behaalde op 't solisten—concours te Wagenberg een len prijs (2de afd.). terwijl de heer van Ravenstein nog een len prijs behaalde met een solo voor piston. Het jubileum-triduum, dat door een paar Paters Capucijnen wordt ge geven, begint a.s. Maandagavond en wordt gesloten 1 Nov. Onze damvereeniging V.D. speelt a.s. Zaterdagavond in 't Wapen van Amsterdam tegen de club uit Zalt bommel. Er wordt gespeeld aan tien borden. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 23 Oct. 1929. Kerkklokken. Naar we vernemen bracht de col lecte voor de kerkklokken reeds bij na 6000.— op. Drankweer. Zondag 20 October is het een schit terend geslaagde propagandadag ge weest voor onze drankbestrijding. Met een H. Mis, waaronder zeer vele leden van de Mariavereeniging en het Kruis- verbond ter H. Tafel naderden, werd de dag geopend. In den namiddag werd een vergadering gehouden voor de Ma riavereeniging. Natuurlijk waren de dames in groote getalen opgekomen. De presidente, mej. A. Verhiel, opende met een keurig woord; de secretaresse bracht een nauwkeurig jaarverslag uit, waarna „de Nachtegaal" op verdienste lijke wijze twee driestemmige gezangen liet hoo'ren. De heer Johan Benne, ambtenaar van den Bosschen Dioc. Drankbestrijders- Bond, hield daarna een lezing over: „Hooger Op". In keurige taal, met gloed en vuur behandelde spreker, waarom wij drankbestrijders moeten zijn. Op de eerste plaats ter eere Gods,- op de tweede plaats om den naaste. Elk dezer punten werd door den spreker met overtuiging en toewijding behandeld. De heer Benne oogstte een daverend applaus voor z'n keurige rede. De too- neelclub „Ons Vermaak" trad daarna voor 't voetlicht met het anti-alcoho lisch blijspel ,,'t sprekend portret van Oome Toon." Regisseur v. d. Bosch had wederom eer van zijn wrk. Er is ge lachen en geschaterd zonder bedaren. De rollen zaten er goed in en gaven be wijs van prima leiding en veel toewij ding. De avondvergadering was minder druk bezocht dan de middag bijeen komst. Behalve de Nachtegaal-nummer tjes werd hetzelfde programma afge werkt, met hetzelfde succes, zoodat on ze drankweer 'n succesvolle dag mag boeken. Onderling Kunstgenot. Het Waalwijksche Revuegezelschap „Onderling Kunstgenot" trad Zondag avond op in de groote concertzaal- van den heer Jan v. Dun. De zaal was slechts matig bezet. Jammer van het keurige spel dat O.K. te geniet-en gaf. De velen die niet present waren, heb ben iets goeds gemist. O.K. gaf „elck wat wills" te genieten en daarbij was de geheele uitvoering in elk nummer en onderdeel uiterst decent en be schaafd. Elk revue-nummertje de re vue te laten passeeren, zou te veel plaats vergen. We willen volstaan met er op te wijzen, dat de heer Tiny van der Heijden zich heeft laten kennen als een geboren artist, die een onver beterlijke rol speelt in de tragi-come- die „De Directeur", dat Johniny zoo wel als conferencier als cabaretier prima werk levert, terwijl hij zich in de 1-acters tevens laat kennen als ge routineerd acteur; dat Tom Burman- je, de sympathieke baryton-solist, met zijn gevoelvolle vertolking van diverse opera-aria's een ongekend succes behaalde; dat de dames Mer- tens en Kooien actrices blijken te zijn door een beroepsgezelschap te benij den; dat de heeren Jan Sars en van Gorkum in de „Anarchisten", de heer Sars bovendien nog in „De Directeur" en „'t Misverstand", een spel te zien gaven, dat bewijzen levert, dat er bij O.K. met ernst en ijver gewerkt Wordt. De ballets waren uiterst decent en bescheiden, daarbij bekoorlijk en lief. Het accompagnement, zoowel als de dansmuziek, prima verzorgd. O.K. gaf een prima uitvoering, Waarop ze met eere mag terug zien. Ambtsjubileum. Zaterdag vierde de WelEdel Gestr. Heer Notaris Jan van Ham zijn zilve ren ambtsjubileum. Van de gelegen heid geboden om den jubilaris te com plimenteeren, werd door zeer velen gebruik gemaakt. Behalve dezer per soonlijke felicitaties mocht de jubila ris vele bloemen, telegrammen en an dere bewijzen van attentie ontvangen. Om half 5 werd door de harmonie Euphonia en Apollo en de Liedertafel „Bel Canto" een serenade gebracht. De Weled. heer M. v. d. Wee, Voor zitter der Vereen. „Kaatsheuvels Be lang", feliciteerde den jubilaris na mens de gezelschappen en namens de heele burgerij. Hij wees er in zijn speech op, dat de heer v. Ham het zich als een verdienste mag rekenen, het eertijds nietige notariaat tot een zaak Van beteekenis te hebben opgewerkt, dat de verloopen kwarteeuw zoovelen door den jubilaris waren voorgelicht en geholpen in de moeilijkheden van onze burgerlijke wetgeving. Hij sprak de hoop uit, dat de jubi laris nog jaren lang zijn ambt in ge zondheid en kracht zal mogen waar nemen. Notaris v. Ham dankte voor de hartelijke woorden hem door den Voorz. van K.B. toegesproken, voor de serenade hem door Euphonia, Apollo en Bel Canto gebracht, voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden, vooral voor de attentie van het bestuur van K.B., welke ver- eeniging hij nog steeds een warm hart toedraagt. Afwisselend voerden de drie corpsen nog eenige nummers uit, waarvoor ook van de zijde van 't publiek veel belangstelling betuigd werd. De echtelieden Th. Laros en Adr. Damen, die a.s. Zondag hun gouden huwelijksfeest vieren. SPORT. WAALWIJK. W.S.C. De WSC reserves blijven ons ver rassen. Leverde de eerste ontmoeting in den NVB eene mooie overwinning op, wie zou voorspeld hebben dat zelfs tegen het sterke Willem II. 3 uit Tilburg wederom een dergelijk resul taat behaald zou kunnen worden, door met 3—2 te zegevieren Wat kan er door enthousiasme toch een massa bereikt worden en dit kon den wij j.l. Zondag op duidelijke wijze bij de WSC-spelers constateeren. Zeer zeker vormde het spel der TI1- burgers een beter geheel en kon men wel bemerken, dat deze spelers onder beproefde leiding oefenen, doch daar entegen waren de aanvallen van WSC 2, doordat het spel opengehou den werd, veel gevaarlijker voor het doel en daaruit onstonden in het eerste half uur drie doelpunten. De gasten lieten echter den moed niet zakken en het laatste kwartier voor de rust kwamen de Willem ll.ers geducht op zetten door keurig combineeren kreeg de WSC—verdediging handen vol werk en kon niet verhinderen dat de gasten een verdiend tegenpunt wisten te maken. Ook direct in de tweede speelhelft trachten de Tilburgers het verloren terrein te herwinnen, evenwel waren de WSC—spelers de inzinking wederom te boven en lieten thans de tegenpartij géén moment vrij. Toch wist Willem II. uit een vrijen schop voor het WSC—doel door verkeerd opstellen der WSC—achterspelers on verwachts te doelpunten. Willen II. zette er thans alles op om gelijk te maken, doch aan de andere zijde lieten de WSC—spelers zich niet on. betuigd. Het ging thans hard tegen hard, van beide zijden werd enorm gezwoegd en af en toe werd er vin nig gespeeld, zonder dat evenwel de scheidsrechter behoefde in te grijpen. De spanning bleef er tot het laatste moment inbeide doelverdedigers kregen veel en moeilijk werk, doch kweten zich uitstekend van hun taak. In de laatste halve minuut passeerde de WSC—linksbuiten de achterhoede van Willem II en op het moment, dat de bal in het net zou verdwijnen, werd afgefloten, waardoor dit doelpunt niet erkend werd. Overigens zullen de WSC—spelers met dezen uitslag meer dan tevreden zijnzelfs een gelijk spel zou niet aan het mooie resultaat schade gedaan hebben. Het elftal zit thans goed in elkaar, vooral de middelinie is naar behooren en Collard speelt nog lustig mede als in zijn jongere jaren. Wij zijn wel benieuwd naar het verloop der komende wedstrijden. Het eerste Elftal van WSC zal a. s. Zondag voor den NVB thuis spelen voor de Jubileum—wedstrijden. De loting heeft tot resultaat gehad, dat Zondag alhier tegen ZIQO uit Tilburg gespeeld moet worden. R. W. B. Niemand zal wel gedacht hebben dat R. W. B. met 6—1 van Oosterhout zou verliezen, desondanks heeft R.W.B. goed gespeeld en heeft de nieuwe opstelling beter voldaan, doch toen na een langdurig overwicht geen doelpunt gemaakt werd is men het elftal weer gaan verzetten en dit is een van de oorzaken geweest van de nederlaag, daarbij kwam nog dat door het zeer ruwe spel van Oosterhout onze mid- half moest uitvallen en met 10 man verder gespeeld werd, terwijl onze doelverdediger zoodanig genomen werd dat hij niet meer in staat was zijn doel behoorlijk te verdedigende stand was toen 1—0 (penalty) voor Oosterhout. R.W.B. II liet zich in Baardwijk met 4—0 kloppen. JULIANA. De Zondag j.l. gespeelde cornp.— wedstrijden gaven de volgende uit slagen Juliana II behaalde een 4—0 over winning op RWB II. luliana III—-WSC III eindigde met 4—2 in het voordeel van WSC. Zondag a.s. speelt Juliana I haar eerste thuiswedstrijd voor de compe titie tegen de vereeniging Oosterhout. KAATSHEUVEL. De Kaatsheuvelsche Boys speelde Zondag j.l. voor de competitie eerste klasse B V B. tegen B.V.V. IV. 't Begin van het spel was voor B. V. V. dat ruim een half uur lang in de meerderheid blijft' doch geen kans krijgt om te doelpunten. Tien minuten voor rust krijgt Kaatsheuvel een penalty toegewezen, die door Sulsters in een doelpunt wordt omgezet. B V.V. her steld zich echter direct en speelt nog een overwegend sterker spel. De rust gaat met 1—0 voor de Boys in. Na de rust is Kaatsheuvel iets sterker, v. Laarhoven, die in schitte rende vorm is, weet uit een toege- speelden bal het tweede doelpunt te maken 2—0. Kaatsheuvel blijft in de meerderheid. Van Laarhoven krijgt andermaal het leder toegespeeld, geeft een prachtig schot doch de BW back keert met de handen. De strafschop wordt door v. L. benut en het is 3 0 voor de Boys. B. V. V. gaat meer opdringen, doch het doel der Boys blijft gesloten, zoo dat het einde met 3—0 komt. De scheidsrechter leidde naar ieders genoegen. HEUSDEN. Zaterdagmiddag speelde Juliana II tegen Wilhelmina II te Wijk c a. en verloor met 2—1. Zondagmiddag speelden hier Juliana I tegen Wilhelmina I uit Wijk. De eerste won met 2—1. Het Nederlandsche elftal gekozen. De Technische Commissie van den Nederlandschen Voetbalbond vergader de Zondag te Eindhoven voor het samenstellen van het Nederlandsch Elftal, dat op 3 November a.s. uitkomt in den wedstrijd Nederland-Noorwegen die in het Stadion te Amsterdam ge speeld wordt. De samenstelling luidt als volgt: v. d. Meulen (H.F. C.) De Bruin Van Kol (Hermes DVS) (Ajax) de Leeuw van der Wildt Van Heel (Willem II) (VUC) (Feijenootd) Kools Van Loon v.d. Broek (N.A.C.) (Willem II) (P. S. V.) Landaal van der Heide (A.G.O.V.V.) (Wageningen) Als reserves zijn aangewezen de spelers Halle (Go Ahead) Vermetten (H.B S Scheffers (Hermes D.V.S Tap (A. D. O.) en Bakhuys (Z. A. C.) HET ZUIDEN. Ie Klasse. Reserve le klasse. PSV 2—NAC 2 5—0. De Valk 2NO AD 2 2—2. Helmond 2—BVV 2 5—2. Willem II 2Eindhoven 2 52. Reserve 2e klasse B. DOSKO 2—NAC 3 2—4. WSC 2—Willem II 3 3—2. NOAD 3—Dongen 2 2—3. Reserve 2e klasse A. De Valk 3—VVV 2 4—2. Wilhelmina 3Tegelcn 2 31. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8 uur Lezing v. h. Nut. Donderdag 8V2 uur. Repetitie W.G.V, Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 22 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd221 paarden, 7 veulens, 1821 magere runde ren, 780 vette runderen, 222 vette kal veren, 490 nuchtere kalveren, 567 gras- kalve'ren, 388 schapen of lammeren, 118 biggen, 14 bokken of geiten, 8 over- loopers. Prijzen per 1h kilo: koeien 271/a 32V2 c,, 45—48 c., 521/a56 c„ ossen 40 c., 4547 c„ 5055 c., stieren 3637 c., 4143 c,, 4648 c., kalveren 5560 c„ 671/a72V2 c„ 80—85 c. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 200420, stieren 130 520, graskalveren 4075, paarden 180325, slachtpaarden 150200, hitten 110155, veulens 7590, fok nuchtere kalveren 1522, slacht nuchtere kalveren 1016, kalf koei en 200425, pinken 100160, vaar- zen 150—210, biggen 1518, big gen per wyeek 33.25. Op de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen behoorlijk. Rede lijke handel en de prijzen gelijk aan die van gisteren. Een best spoelingbeest ging nog tot 4 cent boven noteering. Stieren waren korter aangevoerd. Handel kalm en de prijzen bleven ge lijk aan die der vorige week. Vette kalveren ruim aangevoerd. De handel was vlug en in de prijzen kwam geen verandering voor de le en 2e kwa liteit, 3e kwaliteit iets stijver in prijs. Een best kalf ging nog tot Th cent bo ven noteering. De aanvoer van melk- en kalfkoeien op de magere markt was ruim. De han del was iets williger met onveranderde prijzen. Ook voor het buitenland werd gekocht. Jongvee ook flink aangevoerd. De handel was ook hier williger, de prij zen bleven ongewijzigd. De aanvoer van nuchtere fok- en slachtkalveren was gewoon. De handel was kam en de prijzen van vorige week konden gehandhaafd bijven. Graskalveren waren minder aange voerd, de handel was redelijk met oude prijzen. De aanvoer van werk- en slachtpaar den, hitten en veulens gewoon, handel kalm en prijshoudend. Biggen iets ruimer angevoe'rd. In den handel fen prijzen was geen verande ring. Van schapen was de aanvoer iets minder; handel en prijzen als gisteren. NOAD—NAC 1—2. LONGAWilhelmina 4—2. Eindhoven—PSV 3—0. BVVRoermond 7—1. 2e Klasse A. BredaMiddelburg 1—4. ZeelandiaVlissingen 6—1. MEVO—RBC 1—4. VelocitasDongen 2—7. 2e Klasse B. VVV—Boxtel 11—0. HEC—De Valk - 1—4. HoensbroekVOS 0—1. 3e Klasse B. De Muggen—Alliance 0—3. GoesHero 0—1. Nw. BorgvlietHKI C. 2—6. 3e Klasse OosterhoutRWB 6—1. ZIGO—TSC 0—2. 3e Klasse D. Zaltbommel-Picus 3—3. Sportv. 1907Helmondia 3—6. GEMENGD NIEUWS. Edison Lichtweek Amsterdam. Amsterdam is deze week de groote lichtstad van ons land en trekt machtig veel belangstelling. Zooals men reeds heeft kunnen lezen is er een groot feestprogramma samengesteld, te uit voerig om hier op te nemen Maandag is de Edison-lichtweek ingeluid met een toepasselijke carillon bespeling. Speciale Edison films worden deze week vertoond. Talrijk zijn de groote verlichtingsdemonstraties op verschillend gebied. Groote zoeklichten zijn opgesteld, die 0 a. het volgen van nachtelijke evoluties van vliegtuigen zullen mogelijk maken, terwijl de K L. M. voor de liefhebbers speciale vluchten boven de lichtstad heeft georganiseerd. Een interessante verlichting levert ook het Sportfondsenbad op. Door belichting van het bassin heeft men aquarium-effect verkregen. Het Damrak is in een lichtallee herschapen en op den Dam is het Edison—monument geplaatst, een 30 M. hooge veelhoekige zuil, die aan 4 zijden sterk verlicht wordt. Vanavond heeft er boven de hoofd stad een demonstratie plaats met ver lichte vliegtuigen. Te Vriescheloo is gisteren de 34 jarige H. Zwiers verdronken. Zondagavond is de 30 jarige R. ten O., te Wasperveen. ten gevolge van een flauwte in een put gevallen en verdronken. Hij was gehuwd en vader van drie kinderen. Te Monster is hedenmorgen een 24-jarige man, wonende te Naaldwijk, met zijn motor te water geraakt en verdronken. De Haagsche Geneeskun dige Dienst, die ontboden werd, kon slechts den dood constateeeren en heeft het lijk naar het ziekenhuis aan den Zuidwal, te Den Haag, overge- In Hillegom is het drie jarige zoontje van den scheepsbouwer A. door een gewicht van een zoogenaamde ijzerschaar op het hoofd getrolfen, tengevolge waarvan de kleine op slag werd gedood. Een Belgisch schip vergaan. Negen man verdronken. Men vreest, dat negen leden van de equipage van het Belgische stoom schip Lola, onder wie de kapitein, zijn omgekomen toen het schip eer gisterenavond schipbreuk leed bij Selsey Bill. De geweldige golven sloegen een gat in het ruim en de pompen waren niet in staat het binnenstroomende water bij te houden, znodat het schip volliep en zonk. Drie mannen, die zich aan het wrak vastgeklemd hadden zijn gered door het Zweedsche stoomschip Scandinavia, dat hen te Dartmouth aan wal heeft gebracht. De Lola was een schip van 458 bruto reg. ton en behoorde aan de reederlj Lola te Antwerpen. Het was in 1897 in Engelahd gebouwd. Ernstig ongeluk te Saarbrücken. Zondagavond raakte te Qüdingen bij Saarbrücken het schip Avenir op de Saar lek en dreigde te zinken. Met behulp van de pompen der brandweer slaagde men er tenslotte in haast al het water uit het schip te pompen. Plotseling brak toen echter het dek door. Zeven brandweerlieden werden onder de zware pompen bedolven eenige van hen hebben ernstige kwetsuren opgeloopen. Een motorboot is de Avenir te hulp gekomen. Een sensationeele zelfmoord. De chef van de politieke politie te Breslau dr. Bruno Albrecht, tegen wien een disciplinair onderzoek zou worden ingesteld heeft zich gister morgen in zijn woning een kogel door het hoofd gejaagd. Naar Wolff meldt, worden sensatio neele onthullingen verwacht. De Bulgaarsche oud-minister president Wasseli Radoslawoff is na een ernstige ziekte van zes maanden vanmorgen te Berlijn op 75 jarigen leeftijd overleden. Radoslawoff stond aan het hoofd van de regeering, toen Bulgarije in den grooten wereldoorlog de zijde van Duitschland en Oostenrijk koos. De politiek van koning Ferdinand voerde hij getrouw uit. Een speciale rechtbank, welke werd ingesteld om de leden van zijn kabinet te vonnissen veroordeelde Radosla woff en Tontscheff na den oorlog tot levenslange gevangenisstraf. Beide oud ministers vluchtten toen naar Berlijn. In den afgeloopen zomer besloot het kabinet Liaptsjeff hun, nu zij in 1924 van amnestie uitdrukkelijk uil- gesloten waren gebleven, alsnog am nestie te verleenen. Radoslawoff leed toen reeds aan de ziekte, welke thans een einde aan zijn leven beeft gemaakt. Te Makmes in Marokko is een oude vestingmuur ingestort. Daarbij zijn 11 personen om het leven ge komen. Nader wordt uit Meknes in Marokko gemeld, dat de acht meter hooge vestingmuur, die over een lengte van 100 meter instortte, uit de zeventiende eeuw dateert. Acht huizen werden door den instortenden muur bedolven. Volgens de laatste berichten zijn reeds elf lijken geborgen, terwijl twee zwaar gewonde Europeanen in een ziekenhuis moesten worden opge nomen. Uit Helsingfors wordt gemeld, dat tijdens een sneeuwstorm aan de uitmonding van de Laeskelaerivier in het Ladoga—meer een boot is om geslagen, 6 arbeiders vonden in de golven den dood. Voet afgereden. Zondagavond om kwart over tien stapte de 50—jarige vrouw C. B- uit de Jr. Galenstraat te Tilburg, op het Julianapark uit de tram, terwijl deze nog in beweging was. Zij kwam te vallen, waardoor haar rechtervoet bo ven den enkel afgereden werd en zij een bloedende hoofdwonde bekwam. Nadat de G G.D. haar verbonden had, is zij per ziekenauto naar het gasthuis vervoerd. Chevrolet. Chevrolet gaat op den ingeslagen weg van records-slaan door. Sinds het verschijnen van den nieuwen 6- cylinder fabriceerde deze fabriek in 45 dagen tijd 106.000 van deze wagens,, wat een aantal van bijna 100 per uur beteekent 1 BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. van 12 t/m 18 October 1929. Geboorten: W. A. dv A. H. de Meijer-BouwensM. H. dv C. J. Krooswijk-ZijlmansC. P. dv J. J. van Boxel BroedersG j- zv P. Schipperen-VissorsHi A. zv P. H. Broeders-Joore L. W. J. zv W. Th. de Wit de Jongh F. N. zv F. W. Gerritsen-van Keulen E. A. zv A. E. Rekkers-Bossers A. J. dv P. C. Zljlmans-van Rijn; A. A. dv J. A. van den Kieboom— WintermansP. H. zv H. G. Kie- boom-Rijken. Huwelijken: J. C. Olislagers, jm oud 28 jaren ^en S. M. Kieboom, jd oud 32 jaren.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6