Germaine, mej. A. Fransen. Serpolette mej. D. Slaats. De Markies van Cornevilie dhr. Tom Burmanje. Grenicheux, dhr. G. Weijnen, Roosendaal. Gaspard, dhr. Tini v. d. Heijden. De Baljuw, dhr. Jan Sars. De Burgemeester, dhr. Jos. Knepfle. Fouinard raadsleden de heeren Grippardin j C. en H. van Heijst. Verder een 7-tal kleine rollen met de koren van boerinnen, boeren, ma trozen, knechts, dienstboden en koet siers het geheel vullen. Uitbreiding. In ons vorig nummer hebben wij medegedeeld, dat de schoenfabriek der fa. van Haren alhier belangrijk zal worden uitgebreid. Wij zijn thans in de gelegenheid eenige nadere bij zonderheden te vermeiden. Aan de thans bestaande zal eene kleine schoenfabriek worden aange bouwd, die dezer dagen reeds onder hands is aanbesteed en waarmee men reeds is begonnen. Naast deze zal eene groote schoen fabriek worden gebouwd, waarvan de aanbesteding, blijkens publicatie in dit nummer, zal plaats hebben op Maandag 14 October a.s. Een en ander staat in verband met de vestiging van eigen schoenwinkels door de N.V. Ivo van Haaren's Leder- Maatschappij alhier, (welke wordt om gezet in N.V. Ivo v. Haren's Schoen fabrieken) welke winkelbedrijven nog in tal van plaatsen zullen worden ge opend en waarvoor deze nieuwe fabriek uitsluitend zal werken. 't Zelfde zal 't geval zijn met de schoenfabriek dër fa. Jac. Oomens al hier, die binnenkort eveneens belang rijk wordt uitgebreid en weldra met nog een derde schoenfabriek, weike beider geheele productie bestemd is voor deze nieuwe zaken. De bedoeling is alzoo tot eene week- productie van 5 a 6000 paar te komen. Elke fabriek zal een afzonderlijk artikel maken, n.l. dames-, heeren en kinderschoenen, terwijl in de win kels aan eenheidsprijzen wordt verkocht. Wij wenschen den energieken onder nemer alle succes. Zoolleerlooiers. In de vergadering van zoolleerlooiers 1.1. Maandag te Tilburg gehouden moesten bestuursleden voor het Leder- Controle-station gekozen worden. Toen na tal van stemmingen door niemand de volstrekte meerderheid gehaald werd, werd de stemming ver daagd tot eene vergadering in Novem ber te houden. R.K. Vereeniging van Ned. Leder fabrikanten. In de te Tilburg gehouden vergade ring van de RK. vereeniging van lederfabrikanten is tot voorzitter in de plaats van den afgetreden voorzitter de heer Gerard van Loon uit Waalwijk gekozen de heer Herman Verheyen uit Dongen. Circus Suisse. Al is 't geen circus van grooten om vang, wat er Zaterdag en Zondag te zien werd gegeven, was in zijn soort wel aardig. Men kreeg er koen ruiterwerk te zien, vlotte paardendressuur en acro batiek in de meeste variatie. Jammer dat er Maandag onvoldoen de belangstelling was om een nieuwe voorstelling te kunnen laten doorgaan. Schoorsteenbrand. Ten huize van A. van H in de Stationsstraat werd Zondagmorgen een schoorsteenbrandje ontdekt. Door vlug en tactisch ingrijpen werd erger voorkomen. Examen. De praktijk examens in Boek houden, Duitsche, Fransche.Engelsche, Spaansche, Italiaansche, Zweedsche en Nederlandsche Handelscorrespondentie voor de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen, zal alhier gehouden worden op 16, 17 en 18 December a.s. Aanbesteding. Zaterdagmiddag had in het te ver bouwen pand, de aanbesteding plaats van het verbouwen van café, huis enz van den heer D. v. d. Boomgaard- Moonen aan de Stationsstraat alhier, onder architectuur van den heer H. J. van den Heuvel te Kaatsheuvel. De uitslag was als volgt C. Timmermans, Sprang f 7683 H. Maas, Waalwijk f 7629 Fa. Wed. A. Aarts, Waalwp f 6836 J. v. d. Ven, Tilburg f 5873 T. Fressen, Drunen f 5850 Fa. A. van Helvoirt—de Nijs. De firma A. van Helvoirt—de Nijs, ontving dezer dagen de alleenverkoop van de Gro Cord Sole and Heel Company, Mima Chio, U S.A. van hare bekende Gro—Cord Zolen en Hakken voor Duitschland en Tsjecho—Slowa kije als gevolg van het gunstige suc ces dat zij met hare producten heeft op de Hollandsche en Belgische markt. Deze fa. zal voortaan ten gerieve van de klanten, behalve te Waalwijk en Herenthals een belangrijke voorraad van deze producten te Rotterdam in Transito—depöt houden, zoodat zij allen steeds en zonder verhooging van extra Invoerrechten etc. prompt zal kunnen leveren. Ongeval. De arbeider v. E., werkzaam op de Lederfabriek „De Amstel", had het ongeluk met zijn linkerarm bekneld te raken tusschen een schaafmachine. Naast lichte kneuzingen kreeg hij een diepe snijwonde in een der vingers. Een kindje van 11 maanden van den heer L. K. alhier, had het ongeluk een keteltje kokende pap, dat op de kachel stond, over hoofdje en hals te krijgen, waardoor vooral het halsje een ernstige brandwonde kreeg, die door Dr. Langemeijer, wiens hulp in geroepen werd, direct werd verbonden, Huidenhandel van Polen. Opheffing uitvoerrechten. Naar uit Warschau wordt gemeld, heeft de Poolsche regeering de uit voerrechten op ongeprepareerde huiden opgeheven. I DRUNEN. Bij voldoende deelname zal alhier wederom een huishoudcursus worden gehouden bij de Eerw. Broe ders. Zij die daaraan nog wenschen deel te nemen, moeten zich spoedig aanmelden. Ook grootere jongens kun nen, zich laten inschrijven. Door den Jongen Boerenstand te Elshout zal dezen winter een volledige luinbouwcursus gegeven worden, waar voor zich reeds een 15—tal leerlingen hebben opgegeven. Zoodra er voldoen de leerlingen zijn, zal met den cursus begonnen worden. J.l. Zondag werd ter gelegenheid van de trekking der loterij, welke was georganiseerd door de harmonie „De Volharding" ter versterking der mid delen voor een nieuwe kiosk, een concert gegeven in de zaal van den heer Th. Elshout. De belangstelling was groot. Nadat onder leiding van den heer A. v. Huiten, directeur, een paar nummers waren gespeeld, had de trekking plaats. We kunnen hier niet alle prijswinnaars noemen, en moeten volstaan met den eersten prijs (rijwiel) die werd gewonnen door J. Jehoel. Begunstigd door droog weer had j 1. Zondag op de banen bij café Pulles—de Wit alhier, door de Hand boogschutterij „de Wet's Zonen" het koningschiefen plaats. De voorzitter, J. v. d. Bosch, verwelkomde de Jeden en wekte allen op voor een eerlijken strijd. Elke schutter deed zijn best en spoedig was de gezellige stemming er in. Alles had een keurig verloop. De heer H. de Kruijf wist met 40 pijlen 151 punten te schieten, waarmede hij den koningstitel behaalde. Hij werd door den voorzitter geïnstalleerd. O DRUNEN. Zaterdag 5 Oct. speelde „K. O.T." uit Waspik in de tweede afdeeling. Precies om 5 uur was de club present, zooals verzocht was, een kwartier later ving den wedstrijd aan. Wederom zeer veel belangstelling. De uitslag was als volgt: Jubtl. club J. B. C. K. O. T. Waspik. H. Verhoeven 100 Th. Gijsman 70 P. Schalken 100 C. Montens 40 J. Bergmans 71 M. Boezer 100 André v.d. Wiel 100 Th. Hamers 63 W. Kogels 90 C. Schapers 100 Jan Brok 100 C. Nieuwenhuijzen 79 561 452 Hoogste serie Jub. club. J. B. C. André v. d. Wiel 19. K.O.T. Th. Gijsman 17. Zaterdag 12 Oct komt „Kunst na Arbeid" gevestigd in calé P. v. Dalen te Waalwijk in de 2e afdeeling. Aanvang 5 uur precies. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). De 15 jarige T. alhier kwam dezer dagen van zijn fiets te vallen en had daarbij het ongeluk zijn schouder uit elkaar te vallen. Dr. W. alhier ver leende de eerste hulp, waarna hij naar het Ziekenhuis te 's-Bosch werd ver voerd ier verdere behandeling. De bibliotheek van den Chr. Volksbond alhier, wordt naar wij ver nemen a s. Zaterdag wederom voor het publiek geopend. Een flink aantal nieuwe boeken werd aangeschaft, zoodat er voor eenieder weer goede en leerzame lectuur aanwezig is. We twijfelen niet of van deze nuttige in stelling zal ook in het ingetreden lees- seizoen weer een druk gebruik worden gemaakt. CAPELLE. Met het beeindigen var. den Zomertijd staan de winteravonden en daarmede het leesselzoen weder voor de deur. Dank zij het initiatief van het bestuur der Afd. Sprang Ca- pelle e o. van Volksonderwijs is hier ter plaatse van de Centrale vereeniging voor reizende bibliotheken te Broek in Waterland reeds gedurende enkele jaren tijdens de wintermaanden een bibliotheek in bruikleen ontvangen. Dat deze bibliotheek in den smaak valt, blijkt wel uit het belangrijke aantal boeken, dat iederen winter wordt uitgeleend. Ook dit jaar is een dergelijke bibliotheek, waarin zich zeer mooie werken, zoowel voor volwas senen als voor de jeugd bevinden, ontvangen. De uitreiking der boeken zal voor de eerste maal plaats hebben op a.s. Zaterdag, 12 dezer des namid dags tusschen 2 en 3 unr in een der lokalen van O.L. school in de Kom en vervolgens iederen Zaterdag op denzelfden tijd. De kosten zijn zeer gering n.l. 10 cent contributie, 5 cent voor catalogus, 5 cent voor leeskaart en iedere week 3 cent per boek. Ook zijn op aanvrage vakboeken op ieder gebied verkrijgbaar. Hieromtrent kan de bibliothecaris, de heer E. Colet, alle gewenschte inlichtingen verstrek ken. Mogen velen van deze gelegenheid tot lezen gebruik maken, zoodat het aantal uitgeleende boeken dat van het vorige jaar moge overtreffen. Een zoon van A. T. alhier kwam een dezer dagen zoo ongelukkig van zijn fiets te vallen, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stel len. A.s. Woensdag des avonds half zeven zal in de Ned Herv. Kerk aan den Loonschendijk voor de aldaar gevestigde jongelingsvereenlging op. treden Ds. de Graaf te Ede. WASPIK. Zondag j. 1. werd de R.K, Leesbibliotheek weder geopend. Een honderdtal nieuwe boeken zijn aange schaft. Van Vriidag j.l. tot Zondag werd in de St. Theresiakerkte Waspik-Boven een triduum gehouden. De predicate's werden gehouden door den ZeerEerw. Pater Honorius. Binnen eenige weken zal door de Tooneelvereeniging uit Vught in de zaal van den heer H. van Iersel eene uitvoering worden gegeven. Op gevoerd zal worden het Indisch too- neelspel „De Schaduw uit het Oos ten". RAAMSDONK. De R.K. Leesbiblio theek, deze nuttige instelling zal a.s. Zondag geopend worden. Die f 2.50 betalen, ontvangen elke week een boek aan huis, zij die f 1 50 betalen, kun nen elke week gratis een boek leenen op de bibliotheek en zij die f 0,25 betalen, kunnen elke week tegen be taling van 5 cent een boek halen. De bibliotheek is gevestigd in een lokaal in het St. Leogebouw. De uitreiking heeft plaats Zondags direct na de Hoogmis. A s Zondag zal in de Parochie kerk van den H. Bavo onder de H, Diensten een collecte plaats hebben voor de R.K. Universiteit. Maandagmiddag schrok in de Schansstraat het voor een wagen ge spannen paard van den landbouwer D. K. en kwam in de prikkeldraad terecht. Daar hulp spoedig opdaagde, werd erger voorkomen en wist men het paard in bedwang te houden. Het paard bekwam hoegenaamd geen let sel. Alleen is een burrie van den wa gen afgebroken, Op Donderdag 10 October, zal de Hongaarsche Federatie van Lande lijke Rijvereenigingen een bezoek brengen aan onze Rijvereeniging „Ju liana". De ruiters zullen zich opstellen bij de Scheepswerf „de Vondeling" op het Veer, van waaruit zal gereden worden naar het oefeningsterrein op het Dorp. Aldaar zal de Rijvereeniging een demonstratie geven. Na floop zal den heeren in het clubgebouw tegen over het oefeningsterrein een thé wor den aangeboden. Door B. en W. zijn aan H. de Rooij, tot het bouwen van een b?rg- plaats aan C. Kieboom tot het ver bouwen van een schuur en aan Chr. Hitters tot het bouwen van een woon kamer aan zijn woonhuis vergunning verleend. Toen zekere IJ., Zondagavond in een café op het Veer een glaasje ge- bruikte en zijn fiets voor het café had weggezet, had iemand de aardigheid gehad het stalen ros mede te nemen. Toen van Jj,, 's avonds ihuis kwam, vernam hij dat een kameraad van hem zijn fiets had thuisgebracht. VoorI|., dte zich reeds „fietsloos waande", een verrassing. DUSSEN. A. C. alhier vond Zondag een bij hem inwonende P. A. dood te bed. D. S. alhier had het ongeluk met de linkerhand tusschen de zaag machine te geraken. De top van den pink werd afgesneden, uit den twee den vinger moest een beentje ver wijderd worden, terwijl twee andere vingers gebroken zijn. MADE. Onze dorpsgenoot A. Segers slaagde heden voor het politie-diploma. De heer P. Diependaal heeft bij het dansen zijn been gebroken. Dr. Kleijn verleende geneeskundige hulp. BREDA. De gemeenteraad heeft Maandag besloten tot verkoop aan het rijk van eenige perceelen aan de Keizerstraat, waarop het nieuwe post en telegraafkantoor zal worden ge bouwd Verder werd aangenomen een voor stel tot toekenning van een erediet van f 123.200 voor de ophooging van bouwterrein in den Belcrumpolder. Een voorstel tot aanstelling van een woning-inspectrice werd met algemeene stemmen aangenomen. Tot directeur van openbare werken (vacature-Elich) werd bij derde stem men benoemd de heer P. Hornix, directeur van openbare werken te Heerlen. Op den heer M. H. E. v. d. Ven directeur van bouw- en wo ningtoezicht te Heerlen, waren 10 stemmen uitgebracht. De soc.-dem, raadsfactie had een voorstel ingediend om, met het oog op het alastrim-gevaar, de kermis op 20 October te verdagen tot nader te bepalen datum. De voorzitter bestreed dit voorstel, waarbij hij zich beriep op het advies der Gezondheidscom missie. Het voorstel kwam toen niet ver der in behandeling. NIEUWS UIT HEUSDEN, Heusden, 8 Oef. '29. De jongeheer T. van Riet is aan gesteld tot part, klerk bij de Directe Belastingen, kantoor Woudrichem. Onze oud-stadgenoot de heer A. J. Brouwers is aangesteld tot on derwijzer aan de Chr. School te Hooge- Zwaluwe. De bibliotheek der Mij tot Nut van het Algemeen is, na gedurende de zomermaanden gesloten geweest te zijn, wederom geopend. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag— en Vrijdagavond ten 8 uur repetitie Tavenu. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8'/2 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liederiafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. van 28 September t.m. 4 October 1929. GeboortenJ. M. zv A. J. Schipperen— van den Kieboom. M. A. dv A. IJpelaar- Zijlmans. J. A. dv A. van Strien—van Seters. E. M. dv N. van Helvoirt- de Wijs. Huwelijken: P. J. Broeders, jm. oud 29 j. en M. A. de Graaf, jd. oud 26 j. - A. Gunt- lisbergen, jm. oud 20 j. en J. Zijlmans, jd. oud 21 j. Overlijden: C. P. van Seters, oud 4 weken. M. de Vries, wede. van P. van Seters, oud 82 jaren. H. Neijssen, oud 60 jaren. Fr. J. A. Simonis, oud 81 jaren. G. Smits, oud 73 jaren. GEMENGD NIEUWS. Acht kinderen door een granaat gedood. In hei dorp Komory bij Pinsk heeft een ernstig ongeluk plaats gehad, waarvan acht kinderen het slachtoffer zijn geworden. Een jongen vond een nog uit den oorlog overgebleven gra naat, die hij met behulp van eenige vriendjes wilde onderzoeken. Plotseling kwam de granaat tot ontploffiing. waarbij vijf kinderen in stukken wer den gescheurd. Drie anderen zijn later aan de bekomen verwondingen over leden. Een zekere Rozé, die Zondag een vriend van hem vermoordde en daarna de vlucht had genomen, keerde gister nacht in het huis van zijn moeder terug. De gendarmes konden hem aldaar arresteeren, echter niet dan na dat hij zich hevig had verzet en een gendarme met een revolverschot had gedood. Te Oudenbosch is het 10 jarige dochtertje van J. v. d Kloot bij het spelen in de St Annastraat door een vrachtauto overreden en gedood. Geweldig Millioenen verlies. Blijkens een aan het Amerikaansche congres uitgebracht verslag zijn er voor de Amerikaansche schatkist groote sommen verloren gegaan bij den ver- koop van regeeringsschepen door de „Merchant Fleet Corporation" in den loop der jaren. Driehonderd één en twintig schepen ter waarde van meer dan 972 millioen gulden werden aan onverantwoordelijke maatschappijen overgelaten voor ruim 100 millioen, doch brachten in werke lijkheid slechts ruim 36 millioen op. De derde Karakorumexpeditie. Belangrijke ontdekkingen. Reuter seint uit Bombay, dat blijkens berichten uit Leh, de derde Karakorum expeditie van Visser half September reeds flinke vorderingen had gemaakt. Zij maakte een zeer moeilijken tocht van 57 dagen door de bergwoestijn. Zij exploreerde in die streken nog onverkend gebied. De expeditie was een volledig succes. Zij bracht 55 dagen door boven de 5000 M., bracht nog onverkende berg ruggen in kaart, ontdekte de voor naamste bron van de Shyok, voorts verscheidene meren en onverwachte gletsjers. Zij slaagde er in den hoogsten top te beklimmen van de centrale berggroep op den verjaardag van Koningin Wilhelmina (de hoogste bleek 6500 M.) De expeditie had een feilen sneeuw storm te doorstaan, bij een koude van 20 gr. onder nul, met te weinig water en voedsel voor de 54 leden. Maar er was nog juist voldoende om Karoel te bereiken. Men hoopt over den Kiliana-pas (5500 M.) Noordwaarts verder te kunnen gaan. Een verschrikkelijke positie. Op het rangeeremplacement te Brom berg raakte een rangeerder onder de wielen van een locomotief, die hem beide beenen verbrijzelde. De berging van den ongelukkige ging met groote moeilijkheden gepaard. Men moest een montagewagen laten komen en de locomotief demonteeren. Deze werkzaamheden namen 4 uren in beslag, gedurende welken tijd de ongelukkige verschrikkelijke pijnen uitstond. Eindelijk kon men hem naar het ziekenhuis vervoeren, waar hem beide beenen geamputeerd werden. Zün toestand Een Lugubere vondst in een bosch. Misdaad of zelfmoord. Men meldt uit Bergen op Zoom De boschwachter van het buitengoed „de Wouwsche Plantage", heeft gister morgen een lugubere vondst gedaan. Tijdens een wandeling door de uit gestrekte bosschen vond hij in een langs een dreef loopende droge sloot een menschengeraamte, dat nog ge deeltelijk in kleederen was gehuld. Nadat de boschwachter het mos en de dennennaalden had verwijderd, zag hij, dat de in een van de handen een revolver rustte Men weet niet, of hier misdaad dan wel zelfmoord in het spel is. Vast staat, dat de man met een schot in het hoofd om het leven is gekomen, want de schedel was doorboord. De politie werd onmiddelijk van het gebeuren in kennis gesteld. He den zal het parket van Breda ter plaatse komen. De Katholieke Illustratie. De Ka'h. III. van deze week bevat de volgende interessante foto's Lon den gebouw van de Chicago Daily News Rakettenvliegtuig Congres der Kath. arbeiders te RomePausmis in de St. PieterInterieur van een lucht schip De nieuwe dokken van Lon den John Coolidge in het huwelijk getreden met Florence Trumbull; Begrafenis Dr. Gustav Streseman Haringseizoen te Greath Yarmouth President Van Schaik de Maasbrug te Grave; Het 10-jarig bestaan der K.L.M.3 October-viering te Leiden Opening van de eerste R.K. Lagere School in Londen Steenlegging van de Basiliek ter eere van de H. The- resia Begrafenis van Z.Em. Kardi naal Dubois Finale van het Cowboy feest te Salinas: twee pagina's „Van het Rijke Roomsche Leven.'' TekstAls de oogen opengaan, door H. v. d. Sande; De Banaan, arti kel en 5 foto'sDe Voorman, door Joh. Peerdeman Odilia's Stadje, door Dr. Felix Rutten artikel en 4 foto's Geen man in huis, door Jo van MontfeertMenschen van beteekenis M'n Kleinen Jongen, door W. J. Brouwerseen pagina voor onze vrouwen een pagina voor onze kin deren ben'evens een halve pagina „Van den Vroolijken kant." MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 8 Oct. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 208 paar den, 27 veulens, 1730 magere runde ren, 810 vette dito, 193 vette kalveren 537 nuchtere kalveren, 1020 graskal veren, 566 schapen of lammeren, 53 biggen, 16 bokken of geiten en 17 overloopers. De prijzen waren per pond: koeien 3035 c., 4649 c., 5356 c.; ossen 39 c., 4446 c., 50—54 c.; stieren 3637 c., 4244 c., 4749 c., kalve ren 52.5—57.5 c., 67.5—72.5 c., 80— 85 c. Melkkoeien 200420, stieren 130470, graskalveren ƒ4080, paarden 180325, hitten 110 155, slachtpaarden 150200, veu lens 7590 kalfkoeien ƒ200410; pinken 80150, vaarzen 150 210, biggen 1528, fok nuchtere kalveren 2026, slacht nuchtere kalveren 1017, alles per stuk, big gen per week 33.25. De aanvoer op de vette markt van koeien en ossen was ruim. De han del was willig, voor de 3e soort wa ren de prijzen iets stijver. In de ove rige kwaliteiten kwam geen verande ring. Een best spoelingbeest ging nog tot 4 ct. boven noteering. Stieren waren korter aangevoerd. De handel was redelijk en de prijzen van vorige week konden bedongen worden. 451e STAATSLOTERIJ. 1000 400 200 100 5e Klasse Trekking 1500 5056 615 354 768 19343 1093 4002 12896 18921 5e Klasse Terkking 1500 15994 1000 8531 400 8511 200 13123 100 3943 6256 9793 13e Lijst, van 7 October. 8263 15899 3562 5703 10701 12497 17025 17682 20110 1419 4711 3811 6198 3901 9196 16197 16810 18865 14e Lijst, van 8 October. 8761 9112 16919 11511 20795 13170 16479 4368 5220 5285 7188 8043 8135 10557 18668 18892 CORRESPONDENTIE. Berichten Kaatsheuvel te laat voor dit nummer ontvangen. Plaatst Uwe advertenties alleen in een NIEUWSblad, dat een kern van vaste lezers heeft en daardoor ook waarborg geeft voor WERKELIJKE PUBLICI- H 1 d

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6