeel spelenderwijs te water geraakt en ver dronken toen de moeder het kind miste en op haar roepen geen gehoor kreeg, is zij in de buurt van het huis gaan zoeken zij vond het meisje drij vende in de wijk. De moeder sprong in het water, doch het kind was reeds dood. Met bahHlp van de buren zijn de vrouw en 't overleden kind uit 't wa ter gehaald. Gisteren is te Het Veld, gemeente Nieuwe Niedorp, een 1 jaar oud zoontje van J. V. verdronken. Het kind kon nog niet loopen. Vermoedelijk is het uit een hobbelpaard gevallen en den straatweg overgekropen, waarna het in een sloot terecht is gekomen. De heer D., uit de v. Swieten- straat in Den Haag, is gisterenmiddag door de tram aangereden. In erstigen toestand is is hij naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. De 4 jarige T. v. M is bij de ouderlijke woning aan den Nesserdijk overreden door een particulieren auto, die uit Kralingscheveer kwam. Met een gebroken rechterbeen en een hoofd wond is het kind door den genees kundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. De 20-jarige matroos S. J. L. is bij het verhalen van een sloep aan boord van het stoomschip Usterklint, liggend in de Waalhaven te Rotterdam door deze sloep, die uit de strop schoot, getroffen. Met een dubbele beenbreuk is hij in het ziekenhuis opgenomen. Ons blad geeft speciaal voor Waalwijk, Sprang, Vrijhoeven- Capelle, Waspik, Kaatsheuvel, Drunen enz. de ALLERGROOT STE publiciteit. Groot— Warnsborn voor een millioen gekocht. Het Makelaarskantoor H. H.Tongers te Apeldoorn heeft verkocht aan den heer A van Kol te Boxtel in combi natie met eenige andere heeren, het landgoed Groot—Warnsborn met; het annex gelegen landgoed de Vijverberg te Arnhem voor een bedrag dat een millioen nadert. Het landgoed is groot pl.m. 330 H.A. met kasteel, ongeveer 15 boerderijen, schitterend bosch, waterpartijen enz. De desbetreffende acte is reeds verleden voor notaris C Knook te Apeidoorn. Ssi :?«r: „Maar waarom zal je nu veranderen, terwijl je vljf-en-twintig jaar bij mij in betrekking bent geweest!" Dienstmeisje „Ja, mevrouw, anders zou het een sleur worcjen en daar kan ik onmogelijk in leven". Humorist. ADVERTENTIëN. Het meisje: „Mevrouw, ik kan dat groote stuk steenkool maar niet stuk krijgen...." Mevrouw: „Och, stel je nu maar eens even voor dat het een van mijn beste serviesstukken is...." te Capelle, zal op Donderdag 3 Octo ber 1929, des voormiddagsom 10 uur, ten verzoeke van den heer E. NIEUWENHUIJZEN- Boezer, aan diens woning aan de Willem van Gentsvaart te Capelle om contant geld in het openbaar Diverse voorwerpen van Landbouw-Inventarls als een boerenwagen op 4 wielen, een boerenkar, een dresseer- wagentje, zeer geschikt voor melkboer, paardentuig, waaronder zadels, gareel en borsttuig. eggen, kettingploeg, melkbussen en voorts boerengereedschapvoorts zal ten verkoop worden aange boden ongeveer 35 A. te velde slaande voeder bieten. De betaling dezer bieten moet geschieden uiterlijk Kerstmis a.s. De Klokken van Corneville" rgn-Hp -Ton

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10