Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. I Dossen, Boom- en Sleenmariers uanaf 7.50 tnt 60.00. FEÜILLETO gaiajaKi Magazijn „DE BIJENKORF" Pijn in rug en lendenen Kloosterbalsem SUMMER 80. WOENSDAG 9 OCTOBER 1929. 62e JAARGAN». Dit; blad Terschflnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs per 8 maanden 1.25. Franco per post door bet geheele rflk 1.40. Brieyen, Ingezonden stokken, gelden, ena. franco te zenden aan den Uitgever. UITGA YB WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No, M. Telegr.-Adres: ECHO. Prijs der Adrertentlfin 20 cent per regelnitrahnnm 1.00. BQ contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertenttën moeten Woensdag en Vrfldag des morgens om uiterlijk 8 uur in ons bezit ■fin. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. EERSTE BLAD, BUITENLAND. Stresemann's Begrafenis. Indrukwekkende plechtigheid. Stresemann's begrafenis is een in drukwekkende plechtigheid geweest, zooals Berlijn in geen jaren heeft gekend. Na een kleine rouwdienst in familie kring werd het stoffelijk overschot van Dr. Stresemann overgebracht naar de zittingszaal van den Rijksdag, waar de kist op een katafalk werd geplaatst en met een groote rijksvlag bedekt. Er waren onnoemelijk veel kransen, o.a. van het diplomatencorps, de be volking van het Saargebied, de Engel- 9che, de Belgische, de Roemeensche, de Nederl. Regeering enz. enz. Het rijksdepartement van binnen- landsche zaken en de Wilhelmstrasse waren geheel in rouwfloers. Aan de zeer uitvoerige berichten over de plechtigheid van Zondag ont- leenen wij het volgende Het corps diplomatique was vol tallig aanwezig, alsmede de rijks- regeering, rijksdag- en landdag-afge vaardigden. Te 10.55 neemt President Hinden burg vergezeld door Severing en den vice-president van den Rijksdag van Arberg und Graef plaats in de eereloge. Direct achter den president nemen in de eereloge de familieleden van den overledene plaats. De plechtigheid vangt aan met treurmuziek, waarna rijkskanselier Müller de herdenkings rede uitsprak. Hierna werd de lijkkist naar den hoofduitgang gebracht, waarop zich de groote en grootsche rouwstoet opstelde om zich tusschen enorme menschenmassa's en terwijl vlieg- NAAR HET ENGELSCH. J. SCHEEPENS. 107. In zijn keurig zittend grijs kostuum geleek hij eer op een lord van ouden adel, dan op iets anders. „Het is geen fraai bedrijf, vrouwen te in timideeren en te verdrukken!" „Toch vindt Reginald Henson het «ogenschijnlijk wel aardig en een prettige tijdpasseering!" zei Chris op hitteren toon, waarin al de sinds zoo veel jaren opgekropte smart en on machtige tegenstand schenen verza meld. Rawlins trok nadenkend aan zijn sigaret, en blies langzaam fijne rechte rookstralen voor zich uit. „Ik ben tot op zekere hoogte in uw macht!" erkende hij na een wijle. ,,U heeft mijn identiteit ontdekt op een «ogenblik, waarop ik duizenden zou kunnen prijsgeven, indien niemand wist dat ik me op het oogenblik in Engeland bevind. Hoe gij achter dit geheim gekomen zijt, doet er even weinig toe als hoe een kaartspeler zijn troef-aas in handen krijgt. Ik heb dus goed begrepen, dat de prijs van uw stilzwijgen is het verraad van Re ginald Henson?" „Verraad is wel een scherp woord!" merkte Chris op. „U hebt gehoord tuigen in de lucht cirkelden, naar het kerkhof te begeven. Op de Platz der Republik sprak Von Kardorf een afscheidswoord. Langs den geheeien weg stonden duizenden en duizenden menschen. Tien minuten voor een hield de lijkwagen stii voor het vensier van de werkkamer, waar dr. Stresemann 6 jaar gewerkt heeft. Hier werd een plechtige stilte van twee minuten in acht genomen. Om 2 uur bereikte de rouwstoet het kerkhof. De teraardebestelling van den minister had daarop in besloten familie- en vriendenkring plaats. In het geheel waren niet meer dan 300 personen bij de bijzetting in het familiegraf tegenwoordig. Het Gemeentebestuur van Berlijn zal in een van zijn volgende zittingen besluiten den naam van een der straten der stad te veranderen in Gustav Stresemannstrasse. Het is nog niet bekend, op welke straat de keus zal vallen. Men gevoelt in het alge meen veel voor een der straten in de regeeringswijk. Enkele bladen bevelen eenter de Tauentzienstrasse, de breede voorname winkelstraat van het Westen, aan. Dr. Stresemann heeft hier n.i. vele jaren gewoond. Prinses Marie José. Voor de zooveelste maal doen ge ruchten de ronde over een a.s. verloving van prinses Marie José van België met den Italiaanschen troonopvolger, prins Umberto. Thans wordt door den correspondent te Rome van de Intransigeant gemeld, dat de verloving olficieel zou worden afgekondigd in het begin van Februari 1930 en dat het huwelijk nog in den loop der zelfde maand zou worden ingezegend. Bevestiging is er echter niet van. BINNENLAND. Iweedaagsche excursie der Nederl R. K. ournalistenvereeniging De leden der R.K. journalistenver- dat ik alles weet, of bijna alles weet, en ik nog slechts een paar schakels in den keten noodig heb, om hem ge heel in m'n macht te hebben. Als u het dus zóó noemen wilt, nu ja, dan is dat verraad." „In lage boeventaal heet dat; z'n maat aanbrengen." „Nog eens, als u het zoo noemen wilt." „Welnu: zooiets heb ik in m'n ge- heele leven nog nooit gedaan. Maar tegelijkertijd moet ik opmerken, dat ik nog nooit zóó op de proef gesteld werd als door mejuffrouw Christabel Lee!" zei hij met 'n buiging. „Op het oogenblik ben ik bezig de hand te leg gen op een zeer groot fortuin, en dit maal, ik herhaal het, is het op een slimme, maar volkomen e e r 1 ij k e manier. Vindt u het overdreven, wan neer ik u zeg, dat mij zulks een bui tengewoon aangename gewaarwor ding is?" „Mijnheer Smith", zei Chris in al len ernst, „ik heb gezien hoe innig u van uw dochter Grace houdt." „Dat is een zeer juiste en scherp zinnige opmerking uwerzijds, jonge dame", glimlachte Rawlins. „Ge weet dat u de wondbare plek van mijne na tuur hebt gevonden en u blijft daarop hameren totdat ik mij gewonnen geef. Ik ben geen godsdienstig man, maar toch bid ik eiken dag dat Grace nooit moge achterhalen wie haar va der was. Wanneer mijn laatste onder neming slaagt, zooals ik verwacht, zal ik mij voorgoed in Engeland ves tigen, en hoop er een zeer respectabel lid der samenleving te worden." „Met Reginald Henson als uw se cretaris, veronderstel ik!" eeniging, met hunne dames hebben Zaterdag en Zondag een excursie ge maakt naar den Bosch en Oisterwljk. Bij die gelegenheid werd de heer Vesters, Voorzitter der R.K. journalisten- vereeniging, op de meest hartelijke wijze gehuldigd. Den Bosch met zijn Raadhuiskelder en Brabant met zijn bekende gast vrijheid, waren een paar voorname aantrekkingspunten voor de persbroe ders. Ze waren er uit Noord en Zuid, Oost en West. Zaterdagmiddag werden de leden met hunne dames dooi het Gemeente bestuur op het Bossche Stadhuis ont vangen. Een hartelijk welkomstwoord werd door Burgemeester van Lanschot gesproken. Wijn en sigaren werden rondgediend waarna men onder de leiding van Mr. van Lanschot het Bossche stadhuis bezichtigde. Om zes uur werd aan het gezelschap door het Stadsbestuur een maaltijd aangeboden in den Raadhuiskeider. Over en weer werden hartelijke tóe- „Neen. Het verleden laat ik achter mij. Maar, laten we tot ons onder werp terugkeeren. Verlangt u van mij, dat ik Henson aan de politie ver raadt?" „Neen, neen niets van dat alles!" riep Chris haastig uit. „Ik ik zou elk openbaar familieschandaal wil len vermijden. Alles wat ik wensch is, dat we hem onder bedwang krij gen, in één woord, dat de rollen wor den omgekeerd! Dat zal een heel wat betere en redelijker verhouding zijn!" „Dus de man die de vrouwen ver drukt, in de macht dier zelfde vrou wen! Dat klinkt inderdaad niet on aardig!" „We willen een einde maken'", zoo vervolgde Chris, „aan de schandelijke practijken van Reginald Henson. Ze ven jaar lang nu reeds heeft hij het leven vergald van ons, arme vrouwen, drie vrouwen, mijnheer Smith. Eerst heeft hij man en vrouw door een schurkenstreek van elkander ver vreemd. Den man, dien ik liefhad, heeft hij de ballingschap ingedreven. En de arme vrouw wordt langzamer hand krankzinnig onder zijn tergende wreedheden. Bovendien perst hij ons groote sommen gelds af. Ach, als u eens wist, wat wij van dien schurk hebben moeten verduren!" Rawlins knikte en in zijn oogen blonk medelijden. „Dat had ik nooit kunnen denken", zoo zeide hij. „Reeds jaren geleden wist ik dat Henson geen brave jongen was. U moogt er om glimlachen, maar ik spreek de waarheid wanneer ik u verzeker, dat ik nooit sympathie ge voeld heb voor zijn methoden en val- sche manieren, omdat ik zelf ondanks Wij brengen een groote collectie DE GROOTSTE SORTEERING BONTVELLEN. FRITS VAN DER VEN - Markt 25, Tel. 1315 - 's-BOSCH. spraken gehouden waarin de ver diensten van den heer Vesters gehub digd werden, 't Ging er echt Breughe- liaansch naar toe. Het Bossche Mannenkwartet luisterde het diner op. Van half 8 tot 8 uur gaf Toon van Balkom een carillon- bespeling. Na den maaltijd ging het naar de groote zaal van Lohengrin waar Vesters door de vereeniging gehuldigd zou worden. Toen de heer Vesters met familie de zaal binnen schreed ging er een daverend hoera op, speelde Willem Galesloot aan den vleugel en bood Mej. Riek van Abeelen, namens bestuur en leden aan Mevr, Vesters bloemen aan. De heer Steenhoff sprak het huldi gingswoord en bracht de deugden van den jubilaris naar voren. Namens de vereeniging bood hij den heer Vesters de „Imitia" aan. De heer Vesters dankte op de hem eigene wijze. Na het oificieele gedeelte werd de avond met dansmuziek en spel hoogst- prettig doorgebracht. Zondagmorgen droeg Mgr. Prinsen in de St. Jacobskerk een plechtige H. Mis op voor de leden der vereeniging. Om half een bood de waard van den Raadhuiskelder een lunch aan. Ongeveer half drie kwamen de Stadsbussen voor, die de leden naar Oisterwijk brachten waar ze in hotel „Bosch en Ven" ontvangen werden alles, steeds een afschuw heb gehad van huichelaars en hun manieren. Mén zal niet kunnen zeggen, dat ik ooit iemand beroofd heb, die arm was of zonder middelen tot verweer. Ik zou er een eed op durven doen, dat ik tenslotte een eerlijker man ben dan honderden kapitalisten in Londen of New-York. Dat zijn integendeel altijd mijn slachtoffers geweest. Maar, om vrouwen en kinderen tot mijn slacht offers te kiezen, neen! neen!" „Waarmee u dus wilt zeggen", on derbrak Chris hem, dat u bereid is om mij te helpen?" Zij vroeg het kalm, maar op beslis ten toon. „Voor zoover mogelijk, ja! Vooral als ge het Henson niet al te moeilijk maakt, zich uit de voeten te maken. En nu kunt ge mij de vragen stellen welke n meent te kunnen stellen." „Dat vindt ik vriendelijk van u", sprak Chris. „In de eerste plaats dan dit: heeft u mijnheer Henson wel eens ooit hooren spreken over zijn vrien den of zijn bloedverwanten?" „Neen, over niemand dan Lord Littimer. U moet weten, dat Henson en ik elkaar al 'n paar maal uitste kend heben geholpen, maar dat ik hem nooit heb vertrouwd, en hij mij al evenmin zijn vertrouwen schonk. Ik had geen oor voor zijn plannen en mannier van optreden." „Is u laatst naar Brighton geweest, met het plan om hem te helpen „Zeker niet Mijn zaken hielden mij geruimen tijd in Brighton in be slag, en ik had mijn dochter bij me. Toen ze eenige weken weg ging, op bezoek bij eenige vriendinnen, ben ik naar Hotel Metropole getrokken." ■MM Blijf daarmet lock niet loopea. Akker'» Kloosterbabem sal Uw pijn onmiddellijk tot bedaren brengen, U snel behaaglijke ver lichting, kalmte en rust berorgen. ,,Geen goud zoo goed" door den Burgemeester van Oisterwijk. Aan het gezelschap: werd een thee met gebak aangeboden. Burgemeester Verwlel stelden zijn mooie gemeente voor, waarna men gezamenlijk door de schoone bosschen een wandeling maakte naar „Groot Speijk." Vervolgens reed men weer terug naar den Bosch. 't Zijn een paar heel mooie dagen geweest voor de persbroeders. Wanneer de uitlatingen bewaarheid worden, dan mag men verwachten, dat de eerstvolgende jaarvergadering van de Ned. R. K. journalistenvereeniging in den Bosch zal gehouden worden. Eindhoven Tilburg Brussel. Nieuwe spoorwegverbindingen. Mede als gevolg van besprekingen, „Waarom is u toen naar den win kel der firma Walen in Brighton ge gaan, en heeft u daar gevraagd u eenige metalen sigarenkokers te laten zien, zooals die bij de firma Lock- hart ook lagen uitgestald „Wel eenvoudig omdat Henson me dat gevraagd had. Hij bezocht me juist vóór mijn vertrek naar Hotel Metropole en vertelde me dat hij aan een groote slag bezig was. Hy vertelde me echter volstrekt niet, wat het was, en ik heb er hem ook heelemaal niet naar gevraagd, omdat ik, waar het niet mijn eigen zaken betreft, nooit nieuwsgierig ben naar andermans' ondernemingen. Welnu, hij vertelde me dat hij een sigarenkoker noodig had voor zijn doel, en later maar niet meer terug moest gaan naar de firma Walen, wat ik ook niet gedaan heb I Ik herhaal u nogmaals, dat ik in'geen enkel opzicht verlangend was meer van de zaak te weten, en voor de rest liep ik natuurlijk geen gevaar door te doen wat hij van me vroeg enkele sigarenkokers op zicht te laten bestel len, en na onverrichter zake den winkel te hebben verlaten, er niet meer terug te keeren. Maar later be zocht hij me opnieuw, en vroeg me, of ik nu bij Lockhart den sigarenko ker wilde gaan koopen, welken ik er eerst gezien had. Hij verlangde van me, dat ik den koker kocht zonder dat ik me liet zien. Den volgende dag zou ik heengaan de zaak was al heel gemakkelijk. Ik liet aan mijn adres sigarenkokers op zicht bezorgen, ik betaalde in het hotel, na de keuze te hebben gemaakt, en den volgenden dag vertrok ik weer." Wordt vervolgd. te De Echo van het Zuiden, Waalwpscbc en Lanptraatscbe MM» „DB BOBO VAN EBT BUIDBN

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 1